9 Sport 7 verdringt andere zenders I 1! I O! JBF. 131 Rotterdams Dagblad MTV en Duitse zender sneuvelen Passievolle opening eindigt in nare droom sloepen wachten op feu koper Zes jaar en boete geëist voor uitbuiten weggelopen meisjes Hajjajou schiet SW in finale Stroomstoring in binnenstad Gebouwen beklad Bedreiging in supermarkt Opstandige dievegge geboeid afgevoerd Alcoholcontrole WV in Hoek van Holland verdwijnt HIEUW! RE5T./BRA55ERIE "BREDERODIg" in gebouw "SPES BONA" 419.03.16 Breeweg 40, Rotterdam, bij Waterweg Donderdag 15 augustus 1996 SchiedamSW heeft zich gister avond geplaatst voor de finale van het Schiedams voetbalkampioen schap. De tweedeklasser won met 1-0 van Ursus en ontmoet PPSC in de eindstrijd. Hoewel SW de gehele wedstrijd duidelijk meer in huis had dan de ploeg van trainer Jan van der Vel den, duurde het lang voordat er werd gescoord. Nadat verschillende SWers de nodige kansen hadden laten lig gen, schoot Mural Hajjajou de Harga-elub in de tweede helft dan toch naar de finale. Ursus, dat slechts een enkele keer gevaarlijk was, speelt zaterdag te gen DRGS (za) om de derde en vierde plaats. Schiedam—Een groot deel van de Sehiedamse binnenstad en een deel van Schiedam-Oost kwam woensdag om 10.54 uur zonder stroom te zitten. De oorzaak was een spontane kortsluiting in een voedingskabel van het schakel station Oost naar het sectorsta tion Kreupelstraat De kortsluiting was zo hevig dat zelfs de stmat gedeeltelijk om hoog werd gedrukt Na het om schakelen van het kapotte gedeel te van het kabelnet kon ruim twintig minuten later de binnen stad weer van spanning worden voorzien. Inmiddels is met de re paratie begonnen. Schiedam Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woens dag in negen straten in Schiedam graffiti-teksten geschilderd op di verse gebouwen. De politie ver moedt dat het om Turkse teksten met een politiek tintje gaat. De leuzen zijn gevonden op panden aan het Dr. Wibautplein, het Wil lem Dreesplein, de Mgr: Nólens- laan en de Parkweg, De politie stelt een onderzoek in. De politie hield woensdagmiddag rond 17.00 uur in de buurt van het NS-station Centrum een 30-jarige Rotter dammer aan, die kort daarvoor een medewerker van een super- markt met een mes had bedreigd. In de struiken werd het steekwa pen gevonden. De Rotterdammer die de bedreiging bekende, zit nogvast. Viaardingen Dankzij de hulp van een voorbijganger kon de po litie gistermiddag een 36-jarige winkeldievegge uit Rotterdam op- pakken. Zij stal babykleding uit een winkel aan de Kuiperstraat in Viaardingen. Het personeel gaf een signalement aan de politie door. De Rotterdamse werd later in een andere winkel aan de Fransen straat aangetroffen. Een mede werker 'van die winkel hield de vrouw met behulp van twee vrou- welijke klanten er? de buurhvin- kelier in bedwang. Ook daar had zij kleding van de schappen ge haald en in haar tas gestopt. Omdat de vrouw zich hevig tegen haar aanhouding verzette, sloeg- de politie haar in de handboeien. Zij is voor nader onderzoek inge sloten. Maassluis Tijdens alcoholcon troles op de Maasdijk en de Ro- zenlaan in Maassluis vielen woensdagavond twee bestuurders 'door de mand. Een automobilist had 0,55 promille in zijn bloed en kreeg een boete van driehon derdvijftig gulden opgelegd. Bij een andere bestuurder werd 1,16 promille aangetroffen. Tegen hem werd proces-verbaal opge- maakt. Hij kreeg ook een bekeu- ring omdat hij geen geldig deel UI had en zijn auto niet APK was ge- keurd. In totaal moesten 162 be- stuurders blazen. Schiedam/Vlaardingen—De nieuwe sportzender Sport 7 is van af zondag 18 augustus voorlopig gratis te zien in de Sehiedam se huiskamers. Dat is mogelijk geworden na het onderteke nen van een intentieverklaring tussen het Openbaai Nutsbe drijf Schiedam en de directie van de sportzender. Dat ge beurde vandaag, nadat de raadscommmissie financiën en be drijven gisteren positief over het voorstel adviseerde. Ook in Viaardingen moet een zen der verdwijnen om