13 Oud-wethouder Wustrow stapt op r Rotterdams Dagblad Nestor verlaat Maassluise raad met stille trom Gemeente verdeelt drie miljoen over lastige woningbouwprojecten Discotheek Close-Up beleeft zijn einde 'Het lijkt hier wel een achterbuurt' Hennepkwekerij ontmanteld Fietsers botsen Beroving mislukt Dronken chauffeurs Oud-voorzitter UVG uit de gratie bij dub na incest Tuincentrum/ Bloemsierkitnst DeKloosterhoftot ziettg W Aë wiwfeef tfol teuke ibeeënt 'teïefoonOl8?? 4l286Ke Waterweg Woensdag 4 september 1996 VlaardingenDe politie heeft gis teravond in de Zwaluwstraat tweehonderd hennepplanten m beslag genomen, inclusief de bij behorende apparatuur Er zijn geen aanhoudingen verricht De planten zijn reeds vernietigd De kwekerij werd toevallig aange troffen Agenten bekeken de wo ning vanwege een melding dat er zou zyn ingebroken Vlaardmgen Een racefictser is gisteren overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis nadat hij op de Tiawlerweg in Vlaardmgen van achteren was gebotst op een 74-jarige fietser uit Vlaardmgen. De racefietser liep een gescheurd gehemelte op De Vlaardinger raakte licht gewond. Op de Westlandseweg botste een 15-jarige Vlaardinger frontaal op een 14-jange stadgenoot. De 15-ja- nge werd met een gebroken arm naar het Holy Ziekenhuis ver voerd VlaardingenEen 79-jangeVlaar- dingse weerde zich gistermiddag dapper toen een ongeveer 14-jart- ge jongen haar probeerde te bero ven op de Robert Schumanrmg in Vlaardmgen. De beroving misluk te omdat het slachtofferde tas ste vig om haar pols had geslagen. Door de harde ruk viel zij op de grond De vrouw is met de schrik vrijgekomen. Schiedam/Vlaardlngen Het rijbe wijs van een 44-jarige Maassluizer is gistermiddag ingevorderd we gens rijden onder mvloed De man reed slingerend over Laan 1940-1945 De man verklaarde twee liter alcoholische drank te hebben genuttigd. Op de Maassluissedijk verloor een 38-jarige Maassluizer in een bocht de macht over het stuur. Hij knalde op een lantaarnpaal. De auto en de lantaarnpaal werden zwaar beschadigd. Toen agenten ter plaatse kwamen was de Maassluizer bezig met het verwisselen van een band, die lek was geraakt bij de botsing. Zijn poging om daarna weg te rijden werd in de kiem gesmoord. Er was drank in het spel Maassluis PvdA'er A.J. Wustrow stapt op als ge meenteraadslid in Maassluis In de vergadering van 10 sep tember neemt hij officieel af scheid. Op zijn eigen verzoek gebeurt dat 'uiterst stilletjes'. Wustrow is nestor van de Maassluise gemeenteraad en het langstdienende raadslid in Schiedam. Vlaardmgen en Maassluis. Wustrow (55 jaar) heeft 26 jaar deel uitgemaakt van de gemeen teraad van Maassluis Hij was bij na acht jaar wethouder en lange tijd het boegbeeld van de sociaal democraten in Maassluis De zwartste dag m zijn politieke car rière was 25 januari 1994- de dag dat hij moest aftreden als wethou der toen de gemeenteraad het ver trouwen m hem opzegde Volgens zijn toenmalige fractievoorzitter R Punt gebeurde dat uitsluitend omdat de PvdA'er 'een paar men sen heeft willen matsen' De gemeenteraad bet Wustrow struikelen over het gevoerde toe wijzingsbeleid van woningen in de Steendijkpolder-Noord De verdeling gebeurde onder leiding van Wustrow In een aantal geval len week Wustrow af van de gel dende regels, ten faveure van ze ven ambtenaren en tien andere Maasstui/ers Zij kregen voor de zelfde prijs als andere huizenko pers veel grotere kavels, turnen op het zuiden en uitzicht op het plantsoen Hoewei de PvdA'er er volgens een ingesteld onderzoek geen per soonlijk gewin aan heeft overge houden en hij door alle fracties werd geroemd voor zijn weikh" en bestuurskracht, moest hi