Sft@rf John Powell, Sparta's nieuwste talent op de tribune, Ajax verliest wederom in La Coruna Cantona opnieuw verschil tussen United en Newcastle Zit jestraks of train je met de jongens mee? PSV klopt Chelsea zonder Gullit Lierse SKwii Denis Klioejev John de Wolf scoort voor WV Van Nieuw-Vreelust overgekomen aanvaller valt op tegen Norwich City Excelsior Moeskroen koploper In België Kampioen en bekerhouder uit Duitse bokaalstrijd Kampioen Auxerre opent met winst Pierre van Hooijdonk en Van der Gaag trefzeker Primafoon Rotterdams Dagblad Maandag 12 augustus 1996 Rotterdam De Belgische hoofd klasser Lierse SK is geïnteres seerd in de bij Feyenoord buiten de boot gevallen middenvelder Denis Klioejev. De 22-jarige Rus verbleef vorige week in Moskou, waar met zijn oude vereniging Di- namo Moskou gesprekken voerde over een eventuele terugkeer. Of Klioejev, die nog twee jaar bij Feyenoord onder contract staat, naar Belgie vertrekt, is zeer de vraag. Hij verklaarde namelijk in het geheel geen trek te hebben in een verhuizing naar onze zuider buren. Rotterdarr WV heeft de finale van het 'oernooi om de Limburg Cup vtriOren, Roda JC was met 2- 1 te sterk. Na de openingstreffer van Stephan van der Heyden bracht John de Wolf WV uit een strafschop langszij. Ede van de Luer besliste de strijd. In de strijd om de derde plaats was Spijkenisser Rodney Falix zo ongelukkig om de bal in het eigen MW-doel te schieten. Fortuna S, dat met 3-1 won, kwam zodoende op een 1-0 voorsprong. Leo Kos- wal redde de eer voor de Maas trichtse club. Buitenlands voetbal België Anderlecht-Lommel 6-0, Antwerp-Meche- len 3-2, Cerole-Aalst 1-2, Moeskroen-Loke- ren 2-1, RC Genk-Standard 3-1, Gent-Char- len» 3-1, St Truiden-RWDM 0-2, Harelbe- ke-Ekeren 2-3, Lierse-Club Brugge 2-2. AA Gent 2-6 Standard 2-3 Moeskroen 2-6 Lokeren 2-3 Anderlecht 2-4 Antwerp 2-3 RWDM 2-4 Lierse 2-2 Club Brugge 2-4 KV Mechelen 2-1 Aalst 2-4 Cercle 2-1 Charleroi 2-3 Harelbeke 2-0 RCGenk 2-3 StTruiden 2-0 Ekeren 2-3 Lomme! 2-0 Duitsland Beker. Eerste ronde: Leverkusen <av)- Dussburg 1-3 nv, Donausch-Koln 1-3, HSV (av}-Bielefeld 1-3, Bremerhaven-Karlsruhe 2-3, Emden-Düsseldarf 1-3, Mannbeim- M'Gladbach 0-2, Oberhausen-St PaulU-4, Schweinfurt-Rostock 2-5, Stuttgart-For- tuna Koln 0-0 S wns, Bremen-Leverkusen U B wns. TB BerLm-Bayem M. 0-3, Uer- dingen-Freibuig 0-2, Ülm-Schalke'04 0*2, Norahausen-1860 München 1-5, Watten- scheid-Dortmund 4-3 nv, Fürth-Kasserslau- tem 1-0, Bonlanden-Bochum 2-4 nv, Pader- bom-HSV 1*3, Frankrijk Eerste wedstrijddag: Bastia-Rennes 2-0, Caen-Lens 0-2, Bordeaux-Le Havre I-ö, Gumgamp-Monlpelker 0-D, Lille-Metz 1-0, Nancy-Cannes 1*2, Nantes-Monaco 1*3, Ni- ce-Auxerre 0-1, Strasbourg-Pans SG 0*1. Oostenrijk Graz AK-Lmzer ASK 3-1, FC Unz-Salzburg 0*1, NiederÖst-FC Tirol 2-2, Rapid Wien- AustnaW. 