ruimte te ma ken voor Sport 7. Een woordvoer der van ENECO, het regionale eneTgiebedrijf dat vorig jaar het kabelnet van de gemeente Viaar dingen opkocht, zegt dat 'een of andere Duitse zender' met ingang van zondag niet meer wordt door gegeven. Welke zender dat wordt moet één dezer dagen duidelijk worden. De sportzender start haar uitzen dingen zondag met een aflevering van wat inmiddels de nederlaag serie van Ajax is gaan heten. Het duel tussen de landskampioen en bekerwinnaar PSY is de opening van het Nederlandse voetbalsei zoen. Sport? heeft van de KNVB de rechten gekocht om wekelijks rechtstreeks Nederlandse compe titiewedstrijden uit te zenden. Als gevolg van deze overeenkomst kan de NOS in het vervolg pas la ter op de zondagavond in beknop te vorm verslag doen van de ge beurtenissen op de voetbalvel den. Op het Sehiedamse kabelnet neemt Sport 7 de plaats in van de met name door jongeren bekeken muziekzender MTV. De Europese edifie van deze Amerikaanse zeti- der wordt verbannen naar het zo genoemde B-kanaal (BB). Nadeel van deze verplaatsing is, dat MTV op sommige oudere toestellen niet meer is te ontvangen. Kijker De gratis doorgifte van het pro gramma van Sport 7 heeft slechts een zeer tijdelijk karakter. Vrije doorgifte van het programma zou op de langere termijn alleen mo gelijk zijn als de kabelexploitan ten maandelijks ƒ2,35 per kijker aan het bedrijf afdragen. Het Sehiedamse ONS weigert dit, net als andere exploitanten. ENECO heeft voor Viaardingen ook een voorbehoud gemaakt dat het con tract kan worden ontbonden als er moet worden betaald. Net als. Filmnet heeft Sport 7 ge kozen voor het principe van de be taaltelevisie. In de toekomst kun nen televisiekijkers zich indivi dueel op het programma abonne ren. Technisch is dit echter nog niet mogelijk omdat de noodzake lijke decoders niet in voldoende aantallen leverbaar zijn. Ver wacht wordt dat de gratis doorgif te slechts enkele maanden gaat duren. Schoorvoetend ;De Sehiedamse raadsebmmissie ging gisteren schoorvoetend met de introductie van Sport 7 ak koord. „Tot dusver betaalde ik met mijn kijkgeld voor het voet bal op televisie," verwoordde D6S- raadslid M. Houtkamp zijn gevoe lens. „Voor wat ik nu met mijn kijkgeld kryg, moet straks enkele guldens per maand worden be taald. Dat is echt heel vervelend. Het is als een dominospel dat langzaam omvalt." Ook CDA'ster M. Ruseier plaatste een kanttekening. „Kijkers wor den eerst lekker gemaakt met gratis beelden. Straks moeten ze er echter wel degelijk voor gaan betalen. Ik ben daar niet blij mee." Verantwoordelijk wethouder A. G. Wiegman stelde dat het on dertekende contract slechts een tijdelijk karakter heeft. Bij het in troduceren van de betaaltelevisie kan het ONS de zender in theorie alsnog van de kabel weren. „Wij houden het laatste woord, dat laten we ook in de intentiever klaring opnemen. Maar we moe ten ons natuurlijk geen illusies maken. Dit soort programma-aan bieders vindt het gemakkelijk om voor de doorgifte van de program ma's gebruik te maken van de be staande infrastructuur. Voor hen zijn er echter alternatieven als we geen akkoord over de prijs berei ken. Kijkers kunnen digitale, schotels kopen, met een decoder. Dat is heel duur, maar het kan." De Vlaardingse gemeenteraad hoeft geen toestemming te geven voor het toelaten van :Sport7. Sinds de verkoop van het kabel net maakt ENECO de daar dienst uit. Door Jeile Gunneweg Viaardingen Mét of zonaer trom pet, vroeg Wilined de Jong gister avond aan het publiek in de Spie geltent. Met, luidde het antwoord. De Rotterdamse cabaretier en ra dio-maker hield het instrument enkele seconden tegen zijn mond, wachtte even zonder te blazen en zei toen 'Zo, lekker gespeeld zeg." Even voelden de verzamelde cul tuurliefhebbers zich in de maling gekomen. Was dit nu de openings- handeling van het Hof van Harte lust, het festival dat vijf dagen zijn tenten heeft opgeslagen in het Hof/Oranjepark in Viaardin gen? Maar De Jong is de Jong niet als hij