ontslagbrief sturen Dat get - een paar maanden voor de ve. zingen De PvdA werd verbannen naar de oppositiebanken. Tot ve ler verrassing keeide Wustrow na de verkie/mgen ondanks de de ceptie toch terug in de raadsbank- jes Plicht De huidige PvdA-fractievoorzitter P. E H. Kromdijk „Anton heeft zijn plicht er ruimschoots opzit ten Verder zitten er geen motie ven achter zijn vertrek. Het is puur zijn eigen wens om halver wege deze raadsperiode afscheid te nemen Tijdens zijn laatste raadsvergade ring wil Wustrow aanstaande dinsdag met te veel in het middel punt komen te staan. Kromdijk heeft de overige fracties gevraagd die wens te respecteren. De PvdA wil er voor waken dat de hele af faire weer wordt opgerakeld. „En dat zou niet rechtvaardig zijn," zegt Kromdyk. „Als je de hele pe riode van zesentwintig jaar m ogenschouw neemt, knjg je zo veel tegenwicht, dan valt dat in het niet bij wat hij allemaal voor Maassluis heeft gedaan Wustrow wordt opgevolgd door P J. (Peter) van Baaien, die al en kelejaren lid is van de steunfrac- tievan de PvdA Wustrow zegt geen behoefte te hebben om te reageren. „Het eni ge wat ik opgeef is één zetel. Ver der geen bombarie." Zie ook pagina 15: De school meester is terug bij af Door Ben van Haren Vlaardinger Ruim drie miljoen gulden uit de woningbouwfond sen van de stadsregio Rotterdam heeft het gemeentebestuur van Vlaardmgen bestemd voor dit jaar nog te starten bouwprojecten. Wo ningstichting Samenwerking Vlaardmgen. kan rekenen op ruim één miljoen gulden voor de bouw van negentig woningen langs de rijksweg bij zorgcentrum Vaart land Iets lagere bedragen zijn toegekend aan de particuliere projectontwikkelaars, die de ge- luidschermwonmgen in de West- wijk en de woontoren op het Lies- veidviaduct realiseren Muwi Vastgoed Ontwikkeling kan 812 500 gulden ia ontvangst nemen na de bouw van de appar temententoren op het kruispunt van Veerplem en Liesveld Daar bij gaat de gemeente er van uit dat van de thans geplande 77 ap partementen er 65 voor een prijs van minder dan 227 ÖÖO gulden te koop worden aangeboden. Voor de bouw van deze als 'Lange Jan* bekend geworden toren, die straks het hoogste gebouw van Vlaardmgen /.al zijn, werd geko zen nadat de woningstichting Sa menwerking moest afstappen van zijn oorspronkelijke plan om aan beide zijden van het viaduct twee kleinere torens met kantoren, wo ningen en een nieuw busstation neer te zetten. Architect Jan Decker kwam, nadat uitkoop van het Chinese restaurant onhaal baar bleek, met het plan voor een meer dan 2estig meter hoge 'ran ke' toren aan de noordzijde. Samenwerking droeg het project over aan Muwi toen bleek dat ze huren van ongeveer 1500 gulden per maand zou moeten gaan bere kenen De nieuwe projectontwik kelaar heeft het plan laten aan passen en verwacht de meeste ap partementen te kunnen aanbie den voor een koopprijs van min der dan 227.000 gulden. Die prijs geldt als bovengrens voor koopwoningen in de normen bij de verdeling van de budgetten voor 1996 in het kader van het Be sluit Woninggebonden Subsidies (BWS). Een andere norm betreft het gebied, waarin de nieuwbouw tot stand wordt gebracht. Om de bouw van betaalbare woningen in wijken waar al voor de Tweede Wereldoorlog werd gewoond te stimuleren, stelt de stadsregio Rotterdam hier 12.500 gulden per nieuwe woning beschikbaar. In na-oorlogse ontwikkelingsgebie den hgt de subsidie per woning vijfduizend gulden lager. Aannemer/ontwikkelaar Nijhuis Bouw, die de bouw van de geluid- schermwoningen in de Westwyk ter hand neemt, kan daarom pas 810,000 gulden tegemoet zien als Woningbouw in het centrum van Vlaar- dïngen, op deze luchtfoto gezien vanuit het zuiden, wordt