13 n 'Wonen aan het water vinden mensen fijn' Rietje Konings heeft nog zóveel te doen fl genda taais Op uw plaatsen. Kleding en speelgoed te koop in buurthuis Xoor zoekt zangers Zijdeschildermgen in Het Zonnehuis Stadswandeling Festival van Stadshartelust Franse orgelwerken Jubilaris Nieuwstraten ziet komende tien jaar als een boeiende uitdaging EHBO-cursus in Schiedam Rotterdams Dagblad 7| K B s Woensdag 14 augustus 1996 Vandaag begint in Vlaardingen het Hof van Hartelust, een vijfdaags festival met theater en muziek, "Vandaag ook nemen de zeurders, cri ticasters, chagrijnen, zeikers, mierenneukers, kutkammers, kruide niers en andere azijnpissers hun startpositie in. Want het tentendorp in het Oranjepark steekt boven het maaiveld uit en daar houden wij In ons vlakke land niet zo van. Dus zit de familie Van Puffelen weer voor het open raam om bp het minste geluidje de politie te bellen en te klagen over 'die herrie'm het park, „Ik kan me eige niet eens verstaan," En die arme politie agenten, die net gezellig in het wachtlokaal aan het klaverjassen wa ren, stappen zuchtend in de surveillancewagen. „Zeker Van Puffelen weer? Laten we d'r maar wat an doen anders zit ie morgen bij de bur gemeester op het spreekuur." Dus neemt de ambitieuze Kuifje bij elke voorstelling op de voorste rij plaats, blocnote in de aanslag, om elke verspreking, valse noot, niet- lopende tekst en misstap genadeloos te signaleren. Daarna schrijft hij een zure recensie vol venijn en zit de volgende dag weer triomfan telijk op de eerste rij met de blikken van de organisatoren m zijn rug. Want, alhoewel hij Shakespeare niet van Beckett kan onderscheiden, voelt hij zich Het Culturele Geweten van de stad. Dus zeggen J., M., P. en R. na een voorstelling tegen elkaar; „Het was weer niks," Ze nemen een rood wijntje en zeggen: „Voor cultuur kun 'je toch veel beter naar Rotterdam gaan." Ze nemen nog een rood wijntje en zeggen: „De Dogtroep in' Carré, dét is nog eens theater." Ze nemen nog een rood wijntje en zeggen: „Het wordt nooit wat in Vlaar- dingen." Ze nemen nog een rood wijntje en zeggen: „Altijd dezelfde gezichten, altijd hetzelfde hier. Volgend jaar blijven we lekker thuis." En ze nemen er nog een, en nog een enz. Dus loopt gemeenteraadslid B. Oekhouder met een zuinig gezicht, kasboekje en pocketcalculator in de hand, over het festivalterrein. Wat kosten die artiesten niet allemaal? Kunnen die vrijwilligers niet hun koffie in een thermoskan van huis meenemen? Waaromzo'n du re spiegeltent, waarom huren ze bij scouting geen tenten? En Oek houder („Cultuur staat hoog in ons vaandel") waarschuwt de wethou der van cultuur dat zijn partij niet akkoord zal gaan met begrotings overschrijdingen: „We moeten wel op de kleintjes letten Nou ja, ze moeten maar doen wat ze niet laten kunnen, sers; als één persoon-maar zijn mond houdt: Pluvius. DICK VAN DEB UIGT Buurthuis Nieuwland aan het Dr. W. Dreesplein houdt op vrijdag 30 augustus een kleding- en speel goedbeurs. Mensen die kleding en/of speelgoed in de verkoop willen doen kunnen nog tot cn met donder dag 29 augustus bellen met het buurthuis voor een verkoopnummer. De te verkopen spullen moeten de 30ste tussen 9.00 en 9.45 uur geprijsd en genummerd worden ingeleverd. De verkoop is van 10.00 tot 12.00 uur. De niet-verkochte spullen kunnen op dezelfde dag tussen 12.00 en 13.00 uur weer worden opge haald. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parentsplan. Het interkerkelijk koor Expression is naarstig op zoek naar bassen en tenoren, maar ook alten en so pranen zijn welkom om de gelederen te versterken. Expression omschrij ft zichzelf ais 'een groep mensen die door middel van een gezongen lied uitdrukking wil geven aan het geloof. Het koor is aangesloten bij de federatie van Vlaar- dingse zangverenigingen. De repetities vinden elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur plaats in 't Scheppenhuis aan de Dorpsstraat in Schiedam. Voor meer informatie bellen met 