9 >sé Maasboulevardfeest snakt naar erwtensoep 'Einde oefening voor IOBS' Vlaardingers tevreden over leefklimaat Kou en regen zorgen voor troosteloze sfeer genda CDA vraagt aandacht voor arme ouderen Politie pakt intreker in Westwij kop Personeel bedreigd Dronken man achter stuur Expo amateurs Bijna drieduizend deelnemers aan 'Hoek van Holland-Scheveningen' Rotterdams Dagblad Maandag 24 juni 1996 Schidam Een deel van ide besclikbare gelden voor bij zondere bijstand moet in de gemeente Schiedam worden gegund aan ouderen. Dat meeit de CDA-fractie. De fi- nancêtè bijdrage is bedoeld om cfe sociale isolatie van een groe> ouderen tegen te gaan. Uit oiderzoek blijkt dat 25 pro cent ian de 65-plussers moeite heeftde eindjes aan elkaar te knopin. Ze kunnen zich niet of nauwelijks telefoon- en reis kost® veroorloven. De CDA-raadsleden Ruseier en Lfpidls vinden dit een on gewenste ontwikkeling. Juist het.tezoeken van familie en vrienlen en het telefonisch comnuniceren zijn belangrijk omsjciaal isolement te voor- kornet, aldus de CDA'ers, Bij- zondèe bijstand kan worden aangevend om ervoor te zorgei dat AOWers zich der gelijk zaken wel kunnen ver oorloven. In d> gemeente Schiedam wordfiaariijks zo'n 1,3 miljoen guldei aan bijzonderebijstand uitgeleerd- De bijdragen kun nen torden uitgekeerd voor zakerj als het. vervangen van een \?rsleten koelkast of het bestrijden van n iet-verzekerde raediche kosten. Uit oriJerzoek van het ministe rie vai Sociale Zaken blijkt dat Nedeiandse huishoudens met een lag inkomen niet of nau- welyfe gebruik maken van de- zé"' inkomensondersteunende voorzén ing. Ook veel ouderen kenner de .subsidieregeling niet '/Iensen die recht hebben op'individuele huursubsidie vetzumën ook vaak geld aan te vrcgen. Het (DA wil de onwetendheid bestrjden door de voorlichting te intensiveren. Het Schiöamse college van b en w word' gevraagd hier meer' werkyan te maken. De raads ledenvinden dat er extra geld moetkomen om de voorlich ting b verbeteren. De campag- ne nag zich van de christcn- demcraten richten op alle mi nima maar er moet in het bij- zondr op worden gelet dat de boodchap ouderen bereikt. VlaardngenMet de aanhouding van em 25-jarige man heeft de po litie ran Gaardingen tot nu toe achtten inbraken opgelost in en rondde Einthovenstraat, in de noorcbunt van de Wcstwijk. De man Verd dit weekeinde aange houden bij een poging in te bre ken ii een woning aan de Eintho- venstaat. De politie surveilleerde extrain de omgeving omdat daar de aflelopen tijd meerdere keren is ingebroken. De inbreker," een inwóiérvan Vlaardingen, heeft in een eerste verhoor toegegeven dat hj voor achttien inbraken ver antwoordelijk is. Hij stal vooral gelden sieraden. Hij verklaarde de pullen te hebben gestolen omd.i. hij schulden had. Vanoch tend .s de man voorgeleid aan de officer van justitie. Dit betekent dat inbreker zijn tijd voorlopig nog n de cel moet doorbrengen. VJaadlngen Een gewapende manheeft zaterdagavond het per sonal van een café aan de Oost- haveikade in Vlaardingen be- dreijd. De overvaller eiste het gelduit de kassa. Toen een perso neellid het geld gaf, vluchtte de mar het pand uit. Hoeveel hij heet meegenomen, is niet be kent. Bij de overval raakte nie- maid gewond. Sctiedam Een 34-jarige Sciiedamse automobilist is zon- dagvond rond 23.30 uur op de Gerit Verboonstraat in Schiedam aaigehouden omdat hij zonder verichting reed. Toen de politie de nan aansprak, roken de agen ten een flinke dranklucht. Een Wastest wees uit dat de Scliedammer 1,15 promille alco hol in zijn bloed had. Tegen de mai is proces-verbaal