Waterwèi 17» 'Rotan? Leuk, maar kan de gemeente 't betalen?' Maximale huurverhogingen na opknapbeurt Van Heutszflat Gemeente doet consessies bij uitbreiding betaald parkeren STAATSLOTEN A gjenda Uzerkoekjes Concert in het Stedelijk Museum Subsidie HR-ketel stopt Open tuindag De glasbak Horecabazen vinden rieten stoelen duur en onpraktisch GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT A20 gaat 's nachts dicht Rotterdams Dagblad Woensdag 19 juni 1996 m De verwoede pogingen van de verenigingen voor vreemdelingenver keer van Schiedam en Vlaardingen om toeristen te lokken, vind ik al tijd iets aandoenlijks hebben. Ik kan me tenminste niet voorstellen dat een inwoner van Yokohama na het lezen van een foldertje over beide steden onmiddellijk naar het reisbureau snelt om oaar een va kantiereis Schiedam-Vlaardingen te boeken. Kij k, die vijf molens in Schiedam zij n natuurlijk wel aardig, maar in Kinderdijk staan er zestien en die kun je in één oogopslag zien draai en in het vlakke polderlandschap. Ook. het nieuwe Gedistilleerd Mu seum met zyn - toegegeven - indrukwekkende verzameling mon sterflesjes in vitrines en het Stedelijk Museum met beroemde Cobra in het depot zijn aardig voor een regenachtige dag, maar of meneer en mevrouw Otshirima daar nu warm voor zullen lopen..? En wat moeten ze Vlaardingen doen? De Geuzenroute lopen, pick nicken in de Broekpolder, winkelen op het Liesveld, de Spaanse trap pen beklimmen (ais ze klaar zijn)? Zouden 2e nu echt staan te trappelen om een van de Vlaardingse musea te bezoeken? Strijken ze neer op de Museumkade (nog in aanleg) onder de stadskraan? Be klimmen ze de toren van de Grote Kerk? Maken ze een rondvaart over de vlieten? Vergapen ze zich aan de plezierjachtjes in de Oude Haven? Drinken ze een kopje koffie in het Delta Hotel? En nu wil de VW Vlaardingen meer intiatieven ontplooien 'ter pro motie van de haringstad'. Dat is mooi, dat moeten ze ook beslist doen, want daar worden de dames aan de Markt voor betaald Maar laten we, om te beginnen, even het woord 'haringstad' schrappen. Want af gezien van één deuropening aan de Westhavenkade ruikt het ner gens in Vlaardingen naar haring. Daarvoor moetje in Scheven ingen of IJmuiden bij de visafslag zijn. De VW wil bijvoorbeeld een horecagids uitbrengen en meer souve nirs en kaarten gaan verkopen. Goed idee, want zaterdag at ik nog een verrukkelijk kwarteltje in een van de Vlaardingse horecagele genheden en dat mag bedist voor de eeuwigheid worden vastgelegd in een handzaam gidsje. En souvenirs zijn ook nooit weg: niet alleen leuk voor toeristen, maar ook voor Vlaardingers om daar zelf promo tie voor hun stad mee te bedrijven. Zo heb ik onlangs twee collega's uit Burkina Faso een trommeltje met ijzerkoekjes cadeau gedaan, dus daar zijn ze nu ook op de hoogte van Vlaardings specküteit. Het zou me dan ook niet verbazen wan neer binnenkort de toeristen vanuit dat Sahelland Vlaardingen bin nenstromen. DICK VAN DER LUGT In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat 112 vindt op vrijdag 21 juni een coneert plaats. Diverse getalenteerde leerlingen op blokfluit, gitaar en harp van het muziekcentrum 'Op Maat' brengen een gevarieerd programma ten gehore. Componisten als Thomas. Hasselmans en Wanders komen aan bod. Muziekcentrum 'Op Maat' tekent voor de organisatie. Het begint om 20.00 uur De toe gang is gratis. Vlaardingen Energiebedrijf Eneco stopt 1 juli aanstaande met de subsidiëring van zogenoemde HR-ketels m wonin gen. De ketel meteen hoger rendement is inmiddels voldoende ingeburgerd zodat deze landelijke subsi dieregeling verdwijnt. In het eerste halfjaar van 1996 maakten 67 huishou dens uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Hol land gebruik van deze regeling. Het gaat uitsluitend om ketels die in bestaande