0104709557, In tiet Zonnehuis aan de Dillenburgsingel in Vlaar- dingen is tot en met 21 september een expositie zij deschilderingen van Henny Rahn-Jetten te bezichti gen. De tentoonstelling heeft de naam Zeezijde mee gekregen. De doeken zijn 45 bij 45 centimeter groot en laten iets zien van de vormenrijkdom in de natuur en de bijzondere manier van samenleven van zee-or ganismen. Naast de serie kleine doeken toont de in Schiedam geboren maar sinds 1965 in Madrid woon achtige kunstenaar een aantal doeken van groter for maat, waaronder ara's en boomkikkers uit Zuid- Amerika. De tentoonstelling in Het Zonnehuis is gra tis toegankelijk op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur en op zaterdag tot en met maandag van 14.00 tot 20.00 uur. Het serviceteam van de VW houdt vrijdagavond, 16 augustus, weer een stadswandeling. Gidsen voeren geïnteresseerden langs de mooiste plekjes in het centrum en vertellen daarbij tal van wetenswaardig heden. De tocht kan eventueel worden besloten met het beklimmen van de toren van de Grote Kerk op de Markt. De start van de wandeling is om 19.15 uur bij het VW-kantoor aan de Markt. Deelname kost een rijksdaalder. In het Hof/Oranjepark is vandaag het Hof van Harte lust van start gegaan. Zaterdag stroomt 'het hof over naar het centrum, waar de winkeliers het publiek tracteren op het Festival van Stadshartelust. Tussen 12.00 en 15.30 uur wordt op diverse plekken in het stadshart straattheater uitgevoerd door gezelschap pen uit binnen- en buitenland. Muziek, steltlopers, jongleurs met fakkels en veel humor. Het initiatief heeft te maken met de opening van de Vlaardingse bloementrappen, waar het programma al om 11.00 uur begint. De officiële opening door wethouder K, van der Windt is om 11.40 uur. Ook rondom de ope ning zijn tal van optredens op de kleurrijke trap. Jaap Kroonenburg geeft op zaterdag 24 augustus een concert op het Garrelsorgel van de Groote- of Nieuwe Kerk in Maassluis. Het programma biedt werk van de Franse componisten César Franck (1822-1890) en Alexandre Guilmant (1837-1891). Plaatsbewijzen voor het concert, dat om 21.15 uur be gint, zijn op 24 augustus verkrijgbaar in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. De toegang bedraagt negen gulden, kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP of Pas 65 zijn twee gulden goedkoper uit. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Marïëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaa 'togen PostL 71008 3130 KA Vlaardlngen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Nico Nieuwstraten: 'De Broekpolder is over. Daar praten we niet meer over, hoewel ik me kan voorstellen dat een gemeentebestuur met een tekort van 18 miljoen gulden zich nog wel eens achter het oor wil krabben.'Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen „Toen bleek dat ons plan Hoogland, vierdui zend woningen verdeeld over de Broekpolder, niet haalbaar was, heb ik het presentatieboek in de kast gedonderd en er nooit meer naar omgekeken. Natuurlijk had ik er de pest in, want het was een goed doortimmerd plan, maar ik ben demo craat en leg me dus neer bij het besluit van de gemeenteraad dat met het nieuwe bestemmingsplan voor een groene Broek polder komt vast te liggen." Nico Nieuwstraten (55) zit in zijn ruime directiekamer in het kan toorvan Woningstichting Samen werking Vlaardingen op zijn praatstoel. Op'l augustus was het 25 jaar geleden dat hij bij Samen werking de leiding kreeg, op 6 september wordt hij in de bloeme tjes gezet. Nieuwstraten begon in 1971 met twaalf personeelsleden, van wie de helft huismeesters, en een be stand van duizend woningen. Nu staan er 25 mannen en vrouwen op de loonlijst, onder wie zes vrou welijk parttime- en drie mannelij ke fulltime-huismeesters, en is Samenwerking met vierduizend overwegend jonge woningen en een reserve van 15 miljoen gulden één van de gezondste corporaties in de regio. Zo'n groei lijkt ervoor de uit twee algemene (Samenwerking en