opgemaakt. irformatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur IjgggTeléfoon: 010 - 4004 444 Door Jan Rozendaal Schiedam Blauwbekkend liepen de meeste bezoekers van het Maasboulevardfeest in Schiedam gisteren aan het eind van de middag richting huis of auto. Een spijkeijack en T- shirt was echt te weinig. Handen sloegen blauw uit, oren raak ten gevoelloos. Degenen die thuis een ski-jack van de kapstok hadden gehaald en een muts over hun hoofd getrokken, had den gelijk gehad. „Moet ik dan erwtensoep gaan verkopen?" roept één van de or ganisatoren, Henk van Katwijk tegen vijf uur 's middags tamelijk wanhopig uit. 23 Juni, dé zondag middag van de Gorzense zomer, en wie verlangt er niet naar een' kop soep? Al was het alleen maar om de handen te warmen. Want handschoenen verkochten ze niet op de braderie. En sportsokken om je hand -ook al kosten die een gulden per paar - staat zo lul lig. „Ik heb al gezegd," grapt Van Kat wijk, vlak voordat hij wegrent om een ventje tot de orde te roepen die een tak van een boom dreigt af te breken, „volgend jaar vieren we het Maasboulevardfeest in de Sahara. Dan is het daar ook 'ns een keer koud. 't Is nu wel lekker druk, maar de mensen drinken geen bier met deze temperaturen. En met de bieromzet moeten wij de begroting zien rond te krij gen." Buik Vorig jaar gleden de bezoekers tij dens het optreden van Hallo Ven- ray tien, twintig meter op hun buik door het gras. De overvloedi ge regenval had het grasveld ver anderd in een modderige glij baan. Het popfestival 'afgelopen zaterdag werd af en toe gepest door een miezerig buitje. Niet om echt nat van te worden, maar droog btijf je ook niet. In de loop van de middag werd het wel druk voor het podium, waar tot dan toe regionale bands speel den. Om half acht begon de ska- formatie Jammah Tammah te spelen. De vonken vlogen er van af, maar het publiek stond vooral in de tent, zo'n honderd meter verderop. Daarin kon op een groot scherm worden gevolgd hoe het Nederlands elftal -met heel wat minder enthousiasme dan Jam mah Tammah- de Fransen te genspel bood. Het EK Voetbal, ook dat nog! Uitgerekend op za terdagavond speelt dan ook nog- eens Oranje om een plek in de halve finale. En of het dan echt nog niet ge noeg is, spelen ze gelijk. Verlen ging dus. De Raggende Manne, toch niet de eerste de beste band die de Gorzen aandoet, krijgt wei nig aandacht. Het gros van het pu bliek blijft in de tent. Verlenging. Geen doelpunten. Strafschoppen. Tot de voorlaatste druppel moet de beker leeg. Ge lukkig een strafschop (de vierde) gemist. Seedorf. Goed, het had - ook al voor de bieromzet- beter een Fransjan kunnen zijn, maar nu kan iedereen zich tenminste rustig opmaken voor de (duurste) hoofdact: The Scene. Ook vanuit de omgeving komen mensen naar buiten. Als zanger Thé Lau na drie num mers iets over het voetballen wil vertellen, zijn teleurstelling kwijt wil over het verlies van Oranje, wordt hij snel van die drang af ge holpen door het niet meer dan duizend hoofden tellende pu bliek. Niks voetbal, spélen. Mu ziek. Ze mogen van de politie zelfs een half uurtje langer doorgaan. 