woningen worden ge plaatst. Voor nieuwbouw is de vergoeding van 150 gulden eind vorig jaar al afgeschaft door de komst van de energieprestatienorm, die plaatsing van een HR-ketel afdwingt. Subsidie-aanvragen voor de HR-kete! kunnen nog tot en met 30 juni 1996 worden ingediend bij Eneco. De ketel moet dan al geplaatst zijn. Een aanvraagfor mulier is verkrijgbaar bij het energiebedrijf, tele foonnummer 4608460. De isolatiesubsidie van Eneco blijft voorlopig wel gehandhaafd. In het volkstuincomplex aan de Marathonweg in Vlaardingen houdt de Vereniging van Volkstuinders Dr. Moerman zaterdag 22junieen^pen tuindag.Tus sen 10.00 en 16.00 uur worden er rondleidingen door het complex gegeven en informatie verstrekt over tuinieren. In het verenigingsgebouw wordt tijdens een diavertoning uitleg gegeven over bijen en bijen kasten. Het publiek kan zich ook ter plekke inschrijven voor een tuin. Redactie Waterweg: Jelie Gunneweg, Menno Haddeman, Bern van Haren, Danielle Hermans, Marietta Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Overal in Vlaardingen staan prachtige, bolvormige, duurzame en zeer kostbare glasbakken #opgesteld, waarin wij als echte milieufreaks ons overtollig glas keurig,zelfsop kleur gescheiden,kunnendeponeren. Zes gaten hebben de glasbakken, drie aan elke zijde: één voorwitglas,één voorbruin glasenrestkleurenen één voor groen glas. Drie vakken dus, voorzien van drie aparte en beweegbare kleppen om de glasbak ge scheiden te legen boven een daarvoor speciaal inge richte container met vakken. Een ingewikkeld, zeer kostbaar, maar mooi systeem. De gemeente Vlaardin- genheeft kosten noch moeite gespaard omhetmilieu- probleem aan te pakken. Een prima initiatief, zij het dat ik bedenkingen heb bij de kosten. Want werkt het systeem ook? Nee! We worden zelfs behoorlijk bela zerd. Maandagmorgen ging ik richting de glasbak die on deraan de Afrol staat, om mijn verzameling lege wijn flessen tedeponeren. Ik had geluk. Want waar ik al we ken op aasde, gebeurde. In mijn bijzijn werd de kost bare glasbak geleegd. De chauffeur van de container wagen tilde de glasbak met de autokraan van zijn plaats en manoeuvreerde deze tot hoog boven de con tainer, waarna hij één voor één de kleppen opentrok. Met luid geraas storttehetop kleur verzamelde glas in de container. Eerst het witte, daarna het bruine met de restkleuren en als laatste helgroene glas. Toen ik in de container keek, werd mijn argwaan bevestigd. Ik zag helemaal geen schotten, maar wei een bonte verzame ling glas, door de Vlaardingse burgers zo zorgvuldig op kleur verzameld en door een hardwerkende chauf feur in opdracht weer bij elkaar gebracht om hen te veroordelen tot levenslange restkleuren. Dirk Tempelaar, Vlaardingen Door Carel van der Velden Schiedam Fraifs Leermakers weet direct waar de gemeente Schiedam inspiratie heeft opgedaan voor het idee alle teras sen in de binnenstad te voorzien van rotan stoeien en tafel tjes. „In Maastricht, op het Vrijthof. Het ziet er prachtig uit met al die rieten stoelen. Maar de gemeente Maastricht heeft voor dat project een flinke subsidie beschikbaar gesteld. Als Schiedam dat ook doet, is het een goed plan." Leermakers is eigenaar van café ken aan het opzetten van een leas- De Unie, met het terras op wat of ficieus het Unieplein heet. Op het doodlopende stukje Gerrit Ver- boonstraat, dat veel Schiedam mers gemakshalve tot de Lange Haven rekenen, staan op deze dinsdagmiddag zeven tafels met 28 stoelen uitgestald. Alles is van kunststof. Als het aan de gemeente ligt, ruilt de oude rot in de Schiedamse horeca met een aantal collega's zijn buitenmeubi- lair snel in voor riet of rotan. Dat komt de kwaliteit van de openba re ruimte in de historische bin nenstad ten goede, meent de ge meente. Meer bezoekers en meer omzet in de horeca zullen