Werkmanswoningen) en een rooms katholieke woningbouw vereniging (Ons Ideaal) gevormde woningstichting niet meer wegge legd. De Vlaardingse gemeente raad heeft besloten voor beper king van de groei van haar stad tot rond de 75.000 inwoners. Nieu we uitleggebieden ontbreken met de definitieve aanwijzing van de Broekpolder als groengebied. Tegelijkertijd is de positie van de woningbouwcorporaties grondig gewijzigd. Het rijk heeft zich defi nitief teruggetrokken als subsi diegever van de corporaties en in één klap de toezeggingen aan on- derhouds- en andere subsidies verrekend met de openstaande rijksleningen aan de sociale ver huurders. Zij moeten nu geheel de eigen broek ophouden en zorgen voor evenwicht tussen huurinkomsten en onderhouds- en andere uitgaven. Wel stelt het rijk beperkingen op het gebied van huurberekening en limieten voor stichtingskosten van koop woningen, waarmee corporaties nu ook mogen concurreren. De zogenoemde bruteringsopera- tie betekende voor .Samenwer king, dat een reserve van 41 mil joen werd teruggebracht naar 15 miljoen gulden. Per woning dus 3.750 gulden. Nieuwstraten beseft dat de ge meentelijke en rijksbeslissingen ingrijpend zijn en zijn dagelijkse werk grondig veranderen. Politiek „Natuurlijk. De tijd dat je samen met het gemeentebestuur optrok om in Den Haag contingenten en zoveel mogelijk subsidies los te peuteren, is voorbij. Voor de ge meente zijn we nu marktpartij met als taak de sociale huisves ting gestalte te geven." Binding met de politiek heeft Ni co Nieuwstraten vanouds» Jaren lang was hij gemeenteraadslid in zijn geboorte- en woonplaats Vlaardingen, maar na zijn benoe ming tot directeur bij Samenwer king is hij uiteindelijk afgehaakt. „Die combinatie kan m°t, ook al wek je alleen maar de schijn van belangenvertrengeling. Ik heb dat politieke werk, zeker in het begin, wel erg gemist. Politiek ge voel heb ik van mijn vader meege kregen." Niepjvstraten, Nederlands her vormd, is lid van het CDA. „Ja, nog steeds. Ik zeg meestal wel er bij, dat ik ex-CHU ben om aan te geven dat ik tot de liberale kant van het CDA behoor. Tegenwoor dig volg ik de plaatselijke politiek op afstand en soms denk ik: zou ik nog... Maar het valt niet te combi neren met mijn drukke werk en omdat ik ook al andere bestuurs functies heb (voorzitter bestuur Rabobank Vlaardingen-Schiedam en voorzitter Streekmuseum Jan Anderson) is het niet verant woord. Er moet ook tijd overblij ven voor het thuisfront." Nico Nieuwstraten, gehuwd en vader van twee zelfstandig wo nende volwassen zoons, hoopt tot zijn 65ste jaar door te kunnen gaan in zijn directeursfunctie. „Aan een vut of zo heb ik geen be hoefte. Lichamelijk en geestelijk voel ik me hartstikke fit en die veranderingen zie ik als een boei ende uitdaging voor de komende tien jaar. We hebben goede ge sprekken gehad met burgemees ter en wethouders en afspraken gemaakt over de bouw en het be heer van huurwoningen, die be reikbaar zijn voor onze doelgroep. Sociale huisvesting dus. Een kwart van ons totale bezit, 1050 woningen, zit nu onder de 600 gul den aan huurprijs en dat houden we goedkoop. Ons oudste com plex -uit 1916- in Cronjéstraat, Jozef Israëlsstraat, Marisstraat en Gedempte Biersloot, hebben we enkele jaren geleden een hoog-ni- veaurenovatie gegeven. Het is nog steeds zeer gewild. Dat geldt trouwens voor alle woningen die we in het centrum hebben, waar van De Poort bij het Liesveld nieuwste aanwinst is. In het hart van het Liesveld had den we ook graag woningen ge bauwd. Ons plan van twee gebou wen, aan beide zijden van het bus- Station, kon echter niet doorgaan. De architect kwam daarna met het plan van een ranke, slanke ap partemententoren, de 'Lange Jan'. We hadden hem graag ge bouwd, maar kwamen bij bereke ningen op een huur van 1500 gul den, wat in de gehele regio als top geldt en alleen in hartje Rotter dam wordt gerekend. Wij hebben dat risico niet aangedurfd en het project overgedaan aan Muwi." Rivier Nieuwstraten hoopt dat de beper