15, 'Als het moet knallen, komt het er uit' Niet alleen hondjes en katjes aaien ÏÏÏBt Kleurenzee in Galerie/Artoteek Huursubsidielijn geprolongeerd Activiteiten in de Blauwe Brug Cursussen voor vrouwen Ouderenspreekuur in dienstencentrum Discussie over piek nieuwe bibliotheek Vrijwilligersdag in DrieMaasStede Dierenvaa&iiaar asiel na scheiding Herverdeling Hoeks Weizijn Rotterdams Dagblad Dinsdag 3 september 1996 Vlaardingen Een kleurenzee van schilderijen van kunstenares Ditty Ketting is van 6 tot en met 27 september te zien in de Galerie/Artoteek aan de Oosthavenkade in Vlaardingen. Al vijftien jaar lang laat Ketting zich in spireren door kleur. De vorm van haar werk is daar bij ondergeschikt. Kettings werk is eenvoudig. De kunstenares schildert uitsluitend m verticale lijnen. „Ik voel het niet als een beperking," zegt zij hierover. „Ik streef geen optische vormen na. In tegendeel zelfs, het gaat mij om de kracht van de kleuren zelf." De tegengestelde kleuren in haar schilderijen vibre ren by het kijken ernaar. Soms maakt zij metersbre- de werken, in banen van licht naar donker, van don ker naast elkaar, naar licht. Ketting' „Complementaire kleuren maken elkaar le vendig als ze zij aan zij staan, terwyl ze als ze ge mengd worden helemaal grijs worden." De expositie wordt vrijdag 6 september om 20.00 uur muzikaal ge opend door de trompettist Herman Hopman. De Socialistische Partij in Vlaardingen houdt op woensdag 4 en donderdag 5 september wederom van 20.00 tot 21.00 uur een telefonisch spreekuur voor mensen met vragen over huursubsidie. De eerder ge houden spreekuren deze maand trokken volgens de SP zoveel bellers, dat. velen van hen geen contact kre gen. Bellers die willen weten of ze recht hebben op huur subsidie, moeten enkele gegevens bij de hand heb ben, Het gaat om de maandhuur, servicekosten en het inkomen van 1995 (kopie van de belastingaangif te of jaaropgave of loonstroken) of loonstroken van 1996. Di t laatste als het inkomen in 1996 tenminste vijftien procent hoger of lager wordt dan dat van 1995. Huur subsidie kan men nog tot 1 oktober aanvragen. De huursubsidielijn van de SP is te bereiken op num mer: 4357758. Wijkcentrum de Blauwe brug in Schiedam houdt ko mend seizoen weer allerlei activiteiten zoals fotogra fie, kindennstuif, Capoeira en dansexpressie. Be langstellenden kunnen in de Blauwe Brug een pro grammaboekje afhalen. Op woensdag 4 en donder dag 5 september is de receptie tussen 19.00 en 21.00 uur geopend voor inschrijvingen en betalingen. De Blauwe Brug is gevestigd aan het Bachplein. De Stichting Schiedamse Vrouwen-emancipatie Or ganisaties (SVO) start het nieuwe seizoen weer met diverse cursussen en activiteiten voor vrouwen. Dinsdag 10 september, op de open middag van 13.00 tot 15.00 uur, kunnen vrouwen informatie krijgen en zich inschrijven voor een cursus. Er zijn die middag enkele cursusbegeleidsters aan wezig. Deze maand verschijnt ook het activiteiten- boekje, dat gratis kan worden aangevraagdbij de me dewerksters van de Stichting SVO op het telefoon nummer 4734545. Wethouder L, Timmermans houdt woensdag 4 sep tember een speciaal spreekuur voor ouderen in dien stencentrum De Vloot in Maassluis. Belangstellen den kunnen gewoon langskomen. Het spreekuur be gint om 14.00 uur. Wethouder Timmermans, die onder meer sociale za ken en ouderenbeleid in zijn portefeuille heeft, houdt in principe elke eerste woensdag een speciaal spreeku ur voor ou deren In de oneven maanden is het spreekuur in De Vloot en in de even maanden in dienstencentrum De Vliet aan de