'Om de frustraties weg te dansen'. Tot half twaalf. Maar nog voordat het tijd is voor 'de verlenging', be gint het weer zachtjes te regenen. Alles zit ook tegen. Zondag is een nieuwe dag. De ka ter van het voetbal is, tot de sport- De Raggende Mannemoes ten op het Maasboule vardfeest op boksen tegen een groot te levisie scherm waar op het Neder ands e fta te zien was. Foto Roei Dijkstra kranten op maandag het allemaal weer oprakelen, verdwenen. Rond een uur of drie stromen van uit alle hoeken en gaten mensen toe naar de Maasboulevard. Par keerplaatsen, stoepen en bermen zijn in een straal van een kilome- Een van de leukste at tractiesvoor dejeugd op het Maasbou rn. evardfeest was het su- moworstelen Ze werden In een doorge- wichten insta biel pak gehe sen. dat ook m nog eens werd vol ge blazen met lucht, en moesten daarna zien hun tegen stander om verte kege len. Foto Roel Dijkstra ter allemaal bezet. Na een stevig stukje lopen tot de Maasboule vard, schuifelt iedereen langs de meer dan honderd kramen van de braderie. Erg kooplustig is men niet. De venters hebben het koud en zelfs voor een gulden per paar wil die berg sportsokken maar niet slinken. Net zo min als bij zijn concurrent aan de andere kant, die acht paar weggeeft voor een tientje. Overmeesterd door matheid, lijkt iedereen. Bij de voetballers en volleybal lers, die dan al twee uur druk in de weer zijn, vallen ook langs de Maasboulevard de eerste slachtof fers. Beteuterd zoeken de teams die om half vier de halve finale niet mogen spelen troost bij één van de eet- en drinktenten. MeeT lol hebben, even verderop, de sumo-worstelaars. Kleine jon gens die in een pak met topzware gewichten - dat ook nog wordt volgespoten met lucht- elkaar bestrijden in de ring. Als heuse Michelin-mannetj es botsen ze te gen elkaar op. Degene die niet als eerste omver wordt gekegeld, springt dan nog even op de verlie zer. Maar geen nood, want die lacht er net zo hard om. En zo zijn er natuurlijk toch nog een heleboel blije gezichten te ontdekken op het Maasboule vardfeest De toet van Belinda spande daarbij de kroon. Zij mocht samen met FTankiin Brown, de zingende politieman uit Rotterdam, het Songfestival- liedje 'De eerste keer' zingen. Zo maar uit het publiek gepikt, zong ze in regenjas de tekst woerd- voor-woorc mee. Belinda stond in vuur en vlam, maar voor de rest van het publiek bleef het bewolkt, vijftien graden Celsius en een gemeen opstekend windje. Door Jelle Gunneweg Schiedam „Einde oefening," ty peert PvdA-raadslid Maarten Reuderink de breuk die is ont staan binnen het Instituut Onder steuning Bewoners in Stadsver- nieuwingswijken (IOBS), nu een meerderheid van de bewonersver enigingen het vertrouwen in het bestuur heeft opgezegd. De bewonersverenigingen nemen het met name Reuderink en WD- collega Engelien van Collenburg kwalijk, dat opbouwwerker Frans Klijzen (werkzaam in Oost en Centrum) van werkplek moet ruilen met collega Henk van der Velden (West en Noord). De maat regel is volgens de bewoners zon der overleg met hen doorgevoerd en daarom onverteerbaar. Omdat de beide raadsleden verantwoor delijk worden gesteld voor de2e actie, wordt door een meerder heid van de Schiedamse bewo nersverenigingen het vertrek ge- eist van dit tweetal. De drie ande- Maassluis Op een oproep aan amateurkunstenaars om mee te doen aan een overzichtstentoon stelling in de hal van het stadhuis van Maassluis, is enthousiast ge reageerd. Uit 44 aanmeldingen werden door een commissie vijf tien deelnemers geselecteerd. Zjj dingen met hun werken mee naar de publieksprijs. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen aange ven welk werk zij het beste vin den. De winnaar van de pu blieksprijs mag volgend jaar een eigen tentoonstelling in het stad huis houden. De tentoonstelling in de hal van het stadhuis 'loopt' nog tot en met 21 augustus. re bestuursleden die de bewo- nersgroepen vertegenwoordigen, de heren A. Bons, D. van der Berg en A. Noordzij, worden bestem peld als 'minder daadkrachtige meelopers' en mogen aanblijven. Vooral dat laatste neemt Reude rink de bewonersverenigingen kwalijk. „Want daarmee sluit jc elke andere mogelijkheid van een toekomstig overleg uit. De ge meente kan immers geen com missie in stand houden die op voorhand het mandaat van onver mogen heeft gekregen. Het ideaal typische profiel van een bestuurs lid van het IOBS is nu een 'min der daadkrachtige meeloper'. Daarmee diskwalificeer je men sen op een verschrikkelijke ma nier. En is het IOBS om zeep ge holpen. Want ieder ander die er nu instapt is niet geloofwaardig." Van de kritiek op hem persoonlijk heeft Reuderink geen last, zegt het raadslid. „Ze mogen over mij van alles zeggen, deels terecht of onterecht Waar twee kijven heb ben twee sehuld. En als ik daar niet tegen kan, moet ik niet in zo'n commissie gaan zitten. Ik had alleen niet verwacht dat het zo zou escaleren, want ik ben er van overtuigd dat we een goed be sluit hebben genomen. Volgens het hoofd P O van de gemeente valt dit ook binnen ons bevoegd heden, ook al beweren de bewo nersverenigingen het tegendeel. Het is jammer, het IOBS heeft lange tijd goed gefunctioneerd. Nu is de weg voor de toekomst ge blokkeerd." Vervelend Wethouder A. Reijnhout vindt het 'buitengewoon vervelend' dat de situatie binnen het IOBS uit de hand is gelopen. ,;Het blijkt keer op keer heel moeilijk te zijn om beide partijen op één lijn te krij gen. Zes, zeven weken geleden heb ik nog een bemiddelend ge sprek gevoerd tussen het bestuur en de verenigingen en toen leken de geschillen ten einde. Achteraf blijkt dat het toch is blijven door modderen." Reijnhout ziet niet 1-2-3 een op lossingvoor het conflict. Eerst wil hij een gesprek met het bestuur, voor hy daarover gaat nadenken. Het terugtrekken van de raadsle den uit het bestuur is wat hem be treft geen optie. „Het is een mis vatting dat Reuderink en Van Col lenburg namens de raad in het be stuur zitten. Dat was vroeger, ze zitten nu op persoonlijke titel in deze commissie." Voorzitter Albert Bons van de be- wonersvereniging Schiedam- Zuid lijkt het desondanks een aar dige oplossing: alle voorzitters van de bewoners verenigingen het bestuur van het IOBS te laten vormen. Bons heeft lange tijd overwogen zich terug te trekken uit het IOBS-bestuur omdat hij zich niet kon vinden in het opge legde roulatiesysteem voor de op bouwwerkers. Vorige week heeft hij besloten voorlopig deel te blij ven uitmaken van het bestuur, omdat de bewonersverenigingen geen persoonlijke rancune tegen hem koesteren. „Integendeel zelfs, ze hebban gezegd nog alle vertrouwen in mij te hebben. Wat heeft het dan voor zin om mij te rug te trekken?" Hoek van Holland De verrassing was compleet, zaterdag in Hoek van Holland. Jaqueline Brand van de Rotterdamse stichting Ruim Baan, die samen met zestig vrij willigers jaarlijks de nachtelijke wandeltocht Hoek van Holland- Scheveningen organiseert, kon maar moeilijk over haar verba zing heen komen. „Moetje kijken, dat is toch onge looflijk," zegt ze doelend op het gigantische aantal deelnemers dat zich tegen middernacht in partycentrum Bos en Duin meldt voor de wandeltocht over onge veer zeventien kilometer. Nor maal gesproken zijn er ongeveer een 1200 tot 1400 deelnemers, maar dit jaar was het volkomen onverwacht een verdubbeling. Daaruit blijkt volgens de organi satie dat 'Hoek van Holland-Sche veningen' een enorme bekend heid begint te krijgen. Want de deelnemers kwamen zeker niet alleen uit Hoek van Holland en omgeving. Met busladingen vol werden ze uit heel Nederland naar de Hoek gebracht om de vier uur durende wandeling te vol brengen. De deelnemers, van wie er opval lend veel tussen de 20 en 35 jaar waren, vertrokken