10 Haven ziet niets in één chemie-terminal iwm 1 SS Industrieel erfgoed te zien in Archiefwinkel 1 Bonus en auto-met-chauffeur voor ambassaderaad Hessing Weer rijschoolhouders door de mand, meer controles volgen Feyenoord bemoeit zich niet met 'house-affaire' FNV~plan voor concentratie chemicaliën-overslag leidt niet tot veiliger situatie ,/r* In '95 minder drugsdoden Vakantiekracht verongelukt Vrouw (23) in borst gestoken Duitser met geweld beroofd Vrouw beroofd bij pinautomaat Hennepkwekerij in lingeriezaak M Rotterdams Dagblad Donderdag 25 juli 1996 r* ië 4* Rotterdam De stichting Feye noord voelt er niets voor 2ich te bemoeien met het 'conflict' tus sen de Amsterdamse housegroep Party Animals en leden van de harde kern van de Feyenoord- supporters. Die bestormden vori ge week zaterdag het podium tij dens het festival Beach Pop in Re- nesse, om zo een optreden van de band onmogelijk te maken. Aan leiding was het verbranden van een Feyenoord-vlag, tijdens een eerder concert van de Party Ani mals. ..Het enige wat ik tegen die sup porters wil zeggen is dat ze dit soort gedrag tijdens het komende seizoen achterwege moeten laten. Feyenoord heeft al genoeg* te lij den gehad van al die boetes. Ver der zetten we'die situatie rondom de Party Animals op een laag pit je," zegt F. Blankemeijer, senior manager van Feyenoord. In een fax laten de Party Animals weten het verbranden van de vlag, tijdens een concert in Am sterdam op 11 mei, te betreuren. Dat gebeurde op dertig meter van het podium, door een onbekend persoon, en niet door de groep zelf, vermeldt het schrijven. De supportersvereniging van Feye noord wordt uitgenodigd voor een gesprek, „om de misverstanden uit de wereld te helpen". Volgens Blankemeijer is inmid dels geantwoord dat de zaak in handen is gegeven van het hoofd veiligheid van stadion Feyenoord en de supporters-coordinator van de club. Die zullen in contact tre den met de betrokken supporters, en hen wijzen op het belang van goed gedrag tijdens het komerde seizoen. Eén en ander wordi on derschreven door voorzitter W. Veenman van de supportersver eniging, die niets met de actie in Renesse had te maken. Veenman: „Ik wist dat de harde kern iets ging doen, en dat is ailes. Eerder was er ai een gelegenheid daartoe in de Kuip, maar ze heb ben er toen nog van afgezien. Dan kun je er donder op zeggen dat ze het eerstvolgende optreden van die groep, in Renesse dus, zouden aangrijpen. Er klopt natuurlijk geen flikker van, maar zo werkt dat bij hen. Ze praten niet, ze lel len. Rotterdam Oud-hoofdeommis-. sar is S. H. Hessing van de Rotter damse politie ontvangt als am bassaderaad in Parijs een toeslag van 6700 gulden per maand. Daarnaast Heeft de voormalige korpschef bedongen dat hij een dienstauto met chauffeur ter be schikking krygt. Hessing moet de komende twee jaar de relatie tussen Nederland en Frankrijk op het gebied van justitie en politie verbeteren. De verhoudingen zijn de afgelopen tyd verslechterd door de verschil lende opvattingen over drugsbe leid. Het Rotterdamse PvdA-kamerlid Van Heemst heeft onlangs vra gen gesteld oyer de aanstelling van Hessing. Van Heemst ver baasde zich erover dat Hessing en de ministeries van Buiten landse en Binnenlandse Zaken zo geheimzinnig doen over de toeslag die de voormalige hoofd commissaris krijgt voor zijn werk t in Parijs. 