Arthur van Schendelstraat. Inwoners van Maassluis kunnen tot 23 september 1996 bezwaar maken tegen de locatiekeuze voor de nieuwbouw van de bibliotheek in Maassluis. Uit een onderzoek kwamen vier mogelijke plekken voor de nieuwe bibliotheek in het gebied Koningshoek naar voren. De leden van de raadscommissies hebben af gelopen juni de voorkeur uitgesproken voor nieuw bouw aan de raadzaalvleugel van het stadhuis. Dit houdt in dat de stadhuistuin en wellicht een deel van het parkje achter stadhuis moeten worden bebouwd. Bovenop de bibliotheek is in deze optie ruimte voor de bouw van ongeveer 25 tot 30 appartementen. Voordat de gemeente een besluit neemt, kunnen be trokkenen en andere inwoners hun mening geven. Het voorstel ligt tot 23 september ter inzage bij het informatiecentrum in de hal van het stadhuis. Op woensdag 11 september wordt in de burgerzaal van het gemeentehuis aan de Koningshoek een speciale hoorzitting over de locatiekeuze gehouden. Alle in spraakreacties, zowel de mondelinge als de schrifte lijke, worden verwerkt in een inspraakverslag. Dit verslag wordt voorgelegd aan de leden van de betrok ken raadscommissies. Redactie Waterweg: Jelle Gunne-is- weg, Desiree vanderJagt Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariétte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Caref van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Teiefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Iedereen die meer wil weten over vrijwilligerswerk ten behoeve van oudere en zieke mensen kan op za terdag 7 september terecht in verpleeg- en reactive ringscentrum DrieMaasStede aan de Voorberghlaan in Schiedam. Daar worden vanaf 10.15 uur video's vertoond waarin de activiteiten van vrijwilligers aan bod komen. Zo is de Oproepcentrale actief bij dementerende pa tiënten, langdurig zieken, gehandicapten en termi nale patiënten thuis, in de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Naast videobeelden zijn er vrijwilligers van DrieMaasStede aanwezig die dit werk al wat langer doen en over hun ervaringen ver tellen. De open vrijwilligersdag duurt tot 12.00 uur. Door Mariette Olsthoorn Vlaardingen 'Oh Edgar, zoon, als ik het mocht beleven om je te voelen. Dan zou ik zeggen: ik kan weer zien.' Op het toneel van de Stadsgehoorzaal staat Hans Rik ken, in de rol van de blinde graaf van Gloucester. Regisseur Fred Vaassen is niet snel tevreden, on derbreekt het bedrijf voor de zo veelste keer en geeft de acteur mee: „De blikrichting is heel be langrijk. Het moet berusting heb ben zonder saai te worden. Je le ven is niets meer waardje wilt er een eind aan maken. Daar gaan we aan werken." Het is maandagavond. In de Stadsgehoorzaal wordt gerepe teerd voor Queen Lear, een pro ductie van het Vlaardings Cen trum voor Amateurtoneel (VCA) onder regie van Fred Vaassen. De acteur, bekend als Harry in de tv- serie Oppassen, vertaalde en be werkte opnieuw Shakespeares King Lear, 'een stuk van die tij den'. Omdat hij er weg van is, an deren eraan wil laten ruiken en graag wil dat amateurtoneelver enigingen ander repertoire bren gen dan het gebruikelijke. King werd Queen. Gewoon omdat er geen goeie koning te vinden was. Rikken doet opnieuw een poging en komt tikkend met zijn blin denstok het toneel op. „Stop! Je gaat bewegen en dat is jammer. Opnieuw," gebiedt Vaassen. „Nee Hans, je ziet het beeld niet. Je moet het voelen. Je moet het beeld van die jongen voor je zien. Goed zo, maar kan het een fractie harder met dezelfde breekbaar heid? Anders haal je straks alleen de eerste rij." Queen