rl^ 17 Strafrecht biedt mogelijkheden om raadslid te vervolgen Vlaardingse McDonald's valt op door overvloedige 'ketchup-touch' Coalitiepartners veroordelen uitspraken van CDA-bestuur A Gemeente Vlaardingen vreest financiële schade door uitlatingen Ten Have Maltha- milieuprijs looft weer ton uit Enquête over winkelaanbod Schenkeldijk even dicht Rotterdams Dagblad Zaterdag 18 mei 1996 Door Jan Rozendaa) Vlaardingen Het strafrecht biedt mogelijkheden om het Vlaardingse gemeenteraadslid L. F. M. ten Have te vervolgen wegens zijn uitspraken in deze krant over het ontslag van de di recteur Dienst Stadswerk. Dat zegt dr. A. H. M. Döelle, universitair hoofddocent staatsrecht aan de Rijksuniversiteit in Groningen. Vlaardingen beeft sinds woensdag een McDonald's, het begin van een opmars in het Waterweg-gebied. Nog deze zomer komen er ook vesti gingen in Schiedam en Ylaardingen-Centrum. Het eerste fastfood- restaurant in deze regio - met een McDrive - is gevestigd aan de Westlandsewegnaasl het Ibis hotel, bij de afslag Vlaardingen-West van de A20. Voor een deskundig oordeel over dit jongste filiaal van de hamburgerketen nodigde het Rotterdams Dagblad Evert van der Zo uw (20) uit. Deze student culturele vormgeving uit Utrecht heeft zichzelf ten doel gesteld alie vestigingen {132 in totaal) van McDo nald's ïn Nederland te bezoeken, Op twee filialen na heeft hij dit doel bereikt. Naast hem aan tafel zit sous-ehef Rob van Giessen (28) van het Vlaar dingse toprestaurant Taveerne d'Ouwe Haven. Van hem wordt een meer afgewogen en onafhankelijker oordeel verwacht over de kwali teit van de menu's, de bediening en de sfeer in het Amerikaanse res taurant. Een andere optie om Ten Have te 'straffen' ligt meer op het discipli naire vlak. De gemeenteraad kan hem verbieden commissieverga deringen en andere (vertrouwelij ke) overleggen te bezoeken. Dit eventuele uitsluitsel geldt niet voor de maandelijkse vergade ring van de voltallige gemeente raad. De nieuwe Gemeentewet laat ook niet toe dat de overige 1c- -dêb van zijn partij, W2000, bij die vergaderingen worden geweerd, fijn Have bracht in een interview -met het Rotterdams Dagblad de -problemen naar buiten die b en w Maassluis Meer dan 250 in woners van Maassluis krijgen de komende weken een tele foontje met het verzoek hun mening te geven over het plaatselijk winkelaanbod, de bereikbaarheid en de kwaliteit van de winkels. Ook wordt de inwoners naar hun. koopge drag" gevraagd. De telefonische enquête wordt uitgevoerd door adviesbureau BRO Adviseurs uit Vught in opdracht van de gemeente en de plaatselijke middenstand.. De enquête maakt tondefdf$l uit van een onderzoek naar het functioneren van, en de toe komstmogelijkheden voor :de detailhandeliiïf Maassim?: Hiertoe is besloten na de uit voerige discussie over de even tuele verplaatsing van de weekmarkt en de mogelijkhe den en beperkingen van-de winkeliers in de binnenstad en de Koningshoek. Voor de telèfonische enquête worden 265 huishoudens steekproefsgewijs benaderd. De gesprekken moeten inzicht geven in het koopgedrag van de inwoners: waar doen ze hun boodschappen en gaan ze win kelen? Welke 'wensen leven er bij de consument ten aanzien van de binnenstad en winkel centrum de Koningshoek? Zijn er voldoende winkels, zijn de winkels goed bereikbaar en .wordt er voldoende kwaliteit "geboden? ■^Daarnaast wordt tevens een gjênquète