1*1, SVRied-Sturm Graz 1-2. AustriaWien 4-10 Rapid Wien 3- 3 Salzburg 4*10 NiederösL 4- 3 FC Tirol 4- fl LinzerASK 3* 2 GrazAK 4-5 SVRied 4-1 Sturm Graz 4- 5 FCLmz 4- 1 Schotland Eerste wedstrijddag: Aberdeen-Celtic 2-2, Dundee United-Motherwell 1-1, Glagow Rangers-Raztb Rovers 1-0, Hibemian-Kil- mamock 1-2. Turkije Eerste wedstrijddag: Ankaragucu-Zeytin* bum4-l,Bursa-Besiktas 2-0, Genei erbirgli- Dardanel 1-1, Fenerbahce-Samsun 5-1, Is tanbul-Antalya 1-0, Koeaeli-Gaziantep 3-1, Sariyer-Denizll2-l,Trabzon-Altay 1*0, Van* Galatasarayl-2. Zwitserland Aarau-Lausanne2-0, Grasshoppers-St, Gal* len 0-0, Lugano-Zürich 2-2, Neuehatel- Young Boys 2*1, Servette-Luzem 1-2, Sion- Basel 2-2. Neuehatel 6-13 Aarau 6- 7 SL Gallen 7-13 Lu2em 5- 7 Grasshopp. 7-12 Sion 7- 7 Zünch 7-11 Basel 5- 6 Servette 7- 9 Lugano 7- 6 Lausanne 7* 8 Young Boys 7* 4 NAC-Gremio 0-0. Bijzonderheden: Feeste lijke opening Fujifilm-stadion dat met 17.000 toeschouwers uitverkocht was. De 36-jarigeTon Lokhoffnam afscheid. Limburg Cup. Finale: Roda JC-WV2-1 (1- 0), Van der Heyden 1-0, John de Wolf 1-1 (strafschop), Van der Luer 2-1, Om derde plaats: Fortuna Sittard-MVY 3-1 (2-0). Fa lix (e.d.) 1-0, Burke 2-0 en 3-0, Koswal 3-1. Helmond Sport-De Graafschap 1-7. Doel punten De Graafschap: Godee 3, Breetveld 2, Ibrahim en Van der Haar. Cambutir-Espanyol (Spa) 1-1 (0-1). Benite2 0-1, Dijkhuizen 1-1, GA Eagles-Vltesse 3-0 (2-0). Doelpunten: Tammer 2, Sikora, FC Utrecht-Sheffield Wednesday 1-2 (0-1). Doelpunt: Visser. Bijzonderheid: Afscheid Wlodi Smolarek (39) van FC Utrecht Veen- dam-Heerenveen 1-5 (0-3). Doelpunt Veen- dam: Stokkingreef, HeeTenveen: Tomas- son 2, Komejev 2, Echteld. Maritiem-toernooL Om derde plaats: Wil lem II-Helders elftal 1-0 (O-O), Doelpunt: Heering. Finale: Ajax 2-AZ 2-0 (0-0). Doel punten: Schulp, Lutten (4e klasse)-FC Twente 0-22 (0-12) Juliana (4e klasseVNEC 0-9 (0-6). Emmen- St. Catharine's Wolfes (Can) 0-1 (0-l).Chel- sea-PSV 2-3 (1-1). Doelpunten PSV: Jonk, Nilis, Zenden, Chelsea: Le Boeuf, Burly. TOP Oss-RKC 1-1 (0-1). Brands 0-1, Come- lisse 1-1. NEC-Bradford City 2-1 (1-1). Doel punten NEC: Sumiala, Cruden. Lotto. 1-8-10-19-33-34. Reservege tal: 40. Cijferspel: 660239. Toto 32. Winnende kolom: 2-1-3-1- 1-1-2-1-1-2-3-2, Belgische lotto. 1-10-20-21-33-41. Reservegetal: 15. Jokemummer: 7310460. Duitse lotto. 2-17-19-23-38-47. Re servegetal: 15. Supergetal: 5. Spel 77:7267315. Super 6:660204. Door Piet Qcks Norwich Sparta's krappe selectie doet zich voelen in Enge land, waar de ploeg zonder de geblesseerde Jerry Smith zater dagavond de testimonial van de scheidende Ian Crook bij Nor wich City moest opluisteren. Noodgedwongen posteerde Henk ten Cate de multi-inzetbare Michael Renfurm rechts back en daarvan kon Sparta's trainer achteraf geen spijt heb ben. „Hij heeft bewezen ook daar te kunnen spelen," beaam de Ten Cate,,maar ik ben niet van plan hem daar voor vast op te stellen. Ik zie liever dat hij zich als aanvaller verder ontwik kelt." Hoewel Sparta, noch Norwich Ci ty, vorig seizoen in de staart van de eerste divisie geëindigd, tot scoren kwam, kon Henk ten Cate concluderen dat zijn ploeg de bes te wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen tot dusver op Carrow Road had afgewerkt. Met name Gérard de Nooijer on derscheidde zich tegen het on-En- gelse voetbal van Norwich City, dat met slechts één echte spits te gen de Nederlandse bekerfinalist aantrad. De centrale verdediger speelde zowel