Lear is, na Midzomer- nachtsdroom en de Wijze Kater, alweer het derde stuk dat Vaas sen in Vlaardingen regisseert. De spelers zijn afkomstig van ama- teurtoneelverenigingen, ver enigd onder de naam het Vlaar- dinghs Toneel. Het werken met amateurs is volgens Vaassen niet altijd even gemakkelijk. „Sommigen hebben nog nooit op het toneel gestaan. Daarnaast zien we elkaar niet elke dag en In de Stadsgehoorzaal wordt hard gerepeteerd voor de voorstelling Queen Lear. Regisseur Fred Vaassen (rechts) geeft zijn spelers aanwijzingen. Foto Rooi Dijkstra doen de meesten dit in hun vrije tijd. Bovendien kennen veel amateurs hun klassiekers niet," noemt hij als redenen. „Amateurs missen basistechnie ken en spelen niet op routine zo als beroeps," vult 'rechterband' Judith Kroesen aan. „In de laat ste drie weken zie je het stuk pas groeien, als de tekst erin zit. En op het moment dat het moet knallen, komt het eruit," is haar ervaring. Voorde rol van Queen Lear lieten de acteur en Kroesen het oog val len op JankaVerhoeff. „Zij heeft een goeie techniek en is al heel lang met toneel bezig," geeft het regisseursduo als verklaring. Queen Lear is een moeilijke rol, daar moet je sterk voor zijn. Jankakan dat aan." Rotdochters „Queen Lear is een vreselijk te leurgestelde vrouw," vertelt Ver- hoeff over haar rol. „Ze heeft al zoveel meegemaakt en is het zat. Ze heeft een stelletje rotdochters, maar zelf is het ook zo'n lieverdje niet. De koningin verdeelt haar land in drieën en denkt dat ze dan overal van af is. Haar jongste dochter wordt verbannen en haar twee andere dochters ontnemen haar alle macht Ze wordt onge looflijk kwaad en verliest uitein delijk haar verstand." De rol van koningin Lear is de moeilijkste die ze ooit heeft ge speeld, zegt Verhoeff. „Ze begint als een kenau en eindigt als een hoopje stront. Zo sterft ze ook. Het is een hele kluif, maar ik hou me aan Fred vast. Te laten zien wat je voelt, die ingetogenheid, dat is het geheim van deze rol en dat heeft hij eruit gehaald." Volgens Judith Kroesen gaat Queen Lear over het eeuwige on begrip tussen de oude en jonge generatie. Jongeren die tegen hun ouders opstaan. Ouders die dat niet aankunnen. Vaassen: „Het gaat ook over de starheid van ouderen ten opzichte van jongeren. Lear en Gloucester ma ken een fout waar ze het hele stuk aan vast houden. Aan het eind komen ze er pas achter dat het kind dat ze hebben verstoten, het meeste van hen houdt." Mare Eikelenboom van theater groep Roth speelt Edmond van Gloucester, de bastaardzoon van de graaf. „Edmond is zijn hele le ven vertrapt," vertelt Eikelen boom. „Zijn vader heeft hem moeten erkennen, maar geeft hem helemaal niks. In het stuk wordt hij steeds harder en gaat over lijken om de macht te krij gen. Aan het eind wordt hij door zijn halfbroer verslagen in een duel." Het leuke van de rol van Edmond vindt Eikelenboom het contact met het publiek.Edmond praat constant met de mensen in de zaaL Als het lukt denk ik dat hij het publiek, ondanks de rotdin gen die hij doet lang aan zijn kant houdt" „Fred heeft me helemaal afge broken en weer opgebouwd," zegt hij over de regisseur. „Maar nu krijg ik het gevoel dat ik in mijn rol begin te komen. Door voor mezelf een reden te vinden om te rechtvaardigen waarom Edmond de dingen doet die hij doet." Iemand afbreken is soms nodig volgens Vaassen. „Ik doe het niet om iemand te kwetsen, maar om hem verder te brengen. Soms hebben mensen het idee dat ze iets verschrikkelijk mooi bren gen, maar is het niet om aan te zien. Dan moet je hard zijn." Maar er moet