'Daar heeft niemand iets mee te maken' en 'Hij gaat er financieel niet op achteruit' was het enige commentaar van een woordvoerder, In een schriftelijk antwoord aan Van Heemst schrijft minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) dat 'openbaarmaking van de opbouw van de individuele toelage niet gebruikelijk' is omdat de gege vens 'mede de persoonlijke le venssfeervan betrokkene raken'. De bewindsman wil in dit speci fieke geval wel melden dat Hes sing 6700 gulden per maand extra krijgt, bovenop zijn maandelijks brutosalaris van ongeveer veer tienduizend gulden als hoofd commissaris. In het bedrag zit duizend gulden representatie kosten, die hfj achteraf moet ver antwoorden. Daarnaast krijgt hij een auto met chauffeur, iets dat niet voor alle; De toeslag wordt op basis van het Reglement Dienst Buitenlandse Zaken berekend en hangt onder meer af van de functie en de ge zinssituatie van betrokkene, zo laat de minister weten. Officieel blijft Hessing in dienst van het het regiokorps Rotterdam-Rijn mond, maar wordt het salaris voor de komende twee jaar be taald door beide genoemde de partementen. Rotterdam Het aantal doden door een overdosis drugs in Rot terdam is vorig jaar gedaald ten opzichte van 1994. Stierven er in dat jaar veertig gebruikers aan een overdosis, waren dat er in 1995 26, zo blijkt uit onderzoek van de GGD en het Instituut voor Verslavingszorg (IVO). In het 'piekjaar' 1994 was bijna de helft van het aantal drugsdoden in Rot terdam afkomstig uit Frankrijk. Ook vorig jaar vormden de Fran sen nog de grootste groep. Uit de cijfers vanaf 1981 is duide lijk te zien dat het aantal drugsdo den in Rotterdam vanaf 1991 stijgt. Dit heeft vrijwel zeker te maken, constateren beide instan ties, met de opkomst van het drugstoerisme vanuit Belgié en Frankrijk. Rotterdam—Een 15-jarige jongen uit Dordrecht heeft gisteren een arm en een rib gebroken bij een arbeidsongeval aan de Leeuwen- hoefcweg in Bergschenhoek- De vakantiekracht klom van een vat vruchtenextract af en had zich daarbij vastgehouden aan de rand. Hij trok het vat daarbij om en kreeg dat op zijn linkerzij. Het vat was 300 kilogram zwaar. Rotterdam Een 23-jarige vrouw is gisteren bij een ruzie in het huis van een bekende van haar met een mes in de borst gestoken. De 22-jange dader is er na het inci dent vandoor gegaan. Rotterdam Een 69-jarige Duit ser is gisteravond op gewelddadi ge wijze beroofd op de Diergaar- desingeL De man was aangeko men op CS en vroeg op straat de weg aan twee mannen. Zij 'bege leidden' hem naar de Diergaar- desingel, waar ze toesloegen. De man werd beroofd van zijn pols tasje en liep daarbij een gebroken polsen hoofdletsel op. Rotterdam Een 28-jarige vrouw is gisteren bij een geldautomaat op de Beijerlandselaan in Hille- sluis beroofd van haar portemon nee met duizend gulden. De da-* ders, twee mannen, wisten zich uit de voeten te maken. Door Peter de Lange Rotterdam Verkleint centrale op--en overslag van gevaar lijke stoffen de kans op een ramp, of worden de risico's dan juist groter? Die vraag schoot door de Rotterdamse haven na de mega-farand bij CM in februari dit jaar. Bestuurder C. van Nimwegen van de Vervoersbond FNV, is van mening dat uit oogpunt van veiligheid de afhandeling van chemicaliën op één centraal punt zou moeten plaatsvinden. Deskundigen voelen daar niet veel voor. Zij vinden het een veel betere waarborg als de bedrijven zich aan de regels houden. Concentratie in een speciale ehe- van chemische aard die op de een mie-terminal biedt volgens Van Nimwegen belangrijke voordelen. Het personeel kan er goed worden opgeleid zodat het beschikt over een grote mate van deskundig heid, de registratie van de aanwe zige stoffen is adequaat en be trouwbaar en de veiligheidsvoor zieningen zijn optimaal. „We moeten af van het systeem dat dit gevaarlijke spul her en der in de haven