12 Meer taken voor veiligheidsassistenten m Voorbeelden in VS 'buitengemeen inspirerend'; Rotterdamse 'vertaling' op komst 'Landmark' bij oostelijke poort van stad Harde eisen aan opslagbedrijven» maar dialoog moet door blijven gaan Actie voor thuiskamer Daniel Den Hoed Transferium bij Blij dorp met 1900 plaatsen 'Reisbureau heeft zijn klanten niet opgelicht' Zondag geen treinen, maar bussen naar Utrecht r Rotterdams Dagblad Jag 12 juli 1996 Rotterdam Burgemeester en wethouders streven naar minimaal een verdubbeling van het aantal par keerplaatsen bij transferia en P R-voorzieningen. Daarmee-wordt gestimuleerd, hoopt het college, dat meer automobilisten richting Rotterdam-Centrum aan de rand van de stad overstappen op het openbaar vervoer. Vooreen nieuw aan te leggen transferium in Blijdorp is aan de Stadsregio een bijdrage van drie miljoen gulden gevraagd; het moet circa 1900 par keerplaatsen tellen bij de ingebruikname tussen 1998en2000. Dit transferium krijgt een driedubbele functie: be halve als parkeerplaats voor overstappers van auto naar openbaar vervoer, is het terrein ook bedoeld voor gebruikers van de aangrenzende sportterreinen en -niet in de laatste plaats - voor bezoekers van diergaarde Blijdorp, na de uitbreiding met het Oce- anium en de verplaatsing van de hoofdingang naar het Roel Langerakpark. Hel transferium komt dicht bij het Kleinpolderplein te liggen, nabij de halte van de toekomstige regiobus (lijn 6) en verder in de toe komst, een halte van een Tram-Pluslijn. Over het transferium Kralingse Zoom schrijft het college van b en w dat dit met 1400 parkeerplaatsen 'levensvatbaar' zou kunnen zijn. Om het fietsen te stimuleren komen er stallingen by metrostations (park bike) en bij drie parkeergarages in het cen trum wordt het mogelijk om tegen scherpe prijzen fietsen te huren. Het coöege van b en w wil ook de po sitie van de taxi onder de loep nemen, maar wacht er even mee tot het kabinet een visie op het taxivervoer heeft ontwikkeld. Het college is voorlopig alleen echt'tevreden over het project Greenwheels, dat het autodelen bevordert. Meer mensen tegelijk doen hierbij met één auto. Het college hoopt dat meer bedreven een abonnement op Greenwheels nemen, want de belangstelling vanuit het bedrijfleven valt nog wel tegen. Buiten het stads centrum krijgt Greenwheels vijftien standplaatsen. Met deze ontwikkelingen hopen b en w genoeg te hebben gedaan aan de wensen, die gemeenteraadsle den J. G. W. Peet (PvdA) en J. van Heest (WD) in 1994 in een motie vastlegden. RotterdamDe Rotterdamse politie neemt klachten over reisorganisatie Kemloi Travel niet in behande ling. Gedupeerde klanten van het reisbureau moeten zich maar tot de rechter wenden, meent de politie, na ruggespraak met het Openbaar Ministerie. „Dit is een puur civiel rechtelijke zaak," verklaart de politie woordvoerder. Bij Kemloi Travel aan het Haringvliet ontstonden woensdag en gisteren oploopjes omdat het vliegtuig dat klanten van het reisbureau van Amsterdam naar de Nederlandse Antillen zou vervoeren niet was ko men opdagen. Later bleek dat de ingehuurde vlieg maatschappij Skyjet uit België geen landingsrech ten had gekregen in de Antillen. Volgens oude af spraken, vastgelegd in de Koninklijke Clausule, mo gen slechts drie maatschappijen vanuit Nederland vluchten