volgens de plaatselijke overheid de zoete vruchten vormen. Frans Leermakers is echter scep tisch over dit vooruitzicht. „In Schiedam? Dat zie ik nog niet zo snel gebeuren. Met de gemeente ben ik bespreking om mijn terras uit te breiden tot tachtig stoelen. Bij rotan praat je dan snel over een investering van tienduizend gulden, die je moet afschrijven in drie jaar. Dat is bijna niet terug te verdienen. Zonder gemeentelijke subsidie lukt dat niet. Aan preca riorechten zjjn we voor het terras ook forse bedragen kwijt" Spontaan toont Leermakers zich wel bereid mee te denken met de gemeente. '„Naast een subsidie kan de gemeente misschien den- Het plastic, zoals hier op de Koemarkt, is de gemeente een doorn in het oog. Foto Roei Dijkstra. econstructie voor terrasmeubilair. Dan hoeven de ondernemers niet in één klap zoveel te investeren. Aan de andere kant hecht ik niet zoveel waarde aan het gebruikte materiaal. Kijk om je heen. Voor de klanten is het veel belangrijker dat je terras er schoon en netjes bijstaat." Vierkantje Een flink aantal terrassen in het winkelhart voldoet reeds aan de nieuwe gemeentelijke normen. Te noemen zijn het zojuist her opende ponton van Perrito Cali- ente aan de Lange Haven, de Am- stelbron en La Venezia aan de Broersvest en Kent en het Groot Schiedamsch Café op het He- maplein. Het grootste en beroemdste terras van de stad is echter als vanouds opgebouwd uit kunststof tafels en stoelen. Volgens de nieuwe eige naar Nico Huke van 't Vierkantje komt daar ook geen verandering in, de nieuwe gemeentelijke ver ordening ten spijt. „We hebben een vaste vergun ning, dus ik denk niet dat ze ons wat kunnen maken. We hebben 150 stoeien en dat worden er straks tweehonderd. Je praat over gigantische investeringen. De ge meente heeft laatst 75.000 gulden van de MAB gekregen voor het verfraaien van de Koemarkt. Als dat geld aan ondernemers be schikbaar wordt gesteld, kunnen we eens praten. Het idee voor ro tan stoelen is leuk, maar onbetaal baar." Barman Peter Hagendoorn noemt op het met paarse stoelen inge richte terras van 't Weeshuis een ander handicap van riet en rotan. „Plastic stoelen passen perfect in elkaar. Ze nemen weinig ruimte in beslag, Wij hebben zestig stoe len op het terras. Waar moetje die opslaan als ze van rotan zijn?" Ha gendoorn vertelt dat Het Wees huis verleden jaar serieus heeft overwogen rotanstoelen te ne men. „Het is mooi en het geld was er, maar vanwege het opslagpro bleem is er gekozen voor kunst stof. Van het geld hebben we een schuifraam gekocht. Ook dat is heel praktisch." Zeeman Jacques Zeeman is verbaasd over de 'Rotanverordening'. De eige naar van het gelijknamige, uit de achttiende eeuw stammende café naast het Zakkendragershuisje heeft regelmatig gemeentebe stuurders en ambtenaren over de vloer, maar die hebben hem niets verteld over het nakende verbod op plastic meubilair. Het snel aan populariteit winnen de terras van café Zeeman is ver moedelijk het enige in de stad dat zowel plastic als rotan meubilair heeft. „Het rotan hoorde verleden jaar bij de inventaris toen ik de zaak kocht. Het kunststof meubi lair heb ik er zelf bijgekoeht De café-eigenaar vindt dat rotan meubelen te snel kapot gaan. „Een goed alternatief vormt na- maakrotan. Het zijn stoelen met een metalen frame met kunststof slierten er omheen. Ik had er he laas het geld niet voor. De stoelen kosten 150 piek per stuk." Naast de introductie van de na tuurlijke materialen in de straat- horeca is er volgens de gemeente veel meer nodig om de binnen stad aantrekkelijker te maken. Op weg van Het Weeshuis naar Zeeman wordt duidelijk waarom de overheid ook paal en perk wil stellen aan de winkeluitstallingen in de binnenstad. Boetiek Pearly's maakt het op de ze middag het bontst. Exact in de as van de Hoogstraat staat