217 Sloothaak, winnaar met noten op zijn zang Anky van Grunsven vergeet haar zorgen Duitser heeft lof voor maar ook aanmerkingen op organisatie CHIO Hans Horn meer thuis ^|§r Schumacher heeft 'iets' met Francorchamps Barcelona blij met Ronaldo Paard door stroom gedood Kamsky alleen aan de leiding Edwin de Nijs vierde bij WK Twaalfde plek Dennis Looze Schuldvraag crash Verstappen nog zonder antwoord Paralympische zwemmers grossieren in medailles Linford Christie zet er definitief punt achter Belgische gewonde van rallyongeluk overleden Rotterdams Dagblad I Maandag 26 augustus 1996 Barcelona Mega-aankoop Ro naldo is met Barcelona dichtbij zijn eerste prijs. De club uit de Ca talaanse hoofdstad won in het Olympisch Stadion op de berg Montjuich de eerste wedstrijd om de Super Cup tegen Atletico Ma drid met 5-2. Woensdag volgt het tweede duel, in Madrid. De 19-jarigc Braziliaan Ronaldo. voor bijna 35 miljoen gulden over genomen van PSV, maakte het misschien wel doorslaggevende vijfde doelpunt van Barcelona. Maar hij bevond zich duidelijk in buitenspelpositie. Fabuleus was de manier waarop hij bij de inlei ding van het vierde doelpunt een tegenstander uitspeelde, waarna De la Pena kon scoren. Ook de openingstreffer was van Ronaldo. Diens landgenoot Giovanni en Spaans international Pizzi maak ten de andere doelpunten van Barcelona, dit seizoen onder lei ding van de Engelse trainer Bob by Robson. Voor Atletico, dat zowel kampioenschap als beker won afgelopen seizoen, scoorden Esnaider en Pantic (strafschop). De ploeg stond zelfs met 2-1 voor. Huenxe By het Duitse kampi oenschap voor Young Riders in Hünxe is gisteren een paard door elektrocutie om het leven geko men. Tijdens een hevige onweers bui vloog een staJtent los van ae verankering. Daarbij werd een elektriciteitsdraad kapot getrok ken en kwam de metalen con structie m de tent onder stroom te staan. Een rijdier bleef dood na een botsing met een paal. Amsterdam In het Donner Me morial Schaaktoernooi is Gata Kamsky na acht ronden alleen op kop gekomen De Amerikaan ver sloeg zondag een directe concur rent, de Engelsman Hodsgon. Za terdag won Kamsky ook al, van dc mager acterende Jan Timman. DeFirmian, landgenoot van Kamsky, viel iets terug. Hij lever de een half puntje in door remise te spelen tegen Timman. De Ne derlander speelt vooralsnog geen rol van betekenis: voorlaatste. De partij tussen Kamsky en Hodgson had een ongewoon be gin. De Engelsman bracht het zeldzame Pools op het bord, maar kwam al snel in moeilijkheden. De Amerikaan bracht zijn stuk ken naar mooie velden en wist op de 22e zet zijn positionele voorde len om te zetten in pionwinst. Uit eindelijk beëindigde Kamsky de partü succesvol, met een fraaie damemanoeuvre. Morozevitsj behaalde een spaar zaam punt, ten koste van Van Wdy. Hoewel de Tüburger goed uit de opening jkwam, werd hy op de 22e zet tactisch overrompeld. Een onvoorzichtige zet werd hard handig afgestraft. Salov offerde tegen Piket op de negende zet een paard, in ruil daarvoor kreeg hij drie pionnen. Desondanks behield de Neder lander met zwart het initiatief. Sa lov vluchtte in het eindspel, waar in Piket vrijwel geen winstkansen kreeg. Op de 42e zet werd tot re mise besloten. Vaxholm Dc Nederlandse kanovaarster Nicole Bulk is bij het WK marathon in het Zweedse Vaxholm als derde geëindigd. Bulk had voor de 40 km 2.52.30 uur nodig. Het goud was voor de Zweedse Susanne Gunnarsson in 2.51.50. Ze bleef de Britse Anna Hemmings een seconde voor. Edwin de Nijs eindigde zaterdag op de 40 km als vierde in 2 36.42 u. De Nijs had een achterstand van 23 sec op de Australische winnaar Meek Chadleigh, die de Ier Gary Mawer met minder dan een halve seconde verschil versloeg. Cleveland De Brit Simon Les sing is in Cleveland (VSt) wereld kampioen triathlon geworden op de Olympische afstand. Hij had voor de 1500 m zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen 1 uur, 31 minuten en 10 seconden nodig. De Belg Luc van Lierde werd op 21 seconden tweede. Het brons was voor de Braziliaan Leandro Macedo. Beste Nederlander was Dennis Looze. Hij finishte als twaalfde op 3,11 van de winnaar. Bij de vrouwen zegevierde de Au stralische Jacky Gallagher in 1.50.54 voor landgenote Emma Carney en de Canadese Carol Montgomery, Wieke Hoogzaad eindigde als zeventiende. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Met Franke Sloothaak kreeg het 48ste CHIO niet alleen de winnaar die het verdien de. Het concours hippique in Rotterdam trof daar mee ook een ruiter die de nodige noten op zijn zang heeft. Als voorzitter van de International Eiders Club keek de Duitser niet alleen naar de forse pot met prijzengeld (minimaal 125.000 gulden) die hij in Rotter dam veroverde. De geboren Fries had ook zo zijn aanmerkingen. R0TTFRDAM „Natuurlijk ben ik blij dat ik de Grand Pnx heb gewonnen," maakte de winnaar van het teamgoud in At lanta duidelijk. „maarzoals het hier is gegaan, klopt het niet. Ik ben zeker niet tevreden over al die avondwed strijden. We maken dagen van half tien 's ochtends tot half tien 's avonds. De dag duurt gewoon te lang." „Maar het zit hier 's avonds wel vol," repliceerde Jan Willem Korner, de se cretaris van het organisatiecomité. „Voor de sponsors is het eveneens een ideale gelegenheid om hun rela ties te ontvangen. Ik weet niet of het de bedoeling is om de hele avond al leen show te laten zien. Maar goed, we zullen de situatie beoordelen." De altijd opgewekte Sloothaak, reeds in 1991 winnaar met Walzerkonig. had niet alleen klachten. Hij was vol lof over de toestand van het terrein. Een uur voor de start van de Grote Pnjs openden de hemelpoorten zich en kwam de regen met bakken uit de hemel. „Er zijn tal van concoursen, waarvan ik zeker weet dat de bodem zich niet zo goed had gehouden. Dit was mede de verdienste van de Hei- demij. Daarnaast hebben wij als rui ters prima met de pareoursbouwers kunnen overleggen over het par cours. We hebben zelf dingen kunnen aanpassen. Zo moet het ook. Samen maken we de sport." Met Joly, een tienjarig Belgische fok- produkt (vader Major de Cour), had Franke Sloothaak het voordeel dat hij als laatste in de barrage mocht star ten. Voor hem hadden Wout-Jan van der Schans, Rodrigo Pessoa en Soren von Ronne reeds een fout gemaakt. De gelouterde ruiter deed wat van hem werd verwacht en liet de balken op hun plaats. ,,Joly sprong zo gewel dig. De laatste hindernis was één gro te explosie. Daarom viel ik byna van mijn paard, want ik had niet op zo veel kracht gerekend." Voor Wout-Jan van der Schans lever de de derde plaats achter de jongste Pessoa in de Grote Prijs weer het no dige zelfvertrouwen op. De man uit Lunteren had op jacht naar Olym pische kwalificatie veel pech. Global Leroy Brown gooide op beslissende momenten een balk uit de iepels. Bondscoach Hans Hom liet de combi natie dan ook thuis. „Maar daar ben ik nooit boos om geweest. Hans had nu eenmaal zijn keuze gemaakt." In Rotterdam werd Van der Schans verrast door zijn paard. „Elke keer als ik dacht dat de omstandigheden te gen waren, toonde Leroy Brown extra wil om te gaan. Juist dan komt hij tot aparte prestaties. Misschien dat het paard met mij meevoelt. Ik heb in elk geval het idee dat Leroy elke keer be ter wordt. Hij is pas twaalf jaar, dus kan zeker nog een tijdje mee." De ruiter van de Radetzky Hoeve kreeg het voormalig paard van de Duitser Tjark Nagel tot zijn beschik king dank zij de welwillende mede werking van een groot aantal vrien den. Zij kochten het dier. „Wie dat zijn? Er staan twee namen in het pas poort van het paard, de rest wil onbe kend blijven. Zij hebben niet de be hoefte om naar buiten te treden. Ze hebben mij in elk geval beloofd dat het dierniet wordt verkocht. Interes se is