Ylaardingse brandweerkazerne blijft behouden Plan voor rotondes bij afrit Coldenhove Vermakelijke capriolen tijdens het beachvolleybal agenda Slang aan de wandel Fietser gaat kopje onder Bongo's maken te veel lawaai Graveeractie Jongeren maken amok in bad Kortste weg via tunnel Vliegtuig [over laag Woningen en kleine bedrijven in historisch gebouw Maassluise ondernemers positief over omgeving Modelbouwers willen hun hobby promoten Rotterdams Dagblad Maandag 5 augustus 1996 Schiedam Een ontsnapte slang heeft gistermiddag in de Aleida- straat in Schiedam de gemoede ren aardig bezig gehouden. Het beest was uit een woning m de straat gekropen. De agenten heb ben een emmer over het dier ge zet en hulp van een slangendes- kundige ingeroepen. Deze consta teerde dat het beest volledig onge vaarlijk is. De stang verblijft mo menteel nog op het politiebureau. Vlaardingen Een 15-jange jon gen is zaterdagmiddag met zijn fiets kopje onder gegaan. De jon gen reed op het fietspad aan de Amsterdamtaan in Waardingen door een plas water, en ontdekte te laat dat er een behoorlijk gat zat in het wegdek. Dat gat was ont staan na een lek in de waterlei ding. De onfortuinlijke fietser kon op eigen kracht weer op het droge komen, maar voor het opvissen van de fiets werd de politie inge schakeld. Ook werd direct de weg afgezet, zodat de ENECO met de reparatie kon beginnen. Na ruim een uur werd de weg weer open gesteld. Hoek van Holland Een groep jon gelui veroorzaakte zaterdagnacht met hun bongo's dermate overlast op de Hoekse Brink in Hoek van Holland, dat omwonenden de po litie inseinden om de herrie te be perken. Na een waarschuwing van de agenten ging een 14-jarige jonge man uit Wateringen toch door, re den voor de politie de jongen met zijn bongo mee te nemen naar het politiebureau. De overige jonge ren gedroegen zich daarbij enigs zins tegendraads, maar met assis tentie van portiers van een disco theek keerde de rust toch weer te rug. Een nacht eerder was er op de Rietdijkstraat onenigheid tussen portiers van een discotheek en en kele bezoekers. Enkele mannen hadden zich in de disco misdra gen en werden daarom de zaak uitgezet Op straat bakkeleide men door, reden voor de pólitie de ruziemakers mee naar het bureau te nemen. Daar werd de zaak uit gepraat. Hoek van Holland De belangstel ling voor de voorlichtingsdag, die afgelopen zaterdag werd gehou den in het kader van een preven tieve actie tegen autodiefstal en - inbraak, viel enigszins tegen. Het mooie zomerweer is daar waar schijnlijk de oorzaak van. Toch hebben tien automobilisten hun kentekennummerin de ruiten la ten graveren en zijn er tien start blokkeringen verkocht. De dag stond tevens in het teken van het graveren van waardevolle spullen in de woning. Schiedam Verschillende jonge ren hebbben zich afgelopen week einde misdragen in zwembad Groenoord. Hen is de toegang lot het bad ontzegd voor een halfjaar. De zeven jongeren, variërend in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, hiel den zich bezig met pesterijen, uit dagingen en handtastelijkheden. Tegen een van de jongens is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het onzedelijk beslasten van een meisje. Schiedam Twee Slovenen zijn zaterdag rond 19.30 uur aange houden omdat ze in de Benelux- tunnel liepen. Ze waren op weg naar Amsterdam en dachten via de tunnel de snelste weg te pak ken le hebben. Dat bleek niet zo. De mannen (18 en 19 jaar) zijn meegenomen naar het bureau. Ze verblijven daar nog steeds omdat de twee illegaal in Nederland zijn. Schiedam Twintig bewoners van de Bolerbuurt in Schiedam hebben vrijdagavond geklaagd over een zeer laag vliegend vlieg- tuig. Het ding scheerde met veel geraas rond 22.00 uur boven de woningen. De politie heeft de mel dingen doorgegeven aan de orga nisatie die zich met overlast van vliegtuigen bezig houdt. Door Jan Rozen daal Vlaardingen De brandweerkazerne in Vlaardingen blijft be