11 Basisscholen in Maassluis zitten krap ffmms Fietsers met druilerig weer van start Rotterdams Dagblad Ruimtegebrek dwingt tot spreiding over verschillende gebouwen Getuige gezocht na val van flat Avondwinkel Schiedam draait nog steeds 'een leuke omzet' ^■'C^uup Auto in de sioot Boom omver Stripboekendief Opnieuw Vlaardinger aangehouden na moord CD A-voorzitter wil geleidelijke verjonging DORPSSTSA T174-B/ :ND KftS8.IMrNM.ir Waterweg Dinsdag 13 augustus 1996 Schiedam Langs het Kethel- plein in Schiedam is rond midder nacht een vrouw met haar auto m de sloot terecht gekomen De 30- jange automobiliste uit Spykenis- se en een 3-jang meisje konden door een raam weer op het droge komen De politie vermoedt dat de vrouw door een te hoge snel heid de macht over het stuur is verloren Schiedam Langs dc Sportlaan in Schiedam is gisteravond rond tien uur een boom omgewaaid Het gevaarte kwam over het fiets pad langs de Sportlaan te liggen Dc brandweer moest eraan te pas komen om de boom in stukken te zagen VlaardingenDe politie heeft gis teren een 37-jarige man en een vrouw van 36 jaar aangehouden in verband met diefstal van strip boeken. Het tweetal uit Vlaardin gen werd in de trein naar Rotter dam aangehouden De man be kende negentien stripboeken uit een winkel aan het Veerplein te hebben gestolen. Vlaardingen—De politie heeft een tweede verdachte aangehouden voor de gewelddadige moord op een 32-jarige man uit Delft. Het betreft de 27-jange L. van de K. uit Vlaardmgen. Een vrouw uit Vlaardingen, de 25-jarige G.S., werd vrijdagavond in verband met de moord al gearresteerd. Beiden behoren tot de kennissen kring van het slachtoffer. De poli tie maakt vooralsnog de identiteit van de dode man niet bekend. S.is gisteren in bewaring gesteld. In het belang van het onderzoek wil de politie geen verdere mede delingen doen over het motief en over de afgelegde verklaringen, zegt een woordvoerder van de po litie in Oosterhout. Hij sluit nieu we aanhoudingen niet uit. Het slachtoffer werd op 2 augus tus dood aangetroffen in de bos sen aan de Parallelweg by Dorst (Noord-Brabant). De politie houdt er rekening mee dat de man kort na 15 juli is gedood. Maassluis Stijgende leerlingenaantallen dwingen het rooms katholiek basisonderwijs in Maassluis tot het zoeken naar lokalen buiten de eigen schoolgebouwen. Een groep van de Kardinaal Alfrinksehool aan de Dr. J. Schoutenlaan betrekt over enkele maanden een tweede extra lokaal in een voorma lige kleuterschool aan de IJsvogelstraat. Voor basisschool De Dijck aan het Dennendal heeft het college van b en w een Io- kaa1 in de Montessorischool in gedachten en een tweede lo kaal in een gebouw aan de Oleanderstraat. De huisvestingsproblemen bin nen het basisonderwijs in Maas sluis spelen al enkele jaren In 1992 stonden er verspreid over di verse schoollocaties zo'n 25 loka len leeg, terwijl andere scholen (met name in het katholiek basis onderwijs) met een tekort kamp ten. Na overleg met alle schoolbe sturen is destijds besloten dat de Kardinaal Alfrinksehool zou ver huizen van de Steerien Dyck naar een schoolgebouw aan de Schou tenlaan. Op basis van toekomst- prognoses leek toen zeven loka len voldoende. Maar doordat de J. F. Kennedyschool van de Ple- viersiraat naar De Dijck verhuis de, werd het zogeheten voedmgs- gebied van de Alfrinksehool bre der. En meldden zich dus meer leerlingen bij deze school m de Steendijkpolder Bij de school staan momenteel 285 leerlingen ingeschreven. Tot vorig school jaar konden zij intern worden op gevangen, door een nog niet ge bruikt lokaal voor het onderwijs te benutten en inpandig een ne gende lokaal te creeren Maar daarmee hield het op wat interne ruimte betreft. Vong jaar moest een tiende groep uitwijken naar een lokaal in het gebouw van Klei Kleur. In de loop van dit jaar {naar ver wachting november of december) verhuist er nog een groep naar el ders. De gemeente wil in de voor malige kleuterschool aan de IJs vogelstraat een groep huisvesten, samen met het project Nevenm- stromers. Een gemeentelijk woordvoerder erkent dat deze si tuatie met optimaal is voor de leerlingen. „Maar het is een tijde lijke situatie. Op basis van de prognoses heeft de Alfrinksehool in 2002 nog maar negen lokalen nodig, waardoor heUonzinmg is om nieuwbouw neer te zetten. „Het ministerie van Onderwijs schrijft ook voor dat als er binnen een straal van tweeduizend meter plek is binnen een door het minis terie bekostigd gebouw, de scho len eerst deze ruimte moeten be nutten. Deze aanpak is mede uit zelfbescherming van de schoolbe sturen Anders zouden ze zich nu misschien met een toekomstig ex- ploitatieprobieem opzadelen." De Dijck Ook r k.