ook veel te lachen zijn tijdens de repetities vindt de regisseur. „Anders is er niets aan." Belangrijk is dat er gaandeweg een hechte groep ontstaat, brengt Judith Kroesen in. „Je kunt re gisseren wat je wilt; zonder groepsverband heb je een pro bleem." Vaassen legt uit dat de spelers al leen iets van zichzelf weg kun nen geven in de repetities als ze elkaar vertrouwen. „Toneelspe len is een kwestie van jezelf blootgeven. De groep maakt dat je emotionele risico's durft te ne men." Laten voelen wat ze spelen, dat wil de regisseur de achttien ac teurs van Queen Lear meegeven. Eruit halen wat erin zit Hoe? „Door heel veel van de spelers te houden, ze te respecteren en erin blijven vertrouwen dat het zal lukken." Eindeloos "vertrouwen, engelengeduld. „Heel duw prik-* ken, duwen en soms ook vals.. - Mensen die net begonnen' 'zjjn* met toneelspelen, zal ik echter nooit door de mangel halen. Maar ik vraag veel van ze. Ze moeten constant denken: wat staat er en hoe moet ik het interpreteren? Shakespeare houdt niet op na de repetities" De voorstelling Queen Lear van het Vlaardinghs Toneel is op 13 en 14 september te zien in de Stadsgehoorzaal in Vlaardin gen. MargreetWit te, beheer ster van die renasiel en - pension Har- gahoeve: Dan flikker ik hem wel in de sloot.' hoor ik soms. En mensen doen het, hoor! Foto Roel Dijkstra Door Pieter Vermaas SchiedamHet doet haar pijn om dieren soms te moeten wei geren. „We doen wat we kunnen, maar vol is vol. Je kunt echt niet zo maar vreemde katten in één hok gooien, dat gaat fout." Resoluut komt het uit de mond van Margreet Witte, beheerster van dierenasiel en -pension Har- gahoeve in Schiedam. Zeker in de vakantieperiode kan met altijd opvang worden geboden. „En daar hebben mensen niet altijd begrip voor. 'Dan flikker ik hem wel in de sloot,' hoor ik soms. En mensen doen het, hoor!" Er heerst volgens Witte vaak een verkeerd idee over een dierena siel. „Men denkt soms dat we hier de hele dag hondjes en katjes aai en, maar we zijn een compleet 'be drijf. Het is hier hard werken: schoonmaken, voeren, uitlaten, autoritten na«u dilies-sen, de com- puteradmimstratie, de telefoon die rinkelt." In een rondleiding door de Hargahoeve toont Witte de efflciente bedrijfsvoering. Geen plek blijkt onbenut: schone, ruime binnen- en buitenverblij ven voor de dieren, een speel plaats, was- en trimruimte, dok terskamer, keuken met voer en medicijnen, een quarantaine voor zieke dieren. En links en rechts hangen strakke tijdschema's voor de dagindeling. Tussen de bedrij ven door worden gasten ontvan gen en rondleidingen voor school klassen gegeven. De activiteiten zijn er uiteindelijk op gericht dakloos geraakte die ren weer bij een nieuwe eigenaar te 'plaatsen'. Het stereotype beeld van de vastgebonden, zwaar ver waarloosde hond langs de snel weg is overdreven, legt Witte uit. Gezinsomstandigheden als ver huizingen, allergieën en echt scheidingen zyn de belangrijkste oorzaken voor de kumsl van die ren naar de Hargahoeve. Bij het plaatsen gaat het Schiedamse asiel echter niet over één nacht ijs. „Hier, deze prachti ge husky bijvoorbeeld," wijst Wit te op een sledehond. „Iedereen wil hem hebben, maar hij hoort op een boerderij. Komt hij in een flat woning terecht, dan is 'ie binnen een week hier terug omdat het daar niet gaat. Daarom lopen we altijd met de mensen mee die een dier uitzoeken om te kijken of het beest bij de mensen past. We heb ben ook een 'zwarte lijst' van mensen die we dieren weigeren. Bijvoorbeeld als we weten dat het dubieuze handelaren zijn. Daar naast