gehouden onder de ^bezoekers van de binnenstad en winkelcentrum Konings hoek. Dit onderzoek heeft plaats op vrijdag 31 mei, zater dag l juni en dinsdag 4 juni. De enquêteurs stellen die dagen aan willekeurige voorbijgan gers vragen over hun koopge drag en het winkelaanbod. Be doeling van beide acties is de kracht en de tekortkomingen van het winkelaanbod inzich telijk te maken. Maassluis In verband met het verbreden van de spoorwegover gang en het aanleggen van spoor bomen aan de Schenkeldijk in Maassluis wordt in de periode van 20 tot en met 29 mei de dijk en kele malen voor verkeer afgeslo ten. Op maandag 20 en dinsdag 21 mei wordt er een fundering aan gebracht waardoor het verkeer re kening moet houden met vertra gingen. In de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 mei wordt, bij goed weer, het wegdek geasfalteerd. Tussen 23.00 en 07.00 uur is de Schenkeldijk daardoor afgesloten voor alle verkeer. Wanneer het re gent wordt een dag later geasfal teerd. Tussen vrijdag 24 en dinsdag 28 mei wordt de openbare weg voor zien van twee lichtmasten. Op woensdag 29 mei wordt de Schen keldijk vanwege het aanleggen van een bewaakte spoorwegover gang tussen 09.00 een 13.00 uur afgesloten voor al het verkeer op vier wielen. Fietsers en bromfiet sers kunnen die dag wel gebruik' maken van de Schenkeldijk. hebben met één van hun directeu ren. F. A. M. Schreiner, en de mo gelijke financiële gevolgen daar van voor de gemeente. Volgens zijn rechtspositieregeling heeft Schreiner recht op een elfjarige uitkering van iri totaal 1,2 miljoen gulden, die de gewezen directeur echter wil afkopen voor een be drag van 380.000 gulden ineens. B en w, die woest hebben gerea geerd op de uitlatingen van Ten Have. onderzoeken momenteel - daarbij ondersteund door de ge meenteraad- welke juridische stappen tegen het raadslid van W2000 kunnen worden geno men. „Wat ik denk dat in aanmerking komt is artikel 25 van de Gemeen tewet," stelt Döelle. „Daarin staat dat op grond van een bepaald be lang geheimhouding kan worden opgelegd. Daar moet dan wel een grond voor worden aangegeven. Bijvoorbeeld dat er een financieel belang van de gemeente kan wor den geschaad." B en w vrezen dat dit hier het ge val is. Nu de naam van Schreiner is beschadigd, kan hij overwegen een hogere claim neer te leggen bij de gemeente. Gevangenisstraf Een ander artikel dat volgens Döelle tegen Ten Have kan wor den ingezet is artikel 272 van het Wetboek van Strafrecht. Daarin staat: 'Hij die enig geheim waar- van hij weet of redelijkerwijs moet vermoeden dat hij uit hoof de van ambt. beroep of wettelijk voorschrift dan wel van vroeger ambt of beroep verplicht is het te bewaren, opzettelijk schendt, wordt gestraft met een gevange nisstraf van ten hoogste een jaar of geldboete van de vierde catego rie'. Een geldboete in de vierde ca tegorie komt neer op een bedrag tussen de tien-, en vijfentwintig duizend gulden. Maar een jaar gevangenisstraf of een boete van tienduizenden gul dens zijn volgens Döelle in dit ge val niet reëel. „Van cruciaal be lang is hoe het destijds is gegaan. Als de burgemeester in dat over leg op basis van gegronde rede nen vooraf geheimhouding heeft opgelegd en Ten Have is erbij blij ven zitten om pas aan het eind van de vergadering te zeggen dat hij zich niet aan de vertrouwelijk heid van de mededelingen wenst te houden, dan schendt hij het