op de Antillen uitvoeren: de KLM, Air Aru ba en ALM. De gedupeerde passagiers eisten hun geld terug of wilden dat hun waardeloze tickets werden overge boekt naar een andere maatschappij. De politie was aanwezig aan het Haringvliet om de verhitte gemoe deren van de klanten wan Kemloi Travel te bedaren, maar maakte tegelijkertijd duidelijk dat er geen sprake is van oplichting. De politiewoordvoerder: „De manager van het reisbureau is er immers niet met de kas vandoor." Gisteravond nog heeft de poli tie manager Tjon-A-Loi geholpen bij het veilig naar de bank transporteren van een groot geldbedrag. Hij was voor verder commentaar onbereikbaar. Rotterdam Tussen Rotterdam en Utrecht rijden zondag geen treinen. Tussen Woerden en Gouda wordt die dag een overweg vervangen door een tun nel. NS verwachten dat deze werkzaamheden tot 17.00 uur gaan duren. De intercity-treinen tussen Utrechten Rotterdam en Utrecht en Den Haag worden vervangen door snel- bussen. Bovendien rijden er omgeleide intercity's van Groningen/Enschede/Amersfoort van en naar Den Haag CS via Schiphol. De stoptreinen Utrecht-Rotterdam en Utrecht-Den Haag worden tussen Utrecht, Woerden en Gouda ver vangen door bussen. Van Gouda naar Rotterdam en Den Haag rijden de stoptreinen normaal. Door Donald Bax Rotterdam De gemeente Rotterdam gaat zich oriënteren op de uitbreiding van het takenpakket van de onlangs geïnstal leerde veiligheidsassistenten. De raadscommissie politie en veiligheid is onder de indruk geraakt van de manier waarop men in Philadelphia en Baltimore te werk gaat. Burgemeester Peper noemde deze Amerikaanse aanpak gisteren tijdens de commissievergadering 'buitengemeen inspirerend'. Hij gaat samen met wethouder Simons en een aantal ambtenaren 'brainstormen' om voor een puur Rotterdamse vertaling van dit project te zorgen. Er is Peper veel aan gelegen de stad weer schoon en veilig te ma ken. De installatie van de veilig heidsassistenten - de zogenoem de Melkert I-banen- is daartoe een eerste stap. Aan het einde van dit jaar moeten ongeveer vierhon derd veiligheidsassistenten door heel Rotterdam aan het werk zijn. Momenteel zijn dat er ongeveer 130. In de loop van dit jaar worden nog 132 assistenten te werk ge steld op de Mathenesserweg en omgeving, bij de nachtopvang in Charlois, m de winkelcentra Alexandrium I. II en IH en op het gerenoveerde Beursplein. De veiligheidsassistenten, die toezicht houden en preventief aanwezig zijn ('de ogen en oren van de burger"), worden door hun werkgever Rotterdam Veilig op verzoek van de deelgemeenten te werk gesteld. Zij lopen in uni form, waarop per deelgemeente en per project een apart embleem is bevestigd. Op sommige projec ten wordt nu al meer gedaan dan strikt noodzakelijk is. Uitbreiding van de service behoort dus in elk geval tot de mogelijkheden. .Als het Beursplein gereed is, moet de veiligheidsassistent daar meteen goed functioneren," aldus Peper. Hij denkt dat de aanwezig heid van zo'n assistent een posi tieve invloed kan hebben op het gedrag van de burger, zoals dat ookm de Verenigde Staten is aan getoond. Op het Beursplein en omgeving werken thans mede om die reden louter vrouwelijke vei ligheidsassistenten. In Philadelphia en Baltimore - waar de criminaliteit aanzienlijk harder is dan in Rotterdam - is door een optimale