een ho ge uitstalling, waarop een bloeme tjesjurk wordt aangeprezen. Maar ook elders op de winkelstraat wor den wandelaars en rolstoelers ge dwongen tot een slalomtocht. Ca- sa, Hij en Mika lederwaren heb ben net als andere winkeliers ruim drie meter op de openbare weg veroverd met hun 'straatfili- aal.' Te billijken Voor zijn Stof Studio Shop lacht eigenaar Michiel ter Heggen pas santen tegemoet. Zijn uitstalling steekt zo'n anderhalve meter de weg op. Als voorzitter van de Win keliersvereniging Hoogstraat zegt de ondernemer zich in de nieuwe regelgeving te kunnen vinden. De gemeente stelt in de verordening dat winkeluitstallin- gen vanaf de gevel gerekend maximaal een meter breed mogen zijn. „Een beetje grilligheid in het straatbeeld is leuk, maar de maat regel is te billijken," vindt hij. „In steden als Gouda en Delft werkt het ook. Van het winkelend pu bliek ontvangen wij signalen dat de uitstallingen te groot zijn, dus daar moeten we rekening mee houden." Voor het verbeteren van de bin nenstad mag echter niet alle heil van de ondernemers worden ver wacht, meent de voorzitter, bij wiens vereniging tachtig van de 120 winkeliers uit de Hoogstraat, Grote Markt en Lange Kerkstraat zijn aangesloten. „Het reguleren van de terassen en de uitstallingen is aardig, maar op een volwassen winkelpromenade is het ook belangrijk dat fietsers en automobilisten door de politie worden geweerd. Verder is er nieuwe bestrating nodig en moe ten alle straten en stegen goed worden schoongehouden. Met het verbeteren van de veiligheid heb ben we al veel bereikt." VERKOOPADRESSEN Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat55 Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B.P.H.Janse Broersvest 8A Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bol Winkelcentrum Hof van Spaland 6 Tel. 010-4714083 Schiedam Be Blockshop Groeneiaan 103 Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 Tel.010-4265513 Schiedam Primera Wil van Velzen Guezenplein 17, W.C. de Woudhoek Tel. 010-4705470 Schiedam WV Schiedam Buitenhavenweg 9 Tel. 010-4733000 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14 Tel. 010-5913243 Vlaardingen Multishop Boden Dr. W, Beckmansingel 53 Tel. 010-4359164 Vlaardingen VW/ANWB Markt 12 Tel. 010-4346668 VlaardingenHet verbeteren van de 42 woningen in de Van Heutsz flat in Vlaardingen gaat niet ge paard met een rechtstreekse huurverhoging. De woningstich ting Samenwerking heeft afge zien van de oorspronkelijk bere kende stijging van de huur met honderd gulden per maand. "Wel hebben de bewoners ingestemd met een huurverhoging van de wettelijk maximaal toegestane hoogte. In elk geval krijgen alle flats een grondige opknapbeurt, evenals de algemene ruimten. Vochtproble- men worden onder meer aange pakt in het veertig jaar oude flat gebouw, dat Samenwerking in 1981 kocht van de voormalige HAV-bank. Er was toen sprake van achterstallig onderhoud. Sinds enkele jaren voert de wo ningstichting overleg met de be wonerscommissie van de voorna melijk door ouderen bewoonde flat over de uit te voeren werk zaamheden. Al in 1994 was besloten om de cen trale verwarmingsinstallatie en de lift geheel te vernieuwen. Van bewonerszijde kwamen er echter meer wensen. Op zeker moment was er het voorstel om tot een vol ledige modernisering van alle flats over te gaan. Na doorbereke ning van de kosten luidde de con clusie dat zo'n 100.000 gulden kos tende renovatie een te grote huur verhoging zou opleveren voor de meeste huurders. Er is toen ge zocht naar een goedkopere oplos sing met een huurstijgingvan 100 tot 200 gulden per maand. Dat werd in het zogenoemde GGD-plan (Grootste Gemene De ler) gesplitst in een algemene en specifieke huurverhoging. Vol gens die opzet kunnen de huur ders fljdens de algemene opknap beurt naar eigen keuze