ambtsgeheim. Want dan had de burgemeester mogen aannemen dat hij akkoord ging met de voor waarden, Maar als hij dat vooraf kenbaar heeft gemaakt, is het de keuze van de burgemeester: ver tel ik het wel, of niet. Dan ligt het risico meer bij de burgemeester." Ten Have zegt desgevraagd dat hij vooraf heeft gezegd zich in de ze affaire niet aan de geheimhou dingsplicht te willen conforme ren. „Bij een volgend overleg, waar ik werd toegelaten, heb ik dat herhaald." Vraagtekens Overigens heeft Döelle zo zijn vraagtekens bij het informele overleg tussen burgemeester en oppositiepartijen. „Dit kan gebeu ren om de verhoudingen tussen coalitie 'en oppositie te verbete ren. Maar oppositiepartijen moe ten er rekening mee houden dat het ook als instrument kan wor den gebruikt door de coalitie om hen vleugellam te maken. De bur gemeester roept de fracties bijeen en zegt: er is een geweldig pro bleem en ik leg geheimhouding op. Opdat moment wordt de oppo sitie met handen en voeten ge bonden. Tenzij ze natuurlijk met een weggaan. Dan is er niks aan de hand en kunnen zc eventueel via andere kanalen alsnog de in- formatie proberen te vergaren om daar een politiek succesje uit te halen." Het zoeken naar juridische maat regelen is volgens Döelle ook ver geefs als Ten Have de uitspraken tijdens een openbare commissie- of raadsvergadering heeft ge- daan. Hoewel er eveneens een moge lijkheid bestaat om de schade die de gemeente kan lijden door het in de openbaarheid komen van de informatie te verhalen op Ten Ha ve, verwacht Döelle van zo'n rechtsgang weinig heil: „In de praktijk is dat heel moeilijk. Dat begint al met het hard maken van het bewijs dat de extra schade is veroorzaakt door nalatigheid van Ten Have. Bovendien is hij niet een gewoon burger, maar een raadslid en kan hij aanvoeren dat hjj het zag als zjjn plicht als volks vertegenwoordiger om dit naar buiten te brenger." De Schiedamse kok Rob van Giessen (links) en fastfood-fanaat Evert van der Zouw keuren de kwaliteit van de ham burgers in denreu- we Vlaardingse McDonald's vestiging. 'Het had wel wat warmer gemogen.' Foto Roei Dijkstra Door Jelle Gunneweg Vlaardingen—Evert van der Zouw is net een week terug uit New York. Vijf dagen lang logeerde hij met zijn vriendin op kosten van McDonald's in een hotel in Man hattan. De Nederlandse pr-afde- ling van de hamburgerketen wil de de student met het uitstapje belonen voor de geleverde presta tie: in alle 129 tot dan toé'geopen- de restaurants had de Utrechter ooit eens gegeten. The McDonald's Kid, zoals hij zich op zijn visitekaartje presen teert: „Overal waar ik kom, kijk ik of er een McDonald's in de buurt is. Dus ook in het buitenland: Bel gië, Duitsland, ga zo maar door. In Manhattan heb ik zeven vestigin gen bezocht, dat brengt het totaal op 170. Nee, ik ga er niet speciaal voor op vakantie, dat gaat te ver. Maar ik ben wel blij dat ik nu mijn rijbewijs heb. Vroeger, als ik met mijn ouders op stap was, reden ze weieens door als ik langs de weg een McDonald's zag. Nu maak ik er zelf desnoods een ommetje voor." De broodjes hebben de grootste aantrekkingskracht op Evert, in het bijzonder de Quarterpounder. Een lekker groot stuk vlees. Hij snapt niet dat sommige mensen de broodjes van de hamburgergi gant klef vinden. Ze, .rijè'juist knapperig geroosterd. De milk shakes vindt hij ook niet te ver smaden. Eigénlijk'vindrhij alles