Sparta kijkt alleen nog omlaag Marvin Isenia slaat zich in recordboeken wm Cricketers VOC sterk in veld Plaats in honkbal-hoofdklasse in gevaar na zes nederlagen op rij Kramp en blaren tijdens 24-uursloop Schiedam Hockeybeloften geven winst weg Sparta krijgt weer klappen Weinig wind bij NK windsurfen Biljartbokaal voor Fasseur Zwemzeges voor Pascal Mooiman Schaaktitel voor Panfox Golfer Muntz herstelt zich Wouter van Poppel wordt honkbalcoach bij Orioles Klaartje van Baarle leidt Z'67 naar tenniswinst Promotie in verschiet voor handballers Ancora Korfballers Het Zuiden in slotduel gedegradeerd Rotterdams Dagblad Maandag 20 mei 1996 Hellevoetsluis De hockey-inter- land tussen Jong Oranje en hun leeftijdsgenoten uil Duitsland is zaterdag in Hellevoetsluis geëin digd in een gelijkspel: 3-3. Het duel gold als voorbereiding op het EK (september in Denemarken) en ter opluistering van het 25-ja- rig jubileum van de hockeyclub Vcorne. Rotterdam De softbalsters van Sparta blijven voorlopig in de hoek zitten waar de klappen val len. Gistermiddag was ook Onze Gezellen op Nieuw Vreelust te sterk voor de Rotterdamsen. De Haarlemse ploeg won in de 'dou ble' twee keer, 1-8 en 5-8. Sparta moest wederom veel honk- slagen incasseren en kwam aan- valskracht tekort. Bovendien schutterde het Rotterdamse veld in het eerste duel vijf keer. Hoek van Hofland Tijdens wed strijden om het O'Neill Neder lands Kampioenschap wind surfen, dit weekeinde voor de kust van Hoek van Holland, stond er onvoldoende wind voor de offi ciële 'race' of 'wave performance'. Voor het 'low wind' klassement kwamen de plankzeilers wel in ac tie. In de serie A won Ramses Landman (uit Leeuwarden) de race, maar leidt Stefan Gideonse (Veere) na drie races de dans in het klassement. Christiaan Sandee (Vrouwenpol der) legde beslag op de eerste plek in de serie B en staat er na vier races het best voor. Remco Onder de Linden (Spijkenisse) neemt de negende plaats in op de ranglijst. Rotterdam Chris Fasseur van BV Honky Tonk is winnaar ge worden van de DR Spijkenisse bo kaal, de beker voor übre-spelers in de hoofd- en eerste klasse. De ongeslagenbiljarter uit Spijkenis se bereikte de maximale score van veertien matchpunten. Jaap Vermeer (DR Spijkenisse) werd met elf matchpunten tweede. Co de Nijs ontpopte zich als de beste driebander tijdens de Ber- tus Buytenhek Memorial dit weekeinde in het Rotterdamse biljartcentrum Imperator werd gehouden. Het internationale driebandentoemooi werd gehou den ter herinnering aan de vorig jaar overleden voetballer/drieban- der Bertus Buytenhek. Rotterdam By zwemwedstrij den van de zwembond voor Rot terdam en omstreken (ZRO) zijn drie Rotterdammers kringkampi oen geworden. Pascal Mooiman (van LACJbehaalde in zwembad 'Aquapuica de titel op de 100 en 200 meter schoolslag. Brenda de Waard (Spartaan) werd kringkampioen op de 100 meter rugslag en Dennis Coelers (ook van Spartaan) triomfeerde op de 100 en 200 meter schoolslag. DelftDe kersverse landskampi oen Panfox, die een week geleden in Beverwijk al de nationale snei- schaaktitel verpverde, greep za terdag in Delft ook de bekertitel. In de finale tegen Philidor/Leeu- warden zegevierde Loek van Wely voor Panfox over Karei van der Weide. Martin Martens, Manuel Bosboom en Jop De Lemarre re miseerden: 2 