131 CDA-fractieleider zet in op voortbestaan coalitie A Toonkunst kinderkoor denkt weer aan musical SPECTACULAIRE PRIJZENSLAG!! nu 129, NüI29f- nu129.- genda Opnieuw wijziging in fractie Open Groepering Staalkaart van Schiedams élan Open dag Schiespoor Voetballen tijdens Maasboulevardfestival Samenwerkingsproject kunstenaars en kinderen Voorlichting over drugs Pinksterprogramma 'Breken met elkaar geeft alleen maar verwarring' De nieuwste modellen koiberts kostuums ppi C11 Alleen bij New Bossy's I ivlJO. KOLBERTS van 259,- van 259,- Bij New Bassy's 98,00! Bij New Bassy's 39/90 nu 198/00 van 259,- Rotterdams Dagblad Donderdag 23 mei 1996 Rijk aan foto's, van Grote Kerk tot Schreihuisje, rijk aan kleur en compositie, gelardeerd met bondige en toegankelijke informatie van AJeida en Liduina tot Cobra en brandersjazz, en dat alles op glanzend luxepapier - nee, niet eerder is er over Schiedam een magazine ver schenen dat zo glossy, sympathiek, uitdagend en uitnodigend tege lijk is. De vervaardiging zal dus een lieve duit hebben gekost, maar alle waar is naar z'n geld en de WV beschikt vanaf heden over voor treffelijk propagandamateriaal en het sprankelende PR-adviesbu- reau Janet van Huisstede heeft weer een imposant staaltje van haar kunnen laten zien. Ziezo, dat was aan complimentjes wel weer genoeg voor dit jaar. Ik heb het gloednieuwe magazine (Schiedam, molens en jenever) twaalf keer doorgebladerd en Harden ervan globaal gelezen en van water in staat werd ik steeds vrolijker, maar 't ging gepaard met iets stoïcijns over wat er niet in staat. Waarom hebben niet honderden cafes, leuke winkeltjes, grote be drijven die uitgelezen kans benut om in zo'n prachtblad te pronken met een stukje reclame? Er is een aardige mailing geweest, maar het aantal advertenties verraadt dat de afgebrande molen De Walviseh nogal wat sponsorgeld opslokt, zodat het bedrijfsleven weer even een jaartje op adem moet komen van zulk een vrijgevigheid. Laten de on dernemers alvast in hun agenda noteren dat er over een jaar weer zo'n fantastisch magazine uitkomt, dan kunnen ze alvast sparen. Want een nieuw élan voor Schiedam is leuk, hoor, maar 't kan niet al leen van de gemeente, Musis, de WV, de distillateurs en Janet afko men. Bij een stad die aantrekkelijkheid wil uitstralen om toeristen omzet) te lokken, past een collectieve bereidheid om geld te steken in dat wat toeristen fijnvinden,eninde Schiedamse context zijn dat nu eenmaal jenevermenu's, gekantkloste zakkendragershuisjes, au thentieke gevels en een mooi blad, liefst een aantal mooie bladen, want dat nemen toeristen mee naar huis en hoe meer Schiedam over al in Nederland in de huiskamers ligt, hoe meer de middenstand in de Jeneverstad verdient, dus willen ze verdienendan moeten ze hun geld durven steken in lokmiddelen. Investeren heet dat ook wel. en we mogen hopen dat de nieuwe ondernemersvoorzitter Chris Cop- pens zijn visie hierop succesvol kan overdragen op zyn achterban. De VW heeft moed getoond en bureau Van Huisstede durf. Aan het glanzende magazine zie je Schiedam op z'n best en niet het bloed, het zweet en de tranen die altijd achter zo'n topprestatie schuilgaan. Voor slechts een knaak is dat blad te koop, maar 't is natuurlijk veel meerwaard. KOR KEGEL De modelspoorvereniging Schiespoor houdt zater dag 25 mei de laatste open dag van dit seizoen. De deuren van het clubhuis aan de Westerkade gaan voor twee maanden dicht. De leden gebruiken de va kantie om flink door te werken aan de clubbaan. Wel is de 3,60 meter lange rangeerbaan op 1 en 2 juni - voor het eerst - te bewonderen in Dordrecht tijdens de stoomdagen. Het clubhuis is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. De entree bedraagt een gulden voor volwassenen, kinderen betalen twee kwartjes. In tegenstelling tot wat de organisatie van het Maas boulevardfestival eerder deze week meedeelde, blijkt het nog wel mogelijk te zijn om teams in te schrijven voor het voetbaltoernooi op zondag 23 juni. Allerlei soorten teams kunnen zich