9 Stadsregio: A 4 onder het Kethelplein Hoekse Havendagen vallen letterlijk in het water Rien Lensvelt gaat na drieduizend vergaderingen nog vrolijk door A Vruchteloze lijmpoging Gemeenten volharden in protest Eetcafé overvallen Ontuchtpleger wil in therapie Vrouw uit wc gered Controle caravans Dronken automobilist Auto's beschadigd Rake klappen Beach Movie in de Hoek kampt met kinderziektes Rotterdams Dagblad Maandag 8 juli 1996 Schiedam Een 82-jarige vrouw uit Schiedam is maandagochtend rond kwart over twee uit het toilet van haar woning bevrijd. Buren die het slachtoffer om hulp hoor den roepen, alarmeerden de poli tie die haar op het toilet aantrof. De vrouw had een uur vastgeze ten, omdat ze na een sanitair be zoekje niet meer overeind kon ko men. De politie tilde de bejaarde dame uil het toilet en stopte haar m bed. Een arts heeft haar nader onderzocht. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft afgelopen za terdag zevenentwintig auto's met caravan gecontroleerd. Er bleek veel mis te zijn. Zo waren spiegels vaak niet in orde en mankeerde er aan de verlichting, de banden, de hulpkoppehng. het laadvermogen en de koppelingsdruk ook het een en ander. By vijf voertuigen moesten gebreken worden ver holpen, voordat ze verder moch ten. Er werden negentien boetes uitgedeeld. Vlaardingen Het rijbewijs van een 38-jarige Rotterdammer is maandagochtend op de Van Ho- gendorplaan in Vlaardingen inge nomen. De politie zag hem mei hoge snelheid rijden en bijna een bocht uitvliegen. Toen de man vervolgens een geparkeerde auto raakte, stopte hij pas na tweehon derd meter. Bij een ademtest bleek dat de man onder invloed van alcohol was. Het promillage bedroeg 2,10. De politic legde de Rotterdammer een rijverbod van elf uur op. Maassluis In verschillende stra- ten in Maassluis zijn gisteren veertien auto's beschadigd. Auto eigenaren uit de Merellaan, Ha vikstraat, Reigerstraat en Lijster laan bemerkten dat het autoem bleem van hun auto's was ge haaid. Daarbij zijn bij verschillen de auto's krassen ontstaan. Drie minderjarige jongens zijn aange houden. Maassluis Een automobilist deelde zaterdagavond op de P. C. Hooftlaan enkele rake klappen uit aan een 23-jarige voetganger. De bestuurder van de auto stapte uit, toen de voetganger aanmer kingen maakte op zijn rijstijl. De wandelaar raakte door de klappen van de automobilist gewond in zijn gezicht. Vlaardingen De milieuvriendelijkste aanleg van de nieuwe rijksweg A 4 tussen Delft en Schiedam gaat de Stadsregio Rotterdam nog niet ver genoeg. Het dagelijks bestuur van de samenwerkende gemeenten in de Rijnnmond wil het stuk rijksweg vanaf het Kethelplein tot aan het noorden van Vlaar dingen en Schiedam volledig als een tunnel aanleggen. Ver derop richting Delft, door het natuurgebied Midden-Delfland, moet de rijksweg in een open tunnelbak. Met deze strengere (leeDmiüeu- dingen heeft vorige week een eisen hoopt het dagelijks bestuur de bezwaren van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tegen de aanleg van de A 4 weg te ne men. De gemeenteraad van Vlaar- bnef gestuurd waarin dat nog eens op een rijtje werd gezet. In Schiedam en Maassluis denkt het gemeentebestuur er niet anders over. Wel heeft de gemeenteraad van Vlaardingen een motie aangeno men waarin werd gesteld dat als de aanleg - na het besluit van de Tweede Kamer- onvermijdelijk wordt, de weg dan wel helemaal onder de grond moet komen. „Maar met voordat desnoods tot bij de Raad van State is