18 Zij aan zij op weg naar ontknoping Sehiedamse voetbalstrijd begint met verrassingen Honkballers Schiedam in juiste ritme Van der Laan klasse apart op Binnenmaas Van der Veen: drie treffers voor Dordt'90 Cricketers Hermes en Excelsior laten concurrenten pas op plaats maken Serge van de Kruijk verrast Rob Houdijk Tennisci Honkbalcoach John Jonkers baalt van vakantiegangers Kermiskoerser helpt Jelle Nijdam vluchten Halfweg krijgt geen cadeautjes meer Rotterdams Dagblad Maandag 5 augustus 1996 SchiedamDe honkbalploeg van Schiedam heeft in de overgangs klasse zuid nog steeds het juiste ritme. Ondanks de zomerstop. Boosters werd met duidelijke cij fers (12-2) verslagen. Schiedam- coach Douglas Juenke greep gis teren op Harga dan ook de zwakte van de Roosendaalse tegenstan der dankbaar aan om liefst vier pitchers weer het nodige wed strijdritme te geven. Het komende weekeinde staan voor zijn ploeg drie wedstrijden (twee in de interregio, één in de overgangsklasse) op de rol, die al le niet van belang zijn ontbloot Koen Breedveld nam tegen Boos ters afscheid van Schiedam. Hij gaat spelen, maar vooral studeren in Amerika; aan het Pottersville College in Californie. Zijn vervan ger, Raymond Oosterweer (die een tweetal jaren geleden liever ging voetballen), kwam tegen Boosters al in aktie. Met drie uit vier slagbeurten (.750) imponeer de Oosterweer, alsof hij nooit was weggeweest. Waardingen Bij langebaanwed- strijden in de Binnenmaas was Irene van der Laan weer eens een klasse apart. De oud-zwemster van VZC was enkele dagen na haar succesvolle race over 88 kilo meter in Canada oppermachtig in het zijriviertje van de Maas en fi nishte op de 1 km vrye slag voor Masters als eerste in 14.11.5 minu ten. De oudste zwemmer (35) van het enige jaarlijkse langebaanevene- ment in de regio traint nog elke dag. „Ondanks dat ik al 35 jaar ben, met man en kind, geeft het me nog steeds een.kick om uren achter elkaar in het water te lig gen. Je moet er gewoon een beetje gek voor zijn om dat te doen. Bij elkaar doe ik al twintig jaar aan langebaanzwemmen. Vroeger zat ik in de NK-ploeg van VZC, maar ging al snel aan langebaanwed- strijden meedoen. Tot twee keer toe heb ik zelfs het Kanaal overge stoken. Ik maak deel uit van het World Circuit dat onder andere in Canada, Macedonië en Italié wordt gehouden. En tevens lid van een internationale organisa tie IMSF, die zulke we'dstryden organiseert. Alles bij elkaar is het een dure sport, want je moet alles zelf betalen. Alleen als je bij de eerste drie eindigt, ligt er een ver goeding voor je klaar. In het alge meen klassement sta ik op de vijf de plaats." In de Binnenmaas reikte VZC'er Connie Boer-Buys tot de derde plaats in 15,35.8 minuten. VZC was ook succesvol op de 2000 meter schoolslag in de Binnen maas. Bij een watertemperatuur van 21.5 graden zwom Martijn van de Maagdenberg zich naar een tweede plaats in 30.01.1 minu ten. Brenda van der Lans, die voor heen bij VZC zwom en tegenwoor dig voor De Kempvis uitkomt, ze gevierde op de 2000 meter vrije slag in 25.31.6 minuten. Bij afwe zigheid van Karin Stem werd de 2000 meter schoolslag bedwon gen door Astrid Koert van ZPB in 33.27.5 minuten. De zwemster van VZC koos dit weekeinde voor de 25-kilometer marathon op de IJs- seimeèr, maar moest zich onver wacht afmelden door een rugbles sure en griep. Krimpen aan den Ussel Spits Pe ter van der Veen was gisteren de grote man bij Dordrecht'90, dat de oefenwedstrijd tegen tweedeklas ser DCV met 5-0 won. Op het Waalplantsoen in Krimpen aan den IJssel scoorde de invaller drie keer. De oud-speler van Capelle stond halverwege de eerste helft net in het veld (voor Glenn Sum- merville) toen hij de score opende. Na rust scoorde Van der Veen nog twee doelpunten. Hennie de Ko mijn (0-2) en Karsten Nyssing (0- 5) zorgden voor de overige tref fers. DCV-doelinan Edwin van Ooijen (ex-Excelsior) stond een grotere Dordtse zege in de weg. Vandaag Tenuis; Start toernooi VLTC, Vlaardjngen TSB; Start Beach-voetvoHeybaltoemooi. Morgen Schiedams voetbalkampioenschap; 19 00 Hermes DVS-ODC, PPSC-WK, GTB-De- IÏSOS.