zich er zo makkelijk van zou afmaken. Dus volgde er een warm relaas van zijn zoektocht naar de liefde, het droogoefenen met zijn tong op zijn kussen en tenslotte de 'echte' kus: 'een lan ge weg langs speeksel, huig, dun ne en dikke darm'. „Het had wat moeite gekost maar eindelijk had ik het gevonden: de liefde," aldus De Jong. Een harts tochtelijke jonge liefde die in een anti-climax eindigde door de har de woorden van zijn eerste meisje ('mollig en lelijk, net als ik'): 'Kun je de volgende keer misschien de odorant op doen?" Ook zijn twee de liefde strandde. Nu was het het meisje dat geen okselfris had ge bruikt, waardoor De Jong wel haast bedwelmd werd door de on welriekende geuren. Na tenslotte het belang van het Hof van Hartelust te hebben be nadrukt voor het doen ontluiken van nieuwe liefdes, hield hij een vurig pleidooi om ook vooral te ge nieten van het theater, de muziek en de kunst. En verklaarde hij het festival geopend met de uitroep 'Het Hof van Hartelust, een kleine week onmisbaar'. In de vierkante tent De Box volg de daarna met een half uur vertra ging de haast poëtische voorstel- ling van de Franseclown Niko|i' lans, zijn rat Susi en muzikale be-' Clown Nikolaus en zijn muzikale begeleider en aangever LeonAccordeon:alsa«esktoptlevert hun voorstelling prachtige verstilde momenten op. Foto Roei d geleider, de accordeonist Leon. Nikolaus is een warrige, onhandi ge, eenzame clown, die met een uiterst soepel lichaam de raarste bewegingen kan maken en uiterst bedreven is met rode en witte bal len. Niet zomaar een clown, maar tevens een jongleur, acrobaat, danser, bellenblazer, wc-papier- verspiller, vogelversdirikker, die- rendresseur en muzikant Niet alles lukt, bij deze moderne circusclown. Zo wil er nog wei eens een studiolamp of contra-ge-; wicht uit de nok van de tent naar beneden vallen en doet Leon niet altijd wat Nikolaus zou willen. Maar als alles klopt, levert de - voorstelling prachtige verstilde, Pnaomenten op, waarbij. hetepjj$ $;bfiek slechts ademloos kari kent. Voor wie het heeft gemist:" vanavond speelt Nikolaus nog een voorstelling, óók voor kinde ren. Voor velen begon de avond pas echt rond tién uur, na het invallen van de duisternis. Tromgeroffel en kletterende geluiden kondig den de komst van 'De Parade van de Razende Grimas' aan: het in groten getale verzamelde publiek week uiteen en wat volgde was een bizarre optocht van octopus sen, steltlopers, piraten, lampen kappen, vuurspuwers, vlinder vangers, overijverige schoonma kers, leeuwen en een gekooide vrouw. Als in een nare droom trok deze stoet aan het oog van de tóe- ^schott^^rbij. aü^gsérkiuistenares An- ^në^^B'raacliiRet 'zich voor deze processie iris^érea_door het ge dicht 'De Parade' van de Ranse dichter Arthur Rimbaud. Samen met ontwerper Gré van den Berg ontwierp ze zo'n honderd kos tuums voor alle personages uitd.it gedicht. Evenzoveel stadgenoten werkten aan de realisatie mee. Sommigen leefden zich goednut in him rol en bliezen hun longen leeg op de toetertjes van hun grij ze slurf, schrobden de. schoenen en jassen van toeschouwers schoon alsof hun leven er van af hing. Of ze joegen kleine kinde ren op'de kast door met hun wit geschminkte en gevaarlijk ogen de gezicht dreigend op de kleint jes af te komen, iets in het oor te fluisteren en weef in deduistemis te verdwijnen. Als die kinderen rnaar geslapen hebben vannacht... Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Het VW-kan- toor in Hoek van Holland wordt met ingang van 31 maart 1997 op geheven. De kernactiviteiten van het kantoor en met name de infor matie voor toeristen, worden over gedragen aan een commerciële organisatie. Dat is vrijwel 2eker de nv Grenswisselkantoren. Het GWK gaat per 1 april volgend jaar een nieuw kantoor openen op het station in Hoek van Holland. Dat wordt een onderdeel van de nieuwe terminal van Stena Line. Begin vorig jaar werd het GWK- kantoor totaal vernield door een bomaanslag. Het besluit om het VW-kantoor in Hoek van Holland