gepro beerd die weg tegen te houden," aldus verantwoordelijk wethou der T. W. van der Steen van Vlaar dingen. Zowel het voorstel van de Stads regio als de 'eventueel door de strot geduwde optie' van Vlaar dingen gaat verder dan de milieu vriendelijkste variant van Rijks waterstaat Tegen een meerprijs van ruim honderd miljoen gulden per kilometer gaat die optie uit van een zogenoemd U-polder sys teem, Dat betekent dat er een sleuf wordt gegraven door het veen, waarm een dikke waterwe rende folie wordt aangebracht als bedding voer de snelweg. Op die manier komt bet wegdek uit het zicht te liggen. Wel blijft de bo venkant van de weg op maaiveld hoogte open. Het voordeel -en een voorwaarde van de voorstan- deis- is dat bij een tunnel de grond boven de rijksweg voor an dere doeleinden wordt gebruikt. Eenmaat ten noorden van Vlaar dingen en Schiedam, door het na tuurgebied Midden-Delfland, meent de Stadregio dat met een verdiept tracé -dus zonder 'dak' - kan worden volstaan. Dit sluit ook aan bij de tekst van de motie van Vlaardingen. Verder toont de Stadsregio net als de Ka mer van Koophandel m Rotter dam zich een voorstander van speciale rijbanen voor doelgroe pen - onder meer voor vrachtwa gens. „De complete A 4 gaat sa men met de verbeterde A15 de belangrijkste schakel vormen in het internationale verkeer van en naar de Rotterdamse haven. Op termijn kunnen dan de A13 en de A 20 meer en meer benut worden voor de ontsluiting van stedelijke en economische activiteiten bin nen de Randstad-zuidvleugel," al dus het dagelijks bestuur in een verklaring. Dit standpunt wordt op 11 september besproken in de regioraad, waarna het standpunt aan minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) wordt gestuurd. Hoek van Holland Wie vong jaar de Hoekse Havendagen had be zocht en dit jaar was terug geko men, kon de verschillen gemak kelijk aangeven. Vorig jaar luis terde de zon de Hoekse festivitei ten op en liepen de toeschouwers hutje-mutje langs de Haven- markt. Dit jaar moest het schaarse aantal bezoekers overeind blijven in bakken regen en veel wind. Ze konden langs de kramen hardlo pen zonder gehinderd te worden. „Vorig jaar heb ik mijn kraam zo ongeveer leeg verkocht, maar nu raak ik mijn waar aan de straat stenen nog niet kwijt," aldus een verkoper van worst en hambur gers. De zwartverbrande kleur van het vlees op de bakplaat toon de dat er inderdaad niet veel werd verkocht. Vele kraampjes aan de Berghoven waren met eens bezet. Handelaren hadden niet de moei te genomen hun waren aan de man te brengen. Degenen die het wel probeerden, hadden alle re den tot klagen. Het publiek bleef door het slechte weer massaal weg van de Hoekse Havendagen. De strandwachten van Hoek van Holland deden hun best de weini ge toeschouwers toch te verma ken. Het baywateh-team het met reddingsboten zien hoe zy optre den als iemand in nood verkeert. Een fietser die 'per ongeluk' de Berghaven inreed en een onfor tuinlijke surfer werden keurig door de 'David Hasselhoffs en Pa mela Andersons' uit de Hoek weer op het droge gebracht. Tussen door regen, veel regen. „Normaal is het altyd wel leuk," zei een vrouw uit Maassluis die samen met haar twee kinderen naar het schouwspel aan de monding van de Waterweg was gekomen. .Al leen is er nu wel een beetje veel water," aldus de Maassluise die haar kinderen zojuist in felge kleurde regenpakken had gehe sen. Toen het even opklaarde, torste ze de regenpakken van haar kroost over de arm. Gelukkig