21 Excelsior is cricketploeg van jaren'90 Het uur U is aangebroken voor honkballers van Holy Belg oppermachtig in gemoedelijke loop 4 VDL klaar voor 'kraker' tegen (Excelsior M VOC's 'House of Lords' één dag gemeentehuis van Schiedam j\ Goede afsluiting softbalsters Schiedam MggiPW Korfballers ODO starten met verlies Poloërs De Walrus heersen in eigen toernooi Nieuw titel Stein Rotterdams Dagblad i£% w\ n' m /Ti Maandag 2 september 1996 VlaardingenDe tijd begint te dringen voor Holy. De Vlaardingse honkballers hebben nog precies twee wedstrijden om vier belangrijke punten te verdienen om zo misschien de positie in de hoofdklasse Zuid te continueren. Maar Holy verloor in het voorbije weekeinde beide wedstrijden. Zaterdag werd het verregende duel te lgen Jeka ingehaald, de Bredase ploeg won gemakke lijk met 7-18. Gistermiddag stond het sleutelduel met Alcoa Zwijndrecht op de rol en ook daarin was de for matie van coach John Jonkers niet succesvol. Zwijn drecht won niet alleen met 7-5, ook op de ranglijst deed die ploeg goede zaken. Holy zag Zwijndrecht langszij komen (12 uit 20); alleen het Bossche HBS doet het nog slechter. De scheidende Holy-coach John Jonkers had zich zijn naderende afscheid aan de Zwaluwenlaan an ders voorgesteld. „Maar ik vrees toch dat het niveau van de hoofdklasse voor een aantal spelers iets te hoog is. Ik heb de ploeg heel het seizoen voorgehou den dat men als collectief de resultaten zelf moet neerzetten. Dan zie je soms dingen gebeuren, die niet te rijmen zijn met de realiteit." „Tegen Zwijndrecht bijvoorbeeld," geeft Jonkers als voorbeeld, „ervaar je plotseling dat sommige spelers zich met de coaching gaan bemoeien. In de achtste inning probeerde ik de slagkracht van Zwijndrecht te breken met een opzettelijke vier wijd en dat pakte even verkeerd uit. En meteen kwamen er bemoei enissen na het weggeven van een punt, terwijl zij als spelers toch veel meer punten weggegeven hebben." Jonkers had ook moeite met de verrichtingen van zijn ploeg in het slagperk en in het veld. „Met vijf honkslagen kun je geen wedstrijd winnen ais je ook nog eens een aantal beslissende veldfouten maakt." Jonkers doelde op de achtste slagbeurt, waarin Zwijndrecht vijf punten scoorde en naar 2-7 wegliep. Het antwoord was redelijk (Tarmond, Rossoni en Droog scoorden tegen, 5-7) maar daarna stokte de aanvalskraeht van Holy. Zorgelijk vond Jonkers ook dat zijn ploeg zoveel mensen op de honken moest achterlaten. „Die pitcher gooide bijvoorbeeld twaalf keer vier wijd zonder dat wij daarvan echt konden profiteren." En zo kon de Vlaardingse coach nog wel even doorgaan... HOLY.010000130=5 ZWIJNDRECHT... ,.-0001 10050=7 Werpcijfers: Holy: Danny Rossoni 12-3-5-6 Zwijndrecht: George van Kwawegen 4-12-5-1 dat e Rotterdam VDL bereikte giste- rèn de vierde ronde in de strijd om de KNVB-beker. De mannen van Joop Mom waren gebrand op een overwinning tegen Pretoria (0-2) aangezien een dag eerder Ex celsior Maassluis de vierde ronde al had bereikt. Een overwinning stond garant voor dè Maassluise derby op het eigen complex aan de Sportlaan. De wedstrijd tegen Pretoria be gon aanzienlijk later doordat de scheidsrechter verstek had laten '•gaan. Misschien dat VDL daarom VDL Iaat op toeren kwam. Na de ruststand leek het er lang op i( een strafschoppenserie de be- ijssing moest brengen. Vlak voor ftyij schoot Jeroen Roest echter de beslissende 1-0 binnen. Michel .fuzing gaf de Rotterdammers vervolgens de genadeklap: 2-0. (éene Verhagen stond bij beide goals aan de basis. Excelsior M schudde Helle- voelsluis van zich af, maar dat ging niet zonder kleerscheuren. Arbiter Gevers uit Bodegraven gaf negen keer geel (een keer rood). Dennis Dekker, Tom Visser en Richard Rasens werden na mens Excelsior M bestraft. Edwin van Burgen en Edwin Marijs wer den na harde Hellevoetse