1/2-11/2. In het duel om de derde en de vierde plaats klopte Amstelveen de Utrechters met 3-1. Routinier John van Baarle, in de jaren zestig en zeventig een succesvol Rotterdams schaker, heeft met de fraaie score van 61/2 uit 7 het jubileumtoemooi van het 20-jarige Moerkapelle gewonnen. ThameStephen Ames heeft ver rassend het Benson and Hedges International Open op zijn naam geschreven. Rolf Muntz klom op de laatste dag naar de 26ste plaats, De 27-jarige Brabander had zaterdag tijdens de derde ron de een zeer slechte dag, maar her stelde zich met een vierde ronde van 73 slagen. Dat was. na die van Ames, de beste slotronde van het toernooi. Door Chris Mast Rotterdam Bij de honkbal lers van Vitrine Art/Sparta is de blik niet langer gericht op de ploegen boven hen op de ranglijst. Neen, belangrijker is op dit moment het verschil in punten met de nummer laatst geworden. Dat is op dit moment het Amersfoortse Quick. Het pinksterweekein- de, waarin beide ploegen elkaar driemaal treffen, zal dan ook cruciaal worden. Quick probeert daarop te an ticiperen door ter verster king drie Antillianen te laten overkomen. Gisteren tegen Neptunus zaten die neg in het vliegtuig, maar met Pink steren zijn ze zeker van de partij. Niet langer is het bereiken van de play-offs Sparta's doelstelling. Nu telt alleen de strijd om het naakte bestaan in de hoofdklasse. Want plotseling bevinden de bewoners van Nieuw Vreelust zich in de hoek waar de klappen vallen. Za terdag tegen koploper Minolta Pioniers had Sparta niets in te brengen: 2-14. Het was de eerste zeven innings-nederlaag op eigen veld. En het tweede verlies van werper Orlando Stewart die in de derde inning onvrijwillig en bij een 7-1 achterstand de heuvel moest verlaten. Stewart had vijf hits op ry tegen gekregen. Gisteren in Hoofddorp ging het tegen dezelfde tegen stander iets beter en bleef de ne derlaag tot 10-4 beperkt. Sparta heeft nu zes wedstrijden achter een verloren. Nog belangrijker dan het verlies op het veld was het ontbreken in het veld van achtervanger Marlon Fluonia, Donderdag, in de uitwed strijd tegen Pioniers, viel de inter national in de achtste inning uit nadat zijn rechterschouder uit de kom was geschoten. Fluonia moest drie slag incasseren in een sitatie, waarin een hit van hem de gelijkmaker had betekend. Bij te rugkomst in de dug-out maakte hij uit woede een ongecontroleer de beweging. Verzorger Ad Delien was snel ter plaatse om de kom en de schouder weer in de gebruike lijke positie te plaatsen, maar het afgelopen weekeinde was Fluonia absoluut niet in staat om te spe len. Het gemis deed zich vanzelf sprekend ook aan slag gevoelen, want 'Chuba' staat boven de 0.500. Het was de tweede keer dit sei zoen, dat een Spartaan zichzelf blesseerde. Eind april, in de uit wedstrijd tegen Kinheim, bezorg de Berti Richardson zich zelf een gebroken middenhandsbeentje. De komende week mag by hem het gips eraf, maar het duurt nog zeker twee weken voordat hij weer inzetbaar is. Beroemd gezelschap Fluonia zelf hoopt volgend week einde tegen zijn oude club Quick weer te kunnen meedraaien. Als de spieren alleen maar opgerekt zijn, is dat mogelijk. Als er iets is gescheurd, moet de rust langer duren en komt wellicht zelfs zijn Olympische deelname in gevaar. Overigens kunnen Richardson en