ÜISUS SVDFW.SW HBSS Donderdag Schiedams voetbalkampioenschap: 19.00 PPSC-ODC, WK-Hermes, Demos-DRGS fea), SVDPW-Schiedarese Boys, HBSS- Door Paul van den Bosch Schiedam/Rotterdam De afloop van de crieketeompetitie is in Sehiedamse handen. Nog altijd voeren Excelsior en Her mes DVS de ranglijst in de hoofdklasse aan. Op het vertrouw de Thurlede sloeg Excelsior de aanval van VRA op de kopposi tie af, al viel in dat duel pas in de voorlaatste over ie beslis sing; 217 voor 5 tegen 213. Hermes DVS deed aan de Over- schiese Kleiweg in Rotterdam hetzelfde met VOC. Voor het verlies van vijf wickets passeerde de Harga-formatie in de 53ste over het totaal van VOC: 221/5-220/9. De Rotterdammers hebben even- Bakker hield met zijn 74 runs de als VRA een pas op de plaats moe ten maken. Het rechtstreekse ti- telduel gaat vooralsnog tussen Excelsior en Hermes die beide uit veertien wedstrijden 22 punten behaalden. Komende zaterdag staan heide ploegen al oog-in-oog op Harga. Lét wel.' op een 2aterdag, hoewel wedstrijden op die dag meestal minder toeschouwers trekken dan die op zondag. Maar de crick etbond presteerde het dit seizoen om beide Sehiedamse derby's op zaterdag te zetten. En dat terwijl die twee wedstrijden normaliter de drukst bezochte zijn in de ge hele competitie. Tot overmaat van ramp is de eerste ontmoeting be gin deze zomer ook nog eens ver regend. Jasper Beijer was de grote man bij Hermes DVS in de confrontatie met VOC. De wicketkeeper bleef met 107 not out aan Sehiedamse zijde. Extra wrang voor VOC was dat Beijer op 15 was gemist door de onderuit glijdende Christiaan deRooy, Het was al knap dat de Rotter dammers er nog een spannende wedstrijd van konden maken die door Hermes pas in de 53ste over werd beslist. Bij een tussenstand van 61 punten waren al zes VOC- wickets gevallen, zodat het een makkelijke middag leek te gaan worden voor Hermes. Maar Davy Rotterdamse innings bijeen, ge holpen door Vincent de Widt (36) en Eldert Frank (31). Van de top order voldeed alleen Brad White. De Zuid-Afrikaanse coach was goed voor 37 punten en liet onder wijl zijn duizendste run van deze zomer aantekenen. Zijn gemid delde: 72 per wedstrijd. Hennes' John Verwey verzamelde vijf wickets voor 41 in 14 overs. VOC liet Hermes daarna nog hard werken voor de punten. De Rot terdamse aanval is wel verzwakt door de blessure van Steven van Dijk. Omdat zijn vinger eerder verkeerd is gezet, moest de inter national opnieuw worden geope reerd. Het seizoen is meteen over voor Van Dijk, wiens teamgeno ten gistermiddag een snel einde maakten aan de innings van Henk Kornet (3), Roger Bradley (16) en Nick Statham (2). Maar Ga- vm McRae (31) en Lou Borrani (30) steunden 'match-winner' Be ijer in voldoende mate, waarna deze de partij samen met Verweij (7) uitmaakte. VOC'er Bas Zuide rent nam 2 voor 50 in 13 overs, waaronder het prijswicket van Roger Bradley, Zonder problemen Tegen VRA kwam Excelsior on verwacht nog in de problemen. De openers Erik Gouka en Carl Sche- we bouwden aan een goed part nership, dat zonder al te veel pro blemen naar het Amsterdamse eindtotaal {213; Murray 68) leidde. Het tweetal zorgde voor een sa menwerking van 136 runs. Op dat moment viel het wicket van de sterk battende Gouka, met zeven tig runs achter zijn naam (8x4, 1x6), gevangen achter het wicket. Dat leidde tot een komen en gaan van Sehiedamse batsmen, die geen van allen het geduld konden opbrengen rustig en solide naar het winnende totaal toe te batten. Luuk van Troost, sinds kort ope ningsbat van het Nederlands team, liet zich al snel verleiden