charges van het veld gedragen. Mak Nijssen, de nieuwe trainer van de Maassluizers, was niet te spreken over het optreden van Covers. Vanuit de dug-out beet hij de arbileren zijn tegenstanders toe: „Scheids^ treed'hdu eens op! De een na de ander schoppende eruit. Wat een stel a-socialen!" Na afloop legde Nijssen de-schuld van het harde spel van Helle- voetsluis bjj Ad Bijl. „Een ploeg voetbalt naar de trainer," beweer de hij. „Bül liep de boel gewoon weg op te naaien. Dat was een schande. Maar mij maakt het alle maal niet uit. Met voetbal van zulk niveau hoef ik me gelukkig niet meer bezig te houden." Bij rust leidde Excelsior M, overi gens zonder Raymond Frehé (ge schorst) en Michel van Strien (ziek), met 1-3. Via treffers van Ro bert "Visser en Dennis Dekker werd een 0-2 voorsprong bewerk stelligd. Robert Visser, Tom Bij- kstk en Harold Loeve (penalty) zorgden voor de 5-1 eindstand. Mftk Nijssen kan morgenavond waarschijnlijk geen beroep doen «&Marijs en Van Buren. Zij lik ken de wonden van het harde duel. Hessel Hazewindus is ge schorst. 'Messen geslepen' De confrontatie met buurman VDL belooft niet bepaald zacht zinniger te worden. Nijssen: „Ik heb geen last van gevoelens rond de derby. Ik weet ook niet of de derby wel zo leeft. Ik heb in kanti ne wel spelers horen praten die zeiden dat de messen worden ge slepen. Bij VDL leeft het nog meer dan bij ons, Omdat wij hoger spelen." Bené Verhagen, aanvoerder van VDL, kijkt inderdaad met grote gretigheid uit naar de derby van morgenavond, die om half acht begint (VDL beschikt over een kunstlichtinstallatie). Verhagen, die tot gisteren in alle wedstrijden van VDL had gescoord: „Als ik hoor dat de trainer van Excelsior M. zegt dat de wedstrijd wat min der leeft bij Excelsior dan snap ik daü wel. AIs je bijna geen Maas sluise spelers hebt in je elftal is er weinig binding met de stad. Er lo pen nog twee echte Excelsior-jon- gens in het eerste, de gebroeders Visser. De derde Maassluizer is een VDL'er, Ruud den Engels man." Ver jaar geleden stonden beide clubs voor het laatst tegenover elkaar. Verhagen weet dat er veel prestige op het spel staat. „Aan een kant komt het slecht uit om een week voor de competitie dit duel te hebben. Als je tegen een hoop gele kaarten oploopt, kom je in de competitie in de proble men." Verhagen zegt dat een nederlaag VDL op dit moment niet slecht zou uitkomen. „We hebben in de voorbereiding alleen de eerste wedstrijd tegen Overmaas verlo ren, daarna alles gewonnen. Dan dreigt er gemakzucht in een ploeg te sluipen. Maar tegen Excelsior M wil je als VDL'er echt niet ver liezen. Dus we gaan ervoor." Door Paul van den Bosch Rotterdam Tot gisterochtend waren de cricketers van Ex celsior twee keer gedwongen tot een beslissingswedstrijd om het kampioenschap. In 1986 en 1994, met Quick Haag en VOO - als tegenstanders. De Schiedammers verloren die beide duels, omdat zij niet in staat waren tegen modale totalen op te bat ten. Dat ging Excelsior deze zomer ook al moeizaam af, terwijl Hermes DVS juist vaak eerst het wilgenhout ter hand nam en daarbij hoge totalen neerzette. Wat was er logischer geweest, gis teren rond half elf aan de Over- schiese Kleiweg, dan dat Hermes- captain Roger Bradley na de ge wonnen toss zélf was gaan bat ten? Maar de ondergrond van gra vel was nog nat, het wicket op het (neutrale) hoofdveld van VOC was 's nachts niet voldoende afgedekt geweest. Reden om het beslis singsduel zelfs met een uur uit te stellen. Bradley koos dus voor het veld, het fielden. Het was zijn tactiek opdat de kampioenssehaal na een halve eeuw op Harga terugkeer de. Hermes DVS was in 1946 voor de tweede en meteen laatste maal kampioen van Nederland. Wijs heid komt-altijd achteraf, maar zijn beslissing heeft Bradley uit eindelijk opgebroken/ Hennes, dat dit seizoen zulke overtuigen de