Fluonia zich troosten met de we tenschap, dat ze zich bevinden in beroemd gezelschap. Major lea guer Robert Eenhoorn sloeg - in zijn periode bij Nicols - ooit te krachtig met zijn hand tegen een deur. Woede is en blijft een slech te raadgever. Het zijn niet de enige problemen waarmee Sparta-eoach Koos van der Mark kampt. Zijn ploeg voert een lijst aan, waarop je beter niet laatste kunt staan. Sparta maakte tot nu toe de meeste veldfouten: veertig. Nagenoeg de helft daar van - om exact te zijn negentien - kwam op rekening van korte stop Ludwin Bernardina. Toch is hij de enige infielder die de laatste weken niet is verhuisd. Coach Van der Mark: „Het is het overwegen waard. Maar dan rnoet je wel een goede vervanger achter de hand hebben en die heb ik niet." Na het wegvallen van Berti Ri chardson schoof Erwin van den Berg door naar het tweede honk. Diens derde honk werd overgeno men door Frans Richardson. Niet naar volle tevredenheid, zodat Ri chardson nu weer is verbannen naar het buitenveld, Van den Berg is teruggekeerd op het derde honk en Elton Wilson nu voor tweede bonkman speelt. De vaca ture die daardoor op het eerste honk ontstond wordt opgevuld door beurtelings Adam Slocum en Rob Hendriks. Gisteren startte Slocum niet onverdienstelijk als werper, maar de meeste indruk maakt de Amerikaan toch in het slagperk. Op dit moment is hij zelfs 's lands beste hitter. Zaterdag PIONIERS012 5 06 0=14-16-0 SPARTA100 100 0= 2- 6-3 MinoltaPioniers: Erik Lommerde (7 in nings) 6-2-6. Vitrine Art/Sparta: Orlando Stewart (3 1/3 5 man) 2-1-0*3, Chester Be- lioso (2) 0-2-6, Rob Hendnks (1 2/3) 1-1-1. Homeruns: geen. Winnaar: Lommerds. Verliezer: Stewart. Zondag SPARTA101 010 010= 4-10-0 PIONIERSI 04 010 31x=lO-13-0 Pioniers: Peter Calienbach (9) 11-3-10-0. Sparla: Adam Slocum (7) 6-4-11-0, Tony Bennmgshof {1)2-1-2-0 Homerun Sparta: Elton Wdson (8e inn, solo). Winnaar Cal ienbach Verliezer: Slocum. Vitrine Art/ Sparta ging dit weekeinde over de knie bij Pioniers, hiertreffend geïllustreerd door tweede honkman El- ton Wilson (r) die een dub belspelpo ging bruusk zietonderbro- ken door een Hoofddorpse honkloper. Foto CorVos Door Loet van Scheliebeek Rotterdam Op eerste pinkster dag speelt Eric de Bruin zyn vijf honderdste wedstrijd in de hoofdklasse. Gisteren tegen Lan- dis/Quick, twee duels van die ge denkwaardige grens verwijderd, liet de eerste honkman van Tro- picana/Neptunus rijn zeshon derdste honkslag- aantekenen. Eigenlijk was het 'slechts' een stootslag en misschien wél om die reden deed de international het een inning later nog eens dunnetjes over met hit nummero 601. Prompt liet hij zich vervan gen door pinchmnner Jeffrey Sprott. „Hij wil zeker op zijn hoogtepunt stoppen" grapte ie mand op de tribune. Maar voor de bijna 32-jarige cap tain van Neptunus moet het hoogtepunt nog komen. In Atlan ta, als het goed is, waar het Ne derlands team tot het selecte groepje deelnemers aan het Olympisch honkbaltoemooi be hoort. Met hem maken nög zes Neptunianen de trip naar de stad van de Braves mee. Daarbij ook reehtsvelder Marcel Kruyt, die een maand na de Spelen 34 wordt. Vorige week voegde bondscoach Jan Dick Leurs hem aan de Oranje-selectie toe en prompt stond dinsdagavond tij dens de training een... doping- controleur voor Kruyts neus. 