aanwezig is, bij be drijven waarvan bekend is dat ze niet allemaal de voorschriften na leven," zegt de bondsbestuurder. Hij pleit voor terugkeer naar een situatie zoals die in zijn herinne ring middenjaren zestig bestond, toen alles wat maar enigszins brandbaar was werd opgeslagen op één punt: een terrein aan de Waalhaven. Van Nirnwegén: „Aan de zuidzij de had je indertijd een grote loods waar het spul direct naar toe ging. licht ontvlambaar materiaal, maar ook allerlei andere stoffen of andere manier gevaarlijk wa- rer." Risicospreiding Het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam ziet een dergelijke constructie echter met snel terug keren. In de jaren zestig was zo iets werkbaar, toen speelden che micaliën nog niet zo'n vooraan staande rol, zegt de woordvoerder. „Maar tegenwoordig passeert er zo ontzettend veel chemisch spul in de haven, dat het onmogelijk op één plek te concentreren is." Het havenbedrijf is er trouwens van overtuigd dat niet de plaats, als wel de manier waarop gevaar lijke stoffen worden opgeslagen en behandeld, doorslaggevend-is voor de mate van veiligheid. Een woordvoerder van de ha- venondememers-organisatie SVZ gaat nog een stapje verder. Hij denkt dat Van Nimwegen met zijn idee juist het omgekeerde zou be reiken van wat hem voor ogen staat „Door de grote verscheiden- FNV-bestuur der Van Nim wegen: 'We moeten af van het systeem dat gevaarlijk spui heren der in haven aanwezig is. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams beid aan stoffen die je dan bij elkaar opslaat, schepje weer nieu we risico's. Ik ben er niet van overtuigd dat zo'n systeem veili ger is dan het opslaan op verschei dene plaatsen. Daar valt mijns in ziens veel meer voor te zeggen, omdat je dan het risico spreidt." Centrale opslag van chemicaliën ""heeft tenminste één voordeel., Voor de DCMR Milieudienst Rijn mond zou de controle er een stuk eenvoudiger op worden. Maarver- der ziet deze instantie alleen maar bezwaren. „Waar meneer Van Nimwegen waarschijnlijk niet aan heeft gedacht is dat er veel meer bewegingen met gevaarlijke stoffen in de haven zullen plaats- Vinden. Veel schepen vervoeren niet alleen chemicaliën, maar ook andere goederen. Nu lossen ze die op één adres, straks moeten ze een deel van de lading hier lossen en een ander deel ergens anders. Door al dat heen en weer varen, gaat de veiligheid er niet op voor uit." Ook de DCMR zet liever in op verbetering van de regels en vergroting van de verantwoorde lijkheid bij de individuele bedrij ven. De ondernemers hebben inmid dels de eerste stap gezet om die si tuatie te bereiken. De belangenor ganisaties EBB (de producenten van chemicaliën) en SVZ (ha venondernemers) overleggen met de brandweer over het aanleggen van een geautomatiseerd regis tratiesysteem. Het moet bij een ramp na één druk op de knop uit sluitsel geven over de stoffen die erin het spel zyn. Op dit moment is de registratie een warboel. Een bedrijf uit de ca tegorie wegvervoer, opslag en dis tributie moet een ander journaal bijhouden dan een bedrijf dat al leen opslaat en distribueert, en voor stukgoedstuwadoors gelden weer andere registratieregels. Volgens J. Dekkers van SVZ wor den veel journalen nog bijgehou den op papier, met alle kansen op fouten vandien. In de praktijk schort er nogal wat aan deze administratie. De DCMR stelde nog onlangs bij een contro le vaifde gehele branche (in de Rotterdamse haven gaat het om 121 bedrijven) vast dat op achttien adressen niet eens een journaal aanwezig was. Bij 25 andere be drijven bleek het bijhouden ervan 'een probleem'. In geval van een calamiteit