aanvallend als ver dedigend soeverein, ondanks de onzekere Mark Noorlander als voorstopper in zijn buurt. „Ik heb op de tribune zitten turven," ver klapte Joop Brand, Ten Gate's rechterhand, „Gérard heeft slechtsdrie foutieve passes gege ven." Scherpte Dat kon Joop Brand niet zeggen van broer Dennis, die nog altijd geen scherpte in zijn spel heeft, al had hij pech bij een afstandsschot dat op de lat afketste en bij een vrije kans, die hij te gehaast naast knalde, Dennis Krijgsman zag vervolgens twee kopballen rake lings over en naast gaan, terwijl de wat tegenvallende Arjan van der Laan van afstand evenmin doel trof. Sparta kreeg trouwens toch de beste kansen, het dicteerde vooral in de eerste helft langdurig, maar kreeg na rust, toen de ploeg na de vermoeiende vier uur durende busreis wat terugviel, nog betere mogelijkheden om de testimonial wat meer luister bij te zetten. In die fase manifesteerde de als rechtsback steeds meer opko mende Renfurm zich. Hij zag zijn strakke kopbal evenwel gekeerd door doelman Bryan Gunn, ter wijl een kopbal van Gérard de Nooijer de lat trof, waarna broer Dennis in de rebound te zacht in schoot. Het inbrengen van de 17-jarige John Nieuwenburg voor Mark Noorlander betekende opbou wend een verbetering, „maar," verklaarde Ten Cate zijn late wis sel, „ik wilde niet verliezen. Daar om heb ik Noorlander zo lang la ten staan. Hij is verdedigend ster ker dan Nieuwenburg, die van oorsprong geen verdediger is. Maar ik heb niemand anders." Twee wissels Omdat Jochem van der Hoeven tijdens de training weer last kreeg van een aanhechting in de lies, beperkte de bank zich tot nog slechts twee wisselspelers: doel man Frank van der Geest en de 17-jarige John Powell, die alsnog aan de groep is toegevoegd. Deze jonge aanvaller is afkomstig van de Sparta-amateurs en viel Ten Cate op tijdens de onderlinge oe fenwedstrijd van enkele weken geleden. „Een jongen met grote mogelijk heden," prees Sparta's trainer zijn veelbelovende aanvaller, die tien minuten voor tijd Van der Laan was komen vervangen en met een flitsende actie op rechts zijn opwachting maakte. „Van hem kunnen we nog veel plezier gaan beleven," voorspelt Ten Ca te, die slechts zijn misnoegen kon uitspreken over de hoeveelheid gemiste kansen. „Het risico datje met onze aanvallende speelwijze een doelpunt tegen krijgt is altijd aanwezig. Juist daarom, moeten we trefzekerder worden." Indirecte kritiek Het was indirecte kritiek op Den nis de Nooüer, die nog altijd niet zijn vorm van vorig seizoen heeft kunnen benaderen. „Over veer tien dagen, als de competitie be gint, ben ik weer scherp," is Spar ta's duurst betaalde voetballer al ler tijden rotsvast van overtuigd, Henk ten Cate hoopt het met hem. Sparta speelde m de volgende opstelling: Metgod, Renfurm, Noorlander (75. Nieu wenburg), Gerard de Nooijer, Van der Meer; Van der Laan (79. Powell), Allien, Groenendijk; Krijgsman, Dennis de Nooij er, Fortes Gérard de Nooijer, Spar ta s soeverei ne Ibero. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Nicky Butt kopt het tweede doel punt achter doelman Pa vel Smlcek van Newcast le United. Foto Paul Hackatt/ Reuters Londen Eric Cantona heeft de harten van Newcastle-fans op- nieuwgebroken. De aanvaller van Manchester United stond aan de basis van de winst in de strijd om het Charity Shield, 4-0. Aan het einde van het1 vorige sei zoen was de Fransman ook al het verschil tussen beide elftallen. Hij besliste destijds op St. James' Park de topper in het voordeel van de Mancunians, dat daarmee een voorschot op de titel nam. Cantona maakte het eerste doel punt voorde kampioen c.q. beker houder. Het derde, van David Beckham, bereidde hij voor. Tus sen de bedrijven door scoorden ook Nicky Butt en Roy Keane, Bij Newcastle, de nummer twee van vorig seizoen, debuteerde Shearer kleurloos. De voor zo'n veertig miljoen gulden van Black- bum gekochte speler kreeg geen kans. Bij Manchester United maakte Jordi in de 65ste minuut zijn opwachting. Cruïjff junior deed dat met het fameuze num mer veertien op de rug. United verkocht aanvaller Lee Sharpe voor een transferbediag van 11 miljoen gulden overgeno men aan Leeds United. Howard Wilkinson, manager van Leeds, trok eerder spits Ian Rush (Liver pool), middenvelder Lee Bowyer (Charlton Athletic) en doelman Nigel Martyn (Crystal Palace) aan. Sharpe, achtvoudig Engels inter national, speelde acht seizoenen voor Manchester United. Hij dreigde op Old Trafford op het tweede plan te geraken na de komst van de Nederlander Jordi Cruijff en de Tsjech Karei Pobors- ky. Glenn Hoddle, de nieuwe coach van het Engelse voetbalelftal, heeft Stuart Fearce bereid gevon den zich beschikbaar te blijven houden. De verdediger van Not tingham Forest had na het EK in eigen land zijn afscheid aange kondigd. Pearee, 34 jaar en 69- voudig international, zei na de ne derlaag in de halve finale tegen Duitsland dat hij zojuist zijn laat ste wedstrijd in het landsbelang had gespeeld. Zaterdag, na een gesprek met Hoddle, kwam hij op die beslissing terug. Brussel Excelsior Moeskroen behoort na twee speeldagen tot de leiders in de Belgische voetbal competitie. De debutant won dit weekeinde opnieuw. Lokeren, een andere debutant, werd met 2-1 versla gen. Ook AA Gent verspeelde nog geen punt. De club won op eigen veld van Charleroi, 3-1. Anderlecht her stelde zich van de matige opening van vorige week door Lommei te overspelen. In Brussel werd het 6-0. Standard Luik leed een verrassende nederlaag (1-3) bij Racing Genk. Club Brugge verspeelde een 0-2 voorsprong by Lierse. In de slotfase kwam de club van Eric Gerets tot 2-2. Dat was nadat Bruggenaar Deflandre met rood naar de kant was gestuurd. Voor Anderlecht scoorden Johnson (2), Preko (2), De Bilde en Doll in het doelpuntenfestival tegen Lom mei. Opvallend was by de topclub de rentree in het laatste kwartier van de afgeschreven Musonda, die door blessures twee jaar niet meedeed. Bij Lommei maakte de Nederlander Van Kessel zijn debuut in de Belgische competitie. Linskens scoordevoorLokeren. De oud-PSVerdeed dat tegen Moeskroen bij een 1-0 achterstand. Ver spad had de debutant op voorsprong gezet. Van elf meter besliste Lemoine het duel. Doelman De Schrij ver van Lokeren kreeg de rode kaart. HamburgBorussia Dortmund heeft