extra voor zieningen in hun woning laten aanbrengen, zoals een moderne douche, een speciale wasmachi ne-aansluiting en een complete hoekkeuken. Hiervoor wordt een extra bijdrage aan de huur toege voegd. In een proefwoning kun nen de huurders terecht om hun persoonlijke keuze te maken. Voor het basispakket aan verbete ringen brengt de woningstichting dus nu geen huurverhoging in re kening, zo is afgesproken. In plaats daarvan zijn de huurders akkoord gegaan met verhoging van de huur met het van rijkswe ge maximaal toegestane percenta ge gedurende de komende drieja ren. Dit jaar is dat maximum 6,5 procent. Het Bureau Bouwhulp uit Eind hoven heeft de renovatie voorbe reid en zal deze ook verder bege leiden. In de loop van deze maand wordt begonnen met de opknap beurt van het flatgebouw aan de Riouwlaan. Woensdag 19 juni VLAARDINGEN Dienstencentrum West Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelge bied 'Noordrand',20.00u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Centrum- West SKVR-Popschool volwasse- nemnformatie-avond, 19.30u.Open Podium voor kinderen, !6.30u, SK- VR-Popschool jongeren informatie avond, 19.30u. The Act Jamsessie, 21.00u. de Buurman. Final Exit, 22.30U. de Pelgrim. El Fuego, 22.00u. De Doelen. KJ.z. 27e Poetry International Rotterdam: Poézie avond, 20.00u, Museumpark. Theaterpark Hoboken 1996. Donderdag 20 juni SCHIEDAM Oude stadhuis. Spreekuur D66- fractie, 19.30u. VLAARDINGEN Grote ker. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Ontmoe tingshuis De Weerklank. Warme maaltijd, 17.00u. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Middag pauze-concert, 12.45u. De Doelen. Gr.z. 27e Poetry International Rotter dam,: Lunchprogramma, 13.00u, Kl.z. Poezie-avond, 2Q.0ÖU. Hoek Nw.Binnenwsg/Gaffelstraat, 27e Poetry International Rotterdam; bui tenprogramma, 17,O0u. Museum park. Theaterpark Hoboken 1996, ROTTERDAM Calypso 1: 'fVhry Reilly' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'How to maken an: Amencan Quilt' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Calypso 2 Riks bioscoop: The Net' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1; 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Juror' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 4: 'Girl 6' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. 1.15-4. Corso: 'Pnmal Fear' (16) dag. '1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. ma. alleen 2. The living Sea' (al) dag. beh.ma. 3-9. za,zo. ook 1. ma. alleen 9. 'Pnmal Fear' (16) dag. 7.45-10. Lantaren 1: 'Cel luloid Closet' (16) dag. 8-10.15. Venster ii 'Pallen Angels' (12) dag.» 10. beh.ma. 'L'Amore Moleste' (16) dag. 8. Venster 2: 'Gntu di un Pu eblo' (16) dag 8. The day the sun turned cold1 (al) dag. 10, Lanteren 2:Taxi driver' (16) dag, 7.30. 'Small Faces' (16) dag. 10. Lumière 1: LastDance' (16) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Lumière 2: 'Cutthroat Island' (12) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Diabolique' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Heat'(16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: The Birdcage' (al) dag. II,00-1.40-4.20-7-9.40,Pathé 2: Mighty Aphrodite' (ai) dag. 3.20- 5.30-7.40-9.50. do.vr.ma.di. ook 11.00-1.10. Pathé 3: Things to do in Denver* When you're dead. (16) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 4: '12 Monkeys' (12) dag. 12.40-3.30-6.20-9.10. Pathé 5: 'Cntical Decision' (16) dag. 1,10- 3.55-6.40-9.25. Pathé 6: Copycat* (16) dag. 3.35-6.25-9.15. do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Up close Personal* (al) dag. 1.05- 3.50-6.35-9.20. Rex: Teenage Stephmother (18) dag. vanaf 12.00, Vlaardingen De zuidelijke rij baan van rijksweg A20, Maassluis richting "Vlaardingen, is van maandag 24 tot zaterdag 29 juni en de week