21 Hermes veegt 'U.D.' op Harga van de mat r Honkballers van Holy kansloos ten onder Buigen voor Huigen op toernooi TSF Marcel Schewe uit Oranje Boetes DRGS en Molendijk Midgetgolfers op derde plaats Chris de Korte bevorderd tot achtste dan Renee Snoek naar EJK Rijnmondclubs geven toon aan in cricketcompetitie Tennisei Cricketers Excelsior al voor de thee klaar Softbalsters Schiedam lopen play offs mis Beukers en Bunschoten houden eer TSN hoog Starink en Van Hofwegen zwemmen alleen estafette Rotterdams Dagblad Maandag 8 juli 1996 Schiedam Excelsiors wicket- keeper Marcel Sehewe is niet ge selecteerd voor het Nederlands crreketelftal dat vrijdag en zater dag in het kader van de Haagse cricketdagen speelt tegen India. De reden is Sehewe niet bekend. „Zij die wei zijn geselecteerd heb ben een brief ontvangen," zegt de voormalige Oranje-klant. „Dat ik met er niet bij zit. heb sk moeten constateren uit het feit dat ik geen brief heb gekregen." Oranje-cap tain Tim de Leede heeft Schewe niet gebeid om uit te leggen waar om hij uit de ploeg wordt gehou den „Dat geeft aan hoe het er aan toe gaat. Ze zijn nu pas aan het se lecteren voor de wedstrijden van deze week. Voor professionals is dat geen probleem. Voor ama teurs wel. Zij moeten dan maar vrij zien te krijger van het werk gever." Schiedam 'Zwaluwen-trainer Danny Molendijk heeft volgens het laatste nummer van de Offi ciële Mededelingen van de KNVB een geldboete opgelegd gekregen van honderd gulden. De naar Ko zakken Boys overgestapte oefen- meester van de Vlaardingse voet balclub werd tevens voor twee wedstrijden geschorst met een proeftijd van twee jaar. Joop Musterd. verzorger van Zwa luwen, kreeg eveneens twee wed strijden aan zijn broek met een proeftijd van een jaar. Ook de ver trokken PPSC-trainer John Klop pers blijkt zich afgelopen seizoen niet altijd even netjes te hebben gedragen. Als coach werd hij twee westrijden geschorst met een proeftijd van een jaar. Naar aan leiding van misdragingen van het tweede elftal kreeg het Schiedam- se DRGS een geldboete opgelegd van vijfhonderd gulden. Rotterdam De midgetgolfers van Amigo uit Alphen aan de Rijn zijn onbedreigd eerste geworden in de eerste klasse van het district west. In de slotronde won het team met 3-0 van MGC Rotter dam, dat achter Amigo en Biltho- ven op de derde plaats eindigde. De Ridderkerkse Hole Ridders sloten de competitie af met een nederlaag van 1/2-21/2 tegen Ami go 2. In de tweede klasse eindigde Rotterdam 2 als eerste in poule A. Hoogvliet Judoleraar Chris de Korte van De Korte Sportinstituut in Hoogvliet is door de Internatio nale Judo Federatie (IJF) bevor derd tot achtste dan. Hij is daar- mee één van de hoogst gegra dueerde judoka's van Nederland. Deze titel geeft De Korte het recht zich shihan (grootmeester) te noe men. „Maar gewoon Chris is ook goed," blijft de voormalige bonds coach bescheiden. De Korte dankt de bevordering aan zijn prestaties met o.a. de wedstrijdjudoka's Angeiique Se- riese, Mark Huizinga en Theo Meijer, zijn demonstraties op ju- dogebied, het ontwikkelen van vi deo-instructiebanden, het oplei den en begeleiden van leraren en het schrijven van boeken voor le raren. Om bevorderd te worden van ze vende naar achtste dan zijn 100 punten nodig; Chris de Korte, kwam tot 145 punten, het hoogst haalbare. Het bij de achtste dan behorende onderscheidingsteken zal de Hoogvlielse sportschool- houder na Atlanta - waar zijn pu pillen Seriese en Huizinga serieu ze gegadigden voor Olympisch goud zijn - worden uitgereikt. Vlaardingen VZC-zwemster Re- nee Snoek is erin geslaagd zich te kwalificeren