kingen van rijkswege op het ge bied van woningbouw langs de ri vier spoedig worden opgeheven. „Wij hebben daar al sinds 197Ï166 woningen staan, die zeer populair zjjn. De Bolder, uit de jaren tach tig, is geliefd en ik heb aanwijzin gen dat we veei aanmeldingen zullen krijgen voor De Pelmolen, waar we woningen van 765 gulden maandhuur in het najaar zullen aanbieden. Wonen aan het water vinden mensen fijn. Daarom moe ten de regels over geluidscontour in dat gebied zo aangepast wor den, dat het ingericht kan worden tot het prachtige woongebied dat het kan zijn." Ook anderszins heeft Nieuwstra ten aanmerkingen op rijksregels. „De afschaffing van de subsidies is veel te abrupt gebeurd. Er zijn omstandigheden die extra steun noodzakelijk maken. Verschillen de moeilijke plekken komen niet tot ontwikkeling als er geen spe ciale bijdragen worden ver strekt." Nieuwbouw Hp' ontwikkelen van bouwplan- r^n heeft Nico Nieuwstraten al tijd het leukste onderdeel van zijn werk gevonden. Hij is niet bang dat bij gebrek aan uitleggebied in Vlaardingen de spanning uit zijn werk zal verdwijnen. „De Broek polder is over. Daar praten we niet meer over, hoewel ik me kan voor stellen dat een gemeentebestuur met een tekort van 18 milj oen zich nog weieens achter zijn nor wil krabben. Een paar duizend wo ningen extra betekent ook extra inkomsten aan bijvoorbeeld on- roerende-zaakbelastingkan hij niet nalaten nog even te zeggen. Maar toch: „We werken momen teel aan een investeringsstrategie voor ons bestaande bezit. De Van Heutzsfiat wordt aangepakt en straks de flats aan de Aalscholver laan. We zullen ouder wordende woningen op peil moeten houden en. in samenwerking met de an dere corporaties, moeten werken aan differentiatie in het aanbod van woningen in de verschillende wijken. Mensen zijn gehecht aan hun wijk. Je moet ze dus de kans bieden bij gewijzigde omstandig heden in hun vertrouwde omge ving huisvesting naar hun zin te vinden. De Westwijk is nu aan de beurt en dan volgt de Babberspol- der. Voorts hebben we natuurlijk het Buizengat, waarin we een be langrijke rol willen spelen. Vlaar dingen zit nog te wachten op se niorenwoningen. Die zijn goed voor de doorstroming." Door Pieter Vermaas Schiedam Halverwege het ge sprek werpt ze opeens een blik op de hoge koninklijke onderschei ding. Trots. En het mag, want ze heeft haar dubbel en dwars ver diend. „Hij is mooi, hè? Ik geloof dat het nu pas echt bij mij gaat doorwerken, 't Is eigenlijk toch te gek." Tot voor kort was ze te verbluft om het allemaal goed te beseffen. Het gaat allemaal om haar benoe ming tot Ridder in de vijfde graad van de Orde van Oranje Nassau. Het heeft de koningin behaagd om Hendriea ('Rietje') Comeüa Annigje Konings-van Dijk dat lintje op te spelden. Een vijfentwintigjarig voorzitter schap van de even zo oude Stich ting Lentefeest in Schiedam die zij oprichtte. Dat blijkt op vrijdag middag 9 augustus ruim voldoen de voor de koninklijke onder scheiding. De middag heeft grote indruk gemaakt op Konings (64), zo blijkt uit haar terugblik. „Een dag van tevoren wisten ze me met een smoes eerder weg te sturen. En op vrijdag zelf haalden ze mijn man, die er wel van wist, en mij op. Bij de Stichting Lentefeest aangekomen troffen we on2e mooi versierde boot aan, waarop we van de Buitenhavenweg naar de Noordvest zijn gevaren. Dat was al een complete verrassing. En toen, om vier uur, kwam plot seling ook burgemeester Scheeres nog eens aangefietst, die de koninklijke onderschei ding kwam opspelden. Iedereen wist dat allemaal al langer en ik begrijp maar niet hoe ze dat stil hebben kunnen houden." Rietje pakt de foto's die de bewijs stukken vormen er maar eens bij en laat tegelijk weten dat ze de vriendelijke woorden van Scheeres waardeerde. „Ik was overrompeld en vond het heel fijn hoe de burgemeester sprak, hele maal niet zo formeel. Hij kent on ze stichting goed en dat was te merken aan zijn toespraak." Rietje Konings van de Stichting Lentefeest: 'Ik begrijp