13. m '|(g Klassiek meesterwerk in dok Wilton-Fijenoord Personeel betreurt sluiting van Hoeks WV Ylaardings Musicalgezelschap heeft zonnige plannen voor komende jaren Meneer Maltha Oorsmeer in Podium Café EHBO-cursus Open dag in PEC Canadees koor in Immanueikerk Jongerenpool mogelijk begin van Rest aura tkschooi Rotterdams Dagblad Vrijdag 16 augustus 1996 Meneer Maltha had het keurig gepland, in september 65 worden en dan stoppen met werken. Zoon Ben zou in het inmiddels honderdja rige familiebedrijf de touwtjes in handen nemen. Er kwam iets tus sen. Hersenbloeding. Ziekenhuis. Revalidatie. linkerkant verlamd. „U zult nooit meer met links kunnen schrijven," verklaarde de arts. „Da's niet zo erg, want ik heb nog nóóit met links kunnen sehrijven," had meneer Maltha geantwoord. Met zijn bovenkamertje is dus ge lukkig alles nog dik in orde. Er is nog meer goed nieuws. Meneer Mal tha is weer thuis. In een rolstoel weliswaar, maar hij is er. Zo nu en dan laat hij ook weer even zijn neus zien in zijn sport- en lederwaren- winkel Maltha aan het Broerweld. Dat hij Bertus Wiekeraad heet, is maar bij weinig Schiedamse sport ers bekend. Met Maltha weten ze wat er wordt bedoeld, en zo is dat ook met meneer Maltha. Meneer Maltha heeft een apart plekje in mijn hart. Hij was de enige die mij beloonde toen ik vroeger als broe kie het clubblad van mijn vereniging waarin hij adverteerde, bij hem bezorgde. Een piek kreeg ik dan. Later kwam ik er niet alleen voor de aanschaf van een paar voetbalschoenen of een trainingspak- Ook voor de roddels en de laatste nieuwtjes in het lokale sportcircuitkon je bij Bertus terecht. En als dan toevallig rijn vrouw naar beneden kwam, had je nog mazzel ookwantdan kreeg je koffie. Dat zal ik mis sen. Het is mij overigens altijd een raadsel geweest hoe vader, en zoon overigens ook, de weg hebben weten te vinden in die 'uitdragerij'. De grote ladder midden in de zaak, waar zo nu en dan ook nog wel eens een 'partijtje' werd gespeeld, ging van de ene naar de andere wand en het gewenste paar schoenen werd altijd gevonden. 'Hier, vangen!' hoorde je dan uit de hoogte en de doos werd in een boog toegewor pen. 'Een Lainingsshirtje? Daar, graai maar in een van die dozen. Al lemaal Jansen Trianus.' Ook bij Maltha was geduld een schone zaak. Even snel een zakje noppen kopen was er niet bij. Meneer Mal tha volgde immers het sportnieuws op de voet, ventileerde daar altijd zijn mening over en wilde ook altijd de jouwe weten. Bij meneer Mal tha wasje meer dan een klant. Die tijd is nu dus voorbij, hoewel ik alle vertrouwen heb in zoon Ben en diens rechterhand Roberto. Hoe dan ook, meneer Maltha heeft waardig afscheid genomen ran zijn zaak: hij ging rechtop de deur uit Dat kon ook moeilijk anders, want door de smalle trap konden de zie kenbroeders de brancard niet anders dragen. Meneer Maltha heeft zo zelfs ook nog even tussen de vuilniszakken gestaan, Nee, dan zit hij er in zijn nieuwbouwwoning verderop aan het Broersveld stukken beter bij. Het gaat goed met hem. En zoals hij zegt heeft hij dat voor een groot deel te danken aan de meer dan honderd steunbetuigingen uit die hoeken van Schiedam. „Ik zou graag al die mensen willen be danken, maar ik weet niet hoe," zei Bertus laatst. By deze dan maar. Enne... graag gedaan! SANDER SONNEMANS Singer/songwriters krijgen onder de noemer Oorsmeer vanaf donderdag 12 september de kans om op te treden in Podium Café aan de Lange Haven in Schiedam. De opening wordt door Remco Visser ver richt. Hij zingt Engelstalig en is sterk beïnvloed door JohnLennon. Op donderdag 19 september treedt Martijn van Dijk op. Hij is bij het publiek