doen we aan 'nazorg'. Men sen kunnen bij ons alleen een hond kopen op voorwaarde dat hij in ons bezit blijft. Na een bepaalde periode bezoeken we die hond weer. Blijkt dan dat hy wordt ver waarloosd, dan nemen we hem di rect terug." Onrecht Witte kan zich kwaad maken om het onrecht m dierenland. Zoals mensen die hun dieren verwaarlo zen en opgesloten laten zitten. Al leen. In het donker. En in hun ei gen uitwerpselen. Die dieren ra ken 'sociaal gestoord', weet Witte. Ze worden een gevaar voor hun omgeving en zyn niet meer te red den. „Daar helpt geen Martin Gaus meer aan. In het belang van de hond zelf en zijn omgeving ge ven we die dieren een spuitje. Honden die oud, maar gezond zijn laten we echter nooit inslapen." Fokkers die uit winstbejag hon den fokken die nauwelijks kun nen ademen, noemt Witte misda dig. En ook gewone dierenzaken ontsnappen niet aan haar kritiek. „Je hebt in mijn ogen geen goede dierenzaken. Wij krygen veel klachten van mensen over win kels die dieren verkopen die so ciaal gestoord of binnen twee we ken dood zyn. Je weet nooit waar ze vandaan komen en ziet nooit de moederhond." Het zien van de moederhond geeft de garantie dat de puppies gezond en niet sociaal gestoord zijn. De Hargahoeve ver wijst voor de aankoop daarom naar de erkende fokkers en naar particulieren die by het asiel een goede naam hebben. Een probleem waarmee de Harga hoeve zich ook bezighoudt, zijn de wilde zwerfkatten in Schiedam. Het asiel vangt ze, maakt ze on vruchtbaar en iaai ze weer gaan. Veel kattenliefhebbers zijn echter medeverantwoordelijk voor hun voortbestaan. „Dat is juist de pest, joh. Het ligt ook zo gevoelig, want mensen die zwerfkatten voeren, houden juist enorm van die die ren. Maar door ze te voeren, hou den zij de populatie in stand. Stop je ermee dan verspreiden ze zich en vallen de zwakkeren vanzelf af. Dat is veel beter, maar is nau welijks uit te leggen." Liefde Toch ziet Witte lichtpunten. „We merken dat we nu minder wilde katten hebben dan zo'n vijf jaar geleden. En mensen lijken tegen woordig iets bewuster na te den ken voordat ze een hond aan schaffen. Puppy's worden steeds minder in een opwelling ge kocht." Uit alles blijkt dat Witte en haar (vaste en vrijwillige) medewer kers hun werk niet alleen als broodwinning zien. maar gedre ven worden door liefde voor het thuisloze dier. „Wij zorgen ervoor dat de dieren hier geen nummers zijn. Ze hebben allemaal een ei gen naam. Zijn niet zielig en heb ben het hier goed." Maar het doel blijft plaatsing. „Vooral als we er in slagen oudere dieren te plaatsen, geeft dat veel voldoening. En wat ons ook heel goed doet, is als we brieven en fo to's van de nieuwe eigenaren krij gen, waarin ze ons bedanken voor de zorg. Kyk, die muur hangt er vol mee. Prachtig toch?" Dinsdag 3 september SCHIEDAM Podium. Jamsessie. 21.30u. VIAARD1NGEN DC Babberspolder. Bingo, 14.00- 16.00u. ROTTERDAM Dizzy. Ene Vloeimans Quartet, 22.O0U. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. House Head, 20.30u. Lantaren 2. Doorhetnoodiotgetrof- fen, 21.00u. Popschool SKVR Mu ziekschool Dalweg. Open Huis, 19.00u. Woensdag 4 september SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchconcert, 12.3ÖU. VLAARDINGEN DienstencentrumBabberspolder. Open Dag, 13.30-16.30u. ROTTERDAM DeDoelenGr.z.RotterdamsPhilhar- momsch Orkest Toemeepresentatie, 19.30u. The Act, Jamsessie, 21.00u. Plan C. Henk Westbroek Consorten, 22,00u. Rotterdamse Schouwburg Gr,z. Wie vermoordde Mary Rogers? 