overwinningen behaalde, bleek niet in staat de 211 runs van Excelsior te overtreffen. De ploeg was zelfs voor 70 all out, na een stuntelende innings en 'collapse' die deden denken aan Excelsiors uitglijder, twee jaar geleden in de beslissingswedstrijd tegen het Rotterdamse VOC. De gisteren veroverde titel is de vierde van Excelsior in zes jaar tijd en daarom mag het elftal van aanvoerder Erik Dulfer zich met recht dé cricketploeg van de ja ren'90 noemen. Het is bovendien - hoe saillant - de derde keer dat Excelsior zich in de altijd beladen derby tegen Hermes DVS tot Neerlands nummer één kroonde. In 1991 en 1995 was Hermes 'slechts' de tegenstander in het kampioensduel. Dat gaf de Schiedamse cricketontmoetmg op Rotterdamse bodem, voor zo'n 1500 toeschouwers, gisteren een ongekend beladen tintje. Erecode Zeker toen een groepje Excelsior- supporters -een man of twintig, het bier constant in de aanslag - in de namiddag voor 'Engelse' ta ferelen zorgde. Aan gene zijde van het Kanaal is de cricketsport vaak minder heilig dan men in de Lage.Landen soms denkt. Stilte tijdens de wedstrijd is er geen ere code. Cricket is daar van het volk, zoals ook gisteren op VOC. Geïn spireerd door de balans in de wed strijd, die steeds nadrukkelijker in het voordeel van hun favorie ten doorsloeg, hieven de Ex- celsior-aanhangers het ene na het andere strijdlied aan. De meeste om hun eigen elftal aan te moedigen, sommige om Hermes' falende battingside ver baal te begeleiden. Vooral Steven Lubbers moest 't ontgelden, niet voor het eerst bij de Excelsior- aanhang trouwens. Het schoot een enkele Hermes-supporter in het verkeerde keelgat, want de spreekkoren getuigden niet altijd van het juiste respect voor de voormalige Oranje-aanvoerder, die het tweede kampioenschap in zijn imponerende carrière misliep. En die na afloop - zijn te leurstelling dróóp van zijn ge laat- tot overmaat van ramp hoorde dat het Deventer Konin klijke UD, zijn oude club en grote liefde, uit de hoofdklasse was ge degradeerd. „Ik hoor liever mijn eigen suppor ters zo zingen," zei Luuk van Troost, Excelsiors allrounder, „dan die van Hermes. Als het goed gaat, klinkt het wel lekker, ja." „Er kwam weinig nuttigs uit die kelen," kon Hermes' Jasper Beijer de lol er absoluut niet van inzien. „Het hoort erbij, maar leuk was het niet." Zijn teamge noot Nicky Statham, milder: „Ach, er zaten erg goede en grap pige liederen tussen." Wisselend geluk Hadden de Excelsior-adepten ook zo gezongen als hun ploeg op ver lies was afgestevend? Waarschijn lijk niet. De beslissingswedstrijd om de landstitel -nota bene het eerste duel tussen Hermes en Ex celsior dat deze zomer niet verre gende - was er één van wisselend geluk. Op een stand van 82 voor 5, met Excelsior aan bat, kon Her mes de landstitel al zien gloren en had niemand het over een ver keerde keuze van Bradley. Atkinson De regerende kampioen werd ge red door de Australische coach Marc Atkinson, die uitgroeide tot man of the match'. Het geluk was op zijn hand, want koud in het veld, werd Atkinson twee keer ge mist door Gavin McRae. Uiteinde lijk zou Atkinson 62 runs by elkaar gesiaan en kreeg hij goede steun van Marcel Schewe (34, in duizelingwekkende vaart) en de 'youngsters' Emile Smits (5) en Arjan Ruts (14 not out). De 211 voor 9 was méér dan menigeen had verwacht na de valse start van Excelsiors innings. Het kon nóg valser, ondervond Hermes. Jasper Beijer schampte de allereerste bal van de andere innings (van Luuk van Troost) in de handschoenen van keeper Marcel Schewe. Eigenlijk is Her mes nimmer hersteld van die klap. Van Troost (die ook het wicket van Henk Kornet claimde), de scherpe Atkinson, de zuinige Dulfer en het doorbrekende bowl diamantje Sebastiaan Gokke hiel den de Harga-ploeg zo onder druk, dat de wickets wel moesten vallen. Gelijk Excelsior