betekent dit aat brand weer en GGD geen enkel houvast hebben. Regels Bij CMI lagen op het moment dat de brand uitbrak ook geen actuele journalen gereed. Om vast te stel len welke stoffen er in de bran dende loodsen lagen, moest de brandweer aanvankelijk afgaan op een verouderd journaal en 1 mondelinge informatie van werk nemers. Pas later op de dag kreeg de brandweer de beschikking over de juiste informatie. Hoewel de rampzalige brand bij CMI op het tegendeel lijkt te wij zen, is volgens de ondernemers de registratie van gevaarlijke stoffen in Rotterdam ondanks alle beper kingen nu al beter geregeld dan in menige andere Europese ha ven. J. Dekkers: „In het algemeen kun je zeggen dat de regels in de meeste West-Europese landen niet zo veel van elkaar verschil len. De verschillen zitten 'm in de naleving van de regels en de con trole erop. Ik denk datje in geen enkele haven een zo deskundige en zo goed bezette organisatie als de DCMR zult aantreffen. Zulke organisaties zyn er wel, maar al tijd stukken kleiner. In dat op zicht heeft milieuwethouder Van der Tak gelijk als hij zegt dat Rot terdam voorop loopt." Donderdag 25 ju?' ROTTERDAM De Twijfelaar. Skunk Funk-sessie, 22.30 uur. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. 19.00u Klaverjassen 20.00ii. Vrijdag 26 juli ROCKANJE Welkomkerk. Jaarlijkse volkskunst markt, 10.30-13 uur. BRIELLE Discotheek Copacabana. Paul El- Stak, 22.30-24 uur. SCHIEDAM Prinses Beatrixpark. Slotdag jeugdland, ll.OOu. HOEK VAN HOLLAND Strand. Beach Movie, 22.30- O0.45u. ROTTERDAM The Little Cave. Muziekcafé, 20 uur. Lantaren/Venster. Vieja Trova San- tiaguera, 22.30 uur. De Vlerk. Ga briel's Wish(e) Club Diana, 22 uur. Door Donald Bax Rotterdam Langzaam maar ze ker wordt het kaf van het koren gescheiden- De f ij-instructeur, be hoort niet langer tot een bloed groep die als een volleerde beun haas een loopje kan nemen met regel- en wetgeving. „Maar nog steeds," weet de Nieuwerkerkse rijschoolhouder "W. Goedegebuu- re, „zitten er genoeg figuren tus sen die het niet zo nauw nemen. Voor pakweg honderdvijfentwin tig gulden koop je een paar extra spiegels, zetje een grote letter L op het dak van je auto en ga je lek ker les geven. Er kan mij niet scherp genoeg worden gecontro leerd." De situatie, zo zijn H. Knoop en E. Sanders van de verkeerspolitie Rotterdam-Rijnmond het met elkaar eens, is bijna twee jaar ge leden al voor een flink deel ten goede gekeerd. Het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) draaide de nodige duim schroeven (verplichte inschrij ving Kamer van Koophandel, op gave kenteken lesvoertuigen en mstructiecertificaat, maximaal één rijschool per opgegeven adres en de naam op het examenvoer tuig gelijk aan de naam van de in geschrevene) aan, en zie, het aan tal malafide rijschoolhouders werd in recordtijd met zo'n dui zend teruggebracht Gisteravond onderwierp de ver keerspolitie de regionale rij schoolhouder 3 andermaaraan een strenge controle. Pure noodzaak, zo had ongeveer vier weken gele den een eerdere steekproef uitge wezen. Er werden toen 71 leswa- gcns en -motoren uitgebreid te gen het lichtgehouden. Eén op de vier bleek op de een of andere ma nier niet in orde. Dat varieerde van het niet dragen van de gordel kapotte zijspiegels, snelheids overtredingen en het niet kunnen tonen van het voorgeschreven in structiecertificaat annex instruc- teursbewijs tot en met het onver zekerd rijden. De schade -voor zover daarvan kan worden gesproken- viel dit maal mee. Tussen vijf en tien uur werden door de zes controleurs 57 voertuigen gecontroleerd. In zes gevallen werd