lekker, op dë 'groënténb'urger na. „Ik hob liever een lap vlees." Rob van Giessen trekt de wenk brauwen op bij het enthousiaste verhaal van zjjn buurman, die vrijwel dagelijks een hamburger tot zich neemt. Toch is ook hij een geregeld bezoeker van de op Ame rikaanse leest gestoelde 'patatten ten'. „Waarom ook niet? Je denkt toch niet dat ik elke dag chique eet, omdat ik kok ben in één van de betere restaurants? Ik hou ook weieens van doperwtjes, appel moes en een lekkere vette bek." Toch blijven zijn bezoekjes aan fastfoodrestaurants beperkt tot één a twee keer per maand. „Na het stappen wip ik weieens bij zo'n zaak binnen, maar het kan evengoed een Whopper of Ken tucky Fried Chicken zijn, daar iet ik niet zo op. Qua smaak vind ik ze allemaal op elkaar lijken." Liever gaat de kok van Taveerne d'Ouwe Haven naar een 'gewone' patatzaak, waar de bediening per soonlijker is>en er meerrekening. wordt gehouden met de individu ele wensen van de klant „In een nieuwe, vertelt hij. Rob vindt dat de gewoonste zaak van de wereld. „Dat krijg je in elk restaurant." Hij is duidelijk minder onder de indruk van de McDonald's-ser- vice, „Ik ,heb een keer meege- unaakt da&eèn-beker frisdrank viel en het personeel vernietigend keek naar de persoon die het had gewoneJpatatzaak kiin. je aange- - laten vallen. Als hetaan hun had ven of jéjê hdïhbüfger'meer'doór-':'gelegen, had dïéfjöhgen zelf z'n bakken wilt, met een eitje of extra saus. Bij McDonald's krijgt ieder een hetzelfde." Dat is juist zo aardig aan de ham burgerketen, haast de student culturele vormgeving zich te zeg gen.. „Dat je overal hetzelfde krijgt, dan weetje waar je aan toe bent. Ook de inrichting is waar je ook komt precies eender. De be kleding van de stoelen, de kleu rencombinaties, de uniformen. Da's mooi toch? Alleen het vloer oppervlak verschilt nog weieens." Service Evert is zeer te spreken over de 'formidabele service' van het Mc Donald's personeel. Als je beker cola omvalt, krijg je gelijk een A. Attema (PvdA): onverstan- Archieffoto Rotterdams □agDlaa/jaap Rozema Vlaardingen Coalitiepartners PvdA en WD veroordelen de uitspraken die het Vlaardingse CDA-bestuur heeft gedaan. Afdelingsvoorzitter P. van der Zwan heeft gis teren een verklaring uitgegeven waarin hij het betreurt dat de CDA-fractie niet heeft inge stemd met een door oppositiepartij SGP/RPF/ GPV ingediende motie bij de behandeling van de Voorjaarsnota. A. Attema (PvdA) noemt het onverstandig dat de voorzitter zich met de da gelijkse politiek bemoeit. A. T. G. M. de Lange (WD) vindt het'een interne CDA-aangelegen- heid'. In de schriftelijke verklaring neemt het afde lingsbestuur afstand van de (meerderheids)be- slissing van de fractie om de motie van SGP RPF/GPV niet te steunen. In de motie wordt voorgesteld dat nu de coalitie heeft besloten aanvullende criteria vast te stellen ter beoor deling van de nieuwe subsidiebedragen, ook het totale bezuinigingsbedrag op instellingen en verenigingen Ier discussie te stellen. Als daar namelijk aan vast wordt gehouden, heb ben de nieuwe criteria ook niet zoveel zin, al dus de indieners van de motie. Het probleem van het CDA was dat de tekst A. T. G. M. de Lange (VVD): 'aan afspra ken houden'. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema door de SGP/RPF/GPV-fractievocrzitter M. W. Lensvelt zorgvuldig was gekozen en over eenkwam met eerdere uitlatingen in inter views door de fractie- én door de afdelings voorzitter. Met name fractievoorzitter KW.' van Netten kwam daardoor in de problemen met zijn coalitiepartners en moest grotendeels inbinden. Ook na een fractieberaad van ruim een uur besloot een meerderheid om de coali tie niet op de proef te stellen en de motie niet te steunen. Dit dus tegen de zin in van het af delingsbestuur, dat zegt te betreuren dat er zo weinig ruimte is om een eigen standpunt ken baar te maken. En vooruitlopend op de discus sie in november als de begroting voor volgend jaar wordt vastgesteld en de bezuinigingsbe dragen moeten worden ingevuld, waarschuwt Van der Zwan 'zijn' fractie: „Het gaat om de manier waarop we ons als CDA in deze coalitie kunnen herkennen. Voor onze achterban is hiervoor de invulling van de bezuinigingen van cruciaal belang." Attema meent dat Van der Zwan in de val van Lensvelt is gelopen, waar de fractie niet is in gestonken. „De voorzitter is nog een héél jong jongetje, hij moet dus nog heel onervaren zijn en een hoop leren. Verder vind ik het niet zo interessant wat zijn oordeel is over de motie. Dat is ook niet interessant. Hij moet zich niet met de dagelijkse politiek bezighouden. De voorzitter moet maar op de ledenvergadering zijn fractie tot de orde roepen. De fracties wis selen onderling de standpunten uit, maar ik neem aan dat Klaas (van Netten, red.) hem dat wel zal uitleggen." Ook de liberaal De Lange zegt 'niets met de af delingsvoorzitter van het CDA te maken te hebben'. „Wij hebben met de CDA-fractie af spraken gemaakt. Aan die afspraken heb ik ze woensdagavond gehouden en daar zal ik ze ook de komende tijd aan houden," aldus De Lange, die wel inziet dat het de positie van het CDA binnen de coalitie er niet eenvoudiger op heeft gemaakt. „Maar," gaat De Lange verder, „het is ook voor ons niet makkelijk. Het doorvoeren van de be- zuigingen doet iedereen pijn, maar we zullen ons dat moeten getroosten om Vlaardingen fi nancieel weer gezond te krijgen. En als de CDA-fractie daarmee niet uit de voeten kan, moeten we dat binnen de coalitie bespreken." Schiedam De Stichting Mal- tha Mrlieuprijs looft dit jaar al weer voor de vierde 'keer 100.000 gulden.ilit voor uitvin dingen of productverbeterin gen die het milieu sparen of verbeteren. De landelijke prijs wordt in het najaar in Schiedam uitgereikt. Verleden jaar ging de prijs naar het Zut- phense bedrijf Global Cooling, dat een geavanceerde koelbox heeft ontwikkeld die op zonne- energie.werkt. De Stichting Maltha Milieu- prijs staat onder voorzitter? schap van C. Maltha, die de af- gelopen decennia vanuit Schiedam een bloeiend bedrijf - opbouwde met de inzameling en recycling van glas. C. Mal tha is inmiddels zelf met pen sioen, zijn bedrijf wordt door familieleden voortgezet. Rijn-Vellekoop De onafhankelijke jury van de milieuprijs staat onder voorzit terschap van de vroegere gede puteerde van Zuid-Holland L. van Rijn-Vellekoop. Gemeen tesecretaris mr. A G. H. Goris- sen van de gemeente Schiedam voert het secretari aat van de stichting, Inzendin- gen voor de Maltha-milieuprijs dienen voor 22 juni te worden ingediend bij de gemeente. Schiedam. rommel moeten opruimen. Dat kan natuurlijk niet." De eerste indruk van het perso neel in de Vlaardingse McDrive is dat het vriendelijke medewerkers zijn. Hoewel je het nooit zeker weet, want tijd voor een