houden. Het gebouw uit de jaren vijftig (Delftse school) past in de bouwplannen rondom het Buizengat. Daar -Hoflaan, Rortedijk en Havenstraat - moeten de komende jaren ruim vijfhonderd woningen verrijzen. Het is de bedoeling dat in 1998 met de bouw wordt begonnen. In tegenstelling tot de gebouwen van ENECO cn de Dienst Stads werk aan de Hoflaan. past de brandweerkazerne wel in de visie die de Rotterdamse stedenbouw kundigen Palmboom vd Bout op het gebied hebben. Net als het kantoor van stadsreiniging, naast de kazerne. In eerste instantie was het de be doeling om alleen de toren die bij de brandweerkazerne hoort te be houden. Nu er langer op de invul ling van het terrein is gestudeerd, willen het bureau en de gemeente de hele kazerne in stand houden. Als begin volgende eeuw de brandweer een plekje aan de Ma- rathonweg heeft gekregen, wor den in de kazerne naast woningen vermoedelijk kleine bedrijven on dergebracht. Dit past in de visie van wethouder K. van der Windt (stadsontwikke ling) dat het Buizengat niet een puur woongebied moet worden, - Maassluise onder nemers waarderen de omge ving waarin hun bedrijf geves tigd is positiever dan hun col lega's in de rest van de regio Rotterdam, Dat blijkt uit een enquête van de Kamer van Koophandel in Rotterdam on der ruim 3100 ondernemers, onder wie 73 Maassluise zelf standigen. De Kamer van Koophandel vraagt het bedrijfsleven elk jaar naar de omzet, export, in vesteringen,werkgelegenheid, rendement en winst. Dit jaar is aan de enquête ook de vraag toegevoegd hoe de bedrijven hun omgeving beoordelen. Hieruit blijkt dat ruim drie van de vier ondernemers in de re gio Rotterdam goed te spreken zijn over hun bedrijfslocatie. Een op de vijf ondernemers be oordeelt de locatie als 'matig', drie procent geeft de kwalifica tie'slecht'. Factoren waar de zelfstandi gen met name ontevreden over zijn, zijn de beveiliging tegen criminaliteit (45 procent van de ondernemers), de uitbrei dingsmogelijkheden (35 pro cent) en de huur- en grondprij zen (34 procent). Ook de relatie met de plaatselijke overheden kan beter, meent een op de drie ondernemers. Acht pro cent beoordeeld deze zelfs als 'slecht'. De resultaten voor Maassluis wijken opvallend af van de re gionale cijfers. Waar in de re gio een op de vier onderne mers in de regio ontvreden is over de eigen bedrijfslocatie, geldt dat voor Maassluis een op de zeven ondernemers. De meest ontevreden klanten werken in de detailhandel, ho reca, makelaardij, cultuur/re creatie en persoonlijke dienst verlening. Geen van allen ge ven zij echter als beoordeling 'slecht'. Op andere factoren springt Maassluis er eveneens positief uit. Ten opzichte van hun re gionale collega's hebben de Maassluise ondernemers bij voorbeeld minder bedenkin gen bij de uitbreidingsmoge lijkheden, de inrichting en de onderhoudsstaat van het be drijfsterrein en de bereikbaar heid. Factoren die, ondanks een po sitievere score ten opzichte van de Tegio, het vaakst door de ondernemers als 'matig' of 'slecht' worden beoordeeld, zijn de beveiliging tegen crimi naliteit, de communicatie met de gemeente en de parkeermo- gelijkheden. De gemeente Maassluis ziet de relatief positieve waardering als een steun in de rug bij de promotie van bedrijfslocaties, maar wil haar ogen niet sluiten voor de bedenkingen die door de ondernemers zijn geuit De oorspronkelijke opzet van het onderzoek was ook om aan de hand van de geuite bezwaren de bedrijfsomgeving en het functioneren van dc bedrijver, te verbeteren. maar dat het aantrekkelijk moet worden om er te wandelen. 