maar niet hoe ze dat stil hebben kunnen houden.' Foto Roei Dijkstra Het begon allemaal in januari 1971. Via de verkoop van 20.000 lo ten haalden Konings en andere betrokkenen genoeg geld binnen om op 3 april 1971 in de Sporthal Margriet een 'Lentefeest' te vie ren. „Prijzen voor het feest heb ben we bij elkaar 'gebedeld' bij Schiedamse winkeliers. Het feest, ook voor hulpbehoevenden in zie kenhuisbedden, sloeg zo aan dat we kort daarna naar de notaris zijn gestapt om een stichting op te richten voor ons doel. Die man op perde toen om de stichting ook maar 'Lentefeest' te noemen." Dat doel is het bieden van een ruimte en activiteiten voor ieder een. Zo organiseert Lentefeest ac tiviteiten als bingo's en sozen, waarbij rekening wordt gehouden met eventuele handicaps van de deelnemers. „Niet alleen voor hulpbehoevenden hoor," bena drukt Riet. „Juist niet alleen! Do integratie en acceptatie van elkaar stond juist voorop, en dat is trouwens nog steeds nodig." Daarnaast zorgt Lentefeest voor het vervoer van gehandicapten, waarmee het een soort voorloper van het huidige TeleTaxi-systeem is. Voor die groep organiseerde Lentefeest vroeger ook carnavals feesten. De betrokkenheid des tijds van Riet Konings blijkt nog altijd uit de naam die de Schiedamse carnavalsvereniging later koos: de 'Riet-zeilers'. Toen Zwembad Zuid achttien jaar geieden werd herbouwd, begon Lentefeest met een andere her kenbare activiteit: het wekelijkse zwemuurtje. Een uurtje ontspan ning zonder publiek, waarbij re validatie meegenomen was. Verspijkerd In haar geschiedenis heeft Lente feest een aantal onderkomens ge had, duikt Rietje terug in de tijd. „We begonnen in dienstencen trum De 4Molens, waar we aan vankelijk alleen vergaderden. Al snel, via een aantal kerken, kwa men we op de Broersvest terecht, in het pand van het voormalige café Karseboom dat we van de ge meente kregen toegewezen. Dat hebben we zelf helemaal opge knapt. Maar de riolering werd er steeds slechter en toen er een tram werd aangelegd, waardoor het parkeren lastig werd en de lo catie onrustig, wilden we ook daar weg." Uiteindelijk besloot Stich ting Lentefeest na veel vijven en zessen tot de aankoop van hethui- dige onderkomen aan de Tutn- laan, waaraan weer veel werd ver spijkerd: Als oprichtster van Lentefeest heeft Riet Konings uiteraard een belangrijk aandeel gehad in het succes van haar club. Haar talent om anderen mee te krijgen in haar idealen en toekomstplannen kwam daarbij goed van pas. Type rend voor die werkwijze is mis schien de aankoop van m.s. Len tefeest, dat aan de Buitenhaven weg ligt. Het schip, dat speciaal voor gehandicapten is aangepast en 'besteld' kan worden, schafte Lentefeest een jaar terug aan, nog voor zij ook maarove, één beman ningslid beschikte. De overtui ging en het geloof dat die goede vrijwillfgers zich vanzelf zouden willen meiden bleek gegrond. „Het is heerlijk om mei een groep door de Schiedamse havens te va ren," zegt Konings nu over de tochten met de smaakvol inge richte boot. ,Jk word daar bijna ly risch van." Herinneringen Zelf relativeert Konings haar in breng. Ze wijst liever op het team van bestuursleden en vrijwilli gers dat Lentefeest heeft opge bouwd. „We spelen naar buiten toe nooit in op sentimenten, maar met elkaar delen we wel hele fij ne, maar ook verdrietige herinne ringen. Aan elkaar hebben we veel troost en steun gehad. Die mooie onderscheiding heb ik dan ontvangen, maar met heel veel mensen die in de schaduw staan hebben we die onderscheiding verdiend. Achter die onderschei ding staan allerlei mensen die vertrouwen in je hebben." Voor Rietje Konings was het vol maken van dc periode van 25 jaar voorzitterschap voor Lentefeest geen doel op zich. „Ik heb wel een aantal keren gedacht dat het ge noeg was. Maar ik ben door de me dewerkers altijd zo goed opgevan gen. En ook thuis kreeg ik altijd steun. Anderen mogen het best van me overnemen, maar er valt eigenlijk nog zoveel te doen dat ik, als het me gegeven