voor de Europese jeugdkampioenschappen. Dit toernooi wordt voor meisjes van 13 tot en met 15 en voor jongens van 13 tot en met 17 jaar tussen 8 en 12 augustus in Kopenhagen gehouden. Tijdens het NK voor junioren in Amersfoort toonde Renee Snoek bij de 'meisjes'8r vormbehoud op de 200 en de 400 meter vrije slag. Op deze afstand stelde Chantal Lam et bij de meisjes'82 teleur. Weliswaar finiste ze als tweede in 2.16.51 minuten, maar bleef ver wijderd van de limiet. De zwem ster van VZC werd op een ander nummer nationaal jeugdkampi oen. Op de 800 meter vrije slag le verde ze .een prima prestatie en werd in 1L39.31 minuten winnaar. Door Sander Sonnemans Schiedam Henk Kornet zal komende zondag waarschijnlijk met enige regelmaat naar Den Haag bellen om de verrichtin gen van Hermes te volgen. De Sehiedamse crieketploeg is in de hoofdklasse immers opgeklommen naar de eerste plaats en de geroutineerde wicketkeeper moet het laatste duel voor het vrije weekeinde aan zich voorbij laten gaan omdat hij dan met zijn gezin op vakantie is. Gisteren was de Vlaardinger wél van de partij en dat heeft de be zoekende degradatiekandidaat Koninklijke Utile Bulci gemerkt ook. Als vanouds opende Kornet de 'batting-order' en bijna droeg hij zijn bat door de innings. Maar liefst drie uur vertoefde hij op het strijdtoneel en in de 45 overs die hij stand hield, sloeg hij 86 runs in de boeken. Natuurlijk was Kornet graag met een 'century' van het veld geko men, maar met zyn hoogste score van het seizoen was wel direct de basis voor de uiteindelijk bijzon dere makkelijke overwinning ge legd: Hermes 261/7, Koninklijke U.D. 90 al) out. Ook Jasper Beijer, later funge rend als wicketkeeper omdat hij volgende week Kornet achter de palen moet vervangen, liet zijn slaghout spreken. Met 29 runs achter zijn naam gmg hij 'Ibw' op het bowlen van Rutger-Jan Loe- nen (1/46/12). Met coach Gavin McRae aan zijn zijde vijzelde Kor net, die overigens wel een keertje dankzij een gemiste vangkans door het oog van de naald kroop, de stand op van 67 naar 168 runs. McRae kwam tot een productie van 47 runs voordat hij door de 'U.D.'-coach Royden Hayes letter lijk omver werd gekegeld en het 'how's that' van de Nieuw-Zeelan- der door umpire Duco Ohm werd beantwoord met het opgeheven vingertje. Inmiddels was de Har- ga-formatie wel de 200 runs gena derd en in de resterende tien overs kon nog even lekker aan een monsterscore worden ge werkt. Ook toen Kornet aan de 'boundary' in de handen van Fer dinand Kleinhof was verdwenen, bleef het electronische score! >rd volop in werking. Nick Statham (13) en Roger Bradley (34 not out) waren daarvoor verantwoordelijk. Machtsvertoon Op het imposante veld van Her mes kan in het geval van een to taal van 261 runs gerust worden B OK X gesproken van een meer dan rian te uitgangspositie. Of de oppo nent moet een kanon in huis heb ben dat daar op Harga de ene na de andere zes de tuin uit kan 'til len.' De Deventenaren, en dat doet de stand op de ranglijst al vermoeden, beschikken echter niet over een productieve slag man. Goed, Isra Butt (eerder al goed voor drie wickets) ontpopte zich bij de bezoekers met 28 runs tot topscorer, maar daarmee was de Deventer koek dan wel gelijk op ook. Mei groot machtsvertoon waren de openers Ab van Nierop (2) en Ruben V/eijl (I; 'caught behind Beijer) immers al vlot door bowlingmachine Robin ter Plegt (2/20/6) uitgeschakeld. Ook Lou Borrani (2/35/14), die het met de bal weer eens mocht proberen, en John Verweij (3/17/6!) bowlden niet onverdienstelijk, terwijl Ga vin McRae zich met drie vangen eveneens onderscheidde. Door de