-basisschool De Dijck kampt met een lokalentekort Door een fusie met twee andere scholen in Maassluis-Oost en Cen trum (De Antomus en de Kenne dyschool) bestrijkt deze school een groot gebied. Het aantal leer lingen is inmiddels gestegen tot 260, verspreid over negen groe pen. De school had tot voor de zo mervakantie acht lokalen ter be schikking en gebruikte al twee jaar de speelzaal als negende les lokaal „Een onhoudbare situ atie," aldus directeur P Odyk „Vooral nu we verwachten in no vember nóg een lokaal nodig te hebben In een moeizaam verlopen over leg met de gemeente heeft het schoolbestuur de kwestie aan de orde gesteld. Het college van b en w heeft nu besloten dat één groep kan verhuizen naar een depen dance van basisschool De Groene Hoek aan de Oleanderstraat. Voor een andere groep heeft de ge meente tijdelijk een lokaal m de Montessorischool m gedachten. Dit resultaat stemt de directeur met tevreden. „De leerlingen wor den op deze manier verspreid over drie gebouwen. Ik hoef u niet uit te leggen waarom dat een- slechte oplossing is Wij hadden zelf voorgesteld het Natuur Mi lieu Educatief-centrum in de Ole anderstraat te laten verhuizen naar de Montessorischool, omdat die ruimte slechts een beperkt deel van de week bezet is en wij het lokaal veel harder nodig heb ben Helaas wordt aan die wens met voldaan Gemeentelijk woordvoerder P. Koster kan zich vinden in deze kritiek, maar zegi toch voor deze oplossing te hebben gekozen van uit financiële overwegingen „Het NME-centrum zit er nog met zo lang en er zjjn veel voorzieningen getroffen, waardoor we liever af zien van een verhuizing. Het gaat ook om een tijdelijke oplossing, ingaande in november en voor de duur van zeven maanden. Vol gend schooljaar verhuist de Groe ne Hoek namelijk naar elders en kan De Dyck met twee of drie groepen naar de Oleanderstraat" Overigens is ook die situatie tijde lijk. De verwachting is dat de school in 2002 nog slechts uit acht groepen zal bestaan, precies het aantal lokalen van het hoofdge bouw. Over een paar jaar kan de dependance dus worden afgesto ten. Schiedam De politie in Schiedam is op zoek naar een ongeveer 13-jarige getuige van de val van de 8-jarige jongen van de flat op het Lisztplein, zondagmiddag omstreeks twee uur. Het gaat om een stevige jon gen met achterovergekamd, donkerblond haar. De getuige droeg blauwe kleding en schoenen met dikke zolen en is door een mevrouw rond het tijdstip van de val gezien op de achtste etage van het betref fende flatgebouw. De vrouw zag de jongen de galerij aflo pen en in het hoofdportaal ver dwijnen. De recherche, die nog in volop bezig is met het onderzoek, wil graag met deze getuige in con tact komen. Reacties op het nummer 0104494499, toestel 416. Zie ook pagina 3 Ondankshet druilerige weer gingen welgemoed van start. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Honderden fietsers zijn vanochtend in druilerige weersomstandigheden begonnen aan hun Vlaardingse Fiets Vier daagse. Het startsein voor de tocht werd gegeven door de Vlaar dingse wethouder T, W. van der Steen (sportzaken). Recreanten leggen deze week honderdzestïg kilometer af. De fanatiekeren on der de fietsers deden om half ne gen de eerste trappen voor een tocht van in totaal 320 kiïometer. Het festijn wordt voor de tweede keer gehouden. Het evenement trekt fietsers uit het hele land, hetgeen de toeristische promotors van de Vlaardingse VW goed doet. Aan de vooravond van het evenement hadden -zich gister middag reeds een kleine vierhon derd deelnemers ingeschreven. Op basis van deze belangstelling verwachten de organisatoren dat het deelnemersveld dit jaar iets groter zal zijn dan verleden jaar. Toen trokken dagelijks ruim vijf honderd deelnemers vanuit Vlaardingen. de wijde omtrek in. „Maar veel hangt af van het weer," aldus een woordvoerder van de VW. „Met de wisselende weersomstandigheden zullen