bekend door zijn Neder landstalige optredens in VJaardingen en Schiedam. Een week later is het de beurt aan Mark Ritsema, de frontman van Cobraz. Oorsmeer begint elke donder dag om 21.30 uur. De EHBO Schiedam start maandag 23 september met een opleiding tot het behalen van het EHBO- eenheidsdiploma. Instructeurs leren de cursisten le vensreddende handelingen toe te passen. De zestien lessen zijn wekelijks op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur, De cursus kost 150 gulden. Na deze cursus kan de aansluitende cursus reanimatie gevolgd wor den. Vanaf 1 oktober wordt er iedere dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur een herhalingscursus gegeven, be doeld om het diploma de geldigheid te laten behou den. Deelnemers kunnen het aanmeldingsformulier voor de cursussen aanvragen bij J. Prein, Vendelhof 112,3119 DM Schiedam. Bellen kan ook: 4735467. Vlaardingen Tijdens de open dag op dinsdag 20 augustus van het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) inVlaardingen kunnen belangstellenden lessen bijwonen, kennis maken met docenten, informatie inwinnen over alle cursussen, (oude) studieboeken inruilen en nieuwe bestellen. Ook is er een demonstratie over multime diaal leren. In het PEC bezoeken cursisten van 17 tot 80 jaar cur sussen als Nederlands, rekenen/wiskunde, kunst en cultuur, trimmen met taal en sollicitatietraining. Er zijn veel redenen om weer naar school te gaan: de een wil de kans op werk bevorderen terwijl de ander nieuwe contacten zoekt. Voor anderstalige cursisten is het leren kennen van de Nederlandse taal en sa menleving een goede stap naar een vaste baan. Des kundigen kunnen helpen bjj het kiezen van de juiste cursus. De open dag in het gebouw aan de Willem Beukels- zoonstraat 62 wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Wie op 20 augustus is ver hinderd, kan zich op donderdag 22 augustus van 09.00 tot 13.08 uur inschrijven. Tachtig leden van de Ontario Christian Music As sembly (OCMA) uit Canada en het Koper Quintet tre den zaterdag 24 augustus op in de Immanueikerk in Maassluis. Het koor verzorgt voor de vierde keer sinds 1981 een zogenaamde Holland Tour. De Qïgel- beleiding wordt verzorgd door Sander van Marion die dit jaar zijn veertigjarig jubileum viert als toon kunstenaar en in oktober weer naar Canada afreist. Het koor dat onder leiding staat van Leendert Kooij bestaat overigens voor 95 procent uit Nederlandse emigranten en hun kinderen en kleinkinderen. Ook dirigent Kooij emigreerde in 1958 naar Canada. Hij is lid van het befaamde Koninklijke Conservatorium van Muziek in Toronto en is al 35 jaar dirigent van het OCMA, Kooij is samen met zijn vrouw dc hoek steen van de organisatie. Zij bereiden samen met de organisatie in Nederland de reeks concerten voor. Het concert in Maassluis wordt net als in 1991 ge opend door de burgemeester van Maassluis, mevrouw Sterkenburg-Versluis. Het programma be gint op 24 augustus om 20.00 uur en de toegang be draagt ƒ7,50. Voor inlichtingen rond de kaartverkoop tel. 010-5913026 Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven- p laats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Cees den Hoi- lander (l.) werkt samen metJonge- renpooler Ferry van Leeuwenhard aan de res tauratievan het jacht Foto Roel Dijkstra Door Pieter Vermaas Schiedam In een afgelegen droogdok op het terrein van Wilton-Fijenoord is een ge sprek nauwelijks mogelijk. Zo veel herrie vet oorzaakt de restauratie van een klassiek, vijfentwintig meter lang Amerikaans zeiljacht uit 1929. Het wedstrijdjaeht met een indrukwekkend palma res is de Simba, wat leeuw' betekent in Swahili. Nu