tot een onnodige wanhoopsslag. Daarop werd Marc Atkinson (6) aan de boundary gevangen toen hij opnieuw een bal het veld uit wilde slaan en Carl Schewe (56) rukte na zijn geduldige en pro ductieve werk één keer te veel uit op spinbowler Patrick Groene- veld. Het was soms onvolwassen batten van de Schiedammers, maar ook het succes van de spinners Groe- neveld (2/40 in 14 overs) en Singh (2/50 in 11). Na 136 zonder wicket- verlies was het plots 144 voor 4 en VRA rook opnieuw winstkansen. Ook het batten van Marcel Sche we was ondanks zijn 27 runs (twee makkelijk geslagen zessen, 1x4) niet solide. Hij gaf de nodige kansjes weg en werd zelfs één keer vol genade 'gedropt' door Tjade Groot. Uiteindelijk besliste Emerson Trotman (35 not out) samen met Jacob-Jan Esmeijerf? not out) het duel in het voordeel van de lands kampioen. Opnieuw een beslis sende rol van de West-Indier na zijn optreden by Rood en Wit. Trotman bleef wel een officiële waarschuwing bespaard. At bat raakte de man van Barbados in aanvaring met VRA-bowler Khan, de Nederlandse international van Pakistaanse afkomst. In de 47ste over, net nadat Trotman bowler Khan voor zes runs had weggesla gen, werd het umpire Dueo Ohm te gortig. Hij greep naar zijn borstzakje; het sein voor de waar schuwing. Op initiatief van Ohms collega Molenaar werden echter de beide captains erbij geroepen. Het bleef bij een berisping voor beide kemphanen; de aanvoer ders (Murray van VRA en Ex celsiors Enk Dulfer) werd opge dragen hun spelers in toom te houden.Ais dat niet wasgelukt," zei Molenaar achteraf, „had ik zowel de spelers als de captains opgeschreven. De aanvoerders zijn er namelijk voor om de wed- stnjd volgens de spint of the game te laten verlopen. Zeker de cap tain van de fieldende partij." Hij hoefde zijn dreigement niet uit te voeren. De privé-oorlog tussen Trotman en Khan kreeg geen ver volg. Excelsior speelde zonder Dennis Gouka. Het openingsbat, de week ervoor tegen Rood en Wit zo in vorm, liep een dag eerder in een vriendschappelijke wedstrijd in Den Haag een blessure aan zijn rechterhand op. Gouka, wiens ringvinger in het gips is gezet, verwacht dit seizoen niet meer in actie te komen. En dus zeker niet zaterdag, als Excelsior en Hermes een eerste aanloop nemen in een ongetwijfeld spannende kampi oensrace. Vlaardingen Het tennistoernooi van Soenda, met 478 partijen één van de grootste in de regio, heeft bol gestaan van spanning en sen satie. Een grote verrassing was bijvoorbeeld de afgetekende over winning in de Cl-finale van Serge van de Kruijk (Holy) op Rob Hou dijk. In drie sets (3-6, 64, 6*3) moest de laatste buigen voor het tennisgeweld van zijn clubgenoot De 22-jarige Serge van de Kruijk was zelf nog het meest verrast door zijn overwinning. Hij liet we ten dat het zijn eerste zege van dit seizoen was na een jaar niet te hebben gespeeld. „In de eerste set was ik erg gespannen en sloeg de ballen vaak te wild terug. Later werd ik wat rustiger en toen ik echt mijn verstand gebruikte, ging het een stuk beter." Rob Houdijk zelf was niet erg on der de indruk van de onverwachte *$4 nederlaag. „Bij elkaar had ik al acht uur op de baan gestaan en was een beetje vermoeid geraakt. Bovendien speelde Serge ijzer- sterk en hij pakte depunten die ik liet liggen." Enkele uren later gaf Rob Hou dijk de B2-finale een hogere prio riteit en dat liet hij tegen Richard Metselaar duidelijk merken. De finale tegen de speler van TOC uit Capelle aan den IJssel bood veel kijkplezier en hij toonde met 64 aan snel over zijn vermoeidheid heen te zijn. „Toch ging ik steeds meer fouten maken en in de der de set ging ik door m'n voet," al dus de 17-jarige Vlaardinger, „Ik had er knap last van, maar wil de niet opgeven. Omdat de condi tie van mijn tegenstander te wen sen overliet, dacht ik het wel te kunnen redden. Maar dat