proces-verbaal op gemaakt omdat een instructeur zijn certificaat niet kon tonen. Tien andere instructeurs ontvin gen een boete voor een verlopen deel 3 van het kenteken, 'ongegordeld' en/of te hard rijden. Eén motorfiets van een leerling 'oieek niet verzekerd en werd ter stond tijdelijk gestald op de par keerplaats van de verkeerspo' aan de Veilingweg. De wordt pas teruggegeven al- schoolhouder kan aantor vervoermiddel voor min i 11 iual drie maanden te hebben verze kerd. De politie houdt bij de controles zo veel mogelijk rekening met de belangen va~ 1 leerling. Elk mo ment dat efci. usauto langs de kant staat, kost de automobilist in spe immers flink wat duiten. Men rijdt eerst achter de lesauto of - motor aan en geeft aan de Ver- keers Commando Kamer (VCK) het kenteken, meek en type door. De computer hoest dan op of de wagen aan alle voorwaarden (gel digheid kentekens 1,2 en 3, verze kering) voldoet. Daarna wordt de wagen naar de kant gedirigeerd Een van deze drie motorfietsen zou volgens het computersysteem niet meer verzekerd zijn. Dus werden de instructeur en de twee leerlingen naar het bureau van de verkeerspolitie gedirigeerd. Daar bleek tenslotte dat de verzekeringsmaatschappij een foutje had gemaakt. Foto ingrid van Beek en moet de instructeur zijn papie ren laten zien. De gegevens op het instructiecer tificaat worden in de VCK geno teerd. Die worden opgestuurd naar het innovatie- en onderwijs centrum auto- en tweewielèrbran- ehe (INNOVAM). Dat is tegen woordig de enige instantie die de ze certificaten ve kt en regi streert. De uitkc an dl pa pierwinkel wo* anderhalve week later teruggumurd naar de verkeerspolitie. Als er dan nog ge rede twijfel bestaat over de be trokken instructeur, dan wordt hij in het politiebureau ontboden of brengt men hem even een be zoekje om die onzekerheid beves tigd te krijgen dan wel weg te ne men. Het merendeel van de rij-mstruc- teurs -onder wie een opvallend groot aantal van allochtone af komst-vindt het eén goede zaak dat de verkeerspolitie stelselma tig controleert. „Die papieren zijn er niet voor niets," zegt de eige naar van rijschool De Sprinter. Zijn leerlinge is niet zo gechar meerd van de politie. Zij is door politieagent Poortman op rijks weg A 20 gedwongen op de vlucht strook te stoppen. En nu moet zij - met het angstzweet in de han den - zien in te voegen tegen het om half acht nog ontzettend druk ke verkeer. „Oh, jee," kreunt zij, terwijl de instueteur haar bemoe digend toeknikt Andere rijschoolhouders -voor namelijk degenen die voor zich zelf rijden - betitelen de aanpak van de politie als overdreven. Het is het bekende cliché dat zij van uit hun ternauwernood geopende raampje afscheiden: 'Hebben ze niks beters te doen?' Misplaatste achterdocht, zegt een enkeling. Alsof de politie er doel bewust op uit is de rij-instructeurs in een kwaad daglicht te plaatsen. „Ik kan hier absoluut geen begrip voor hebben," bromt de instruc teur van een rode VW Golf Diesel, overigens een auto die immens populair is in dit beroep. Tot nu toe is één keer twijfel gere zen over de echtheid van een cer tificaat. Pas enkele weken later bleek dat echter niet meer dan een storm in een glas water. Bij de verkeerspolitie bestaat niettemin de vrees voor vervalsingen. Iede re rij-instructeur moet om de vijf jaar een nieuw certificaat aanvra gen. „Er zijn heel veel rij-instruc teurs alleen van deze broodwin ning afhankelijk," vertelt politie man Sanders..Zodra ze niet meer in aanmerking komen voor dat certificaat, zullen er vervalsingen in omloop komen. Het istrouwens helemaal niet zo moeilijk om die