bleef het een tijdje Een tochtj'e met de rondvaartboot 'Finland' wasvoor het publiek van de Hoekse Havendagen erg plezierig vooral toen eindelijk dezon gingschijnen. FotoWestiandsFotoburo droog. De toeschouwers concen treerden zich op de show van de reddingshelikopter. Het hef- sehroefvliegtuig zette eerst twee mensen met een touw af op de passerende vrachtboot van de Stena Line. Daarna werd het pu bliek getrakteerd op de kunsten en mogelijkheden van de helikop ter. Toen ook deze show was afge lopen, leek de zon alsnog door te breken. Dat maakte de rondvaart op de boot 'Finland', die vanuit de Berghaven de Waterweg aandeed, veel aangenamer. Aan boord van het partyschip 'Classic Lady' was het vanachter glas en met een hapje en een drankje ook goed toeven. Aardig was het optreden van de Havendienst. Zij lieten met metershoge spuitstralen zien hoe een eventuele brand op een schip snel kan worden geblust. Alsof er die dag nog niet genoeg water uit de hemel was gevallen. Schiedam Drie mannen heb ben gistermiddag een eetcafé in de Sint Liduinastraat in Schiedam overvallen. Rond tien over vier kwamen twee mannen het café binnen waar op dat mo ment één klant aanwezig was, Eén overvaller bedreigde de cais sière met traangas en een mes, terwijl de ander de klant bedreig de met een bijl. De mannen pak ten enkele tientjes uit de kas en de portemonnee van de klant. Door hem achterna gezeten, ren den ze weg in de richting van de Vlaardingercüjk. De caissière belde direct de politie, die drie verdachten op de Burgemeester Stulemeijerlaan kon aanhouden. De politie van Schiedam is op zoek naar getuigen. Met name een man die op de Vlaardmger- dijk in een kleine paarse perso nenwagen enkele agenten aan sprak, kan waardevol zijn voor hetonderzoek. Getuigen kunnen bellen naarOlö-4494499. Door Danielle Hermans Rotterdam/Schiedam Er knapte iets in het hoofd van de 29-jarige M. W. uit Schiedam toen hij vorig jaar oktober met een destijds 12- jarig jongetje uit Rozenburg op de bank in zyn woonkamer zat. Hij pleegde ontucht met de jongen en noemde dit vergrijp voor de Rot terdamse rechtbank 'schaamte loos en niet fijn'. De Schiedammer ontmoette de jongen op 27 oktober in de bus en vroeg hem mee te gaan naar zijn huis. In de stad kocht de man in een speelgoedzaak een vrachtwa gen voor het kind. Samen gingen ze naar de woning om de speel goedwagen uit te proberen. De verdachte verklaarde dat hij aanvankelijk niet van plan was geweest seks met de jongen te hebben. „Ik wilde het helemaal niet, maar toen hij tegen me aan kwam zitten op de bank, ge beurde er wat in mijn hoofd." De verklaring van het slachtoffer dat de Schiedammer de broek van de jongen openritste en. zijn_ ge slachtsdeel pakte, spreekt hij te gen. „Hij deed zelf de ritssluiting van zijn broek open en pakte zelf zijn piemel. Hij duwde me niet weg. maar ging juist op de grond liggen," aldus de verdachte, die al eerder voor een zedendelict werd veroordeeld. Een dag later ging hij samen met het slachtoffer naar Tropicana waar hij de jongen oraal zou heb ben misbruikt in het kleedhokje. Na het bezoek aan het zwembad pleegde de Schiedammer thuis opnieuw ontucht met het kind, deze keer anaal De jongen ging daarna met een nieuwe speel goedauto en een cd naar huis. Weer een dag later reisde het tweetal met de trein naar Scheve- ningen, waar de zaak toevallig aan het licht kwam. Het kind pro beerde een sleutel tussen de deu ren van de trein te duwen waarop iemand van de spoorwegpolitie