benutting van met veiligheidsassistenten verge lijkbare functionarissen een apar te vorm van 'veiligheid op maat' ontstaan. Ondernemers uit beide steden zijn zo tevreden over deze werk wijze dat zij moeiteloos hebben ingestemd met het voorstel om middels de plaatselijke belasting mee te delen in de kosten die aan dit project zijn verbonden, Ook de samenwerking met de politie ver loopt uiterst voorspoedig. Het aantal doodslagen in beide aan de Amerikaanse oostkust ge legen steden overschrijdt de ze venhonderd per jaar. Dat aantal levensdelicten wordt mede ver oorzaakt door de coulante wijze waarop het rechtssysteem omgaat met het bezit van vuurwapens. Omdat de situatie in deze twee steden steeds verder escaleerde, moest dit deels particuliere initia tief bijdragen aan het heroveren van de openbare ruimte. De Rot terdamse delegatie heeft enkele weken geleden zelf kunnen zien hoe effectief deze werkwijze is. Fouten „Mensen die moeten overwerken en 's avonds niet alleen naar hun auto of de metro durven te lopen, kunnen bijvoorbeeld ook van hun diensten gebruik maken," licht raadslid mr. M. M. M. Kneepkens van de Stadspartij toe. „Daar wijst zo'n veiligheidsassistent, die via een mobilofoonverbinding con stant in contact staat met de poli tie, je ook terecht als je vuil op straat gooit. Ik weet wel dat de Amerikaan over het algemeen veel positiver en optimistischer is ingesteld en 20 iets sneller accep teert, maar ik denk dat de Neder landse burger daar toch ook aan zal moeten. Het is toch helemaal niet zo erg om op je fouten gewe zen te worden." Ook Kneepkens vindt dat het fe nomeen veiligheidsassistent in Rotterdam ten volle benut moet worden. „Het gaat om langdurig werklozen die in wezen toch niets anders te doen hebben," zegt het raadslid. „In de Doelen worden te genwoordig uit pure armoe mati- neevoorstellingen gegeven omdat de zalen in de avonduren leeg blij ven. Die programma's zijn over het al gemeen op ouderen toegeschre ven. Zij durven 's avonds niet over straat. Dat probleem is sim pel op te lossen door een veilig heidsassistent in te schakelen. Er zijn nog veel meer van dat soort praktische zaken te bedenken. Ik denk dat de Rotterdamse onder nemer daar best een financiële bijdrage aan wil leveren." 'Stairs to the stars' heet het vijftig me ter hoge, spectacu laire kunstwerk van beeldend kunstna- res Ineke Visser, dat sinds gisteren overeind staat bij woonwinkelcen trum Alexandrium III in deelgemeente Prins Alexander. Wethouder Kom brink, die het 'land mark'onthulde door een groots en indrukwekkend vuurwerk te ontste ken, noemde Alexandrium III de oostelijke poort van Rotterdam. Bezoe kers die Rotterdam aandoen vanuit de oostelijke richting krijgen dit als eer ste te zien. Visser heeft twee jaar gewerkt aan het ontwerp van de stalen drie vlakken die, zoals zij dat zelf noemt, 'door de contra-vormen de kegel ruimtelijk vol tooien'. In het kunstwerk, dat staat op de kegel waaraan de oprit van de garage van de woonmal! is be vestigd, is 1,3 kilo meter staal ver werkt en 18 kilome ter lasdraad. Het heeft een gewicht van 70 ton. in de nacht van woensdag op don derdag zijn de drie spanten, die in 2000 uur zijn ge maakt, onder poli- tie-begeleiding naar de plaats van bestemming ver voerd. Het winkel centrum zelf is nog verre van af: dat wordt