dingen na te maken." De verkeerspolitie is niet van plan het bij deze twee controles te hou den. „Omdat we er met? nor voe len de boel te laten ve' oen," licht zijn collega Knoop luu Als je dit incidenteel doet, scoor je misschien 'aardig, maar is het ef fect te verwaarlozen. Het heeft niet alleen te maken met de pa pieren van de instructeur, maar boven alles met de veiligheid in het verkeer. Je zal maar les krij gen van iemand die daartoe niet bevoegd is. Of die in een onverze kerde auto of op een onverzeker de motor rijdt. Dat laatste is hele- maal erg. Want als leerling ben je juridisch aansprakelijk als er iets gebeurt." Rotterdam Het lijkt bijna onge merkt aan Rotterdam voorbij te gaan, het jaar van het Industrieel Erfgoed. Een tentoonstelling die te zien is in de Archiefwinkel aan de Coolsingel moet daarin veran dering brengen. Want industrieel erfgoed kennen we hier in Rotter dam ook. De fototentoonstelling besteedt cub «lacht, aan dertig industriële objecten die de tand des tjjds heb ben getrotseeid Niet alleen is het paradepaardje der vaderlandse industriële monumenten aanwe zig, de Van Neliefabriek uit de ja ren twintig, maar ook wat minder bekende bouwwerken zijn voorde tentoonstelling m beeld gebracht, zoals het gebouw van de Algeme ne Kunstzijde Unie aan de Cein tuurbaan, het kantoor van de be- tonbouwers en aannemmgsmaat- sehappij Van Waning aan de Nij verheidstraat en machinefabriek Cupedo aan de Aelbreehtskolk in Delfshaven. Het industrieel erfgoed is lange tyd een blinde vlek geweest in de door de jaren heen sterk toegeno men aandacht voor architectuur. Fabrieken, pakhuizen, waterto ren^ - vaak werden ze gesloopt zo- dat iemand er een traan om.11 Totdat het besef begon te groeien dat ook deze vorm van bouwkunst waardevolle aspecten in zich bergt en het behouden waard kan zijn. In de regio Rijn mond werd eind jaren zeventig de Weikgroep Industriële Archeolo gie Rijnmond (WIARIJN) opge richt, die probeerde de aandacht voor de industriële bouwkunst onder de aandacht te brengen. Uit WIARIJN kwam uiteindelijk de St'cMing Industrieel Erfgoed Rijnmond (SIER) voort. Publica ties en een tentoonstelling waren de belangrijkste wapenfeiten van beide instellingen. Sinds enkele jaren mag ook het industrieel erfgoed zich in grote belangstelling verheugen en groeit het besef dat er nog van al les met afgedankte oude industri ële bouwwerken is te doen. Een van de meest aansprekende voor beelden in Rotterdam is Hotel New York, waar in de voormalige directiegebouwen van de Holland Amerika Lijn een goed bezocht hotel-restaurant werd gevestigd. Een eindje verderop wordt het pakhuis Leidsche Veem omge bouwd tot studentenwoningen. Toch is er de afgelopen jaa- ook vee! verloren gegaan. Te betreu ren waren onder meer de oude Oranjeboom-bierbrouwerij in Feijenoord en de pakhuizen langs de Rijnhaven. Ooft aan deze ken merkende, maar inmiddels uit het stadsbeeld verdwenen punten van de stad wordt in de expositie aandacht besteed. De voorbeel den van Rotterdams industrieel erfgoed, zoals we dat in het Rot terdam van nu tegenkomen, wer den vastgelegd door Max van Es sen, fotograaf van de Gemeente lijke Archiefdienst. Uit fotomate riaal van F. H. van Dijk, E. A. Hof en E. M. van Ojen blijkt hoe de si tuatie vroeger was. In de tentoon stelling is eveneens een videopro gramma opgenomen over de Var, Neliefabriek. De expositie is nog tot en met 26 oktober in de Ar- chiefwinke] te zien. Rotterdam In een lingeriezaak op de Pleinweg in Rotterdam is een hennepkwekerij opgerold, waarbij een 24-jarige Schiedam mer is aangehouden. De kwekerij bevond