PPSC is illusie armer Finale voetbalkampioenschap ontaardt in anti-climax Holy verder zonder Jarrod Jagershoed Eerste nederlaag voor Schiedam Swift Roermond landskampioen Holland Acht nog ongeslagen Handbalteam loot Tsjechië en Wit-Rusland Looze en De Wit winnen triathlon 'Waarom een flapdrol en geen scheids uit de eerste klasse?' Softbalsters Schiedam delen de punten Ierland traint op Harga Bradley rammelt er weer lustig op los Rotterdams Dagblad Maandag 3 juni 1996 BredaSchiedam is in de compe titie na zes overwinningen tegen de eerste nederlaag aangelopen. In Breda, op de 'Lage Kant' waren de reserves van Jeka gewoon ster ker en wonnen verdiend met 9-3. „Een sterke tegenstander," vond ook coach Douglas Juenke, „en als we dan toch eens moesten ver liezen, was het geen schande dat we hier verloren." Toch zal de Amerikaan, juist aan deze wed strijd een nare nasmaak overhou den. Juenke is gevreesd in het slagperk, „maar ik heb het in mijn hele carrière nog nooit me- geemaaki dat ik vijf keer opzette lijk vier wijd kreeg. Zelfs in de laatste slagbeurt van Schiedam, loen Jeka al met 9-1 voorstond, vreesden zij blijkbaar nog steeds mijn slaggeweld en gaf de Breda se coach voor de vijfde keer op dracht mij 'opzettelijk' vier wijd te geven." Die strategie kon Juenke maar matig bewonderen, maar Je ka haalde daarmee wel de angel uit de Schiedamse aanval. Roermond De handbalsters van Swift Roermond zijn andermaal Nederlands kampioen geworden. De Limburgse ploeg won zaterdag de derde finalewedstrijd in de play-offs tegen De Vólewfickers met 18-15. De Amsterdamse tegenstander had de eerste wedstrijd verras send met 21-18 gewonnen. In de twee volgende wedstrijden zette Swift, zij het moeizaam, alsnog de zaken recht: 21-19 en 18-15. Luzern De Heiland Acht is in. 1996 nog steeds ongeslagen. Zon dag won het vlaggeschipvan de Nederlandse roeiploeg voor de Olympische Spelen de Rotsee Re gatta in Luzern. Duitsland eindig de als tweede. Van de Nederlandse vrouwen -acht,r 'e als derde achter de Ver enigde Staten en Canada eindig- den, is Anita Heiland voor de Olympische Spelen geselecteerd. Zij kan: volgende week. proberen ..in. de ;skiff,een.olympisch. startbe- wijs te halen. De mannen twee.— zonder Geor ge van Iwaarden en Kai Compag- nergaat'naar de Olympische Spelen als startende reserve voor de Acht. Zij kunnen in hun eigen boot varen als niet een van hen moet invallen by de Holland Acht Over de dubbeltwee in de catego rie vrouwen lichte klasse heeft de Nederlandse roèibond de beslis sing opnieuw uitgesteld. De ko mende week zijn er* opnieuw se lectiewedstrijden tussen Anita Meiland/Ellen Meliesïe en Mirjam ter Beek/Annèt Bogtstra. SeviliaHet Nederlands mannen handbal team is in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap ingedeeld in poule 3 met Tsjechië, Wit-Rusland en Israël. De zes groepswinnaars plaatsen zich voor het eindtoemooi, dat van 18 mei tot en met 2 juni 1997 in het Japanse Kumamoto wordt gehou den. De voorronden worden tus sen 2 oktober en 1 december 1996 afgewerkt. In Sevilia werd zaterdag de loting voor de Europese zone verricht. Wereldkampioen Frankrijk en de eerste vijf van het Europees kam pioenschap (Spanje, Rusland, Zweden, Joegoslavië en Kroatië) plaatsten zich rechtstreeks voor het WK. De loting had het volgende resul taat. Groep 1: Roemenië, Turkije, België, Noorwegen; groep 2: Hon garije, Macedonië, Litouwen, Georgië of Oekraïne; groep 3: Tsjechië, Wit-Rusland, Neder