'Hoe ouder, hoe geklier,' zag je de nuchtere routinier denken. Dat de landskampioen met zeven internationals in de gelederen tweemaal van de hekkensluiter wint (zaterdag in Amersfoort 1- 11, gisteren aan de Abraham van Stolkweg 114)', lijkt'niet meer dan normaal, mam- is het kenne lijk niet Want anders had Nep tunus op Hemelvaartsdag niet van de tot dan nog puntloze ploeg van Bill Frobérg verloren. Een uitglijder die de Rotterdam mers kennelijk hoog zat, wantzy rammelden er zaterdag op dezelf de plaats en ook gisteren op ei gen veld lustig op los. In totaal tweeëndertig hits moesten de werpers van Quick laten passe ren en zeven daarvan kwamen van de knuppel van Marvin Ise nia. Ook Johnny Balentina (zaterdag vier uit zes, gisteren twee uit vijf) en Wim Martinus (zaterdag niet eenmaal op de honken, maar gis teren goed voor twee homeruns) joegen, als ze in het slagperk ver schenen, de Amersfoortse verde diging de stuipen op het lijLMaar de prestatie van Isenia verdient extra vermelding, oradathy - zo als dat in het Yankees-jargon heet - for the cycle sloeg. In, Amersfoort ranselde de greti ge Zwijndreehtenaar de bal ai in zy n eerste slagbeurt over de hek ken en hij voegde daar later in de wedstrijd nog een honkslag, een tweehonkslag en een driehonk- slag aan toe. Een paar weken ge leden presteerde HCAWer Jeff rey Cranston hetzelfde, maar voordien had zo'n unieke serie zich in de Nederlandse hoofd klasse in geen jaren voorgedaan. Het scheelde niet veel-of Isenia had zelfs de Amerikaanse record boeken gehaald door het kunst stukje gisteren nog eens te her halen - back to back zoals dat heet, Alleen de triple ontbrak dit- j .maimhet rij^e,''met de aanteke ning dat zijn homerun van giste ren de toevoeging prand slam verdiende. Zaterdag NEPTUNUS .«.„111 123 101=11-17-1 QUICK—OOÜ 010 000= 1- 64 Tropicait a/Neptuflus: Geoffiy Kohl (0 in nings) 4-3-5-0; Ken Brauckmiller {3} 3-0-1- 1. Landis/Qtiiek: Eduard van Bennekom (51/3 2 man) 3-1-104; Dave Dusseau (3 if 3} 0-3-7-fl. Winnaar: KohL Save: Brauck miller. Verliezen Van Bennekom. Home run Neptunus: Marvin Isenia (2e urn, solo) Zondag QUICK.^000 012 001= 4- 8-2 NEPTUNUS016 103 0Gx=ll-154 Quick: Rogier Amquts (21/3 2 man) 2-2- 7-1; Dare Dusseau (31/3 2 man) 2-1-5-1; Dirk van 't Klooster (2 1/3) 1-1-3-Ö. Nep tunus: Rob Cordemans (6) 4-1-5-1; Hany Koster (3) 4-1-3-0. Winnaar: Cordemans. Save: Koster. Verliezer: Amouts, Home runs Neptunus: Wim Martinus (2e innr so lo 6e inn, 1), Marvin Isenia (3e inn,3} Quick: Michael van der En de (5e inn, so lo) en Reinier de Vries (9e inn, solo). Door Erwin van der Lee Schiedam Triathlons plegen een aanslag op de geestelijke en fysieke gesteldheid van de atleet en marathons leveren plaatjes op van totaal uitgeputte atleten. In de categorie extreme sportbele- ving past het Nederlands Kampi oenschap 24 uur lopen uitste kend. Na afloop van het geslaagde evenement waren slechts strom pelende, met krampverschijnse len hinkende en slapende atleten te zien in het Schiedamse Beatrix- park. Ze hadden 'het klokkie rond' gewandeld. Maar liefst 52 fanaten uit binnen- en buitenland waren een etmaal eerder vol goede moed van start gegaan om rondjes van 3887 me ter af te leggen. De organiserende Rotterdamse Wandelsport Ver eniging (RWV) had niets aan het toeval overgelaten