zich in de kelder van de winkel en werd opgerold na klachten van buren over stank. De Rotterdamse politie nam on geveer duizend planten en veertig lampen melbijbehoiende appara tuur in beslag. Energiebedrijf ENECO trof een zeer onprofessio- de en zeer gevaarlijke, illegale m!takking van de hoofdstroomlei- ding aan. De planten zijn onmid dellijk vernietigd door de Roteb. ROTTERDAM Calypso 1: 'From dusk till dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Up close&personal' (16) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: The Birdcage' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Zusje' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Down Perisco pe' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 3: 'The Craft' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Juror' (16) dag. 6.45-9.30. Ci nerama 5: Things to do in Denver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cor so: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. The Li ving Sea' (al) dag. 1-3. The Rock' (16) dag. 7.15.'Mission:lmpossible' (12) dag. 5-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): 'Les Roseaux Sauvages' do. 'Guantanamera'vr. (uitverkocht) 'Clerks'za. Yo. la PeordeTodas'zo. 'Mama Cumple Cien Anos' ma. 'El Pajaro de la Felicidad' di. 'What's ea ting Gilbert Grape' wo. Lantaren 2: 'Dos Crimmes' (16) dag. 10. Ven ster 1: 'Dead Man' (al) dag.(beh.vr.) 9.30, Venster 2: 'Kaos' (16) dag. 9.45. Venster 3: The Garden' (16) za.Vm wo. 10. Venster4: 'Dekaloog l&2'za.lQ, 'Dekaloog 3 4' zo. 10. 'Dekaloog5&6'ma.lü. 'Dekaloog7 8'di AO. 'Dekaloog9&10'wo.l0. Lumière 1: 'Flipper' (ai) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Lumière 3: 'It takes two' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Pri ma! Fear' (16) dag, 6.45-9.30. Pa- thé 1: The Rock' (16) dag. 12.45- 3.40-6.35-9.30. Pathé 2: 'Het monstervan LochNess' (al) dag. 12.- 2.25. Pathé 3: 'Never talk to stran gers' (16) dag. 4.50-7.05-9.20. Pa thé 4: 'City Hall' (16) dag. 6.20- 9.10. Pathé 5:'Rumble in the Bronx' (16) dag. 11.35-1.40-3.45-5.50- 7.55-10. Pathé 6: 'Kingpin' (12) dag. 11.40-2.10-4.40-7.10-9.40. Pathé 7: 'Vampire in Brooklyn' (16) dag. 5-7.25-9.50. 'Spy Hard' .11.50-1.55-4-6.05-8.10-10.15. Rex: 'Smalltown Gtrls' 'Cattails' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstel lingen; Lumière 1; 'Mission: Impos sible' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Suncnaser'. (16) vr.za. 00.15. lu mière 3: 'Critical Decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Scre amers'(16) vr.za. 00.15. Kinderma tinees: Cinerama 4: 'Babe' (N) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N)dag. 12.50-2.55. 'AGoofyMovie' (N) dag. 12.20-2.20-4.20. HEUEVOETSLUJS Tivoli Theater: Spy Hard' (al) dag. 8.30, za. 7.30-10, vr.zo.ma.di.wo. ook 2. 'Mission: impossible" (12) dag.&za. 7.30-10.30. 'AGoofyMo vie'(al) dag. (beh.za.)2. BRIELLE Apollo Theaters: 'Mission: Impossi ble' (12) do.ma.di.wo. 8.15, vr.za. zo. 7-9.30. SPIJKENISSE Euro: 'Mission: Impossible' (12) dag. 7-9.30. 'Kmgpirf (12) dag2-7-9.30. zo. ook 4.15. The Rock' (16) dag. 9.45. 'Rumble in the Bronx' (16) dag. 2-7-9.45, zo. ook 4. 'Mon Oncie' (al) ma. 7. 'It takes two' (al) dag. 2-7, zo. ook 4. DORDRECHT Euro Cinema: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.30-6.45-9.30, zo. ook 1.30-4, 'Kmgpm' (12} dag. 1.30- 6.45-9.30, zo. ook 4. 'Les Films du Paradis': 'Ladn di Biciclette' (16) ma. 6.45. TheGoofy Movse' (al) (N) dag. 1.30. zo. ook4. The Rock' (16) dag, (beh.ma.) 6.45-9.30, ma. alleen 9.30. 'i4 mÉirH

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2