land, Israël; groep 4: Duitsland, Slowakije, Polen, Portugal; groep 5: Denemarken, IJsland, Estland, Griekenland of Cyprus; groep 6: Slovenië, Zwitserland, Oostenrijk en Italië. Roermond Dennis Looze en Christine de Wit hebben hun na tionale triathlontitels geprolon geerd. Zij wonnen zaterdag in Roermond de wedstrijd over de olympische afstanden: 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen, Looze (Assendelft) bleef Rob Ba- rel (Overberg) en Eric van der Lin den (Schagen voor). Bij de vrou wen liet Christine de Wit (Gemert) Ingnd van Lubek (Amsterdam; en Lucienne Groenendijk (Den Helder) achter zich. Door Sander Sonnemans Schiedam Eric van Harmeien. Velen op Harga hoopten in de laatste minuut op een herhaling van zijn stunt in Kethel. Daar krul de hij in de slotfase de bal uit een vrije trap met uiterste precizie in de kruising en schoot hij PPSC naar de promotiewedstrijd tegen Xerxes. De Rotterdammers leidden met 2-1 en alleen een mirakel kon 'PP' nog redden. Op nagenoeg de zelfde positie, maar dan op het 'biljartlaken' van SVV, legde Van Harme- len aan. Zou hijNee dus. Weg promotie. Verslagenheid in het PPSC-kamp. Nico Klaassen helpt doelman Marco van Veen bij de verwerking van de tegenslag. Toekomstfgtraï- ner Ron de Bruin (rechts) kijkt gedesillusioneerd toe. Foto Dennes van der Wei/Roei Dijkstra Als een vriendenteamhand-in- hand en vol vertrouwen kwam PPSC het veld op. Het afscheids cadeau en tevens het welkomsge schenk dat deThurlede-bewoners zo graag door respectievelijk scheidend trainer John Kloppers en zijn opvolger Ron de Bruijn hadden laten uitpakken, bleef echter onaangeroerd. De promo- tiedroom was negentig minuten later als een zeepbel uiteen ge spat. De Bruijn, jarenlang de spel- bepalende middenvelder van PPSC en straks de nieuwe techni sche man, had het nog het moei lijkst met de gemiste kans. Met vochtige ogen, die plotseling viel dieper in hun kassen leken te lig gen, aanschouwde hij de feeste lijkheden voor de kleedkamer van Xerxes waar de champagne in bijbehorende 'fluitjes' rijkelijk vloeide. Natuurlijk zocht hij een oorzaak. En hoewel hij besefte dat het in het tweede deel bij 'PP' had ont broken aan 'slimmigheid' priem de zijn beschuldigende vinger richting scheidsrechter Vis. „We zijn," was De Bruijn volko men gedesillusioneerd, „op de be slissende momenten benadeeld door die man. Bij die tweede goal wordt onze keeper in het doelge bied weggeduwd zonder dat er voor werd gefloten. Waarom plukt de bond zomaar ergens een flap drol vandaan en wordt er niet ge woon een scheids uit de eerste klasse aangeschreven?" Ook assistent-trainer Rob van Vliet, die zich tijdens de wedstrijd tot onbegrip van Kloppers laat dunkend had uitgelaten over de arbitrage, liet zich in de catacom ben niet onbetuigd. „Die scheids liep te blazen alsof het een potje zomeravond-voetbal betrof. Het heeft niets met winnen of verlie zen te maken, maar door zo'n man een dergelijke wedstrijd te laten fluiten, vermoordt de KNVB ge woon het voetbal." Ervaring „Ik kreeg op het moment dat ik in de lucht hing, een zet in mijn rug en ja, dan ben je weg," verklaarde PPSC-doelman "Marco van Veen de toedracht van Xerxes' winnen de treffer en de onvrede over de leisdman. „Je doet er achteraf niets meer aan, maar je staat wel met lege handen. En daar baal ik van. Volgend jaar doen we het over, dan worden we gewoon kampioen." Ondanks de 'uitschakeling' kon er bij Kloppers een lachje van af