om midder nacht richting Scheveningen. Daar werden ze opgevangen in een grote tent, waar koffie en thee klaar stonden. Met één van de 32 pendelbussen konden de wande laars daarna weer terug naar Hoek van Holland. Maandag 24 juni ROTTERDAM Nighttown/Basement. Presentatie SKVR-Popschool volwassenen, 20.00u. de Buurman. Final Exit, 22.30u. Hal 4. interiors, 20.30u, Dinsdag25 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum West. Inspraak bestemmingsplan Westwijk, deelge bied Wetering', 20.00u. Jongerencentrum Vajo. Schaak toernooi, 19.30u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Dalweg. Eind presentatie SKVR-Poschool, 19.00u. SKVR Muziekschool Ring dijk. Leerlingenuitvoering Piano, 19.00u. Rotown. Eindpresentatie SKVR-Popwerkplaats, 19.30u. Do- dorama. Rotterdams Improvisatie Poel, 20.00u. Dizzy. Regien de Rui ter Quartet, 22.00u. de Buurman. Final Exit, 22.3ÜU. Hai 4. Interiors, 20.30u. De Pelgrim. Ei Fuego, 22-QOu. SKVR Muziekschool Cen trum-West. Leerlingenuïtvoering kinderen, 19.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Mighty Aphrodite' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Persuasion' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: '12 Monkeys' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso2 Riks- - bioscoop: 'Antonia' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Nick of Time' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'A Walk in the Clouds', (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30., Cine rama 3: 'Circle of friends' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.-30. Cinerama 4: The Juror' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Hellraiser IV: Bloodline' (16) dag. 6.45-9.30 do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Corso: 'Pri mal Fear' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. imax Theater: "Survival Is land' (al) dag. beh.ma. 2-4. The Li- ring Sea' (al) dag. beh.ma. 3^9. za- .zo. ook 1. ma. alleen 7. 'Spartacus op 7 MM' (al) dag. 8. lantaren 1: 'Celluloid Closet'(16) dag. beh.ma. 8-10.15. Venster 1: 'La Madre Mu- erte* (16) dag. beh.ma. 7.30. 'Salta al Vacio' (12) dag. bsh.ma. 10. Ven ster 2: 'Die Blechtrommei' (16) dag. beh.ma. 8. lantaren 2:Rendez vous de Paris' (16) dag. beh.ma. 8- 10. Lumière 1: 'Spy Hard' (al) dag. I.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Cutthroat Island' (12) dag. 6.45* 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. lu mière 3: 'Last Dance' (16) dag. 6.45-9.30.. do.vr.ma.di. ook 1.15- 4. Lumière 4: 'Heat' (16) dag. 8.30. do.vr.ma.di. ook 1-4.30. Pathé 1: 'Spy Hard' (al) dag. 11.50-13.55-4- 6.05-20.10-22.15, beh.zo. 11.50. Pathé 2: "Up close personal' (ai) dag. 15.50-18.35-21.20. do.vr.ma.di. ook 13.05. Pathé 3: Things to do in Denver' When you're dead. (16) dag. 11.10-1.45-4.20-, 6.55-9.30, Pathé 4: 'Critical Deci sion' (16) dag. 1,10-3.55-6.40- 9.25. Pathé 5: The Birdcage' (al) dag. 11.00-1.40-4.20-7-9.40. Pa- thé 6: 'Copycat' (16) dag,. 3.35- 6.25-9,15. do.vr.ma.di. ook 12.45. Pathé 7: 'Richard III' (16) dag. 12.25-2.45-5.05-7.25-9.45. Rex:' 'Bad girls' (18), 'Amanda by night' (18) dag. vanaf 12,00. Nachtvoorsteilingen: Lumière 1: The Rock' (16)vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Spy Hard' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Broken Arrow' (16) vr.za. 00,15. Lumière 4: 'Money Train' (16) vr.za. 00.15. Kindermatiiiees: Cinerama 5: Toy Stoiy' (al) OV za.zo.wo. 1.15-4. Imax: Toy Story' NV (al) za.zo. II.30-5.15. Lumière 2: Toy Story' (al) NVza.