op 19 sep tember geopend. Foto Niels van der Hoeven/ Rotterdams Dagblad Rotterdam Onder liet motto 'verantwoordelijkheid én veilig heid tonen aan de burger' trok wethouder Van der Tak. terzijde gestaan door hayencollega Van den Muijsenberg en de nieuwe DCMR-directeur C. van Tonge ren, gisteren van leer. Harde ei sen stelde hij, in de nasleep van de CMI-ramp. Zo dient er een rampenfonds te komen waaruit opslagbedrijven die getroffen worden door een ernstig chemiea- liën-incident, de nazorg kunnen bekostigen. CMI, verantwoordelijk voor de enorme, alles-inleidende chloor- brand van eind februari, danwel haar assuradeuren moeten blik semsnel over de brug komen met de opruimkosten van drie miljoen gulden. Zo niet dan volgt beslag legging bij de firma. En; eigena ren van de brandresten in de voor malige CMI-loods aan de Helle straat moeten het spul terugne men of laten verbranden. Ook bezorgdheid liet Van der Tak doorschemeren. Bij recent-uitge- voerde controles was gebleken dat van de 121 inderhaast door de DCMR Milieudienst hezochte stukgoedbedrijven met chemica liën maar liefst de helft niet vol deed aan de veiligheidsvoorschif- ten. Zo ontbraken vereiste ver gunningen, waren er onvoldoen de blusmiddelen of hadden on dernemingen meer chemische stoffen in voorraad dan toege staan. By veertien bedrijven was de situ atie dermate ernstig, dat die bin nenkort opnieuw bezoek van con troleurs kunnen verwachten. Dat alles met één doel, beklemtoonde de wethouder nogmaals: verbete ring van de veiligheid en dichten van de mazen in het net van ver gunningen. „En die ingezette lijn zal beslist worden voortgezet," voegde hij eraan toe, 'Dialoog voorop' Desgevraagd wuifde hij de veron derstelling weg dat-wantrouwen in plaats van samenwerking de basis zou moeten zijn van het ver scherpte gemeentebeleid. De dia loog piet de stukgoedbedryven moet voorop blijven staan, meen de Van der Tak. Dit mede omdat het merendeel van de bedrijven wel eigen verantwoordelijkheid wil dragen en bij de recente con troles was gebleken dat bijna de helft op de 'juiste preventielijn' zat. Over de mate van dioxine-veront reiniging door de geruchtmaken de CMI-brand was Van der Tak kort en duidelijk. Er waren geen verhoogde concentraties in de naaste omgeving aangetroffen. Het door de overheid toegestane gehalte van 1.000 nanogram dioxi ne per kg. grond was in de verste verte niet benaderd. Alle brand resten van de CMI-ramp zullen de komende maanden worden ver nietigd; de eerste partijen gaan deze week al naar de verbran dingsovens. Opslag van chemicaliën by bedrij ven aan de Keilestraat en dc na bijgelegen Keileweg zal overigens in de naaste toekomst mogelijk blijven, onderstreepte de wethou der tot slot. Van der Tak: „De Kei lestraat en omgeving is een prima plek indien de opslagbedrijven zich aan de voorschriften houden. En daar zijn we dus volop mee be zig. We houden rekening met de omgeving." Na de persconferentie liet de CMI per fax weten dat het niet-betalen van de schoonmaakrekening van drie miljoen gulden in geen enkel opzicht berust op betalingsonwil of -onmacht. Volgens het bedrijf ligt de verantwoordelijkheid voor de financiële afwikkeling groten deels bij de assauradeur. „Mocht daarmee op korte termijn geen overeenstemming worden be reikt," aldus de CMI, „dan zullen we om