ervoor paarden als Leroy zeker." Rotterdam Hans Horn nam tijdens het CHIO in Rotterdam met een tweede plaats achter Ierland afscheid als zelfstan dig bondscoach. De inwoner van Ootmarsum wordt in het vervolg op veel concoursen en landenwedstrijden vertegen woordigd door Amoud Muller, zijn nieuwe rechterhand. Hom blijft wel de technische eind verantwoording houden. „Ik maak keuzes en bepaal de selectie. Amoud heeft vooral op concoursen een begeleiden de rol en is voor de sociale aan gelegenheden," maakte de Twent in Rotterdam duidelijk. „Het betekent niet dat ik nooit meer op evenementen kom. Ik zal op belangrijke dagen regel matig aanwezig rijn." Hans Hom is bezi g om zijn top sportstal af te bouwen. Na het vertrek van topniiter Jos Lansink naar stal Zangershei- de heelt de Twent niet meer de ambitie om met een andere ruiter verder te gaan. „Jerry Smit en Jeroen Dubbeldam staan weliswaar bij mij op stal en zullen regelmatig mijn jan- ge paarden rijden, maar ze lo geren alleen bij mij. Ik heb met Lianos en Easy Jumper nog twee toppaarden op stal staan. Dc hoop hen op korte termijn naar Italië te verkopen. Ik ben blij dat het dan gedaan is. Dan hoef ik geen buikpijn meer te hebben als ik paarden ver koop. Met jonge paarden heb ik nog niet zo'n binding." Hom beschouwt de overwin ning van Libero H in de we reldbekerfinale in Den Bosch (1992) als het hoogtepunt van zijn carrière als stalhouder. „Zeker omdat ik weet wat li bero ervoor heeft moeten doen. Libero zal ik ook nooit verko pen en mag na zijn diensten als dekhengst bij mij van zijn oude dag genieten." V Rotterdam Juichend reed Anky van Grunsven zaterdagavond de ereronde door het Kralmgse Bos. Voor de derde keer in haar carriè re zegevierde de Gemertse in de kür op muziek. Achter de lach van de 28-jarige Brabantse gingen echter de nodige zorgen schuil, 's Middags stond het huilen haar nog nader dan het lachen. De oor zaak: al het geklets over de sfeer binnen de ploeg. Kort daarvoor hadden Sjef Janssen en Sven Ro- thenberger in een uur durend ge sprek de zakelijke meningsver schillen besproken. „We zitten op de goede weg," concludeerde Janssen, de partner van Van Grunsven. Toen journalisten de amazone vervolgens 'lastige' vra gen stelden, werd het de nummer twee van de Olympische Spelen te veel. „Ik snap het J.'emaal niet meer. Iedereen beschuldigt my, maar ik weet nergens van." De misère leek zich voort te zet ten toen de regen 's avonds tij dens de geplande pauze van de kür op muziek met bakken uit de hemel kwam. Donder en bliksem begeleidden de stortvloed aan wa ter, die van de bak van 20 bij 60 meter een grote modderpoel maakten. Na een half uur achtte de jury de piste weer begaanbaar. De Olym pisch kampioene dacht daar an ders over. Werth vond de omstan digheden een start niet waard. Haar paard Anthony had daags daarvoor reeds een hoefijzer tij dens de proef verloren. Bang voor een herhaling en verwonding hield de Duitse haar paard bin nen. Overigens had ze de ruin niet eens uit de box gehaald om los te ryden. Voor Anky van Grunsven lag de weg naar de hoofdprijs open na het wegvallen van Werth. Met een solide proef op Cameleon Cocktail voldeed de amazone aan de ver wachtingen. De Duitse Martina Hannover verdiende met een fraaie uitvoering een tweede posi tie, voor de Britse Sandy Pfiueger. Ankyvan Grunsven wordt gefeli citeerd door het publiek met haar overwinning in de kür op muziek. Foto Coes Kuiper/ Rotterdams Francorchamps—Damon Hill mag Michael Schumacher wel dank baarzijn. De Duitse wereldkampi oen voorkwam tijdens de Grand Prix van België dat Jacques Ville- neuve de afstand tot zijn teamge noot Hill reduceerde tot acht pun ten in de race om de wereldtitel Formule I. Dank zij de Duitser is de marge tussen de twee Wil- liams-Renault-coureurs, de enige overgebleven kandidaten om 'Schumi' op te volgen, dertien punten met nog