in '86 en '94 bezweek Hennes onder de druk van het reeds gevestigde to taal, De aanhang van de ploeg-op- winst werd er niet bepaald rusti ger door, raakte wél steeds meer aangeschoten. Eén van de jongste telgen binnen de Excelsior-elf (Gokke) ruimde uiteindelijk de Hermes-staart op, zodat captain Erik Dulfer even over zevenen opnieuw als kampi oen mocht speechen. Hij droeg de vierde landstitel, zijn derde als aanvoerder, op aan Emerson Trot- man. De kleine West-Jndièr is elf sei zoenen smaak- en runmaker op Thurlede geweest. Het is de vraag of Trotman volgend seizoen te rugkeert bij Excelsior. Met de be ker in de hand lachte hij zyn witte tanden bloot, daar op het balkon van VOC's House of Lords, dat voor één middag het Schiedamse gemeentehuis mocht zijn. Excelsior be jubelt de val van Roger Bradley, die rechts stille tjes afdruipt. Ook hij kon de suprematie van Ex celsiors bow- lerij niet door breken. Brad ley, die lange tijd heeft ge bat maar toch slechts zeven runs maakte, moet met zijn Hermes weer eenjaar wachten op een nieuwe kans op het kampioen schap. Foto Peter Molkenboer Districtsbeker Schiedam De softbalsters van Schiedam hebben de com petitie in stijl afgesloten door in de 'doublé' tegen Sparta bei de wedstrijden te winnen. In de eerste wedstrijd won de ploeg van coach Leo Buiteman met 6-0, het tweede duel werd met 64 winnend afgesloten. De Schiedamsen profiteerden van de Spartaanse zwakte op de plaat. De beide vaste pitchers, Heidi van de Munnik en Esther van de Berg, zijn ge blesseerd en nu moest Nicole van de Werf de verdediging lei den. In het eerste duel was zij kansloos tegen de vaste opstel ling van Schiedam. Maar in het vervolg moest de ploeg van Harga aanvankelijk wel even slikken. Coach Buiteman experimen teerde in die wedstrijd door vooral het jeugdig talent een volle wedstrijd te laten spelen. Met name Elske ten Hoope (8- 24-2) imponeerde op de plaat Sandy van Koert (4-1-1-0) was in het eerste duel als pitcher ongenaakbaar op de plaat Schiedam is uitgespeeld, kan de wonden gaan likken van een toch wel tegenvallend sei zoen. Sparta maakt zich op voor een best-of-five tegen Survivors om zich alsnog te handhaven in de landelijke eerste klasse. Door Mikos Gouka Schiedam Als de kopgroep al een poosje is gepasseerd, begint ze onrustig op haar plekje heen en weer te lopen. Dan, eindelijk, pas seert het nummer 516 van haar man Koos, op wie zij heeft staan wachten. De bidon met sport drank wordt uit haar handen ge grist en even sprint ze mee om de drinkfles terug te krygen. Dan sloft ze weer terug naar haar stek om zich voor te bereiden op de volgende ronde, waarin hetzelfde ritueel zich zal afspelen. Het tekent de sfeer bij de vijfde Jongeneel Houtloop. Niet de stress zoals bij de grotere evene menten nog wel eens het geval is, maar gezelligheid en gemoede lijkheid zijn de trefwoorden. Daar is de organisatie trots op. Tijdens het evenement vond mede-orga nisator Ernst Verbeek dan ook even de tyd om aan te geven dat het regionale en het gemoedelijke een belangrijke plaats innemen bij de inmiddels internationale har dl oopwedstry d. „Bij internationale wedstrijden is het heel moeilijk om deze twee punten te bewaken. Ik denk ech ter dat wij er wederom in zijn ge slaagd om dat informele sfeertje te creëren. Het trekt de lopers ook aan." Een betere winnaar had Verbeek zich in dat opzicht niet kunnen wensen. De uiterst vriendelijke Theo van den Abeel raffelde de tienduizend meter af in 29.59 min. Hij bleef daarmee zes seconden boven het parcoursrecord. De 36- jarige Van den Abeel, die op deze afstand in België tot de nationale top behoort, maalde daar echter niet om. „Ik ben wat te traag gestart maar dat kwam vooral omdat die Mexi caan, die tweede werd, niet wilde overnemen. Gelukkig kon ik hem daarna lossen en heb ik het in mijn