20.15u. KLz. Com pagnie Peter Bulcaen, 20.30u. Lan taren 2. Door het noodlot getroffen, 21.00u. Amphitheater In Plas- wijek. In Bomen kun je Wonen, 15.00a Droomtheater. Hetverhaal van Don Quichoteen Sancho Pansa, 15.00u. Erasmusbrug, Officiële opening Erasmusbrug, 16.00u. SK VR Heindijk. Open Huis, 19.00u. ROTTERDAM Calypso 1: Blind Date' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30, Calypso 2: 'Kansas City' (16) dag. 6.45. 'Gazon Maudit' (12) dag. 9.30. Calypso 3; 'Stealing Beaut/ (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso 2 Riksbio scoop: 'Jumanjf (al) dag. 12.45- 3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Kingpin' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: The great white hype' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Craft' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma,di.ookl.15-4. Cinerama 5: The Rock' (16) dag. 3.30-6.15-9.15, do.vr.ma.dl .ook 12.45. Corso: Twister1 (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. tmax Theater: 'Survival Island' (al)dag.(beh.ma.)2- 4. The LivingSea' (al) dagjbeh.ma.) 3, do.l/m zo.ook 1. '2-m-2 show' (al) di.wo. 12. Twister" (12) dag.(beb- .do.) 5.15-7.30-9.45, do.alleen 5.15-9.45, zo.ook 10.45. Venster 1: 'Breaking the waves' (al) dag. 8, zo.wo. ook 2. Venster 2: 'Umberto D.' (16) ma,di.wo. 7.30, zo.wo. ook 2.30. 'Profession: reporter'(16) dag. 10, do.vr.za. ook 7.30. Venster 3: 'Guantanamera' (al) dag. 8-10, zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'En avoir' (16) dag. 8, zo.wo. ook 2.30. 'Au petit Margueiy (al) dag. 10. Lu- mfère 1: 'Mission: Impossible' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lumlère 2: 'Eraser' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'It takes two' (al) dag. 1.15-4. 'Rumble in the Bronx' (16) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Prima! Fear' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di, ook 1.15-4. Pathé 1: 'Phenomenon' (al) dag. 1.10-3.55- 6.40-9.25. Pathé 2; 'Spy Hard' (al) dag. 3.45-5.50-7.55-10, do.vr.ma.di.ook 11.35-1,40. Pathé 3: 'Moonlight Valentino' (al) dag. II.20-1.55-4.30-7.05-9.40. Pa thé 4: 'The Rock' (16) dag. 12.35- 3.30-6.25-9.20. Pathé 5: Eraser' (16) dag. 11.30-2-4.30-7-9.30. Pathé 6: 'Beautiful Gids' (12) dag. 4.55-7.20-9.45, do.vr.ma.di.ook 12.05-2.30. Pathó 7: 'Mission: Im possible' (12) dag. 11.15-1.50- 4.25-7-9.35. Rex: 'Dallasschoolgir- Is' 'Lolita' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Twister' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumiè re 3: Trainspotting'vr.za.00.15. Lu mière 4: 'Mission; impossible' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba be* (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Ripper'za.zo.wo. 1,15. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za .zo.wo. 12.45-2.50. 'AGoofy Movie' (N) za.zo.wo. 11.45-1.45. Hoek van Holland Nadat fractie leider D. A. van Wijngaarden van Hoeks Welzijn enige tijd geleden te kennen gaf terug te willen tre den als eerste man van de lokale groepering, heeft er binnen Hoeks Welzijn een herverdeling van functies plaats gehad. A van Os wordt per 1 september fractievoorzitter. B. van Aalst gaat de externe contacten van de frac tie behartigen. Dat heeft gevolgen voor de bezet ting binnen de verschillende com missies. Van Os komt nu in de commissies bestuurszaken en ge meentevorming, alsmede sport en recreatie. Van Aalst neemt zit ting in de commissies buiten ruimte en welzijn. Voor Van Wijngaarden, die wel in de deelraad blijft, resteren dan de commissies ruimtelijke ordening en beroep en bezwaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3