'Een brug tussen de historische stad en het park.' Volgens stadsarcheoloog J. P. ter Brugge is de brandweerkazerne 'zorgvuldig gebouwd' en heeft het een 'aardige detaillering' die zo kenmerkend is voor de Delftse schooi-periode. Over een bestem ming van de brandweertoren wordt nog nagedacht. In elk geval blijft deze staan. Drogen De brandweertoren is gebouwd om de slangen in te laten drogen. Hoewei het materiaal waarvan de slangen tegenwoordig zijn ge maakt een dergelijk droogproces niet meer vereist, wordt de toren daarvoor nog steeds gebruikt. „De slangen kunnen er best tegen om m de auto te drogen, maar dat is in verband met de vochtigheid niet zo best voor onze wagens." De brand weerkazerne in Vlaardin gen wordt met afgebroken Foto floel Dijkstra zegt een woordvoerder. Verder wordt de toren regelmatig gebruikt als oefentoren. Brand weerlieden moeten dan vanuit de ladderwagen op grote hoogte overstappen op de toren of - in het kader van de rampenbestrij ding- met redlijnen afdalen. De toren wordt nog zo vaak gebruikt dat het de bedoeling is om ook bij de nieuwe kazerne in de Westwijk een toren te bouwen, aldus de woordvoerder. „Zo'n toren hoort er toch een beetje bij. Er zijn maar weinig kazernes die er geen één hebben." Ook de watertoren blijft behou den. Dat was het uitgangspunt van alledrie de stedenbouwkundi gen die zich in eerste instantie over de plannen voor het Buizen gat mochten buigen en waaruit de gemeente tenslotte Palmboom vd Bout selecteerde. De steden bouwkundigen waren het erover eens dat de in 1955 gebouwde to ren een belangrijk markerings punt is in het plan. Nieuw is nu dat de gemeente in de watertoren aan de rand van park woningen wil maken. De toren - karakteristiek voorde tijd waarin deze is gebouwd- is daar door zijn omvang geschikt voor. Overigens kunnen die plannen pas over een jaar of tien worden uitgevoerd. Tot die tijd is de wa tertoren nog in gebruik bij het wa terleidingbedrijf. Bruin bakken en beachvolleybal kijken in Hoek van Holland. Fotowestiandsfotoüuro Hoek van Holland Beachvol leybal is 'a way of life', zeggen be- achvolleyballers. Het afgelopen weekeinde deed het jaarlijkse Corona beachvolleybaleircuit Hoek van Holland aan. Honder den deelnemers met gespierde lij ven in strakke strandtenue's of gewoon met buikje en afgeknipte spijkerbroek waagden zich aan de steeds populairder wordende sport. In totaal 208 teams bonden giste ren op het strand van Hoek van Holland de strijd met elkaar aan. Een enorm aantal, dat in grotere badplaatsen als Scheveningen (waar vier van de tien toernooien uit het circuit plaatshebben) nog «wordt overtroffen. Hoek van Hol land is het negende toernooi in de rij, maar wel een van de weinige toernooien waar het weer dit jaar lekker meewerkte. Het toernooi in de badplaats Hoek van Holland werd bovendien op geluisterd met het King of the Beach-evene'ment. Een evene ment dat een 'gemeente (of een deelgemeente dus) kan 'kopen' van de organisatie om meer pu bliek en meer sponsors te trek ken. Hoek van Holland deed dat en dus maakten vier toppers hun op wachting, te weten drievoudig kampioen van Nederland John Stubbe tnet terug van Atlanta waar hij coach was van het Neder lands damesteam), Bas van Ros- sum (ook voormalig Nederlands kampioen), Rini Boutens (twee keer Nederlands kampioen in de zaal) en Quinten van de Vrie (de beste beachvolleybaüer van Zeeland). Alle vier speelden ze in steeds wisselende samenstellingen te gen elkaar. De speler met de meeste winstpartijen kon uitein delijk. vierhonderd gulden in zijn zak steken. Kennelijk kon John Stubbe dat geld goed gebruiken, want hij schuwde tijdens het de monstratiewedstrijdje de discus sie met de arme scheidsrechter niet. Deze liet zich meestal de les lezen door bondscoach Stubbe en knikte dan gauw ja. Stubbe mocht zich rond half vier 's middags ook inderdaad tot King of the Beach kronen. Misschien nog leuker dan de pot jes van de profs zijn de capriolen van de recreanten. Op het beach volleybaleircuit kan je je in aller lei eategoriên laten inschrijven. Met z'n tweeen, drieën of met z'n vieren, met alleen mannen, alleen vrouwen of allebei. En met die geweldige recreanten, volleyballers die het voornamelijk goed bedoelen, kun je lachen. Ze springen en duiken met figuren die daar helemaal