eentje geklaard. Kijk, als de organisatie je uitnodigt, kun je niet als toerist komen. Dus heb ik alles gegeven wat ik in me had, daar komt bij dat ik graag in deze streek loop. Het parcours was mooi, de temperatuur was goed en het publiek enthousiast. Het enige minpuntje was de harde te genwind op de achterkant van het parcours, maar daar kan niemand wat aan doen. Volgend jaar kom ik hier zeker weer terug om het parcoursrecord te pakken." Bij de vrouwen leverde Kristina Loonen een formidabele prestatie door het parcoursrecord met ruim vijf minuten te verbeteren. Haar tijd 34.36 was tevens goed voor een twaalfde plek in de eindrang schikking. Achter dit tempoge weid schaafde menig loper aan zijn eigen record door de vier ron des over het industrieterrein af te leggen. Voor de toeschouwers die niet door het wedstrijdverloop geboeid konden worden, boden de vele at tracties uitkomst. Voor elk wat wils, precies zoals de organisatie het bedoeld moet hebben. Theo van den Abeel (l) en Mancio Gon zales lopen langsdeNleu we Waterweg, Hettweeta domineerde de Jongeneel HOUtlOOD. Foto Peter Molkenboer Zwaluwen VI kan zich op competitie richten Pu ttershoek-Zwaluwen 1-0 (0-0). Zwaluwen maakte de kansen in het eerste half uur niet af, waardoor Putters- hoek in de wedstrijd groeide. Na rust scoorden de fysiek sterke Puttershoekers, waar Zwaluwen via Brian Witte ling slechts de lat teisterde, Sportlust'46-Exce!sior'20 0-0 (O-O). Excelsior wns. Ex- celsjor'29 zat nog maar net in het Tilburgse trainings kamp of het moest al weer op reis richting Woerden voor het bekertreffen met Sportiust'46. De équipe van Hans de Rover doorstond de test tegen de eersteklasser met glans. Na de 0-0 eindstand miste slechts Robert van 't Zelfde een pingel in de noodzakelijke strafschoppenserie voor de Schiedammers. Aan de andere kant waren twee 'gastheren' de zenuwen niet de baas. HBSS-PFC 1-3(1-1). Tot de rust ging de strijd gelijk op en scoorde HBSS via Faust van der Meer. Na rust viel slechts de gele kaart van Edwin Houweling op en was het bekeravontuur van HBSS sngl over. MSV71-CapeIIe 0-5 (0-3). De zesdeklasser leverde eèfi pnma prestatie tegen de hoofdklasser. De ruststand van 0-3 was zelfs enigszins geflatteerd. In de slotseconde van de tweede helft werd het pas 0-5 via een penalty. NSW-HVO 3-2 (1-0). HVO ging onterecht ten onder Ih Numansdorp. Na de twee treffers van Jorden Westerhout lag de overwinning voor het grijpen maar faalde de af werking. Zwart WW28-WK 11-1 (4-0). Zwart Wit'28 was duidelijk twee maten te groot voor WK André Smolders redde pas bij 6-0 de eer. Van der Steen vonnist Spirit Weidevogels-Oranje Nassau 10-9 (44). In Pijnacker liep Orarije Nassau tegen de eerste nederlaag aan. Doorslecht spel met veel fout geplaatste ballen kon de ploeg van coach Ed Mayer, met de nieuwelingen Willem Heijnen, Jorina van Noort en Debby Goedknegt, geen indruk ma ken op Weidevogels. De gezusters Doomink (Monique scoorde vieren Sandra twee doelpunten)waren nog nét best op dreef. CKC Spirit-Rotterdam 8-9 (6-5). Voor rust had Spirit het duel aardig onder controle en keek tegenstander Rotter dam steeds tegen een achterstand aan. Meteen na de her vatting scoorden de Rotterdammers echter drie maal op rij en moest invaller Dermis van Rij er aan te pas kom'èn om 8-8 te scoren. Uitgerekend de Vlaardingse wethoudèr Ton van der Steen zorgde met een rake worp dat 'zijn" Rotterdam de volte winst pakte. Slormvogels-CKC Maassluis 5-8 (24). Met Marleen Dek ker, Donne van der Hout, Menno van der Gaag en Paul van der Zee als nieuwelingen die zo uit de jeugd in Hét basis(eam van Maassluis zijn gestapt, hadden de gasten een stroeve start. Toen eenmaal een 2-1 achterstand voor de rust was omgebogen in een 4-2 voorsprong was de par tij voor de ploeg van trainer Frits Broers gespeeld. SCO-KV Vlaardingen 