winst kroop Hermes naar de toppositie, die mede dankzij de verliesbeurt van koploper VCC wordt gedeeld met stadgenoot Ex celsior (simpele zege op Quick Haag) en VOC. Van de Haagse he gemonie is al lang geen sprake meer. Het is Schiedam dat op het hoogste cricketniveau de toon aangeeft, gevolgd door de derde Rijnmondclub VOC. De Rotter dammers keerden gisteren gedes illusioneerd terug uit Utrecht. Waar zaterdag op het tot twintig overs gereduceerde duel ACC- Kampong na de competitieronde verregende, speelde ook zondag de nattigheid VOC parten. De wedstrijd begon wel. maar in de middag verklaarden de umpires Zed Ali en Jaap Mulder na een re genbuitje de kunstgras-pitch on bespeelbaar. „De pitch was te glad zodat de bowlers van VOC steeds omtuimelden," legt umpire Mul der uit. „Ik heb begrepen dat Kampong niet blij was met die be slissing. Óf er protest door de club is ingediend bij de bond? Dat weet ik niet. Die dingen gaan bui ten mij om." De stand: 1. VOC, Hermes en Ex celsior 11-16,4. VCC en VRA12-16, 6. HBS 11-12,7. HCC 11-10 8. Qui ck Haag en Rood Wit 11-8,10. Kampong en Koninklijke U.D. 11- 6, ACC12-6. Door Nick van der Sluis Vlaardingen Na afloop van de wedstrijd tegen Spijkenisse re kende John Jonkers, coach van de Holy-honkballers, zijn gehoor voor dat er met nog zeven compe titiewedstrijden voor de boeg alle mogelijkheden er zijn om met" succes het behoud van een plaats in hoofdklasse te verdedigen. Of hij dat serieus meende of dat hij op deze manier zijn teleurstelling voor de 1-7 nederlaag wat naar de achtergrond probeerde te drin gen, bleef wat onduidelijk. Feit is dat Jonkers een onverbeterlijke optimist is, die de hoop op betere tijden met verve blijft koesteren. De nederlaag tegen Spijkenisse kwam vlak voor de zomerstop ei genlijk wat ongelegen. Nu moe ten de spelers van Holy zich de komende weken, waarin de trai- ningsarbeid nagenoeg stil zal lig gen, individueel oppeppen. De po sitie op de ranglijst voorlaatste met alleen AIco Zwijndrecht onder zich, is niet rooskleurig. Te recht dat jonkers na afloop vast wilde leggen dat lijfsbehoud het enige doel nog is voor zijn ploeg. „Ik heb een hele jonge ploeg, die routine mist en dus nog veel moet leren. Maar daarom mogen we de moed voor de resterende zeven wedstrijden niet laten zakken na tuurlijk." Juist dat jeugdig elan van Holy nekte gistermiddag tegen Spijke nisse (en niet na een competitie wijziging tegen The Hawks) alle positieve bedoelingen. „Aan slag was mijn ploeg veel te gretig. De meeste jongens wilden blijkbaar bewijzen dat ze goed kunnen slaan. Maar ze hadden geduld moeten opbrengen om de pitcher van Spijkenisse onder druk te zet ten. Nu was het 20 dat in een aan tal innings hun werper amper ze ven ballen behoefde te gooien om drie slagmensen van Holy terug naar de dug-out te kunnen sturen. Eduardo Jamanikc heeft denk ik een minimum aantal ballen be hoeven te gooien om zijn zin te krijgen." Indrukwekkend Spijkenisse scoorde in de eerste inning al meteen 0-1, maar het antwoord van Holy was indruk wekkend. De openingsslagman in de tweede inning, Lars Cramm, zwiepte met een fraaie swing de bal over het hek en kon solo in één keer de honken af. Maar daar bleef het aanvallend voor de Vlaard ingse ploeg verder bij. Spij kenisse kon daarna in de vierde en vijfde inning dank! aar profite ren van een serie Vlaardingse veldfouten (Danny Rossoni stond een geweldige wedstrijd te gooien maar werd onvoldoende gesteund door zjjn veld) waardoor de ploeg van de eilanden naar 1-6 kon weg lopen. Daarover maakte John Jon kers zich overigens na afloop niet eens zo boos. „Het