zich in de eer ste ronde van de strijd om de Duitse voetbalbeker la ten verrassen door Wattenscheid. De amateurs zorg den voor de stunt van het weekeinde door de kampi oen, na verlenging, met 4-3 te verslaan. Dat Dortmund na negentig minuten nog leefde was al opvallend. Na zeventig minuten stonden de favo rieten op een achterstand van 3-1De ingevallen Hei- ko Herrlieh en Stefan Reuter sleepten er nog een toe gift uit, Daarin werd Blöker de grote man. Hij maakte het winnende doelpunt voor Wattenscheid. FC Kaiserslautem, dat vorig seizoen zowel de Duitse voetbalbeker won als uit de Bundesliga degradeerde, werd eveneens uitgeschakeld. De ploeg van trainer Otto Rehhagei verloor met 1-0 bij de amateurs van SpVggFürtL. Anninia Bielefeld, Schalke, SC Freiburg en VfB Stuttgart plaatsten zich wel voor de tweede ronde. Bielefeld won met 3-1 bij de amateurs van Hambur ger SV. Oud-Ajacied Sonny Silooy verzorgde de inlei ding bij de derde treffer, Rob Maas (ex-Feyenoord) speelde ook mee. Schalke versloeg de amateurs van Ulm, 2-0. Max en Linke maakten de doelpunten. Van de Nederlanders deed spits Mulder niet mee. Libero De Koek behoorde tot de uitblinkers. Van de Hollanders in Duitse dienst was alleen Erik Meijer diep ongelukkig. Hij werd met Leverkusen uitgeschakeld na een strafschoppenserie tegen Wer- der Bremen. Meijer zelf had inde 90ste minuut de al lerbeste kans. De oud-PSVer miste vanaf elf meter. Parijs Auxerre is de Franse voetbalcompetitie be gonnen met een bescheiden zege. De ploeg, vorig jaar zowel kampioen als bekerwinnaar, won de uit wedstrijd tegen Nice met 1-0. Laslandes scoorde na een kwartier. Arjan Vermeulen (ex-Vitesse), die over eenstemming bereikte over een driejarig contract, was nog niet speelgerechtigd voor Nice. Paris St. Germain, volgens verwachting één van de titelkandidaten, won bij Strasbourg. Met dezelfde cij fers, dank zij een doelpunt van de Braziliaan Leonar do in de 33ste minuut. Monaco won met 3-1 in en van Nantes en deelt na de eerste speeldag de koppositie met Marseille, dat vrijdag Lyon versloeg. Voor Mona co maakte Dan Petersen (ex-Ajax) het eerste doel punt. Topscorer in de hoogste klasse is Drobnjak, die verantwoordelijk was voor de zege van 2-G van Bastia op Rennes. Metz, de nieuwe club van ex-Groninger Bombarda, verloor met 1-0 bij Lille, GlasgowPierre van Hooijdonk (Celtic Glasgow) en Mitchell van der Gaag (Motherwell) waren op de eer ste speeldag van de Schotse voetbalcompetitie tref zeker. Beide clubs speelden gelijk, bij respectievelijk Aberdeen (2-2) en Dundee United (1-1). Van Hooijdonk bracht Celtic in de 24ste minuut aan de leiding. Hij scoorde uit eenvrije trap van 25 meter. Verdediger Van der Gaag maakte twaalf minuten voor tijd koppend gelijk voor Motherwell. La Corura Ajaxis in het toernooi om de Trofeo Teresa Herrera in de Spaanse stad La Coruna als vier de en laatste geëindigd. De Am sterdammers verloren zaterdag in de wedstrijd om de derde plaats van thuisclub Deportivo. Naybet maakte kort voor de rust het eer ste doelpunt, Madar bepaalde elf minuten voortijd de eindstand op 2-0. Ajax, dat in, het eerste duel met Juventus