om het tweede NK in goede banen te leiden. Ruim vijftig vrijwilligers voorza gen de lopers van de noodzakelij ke rantsoenen. Slechts dertien lopers hielden het vroegtijdig voor gezien. Onder hen één van de favorieten voor de Nederlandse titel in de 40-plus- klasse, debutant Henk Heems kerk, die in een eerdere 12-uurs- loop indruk had gemaakt. Door het wegvallen van Heemskerk kreeg Henk Noor de titel in de schoot geworpen. Daarvoor moest de atleet uit Heiligerlee wel ruim 218 kilometer afleggen. De 44-jari- ge Noor was met een kleine 55 rondjes lange tijd in de race om ook als algemeen winnaar uit de bus te komen. De Brit Richard Brown, de gehele wedstrijd ge tooid met een walkman, bleef de Een deelnemer aan de 24-uursloop in Schiedam krijgt een dubbele boterham aangereikt door een vrijwilliger. Van de 52 atleten die aan de start verschenen, slaagden er 39 in het 'klokkie rond' te lopen. Foto Roel Dijkstra kersverse kampioen 851 meter voor en won de open titel. De prangende vraag achter het waarom van deelname aan de uit puttingsslag bleef onbeantwoord. ,Jk heb niets beters te doen," sprak Thijs Roest, behangen met een zilveren medaille na 169 kilo meter. Hans van der Knaap, se cretaris van RWV, zag het ooit als een uitdaging om 100 mijl af te leggen. Misschien dat Danny Long het 't best omschreef. „Je moet een beetje maf zijn om der gelijke afstanden te lopenzei de Brit, die midden in de nacht met kramp in zijn benen moest gaan liggen en daarom 'slechts' 102 van de 160 kilometers (of honderd En gelse mijlen) had kunnen afleg gen. Rotterdam De cricketers van VOC hadden hun overwinning, de derde in de eerste vier duels in de hoofdklasse, vooral te danken aan hun werk in het veld. Tegen het Amstelveense VRA hadden de Rot terdammers een niet al te hoog totaal (168 voor 9 in 55 overs) neergezet. Maar het bleek toch een te moeilij ke opgave voor de gasten, die door de VOC'ers voor 133 runs werden uitgegooid. Met zes punten uit vier ontmoetingen staat de formatie van Laag Zestienho ven op een gedeelde twee plaats. Met het Schiedam se Excelsior volgen de Rotterdammers achter lijst aanvoerder HCC. VOC trad gehandicapt aan, aan de Overschiese Hei- weg. Tijdens een training van het Nederlands team had Klaas-Jan van Noortwijk een schouderblessure opgelopen. De WK-ganger kon daardoor niet aantre den. Bij VOC hoopt men dat de allrounder komend weekeinde weer opgesteld kan worden. Na een gewonnen toss begon VOC eerst aan bat te gen VRA. Rob Vos (26) en Brad White (33) begonnen voortvarend en bouwden aan een partnership van 62. Daarna vielen de wickets echter snel. Bas Zuiderent maakte er nog 12, maar de wéér tegenvallende Davy Bakker (0), Christiaan de Rooy (5), Vincent de Widt (0) en Tony Barca konden nauwelijks iets aan de sco re toevoegen. VOC werd gered door de staartspelers. René Schoonheim (26 not out) en Steven van Dijk (14) voerden de score op van 99 naar 141. Ook Eldert Frank deed nog een duit in het zakje met 17 runs, als ook de VRA-bowlers. In totaal zorgden zij voor 33. door de Rotterdammers zeer verwelkomde 'extra's'. Met een gemiddelde van drie runs per over had VRA de wedstrijd gemakkelijk kunnen uitmaken. Maar niets onvoorspelbaaibaarders als de cricketsport. Tot aan 48 voor twee (Houben 27; Murray 14) ging alles nog