op te heffen speelt al enkele jaren. De deelge- meenteraad geeft een jaarlijkse subsidie van ruim drie ton en vol gend jaar zou dat moeten worden opgeschroefd naar 350.000 gul den. „Dat is ongeveer tachtig gulden per huishouden in Hoek van Hol land," zegt deelraadsvoorzitter L, W. Vreugdenhil. „Voor de deel gemeente is dat een te zware last." „We hebben intern overleg ge voerd met een aantal betrokke nen^ aldus Vreugdenhil „Het GWK is op dit moment de belang rijkste gegadigde voor de overna me van een aantal zaken. Op 1 april 1997 gaat het nieuwe kantoor open en één van de voorwaarden is dat dan ook de VW-activiteiten daar zouden moeten worden on dergebracht. Men was niet bereid de ruimte daarvoor geruime tijd open te houden" Vreugdenhil geeft aan dat de overname van het personeel een belangrijk onderwerp van bespre king gaat vormen. „In principe gaan we ervan uit dat alle mede werkers meegaan naar het GWK" Een aantal promotionele activitei ten, dat niet door de bank wordt meegenomen, wordt onderge bracht in een stichting. „Maar," benadrukt Vreugdenhil, „het zijn op dit moment allemaal interne gedachten die we met een aantal betrokkenen hebben besproken. In september zal er een notitie naar de deelgemeenteraad gaan en daar zal uiteindelijk de beslis sing vallen over wat er precies gaat gebeuren." De deelraads voorzitter verwacht geen proble men als de VVV wordtopgeheven. Het terréju van de "industriële - in Maassluis-ligt bezaaid met im ponerende ankers en kettingen. ^slpepènip hét droge". 2e'mogen* in yrwgèr tyden hét leven van de beaiartning van e en chemicaliën - tanker een tildde veiliger maak ten. De mgzm& reder leeft ze vervangen, Hdöor eigentijdser Ook gebruiksvoorwerpen kennen een levenscyclus. Najaren trouwe «Simt kunnen ze van de mt op de andere dag worden afgedankt Wat volgt is een onzekere periode-Volgt er sloop of een opknapbeurt, meldt zieh een nieuwe eigenaar of volgt devuilnisbak? De status van 'in onbruiid kan zeifs een permanent karakter hebben. Een serie over de charme van op het eerste gericht nutteloze zaken, L n saa Ie ren hebben 11 dus ver met gehad, die bootjes op d?t terreirijaan.de Heldringstraat. Aamboord van "hun grote broer hebben ze alle wereldzeeën beva-. rem ,Toch hebben ze vermoede- lijf nooit spannende avonturen. beleefd.:'Want als alles goed gaat, worden reddingssloepen nooit' gebruikt Het predikaat !in on- braik' Is echter pas van toepas* sing sinds ze op hetdrqge zyn be land. Een wwrdvoerdervant Willem Pot zegt dat het. bedryf .zich on- der meer bezig houdt met de ver- koop van reddingsboten. De twee werkloze -scheepjes .rijn. afkom- stigsvan rcén/d^micatiëntanker van een Deense reder. De motor is er uitgesloopt, staa: hoog en droog in de nabijgelegen be- drijfshal. -,Het schip ging indole bij YVC Bolnes. Wij hebben nieu we reddingsboten gelevérd erfde oude meegenomen." Willem Pot betrekt zijn handels waar uit Noorwegen, waar vol gens hét bedrijf de beste red dingsboten wordengemaakt. „De stalen sloepen zijn een beet je door de tijd ingehaald, ze wor den alleen in Japan nog gebruikt Op open zee roesten ze behoor- lijk. In dit'geval zijn ze..'vervan- gen door sloepen van vuurvertra- génd polyester." Naast reddingsboten levert Wil lem Pot ook ankers en kettingen" aan de scheepvaart. Ër wordt ook onderhoud gepleegd: Per heti- kopter worden regelmatig de red- dïngsslóepen op- booreilanden geïnspecteerd.Het bedrijf ver- schuift rijn activiteiten langzaam richting computertechnologie. „We leveren ónder meer software voor het ankeren van schepen Voor de twee reddingssloepjés is wellicht nog een toekomst weg--, gelegd. Inclusief motor.frijn: ze voor de liefhebber te koöpf Ririit- prijs: tussen de 1500 en 2000 gul den. Hobbyisten weten er van at» les van temaken, „In deAmster- - darnsegrachten zie je zé af eri toé varen," zegt de zegsman van Wil- lem Pot „De éigenaren lassen er complete bouwwerken op." Door Men no Haddeman RotterdanVSchiedam Twee van huis weggelopen