misluk te. Ik verloor twee keer met 6-1. Toch kan ik nu al terugzien op een geslaagd seizoen met vier overwinningen in het enkelspel en een overwinning in het man- nendubbel." Marjon Koks (VLTO was in de fi nale Cl een maatje te groot voor Esther Muda: 6-3,7-5. Nijmegen Geheel in de stijl van het amateurisme binnen honkbalclub Vlaardingen Holy moest coach John "Jonkers gis- termiddag bij de wedstrijd tegen De Hazenkamp (10-1 verliesh lijdzaam vaststellen dat liefst vier van zijn basisspelers hun vakantiegepland hadden buiten de zomerstop. Bijna vier weken lang lag de competitie vorige maand stil. Jonkers kon dan ook niet begrijpen dat het viertal de verantwoordelijkheid ten op zichte van de ploeg en de vereni ging zo gemakkelijk terzijde had geschoven. Jh Nijmegen verscheen Holy dan ookmet één junior ennegen basisspelers. „Een absoluut mi nimum," moest Jonkers dan ook gelaten vaststellen, „Met zo'n aantal kun je dan ook geen pot ten ^breken, laatstéón een be langrijkewedstrijd winnen." Vlaardingen Holy moet dan ook', met nog zes competitieduels te gaan/hopen op een wonder. Het ligt echter met in de lijn van de coach om bij de pakken te gaan neerzitten. Lichtpuntjes genoeg derhalve in Nijmegen. Het goe de pitehen van Danny Rossom bijvoorbeeld eh net degelijke slagwerk van ErikTarraond. „We waren helaas als collectief kwetsbaar tegen een tegenstan der, die wat beter sloeg en daar door verdiend kon winnen." Rossoni tekende in de zesde in ning voorhet enige Vlaardingse •punt Door Erwin van der Lee Schiedam De voetbalclubs van Schiedam hebben afgelopen weekeinde het nieuwe seizoen ge opend met de eerste ronde van de strijd om het stedelijke kampi oenschap. Dat zijn wedstrijden die eigenlijk te vroeg komen, want de voetballers hadden slechts enkele trainingen achter de rug. Uit incomplete selecties -want tot teleurstelling van alle trainers wordt door de voetballers tegen woordig geen rekening meer ge houden met de voorbereiding - moest in de meeste gevallen een representatief elftal worden sa mengesteld. Geen club wil im mers zo pnl in het seizoen de naam te grabbel gooien. Slechts twee verenigingen (Ex- celsior'20, SMC) verkozen het ei gen trainingsschema boven de elkaar snel opvolgende wedstrij den in eigen stad. Ondanks dat de organisatie ervoor had gekozen om aan de jarenlange discussie over de getoonde kaarten een eind te maken door de prenten slechts voor dit toernooi te laten gelden en niet te laten meetellen voor de competitie. Tien van de dertien deelnemende verenigingen stonden het afgelo pen weekeinde tegenover elkaar, want Demos, HBSS, en SVDPW spelen morgen pas hun eerste poulewedstrijd. Verrassingen wa ren al te noteren. Het bijna compleet vernieuwde Hermes DVS moest het thuis op nemen tegen PPSC. Na het van de EK afgekeken 'handje-schudden- voor-de-Fairplay-Cup' bracht Ru ben Costa de thuisploeg voor rust op voorsprong. Maar doelpunten van Zakaria Mehjed en Rutger Zuijderbos maakten een extra in spanning van de ploeg van Frans Schaap noodzakelijk. Gadarri schoot tien minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker in deze uiterst sportieve wedstrijd (waardering; 8,5) op het bord: 2-2. Over de waarde van de reeks wed strijden waren beide trainers Frans Schaap en Ron de Bruin het eens: „In een week tijd zie je iedereen in een wedstrijd aan het werk en conditioneel is het nut tig." Het treffen tussen de buren in Ke- thel was spectaculair en werd uit eindelijk door WK gewonnen. Theo Smit en Marco Klein scoor den voor rust voor de 'Ketheliap- pers'. Tussendoor had ODC'er Raymond de Koning voor 1-1 ge zorgd. Na rust schoot diezelfde De Koning de ploegen naast elkaar. De tweede treffer van Marco Klein bracht WK weer op voor sprong. maar Hennie Richters liet zien dat ODC over veerkracht be schikte. Pas na de 4-3 van Robin Smallegange boog