ingreep. Toen deze hem vroeg wie de Schiedammer was, zei de jon gen dat dat zijn vriend was. Dat vond de beambte een beetje vreemd gezien het leeftijdsver schil. Na enig aandringen vertel de de jongen wat hem was overko men. Op de vraag van de rechter waarom de Schiedammer meer dere keren ontucht pleegde ter wijl hij het eigenlijk niet wilde, had de verdachte geen antwoord. Anders had ik wel maatregelen genomen." Vólgens leelasseringswerkster P. Warner, die als getuige-deskundi- ge optreedt, heeft de verdachte geen duidelijke voorkeur voor seks met jongetjes. „Hij heeft nauwelijks ervaring op seksueel gebied. Hij gaat met zijn seksuele prikkels aan de haal, het maakt niet zoveel uit met wie. Hy zou best contact willen hebben met leeftijdgenoten, maar het leggen van die contacten gaat moeizaam. Zijn zelfredzaamheid is niet hoog en hij kampt met een enorme ach terstand in zijn ontwikkeling." Ook officier van justitie mr. G. Sta vindt dat de Schiedammer niet in het stereotype beeld van een pe dofiel past. „Hij gaat niet bewust op zoek naar kindertjes om er seks mee te hebben," meent Sta. Volgens hem heeft de verdachte er benul van dat deze dingen niet mogen. Om de kans op risico's te verkleinen, eiste hij acht maan den gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast moet de man zich onder behandeling laten stellen. De raadsman mr. P. van den Berg van de Schiedammer kon zich vinden in de eis van de officier. „Seks was niet zijn eerste idee. Het jongetje had weinig drempels en waarschijnlijk meer ervaring dan mijn cliënt. Boven dien is er geen geweld gebruikt en is hij zeer gemotiveerd om in the rapie te gaan. Hij is zeer schuldbe wust," aidus de raadsman. De ïechtbank doet 18 juli uit spraak. Door Jan Rozendaal Vlaardingen—Op 7 juli 1971, giste ren dus op de kop af vijfentwintig jaar geleden, werd Rien Lensvelt geïnstalleerd als lid -ji de ge meenteraad van Vlaardingen. In middels heeft hij drieduizend raads- en commissievergaderin gen achter de rug. De nestor van de raad en fractievoorzitter van de SGP/RRF/GPV-combi natie heeft er nog steeds geen genoeg van en gaat voorlopig nog even door. „Moet ik dan de hele dag thuis achter het raam naar buiten zitten kijken? Dat is niks voor mij." Lensvelt (58) ging vorig jaar met vut en heeft nu tijd als nopit tevo ren om aan zijn raadslidmaat schap te besteden. Van maandag tot en met vrijdag, elke dag loopt hij door de gangen van het stad huis, met de fractiekamer als thuisbasis. De vijfde wethouder wordt hij door sommigen al ge noemd. Een kwart eeuw raadslid. Ben van der Velde zal het nooit van z'n le ven halen. Zijn partij, Groen- Links, stelt dat een raadslid na acht jaar moet verdwijnen. Om de scherpte vast te houden, met te veel deel uit te gaan maken van de kliek waar de oppositiepartij zich over opwindt. Of, zoals Van der Velde zegt, 'als je te lang op het pluche blijft zit ten gaat het plakken'. „Dus eigen lijk vind ik het onzin dat iemand alvijfentwintig jaar in de gemeen teraad zit. Maar aan de andere kant moet ik zeggen dat Rien die scherpte nog niet heeft verloren," aldus de GroenLinks-fractievoor- zittei, die zelf halverwege de vol gende periode (Het Jaar 2000) het Rien Lensvelt... over twee jaar ongetwijfeld weer bovenaan de lijst. Archieffoto Rotterdams Dagblad/JaapRozema veld moet ruimen. Ook Bram Zonne, de fractievoor zitter van de WD die vorig jaar af scheid nam na tien jaar raadslid maatschap, vindt vijfentwintig jaar te lang. „Het