meisjes zou de 49-jarige Schiedammer jarenlang hebben misbruikt. De meisjes hadden ruzie mei hun ouders en zochten bij de Schiedammer on derdak. De man bleek echter geen weldoener, maar dwong de meis jes, van wie er één nog minderja rig was, tot prostitutie. Daarnaast vierde hij met geweld zijn eigen lusten bot op de slachtoffers. Hij sloeg en schepte ze, bedreigde hen met nessen en pistolen en hield ze dag en nacht'in het oog. Volgens de Schiedammer, die zich gistermiddag voor de Rotter damse rechtbank moest verant woorden, hebben de 'meisjes' dc verhalen over de bedreiging, ge dwongen prostitutie en mishan deling verzonnen. De verdachte meent dat de twee vrouwen vrij willig als hoer zijn gaan werken. Daarnaast zou hij ze nooit hebben verkracht: „Ze hielden van mij en ik van hen. Wij hadden seks, maar nooit gedwongen." De slachtoffers belandden na een moeilijke jeugd bij de man in rijn huis in Schiedam. De verdachte kon niet tegen alleen, zijn en na dat zijn vriendin bij hem was weg gelopen, werd het eerste slachtof fer M. met open armen ontvan gen, Het meisje, misbruikt door haar vader, was nog minderjarig. Volgens het slachtoffer moest zij al snel aUerlei seksuele handelin gen ondergaan. De ex-beroepsmi- titair was zo fors en sterk dat zij weinig weerstand kon bieden. Noodgedwongen onderging 2e de 'verkrachtingen' door haar 'huis baas'. Na een tijdje moest het meisje zich ook prostitueren. „Ik wilde dat niet, maar had geen keus. Hij sloeg me en ik was bang voor hem," verklaarde ze tegen over de politie. Helemaal niets van waar," ver telde de verdachte tegen de rech ter. „Ik zie seks en liefde geschei den. Wij hielden van elkaar maar M. ging ook met andere mannen naar bed. We hebben er toen over gepraat daar geld voor te vragen. Ze was het daar mee eens en toen is de prostitutie, op vrijwillige 'oa sis, begonnen." Kort daarop kwam het volgende slachtoffer S. in het huis wonen. Ook zy had problemen thuis en dacht bij de man een 'veilige thuishaven' te vinden. In eerste instantie begon rij met het opne men van de telefoon, het seksbe- drijfjewas uitgegroeid tot een aar dig lopend bordeel en inmiddels verhuisd naar Spijkenisse. Daar- na moest zij, ook weer onder druk van de verdachte en tegen haar wil, als prostituee gaan werken. Bovendien werd ook het tweede meisje verkracht door haar'pa troon'. De verdachte ontkende deze be weringen. „We hadden een drie hoeksrelatie. Zowel Ml als S. werkten volledig vrijwillig als hoer. Ze konden alles doen. Ze mochten weg wanneer ze wilden, ze mochten kopen wat ze wilden. Nooit heb ik hen ergens toe ver plicht We zijn zelfs een keer op te- levisie geweest Bij het program ma Lief en Leed. De meisjes von den het fantastisch en spraken honderduit over onze relatie." Van het geweld en de verkrachtin gen is volgens de man niets waar. „Ik heb de meisjes nooit bedreigd met een mes of een pistool. Ook heb ik ze nooit geslagen. Dat is trouwens onmogelijk want stel dat ik ze bont en blauw zou slaan, dan wil toch geen enkele klant meer met de meines naar bed." Nadat de meisjes in november vo rig jaar uiteindelijk uit het huis durfden te vluchten en aangifte deden, werd de man opgepakt. In een politiecel ontmoette hij echter een volgend slachtoffer. Toen de man werd vrijgelaten omdat er iets in. het onderzoek van de poli tie niet goed was gegaan, nam hy het derde slachtoffer in huis. Ook met haar zou hetzelfde rijn gebeurd, zij het voor kortere tijd, als met haar voorgangsters. „Weer niets van waar," verklaar de de verdachte tijdens de zitting. Volgens de officier van justitie waren de bedreigingen, verkrach tingen en gedwongen prostitutie bewezen. Hij eiste een gevange nisstraf van zes jaar. Bovendien wilde hij dat de verdachte het geld dat de meisjes met hun werk heb ben verdiend en volgens de offi cier aan de verdachte moesten af staan, terugvorderen. Dit bedrag bedraagt twee ton. De rechtbank doet uitspraak over dertien dagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1