veel belangstellenden hun deel name van het laatste moment la ten afhangen. Ze kijken de kat uit de boom." Vandaag zijn de fiet sers op een tocht door het West- land getracteerd. Morgen voert de route onder feeer door Delft, Bleiswijk en Pijnaeker. Het scho ne landschap van Midden-Delf land vormt donderdag het decor van de Fiets Vierdaagse. Op de slotdag trekken de fietsers over de Zuid-Hollandse eilanden. Het scenario van de fietstocht lijkt daarmee op dat van de eerste edi tie, maar in de praktijk wijken de gekozen routes wel degelijk af van het debuut in 1995. Het sa menwerkingsverband van de Toerclub Rijnmond en de Stich ting WV Vlaardingen wil de trou we fietsers na vorig jaar verrassen met een deels vernieuwd par cours. Om de onderlinge her kenbaarheid te vergroten kunnen fietsers hun tweewieler uitrusten met een speciale vierdaagsevlag. De VW beschouwt het als een gunstige omstandigheid dat het fletsevenement dit jaar samen valt met het theaterfestival Hof van Hartelust. Het feest wordt ge zien ais een avondlijke attractie voor de fietsers uit andere delen van het land, die kamperen bij de MVON-boederij in de 'Vlaar dingse Westwijk, Alle deelnemers knjgen een programmaboekje van het Hof-festijn. Door Jan Rozendaal 1 iaardingen De weg van de ge leidelijkheid, die wil de Vlaar dingse CDA-vocrzitter Peter van der Zwan inslaan als het gaat om verjonging van de gemeente raadsfractie. Een snelle verver sing zoals zijn partijgenoot Van de Camp wil met de fractie van de christen-democraten in de Tweede Kamer, gaat Van der- Zwan te ver. „Bovendien praat je in Vlaardin gen niet over 34 zetels, maar over vijf. Dat is natuurlijk nogal een verschil. Maar dan nog, het spreekt mij niet zo aan om in één keer tachtig proeent van de frac tie te vervangen. Ik zie dat liever wat gel eidelij ker-gebeuren." Verder zegt Van der Zwan het be ter te vinden vooraf daarover af spraken te maken. „Bijvoorbeeld aan het begin van een derde pe riode tegen die persoon zeggen dat het in verband met de door stroming het zijn of haar laatste periode wordt." Dat betekent dat er dus nu niets zal veranderen aan de kieslijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 1998? Van der Zwam „Het is nog hele maal niet zeker wie er de volgen de periode in de gemeenteraad komen." Campagne Maar net als bij de andere partij en gaat ook bij het CDA in Vlaar dingen na de vakantie de verkie zingskoorts de kop opsteken. De eerste commissie is al gevormd. Dat clubje, dat bestaat uit twee bestuursleden en raadslid C.T, Oosterom, moet het draaiboek voor de campagne gaan schrij ven. Het CDA heeft het in Vlaar dingen niet makkelijk sinds de vernietigende verkiezingsneder laagvan 1994. De christen-demo craten moesten toen drie men sen inleveren en kwamen op vijf zetels uit. De partij mocht welis waar aanhaken bij de coalitie, maar hield nog maar één wet- houderspost over (in plaats van twee). En binnen het pact van WD, PvdA en D66 heeft het CDA het - net als andere partijen overi gens - moeilijk om zich te profi leren. In de achterban wordt ge klaagd. Wethouder Aart Kool is meestal de kop van jut. Ze her kennen het CDA. niet meer. Van der Zwan vindt die kritiek niet helemaal terecht. De afde lingsvoorzitter meent dat te wei nig rekening wordt gehouden met de veranderde positie van de christen-democraten in het da gelijks bestuur van Vlaardingen. „In de vorige periode hadden wij twee wethouders in een drie par tijen-coalitie. Daarmee druk je natuurlijk een zwaarder stempel op het beleid dan als je één wet houder levert voor een vierpartij- en-coalitie. Ik kan me wel voor- stellen dat een aantal mensen te leurgesteld is, maar het is naar mijn mening niet eerlijk om dat Aart Kool allemaal kwalijk te ne men. De positie van het CDA is gewoon wat lastiger op het mo ment." Oren In de discussie rond de Voor jaarsnota 1996 kreeg het CDA het van de coalitiepartners om. de oren toen de fractie zich wat al te veel profileerde naar de zin van VVD en PvdA Ze kwamen op voor de CJ?en scouting, dienaar de mening van het CDA wat te veel subsidie dreigde in te moe ten leveren. Het echte knopen doorhakken werd daarop uitge steld. Na de discussie in de raad, waar bij de fractie dus inbond, ver klaarde Van der Zwan namens het bestuur de opstelling van