niet geschikt voor zijn, ze storten ter aarde als ze een bal net niet halen, ze la chen naar elkaar als ze een mak kelijke bal laten gaan in de veron derstelling dat een ander de bal wel terugmept of. nog leuker, ze knotsen tegen elkaar in een geza- melijke poging de bal te halen. Geen beter vermaak dan leedver maak, toch? En alles speelt zich af onder de dreunen van harde muziek. Dat, samen met de vaak sexy-kleding, hoort nou eenmaal bij deze 'way of life*. Maasland Onderaan de afritten van de rijksweg bfi Maasland ko men waarschijnlijk twee roton des. Volgens de plannen worden het twee verkeerspleinen, met een rij- en een invoegstrook, die door een middenberm van elkaar worden gescheiden. Auto's en vrachtwagens kunnen daardoor makkelijker de rijksweg afrijden. Op dit moment staan vrachtwa gens vanuit Rotterdam soms stil op de rijksweg voordat ze linksaf naar Coldenhove en Maassluis kunnen rijden. Vooral tijdens de spits is dat gevaarlijk. Diverse on gelukken hebben al plaatsgevon den. De grote rotondes zijn een experiment. „Het worden circuits met twee rijstroken en een mid denberm; die zie je niet zoveel. Die middenberm moet de auto's op de rotonde scheiden van het verkeer dat de rotonde op wil," zegt een provincie-woordvoerder. Nieuwtje Aan de kant van het bedrijventer rein Coldenhove komt nog een nieuwtje. Voor vrachtwagens komt er een aparte invoegstrook, links van de eigenlijke oprit, die via de rotonde gaat lopen. De vrachtwagen-oprit is bedoeld voor vrachtwagens vanaf het bedrij venterrein Coldenhove en het transportcentrum. Ook ander vrachtverkeer uit de richting Maassluis kan er gebruik van ma ken. De afgelopen maanden heb ben ambtenaren de plannen gron dig voorbereid. Het idee is bespro ken door de provincie, de ministe ries, stadsgewest Haaglanden, de gemeente Maasland en het be drijfsleven. De plannen moeten alleen nog de goedkeuring krij gen van de politiek. Verwacht wordt dat de gemeenteraad van Maasland al dit najaar een knoop doorhakt. „Iedereen is enthousiast", zegt provincie-woordvoerder Jeroen Disco. „Op dit moment bekijken de overheidsinstanties wat de to tale kosten zijn van de rotondes, vrachtwagenstrook en het ver plaatsen van de leidingen." Uitge gaan wordt van zo'n vier miljoen gulden aan kosten. Diverse in stanties betalen aan de recon structie mee: de gemeente Maas land, het stadsgewest, de provin cie en de ministeries. Ook het be drijfsleven draagt geld bij. Enige onduidelijkheid nu nog vormen de leidingen vlakbij de rijksweg. De rioolbuizen en stroomkabels moet worden ver legd voor de rotondes. Daarvoor zijn vergunningen nodig. Als alle instanties het met elkaar eens blijven, kunnen de rotondes en vrachtwagen-oprit in 1997 of 1998 aangelegd worden. Hel idee voor de rotondes en vrachtwagen-oprit is afkomstig van de projectgroep verkeersvei ligheid Westland I" rhn pi ojee* groep zitten onder meer afgevaar digden van het bedrijfsleven (FBW), provincie, politie, open baar ministerie en alle Westland- se gemeenten. Vooral het bedrijfs leven is groot voorstander. „We vinden het een geweldige verbe tering," zegt Jan van den Bosch, voorzitter van de Federatie Be drijfsleven Westland. „De trucks kunnen beter doorstromen. Dat is veiliger en scheelt geld en tijd. We zijn er erg blij mee." De onderne mersfederatie FBW rekent erop dat de rotondes er komen. „De mi nister heeft vlak voor de zomer nog wat geld beschikbaar gesteld voor een veiliger verkeer in het Westland. Dat bedrag helpt enorm," aldus Van den Bosch. Schiedam Al vanaf hun kinder tijd knutselen zij aan modelboot jes. En nu achten ze de tijd rijp om de modelbouw in Schiedam weer een impuls te geven. Vandaar dat J. C. de Deken en F. de Vries on langs de Federatie Hobbyisten Schiedam hebben opgericht. De Brandersfeesten moeten het startsein vormen voor geïnteres seerde modelbouwers. Als onderdeel van het openings programma van de Stichting Brandersfeesten zijn De