13-10 (9-5). In het verre Friesland kon Vlaardingen het met bolwerken tegen SCO. De boei ende ontmoeting begon desastreus voor Vlaardingen en leverde een 9-3 tussenscore op. Door treffers van vooral Roel van Leeuwen (4) en Ronald Verweij (3) kwam Vlaar dingen tot 12-10 terug maar het kon volgens woordvoer der Ronald Brouwer 'niet doordrukken'. Harga-Soesterkwar tier 9-12 (3-6). Harga speelde volgens coach Ed Pak zeker niet minder dan tegenstander Soesterkwartier, maar had enorme moeite om de kansen te benutten. Harga wist bijna een 5-10 achterstand goed te maken maar kwam net iets te kort om Soesterkwartier het leven zuur te maken. De 17-jarige Arjan Maltha scoor de vier keer voor de Schiedammers. Maasland Voor de korfbaliers van ODO kende de competitie een uiterst teleurstellend begin door het onverwachte verlies (15-19) tegen Swift. Tegenstan der Swift toonde zich vanaf de allereerste seconde wel by de les terwyï ODO om onverklaarbare rede nen niet thuis gaf op het eigen kunstgrasveld. „We hadden toch een uitstekende voorbereiding ach ter de rug," kon ook ODO-spelerErik Passehiergeeri verklaring geven voor de tegenvallende ouverture. „Vooral in de eerste helft spet en we heel slecht en keken we na tien minuten spc.en al tegen een 1-5 achterstand aan. Tegen zo'n verschil kijk je dan dè hele partij aan en omdat Swift gewoon bleef doorsctf- ren lukte het ons nooit om dichter in de buurt te ka rnen." Een lichtpunt vormde debutant Lennard vap der Vaart, afkomstig van CKC Maassluis, die met zes treffers zyn visitekaartje afgaf. Door Bas van den Berg Vlaardingen Het lag min of meer voor de hand dat De Walrus het eigen internationale waterpolotoer- nooi op z'n naam zou schrijven. De ploeg, die tijdelijk gebruik maakt van de diensten van oud-trainer Emiel Maas, barst van de ambitie en wil zo snel mó gelijk naar de tweede klasse. Het best kwam dat tot uitdrukking in het duel met plaatsgenoot VZC dat met 3-1 werd gewonnen. Ook in de finale tegen De Stormvogel uit Vlissingen ontbrak het De Walrus niet aan motivatie: 4-2, De Walrus acteerde met dezelfde ploeg die vorig sei zoen als derde is geëeindigd. In eerste instantie meldde Paul Gast zich aan, maar de SZCer hield het na een proeftrainmg voor gezien. Bij VZC ontbrak Erik Zwanenburg die er over denkt te stoppen. De hoogst geklasseerde club bij de vrouwen was VZC, dat op de tweede plaats eindigde. De Wairusj dat derde werd, was gehandicapt door het ontbreken van keepster Karin Stigter en topscorer Meta Both die beiden gestopt zijn. Tevens is de club op zoek naar een nieuwe trainer nu Hans Kramers geen tijd meerheeft. Het internationale evenement was het laatste toer nooi voordat het buitenbad van het Kolpabad defini tief gesloten en gesloopt wordt. De beide clubs, Dè Walrus en VZC, hadden de handen ineen geslagen en zorgden voor een perfecte organisatie. Tijdens het toernooi werd ook druk gespeculeerd over de ontwikkelingen met betrekking tot het nieu we bad De Kulk. VZC en De Walrus verlangen elk een eigen clubhuis, maar het stichtingsbestuur heeft een ruimte gereserveerd voor de gezamenlijke Vlaar dingse zwemclubs. Beide clubs verlangen deze maand duidelijkheid van De Kulk. Vlaardingen Karin Stein is voor de vierde maai kampioen van Nederland geworden op de vijf kilo meter. In het kanaal door Walcheren was de 24-jari- ge secretaresse van het Holy-ziekenhuis te ster§. voor Astrid Koert van ZPB. Door het koude water slaagde de VZC-zwemster er niet in de tijd van vorig jaar te verbeteren. In 1995 finiste zij in 1.22.02.9 en gisteren deed zy er vijf minuten langer oven Clubgenoot Martijn van de Maagdenberg eindigde op de vijf kilometer schoolslag op de tweede plaats,. Jeroen Hoeksel van VZC eindigde op grote afstand op de vijf kilometer vrije slag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3