drie Grote Prij zen op het programma. „De strijd om de wereldtitel is nog niet afgelopen," zei Villeneuve strijdvaardig nadat hij op het cir cuit van Francorchamps als twee de was afgevlagd achter Schuma cher. „Ik had beterezaken gedaan als ik had gewonnen. Maai- met deze tweede plaats ben ik zeker niet ontevreden." Hill finishte op de Ardense racebaan als vijfde. Jos Verstappen haalde de finish weer eens niet. De 24-jarige Ne derlander crashte hevig in de elf de ronde en moest voor onderzoek naar het ziekenhuis van Luik. Michael Schumacher heeft een stevige band met het circuit van Francorchamps. In 1991 debu teerde de tweevoudige wereld kampioen in de Ardennen als For mule I-coureur. Zijn overwinning van gisteren, de tweede van het seizoen, was de derde op rij in Bel- gie, ook al werd hij twee jaar gele den gediskwalificeerd. De Benet ton waarmee hij in dat jaar reed bleek bij controle niet te voldoen aan de reglementen. „Ik heb 'iets' met dit circuit," zei Schumacher. „Francorchamps ligt me wel. Met zijn snelle bochten. Maar als ie mand mij vooraf had gezegd dat ik zou winnen, was ik in schaterla chen uitgebarsten. Hiermee had ik geen rekening gehouden." Ferrari en Schumacher kennen dit jaar meer dalen dan pieken. Sinds Canada dreigde de Scude- ria het lachertje van de Formule I te worden. De tientallen miljoe nen investerende renstal beleefde het dieptepunt tijdens de GP van Frankrijk eind juni. Tijdens de opwarmronde begaf de motor van Schumachers wagen het al. Slechts zes keer bereikte Schu macher de finish. Ploegmakker Eddie Irvine zag slechts vier keer de zwart-witgeblokte vlag. „Voor elke race is het de vraag of de auto het einde haalt. Het is een seizoen van vallen en opstaan," vertelde Schumacher. „Je moet een beetje geluk hebben. In Span je won ik dit jaar door de extreme omstandigheden (stromende re gen). Nu was het een echte race." Beste en slimste Schumacher mag zich niet alleen de beste Formule I-coureur van het moment noemen, hij is óók de slimste tacticus. De 27-jarige Duitser profiteerde optimaal van het moment dat de Safety-Car na het ongeluk van Verstappen op de baan was. Schumacher en Irvine doken als eerste de pïtstraat in vooreen tank- en bandenstop. Vil leneuve wilde dat ook, maar com municatiestoornis met het team zorgde ervoor dat de Canadees pas later nieuwe banden en brandstof ophaalde. „Daardoor heb ik verloren," meende de zoon van wijlen Gilles Villeneuve. „Ik heb geen stalorders. Hili en ik hebben gelijke kansen. Frank Williams weet dat één van ons we reldkampioen wordt. Hem is het een zorg wie van de twee." Schumacher zou tijdens de slot- Michael Schumacher (r) knuffelt na zijn zege zijn technische steun en toeverlaat bij Ferrari, Jean Todt. Foto Reuters races wel eens. een niet onbelang rijke rol kunnen spelen in het duel tussen Hill en Villeneuve. De Duitser kan onbevangen racen. Villeneuve en HiU staan onder druk en de vtaag is vooral hoe Hill met de spanning weet om tc gaan. Het is bekend dat de zoon van wij len Graham Hill, zoals de afgelo pen jaren is gebleken in het het gevecht met Schumacher, onder pressie bezwijkt en fouten maakt. Francorchamps Een stijve nek en een beetje hoofd pijn. Het waren gisteren de enige ongemakken voor Jos Verstappen na een 2ware crash tijdens de Grand Prix van Belgie. De Nederlandse formule 1-eoureur raakte in de elfde ronde met een snelheid van ruim tweehonderd kilometer van de baan in de bocht van 'Stavelot, aan de achterzijde van het circuit van Fran corchamps. De 24-jarige Limburger kon op eigen kracht uit het wrak kruipen. Een beetje wankel stapte hij in een ambulance. Na onderzoek in het Medisch Centrum op het circuit, waar de eerste diagnose een stijve nek en hoofdpijn luidde, werd de onfortuinlijke coureur per helicopter naar het ziekenhuis van Luik gevlo gen, Daar werden uit voorzorg röntgenfoto's ge