maken van fouten behoort nu eenmaal bij het gebrek aan routine. Wat me wel aanpakt, is dat de ploeg bepaalde taktische opdrachten niet uitvoerde. En juist daarover hadden we duidelij ke afspraken gemaakt. Spijkenis se kon nu winnen dankzij onze taktïseh falen en dat heeft die ploeg slim gespeeld. Daarom ook hebben ze verdiend gewonnen. Maar we moeten nog zeven wed strijden en we hebben nog steeds de mogelijkheden in eigen hand om ons te handhaven." John Jon kers was met zijn optimisme wel degelijk serieus. holy010 000 000=1 SPIJKENISSE10 0 2 3 0 10 0=7 Werpcijfers. Vlaardingca Holy: Danny Rossoni 4-5-10-3 Spijkenisse: Eduardo Ja- manika 0-0-9-0 Door Roland van Wageningen Schiedam Met zijn rode kop en wijde, slonzige outfit is tennisser Björn Huigen een vreemde eend in de bijt. De speler van Yellow Smash sleurt over de baan, slaat vernietigende dubbelhandige backhands en kijkt zyn tegen stander met verbeten blik aan. Vincent Molema ondervond giste ren in de B2-finaie van het open toernooi van TSF de tegenstand van het Sehiedamse krachtmens en moest in drie sets buigen voor Huigen: 4-6,6-3,1-6. Huigen is een aartje naar zyn vaartje. Vader "Wim, 48 jaar inmid dels, maakte pas op zijn veertigste kennis met de tennissport, maar boekt nu met de regelmaat van de klok zwaarbevochten overwinnin gen op jeugdige C-spelers. Björn is uit hetzelfde hout gesneden. Op basis van wilskracht vocht hij zich na verlies in de tweede set terug in de wedstrijd. Molema (TC Ro zenburg) pakte met prachtig spel aan het net de tweede set, maar kwam in de derde snelheid en conditie te kort. „Björn is heel vast. Kansen half- court maakt hij goed af," compli menteerde Molema zijn overwin naar. Huigen, die deze week vol doende punten verdiende voor de BI-status, toonde zich echter zelf kritisch: „Deze finale had met het niveau dat je van B2-spelers mag verwachten. Het zag er niet uit. In mijn halve finale tegen Maurice Kramer werd veel beter geten nist." In de C-catcgorie vervolgden Rob Houdijk en Richard van den Berg hun opmars. C2-speler Van den Berg maakte Tvo Boer van TSN een kopje kleiner: 7-6 en 6-3. Die andere coming man ten noorden van de Waterweg, Rob Houdijk, liet zijn derde toernooi-overwin- ning in vierweken noteren. Met 6- 1 en 6-3 was hij in de Cl-eindstrijd veel te sterk voor de 24-jarige Bart Tournier van SLV. „Rob speelt de ballen uiterst diep en dan. ben je gauw uitgepraat," vond Tournier. Houdijk: „Ik kon myn eigen spel letje spelen. De baseline-rally ga ik graag aan. En als hij naar het net kwam, gingen de ballen er goed langs." Vrouwen Wat de meeste clubs tegenwoor dig niet meer lukt, daarin slaagde de wedstrijdleiding van Tennis vereniging Smashing Fellows (TSF) wel, namelijk het organise ren van B2-toernooi voor vrou wen. „Op een groepje tennissters kunnen we elk jaar rekenen," ver klaarde Arnold Hewitt, die negen deelneemsters verwelkomde. „We maakten ons meer zorgen over het weer. Zaterdagmiddag konden we gelukkig uitwijken naar de binnenbanen van Kethel- haghe, waar volgens pro-sets 24 van de in totaal 360 partijen zijn afgewerkt. Op voorhand hadden we een optie op die binnenbanen genomen." Hoogstaand was het sluitstuk van het vrouwentoernooi, de eind strijd B2, niet, merkwaardig wel. In een sloom tempo streden Irene van der Garde (van Berkenrode) en Barbara van Halem (LTC 's Gravendeel) om de eer, de punten gingen keer op keer naar Van Ha lem. Zij zegevierde dan ook met de veelzeggende cijfers 6-0 en 6-1. Het traditionele napraten onder het genot van een drankje bleef achterwege. Van der Garde, ge frustreerd door het stugge, defen sieve