waar in de wijde omtrek van zijn persoontje werd getreurd, ge vloekt en gescholden, „Ik ver werk dat nu eenmaal iets anders. Dat heeft denk ik met ervaring te maken. Ik relativeer wat makke lijker." Ook PPSC's bestuurslid techni sche zaken Nico Klaassen was in een mineurstemming. Hij had de ploeg komend seizoen zo graag in de tweede klasse zien acteren. „Omdat ik denk," aldus de on danks de teleurstelling nuchter relativerende ex-voorzitter, „dat we daarin voetballend best jekker uit de voeten zouden kunnen. Er zou dan wel veel werk aan de win kel zijn, maar daar zijn Ron de Bruijn en ik al maanden mee be zig. Ron is de hoofdtrainer en het ligt in de bedoeling dat Jan 't Hoen zfin assistent wordt. Ik zorg voor een stuk organisatie en func tioneer als het aanspreekpunt, zo dat Ron in alle rust kan werken aan de verjonging. Want er ko men acht jeugdspelers over naar de selectie. Ron en ik weten wat we aan elkaar hebben, we kennen elkaar al jaren. Omdat we zo goed bezig zijn achter de schermen baal ik van deze nederlaag. Het is schitterend weer, we hebben een perfecte ambiance en dan verlies je zo'n pot. Ongelofelijk. Maar ja, je krijgt de bloemen of het gif." „Een afscheid met promotie," be sloot John Kloppers die wegens veranderde werkomstandighe den naar Gelderland verhuist, „was natuurlijk een mooi af scheidscadeau geweest. En nou ga ik naar de bestuurskamer voor eenbierlje." Door Mikos Gouka VlaardingenEen jaar vöor de ju bileum-editie lijkt het voortbe staan van het Vlaardings Voet-, -balkampioenschap flink óp de tocht te staan. Voor de 24-ste fina le gingen er al stemmen op om de pijp eventueel aan Maarten te ge ven. De voorrondes waren im mers ontsierd door veel gele en rode kaarten en moesten de scheidsrechters te pas en te onpas afkoelingsperiodes inlassen om beide ploegen weer tot elkaar te laten komen. De finale tussen Zwaluwen en Deltasport (3-ü bleek de kwalijke reputatie moeiteloos te bevesti gen. Na een kwartier in de eerste helft raakten de gemoederen zo danig verhitdat arbiter Zwaard de wedstrijd twintig minuten stil moest leggen alvorens beide par tijen bereid waren het duel voort te zetten. De wedstrijd ontspoorde nadat Raymond Herpers met gestrekt been Deltasport- voorstopper Joh nny Meuldijk torpedeerde. Van alle kanten vlogen de spelers elkaar aan. Arbiter Zwaard trok rood voor Deltasporter Richard Zeebregts die a la Eric Cantona in de kluwen spelers sprong en tot ieders verbazing ook voor Jos Op- schoor van Zwaluwen. Meer voor de hand had gelegen dat diens aanvoerder Martin van Ballegooi- jen, die met Zeebregts in de clinch lag, de kaart had gekregen. Opschoor, die niet bij de plek des onheils aanwezig was, werd ech ter het slachtoffer en kon inruk ken. "Ik ben er honderd procent zeker van dat ik de juiste mensen het veld uitgezonden heb. Tijdens het opstootje kon ik uiteraard niets doen maar heb ik gekeken wie zich misdroeg. Zeebregts schopte en Opschoor sloeg. Ik kon niets anders doen dan ze het veld uit sturen," lichtte arbiter Zwaard, die ook Marcel van de Weegen, Stef Kluiters (beiden Deltasport) en Jeffrey Noordzij op geel tracieerde, zijn beslissing toe. Vérvolgens dreigde Zwaluwen trainer Danny Molendijk met zijn spelers het veld af te stappen maar koortsachtig overleg tussen de organisatie en het clubbestuur deed hem terugkomen op zijn voornemen. Met het zweet in de handen zag de organisatie de wedstrijd hervat worden. „AI 23 jaar gaat het goed, de organisatie