redelijk naar wens. Maar toen trad er een onge kende 'collapse' op bij de Amstelveense ploeg. Vijf wickets vielen in een 'tijdbestek' van zeven runs. Joost Leemhuis deed als nummer acht met 42 runs nog poging om VRA richting het winnde totaal te slaan. Maar op 133 ging VRA all out. Bas Zuiderent nam vier wickets voor 23 in 14. Ook El dert Frank (3/44 in 10) en Brad White (2/29 in 13.2 overs) bowlden zeer zuinig. Rotterdam Tot de zesde inning hielden Robur'58 en Tridents elkaar gisteren perfect in evenwicht, 6-6. Toen kostte een Apeldoorns homerun werper Rogier Noordzij de kop en Tridents de punten, 12-6. Omdat Christian van der Wal bij het ■farmteam' van Nep tunus is vertrokken omdat hij opeens tot het inzicht is gekomen, dat hij geen werper is, moest Michael Weber het gisteren van Noordzij (3-5-11-0 in 5 1/3 in ning) overnemen. Dat was geen succes en door on dermeer een tweede Robur-homerun werden de sco- reboekenbij 12-6 gesloten. In een poging het tij by de eersteklasser te keren, neemt Wouter van Poppel met ingang van komend weekeinde de coaching van Rotterdam Orioles op zich. Hij volgt Peter van de Akker op, wiens inbreng als speler nog niet kan worden gemist. Oud-coach Jim Shuster heeft zich bereid verklaard de Test van dit seizoen de training voor zijn rekening te nemen. De Orioles zijn door de twee nederlagen tegen Flying Petrols (zaterdag 17-0, gisteren 4-7 na verlenging) en de tweede competitiezege van Feyenoord (11-9 tegen Twins 2, na het 17-16-verlies vrijdagavond) akelig dicht bij de bedreigde zone gekomen. Gisteren ging de vroege voorsprong (3-0) dankzij onder meer een homerun van Paco van Leeuwen verloren, waarna in de verlenging een hekklap van de Petrols met één man 'aan boord' de nekslag betekende. Fouten kostten Feyenoord vrijdagavond in Ooster hout eerst een 8-0 en later een 1*3-7 voorsprong. Een tweehonkslag van Brian Farley, de coach van het eer ste van Twins, gaf in de negende innings de doorslag ten gunste van de Brabanders (16-17). Die avond gooide de pas 18-jarige Angelo Stolk de hele wed strijd omdat er geen reliever beschikbaar was. Toen gisteren starter Dennis Peiger het bij een 8-2 voor sprong 'benauwd kreeg' (aldus coach Marcel de Bruijn), was daar gelukkig de 's morgens van huwe lijksreis teruggekeerde Berry Tilmans om het over te nemen, Niet gehinderd door 'jetlag' loodste de kers verse echtgenoot zijn ploeg juichend over de einds treep, 11-9. Morgenavond vanaf 19.00 uur haalt Feye noord thuis in tegen Euro Stars. Rotterdam Z'67 deelde op de voorlaatste speeldag van de tenniseompetitie verrassend de punten met koploper Groenekan: 4-4. Klaartje van Baarle boekte voor de Rotterdamse formatie in de hoofdklasse-l maar liefst drie zeges. Aan de Zuiderparkweg klopte de Belgische in het enkelspel haar landgenote Saskia Hermans. Ook de dubbels met Wendy Koutstaal en Roger Warmenhoven leidden tot winst. Warmenhoven klopte verdienstelijk Joost Wijnhoud. Jurjen Mooibroek startte knap tegen Jom Dankaart met een 6-0 setwinst, maar moest toch buigen tegen de geroutineerde Dankaart. De Barendrechtse Koutstaal weerde zich dapper tegen de internatio naal spelende Aniek Snijders: 5-7,3-6. Z'67 lykb'na het gelijke spel verzekerd van handhaving in de - hoofdklasse, want op de laatste wedstrijddag gaan de Rotterdammers