erna van 1 tot 6 juli af gesloten voor alle verkeer. De stremmingen zijn steeds tussen 20.00 en 6.0Ö uur. De afsluiting is noodzakelijk om werkzaamheden aan het wegdek te kunnen uitvoe ren. De oude laag asfalt wordt ver wijderd waarna een nieuwe laag zeer open asfalt beton (ZOAB) wordt aangebracht. Het verkeer kan overdag gewoon gebruik ma ken van de rijbanen van de A20. Door Carel van der Velden Schiedam Bewoners en bedrij ven in Schiedam-Oosten de Bran- dersbuurt hebben de gemeente Schiedam tot concessies gedwon gen bij de uitbreiding van het sys teem van betaald parkeren in de binnenstad en omgeving. In on der meer de Brandersbuurt en de kop van de Plantage blijft net gel dende systeem van gratis parke ren bestaan, net als in delen van Schiedam-Oost. In het oorspronkelijke voorstel zou de zone waarin moet worden betaald voor een parkeerplaats, flink worden uitgebreid. Naast de Schil (het gebied dat wordt ge markeerd door de zuidzijde van de Korte Haven, de westzijde van de Lange Haven, de Gerrit Ver- boonstraat en de Westvest) wer den de Brandersbuurt, de Plan tage en het westelijk deel van Schiedam-Oost in het parkeer- plan opgenomen. Met name in het Schienoko-ge- bied (de vroegere Brandersbuurt) blijkt er nog geen draagvlak te be staan voor het parkeerbeleid, waarin bewoners tegen betaling van 120 gulden per jaar het exclu sieve recht verwerven in hun straat te parkeren. Voor bezoekers rest in dit systeem van belanghebbendenparkeren slechts een zeer beperkt aantal plaatsen bij parkeermeters. Zij worden verwezen naar de twee parkeergarages in de stad. De oppositie in de Brandersbuurt wordt gevoed door de ruime par- keermogelijkheden die er op dit moment 2jjn. Bij het Spinhuispad is een groot parkeerterrein en ook langs de Noordvest zijn er over het alge meen voldoende stailingsplaat- sen voor de bewoners, ondanks de concurrentie van het blik van cen trumbezoekers. Onder die omstandigheden zien veel bewoners er geen been in 120 gulden per jaar te betalen voor de zelfde parkeerplaats die nu gratis beschikbaar is. De gemeente is bezweken voor die stelling, al is bet systeem van betaald parkeren in het gebied zeker niet definitief van de baan. In de toekomst verdwijnen veel parkeermogelijkheden in bet ge bied als het nieuwbouwproject van de Schots-Zweedse architect R§lf Erskine is gerealiseerd. Hij bebouwt de vrije ruimte in de di recte omgeving van het Spinhuis pad die nu nog deels dienst doet als parkeerterrein. In Schiedam-Oost bluft gratis par keren onder druk van de bewo nersoppositie mogelijk in de Oostsingel, de Laurens Coster- straat en het Landje van Ris. In de rest van het 'westen van Oost' moet wel worden betaald, evenals op een deel van de Rotterdamse- dijk. De kop van de Plantage blijft in tegenstelling tot het oorspron kelijke voorstel een zone van vrij parkeren voor bewoners en cen trumbezoekers. Het systeem van belangenparke- ren werd in maart in eerste in stantie ingevoerd in de directe omgeving van de Grote Omloop, het winkelcircuit dat bestaat uit Hoogstraat/Lange Kerkstraat/ Broersvest. De vrees dat veel cen trumbezoekers in hun speurtocht naar een gratis parkeerplaats een straatje verderop zouden parke ren, werd bewaarheid. De gemeente stelde bij de start van de belanghebbendenregeling reeds een uitbreiding in het voor uitzicht, maar weinigen hadden verwacht dat de vergroting van het betaald parkeergebied zo snel een feit zou zijn. Vergunninghou ders mogen binnen de uitgebrei de zone overal parkeren (met uit zondering van de parkeermeters), kondigt de gemeente aan. De raadscommissie algemene en economische zaken heeft inmid dels met de beperkte uitbreiding van de parkeerzone ingestemd. De commissie ruimtelijke orde ning buigt zich er vanavond over.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3