was perfect maar dan gebeurt er zoiets waar je totaal geen invloed op hebt. Het is diep triest dat dit moest gebeuren en er zal heel wat overleg moeten plaats vinden om volgend j aar met een schone lei te beginnen," reageerde Sjaak Maat, vice-voorzitter van de organise rende stichting. Direct na de hervatting nam Zwa luwen het heft in handen. Nico Konijnenburg was de vormgever en Ajjan Sloots de afmaker (1-0). Deltasport wankelde en liet zich vervolgens bij een vrije trap van opnieuw Konijneburg zo kinder lijk verrassen dat Zwaluwen nog voor de thee in veilige haven was. Stefan Geldof schoof de loepzui vere voorzét achter Marco Laaroy. Bartho Westerdijk kreeg nog wel de mogelijkheid vanaf elf meter de spanning terug te brengen maar sluitpost Rob Grauwmeijer redde bekwaam. Toen de tot 'man van de wedstrijd' benoemde Sloots na rust zijn tweede en Zwa- luwens derde goal had gemaakt, was van spanning geen sprake meer. Hamit Bouchrit bracht Del tasport nog wel op 3-1 maar verder liet de Molendijk-brigade het niet komen. Na afloop bleken de emoties toch nog diepte zitten. Molendijk: „Dit geeft mij totaal geen vreugde. Ik had me wel iets anders voorge steld van deze finale maar het in cident overschaduwt de overigens verdiende zege volledig. Wat mij betreft hoeft het niet meer, al heb ik er door mijn vertrek niets meer mee te maken," Ook Ton Pattina- mastaat niette springen volgend seizoen weer een Vlaardings Kampioenschap te spelen: „De ploegen gunnen elkaar het licht in de ogen niet, ik denk dat je elkaar alleen maar verder uit elkaar brengt. En dan zo'n Molen dijk, Die zit alleen maar olie op het vuur te gooien door constant om kaarten te VTagen. Dat is zeer oncollegiaal." Woorden waar Molendijk zich niet druk om wenste te maken. „Patti- nama heeft mij niet eens gefelici teerd, dat zegt denk ik genoeg over die man. Ik neem dan ook niet de moeite om me te verdedi gen." Ondanks alles probeerde de organisatie in de speciale 'VIP- tent de sfeer goed te houden. „Het is jammer dat iedereen die zich hier dag en nacht voor in heeft ge zet, hiermee wordt geconfron teerd. Maar nogmaals, aan de or ganisatie van het toernooi heeft het niet gelegen. Wij moeten nu proberen de partijen weer op de rails te krijgen zodat we volgend jaar het jubileum kunnen vieren. Als de besturen van de clubs het willen, komt het zeker weer voor elkaar," keek voorzitter Bram de Hamer hoopvol vooruit. Door Nick van der Sluis VlaardingenHet optimisme van John Jonkers, coach van Vlaar dingen Holy, kent nog steeds geen grenzen. Maar met de week is er toch wel sprake van een groeiende ongerustheid. Gister middag bijvoorbeeld, na de 2-12 nederlaag tegen de reserves van Feyenoord, moest: Jonkers toch wel even diep slikken voor hij zijn wedstrijd-analyse kon geven. Als geen ander kent hij na ruim veertien maanden hard werken jdè-'ktorfce en rwakke plekken ie zijn formatie. Het vorig seizoen was de tegenstand voor Holy van een dergelijk gehalte dat de ster ke .kanten van het Vlaardings concept in de race om de titel de doorslag konden geven. Nu, in de hoofdklasse, kan Holy daarop niet meer teren. De tegenstand is van een ander niveau en denken aan een kampioenschap (pitcher Dan ny Rossoni wees daar in deze krant al eerder op) zou een on werkelijk beeld van de werkelijk- held geven. „We moeten blijven denken aan handhaven in de hoofdklasse, niet meer en niet minder. We be hoeven nog lang niet te wanho pen, we zyn ongeveer op