praatje hebben ze niet, aldus Evert. Het is ook 'erg druk' in de nieuwe vesti ging, iets wat de McDonald's-fa- naat als positief beoordeelt, af gaande op zijn goedkeurende blik. De in Schiedam woonachtige kok Rob van Giessen vindt dat de muziek erg hard staat voor restau rantbegrippen. „We moeten haast schreeuwen tegen elkaar Eens luidend is het oordeel over de be perkte ruimte in het nieuwe fili aal. „De McDrive in de Spaanse Polder is veel groter." Om de kwaliteit van de hambur gers te testen, bestelt Rob een Cheeseburger: een broodje ham burger met een plak cheddarkaas, tomatenketchup, wat sla, enkele uitjes ën twee plakjes augurk. Keurend: „Hij smaakt te zurig, doordat er weel teveel ketchup op zit. De hamburger is een beetje taai en grauw, had iets meer door gebakken mogen zijn van mjj. Toch smaakt het me wel, vreemd genoeg. Hoewel het allemaal iets warmer had mogen zijn, al praten de koelt het snel af." Overvloedig Evert eet v ndertussen driftig van zijn Quarterpounder met patat en mayonaise. De Quarterpounder is als een Cheeseburger, maar bevat van alles extra: meer vlees, extra uitjes, twee plakken kaas én mos terd. „Niks mis mee," smakt de expert. Al geeft hij later toe dat zijn broodje iets warmer geser veerd had mogen worden en de Vlaardingse 'ketchup-touch' wat overvloedig is. „Normaal gespro ken zit er minder op." Rob: „De smaak van het eten bij McDonald's is zo afgevlakt, dat ie dereen hel iekker vindt. Dat is ook de kracht van dit bedrijf: kin deren, ouderen, zakenlui, ieder een komt hier. Het is een echt fa milierestaurant. Bij ons in de zaak komen vrijwel nooit gezin nen met kleine kinderen. Die kleintjes kunnen niet drie uur lang stil zitten. Hier kunnen ze wat eten en direct daarna buiten spelen op de glijbaan." De variëteit in publiek vindt Evert wel zo charmant van zijn fa voriete restaurant. Het liefst zit hij uren achtereen naar mensen te kijken vanaf zijn vaste stek in de Mc Donald's-vesti ging op Hoog Catharijne in Utrecht. „Ér komen zelfs bekende Nederlanders een broodje bestellen," vertelt hij ver baasd. Zaterdag 18 mei SCHIEDAM Filmhuis. La Ceremonie, 20.30u. Margriethal. Vlooienmarkt, 10.00- 17-OOu. Podium. Nero,22.00u. VLAARDINGEN Markt. Lentemarkt, 10.00-17.00u. MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelcon-* eert Jaap Kroonenburg en Bob Ste- genga,20.15u. Schuurkerk. De Gi- gantjes, 20.30u. ROTTERDAM Breepleinkerk. Martin Mans, 2O.Q0u. Baroeg. Hardcore Explosie (f), 20,00u. Ahoy. Tina Turner, 20.00u. Luxor Theater. Het Groot Niet Te Vermijden, 20.15u. Messi- - askerk. Amsterdam Harp Trio, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Radio; Symfonie Orkest, 20.15u. De. Schuurkerk. De Gigantjes,20.30u. Popular. Jazz in Popular, -21.00u. L'Esprit. Bull It, 22.00u. Sensi Ca fé. Figurehead, 22.00u.Nïghttown. MR Fingers, 23.00u. Droomthea ter. Ridders, 19.30u. 't Kapelletje. Henri IV, 20.00u. Kasteel van Rhoon. Willem Wilmink, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Design for living, 20.15u. Kl.z. Ver stek, 20.30u. Ha! 4. Bruiloft, 20.30U. Zondag 19 mei SCHIEDAM Wielerbaan Schiedam. Fietstocht, 08.00U. Margriethal. Vlooien markt," 10.00-17.00u. Thurlede. Pianoconcert, 14.00u..Podium. De zondag anders, 21.30u. VLAARDINGEN f'v De Hoogkamer. Fietstocht, 10.30u. Broekpolder. Wandelin gen, ll.00-15.00u ROTTERDAM De Doelen. KLz, Kamermuziek op. zondagmorgen, ll.OOu. Gr.z. Rond Haydn in de Grote Zaal, i.s.m.AVRO, 20.15u. Zaal De Unie. Jonge Sla, 14.30u. Nighttown. Raifestival, 14.00u. Romeynshof. Shanty-, koor, 14.00u. Dodorama. Edward- Top Michael Ruetto, 15.00u. Ba- roeg. 3rd Hardcore/Punk Matinee, 15.00u. De Buurman. Jamsessie, 17,00u.Grote-ofSt.Laurenskerk. Cantatedienst, 19.0Qu, Ahoy. Tina Turner, 20.00u. Droomtheater. Ridders, 19.30u.'tKapelletje.hen- ri IV, 20.