tussenkomst van de rech ter'verzoeken." Tevens wordt in de fax met klem van de hand ge wezen dat het bedrijf getraineerd zou hebben bij de opruimwerk- zaamheden na de brand. Voor dat karwei, zo stelt CMI, was toestem ming nodig van onze opdrachtge vers en die kon niet in alle geval len worden verkregen. Rotterdam Het Rotterdams Dagblad organiseert in samen werking met Ahoy1 Rotterdam een puzzelactie voor het Thuis- kamer-project van de Daniel den Hoed Kliniek. •De puzzel start op zaterdag 24 au gustus en loopt door 21 septem- ber.- De notaris trekt de Hoofdprijzen - op 7 oktober. Voor hetzelfde doel wordt ook een puzzelactie ge start in de advertentiekrant MaasstaD. Het Thuiskamer-project behelst de kwaliteit van leven van kan kerpatiënten en hun naasten op een zo hoog mogelijk niveau te brengen. Daartoe wil men van de dagverblijven in de kliniek 'war me, sfeervolle ruimtes' maken met bijvoorbeeld een 'gewone' bank, een tv en een koffiezetap paraat Het is de bedoeling dat patiënten en familie zich er even kunnen terugtrekken om te praten, er varingen uit te wisselen of ge woon wat afleiding te vinden. Met de opbrengst van de puzzel actie waar Ahoy' en deze krant respectievelijk hun 25- en 5-jarig bestaan vieren, is het naar ver wachting mogelijk' om de eerste thuiskamer nog dit jaar te reali seren. Scheepvaart en Transport College» locatie 'Jan Backx' Klas B4: André Baas, Marlies van den Boom, Nadine Bosveld, Maj- da Bouassa, Diance Breedveld, Dennis van Doesburg, Nicole Dubbeldam, Steven Finsy, Linda Franse, Marlijn Glejjm, Stefan Groenheide, Sasja van der Knaap, Cindy Korompis, Michael Leent- jes, Claudia van Meeuwen, Chan- tal Schuiten, René Siwers, Geroe Vazquez Sanches, Maurice Vogel, Edwin Weidijk, Dave Wensing. Klas B5: Ron Beije, Frank v/d Berg, André Graafland, Angela de Groot, Ricardo Hermans, René Imminga, Cassandra Kersse- boom, Margriet Lodder, Melina Scheffers, Marco Sijbrands, And reas Smink, David Stoppelen burg, Simone van Velzen, Natha lie Willebrands, Bianca Wooning. Klas B6: Patrick Aalders, Hester Ameling, Inge van Broekhoven, Raymond Copier, Jeanette Heida, Franeesca Hersbaeh, Henri Hon- koop, Reinier Hulman, Dennis Kokje, Léon Tolenaar, Michael Wittenberg, Klas Cl: René Eb- berg, Mariska van Gameren, Bas Huele, Wendy Steenhoek, Mar leen Stelloo, Ronald van der Valk, Rini Verhoef, René v/d Werken. Expediteur. Dennis Schenk, Mi randa van der Winden, Sandra van der Blink, Maurice Hey, Sas- kïa de Jong, Miijam Verbage. VBO Haven en Vervoer Operatio neel: Stijn Declerck, Gerard Ja- kobs, Volkan Koca, Patricia Lan- gius, Patrick de Leeuw, Marcel van -Niedek, Hoesein Oussi, Da niel Plooy, Robert Post, Jersey Rorhney, Dennis van Son, Chafik Tarrahi, Mark Terpstra, Rachid Timgrad, Marco Verbrugge, Gui- do Bijl, Martin Visser, Rob de Vos, Brian van de Wijst, Francois de Zwart. VBO Haven en Vervoer administratief: Mariella Blaauw, Maiy-Ann van de Jagt, Zumrut Kan, Ayse Keskin, Wesley Klaris, Dewi de Lange, Ricardo Martins, Kelly van Neck, Kevin Niedfeld, Robert Onverwagt, Ursin van Rhijn, Teriy van Rooyen, Punar Sol, Kevin Steeg, Patricia Steen bakkers, Antoinette Stout, Linda Verschoor, Michel van Gent, Tim van Gilst, Johanna van der Graaf, Mustafa Gurbuz, Leon Hendriks, Ralph v.d. Heuvel, Angela Hey, Richard Huizer, Ivo