is hij nog 'gekooid'. Maar straks, in originele staat gerestaureerd, moet de leeuw weer over de wateren brullen. In de nabije toekomst wil hij zijn droom zien uitkomen om met het grote klassieke jacht het ruime sop te kiezen. En ook over de his torie en faam van de Simba kan Cees den Hollander van de Stich ting Classic Masterpieces van al les vertellen. Maar er is meer aan de hand in het dok. De onbetaalde projectlei der is momenteel zeven dagen in de week met allerlei instanties in de slag om uit het project een res- tauratieschool te laten groeien. Op dit moment leveren Stichting Maatwerk en de Jongerenpool hem al jongens die samen met vrijwilligers aan de Simba scha ven. Uiteindelijk moet er, in sa menwerking met Centrum Vak opleiding Rijnmond, een prak tijkschool komen. Met de opgeda ne ervaring en een certificaat op zak, kunnen gemotiveerde jonge ren zo hun kansen op een baan in de jachtbouw vergroten. Gemotiveerd „Het is een hele klus en er vallen ook wel eens jongeren af," vertelt Den Hollander. „Via de Stichting Maatwerk en de Jongerenpool hebben we nu tien jongens, 't Is een heel gevarieerd gezelschap waar ook wel eens een probleem jongere tussen zit. Je hebt altijd een aantal jongeren dat niet wil werken. Zo is er op het ogenblik één op vakantie, maar of we die nog terug zullen zien...? De gemo tiveerde krachten houden we in elk geval over en samen met een aantal vrijwilligers vormen die een goede ploeg." Op het oog verkeert de restauratie nog in het beginstadium en lijkt het niet op te schieten. „Maar dat is slechts schijn," beweert Den Hollander met grote stelligheid. „Dat het niet lijkt op te schieten komt omdat we nu de staalcon structie onder handen nemen. Zo zijn er vijfduizend klinknagels uit het jacht geboord." De restauratie oogt daarom wei nig spectaculair. „Metaal is inder daad grijs en grauw," zegt Jonge- renpooler Ferry van Leeuwen. „Als we straks bezig zijn met het hout, dan wordt het pas echt mooi. Hout leeft en daarin ligt vooral mijn interesse." Ferry (21) is nu twee maanden bij het project betrokken. Met de werkervaring die hij opdoet wil hij later 'iets met timmeren' gaan doen. Nu al geeft hij aan dat hij best de periode van zes maanden jongerenpoolwerk (4 dagen, 32 uur per week) wil verlengen, zo bevalt hem het werk. - - - Twee vliegen Met de Simba probeert Den Hol lander twee vliegen in één klap te slaan. Nederland op internationa le regatta's een woordje laten meespreken én het bieden van kansen aan werkloze jongeren via het opzetten van een restauratie- school voor vermaarde zeil jachten. Die restauratieschool moet verschijnen bij het Jan Blanken Dok in Hellevoetsluis, waar de Simba I januari op een ponton naar toe wordt gesleep! voor de verdere afbouw. Het dok moet onder meer een museum- werf worden voor jachtbouw en zeilsport. Door het verder aantrekken, van vrijwilligers met specialistische kennis (lassers, klinkers en scheepstimmerlieden) en het werven van sponsors verwacht Den Hollander dat het project zal slagen. Een groeiend aantal be- drijvan in de Rijnmond draagt, fi nancieel en materieel, bij aan het project. Uiteindelijk zal de opge knapte Simba te bewonderen zijn in internationale klassieke regat ta's. Sponsors en werkers kunnen meezeilen als het unieke wed strijdjaeht klaar is. Vry willigere en spons ors kunnen zich melden bij: Stichting Clas sic Masterpieces, projectleider Cees den Hollander. Telefoon nummer: 070-3233867. Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Op het VW- kantoor in Hoek van Holland gaat het werk ondanks de aangekon digde sluiting gewoon door. Het is druk aan de balie. Een Duitse toe rist verdiept zich in de folders, een Nederlander wil weten wat de mogelijkheden zijn om de storm vloedkering te bezoeken en of het inderdaad mogelijk is om met de Stena Line in één dag heen en weer te varen naar Harwich. De medewerksters van de WV doen hun uiterste best om ieder een tevreden te stellen. De argelo ze toerist heeft niets in de gaten van de spanning die er intern heerst. Want het is nog maar de vraag of de mensen die nu hun diensten verlenen ten behoeve van het toerisme dat ook volgend j aar nog zullen doen. Vast staal in elk geval al dat het niet meer zal gebeuren vanuit het huidige kan toor aan de Rietdijkstraat. Want per 1 april 1S97 wordt de Hoekse WV opgeheven. Een aan tal kernactiviteiten wordt dan overgenomen door de Grenswis selkantoren nv (GWK) dat een HetWV-kan- toor in Hoek van Holland. De toeristen hulp wordt volgend jaar overgenomen door het Grenswissel kantoor. FOtO Roel Dijkstra nieuw kantoor op het station opent. De promotionele activitei ten worden door de Hoekse deel- gemeenteraad ondergebracht in een nog te vormen stichting. „En dat is eigenlijk het enige waar we redelijk zeker van zijn," verzucht Eefje Drost, die sinds zes jaar directeur is van de Hoekse VW. „We zijn maandag welis waar ingelicht over plannen tot sluiting, maar er zijn een heleboel vaagheden. Vooral ten aanzien van de positie van de huidige me dewerkers. De gesprekken daar over moeten eigenlijk nog begin nen." Drost betreurt het dat het kantoor wordt gesloten, hoewel dat eigenlijk niet echt een verras- si ng is. Er werd al enkele j aren ge discussieerd over de hoge kosten van de WV, die volledig door de deelgemeente moeten worden op gebracht. „Ik dacht dat we juist op de goede weg waren. We verlenen de laat ste jaren meer diensten voor een breder publiek. Ik vraag me af wat er overblijft van bijvoorbeeld de rondleidingen en de rondritten. Ook het voortbestaan van het eve- nementenbiad en de folders is on zeker. We hadden als het ware een trein in gang gezet, maar die is nu gestopt. Het is maar de vraag op welke manier die weer zal gaan rijden." De medewerksters willen overi gens niet al te veel zeggen, omdat ze bang zijn de onderhandelingen over hun overgang naar het GWK te schaden. Marièlle Spaan, die ook al ruim zes jaar bij de VVV werkt, wil toch wel kwijt dat het nief leuk is dat het kantoor gaat sluiten. „De ma nier waarop is niet prettig. Wij zijn maandag ingelicht met de mededeling dat er de eerste we ken niets naar buiten zou komen. We hebben zelfs onze eigen fami lie niet ingelicht en nu blijkt het nieuws al bij een heleboel mensen te zijn doorgedrongen. Het maakt onze toekomst nog wat onzeker der." Vrijdag 16 augustus VIAARDINGEN Hof/Oranjepark. Festival: Hof van Hartelust theatervoorstelling 'De Heksentoren. Wijkcentra de Tel- der, 't Nieuwelant, Holy, de Pijpe- laar en buurthuis de Haven. Kin- derspeelweek. VW-kantoor. Stads wandeling, 19.15u. HOEK VAN HOLLAND Deelgemeentehuis. Défilé avond vierdaagse, 20.15u. ROTTERDAM Plein 1940-Zadkine, Oranjeboom Straatfestival, 19.30u. Zaterdag 17 augustus SCHIEDAM Grote of Sint Janskerk. Pianoreci tal, 15.00u. Podiumcafé. Right Stuff22.00u. VLAARDINGEN Hof/Oranjepark. Festival: Hof van Hartelust. Grote Kerk. Wandelcon cert, 15.00-17.00u. HOEK VAN HOLLAND HWSV. Vissers vissen met zeilers, 09.00-12.00u. Zeilers zeilen met vissers, I4.00u. WATERINGEN Hofpark. Waterpop,13.00-23.00u. ROTTERDAM StLaurenskerk. De Italiaanse Bach,orgelconcert, IS.OOu. Rotter dams Centrum voor Theater. Over man/vrouw, fantasie, echt en niet echt, 20.00u. Plein1940-Zadkine. Oranjeboom Straatfestival, 13.00u. De Vleik. Stoned Immaculate, 