spel van haar opponente, had er geen behoefte meer aan. ,Jk ben een echte verdedigster, ik breng alles terug," vertelde Van Halem, inwoonster van Hoek van Holland en speelster van LTC "s Gravezande. „Daardoor raakte Irene geïrriteerd. Ze ging hoge ballen slaan, maar ik bleef wach ten op een fout van haar kant. Mentaal was ik de sterkste." Meer kijkplezier bood de partij tussen de Dl-speelsters Suzanne de Graaf en José Pijnacker. De Graaf trachtte het spel te maken en imponeerde met knappe vol leys en andere tmmiers. Maar va ker dolf de 16-jarige het onderspit in de rally. „Ik houd ervan lekker door te slaan, maar dat lukte niet tegen José. Daarom kwam ik steeds op naar het net, je moet toch wat," aldus Suzanne de Graaf. Vnor Pijnacker (28> had de toernooizege extra betekenis. De hoogbenige tennisster, die voor Victoria in de eredivisie squasht, is immers van TSF. Goed gedaan jochielijkt John Verwed (links) tezeg- Robin ter Plegt die Ru ben weijl tot zijn slachtof fer heeft ge maakt. Zo gooide sk de bal, laat Her mes' ope- mngsbowler Verwei] zien. F010 Peter Motkenboer Danny Rosso ni in actie. Hij gooide na mens Holy een geweldi ge wedstrijd, maar maar werd onvol doende ge steund door zijn veld. Foto Peter Molken boer Den Haag Met het grootste gemak heeft Excelsior gisteren de crieketploeg van Quick Haag een flink pak rammel gegeven, De Hagenaars kwamen niet verder dan 53 runs. De Schiedammers, nog altijd op gelijke hoogte met 'aartsrivaal' Hermes, alleen nu ook met VOC erbij én op de koppositie, won met acht wickets verschil. Uitblinker in de Thurlede-formatie was spinbowler Erik Dulfer, die telkens weer bewijst wel degelijk een goede kracht te kunnen zijn voor Oranje. Captain 'Duffie' nam in zeven overs maar liefst vier wickets ten koste van slechts negen runs en bowlde ook nog eens vier 'maidens'. Ook Luuk van Troost toonde aan niet voor niets onlangs in het Nederlands cricket- team te zijn opgeroepen. Batten kwam hij niet aan toe, bowlen wel: 5 voor 32 in 13. Evenals in de eerste ontmoeting van deze competitie was Nolan Clarke, opener bij Quick, geen lang leven beschoren en ook dit keer werd hij weer gevangen door de jeugdige Sebastiaan Gokke. Clarke kwam tot een productie van 'slechts' 26 runs en dat was raaar goed ook, anders was de nederlaag nog pijnlijker ge weest. Ook coach Kenny Jackson bleef onder de maat. Hij werd het slachtoffer van Mark Atkinson die Jackson maar 6 runs toestond. Geen extra's Opvallend en cricketvoorzitter Vinee Marron die tevens als scorer bij Excelsior fungeert, verklaarde een dergelijke prestatie nog nooit in de boeken te zijn tegengekomen—was het feit dat de Haagse gas theren geen enkele extra bij het schamele totaal mochten optellen. Er werd zeer secuur gebowled en dat zorgde bij de stand van 44 runs voor een opmer kelijke reeks overs. Maar liefst zes maidens werden er achter elkaar gegooid en daarin vielen ook nog eens drie wickets. Omdat de winst de Schiedammers niet kon ontgaan, kreeg de getalenteerde Arjan Ruts die al eerder dit seizoen een keer deel uitmaakte van de hoofdmacht, de gelegenheid zijn kunsten te verionen. Nadat Carl Schewe (10) en Erik Gouka (11) van het toneel waren verdwenen, mocht Ruts als batsman nummer drie naar de mat. Hij deed het niet onverdienstelijk en teek nauwelijks onder de indruk van de Haagse aan val waarin telkens een nieuwe bowler op hem werd 'losgelaten'. De jongeling pareerde keurig elke te genstoot, pikte de eentjes er uit en bleef met 8 runs ongeslagen. Ook Mark Atkinson bleef not out. De Au straliër maakte eerst korte metten met Edgar Schif- ferli en rammelde