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: 'Dunston Checks in' (al) za.zo.wo. I.15-4. Lumière 4: 'Babe' NV (al) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 12.15-2.20. 'Dunston checks in' (al) za.zo.wo. II.15-1.25. Vlaardingen Ondanks veel klachten over stank- en geluids overlast, troep en slecht onder houden groen, is het overgrote deel van de inwoners tevreden over het.leefklimaat m Vlaardin gen. De tevredenheid nam, ver geleken met vorig jaar, zelfs nog toe. Dat blijkt uit een milieubele vingsonderzoek dat onlangs werd gepresenteerd.. In opdracht van de gemeente vroegen leerlingen van het Chris telijk Economisch College Béne den-Maas in april dit jaar aan 433 inwoners wat ze van het Vlaar- dingse milieu vinden. Het onder zoek is een vervolg op eeri soort gelijk onderzoek in 1995 en wordt gezien als een soort milieubaro meter. De resultaten kunnen aanleiding zijn om het gemeente beleid op bepaalde onderdelen aan te passen. Uit de reacties blijkt onder meer dat centruinbewoners het geluk kigst zijn met het leefmilieu, ter wijl bewoners in Hoiy-noord het minst tevreden zijn. Op de-vraag of de stad voldoende wordt schoongemaakt, vindt-23 procent van de ondervraagden het niveau onder de maat Dit is een lichte verslechtering ten opzichte van vorig jaar. Ongeveer 39 procent is matig tevreden en 38 procent is; tevreden. Vooral bewoners in het centrum zijn negatief. De Inwoners van Vlaardingen vinden de kwaliteit van het groen in de stad ook minder geworden. Iets.mèer dan de helft is redelijk- tevreden, een daling: van twaalf procent vergeleken mét vorig jaar. De bewoners van Oostwijk, die vorig jaar de meeste klachten hadden over het groen, blijken nu het meest tevreden. De onder zoekers kunnen hiervoor geen duidelijke oorzaak noemen. Ook vreemd is het fors toegeno men aantal stankklachten in Ho- ly-Noord. Vorig jaar was dit de wijk met het laagste percentage klachten (32 procent), terwijl nu bijna sprake is van een verdubbe ling. Overigens klaagt bijna de helft van de Vlaardingers over stank. Wat stofoverlast betreft zijn de Oostwijk en Westwyk de uit schieters naar boven met twee tot drie keer zo hoge percentages dan de andere wijken. Dit is on geveer geüjk met de resultaten van vorig jaar De overlast door stof is over het geheel bekeken duidelijk afgenomen van 28 naar 17 procent. Westwijk en Ambacht hebben het meeste last van geluidsoverlast en Holy-Noord en Zuid het minst. De belangrijkste bronnen van overlast zijn bedrijven binnen en buiten Vlaardingen, plaatselijke wegen en vliegverkeer. Vergeleken met vorig jaar zijn meer Vlaardingers redelijk tevre- den over de mogelijkheden voor ce aanbieding van gescheiden huishoudelijk afval. Ook de naamsbekendheid van de afval- telefoon is bij het het merendeel (64 procent) van de bevolking be kend. Over de gemeentelijke milieuin formatie is men nog steeds niet enthousiast, maar de ontevreden heid ligt een stuk lager dan vorig jaar. Volgens de onderzoekers be staat er behoefte aan meer en/of betere informatie wat gescheiden afvalinzameling betreft, het voor komen van afval en gemeentelijk groenbeheer. De huis-aan-huis- folder van de Dienst Milieu ge niet wel meer bekendheid. Uit het onderzoek blijkt dat man nen kritischer reageren dan vrouwen. De beoordeling 'heel goed' of 'goed' geeft 73 procent van de mannen en 78 procent van de vrouwen als antwoord. Al zijn de verschillen in antwoorden tus sen mannen en vrouwen tenop- ziehte van 1995 kleiner gewor den. Voor het totaalresultaat heeft het deze keer duidelijke ge-, volgen omdat dit jaar relatief meer mannen zijn ondervraagd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1