inschrijven. De enige voorwaarde is wel dat een team uit minimaal vijf personen moet bestaan. De wedstrijden worden gespeeld op de grote grasvelden langs de Nieuwe Maas. Inschrijven kan telefonisch bij Nel van de Ma- reL Haar nummer: 0104732651. Vlaardingen In het Cultureel Centrum Hollandia is van 24 mei tot en met 21 juni een expositie te zien van leerlingen van openbare basisschool Jan Ligthart en een aantal Vlaardingse kunstenaars, onder wie Peter Dumans, Ken liang Ne, Vilma Henkelman en Tanja Boxman. Kunstenaars en leerlingen werkten gezamenlijk aan de ^oexposeerde werken. Wethouder T, W. van der c' 'pent vrijdag 24 mei om 12.30 uur de expositie. Het jongerenwerk van Stichting Welzijn houdt in sa menwerking met de drugshulpverieners van het Boumanhuis in Rotterdam op 28 mei een informatie avond over drugs. Aan de hand van een diaserie wordt antwoord gegeven op vragen als wat nu risico's zijn van het gebruik van diverse drugs, hoe drugsge bruik wordt herkend en wat een ouder kan doen. De informatie-avond is dan ook vooral bedoeld voor ouders en verzorgers van opgroeiende kinderen. De toegang tot jongerencentrum Europe aan de Brussel- weg 20 in Holy is gratis. Aanvang: 20.00 uur. Hoek van Holland Hoek van Holland staat het komende weekeinde bol van de festiviteiten. Vanaf vandaag is de kermis in het dorp op het terrein rond de Strandweg en tot en met maandag, tweede pinksterdag, zal de agenda al leen maar voller worden. Het gehele gebied wordt herschapen in een enorm feestterrein met als middelpunt de grote galatent op het parkeerterrein bij Unicum aan de Strandweg. In de tent passen 1500 mensen. Vrijdag 24 mei wordt in de tent een grote bridge-drive gehouden. De hoofd prijs is een vakantie naar Portugal. Zaterdag 25 mei is er in de grote tent een Gala Show programma dat om acht uur begint met optredens van Sugar Lee Hooper, Marco Borsato en de Belgi sche formatie The Magic Platters. De tent is open vanaf 19.00 uur en de toegangskaarten kosten ƒ50,-. Zondag 26 mei volgt dan de 'Jan Knippenberg Me morial' met een ultra-loop van Den Helder naar Hoek van Holland, alsmede in de Hoek zelf wedstrijden over 10,5 en 2 Engelse Mijlen. Inschrijven kan bjj het Expo-gebouw voor 17,50, ƒ12,50 en ƒ7,50. Op tweede pinksterdag is er een grote braderie die de hele dag zal duren. Verder is er op deze dag de Stena Line Penalty competitie met als hoofdprijs een reis voor twee personen naar de wedstrijd Nederland-En- geland in Londen-Wembley. Deelname kost ƒ15,-. Om vijf uur 's middags gaat de grote tent weer open voor de Hit Veronica Drive In Show met Gijs Staver- man, de zanger CB Milton, 2 Brothers on the First Floor en Ronald van der Lee. De toegangsprijs hier is dertig gulden. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olstboorn, Jan Rozendaai, Carelvan der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Jan Rozendaai VlaardingenCDA-fractielei- der Klaas van Netten in de Vlaardingse gemeenteraad zegt 'op dit moment niet te twijfelen' aan het voortbe staan van de coalitie met WD, PvdA en D66. ,.Ik denk' dat het goed is als deze coali tie de vier jaar vol maakt. Breken met elkaar geeft al leen maar verwarring," aldus Van Netten. Om daar meteen aan toe te voegen: „Tenzij we het echt niet met elkaar eens kunnen worden. Dan moeten we de zaken opnieuw op een rij gaan zetten." De eisen die het CDA met betrek king tot het invullen van de bezui nigingen daarbij op tafel legt, daarop wil Van Netten met reage ren. Wijs geworden door de tram melant die hij zich vorige maand op de hals haalde door het op te nemen voor met name de jeugd verenigingen. „Ik heb goede hoop dat we daar uit komen met de coalitie." De CDA-fractieleider loopt op kousevoeten. Aan de ene kant ge bonden aan de afspraken die hy twee jaar geleden met de coalitie partners heeft gemaakt, terwijl aan de andere kant de achterban (CJVen scouting) eist dat het CDA opkomt voor haar belangen. En die achterban heeft inmiddels in CDA-afdelingsvoorzitter Peter van der Zwan een medestander