zijn alleen de be genadigde mensen, zoals Lens velt blijkbaar is, die zoiets kun nen. Ik vond tien jaar lang ge noeg." Prestatie SP'er Hugo Paalvast, de laatste nieuwkomer in de Vlaardingse gemeenteraad, zegt dat hij 'dat wel nooit zal halen'. „Ik vind het een hele prestatie hoor. Zelf heb ik nooit zoveel tijd gehad omdat ik in het reddingswerk zat. Het raadswerk is leuk. maar om het zo lang te doen is geloof ik mets voor mij." PvdA-raadslid Peter Roovcrs houdt het erop dat Lensvelt ei genlijk een eenmansfractie vormt. Zijn fractiegenoten Gerrit Wim van Veelen en Cor de Jonge zijn van respectievelijk de GPV en RPF. Daarnaast is van Lens velt bekend dat hij als geen ander kan middelen. Binnen de SGP houdt hij zowel de strenge vleugel te vriend als de wat meer gematig den. Dat middelen werd woensdag avond, toen de gemeenteraad tij dens de laatste vergadering vóór het zomerreces stilstond bij het jubileum, ook nog eens opgera keld door fractiegenoot De Jonge. Het laatste voorbeeld ervan was het voorstel van Lensvelt om de parkeertarieven voor bewoners stapsgewijs te verhogen en niet ineens van 7.65 naar zestig gul den per jaar. Typisch Lensvelt: hij wil op hetzelfde uitkomen, maar neemt liever een omweggetje als dat de gemoederen kan bedaren. En, zeker zo belangrijk, houdt hij van een beetje wrikken in de ver houdingen tussen zijn politieke tegenstanders. Vrede Lensvelt prijkt over een krappe twee jaar bij de gemeenteraad on getwijfeld weer bovenaan de lijst van de SGP/RPF/GPV-combina- tie. Iedereen heeft daar vrede mee. En dan, liet Lensvelt zich de ze week ontvallen, ergens halver wege de periode, neemt hij mis schien wel afscheid. Het zal weini gen verbazen als hij dan - als een van de zeer weinigen- de dertig jaar als raadslid heeft volge- maakt. Begonnen in 1971 in de PGC, de Protestants Christelijke Gemeenschap, dan drie jaar later verder met de SGP/GPV-combi- natie, waar in 1978 de RPF bij aan schoof. Vijf jaar geleden, toen Lensvelt voor twintig jaar raadslidmaat schap een koninklijke onder scheiding kreeg opgespeld, fluis terde hij tijdens de drukkke re ceptie tep stadhuize zijn fractie genoot Cor de Jonge in het oor: „Cor, ik wil me nergens mee be moeien, maar over vijf jaar doen we het een beetje soberder. Want al die belangstelling voor mij, dat hoeft nou ook weer niet. Een en kele toespraak in de raad en na af loop nog een hapje en een drankje in de oude hal. Lekker gezellig on der elkaar." En zo geschiedde woensdag avond. Lensvelt genoot met vole teugen. Op een manier van: nog vijf jaar, na nóg een jubileum, neem ik afscheid. Op D.V, 7 juli 2001. Hoek van Holland De nieuwste stunt op het gebied van open luchtbioscopen is een opblaas baar doek van twintig meter breed en veertien meter hoog. Za terdagavond stond het gevaarte, de zogenoemde Beach Movie, voor de eerste maai in een reeks van zeven avonden op het strand van Hoek van Holland. Een groot succes bleek het niet. Het doek was lek, het waaide te hard, het geluid werkte slecht, de projector stond scheef en de getoonde film bleek de verkeerde. 