gestimuleerd met subsidies. Zo gaat er geld naar de bouwer van de 'Lan ge Jan', die op het kruispunt van Veer- plein en Liesveld (in het hart van deze fo to) verrijst als on derdeel van het nieuwe stadshart tussen de twee 'kleine' torens op het viaduct en de parkeergarage. Verder naar dehuur- woningen, die Patri moniums Wo ningstichting in de Van Riebeeckstraat achter Het Wees huis (middenonde.) bouwt, naar de te restaureren dijkwo ningen en Nun Quam Perfectum langs de Maassluis sedijk (onder net nietmeerzichtbaar) en naar het project op de hoek van Hoogstraat en Korte Hoogstraat, waarnu tijdelijk C A is ge huisvest. Luchtfoto Roel Dijkstra hu 108 woningen met een koop prijs van minder dan 227.000 gul den heeft neergezet. De resteren de vijftig n zijn plan voldoen niet aan die norm voor plaatselijk ver schillende omstandigheden (PVO). Ook huurwoningen wor den volgens deze normen gesub sidieerd. Daarvoor zijn ook nog andere regelingen geldig Zo krijgt Patrimoniums Wo ningstichting voor elk van de 26 woningen, die ze met een huur prijs van minder dan 700 gulden aan de Van Riebeeckstraat laat bouwen, een bijdrage van 32.500 gulden. Naast de 12.500 gulden FVO-sub- sidie bestaat dat uit 5000 gulden stimuleringsbijdrage en 15.009 gulden bereikbaarheidstoeslag. Maassluissedijk Ook 32.500 gulden per woning wil het gemeentebestuur bijdragen in de kosten voor de renovatie van de dijkwoningen en Nun Quam Perfectum aan de Maassluisse dijk, die voor minder dan 140.000 gulden in de verkoop zullen gaan. Dne van de vijftien op de hoek van Hoogstraat en Korte Hoogs traat te bouwen woningen komen m aamerkmg voor 12.500 gulden subsidie. Woningstichting Samenwerking Vlaardmgen kan rekenen op 12.500 gulden voor elk van de 70 huurwoningen en 7500 gulden voor de 20 koopwoningen, die ze naast Vaartland wü realiseren. Deze seniorenwoningen, waar voor een huur van 850 gulden en een koopprijs van minder dan - 200.000 gulden is berekend, wor den door een grote glazen wand afgeschermd tegen het verkeers lawaai van de njksweg. Het ont werp is van architect Ger Ver meer. Het totaal van de subsidie- voorstellen van het VJaardingse gemeentebestuur bedraagt 3.107.500 gulden. Daarvan moet alleen nog 135.000 gulden aan 'be- reikbaarheidstoeslagen' door de stadsregio worden goedgekeurd. Vlaardingen doet hiervoor een be roep op het budget voor extra ini tiatieven. Vlaardingen Het leven in de horeca is turbulent. Het echt paar Van Boekei kan er vijfjaar na de opening van discotheek Carrousel over meepraten. Ze ventienhonderd mensen voorde deur, een overstroming, succes volle pixatenparty's en een ver woestende brand. Henk en Roos hebben het'allemaal meege maakt in hun zaak aan de Ko ningin Wilhelminahaven. Aan staande zaterdag nemen ze af scheid van de Close-Up, de naam waarmee sinds 1984 aan de weg werd getimmerd. Het duo belooft met een da verende party afscheid te ne men van Vlaardingen. Wie drie consumpties bestelt, krijgt er een drankje van Henk en een drankje van Roos bij. Met die geste willen de horeca-ondeme- mers de bezoekers bedanken voor hun trouwe klandizie. Ze hopen alle oude bekenden voor de laatste keer in het vroegere pand van reder Arie Hoogendijk te begroeten. Bij de start voorzag discotheek Carrousel duidelijk in een grote behoefte. Op de openingsavond stonden er 170Q mensen op de stoep van het gebouw, waar maximaal duizend gasten kun nen worden ontvangen. Aanvan kelijk liep de zaak als een trein, 'Maar de discotheekwereld is als geen andere gevoelig voor trends, merkten Henk en Roos in de praktijk. Er waren ook tij den dat het aantal bezoekers knap tegenviel. Tot overmaat van ramp liep de buitendijks ge legen