gevonden. Van der Zwan liet daags na het debat over de Voor jaarsnota 1996 weten dat hij het 'een gemiste kans' vond dat de CDA-fractie de motie van opposi tieparty SGP/RPF/GPV niet had ondersteund. Dat was een uitgele zen mogelijkheid geweest om de laten zien waar de belangen van de christen-democraten liggen. Van Netten zegt niet blij te zijn met de inmenging van de be stuursvoorzitter. „Twee maanden geleden heb ik de kandidatuur van Peter len overstaan van de le denvergadering gesteund. Ik steun Peter nog steeds en ik vind het prima dat het afdelingsbe stuur een afwijkende mening heeft. Ik vind het alleen niet goed dat ze die via de krant communi ceren. Dat is niet de juiste weg." Een gesprek tussen de beide voor zitters heeft nog niet plaatsgevon den. Van Netten vertrok woens dagnacht meteen naar de cam ping en toen hij terugkwam was Van der Zwan op vakantie. Geen drama Van Netten wil geen drama ma ken van de problemen binnen zijn party, die volgens hem 'wat zijn opgeblazen'. Natuurlijk had de fractie woensdagavond meer dan een uur nodig om zich te buigen over de motie van de SGP/RPF/ GPV en maakte verliezend frac tielid Wil Baris het einde van het raadsdebat niet mee omdat ze naar huis ging. „Er wordt gesuggereerd dat er tweespalt is ontstaan binnen de fractie. Dat is niet waar. We ver schillen van inzicht, maar ik ben er van overtuigd dat een verhelde rend gesprek die meningsver schillen wel op kan lossen." Hij vervolgt: „Lensvelt {fractie voorzitter SGP/RPF/GPV, red.) kan het mooi vertellen. Breed glimlachend zeggen dat hy ons wilde helpen met die motie, omdat die overeenkwam met wat wij eerder hadden gezegd. Als hij ons echt had willen helpen, dan had hij vooraf met ons moeten overleggen. Nu kwam hij vlak voor de vergadering met de motie aanzetten. Hij wilde ons helpen, maar dan wel van de wal m de sloot." Van Netten blijft erbij dat zijn fractie de steun voor de jeugdver enigingen overeind houdt. „Bin nen de coalitie zijn acht nieuwe criteria afgesproken op basis waarvan de bezuinigingen moe ten worden ingevuld. Ik heb ook in de fractie gezegd dat we het ons met te moeilijk moeten maken en ons dienen te houden aan wat we met WD, PvdA en D66 hebben af gesproken We hebben prioriteit gegeven aan de coalitie, omdat ik er vertrouwen in heb dat we daar op een fatsoenlijke manier uit kunnen komen." Van Netten erkent dat met het verstrijken van de tijd -en het daardoor dichterbij komen van de gemeenteraadsverkiezingen in het voorjaar van 1998- de politie ke partijen er steeds meer op uit zullen zijn orrr zich te profileren. Hoe hard het CDA dit gaat spelen, wil Van Netten met zeggen. Ook niet als hem voor de voeten wordt geworpen dat zijn fractie sterk staat omdat de coalitie zonder het CDA de meerderheid verliest en andere partners niet voorhanden zijn. Van Netten: „Een strategie geef je niet bloot, want dan kom je heel zwakte staan." Het Schiedamse Toonkunst kinderkoor in actie: 'Staan op alletwee je voeten, billen losschudden, lekker swingen, armen en schouders los', foto Roei Dijkstra Door Anke van Bree Schiedam Het is een enorm ge babbel en gegiechel voordat de 21 kinderen van het Schiedamse Toonkunst kinderkoor aan hun wekelijkse repetitie beginnen. Sinds een halt jaar zwaait de uit Den Haag afkomstige Monique Harteveld er het dirigeerstokje. Zij is de rust zelve als ze voor de rumoerige groep kinderen gaat staan. Het is verbazingwekkend dat zij zonder maar de geringste stemverheffing de kinderen snel en met grote concentratie aan het werk zet. „Staan op alletwee je voeten, bil len losschudden, lekker swingen, armen en schouders los." Moni que werkt zeer gedegen aan de beginselen voor een goede zang houding. De kinderen zijn dood stil en geroutineerd volgen zij alle instructies nauwgezet op. Leandro (10) en Zello (9) staan vol overgave alle stemoefeningetjes mee te doen. Beide kinderen zin gen graag. Ze vinden de liedjes van Monique leuk en menen dat ze al veel hebben geleerd. Lean dro zegt dat hij nu beter kan arti culeren, om spontaan