de zondagclub, die ook nog keeper John Terlouw met een ernstige knieblessure zag uitvallen, het hoofd. Ook bij DRGS was het een drukte van belang, want zowel de zater dag- als zondagafdeling speelde thuis en op hetzelfde tijdstip. Op veld twee won de zaterdagéquipe van Hans Schoffelmeer dank zij treffers van Ben Roring en Hans Snoo met 2-1 van GTB. Ronald van Güst liet als eerste GTB'er dit seizoen het net bollen. De zondagafdeling hield op het hoofdveld verrassend gelijke tred met SW. Henk Salari zag zijn ploeg voor rust wel op 1-0 komen, maar Marco Verspuij zorgde in de COste minuut voor 1-1. DRGS- doelman Olaf Baptista werd de held van de wedstrijd door een pe nalty te stoppen. De enige wed strijd van gisteren kende geen verrassing. Nederlands afdelings kampioen Ursus liet Sehiedamse Boys tien maal aftrappen: 9-1. Jasper Beijer haalt uit Het talent van maakte een ongeslagen century tegen VOC. Foto Poter Molken boer SW In de aan val tegen de zondagtak van DRGS. De SWers za gen in het eer ste duel van het Schiedams kampioen schap een 1-0 voorsprong verloren gaan. Foto Peter Molkenboer Door Hans van Houdt Pijn acker Jelle Nijdam heeft de wielerronde van Pijnacker op zijn naam geschreven. De bijna 33-jari- ge inwoner van Zundert ontsnapte in de voorlaatste ronde uit een groep van acht vluchters. Het Italiaan se sprintwonder Giovanni Lombardi reikte nu niet verder dan de tweede plaats; vóór de revelatie uit de Tour, de Duitser Jan Ullrich. Tot vreugde van de massaal opgekomen toeschou wers maakte ook Olympisch kampioen mountambi- ken Bart Brentjes deel uit van de kopgroep. Hij ein digde heel verdienstelijk op de vijfde plaats, vlak voor de Rotterdammer Michael van der Wolf, Jeroen Blijlevens was op korte afstand de snelste sprinter van het peloton. Vier jaar geleden was Jelle Nijdam al eens winnaar in Pijnacker na een race waarin hij kermiskoerser Mi chel Cornelisse tot de orde moest roepen, omdat de Amsterdammer zich niet wilde schikken naar de wensen van de toppers. Nijdam en Cornelisse vorm den nu een koppel dat wél samenwerkte. De hulp van Cornelisse was vooral nodig om Lombardi op de knieen te krijgen Voortdurend was qj Amsterdam mer bezig de opponent af te matten, waardoor de vlucht van Nijdam succesvol kon verlopen. Voor Nijdam was het na de ronde van Midden- Zeeland pas de tweede zege van het seizoen. Het was zijn 105de overwinning in 2yn carrière. Al met al is het toch een mager jaar voor de BrabanderVong sei zoen behaalde hij nog een dozijn overwinningen; dit jaar vergalde tegenslag het voorseizoen. Ondanks de zege in Zeeland en de tweede plaats m het RAI-criterium (achter Ballenni) nam Cees Priem hem niet op in zijn ploeg voor de Tour, Wat Nijdam daarvan vond (ooit verliet hij na een knetterende ru zie de ploeg van Jan Raas, toen deze hem ook thuis liet), heeft hij niet gezegd. Wat dat betreft is de in Brabant geboren en getogen zoon van oud-prof Henk Nijdam nog steeds een stugge Drent. Heel wat spraakzamer was Bart Brentjes die blijmoe dig zijn verhaal blééf doen. Hoe hij erin was geslaagd de gouden medaille te veroveren. „Nee, ik heb 'm met bij me, daarvoor was vooral de gevoelswaarde er van veel te hoog." Of hy nog moe was? „Ja, dat kwam vooral door het tijdsverschil, m de ochtenden was ik niet vooruit te branden, de avonden gingen beter Furieus reageerde hij op de vraag of hij de dag na Pijnacker in het naburige Bergschenhoek aan de ATB-wedstrijd zou meedoen, de discipline waarin hij toch de gouden medaille heeft behaald. „Zij hadden niet eens een kleine vergoeding voor mil over," bitste Bart Brentjes. „Ik ben niet alleen Olympisch win naar, maar ook wereld- en nationaal kampioen én Tour de France-winnaar. Dan mag je toch wel een kleine vergoeding verwachten. Ik doe er alles aan om onze sport professioneler te maken, Jammer dat veel