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Design for living, 14.30u. Jeugdtheater Hofplein^- Sneeuwwitje, 14.Q0Q:.r~7héater Zuidplein. Turks Folkoristisch Festi- val,14.Q0u, ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag, 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Casino' (16) dag. 8, Ca lypso 3: 'Antonia' (16) dag. 4-6.45. Calypso 4: 'Shanghai Triad' (16) dag. 1.15-9.3Ö.Ca!ypso2Riksbio- scoop: 'De Tasjesdief (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: The Ju ror' (16) dag. 115-4-6.45-9.30. Ci nerama 2: 'Money Train' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3:. 'Get Shorty' (ai) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Dead Man Wal king' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Lord of Illusions' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di. ook 1,15-4. Corso: 'Critical Decision' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. beh.ma. 2- 4. 'The Living Sea' (al) dag, beh.ma. 3. do.vr.za.zo. ook 1. '12 Monkeys^ (12) dag. 7.15-9.45. VensterslsT 'Fallen Angels* (12) dag, 8-10. mar* alleen 8. Venster 2: Teürema' (Ï6)„. wo.t/mdi. 7.30. Ma.8.'Dersieberite kontinent' (16) wo. Vm za. 9.30. 'Benny's Video' (16) zo.di. 9.30. wo. 10. 'Menschen am Sontag' (16) wo. (22/5) 8, Lantaren 2: The White Balloon' (16) dag. 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Cutthroat Island'(16) dag. 1.15-4-7.45-9.30. Lumière 2: 'Broken Arrow' (16) dag. 4-6.45-9.30. ma.di. ook 1.15. Lu mière 3: 'Strange Days' (16) dag. 5.30-8.45. ma.di. ook 1.30. Lumiè re 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. ma.di. ook 1-6.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. 11.00-1.40-4.20-7-9.40. Pathé 2: Toy Stoiy' (al) OV dag. 6.05-8.10-22.15. ma.di. ook II.50-1.55-4. Pathé 3: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.30-2-4.30- 7-9.40. Pathé 4: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.25-2-4.35-7.10-9.45. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30- 6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.35-6.25-9.15. ma.di.' ook 12.45. Pathé 7: 'Up close PerdS- nal'(al) dag. 1.05-3.50-6.35-9.20. Rex: 'Public Affair' (18) dag, vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Primal Fear' (16) vr.za. 00.15. Lu- miére2:'Criticaldecision'(16)vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Lawnmower Man 2 Beyond Cyberspace. (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Broken Ar row' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) wo.do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Imax: Toy Story' NV (al) do .vr.za.zo. 11.30-5.30. Lumière 2: Toy Story' (al) NV wo.do.vr.za. 1.15. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (al) do.vr.za.zo.wo. 1-3. Lumière4: 'Ba- be'^ (al) wo.do.vr.za.zo. 1.15-4. Pa thé: Toy Story' NV (al) wo.do.vr.za- .zo. 11.50-1.55-4. 'Dunston checks in' (al) wo.do.vr.za,zo, 11.15-1.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1