is, best nog wel even door wil gaan." Woensdag 14 augustus SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. Creativiteit, 14.00-16.00u. Zomerpopwork- shop, 17.00-18.30u. Aerobic, 20.00-21.00u. VLAARDINGEN Hof/Oranjepark. Festival: Hof van Hartelust. Wijkcentra de Telder, 't Nieuwelant, Holy, de Fijpelaaren buurthuis de Haven. Kinderspeel- week. Dienstencentrum Bab- berspolder. Finale klavegasslang, 14.00-16.30u. HOEK VAN HOLLAND Berghaven. Rondleiding redding boot, 15.30u. Recreatieoord, Wierstraat 99. Disco, 21.00u. ROTTERDAM The Act. Jamsessie, 21.00u. Amphitheater PJaswijkpark. Pop penkast: Brammetje en Cato, 15-OOu. Donderdag 15 augustus SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. Pergamo, 13.00-15.00u. Bridge, 19.00u.Kla- vei]assen20.00u. VLAARDINGEN Hof/Oranjepark. Festival: Hof van Hartelust. Grote Kerk. Lunchcon cert, 12.45-13.15u. Wijkcentra de Telder, 't Nieuwelant, Holy, de Pijpelaar en buurthuis de Haven. Kinderspeeiweek. Grote Kerk. Lun chconcert Aad Zoutendijk, 12.45- 13.15u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding, 13.30u. ROTTERDAM St.laurenskerk. Dano Macaluso, klassieke gitaar, 12.45u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Up close personal' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: 'From dusk till da wn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Smoke' (12) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15. Cinerama 3: The Craft' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Sunchaser* (12) dag. 6.45- 9.30. Cinerama 5:'Screamers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (a!) dag. 2-4. The ri ving Sea' (al) dag. 1-3. 'Eraser' (16) 7.30. 'Mission: Impossible'(12) dag. 5.15-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): 'Amateur'do. TbeShawshank Redemption' vr. 'La Ardilla Roja* za. 'Nazann'zo. 'Danzon' ma. TotZiens' di. 'Flirt' wo. Lantaren 2: 'DosCnmi- ries' (16)dag. 10. Venster lr'Guan- tanamera'(al)dag.9.30.Venster2: 'Het rode korenveld' (16) dag. 9.45. Venster 3: 'En Avoir' (16) dag. 10. Venster 4: 'Dead Man' dag. 9.30. Lumière 1; 'Eraser' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Flipped (al) dag. 1.15-4-6.45. "Vampire in Brooklyn' (16) dag. 9.30. Lumière 3: 'It takes two' (al) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'Pnmal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Pathé 1; 'Era ser' (16) dag. 11.30-2-4,30-7- 9.30. Pathé 2: 'Never talk to stran gers' (16) dag. 12.50-3.05-5.20- 7.35-9.50. Pathé 3: 'City Hal!' (16) dag. 6.20-9.10. Pathé 4: 'Kmgpin' (12) dag. 11.40-2.10-4.40-7.10- 9.40. Pathé 5: The Rock' (16) dag. 12.35-3.30-6.25-9.20. Pathé 6: 'Spy Hard' (al) dag. 11.50-1.55-4- 6.05-8.10-10.15. Pathé 7: 'Rum ble in the Bronx' (16) dag. 3,45- 5.50-7.55-10. Nachtvoor stellingen: Lumière 1: 'Eraser' '16) vr.za.00,15. Lumière 2: 'Misson:impossib!e'vr,za.00.15. Lumière 3: 'Critical Decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Pnmal Fe ar' (16)vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba be" (N) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) dag. 1.15 -4. Pa thé: Toy Story' (N)dag. 11.35-1.40. 'A Goofy Movie' (N) dag. 12.20- 2.20-4.20. Schiedam De EHBO Schiedam start maandag 23 september met een opleiding tot het behalen van het EHBO-eenheidsdiploma. Instructeurs leren de cursisten le vensreddende handelingen toe te passen. Voor de zestien lessen moeten de cursisten wekelijks de maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur vrijhouden. Deelnemers moeten voor de cur sus 150 gulden op tafel leggen. Na deze cursus kan de aansluiten de opleiding reanimeren worden gevolgd. Vanaf 1 oktober wordt er elke dinsdagavond van 19.30 lol 21.30 een herhalingscursus gegeven. Die is bedoeld om het diploma de geldigheid te laten behouden. Deelnemers kunnen het aanmel dingsformuliervoor de cursussen aanvragen bij J.Prein, Vendelhof 112, 3119 DM Schiedam. Bellen kan ook: 4735467.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3