de helft van de competitie. Het komt er eigenlijk op aan dat we elkaar moed gaan inpraten, elkaar zelf vertrouwen geven. Dan zie ik de toekomst nog steeds met vertrou wen tegemoet," Het Jonkers on- danks de nederlaag, optimistisch weten. Holy verloor in dit duel, naar het zich laat aanzien voor lange tijd, tweede honkman Jarrod Jagers- hoed. In een fielders-aktie ver stapte hij zich op een grondbal en brak zijn enkel. Feyenoord leidde op dat moment al met 1-6, dus van invloed op'het wedstrijdver loop was de ongelukkige buite ling van Jagershoed niet. „Maar we missen de rest van de compe titie toch weer een speler in de groep," moest Jonkers droevig vaststellen. Openingspitcher Dannv Rossoni kon tegen de Rotterdamse tegen stander de vorm niet vinden. Al na drie innings, negen honksla- gen en een 1-5 achterstand moest de Holy-eoach hem vervangen. Stefan Droog kreeg daarna de on dankbare taak Feyenoord af te stoppen. Dat lukte niet, al bleef er tot de negende inning (1-7) enigs zins sprake van een krachtme ting. Maar in de laatste slagbeurt haalden de Rotterdammers nog één keer fel uit en scoorden vijf punten. VLAARDINGEN'001 00 0 001=1 FEYENOORD.001 501 005= 12 Werpcijfers. Holy. Danny Rossoni <3 inn.) C-lO-LStcfar. Droos 2 3 3-3. Poyenoord2 3-3-8-2. Marco van Dijk omhelst trainerDanny Molendijk na het behaalde Vlaardingse kampioen schap. Als ge volg van de hectische ta ferelen kan de scheldend oefen me es ter slechts la chen als een boer met kiespijn. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Nick van der Sluis Boxtel De softbalsters van Schiedam hebben afge lopen weekeinde in de 'dubbel' tegen Ducks winst geboekt en verlies geleden. In het eerste duel leek de winst lang een prooi voor Schiedam. Al in de tweede inning zorgden Gerda de Keyzer, Yildiz Veugelers, Vanessa van Duuren en Gyselle Korpe! voor 0-4. Bij het ingaan van de laatste inning leidde Schiedam met 3-4, maar moest de Schiedamse pitcher Sandy van Koert onverwacht een 'lucky' hit incasseren, waarop Ducks zomaar drie punten kon scoren. In de tweede wedstrijd waren de rollen een beetje omgekeerd. Nu bouwde Ducks a] in de eerste inning een 2-0 voorsprong op en kon die positieve stand lot de laatste inning met succes verdedigen. Pas in de laatste slagbeurl kon de ploeg van Buiteman een echte vuist maken. Pauline van Leeuwen en Mijke Debets kwamen op de honken en door een honkslag van De Keyzer werden beiden binnengeslagen. Schiedam Sportpark Harga krijgt morgenochtend hoog voetbalbezoek. Op het terrein van HBSS en Ur- sus wordt van 10.00 tot 11.00 uur door het Ierse natio nale elftal een training afgewerkt, 's Avonds spelen de Ieren een oefen-interland tegen Oranje. Zondag 16 juni komt het eerste elftal van Ursus in ac tie. De RVB-kampioen speelt dan in Zeeland de eind ronde om de Nederlandse titel voor afdelingskampi oenen. Belangstellenden die met de bus mee willen, kunnen zich aanmelden bij Hans Juyn (4719017). Door Sander Sonnemans Schiedam Een goede opening en een productief vervolg hebben de cricketers van Hermes gisteren tegen het bezoekende Quick Haag de overwinning opgeleverd. De basis werd gelegd door Henk Kornet (34) en Jasper Beijer (41). Grote man in het Harga- kamp was Roger Bradley, Hij sloeg zijn tweede cen tury" van het seizoen en bleef met 117 runs ongesla gen. Hermes eindigde na 55 overs op de monstersco re van 264 voor hel verlies van vijf wickets. De Hage naars stelden daar bitter weinig tegen