Lulofs, Johan Nagtegaal, Jeroen de Rijcke, Paul van Straten, Wouter van Tol, Ri chard van Weel, Jimmy Wessels. MBO Haven en Vervoer: Rene Baan, Stephan de Baan, Daniella Bakkeren, Claudia Barendregt, Patrick Beljaars, Martijn Blom, Joery Boom, Arnold Boom. Boris Breuls, Marcel Bruin, Peter- Frank van Dalen, Monique Deur waarder, Marco Dubbeld, Martijn Dui indam. Martijn van Eek, Ra chel van Eek, Robert Fransman, Joost de Graaff, Alwin de Groot, Daphne Hoofdman, Marcel Hout zager, Geert Huisman, Mare Jan- son, Chantai Kiers, Leon de Kleer, Dennis Kooiman. Stefan Krigee, Renate de Lange, Willenm Laur- man, Jeroen Loermans, André Meyndert, Peter Monster, Christi an Nauta, Raymond Nelissen, Wil- co Noordzij, Addy Nouwen, Gaby Olffers, Marco Oostenrijk, Len- nart Otte, Danny van Pomeren, Martijn Ponstein, Lars van de Ree, Patrick Scholten, Richard Schoufour, Jeffrey Smith, Sascha Stevense, Pascal Vermaire, Da niel Vermeulen, Jasper Visser, Pe ter Vögeli, Raymond van der Voorden, Martijn van de Wete ring, Saskia van 't Zelfde. KMBO "Haven en Vervoer: Remy Bel jaars, Vincent van Diggelen. San- der Ehmreich, Ronald Hein, Edward Nap, Ashok Oemraw, Fe- lis dos Santos, Corline van der Vlag, Saskia Kok. Maas college, Maassluis Atheneum: Danielle van der Vel den. Havo: Dion Elsendoorn, Joey de Groot. Mavo: Kim Cornelisse, Sabrina van Duinkeren, Richard Kornaat, Maaike Schellen. Christelijke Scholengemeenschap De Lage Waard, Papendrecht Atheneum: Christian de Vroomen. Havo: Marjola Breevaart, Heien van Efferen. André Hokken, De- bora van Houwelingen, Jouke de Vries. Develsteincollege, Zwijndrecht Havo: Iinda v.d. Bosch, Kim Edwards, Rogier van Erk, Alexan dra Gerritsen, Toon Hordijk, Vin cent Kuiper, Wendy v.d. Laan, Janneke Los, Claudia Pellekoo- ren, Marjan v.d. Ven, Barbara Vi- gelius. Mavo, locatie Marsstraat: Niels Barèl, Michael Barten. Locatie H.I Ambacht: Jeroen van der Hei den, Evelien Jutte, Esther van Rijsbergen, Marco van Roon. SintLaurenscoUege, Rotterdam Havo: SAlbers, B.v.d.Baard, D.v.d.Baard, C.Bausch, R.Ben- schop, J.v.d.Berg, LBerkhout, J.Bes, M.Beu ens, S.Biemond, J.de Boer, M.Boer, ABril, C.v.d- .Burg, M.Datema, W.Dieleman, I.de Doelder, R.Dooremalen, SJDubaeh, M.v.d.Elst, S.de Gast, C,de Geus, AGiimmerveen, M.Groenwcgen, T.Happel, C.v.d- .ÏÏerik, I.Hijmans, C.vxLHoeven, T.Hogervorst, B.v.d.Hoogt, D.Houweling, D.Jansen, L. Jocker, N.KIapwik, A.Kleywegt, M.v.d- .Knaap, Y.Koot, B.Kroos, T.Kuij- pers, E.Langelaan, P.v.Leeuwen, R.Lubberhuizen, K.LucasS-Mac Lean, R.de Man, B.v.d.Marel, S.Marugg, M.Middendorp, E.Neu- haus, P. Nieuwenhuizen, N.Nieuwland, M,Nijman, C.Nuij- ten, E.Olierook, C.Oosthoek, L.O- verdevest, P.Pieters, E.v.Rossen, RRuigrok, M.v.Scheijndel, M.Schinkel, M.Schreutelkamp, N.v.d.Sluis, O.Tas, J.de Veld, L.de Veld, N.de Veld, C.Verhagen, I.Versluijs, E.Versteeg, N.Verweij, M.de Vree, E.Vrijenhoef, S.v.Wan- rooij, N.v.Well, I.Werkman, C.Westerbos, AWichers, I.Wig- gers, P.v.Woerkom, K.v.IJzen- doorn, T.Zijderveld, C.Zwinkeis. Vwo: CAmmeriaan, M.Bagli, E.de Beer,M.Bemsen, F.Blonk, V.Bon- gers, J.Breugem, M.Bruggers, M.de Brui jn, ABusker, C.Busker, J.Comax, S.Daraan, C.Duijndam, M.Franckena, M.v.d.Goes, W.v.d- .Grinten, W.Haagman, S.Hani- bels, E. artensveld, S.den Hartigh, G,v.d.Heiden, S.v.d.Heiden, H.den Hertog, H.v.d.Hoevent