1 Veel publiek bevond zich zater dagavond niet op het Hoekse strand. De wind was koud en veel vertrouwen in een droge avond bestond er niet, Rond half elf zou de science-fiction film Water- world met Kevin Costner van start gaan. Eén van de organisato ren deelde mee dat de fiim nog wel eventjes op zich zou laten wachten. Het probleem zat 'm in het doek. Tijdens het opblazen van het ding, waren de bovenste luchtka mers lek geraakt. Daardoor be reikte het doek nog niet de helft van zijn eigenlijke hoogte en hing het scherm slap. Medewerkers probeerden van alles om helwitte gevaarte recht te trekken maar de wind en de invallende duisternis maakte het niet makkelijk. Uiteindelijk kon een uur later de film worden gestart. De verbazing onder het honderdkoppige pu bliek was groot toen niet Kevin Costner, maar Jim Carrey op het doek verscheen. Er bleek iets mis met de rechten die de organisato ren hadden verworven voor de filmWaterworld. Verkleumd van de kou probeerde het publiek, de wind trotserend, er toch nog iets van te maken. Ho pelijk kampt de organisatie van het spektakel met wat minder kinderziektes en gaat het zater dag 13 juli, en de daaropvolgende data, voortvarender. Maandag 8 juli VLAARDINGEN Broekweg 76. Spreekuur Nationale Huurstaking, 19,30-20.30. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerfc. Requi em van Mozart, 20.15u. Dinsdag 9 juli SCHIEDAM Hof van Spaland. Jeugdland: creati viteit, lO.OOu, Fred Fred Star, 14.00u. Dr. Wibautplein. Speicir- cuit, 10.15u, creativiteit, 14.0Qu. Wilhelminaplein. Speicircuit, 14.15u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Fromdusktiil dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'A walk in the clouds' (a!) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: The Birdcage' (al) dag. 4-6.45-9.30. Calypso 2 Riks bioscoop: 'Free Willy 2' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'It takes two'(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Ci nerama 2: 'Down Periscope' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Nick of Time* (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: TheJuror' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Critical Decision' (16) dag. 4-6.45- 9.30. Corso: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2- 4. The Living Sea' (al) dag. 3. za. t/m v/o. ook l. The Rock' (16) dag. 7- 9,30. Lantaren 1: "Carnngton'(16) do. 9.30. 'InterviewwiththeVampire' (16) vr, 9.30. The usual suspects' (16) za. 9.30, 'La Ceremonie' (16) zo. 9.30. 'Cinema fbena; El Norte' (16) ma. 9.30. 'Postman' (16) di. 9.30. 'Heavenly Creatures' (16) wo. 9.30. Lantaren 2: 'CelluloidCloset' (16) dag. 10. Venster 1; The Gar den' (al) dag. 10. Venster 2; 'Der Blauwe Engel' (16) do.vr.9.45. 'Lola' (16) za.t/m wo. 9.45. Lumière 1: 'Spy Hard' (al) dag. 115-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Het monster van Lach Ness' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Lumière 3: 'Primal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Heat' (16) dag, 8.30. Pathé 1: The Rock' (16) dag. 12.40-3.35-6.30-9.25. Pathé 2: 'Up Close Personal' (al) dag. 6.35-9.20. Pathé3: 'Barb*Wi- re' (16) dag. 12.50-3.05-5.20- 7.35-9.50. Pathé 4: Things to do in Denver' Wbenyou'redead. (16) dag. 6.55-9.30. Pathé 5: 'Spy Hard' (al) dag. 11.50-1.55-4-6.05-8.10- 10.15. Pathé 6: 'Richard III' (16) dag. 12.25-2.45-5.05-7.25-9.45. Pathé 7: "Vampire in Brooklyn" (16) dag.12.00-2.25-4.50-7.15-9.40. Kindermatinees: Calypso 3: 'De Boefjes' (al) 1.15. Cinerama 4: 'Ba be'NV (al) dag. 1.15-4. Cinerama 5: 'Dunston checks in' NV (ai) dag. 1.15. Imax: ToyStory' NV (al) za.t/m wo. 11.30-5.15. Lumière 3: Toy Story'(al) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (a|) dag. 1.15-4. Pa thé: Toy Story' NV (al) dag. 11.40- 1.45-3.50, 'A Goolv Movie' (all dad. 12.20-2.25-4.30.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1