een demon stratie daarvan te geven. Koek Het repertoire van het kinderkoor is voor de kinderen heel aantrek kelijk. Liedjes als het 'Bestel lied', 'De lakeien' en.'Naar bed' gaan er in als koek. Monique zingt van achter de piano zelf mee ais er nog even hard moet worden gestu deerd op een tweede stem van het 'Naar bed lied'. Maar ook dat gaat de kinderen al redelijk af. *Yes' klinkt het verheugd uit het koor als Monique het 'Lachlied' aankondigt. Ze kennen het al bijna uit hun hoofd en staan stralend en en thousiast mee te swingen. Moni que is tevreden en met een 'netjes hoor' en 'veel gedaan vandaag' stuurt ze de kinderen weer voor een week naar huis. Herhaaldelijk tijdens de repetitie komt de vraag van de kinderen of 'dit voor de musical is'*. De tieners 'zijn dolenthousiast, maai' moeten nog even geduld hebben. Dirigen- te Monique is zelf een musical voor hen aan het schrijven waarin de stad en een groep kinderen een grote rol spelen. „Vroeger heeft dit koor ook musi cals gedaan en ik vind het zelf ook veel leuker. Ik heb een jaar thea teropleiding gedaan en ook een jaar drama en dans gestudeerd aan het conservatorium, zodat ik er wel de nodige ervaring in heb." Pril „Nee," gaat de dirigente verder, „ik kan en wil nog niets over de inhoud zeggen, want ook de kin deren heb ik er nog niets over ver teld. "Wel heb ik de kinderen wat dingen op laten schrijven die zeer graag in willen zien. Het eerste liedje is al af en in september be gin ik met de repetities van deze musical. Ik schrijf het op de aan wezige groep kinderen en ik hoop dan ook dat er nog wat nieuwe kinderen in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar mee komen zingen. Het is allemaal nog in een pril sta dium maar ik hoop deze musical, afhankelijk van het budget, met een klein begeleidend combo te Bijpassende pantalons, kreukvrije slretchkwaliteit elders 149,- Bijpassende shirts elders 79,90 Kostuums Double Breasted en 3 knaops New rm Wi fashion 1 e Middellandstraat 7a, Rotterdam/ tel. OIO - 413 46 68 kunnen uitvoeren." Monique Harteveld is met haar 22 jaar de jongste dirigent die het Schiedamse kinderkoor ooit heeft gehad. Zij studeert schoolmuziek aan het Rotterdams conservatori um bij Jan van der Steen en hoopt daar volgend jaar af te studeren. Ze werkt het liefst met kinderko ren waarvan zij er nu al vier leidt en schrijft met veel plezier nieu we liedjes en musicals voor hen. Het werken aan bijzondere pro jecten doet ze heel graag, maar om voor de klas te gaan staan trekt haar nog niet zo bijzonder aan. „Maar," zegt ze, „ik heb nog een jaar om er over na te denken en een aantal uren op een basis school lijkt mij toch wel leuk." Het kinderkoor treedt zaterdag 8 juni op als deelnemer aan het Ha venfestival en zingt dan van 12.09 tot 12.30 uur in het kerkje tegen over de afgebrande molen De Wal viseh. Op 16 juni geeft het koor ac te de presence om 13.00 uur op het Spectrum Festival in het Beatrix- park waar zij in een gezamenlijke lied, als jongste deelnemertjes, ook in de finale om 18.45 uur te horen zullen zijn. Donderdag 23 mei VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Lezmg- avond historische ver., 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Auftiegund Fall der Stadt Mahagon- ny, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Jubi leumconcert Rotterdams Symfonie Orkest KOVr 20.15u. Zaal De Unie. Stemmen uit Rusland, 20.30u. Luxor Theater. Hame Jekkers, 20,15u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 20.30u. R'dams Centrum voor Theater. De Naakte Reis, 20.30u. Goethe Institirt Rot terdam. Thomas Brussig, 20.00u. Oude Haven. Dommelsch Boogie en Blues Festival. Vrijdag 24 mei VLAARDINGEN Vlietlanden. Tocht op een platbo dem, 19-OOu. MAASSLUIS Politiebureau. Rijvaardigherdstest 55-plussers. ROTTERDAM Grote-of St. Laurens kerk. Middag pauze-orgelconcert, 12.45u. Mu seum Boijmans Van Beuningen. Efasmuskamerkoor,20.00u.Ahoy\ Tina Turner, 20.