Y.v.d.Hoeven, AHofman, H.Hollemans, M.Hoogenboom, U.Hoogenboom, J.Homschuh, Kv.d.Horst, D.Ko wen, M.Kre- mers, L.Kroezen, J.v.Kruining, V.Le Maire, LLoANjoe, C.v.d.Lubbe, J.Luijendyk, KMar- kus, F,Me Comb, V.Meuleman, W.Moes, W.Noorman, JLNoppers, C.Pietermaat, EJ.Pleijster, C.Post, KRusinovic, LJRussel, D.Scholder, G.Schumcher, S.Schörk, D.v.d.Sluis, M.Snoeren, P.Snoeren, M.v.d-Steld, F.Swart- touw, D.Vanrollegem, C.in 't Veen, J.v.Veen, N. Veldman, AVe- lenturf, J.Vemooy, L-Vollebregt, Av.d.Wel Christelijk college Henegouwen Mavo: Anolia Abaisa, Richard Abdala, Chaid Acharki, Melanie Almeida, Tarik Anfal, Shazia Ars- had, Sandjai Bahadoer, Nadta Bannamari, Mukesh Behary, Mo hammed Benkhattab, Michael Bennik, Anoushka Bhawanidin, Wiedjai Bahwanidin, Mila Bikha, Wiegert Bink, Sarmila Boedjara- th, Gayito Burnet, Natasja v. Cam- penhout, Samira Cnattou, Harry. Drescher. Adilïa Fernandes. Tan- ja Femandes, Joost Frederiks, Sy- lvana v. Geelen, Sadhana Goelela, Erik de Groot, Fatima Harika, As- maa Hmamoueh, Jolanda Hoek stra, Nazish Hussain, Nancy Ischers, Premnath Kalika, Mehmet Karagöz, Yolanda Koel- hof, Ayse Kocak, Chantal de Kra mer, Monique Labrijn, Indra Lakhi, Chung Hee Liu, Cecilio Lo pes, Antonio Lopes, Leyla Macit, Randy Martodikromo, Vishal Ma- tai, Petra Meijers, Selda Metin, Lavina Nossent, Mohammed Ouassghiri, Fiavio de Pereira, Ri cardo Penseel, Reshma Raja, Shahid Raza, Farieda Razab- Sekh, Danny Rijff, Bruno Saric, Eveline Schouten, Sebastiaan Smits, Nathalie Sneepels, Kevin Storey, Thijs Struijk, Abderrahim Tahtah, Esther Vaarties, Maria Vaz da Silva, Ronald Visser, A2ze- dine al Wahabi, Meta de Wreede, Cevdet Yazici, Ahmet Yüksei. Walburgcollege, lokatie Norderstedtplein Zwyndrecht Herexamen, Havo: H. Buil, E. de Col, S. Jürgens, D. Konopasek, M.Y. van Leeuwen, E. Nekeman, T. van Wagtendonk. Atheneum: J.J. Heeke, T. 't hoen, M.JA Jon gen, M.F. Koek, E. Slottje, L. Smit. Lokatie Steenbokstraat Zwijud recht Mavo: KY.Man. Lokatie Van Godewjjckstraat, H.L Ambacht Mavo: K van den Berg, A Fle ming, B. Maaskant. Maerlaut college, Brielle Atheneum: Dennis Krispijn, San- der Lems, Mathijs van Lisdonk, Dorine Smit, Wouter de Vries. Havo: Sabrine Bongers, Karen van Burgh, Manon van Esch, Jos van der Hoek, Mirjam van der Meer, Arjen Walbroek. Mavo: flja Edwards, Inez Hesse- link, Nottie Jantje, Ronald de Rooy, Mark Ruigrok v.d. Werve. Hildegardis IVO-MAVO, Rotterdam Mavo: A. Abdullakhan, O. Ak- bulut, A. Antohi, M. Azapovic, A, van Baarlen, O. Balakouh, N. Be- nita, A Benmeziane, ML van den Berg, M. Boere, S. Charnoubi, T. van Dalen, A Demir, E. Dommer, M. Dompig, M. Ehbel, S. Erdogan, B. Fissoune, A Frank, S. Ganesh, K. van Geenen, W. da Graca, M. Granger, F. GUI, M. el Ham- mouchi, S. Hammoumi, C. Hol lander, K Ince, D. Jubitana, N. Koeleman» V. Kruyt, F. Lie-A- Kwie, D. Lussenburg, M. Malta, C. Merceij, T. Meriaan, L. Moeha- madsaieh, A Moufaddal, A Ne- meyer, F. Ozbasi, D. Pietersma, S. Poljak, P. de Pont, V, Raatgever, P Rafiq, Z. dos Reis Varela, J. Rodri guez, N. Saneha, A dos Santos, M. Schutte, M. Simis, T. de Snoo/G. Sol, R. Steen, Y. Taboada, B. Tho- lenaars, M. Tiney, M. Toet, E. van Turenhout, D. Waverijn, C. Westervoorde, B. Willemsen, C. Wirodikromo, M. Zijlstra.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2