hem in één over twee maal voor vier en een maal voor zes. Geheel in zijn eigen stijl maakte de coach het karwei af door de winst met een zes in huis te halen. Thee kwam er niet ééns meer aan te pas en op het ge bruikelijke kratje bier dat de gastheer altijd de be zoekers toeschuift, moest erg lang worden gewaeh- ten. Want Quick bleef met het schaamrood op de ka ken erg lang in de kleedkamer om de problemen te bespreken. Utrecht—De softbalsters van Schiedam zyn in vier entwintig competitiewedstrijden precies één over winning tekort gekomen voor een plaats in de play offs. In die na-competitie spelen de nummers 1 en 2 uit de eerste klasse A (Ducks en nu ook het Haarlem se Onze Gezellen) en de eerste klasse B (TYBB en Herons) om twee plaatsen in de hoofdklasse. De Sehiedamse softbalsters konden tot gistermiddag nog enige hoop koesteren, maar daarvoor moesten wel UVy en Onze Gezellen meewerken. De Utrechtse ploeg moest daartoe minimaal een keer van de Haar lemse tegenstandster winnen en dan zou Schiedam, op grond van een beter onderling resultaat met de Haarlemse formatie, en niet Onze Gezellen zich voor de play offs plaatsen. UW deed haar sportieve plicht maar moest Onze Gezellen wel twee keer (0-2 en 1-5) voorlaten gaan. Daarmee vervloog voor Schiedam al le hoop. Toch was er gistermiddag op Harga geen sprake van echte teleurstelling. „Ach, in de play offs speel je pro motiewedstrijden en weet je op voorhand dat je niet kunt degraderen, Wy moeten nu een halve competi tie spelen met dc overige ploegen uit de eerste klasse A en nemen daarin de 30 punten uit de reguliere competitie mee. Alleen de nummers 4 en 5 uit die na- competitie moeten medio september uitmaken wel ke twee ploegen 'zullen degraderen. Ik denk niet," kon teammanager Kees Bol gisteravond nuchter vaststellen, „dat Schiedam zich daarover druk be hoeft te maken." Schiedam Op het jaarlijkse jeugdtennistoernooi van TSN hebben Jordi Beukers en Brechje Bunscho ten de eer van de organiserende vereniging hoog ge houden. Beukers won in de categorie jongens tot en met 12 jaar, Bunschoten in de matig bezette catego rie meisjes tot en met 16 jaar. Holy-speelster Stepha nie Meester toonde zich dc sterkste bij de meisjes tot en met 14 jaar. Het evenement bij TSN gold dit jaar als een catego- rie-5-toemooi. De plaatselijke termisjeugd kreeg dan ook meer kans te schitteren dan vorig jaar, toen het toernooi sterker bezet was. Vlaardingen—Stefan Aartsen mag van hetNOC'NSF toch deelnemen aan de IOO en 200 meter vlinder slag op de Olympische Spelen in Atlanta. Aanvanke lijk was de eerstejaars student rechten van de Eras mus Universiteit ingeschreven voor de wisselslag-es tafette omdat hij op zevenhonderdste seconden bo ven de limiet bleef steken. Hij mag nu toch de twee individuele nummers zwemmen omdat hij tijdens het NK in Drachten op de 100 meter vlinderslag een nationaal record heeft gezwommen. Deze tijd staat internationaal gezien op de twaalfde plaats. Voor het NOC*NSF was dat aan leiding een uitzondering te maken op de doorgaans streng gehanteerde kwalificatielimieten. Brenda Starink en Wilma van Hofwegen mogen niet op hun persoonlijke nummers uitkomen. Volgens het NOC*NSF bleven zij te ver verwijderd van de ge stelde limieten. Beide zwemsters van VZC maken deel uit van de wisselslagploeg die grotendeels uit Rijnmonders bestaat: Brenda Starink en Wilma van Hofwegen (beiden VZC), Madeion Baans (De Kemp vis) en Karin Brienesse (DWK). Wilma van Hofwegen is verder nog opgenomen in de estafetteploeg van de 4x100 meter vrije slag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3