maakt. Gisteravond verliet hij het ziekenhuis alweer. „Naar omstandigheden gaat het prima met hem," liet Verstappens mentor Huub Rothengatter vanuit Luik weten. „In Monza tijdens de GP van Italië is hij weer van de partij." Over de oorzaak is officieel nog niets bekendge maakt door de teamleiding van Footwork-Hart. Vlak voor het ongeval was Verstappen in de pit geweest omdat het gaspedaal bleef hangen. „We kunnen pas deze week na de analyse van de telematrie, waarin al le meegegevens worden opgeslagen, meer duidelijk heid verschaffen over de oorzaak," liet de teamlei ding weten. Het is niet uitgesloten dat een stuur stang is gebroken. „Dat heb ik ook gehoord", liet Ro thengatter weten. „Maar ik kan daarover niet oorde len." De dertiende Grand Prix van het seizoen was Verstappen niet gunstig gezind. Zoals zo vaak dit jaar, elf keer al, bereikte hij het eindpunt niet. Acht keer door mechanische problemen, twee keer door eigen fouten. Op wiens conto de harde schuiver van gistem moet worden bijgeschreven, is nog niet be kend. Feit was wel dat een harde klap was, want van de bolide was weinig meer heel. In september zal overigens duidelijk worden waar de Limburger in 1997 zijn rijkunsten zal vertonen. Drie teams zijn geïnteresseerd: Jordan, Stewart Racing en uiteraard zijn huidige werkgever TWR/Arrows. Verstappen zelf wil de ontwikkelingen bij Arrows af wachten. De Limburger laat zijn beslissing voor een groot deel afhangen van de nieuwe motorenbouwer met wie Arrows van plan is in zee te gaan. Atlanta De Nederlandse afvaardiging op de Para lympics heeft in Atlanta 45 medailles behaald. Ze ventien gouden, elf zilveren, zeventien bronzen. Ne derland eindigde daarmee op de achtste plaats in het Iandenklassement. Morgenochtend keert de groep gehandicapte sporters terug op Schiphol, een dag la ter is de ontvangst door premier Kok gepland. Van de 45 medailles werden er 29 in het zwemstadion behaald. Al win de Groot was de absolute topper. Hy werd achtmaal op het erepodium gehuldigd. Vijf maal als winnaar, tweemaal als tweede, eenmaal ais derde. Op de laatste dag van de tiende Paralympics won De Groot de 50 meter vrije slag, in 26,52 seconden. Jur- jen Engelsman werd vierde. Ruiger Sturkenboom in zijn klasse tweede op dezelfde afstand, Kasper Engel zesde. De estafetteploeg met De Groot, Engelsman, Engel en Sturkenboom won brons. Alwin Houtsma won zijn tweede gouden plak op de 50 meter vrij in een wereldrecord van 26,2. Eerder behaalde hij goud op de 100 m vrij. Bij de vrouwen behaalde Syreeta van Amelsfoort de vierde en Petra Keuvekamp de achtste plaats. De voetbaliers wonnen de finale tegen Rusland, 3-1. Paul Heersink, uit Duiven, maakte alle Nederlandse doelpunten. Sportieve teleurstellingen waren er ook. De basket ballers (zilver voor de vrouwen, een 7de plaats bij de mannen) en zitvolleybailers (vierde) accentueerden de noodzaak tot veijonging. In het atletiektoemooi waren de wheelers niet op dreef. Iwan van Breemen werd op de marathon de beste Nederlander, vijftien de in 1,37.31. De Zwitser Franz Nietlispaeh was in 1.20,44 winaar. Arie de Graaf werd 35ste, Harrie van Hout 49ste. In een spannend Nederlands onderonsje veroverde Maaike Smit verrassend de Olympische titel bij het tennis. De Groningse versloeg in de finale Monique Kalkman-Van den Bosch in drie sets: 0-6 7-6 7-6. Bij de mannen was er goud voor Ricky Molier. De tennis ser uit Bergeyk won van de Amerikaan Welch in twee sets: 7-6 6-2. Ook Kalkman-Van den Bosch en Vandie- rendock kregen de begeerde gouden piak. In de fina le van het vrouwendubbel won het tweetal van het Amerikaanse duo Hope en Olson, De setstanden wa ren 6-1 6-0. Ondanks het sportieve gewin hield chef de mission Cees Vervoom een kater over aan het evenement De Amerikaanse organisatie tijdens de 'echte' Olym pische Spelen al vaak bekritiseerd, had nog niet van de