Deken en De Vries op 21 september te vinder, bij het Zakkendragers huisje. Van half elf tot drie uur ge ven zij een demonstratie en ho pen zij met zo veel mogelijk soort genoten model scheepjes te laten varen bij de Oude Sluis. Op 4 en 25 augustus zijn er daar eerst nog 'generale repetities'. Maar ook na de Brandersfeesten willen de twee verder mei hun modelbouwclub. „Bij modelbouw moet je niet alleen aan bootjes denken," zegt De Vries. „Je kunt ook denken aan huisjes, boe renkarren, vliegtuigen, stations gebouwen of molens." Met hun fe deratie willen de twee de model bouw in Schiedam nieuw leven inblazen. „We willen de hobbyis ten en de verenigingen weer bij elkaar brengen en belangstellen den adviseren en helpen bij mo delbouw." De bibliotheek is voor hen een belangrijke bron van in formatie. Volgens de twee is daar uit heel veel 'boven water te ha len'. Maar ook zelf de handen uit de mouwen steken, schuwen ze niet. Beginners willen ze graag helpen met figuurzagen en met adviezen over de juiste zaag- en bouwverhoudingen. „We willen laagdrempelig zijn. Het gaat ons niet om extreme, hele dure mo dellen. Het plezier van het bouwen, ook voor de beginner, staat bij ons voorop." Om hun or ganisatie verder op poten te krij gen moet er nog heel wat gebeu ren. „We beschikken niet over zakken met geld, dus doen we het met veel zelfwerkzaamheid." Een aanvraag voor subsidie hebben de hobbyisten inmiddels naar de ge meente verstuurd. Voorlopig blijft het bij dromen, maar de eerste concrete stappen hebben de twee gezet. Met als einddoel een vast onderkomen. Dinsdag 06 augustus HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding, 13.3ÖU. SCHIEDAM Dienstencentrum De Woudhoek. Koersbal, 14.00-i6.fl0u. VLAARDINGEN Park Holyziekenhuis. Hiroshima- herdenking, 19.30-20.00u. ROTTERDAM Dizzy. Saxion Five, 22u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso 2: 'Up close &personal' (16) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: 'From dusk till da wn' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Ca lypso 2 Riksbioscoop: 'Filmpje' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Screamers' (16) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'The Craft' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Juror (16) dag. 6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Down periscope' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Corso: 'Mis sion: Impossible' (12) dag. 1.154- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al) dag. 2-4. 'The Living Sea' (al) dag. 1-3. 'Mission: Impos sible' (12) dag. 5.15-7.30-9.45. Lan taren 1: dag. 9.30 (16): "When night is falling' do. 'Exotica' vr. 'Blue in the face' za. 'Brylcream Boulevard' zo. 'El Patrullero' ma. 'Sur Place' di. 'Lamerica' wo. Lantaren 2:'Dos Crimines' (16) dag. 10. Venster 1: 'Dead Man' (al) dag. 9.30. Venster 2: 'De Aanslag' (16) dag. 9.45. Ven ster 3: 'The Garden' (16) dag. 10. Venster 4:Jalan Raya Pos/De Gro te Postweg' dag. 9.30. Lumière 1: 'The Rock; (al) dag. 12.45-3.30-6.15; 9.15. Lumière 2: 'Flipper' (al) dag. 1.154-6.45. 'Vampire in Brooklyn' dag. 9.30. Lumière 3ü'ït takes two' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 4: 'Primal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Pathé 1: 'The Rock' (16) dag. 12.45- 3.40-6.35-9.30. Pathé 2: 'Flipper' (al)dag. 12.10-2.25. Pathé 3: 'Never talk to strangers' (16) dag. 4.50- 7.05-9.20. Pathé 4: 'City Hall' (16) dag. 6.20-9.10. Pathé 5: 'Rumble in theBronx'16)dag. 11.35-1.40-3.45- 5.50-7.55-10. Pathé 6: 'Kingpin'(12) dag. 11.40-2.104.40-7.10-9.40. Pa thé 7: 'Sunchaser'- (12) dag. 4.15- 6.55-9.35. 'Spy Hard' 11.50-1.554- 6.05-8,10-10.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Babe' (N) dag. 1.154. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.154. Pa thé: "Toy Stoiy'fN) dag. 12.05 2.10. 'AGoofyMovie'(N)dag. 12.20-2.20- 4.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1