zaak een keer onder water bij een overstroming. In maart 1993 ging de zaak bovendien in vlammen op. De Van Boekels bleken echter niet voor één gat te vangen. Na de klap pakten ze met frisse moed de draad weer op. In juli 1993 herrees de Carrousel, al was het slechts voor elf maan den. De loop bleek er uit te zijn. Na een grondige verbouwing en een bedrijfsmatige reorganisa tie sloegen de ondernemers te rug. De trendgevoelige disco- theekgangers werden in juni 1994 verrast met nieuw interieur en een nieuwe naam: Close-Up. Er kwamen grote feesten, met diverse thema's. Piraten-, Holly wood- en Dessertparties stonden op het programma „Het liep als een trein," blikt Roos van Boe kei terug. „Maar niets is blij vend in de discotheekwereld Het destijds gekozen concept is inmiddels weer toe aan vernieu wing." De Van Boekels stonden on langs voorde keuze om te herin vesteren of te stoppen. Het werd het laatste. „We hebben een fan tastische tijd gehad. Geluk'' hebben we een nieuwe onderr mer gevonden die er hard tegen aan wil. Na een verbouwing van een week of zes belooft het op nieuw een fantastische zaak te worden." De zaak voor 20-plussers wordt overgenomen door de Schiedamse horeca-ondeme- mer C. Janse (Zaal Beatrix), De discotheek wordt begin novem ber herooend. Door Mariette Olsthoom Maassluis Een verschrikking is het, één grote zooi. En het ergste van alles vindt ze nog dat ze ge doemd is binnen te blijven Haar huis zit potdicht. Maar denk met dat Ellen Troost zich laat kennen. „Als die mannen dalijk gaan lun chen, ga ik dapper buiten zitten." Twee weken geleden is de ge meente Maassluis begonnen met de grote schoonmaak van de wijk Steendijkpolder-Zuid Veel bewo ners vinden die sanering van hun verontreinigde wijk na al die ja ren wachten eigenlijk met meer nodig en vinden het 2onde van hun mooie tuin. Ellen Troost denkt daar anders over Zij grijpt de ontgraving van haar groene pa radijs aan om een nog veel moo iere turn te creeren. Maandagochtend om half aeht stonden ze voor de deur „Schrik niet, we komen eraan," riepen de mannen die haar tuin leeg kwa men halen. In het weekeinde had den zij en echtgenoot Kees 'alle potten en andere zooi' al in veilig heid gebracht. „We hebben ons naar gesjouwd," zegt ze over die verhuizing. „We hebben zeg maar de achtertuin naar de voortuin verplaatst. De potten die we heb ben verzameld, de tafel met de rieten stoeltjes en alle frummela- rijen waar de tuin vol mee stond. Daar blijft het staan tot het achter klaar is." De ontruiming van haar tuin is de bewoonster honderd procent meegevallen. Alleen die stoflaag binnen van wel één centimeter dik. „Dat wordt de eerste weken met stoffen. Nou ja, als je er niet aankomt, zie je het met." Troost over de werkzaamheden- „Met z'n zessen hebben ze de tuin leeggehaald De bomen waren zo De tuin van Ellen Troost: 'De bomen waren zo weg.' Foto Dernes van der wei/Roei Dijkstra weg Eerst hebben ze alles tot de bodem afgezaagd en daarna door de versmpperaar gegooid. Waar nodig ts de grond omgespit." Het was wel lachen eigenlijk, vond ze. „De eerste de beste tak die van een boom viel, kwam op een lantaarn terecht. Kapot dus Verder is er mets gesneuveld, ze hebben het heel netjes gedaan," meent Troost. Al helgroen moest eraan geloven, maar de schutting is bewaard ge bleven. Die hebben de mannen volgens de bewoonster heel kalm schroefje voor schroefje uit eikaar gehaald Na de sanering wordt het hekwerk, waarvan nu slechts een grote hoop planken over is, terug geplaatst „Zonde toch. om iets dat nog goed is weg te gooien'" Doodzonde vond ze het ook toen haar hibiscus sneuvelde „Dat vond ik heel erg, maar ik heb stekjes," zegt