fouten geleerd.Atlanta was een koude douche na onze geslaagde trainingsstage in Warm Springs," zei oud-zwemmer Vervoorn. „De kamers waren te klein en niet schoon, de organisatie rammelde. We hebben al snel zaken naar ons toe getrokken. Met name in de medische hoek." Ploegarts Inge de Punder constateerde vooral huid klachten, als gevolg van smerige vloeren, en irrita ties, als gevolg van onreglementaire dopingcontro les. „Zwemster Syreeta van Amelsfoort is urenlang gecontroleerd. Doordat ze teveel had gedronken, was het soortgelijk gewicht van haar urine te licht. Ze hebben haar zonder eten of drinken met haar bege leider naar het olympisch dorp gestuurd en de vol gende ochtend laten terugkomen. Dat is tegen de re gels in." SheffieldLinford Christie liep gisteren in Sheffield zijn laatste wedstrijd op Britse bodem en sprak daar na woorden die al een tijdje werden verwacht. Hy stopt na het seizoen met topatletiek. De Brit, de voor malig wereld- en Olympische kampioen, is 36 jaar oud. Christie liet lange tijd twijfel bestaan over zijn deelneming aan de Olympische Spelen. Uiteindelijk haalde hij de finale in Atlanta, waarin hij werd gedis kwalificeerd na twee valse starts. In Sheffield eindigde hij als derde op de 100 m, in 10,17. De op Jamaica geboren Christie zei daarna dat hij op 7 september mogelijk nog meedoet aan de Grand Prix-finale in Milaan. Maar daarna is het voor bij. „In het verleden ben ik meermalen van gedach ten veranderd, maar deze beslissing was niet moei lijk te nemen. Aan alle goede zaken komt een eind. Ik heb veel van mijn leven aan de atletiek gegeven, maar atletiek is niet mijn leven. Het beste is als je je later het mooie herinnert." Hinkstapsprong In het koele Sheffield waren weinig topprestaties te zien. Uitstekend was de winnende hinkstapsprong van Sarka Kasparkova uit Tsjechië, 14,84 m. Vorige maand haalde ze brons in Atlanta. Drie Olympische kampioenen bevestigden hun status: de Noor Rodal won de 800 meter, de Amerikaan Austin het hoog springen en diens landgenoot Allen Johnson de 110 meter horden. Bij een wedstrijd in Aken won Astrid Kumbemuss het kogelstoten met een afstand van 20,70 meter. Bij zonder is dat Kumbemuss één van de weinige topat leten, is die dit seizoen nog geen enkele wedstrijd hebben verloren. Het was haar 46e zege op rij. Voor Gert-Jan Liefers is de 1500 meter tijdens de WK atletiek voor junioren in Sydney in een teleurstelling geëindigd. Het jeugdige talent kwam na ongeveer 100 meter ten val maar wist zijn achterstand van ruim vijftien meter snel goed te maken. Na 3.40,47 kwam de atleet van AV34 als vierde over de streep. Ondanks de val verbeterde van zijn eigen Neder- landsejuniorenrecord met twee seconden. Helsinki Eén van de toeschouwen die vrijdag ge wond raakten bij een ongeluk tijdens de iOQO-meren- rally in het Finse Jyvaskyla, is een dag later overle den. Het slachtoffer is de 45-jarige journalist Ludo Briers uit het Belgische Alken. Een andere zwaar gewonde Belg is vrijdagavond ge opereerd. Zijn toestand is volgens de artsen stabiel In totaal raakten 31 mensen bij het ongeluk gewond. Twaalf van hen zijn nog in het ziekenhuis. Vorig jaar kwam in dezelfde rally een vrouw om het leven toen een auto tijdens de training over haar heen reed. De Deense autocoureur Karsten Rickardt verloor vrijdag aan het einde van de eerste klassementsproef de macht over het stuur van zijn Mitsubishi Lancer. Hij vloog met hoge snelheid uit de bocht en reed recht op een groep toeschouwers in. Rickardt bleef ongedeerd, evenals zijn navigator Ole Frederiksen. De Denen waar zwaar aangeslagen door het ongeluk. Volgens de Fin Kari Sohlberg, lid van de internatio nale autosportfederatie, was een stuurfout van Rick ardt de oorzaak van het ongeluk. De politie heeft aan gekondigd de zaak uitgebreid te onderzoeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3