over: 168 all out in 49 overs. Bij de lunch prijkten voor het eerst battende Hermes 150 runs (voor 4 in 37 overs) op het scorebord en na dc broodjes lieten Bradley en Steven Lubbers duidelijk merken dat totaal even stevig te willen opkrikken. Coach Gavin McRae had toen al 22 runs bijeen ge sprokkeld en Nick Statham was met slechts i runne- fie ai van het toneel verdwenen. Nadat Lubbers (10) door Jan Kramer was uitgevangen kreeg Hermes- scorer Koen Holleman vee! schrijfwerk te verrichten want met John Verweij aan zijn zijde kwam Bradley volledig los en ook Verweij was in zijn element en jas te in een mum van tijd 33 runs bij elkaar. Dat Her- mes' topscorer met 58 runs achter zfin naam door de wicketkeeper was 'gemist' kon Bradley niet deren. Vol overgave ging hij verder, geen kans meer wegge vend en het aantal vieren op negen stuks brengend. Door de regelmatige val van de wickets, in een later stadium door toedoen van vooral Lubbers (4/17/8), slaagde Quick Haag er geen moment in een vuist te maken tegen het Schiedamse bowlinggeweld van on der andere Phii Keukelaar (2/30/8) en Robin ter Plegt (2/57/14). Alleen Edgar Schiferli (50) en Chardus Wït- teveen (31) slaagden er in wat uit te richten maar daarmee viel de nederlaag niet te redden. Bij Quick ontbrak Nolan Clarke..Als reden van zijn absentie werd deelname aan een golftoernooi opgegeven. Roger Bradley neemt defellcitaties van eenHa- genaar In ontvangst. Het Hermes-'bat' bleef met 117 runs ongeslagen. Foto Roei Dijkstra Zenuwslopend Ook stadgenoot Excelsior won, al werden de punten uiterst moeizaam bij de Haagse gastheer HBS van daan gehaald. HBS sloeg 201 runs in de boeken en lange tijd leken de Schiedammers op simpele wijze die prestatie te kunnen verbeteren. Doordat naarma te de winst meer en meer in zicht kwam in een rap tempo het ene na het andere wicket viel, steeg dc spanning ten top. Pas in de voorlaatste over forceer de Marcel Schewe met een vier de overwinning en kon het aanzienlijk aantal meegereisde supporters opgelucht adem halen: Excelsior: 204/7/54. Steven Visee (32), Robert van Oosterom (30), Reinout Scholte (28) en Leon Bouter (26 not out) waren de en i- gen die zich raad wisten met de Excelsior-aanval waarin bowler Erik Gouka zich met vier 'scalps' (4/42/ 14) onderscheidde van de rest Ook Eric Dulfer (1/20/ 14) was weer ouderwets zuinig. Bowler Jacob-Jan Es- meijer was niet van de partij. Hij kampt met een bles sure en werd vervangen door Wim Buckers die gelijk een vangetje (Van Oosterom) meepikte. Ondanks de vlotte start van Dennis Gouka (21) en Carl Schewe (40) en het perfecte vervolg van Erik Gouka (49) en Luuk van Troost (52) kwam er bij Ex celsior een kink in de kabel. Emerson Trotman (0) werd LBW gegeven door umpire Koen Burki, die ove rigens wel Marcel Schewe 'boekte' maar het voortdu rend zuigende en provocerende gedrag van Hage naar Leon Bouter onbestraft het. Mark Atkinson ging kort daarna run-out en ook Erik Gouka was het zelfde lot maar dan als gevolg van een op z'n zachtst gezegd discutabele beslissing beschoren. Toen vlot daarna ook Buckers verdween sloeg Ex celsior de angst om het hart en rook HBS 2'n kans. „Bowl hem nu maar uit," riep Bouter in de voorlaat ste over in een poging Marcel Schewe op een psycho logische manier te raken, naar bowler Diederick Vi see, Schewe wist daar wel raad mee en rammelde de bal voor zes, gevolgd door de winnende vier.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6