met 6-0 ten onder ging, kon ook in de tweede wedstrijd in het Riazor-stadion niet beschik ken over een groot aantal basis spelers. Menno Willems speelde zaterdag als linksachter. De jeugdintemational vormde de driemans-verdediging met Frank de Boer, ditmaal libero, en Arnold Scholten, rechts achterin. Op het middenveld keerde Litmanen te rug, de Fin speelde evenals spits Kluivert alleen de eerste helft. Na de rust kwamen Richard Witsch- ge en Louhenapessy in hun plaats. Edwin van der Sar was lange tijd de enige Ajacied, die zich in de wedstrijd tegen Deportivo positief kon onderscheiden. De doelman verrichtte enkele goede reddin gen. Bij de 1-0 door Naybet (ex- Sporting Lissabon) was hij kans loos, de Marokkaanse verdediger hakte de bal fraai achter zijn standbeen langs in de verste hoek. De 2-0 kwam echter wel op het conto van Van der Sar, die bij een hoekschop de sprong- en kop- kracht van de Franse internatio nal Madar (ex-Monaco) onder schatte. Botafogo werd winnaar van het toernooi. De finale tegen Juven tus had een spectaculair verloop. Na 90 minuten was de stand 2-2, na de verlenging 44. Voor Juven tus misten vervolgens Amoruso, Di Livio en Descnamps een straf schop, terwijl de Brazilianen drie maal raak schoten. Amoruso had eerder drie van de vier doelpun ten voor Juventus gemaakt. In de verlenging had Botafogo het ge luk van een eigen doelpunt van Ferrara en een strafschop, in de laatste minuut benut door Tullio. Overigens staat de Portugees Da- ni op het punt een contract te te kenen bij Ajax. De aanvaller van Sporting Lissabon zei in een in terview met het Portugese sport blad Record dat de transfer bijna rond is. „In principe word ik Aja cied. Er moeten nog twee of drie details worden geregeld." Finale: JuventusfltaVEotafogo (Bra) 4-4 1* 0,2-2). 22 Vien 1-0,50 Tullio 1-1,74. Amo ruso 2-1, 75. Franca 2-2, 93. Amoruso 3-2, 103. Ferrara 3-3 {eigen doel), 117, Amoruso 4-3, 120. Tullio 4-4 (strafschop). Botafogo wint na strafschoppen Om derde plaats: Deportivo la Coruna- Ajax 2-0 (1-0). 45. Naybet 1-0,79. Madar 2-0. Ajax. Van der Sar, Schoiten, Frank de Boer en Willems; Juan, Ronald de Boer, Litma nen (46. louhenapessy) en Musampa; Wooter, Kluivert (46 Witschge)enVanden Bergh. Londen PSV won gisteren ook het tweede oefenduel in Enge land. Na de 3-2 bij Liverpool zege vierden de Eindhovenaren met dezelfde cijfers bij Chelsea. Gullit beperkte zich bij Chelsea opnieuw tot zijn rol als manager. Aan spelen komt hij de eerste we ken niet toe. De oud-international werd eind vorige week door de Belgische arts Martens aan de knie geopereerd. Waarschijnlijk vergt het herstel een maand, PSV nam in Londen de leiding door Wim Jonk. Na Engelse tref fers van Le Boeuf en Buriey be slisten Luc Niiis en invaller Bou- dewijn Zenden het duel in Eind- hovens voordeel. Bij PSV ontbrak de licht geblesseerde Stan Valckx, die in het centrum werd vervan gen door Jaap Siam. De Brazili aanse aanwinst Marcello speelde slechts het laatste kwartier. Vam- peta genoot als rechtsachter de voorkeur boven Chris van der Weerden. m m 7.000 kaartjes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3