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Auftieg und fail der Stadt Mahagonny, 20.15u., De Doelen. Gr.z. BerlmerSymphoniker, 2Q,15u. Podium Café. Ruud Berga- min Combo, 21.00u, Luxor Thea ter. Harne Jekkers, 20.15u. De Eve naar. Ma Rabia, 20.15u. Bonheur. Tussen Moskou en December, 20.3ÖU. R'dams Centrum voor Theater. De Ontmoeting, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuw witje. 19.00u. Chaka. Campus Tal kradio, 15.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility* (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Casino' (16) dag. 8. Ca lypso 3: 'Antoma' (16) dag. 4-6.45. Calypso 4: 'Shanghai Trtad' (16) dag. 1.15-9.30. Calypso2Riksbio- scoop: 'Lang leve de Koningin' (al) dag. 12.45-3.30. Cineramal: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2:MoneyTrairi (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'GetShorty' (al)dag. 9.30. Toy Stoiy' OV (al) dag. 1.15-4-6.45. Cinerama 4: 'Dead Man Walking' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30., Cinerama .5: 'StrangeDays' (16) dag, 5,30-8.45. do.vr.di. ook 1.30. Corso: 'Primal Fear1 (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. TheüvfngSea' (al) dag. 3. za.zo.ma, ook 1. '12 Monkeys' (12) dag, 7.15-9.45. Venster 1: Tallen Angels'(12) dag. 8-10. ma. alleen 8. Venster 2: Tl Conformists' (16) do. 9.3ÖVr. t/m wo. 7.30. '71 Fragmente einer chronologie deszufalls' (16) vr. t/m wo. 10. Lantaren 2: The White Balloon' (16) dag. 8. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Cutthroat Island(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Diabolique' (16) dag. 4- 6.45-9,30. do.vr.di. ook 1.15. Lu mière 3: 'Braken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do. vr.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. 11.00-1.40- 4.20-7-9.40. Pathé 2: 'Critical De cision' (16) dag. 3.55-6.40-9.25. do.vr.di, ook 1.10. Pathé 3: 'Leaving Las Vegas (16) dag. 11.30-2-4.30- 7-9.30. Pathé 4: Things to do in Denver'When you'redead. (16) dag. II.25-2-4.35-7.10-9.45. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30- 6.20-9.10. Pathé 6: 'Copycat'(16) dag. 3.35-6,25-9.15. do.vr.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Perso nal' (alLdag. 1.05-3.50-6.35-9.20. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) za.zo.ma.wo. 1-3. Imax: Toy Story' NV (al) za.zo.ma. 11.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NV za.zo.ma.wo. 1.15. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (al) za.zo.ma .wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV (al) za.zo.ma.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za,zo.ma.wo. 11.45-1.50. 'Dunstonchecks in" (al) za.zo.ma.wo. 11.15-1.25. Maasland De gemeenteraads fractie van de Open Groepering in Maasland ondergaat voor de twee de keer tijdens de huidige zit tingsperiode een wijziging. Nadat Piet Houtenbos vorig jaar de raad verliet, heeft nu ook Bart van der Graaf zijn vertrek aangekondigd. Even als Houtenbos kan Van der Graaf zijn dagelijkse werkzaam heden niet meer met het raads werk combineren. Van der Graaf (39) is pas bezig aan zijn eerste raadsperiode, nadat hij vier jaar duo-raadshd was ge weest. Hij werkt sinds enige tijd in Rheden. Het dagelijks op en neer reizen (300 kilometer) is hem te veel geworden en hij gaat nu verhuizen. Deze nieuwe mutatie in de fractie van de uit vijf personen bestaan de fractie van de dorpspartij bete kent dat nummer zeven van de kandidatenlijst aan de beurt is. Formeel is dat de vorig jaar opge stapte Houtenbos, die het verzoek naast zich neer zal leggen. Hij is werkzaam bij het Stadsgewest Haaglanden, hetgeen ook de re den was om z(jn raadslidmaat schap wegens belangenverstren geling op te zeggen. Na Houtenbos is Liesbeth Huls- hoff-Roelfsema (64) de volgende kandidaat om Van der Graaf op te volgen. Zij was al eerder raadslid en fungeerde de afgelopen twee jaar als duo-raadslid. Zij heeft ge zegd een terugkeer in de raad in overweging te hebben genomen. Bij een eventuele afwijzing is Bert van der Kooij (28) de volgen de kandidaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7