22.00 ROTTERDAM Calypso 1: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Kansas O/ (al) dag. 6.45-9.30. uaiypso 3: 'From dusk till dawn' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Rob Roy' (16) dag. 12-3.15. Cinerama 1: 'Mission: Im possible' (12) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cine rama 3: 'City Hall' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: The Craft' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: "Vampi rein Brooklyn' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Corso: 'Mission: Im possible' (12) dag.(beh.ma.6.45) I.15-4-6.45-9.30. Imax Theater. 'Survival Island' (al) dag. 2-4. The li ving Sea' (al) dag. 1-3. 'Erased (16) 7.30, 'Mission: Impossible' (12) dag, 5.15-9.45. Lantaren 1: dag. 9.30 (16): Two girts in Jove' do. 'Fresa y chocolate' vr. The Piano' za. 'Ma- karov'zo. 'La Tarea' ma. 'Das Versp- rechen'di. 'Ie Buttane'wo. Venster h 'Guantanamera' (al) dag. 9.30. Venster 2: 'Short Cuts* (16) dag. 9.45. VensterS: 'En Avoir' (16) dag. 10. Venster4: '11 Postino' dag. 9.30. Lumïère Js 'Eraser' (16) dag 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2:'Rumble in the Bronx' (16) dag. 6.45-9.30. Lu mière 3: 'ittakestwo'{al)dag.l,15- 4-6.45. 'Up close personal' (al) dag. 9.30. Lumière 4: 'Primal Fear' (16) dag. 6.45-9.30. Pathé 1: 'Era ser' (16) dag. 11.30-2-4.30-7- 9.30. Pathé 7x 'Never talk to stran gers' (16) dag. 5.50-7.35-9.50, za.alleen 5,50-7.35. Pathé 3: 'Moonlight Valentino* (al) dag. II.05-1.40-4,15-6.50-9,25. Pa thé 4: 'Kingpin' (12) dag. 11.40- 2.10-4.40-7.10-9.40, za.9.50. Twister' (12)za. 9.40. Pathé 5: The Rock' (16) dag. 12.35-3.30-6.25- 9.20, ma.met om 6.25. Pathé 6: 'Spy Hard' (al) dag. 4-6.05-8.10- 10.15. Pathé 7: 'BeautifijlGiris'(12) dag. 12.05-2.30-4.55-7.20-9.45. Rex: '1001 Erotic Nights' 'A girt best fnends' 'Bordello' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Twister' (16) vr.za.00,15. Lumière 2: 'Eraser' (16) vr,za.00.15. Lumiè re 3: 'Mission: Impossible' vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Screamers'(16) vr.za, 00,15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba be' (N) dag. 1,15-4. Lumière 2: 'Ripper' dag 1.15-4. Lumière 4: 'A Gooiy Movie' (N) dag 1.15-4. Pa thé: ToyStory'(N) dag. 11.50-1.55. 'A Goofy Movie' (N) dag. 11.20- 1.20-3.20. Vlaardingen—Het in de afgelopen tijd verder verjongde Vlaardings Musicalgezetschap VMG heeft de smaak te pakken van jaarlijkse optredens. Volgend jaar brengt het VMG een liedjesshow op de planken en in 1998 volgt een nieu we musical in het kader van het 725-jarig bestaan van Vlaardin gen. 'Jaar in-jaar uit' is de titel van de muzikale show, dte in elk geval op 11 en 12 maart 1997 in de Stadsge hoorzaal zal worden uitgevoerd. Het is een sprankelend showpro gramma waarin met zo'n zestig melodieën de vier jaargetijden worden bezongen. De decor- en costuumontwerpers krijgen dc kans hun fantasie bot te vieren, spelers en speelsters kunnen hun stem en beweging perfectioneren. Het publiek krijgt (voor 22,50) een gezellig avondje uit aangebo den. inclusief koffie vooraf en een pauzedrankje. Het showprogramma begint in de zomer, die -zoals de aankondi ging meldt- „schaterend voorby golft en deint met uitbundige, zonnige dagen vol levenslust en vervolmakingen van de voorjaars beloften." In de rijke kleurschakeringen van de herfst met hoog rollende, wit schuimende golven en een gie rende wind wordt teruggedacht aan de zomer 'die weer voorbij is' voordat de winterplaatjes in beeld komen. Met jolijt op het ijs en in de sneeuw, romantiek rond kerst mis en de blijheid over het einde van de 'lange' winter. Een zwoel briesje, gouden stralen van de opkomende zon in een hei ig decor omlijsten de lentemclo- dieën. "Vandaag is de dag om bloe men te kopen, vandaag is de dag om langs de straten te lopen' zal het klinken in dat laatste jaarge tijde van de show, „We be/ingen de zonnig kant van heten. 