ze opgetogen. „Het is jammer, maar het is met an ders 'CoolsingeL' Minder blij is Ellen Troost met de weg die achter is aangelegd voor de aan- en afvoer van de vervuilde en schone grond. „Het is net de CoolsingeL" ïoept ze uit. „Er ril den hier hele kolonnes rond. vrachtauto's en allerlei soorten mannen in allerlei functies En toeschouwers Na half acht 's avonds als de prak op is, komen mensen van heinde en ver om hier een kijkje nemen Last heeft ze rr niet van. Het hele gebied is hermetisch afgezet met hekken, veel valt er met meer te zien „Het lijkt hier wel een beetje op een achterbuurt," zegt ze la chend ligt plat, het is een pestzooi Dit is de tweede aflevering van een korte serie over de afgra vingswerkzaamheden in de tuin van Ellen Troost, bewoonster van de Steendijkpolder-Zuid. DoorSander Sonnemans Schiedam Het bestuur van de Schiedamse handbalvereniging JJVG heeft de voorzitter van haar kantinecommissie uit zijn functie ontheven nadat bekend is geworden dat de man wordt verdacht van incest mei zijn twee dochters. Verdenkingen die hij inmiddels tegenover de politie heeft bekend. Binnen de vereniging is ge schokt gereageerd op de affaire. De 66-jarige Spykenisser is bij UVG jeugdleider geweest en was tien jaar lang algemeen voorzitter van de club in sport park Harga. Hij genoot by de le den en het huidige bestuur een enorm aanzien en was een zeer gerespecteerd Kd van de vereni ging. Omdat het 'zedendelict waarvan de man wordt verdacht in fami liekring is gepleegd en er geen sprake is van mogelijke ontucht met jeugdleden van UVG, heeft het bestuur de zaak bewust niet naar buiten gebracht. Wel is de man te verstaan gegeven dat hij op Harga persona non grata is Het verhaal ging dat de verdach te ook incest zou hebben ge pleegd met zijn kleindochter, maar daarvan is volgens de poli tie in Spykenisse geen enkele sprake. „Er zijn door zijn doch ters twee aangiften gedaan," 2egt woordvoerder J. de Vos. „Een van de twee zaken was ver jaard De man is inmiddels ge hoord en m afwachting van de rechtszaak op vrije voeten ge steld. Hy heeft bekend." Hoewel vaststaat dat er geen on tucht is gepleegd met UVG-ie- den, vindt het clubbestuur dat de man niet meer in de vereni ging te handhaven valt. Voorzit- terConnie Schlarmann: „Omdat het alleen m de familie speelde, hebben we er geen ruchtbaar heid aan gegeven. Ook ter be scherming van de twee slachtof fers, die by on? hebben gehand bald. We vinden dat het niet in relatie staat tot UVG. Het ver grijp is echter wel zó ernstig dat we het ontoelaatbaar vinden zo'n persoon binnen de club te handhaven. Functionarissen van de vereniging moeten men sen zyn in wie de leden het vol ste vertrouwen kunnen stellen. Daar is m dit geval dus duidelijk geen sprake van. En daar moet het bestuur ook een standpunt over innemen." Het bestuur van UVG is door fa milie van de verdachte op de hoogte gesteld van de incest-af- faire. Nu ook by Schlarmann be kend is dat de wildste verhalen de ronde doen, wil ze wél com mentaar geven waar ze eerder met op de zaken in wilde gaan. „Nogmaals, omdat het een pri- vé-kwestie betrof hebben we er niets over naar buiten gebracht. Nu vind ik commentaar wél op z'n plaats om het roddelcircuit te stoppen Een voormalig lid van de hand balvereniging, dat anoniem wenst te blijven, beweert dat in het verleden wel iets is voorge vallen met de voormalig voorzit ter toen hy nog jeugdleider was. Dat zou destijds in de doofpot zijn gestopt. „Daar," zegt Schlar mann, „is my niets van bekend En ik ben al eenendertig jaar lid en heb tal van fucnties bekleed. Dan zou ik hel toch wel moeten weten."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1