zyn fractie te betreuren. Hij zegt daar nog steeds achter te staan. „Iedereen in de politiek speelt z'n eigen rol. De fractie is verantwoordelijk voor de beslui ten, maar dat hoeft het bestuur er niet van te weerhouden om daar een mening over te geven." Volgens Van der Zwan, die zegt zelf niet in aanmerking te willen komen voor een plek op de kies lijst, heeft een-en-ander niet tot interne verdeeldheid geleid. Ook zou het geen gevolgen hebben voor de volgorde op de kieslijst. „Maar dat is natuurlijk aan de le denvergadering," Karavaan Langzamerhand komt de CDA- verkiezingskaravaan in bewe ging, Volgende maand houdt de partij in Vlaardingen een oude- renconferentie, waarin naast de politiek ook de Stichting Oude renwerk Vlaardingen en Thuis zorg Nieuwe Waterweg-Noord aan het woord komen. Het is de bedoeling om hieruit aandachtspunten voor het ver kiezingsprogramma te verzame len. In november houdt het CDA in Vlaardingen een discussie over de regiovorming met onder meer Tweede Kamerlid Van der Heijden, burgemeester Stam en een aantal Rotterdamse raadsle den. Schiedam De enige avondwin kel in het Waterweggebied, aan de Parkweg in Schiedam, kan het hoofd goed boven water houden. Dat zegt eigenaar B. Ganesh in re actie op berichten uit Vlaardingen en Maassluis, waar ondernemers geen heil zien in het starten van een avondwinkel. Voor het in werking treden van de Winkeltijdenwet (1 juni 1996) had den in de beide gemeenten res pectievelijk tien en vijf gegadig den zich aangemeld vooreen ver gunning. Maar nu met name de supermarkten van de grootwin kelbedrijven tot acht uur 's avonds zijn geopend, laten die niets meer van zich horen. „Ik wil het niet mooier afschilde ren dan het is en ik heb natuurlijk wat omzet verloren sinds die nieu we winkelsluitmgstijden Zeker tussen half zeven en acht uur. Ook merk je dat een aantal klan- ten dat ik uit de Gorzen had met meer komt. Die gaan nu naar hun buurtsupermarkt, die tot acht uur open is. Maar," zegt Ganesh, die ook een dagwinkel in Schiedam heeft, „dat is met meer dan een paar procent. Het is in elk geval min der dan ik had verwacht. Boven dien hadden we vorig jaar een heel mooie zomer. Dat scheelt ook Als het in Nederland slecht weer is gaan de mensen lekker naar het buitenland met vakantie. Maar ik heb nog steeds een leuke omzet." Middernacht Vorig jaar februari opende Ga nesh zijn avondwinkel in Nieuw- land. Zeven dagen per week ge opend van vier uur 's middags tot middernacht De eerste avond winkel in Schiedam. Er zouden er nog minimaal twee volgen: m Groenoord en de Gorzen. Maar net als in Vlaardmgen en Maas sluis is het enthousiasme by de ondernemers weggevloeid. Ook bij Ganesh, die vong jaar nog liet horen wel voor een avondwinkel in Vlaardingen te voelen, staat uitbreiding op een lager pitje Maar uitsluiten doet hy het met. „In de eerste plaats moet je een zaak hebben op de juiste plek. De winkel moet langs een redelijk drukke weg lopen. Dat is een voorwaarde," aldus Ganesh. Ver der neemt hij het liefst een be staande supermarkt over, waar van dan de openingstijden wor den veranderd. Zo heeft hij dat ook gedaan met de winkel aan de Parkweg, die van z'n broer was. Die kon met meer opboksen tegen de concur rentie van Edah, Albert Heyn en Aldi, In elk geval, zo is de overtuiging van Ganesh, blijft de avondwinkel bestaan. „Ik moet nog zien dat de supermarkten vasthouden aan de nu gekozen openingstijden. Ik hoor ze klagen. Het staat ook in de vakbladen. Vooral maandag- tot en met woensdagavond is het heel stil. Acht van de tien moeten er dan geld bij ieggen. Het zou er bij voorbeeld op uit kunnen draaien dat, als de huidige openingstijden zijn geevalueerd, erdoor de groot winkelbedrijven voor wordt geko zen om een vaste tweede koop avond in te voeren in plaats van vijf avonden tot acht uur open te zijn. Gewoon omdat het anders geld kost. Daar zouden de avond winkels natuurlijk weer baat bij hebben," aldus Ganesh, die nog opmerkt dat zijn coliega-avona- wmkekers in Rotterdam en Den Haag omzetdalingen van twintig tot vijfentwintig procent melden. "•v&Sfe B. Ganesh in zijn winkel: 'Ik heb natuurlijk wat omzet verloren sinds die nieuwe winkelsluitingstijden.' Foto Roel Dijkstra jt uxjuNarobMF

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1