'On the sunny side of i eet' trekt ons gezelschap langs Vlaardingse straten en dre ven," redeneren de samenstel lers. Muzikaal leider Diek Borst is al druk in touw om melodieën te ar rangeren en te maken. Daarbij misschien de hit 'Het is weer lente in de ogen van de iandartsassis- tente' van de Vlaardingse zanger Peter de Koning. „Het gezelschap wil dat liedje ook graag opnemen in de show en ik denk eraan om het door een grote groep te laten zingen." Revue Ondertussen werken Borst, een voortdurende bron van ideeën, en tekstschrijver Chris Bezooijen ge staag aan een volgende productie over de Vlaardingse historie. In 1998 is het 725 jaar geleden dat Vlaardingen stadsrechten kreeg en dat vinden zij een goede aan leiding om de ontwikkeling vanaf het vroegste begin van deze meer dan veertig eeuwen oude neder zetting in een notendop weer te geven. Met de verjonging, die het musi calgezelschap heeft ondergaan in aanloop naar het laatste s-cces met 'De zee is ons land', is de be hoefte aan meer optredens ge groeid. Twee jaar wachten op een volgende productie wordt daarom overbrugd met de liedjesshow 'Jaar in - jaar uit'. Hierbij speelt zeker een rol dat lopende de voor bereiding van de vorige musical de min of meer gedwongen uit voering van een Bevrijdingsshow er tussendoor goed is bevallen. Dick Borst laat zich overigens niet verleiden al te veel informa tie prijs te geven over de revue voor 1998. Vast staat wel dat Chris Bezooijen en hij de Vlaardingse geschiedenis in zullen duiken om een groot aantal, deels nog onbe kende maar interessante feiten op de planken weer te kunnen ge ven. Het begin lijkt zeer primitief te worden. Vele Vlaardingers zul len bijvoorbeeld niet weten dat in 1018de 'Slag bij Vlaardinge' werd geleverd door het keizerlijke le ger. Ook zal er aandacht zijn voor de zeevaart en speelt de op Rem- brandts Nachtwacht afgebeelde Ruitenberg een rol. Het is de be doeling in twee uur tijd de hele geschiedenis van Vlaardingen de revue te laten passeren. Wellicht gunt Dick Borst het publiek ook nog een kijkje in de toekomst Regisseur Ene van der Ende legt uit dat de revue, in tegenstelling tot bij musicals, uit verschillende stukjes geschiedenis is opge bouwd, verdeeld over meerdere blokken. De schrijvers smeden dit samen met behulp van diverse theatervormen, langs één grote, verhalende lijn. Orkest De belangstelling voor het in 1991 opgerichte VMG groeit nog steeds. Het gezelschapbestaatnu, na de toelating van vijf nieuwe le den, uit 58 personen. Voor de nieuwe historische productie wordt gezocht naar verdere uit breiding Van der Ende vertelt dat aan nieuwe medespelers behoor lijk hoge eisen worden gesteld. De rest van de leiding valt hem bij want het streven naar steeds bete re prestaties staat hoog in het vaandel. Met name het orkest voor de grote revue, waarvan de naam overi gens pas later dit jaar bekend zal worden, zou Dick Borst een flinke uitbreiding willen geven. Alle in strumentalisten zijn in principe welkom, mits natuurlijk van het juiste niveau, maar het is in het bijzonder de groep strijkers waar voor men dringend aanvulling zoekt. Het zeer heterogene gezelschap heeft, naast hard en enthousiast werken, ontzettend veel gezellig heid en sfeer te bieden. De huidi ge leeftijd van de leden ligt tussen de 16 en 82 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3