organisatoren niet mee groeien. Nu doe ik maar mee met de profs in Bmmen en een dag later Roosendaal. Dan verdien ik nog wat. Volgende week is het echter weer mountainbiken. Dan wacht de wereldbeker wedstrijd in het Franse Les Gets. Aan het eind van de maand is de Tour de France, de overwinning van ver leden jaar wil ik toch graag herhalen." Amateurs Bij de amateurs ging de zege naar Ronald van der Tang, die daarmee zijn positie als leider van hei Kringklassement versterkte. De renner uit Voor hout, die zijn achtste seizoenoverwinning behaalde en ook aan de leiding gaat in het Westland- en het AI- blasserwaardkiassement, was een van de acht koplo pers, die na een bijzonder geanimeerde koers voorop waren gekomen. In de slotfase probeerde Lex Neder- lof, Peep Mikli en Marcel van der Vliet nog weg te ko men. maar was het Louis de Koning die hen tot de or de riep. Dat brak de Zwartewaler („Iedereen ver wachtte dat ik die drie zou terug'pakken, maar nie mand die een handje toestak"), in de eindsprint op, ook al omdat hij ingesloten zat en niet voluit kon meesprinten. Rotterdammer Erik Bos brak bij een va]party zijn sleutelbeen. Bij de vrouwen was de Am- stelveense Nicole Vermast de snelste van een kop groep van vier. Spijkenisse Vorig jaar ontliep tennisvereniging Halfweg op de laatste speeldag degradatie uit de ere divisie door de 3-3 puntendeling met Amstelpark, dat zich op dat moment al voor de play-offs had gekwali ficeerd. 'Competitievervalsing', zo meenden sommi ge andere teams zelfs. Gisteren kwam Amstelpark op bezoek in Spijkenisse. Cadeautjes werden dit keer door het Amsterdamse team niet weggegeven, want Halfweg leed een gevoelige 5-1 nederlaag. Maaike Koutstaal was niet opgewassen tegen Miriam Oremans. De nummer twee van Nederland bleek een klasse te groot voor de Barendrechtse: 1-6,1-6. Noelia Perez bracht de stand op gelijke hoogte. De Spaanse - ooit 121ste op de wereldranglijst- versloeg Nicole Muns-Jagerman in een marathonpartij: 6-2,2-6,7-5. Perez maakte vorig seizoen vanwege een slepende rugblessure een ongelukkig debuut op het hoogste niveau. Maar de 23-jarige, in Las Palmas geboren speelster is dit jaar in het enkelspel nog ongeslagen. Petra Kamstra debuteerde bij TV Halfweg. De Rot terdamse miste de eerste twee duels door een enkel blessure. Kamstra kwam gisteren alleen in het dub belspel in actie. Het duo Koutstaal/Kamstra begon sterk, maar het geroutineerde koppel Oremans/ Muns-Jagerman kwam gaandeweg beter in de wed strijd. Vier missers van Koutstaal in de elfde game van de tweede set bleken uiteindelijk noodlottig. De mannen van Halfweg bleven zonder overwinnin gen. Raemon Sluiter moest het opnemen tegen Den nis van Scheppingen, die zaterdag nog 'in de halve eindstrijd van de Dutch Open in Amsterdam had ge staan. Sluiter was dicht by een zege na de 6-3 se- twinst en de 6-6 tussenstand. De tie-break ging ech ter verloren, waarna Van Scheppingen het karwei vakkundig afmaakte (6-3, 6-7, 4-6). Ralph Kok leed zijn eerste nederlaag in het enkelspel. De Rotterdam mer verloor na een spannende drie setter (3-6,7-5,4- 6) van Marcel Reuter. Sterkste team Amstelpark is in deze opstelling met Oremans en Van Scheppingen veruit het sterkste team uit de ere divisie," meende coach Flip van Betuw. „Ze hebben zelfs nog Stephanie Rottier achter de hand. Noelia Perez speelde wederom gigantisch goed. Zij begon als reserve, maar we beschikken nu over drie basis speelsters." TV Halfweg zakte door de nederlaag van de tweede naar een gedeelde zesde plaats samen De Metse laars; woensdag de komende tegenstander. In Set- veningen wachten onder meer de ontmoetingen te gen de Capelse Claudia Reimering en Wouter Stan daart uit Sliedreeht, die beiden gisteren hun enkel- crw>l in rie ftarttv fpuen Thnr RW wnnnen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4