op bezoek bij hekkesluiter Presik- haaf uit Arnhem. HaIfweg-2 verpletterde Heerhugowaard, dat vorige zomer nog in de eredivisie uitkwam: 8-0. Huib Troost was snel klaar met Bas Wild (6-3, 6-1). Bas Suelders had zijn handen vol aan good-old Vincent van Gelde- ren: 5-7,7-5,6-3. De Spaanse Eva Bes kende geen pro blemen met Anouska van Exel (64,6-2). Debby Haak klopte de Spaanse Aiibas: 6-3, 6-3. Haliweg-2 is de nieuwe koploper in de hoofdklasse-2 met een punt voorsprong op het Hiversumse 't Melkhuisje, dat over twee weken op de laatste speeldag naar Spijke nisse komt. Het mannen-team van Halfweg (Lennart Kaptein, Eddy van Veen, Stephen Meindert en René van der Mee) boekte een regelmatige overwinning op het Volendamse Dykzicht (met namen als Tol en de gebroeders Kwakman): 6-0. Phoenix versloeg in het Limburgse Landgraaf onder de bezielende leiding van coach Bob Janse Nieuwen- hagen met 5-1. Bij de Rotterdamse formatie leed in valler Emiel Huizing een nederlaag tegen de Belg Bart Coen. Rob van Antwerpen boekte een knappe overwinning op Jeroen de Jonge: 6-17-6. Miehiel van den Heuvel en Frederik Maris wonnen zonder pro blemen hun enkelspelen. Alp.hen aan den Rijn De handballers van Ancora kunnen het veldhandbaiseizoen op fraaie wijze af sluiten. Na de 14-18 winst op Rijnstreek heeft de ploeg van trainer/coach Herman Schaap het lot geheel in eigen hand. In de laatste wedstrijd van het seizoen (op 9 juni) is naaste concurrent Animo de te genstander. De vrouwen van Ancora hebben ook nog kampioens kansen, ondanks de miserabele eerste competitieh elft. Nu werd het 20-20 tegen Quintus. Omdat koplo per Snelwiek steek na steek Iaat vallen is er nog van alles mogelijk. Steffie Roos bracht de stand na 18-20 weer in evenwicht. Snelwiek speelde tegen Wings een zeer matte eerr j helft, maar na de pauze (6-11 achterstand) werd er weer als vanouds geknokt. In de slotfase ging de winst toch naar de Haagsen: 16-15. Bij de mannen heeft Snelwiek het kampioenschap (en dus de deelname aan het NK veldhandbal) bijna binnen. Uit de laatste twee wedstrijden heeft het nog maar één punt nodig. Tegen Wings moest Snelwiek genoegen nemen meteen gelijkspel (19-19). Rotterdam In de laatste competitieronde is het doek voor de korfballers van Het Zuiden dan toch ge vallen. Omdat de rivalen in de degradatiestrijd zater dag reeds punten verzamelden, was de afgang van de Tuindorpers in de eerste klasse D al een feit voor aanvang van het duel tegen Koog Zaandijk. Dat deze thuiswedstrijd in een 12-20 nederlaag eindigde was derhalve een formaliteit. In de eerste klasse H besloot De Overkanters de com petitie met een keurige 14-12 zege op kampioen SDO Veldhoven. Een waardig afscheid derhalve van coach Bram Rog, die overstapt naar Bolnes. In de eerste klasse E greep GKV Gorinchem de titel na de 16-15 winst tegen K.OAG, dat tweede werd. In 1F besloot WION een zeer succesvol seizoen met een 12-11 zege bij Futura Den Haag en eindigt als tweede achter Vlaardingen. In 2F degradeert Sperwers on in 2C moeten Sagitta en ONDO in een extra duel uitmaken welke qlub met Oranje Nassau degradeert. In 2H werd Bolnes kampioen. Eureka klopte in de afdeling Rotterdam Hoogvliet (11-10) en promoveert naar de districtscompetitie. t'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3