15, De schoolmeester is terug bij af 1Q2ÏÏL Bestuurlijke vernieuwing leidt nu tot frustratie en verwarring Anti-Vlaardingers 'De wereld een dansfeest' Scholieren verdienen geld voor kinderhulp Andere openingstijden speeltuinvereniging Feestelijke opening van Wijkcentrum Strandhengelen voor de jeugd De geknakte carrière van Anton Wustrow II Naturistisch zwemmen Rotterdams Dagblad Woensdag 4 september 1996 m Opnieuw wordt de aanval ingezet op de Broekpolder. Hielden in 1993 de twee Vlaardingse woningbouwverenigingen een schaamteloos, egoïstisch pleidooi voor woningbouw in de groene polder, ditmaal doen de Industriële Kring Vlaardingen (IKV) en de Kamer van van Koophandel (KvK) het nog eens dunnetjes over. IKV en KvK? Zijn dat niet die heren die comfortabel in hun Merce des, BMW of Audi over de Waterspoxtweg naar de Golfclub Broekpol der scheuren? Zijn dat niet die heren die onderweg voetgangers en fietsers de berm in dwingen en alleen gas terugnemen bij de ver keersdrempel ter hoogte van het bruggetje om het chassis van hun dure bolide te beschermen? Hebben deze heren ooit een wandelingetje langs de Vlaardingse Vaart gemaakt? Hebben ze we! eens door het populetum gelopen of het proefbos? Kennen ze het genoegen van een tochtje langs de ma nege en de akkers van boer Van Woerden? Hebben ze de orchideeën zien bloeien op een plaats die ik niet zal onthullen uit angst voor hun grijpgrage handen? Waarschijnlijk niet, want met hun tachtig-urige werkweek hebben ze daar geen tijdvoor. En nu willen deze her n de polder, die van 1957 tot 1969 door de ge meente Rotterdam weid volgeplempt met twee miljoen kubieke me ter baggerspecie, nog eens volplempen met woningen. Zelf kunnen ze zich een vakantie veroorloven in Monaco, Cannes of Montreux, maar gewone mensen veroordelen ze tot de schaarse stukjes groen in de stad, die door hun rasbouviers worden volgescheten. Ze nemen sjieke advocaten in de arm, the ingewikkelde bezwaar schriften schrijven. Daarin voorspellen ze Vlaardingen een toekomst als 'hetlelijke eendje van de regio', wanneer er niet wordt gebouwd in de polder. Arme advocaten die, naeen degelijke studie rechten, dit soort goedkoperetoriek moeten bedenken. Laat ze hun biezen pakken, deze anti-Vlaardingers; vooral tachtig uur per week blijven werken want die wandelingetjes zijn toch niet aan hen besteed, en laat zemet hun van het geldtellen blauw gewor den vingers van de Broekpolder afblijven. DICK VAN DER UJGT Vlaardfriger}, Grafiek en linosneden "an Tanja Boxman zijn van 14 september tot 6 oktober te zien in het muziekinfor- matie- en documentatiecentrum Ton Stolk. Het werk van Boxman is meestal gebaseerd op een bepaald on derwerp. Zo maakte zij de sene Kerkhoven, Parijse beelden en De wereld een dansfeest, die nu tentoon wordt gesteld. De expositie bestaat uit een twintigtal etsen en linosneden waarin diverse vormen van dans worden belicht, zoals dans als uiting van levens vreugde, dans als ritueel, dans als gezelschapsspel of als kunstuiting. De openingstijden van het Muziekmformatie- en Do cumentatiecentrum zijn: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 14 en 2ondag 15 sep tember en 5 en 6 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Bij mooi weer danst Margriet Henrard van de Rotter damse Dansacademie tijdens de opening op 14 sep tember op de binnenplaats by Ton Stolk. De fancyfair, sponsorloop en loterij die de openbare basisschool De Maatjes onlangs organiseerden, wa ren bedoeld om geld in te zamelen voor geluidsappa ratuur en wat speelwerktuigen. Maar de acties waren zo'n succes - er werd 6700 gulden opgehaald - dat er tweeduizend gulden overbleef. De Vlaardingse scho lieren besloten dit geld te besteden aan een goed doel. Gisterochtend werd de cheque overhandigd aan Eu ropa Kinderhulp. Deze stichting zet zich al 35 jaar in om minder bedeelde kinderen een fijne vakantie te bieden in Nederland. Zij worden dan voor drie weken ondergebracht in gastgezinnen. De twee mille wordt aangewend om de reiskosten te dekken. De speeltuinvereniging 'In 't park' Nieuwland heeft vanaf deze maand andere openingstijden. De nieuwe tijden zijn op maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 13.30 tot 18.00 uur. Op woensdag is de speel tuin open van 12.00 tot 18.00 uur. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden er op die dag verschillende activi teiten georganiseerd, In 't park is zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur geopend. Overigens kan de speeltuin buiten deze openingstijden worden gebruikt door scholen, peuterspeelzalen en kinderdagverblijven. Dit kan geregeld worden met de beheerder van de speeltuin mevrouw van Opijnen of met de heer van Otterdijk van Wonen en Leven Nieuwland op het nummer4262275. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben var Haren, Danièlle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Wijkcentrum De Erker opent op zondag 8 september het nieuwe seizoen met een open huis van 13.00 tot 17.00 uur. Op een podium op het Erkerplein zorgt het tamboer- en trompetterkorps Gusto voor een ope^ mngsact. Daarna volgen optredens met dans, muziek en sport. Kinderen van de basisischolen kunnen meedoen aan een spelcircuit van vijftien onderdelen. Maar ook voor de ouderen zijn er enkele sportactivi teiten. In het wijkcentrum zelf zijn docenten aanwe zig die informatie geven over de cursussen en activi teiten van het nieuwe seizoen. Tijdens het open huis kunnen belangstellenden zich inschrijven. Op zaterdag 7 september wordt bij de Hoekse Water sport Vereniging de jaarlijkse jeugd strandhengel- wedstrijd gehouden. Er wordt gevist langs de water lijn. De ouders mogen natuurlijk wel een handje ko men helpen. De tractor van de watersporters zal langs rijden met een flesje limonade en andere traetaties. Aan het emd van de wedstrijd volgt de prijsuitreiking. Mocht er helemaal geen vis worden gevangen, dan worden de prijzen verloot De jongste kinderen tot en met 11 jaar vissen ander half uur van 14.00 tot 15.30 uur. De jeugd van 12 tot en met 18 jaar vist twee uur en wel van 13.30 tot 15.30 uur. Een beetje goed weer is natuurlijk prettig, maar er wordt in ieder geval gevist. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de walschipper en de viscommissie via telefoon 383914 of 383590, Door Jan Rozendaal en Carel van der Velden Maassluis Voordat Anton Wustrow in 1986 fulltime po liticus wordt, is hij leraar. Eentje van het ouderwetse stempel: de leraar heeft altijd gelijk. Eentje ook die het niet nodig vinTt om veel uit te leggen. Als Wustrow zei dat één plus één drie was, dan moest men dat maar aanne men. Ook al zei de rest van de wereld dat 't twee moest zijn. Dat schoolmeesterachtige is Wus trow (55 jaar) nooit kwijtgeraakt. Een gezellige man is hij dan ook niet. Stug eerder. Een verslagge ver die een jaar na zijn ontslag als wethouder eens informeerde hoe het met hem ging, kreeg te ver staan: „Dat gaatje niks aan." Dat was Wustrow ten voeten uit: met zijn leven heeft een ender niets te maken. En: altijd kort door de bocht. Ook zijn reactie over zyn opstappen nu typeert hem: „Het enige wat ik opgeef, is één zetel. Verder geen bombarie." In 1970 komt Anton Wustrow als 29-jarige in de gemeenteraad van Maassluis. Zijn specialiteit is volkshuisvesting. In tien jaar tijd weet hij zich naar boven te wer ken. Namen als Robert Punt en wethouder Han Hummelen pas seert hij op de kandidatenlijst. Als Mees Duimelaar de naar huis ge stuurde Hummelen als wethou der opvolgt, is Wustrow de aange wezen fractievoorzitter. Ego Bij de verkiezingen van 1986 wordt hy wethouder en het nieu we boegbeeld van de PvdA in Maassluis. De periode kenschetst zich door de vetes die hij uitvecht met coalitiepartner CDA, Met na me de christen-democratische voorman Harm Woudstra legt Wustrow regelmatig het vuur na aan de schenen, Wustrow en Woudstra, twee grote ego's in een gemeente van be scheiden omvang. Wustrow ont wikkelt zich tot een door de wol geverfde bestuurder. In debatten weet hij ondanks zijn koppigheid op het juiste moment behendig te manoeuvreren. In 1994 behoudt Wustrow op het nippertje zijn wet- houderspost, vooral dankzij de steun van de WD. Toch komt de voorman van de PvdA gaandeweg steeds meer in een isolement terecht. Bij de eer ste begrotingsbehandeling in 1990 moet hij onder de druk van de raadsmeerderheid impopulai re maatregelen als tariefsverho gingen en personeelsinkrimpin gen intrekken. Ook binnen het college verliest hij veel steun na het v Ttrek van WD-wethouder Liesbeth Snoeck en burgemees ter Van Es. Klap Een klap in het gezicht van Wus trow is het uitlekken van een rap port waarin ambtenaren een ver nietigend oordeel vellen over de Anton Wustrow opende in 1987 in Maassluis een fietspad op een echte velocipède. Zes jaar later werd zijn bestuurlijke carrière in Maassluis gedwongen afgebroken. De gemeenteraad zegde het vertrouwen in de wethouder op. Archieffoto Roei Dijkstra onder hem tot stand gekomen re organisatie in het stadhuis. Het is dan augustus 1992. Er wordt ge klaagd over vriendjespolitiek, misbruik van macht, politieke be noemingen en het ontbreken van personeelsbeleid. D66 dringt meerdere malen aan op zijn aftre den. Maar de democraten staan alleen en Wustrow mag blijven. In die periode wordt de kiem ge legd voor de affaire die Wustrow vijftien maanden later wél de kop kost. Op voorstel van de PvdA'er discussieert de gemeenteraad over bevordering van doorstro ming op de woningmarkt in het snel vergrijzende Maassluis. De resterende bouwgrond is schaars, dus besluit de gemeente raad om de laatste kavels in de Steendijkpolder-Noord m de eer ste plaats te gunnen aan belang stellenden die een goedkope huurwoning achterlaten. Het nieuwe beleid krijgt onder meer vorm in een bouwproject van ont wikkelaar Marcel Muyres West, tussen de Albert Sehweitzerdreef en de Pelmolen. Het bouwproject omvat ongeveer veertig huur- en ruim honderd koopwoningen. Op voorhand is het een zeer gewilde wijk met eengezinswoningen. Er komt een lijst met vijftien cate gorieën voor de volgorde van wo ningtoewijzing. Het systeem is in gewikkeld, maar de grootste kans op een womng maken huishou dens met kinderen die in Maas sluis een huurwoning vrijmaken met een huur van minder dan 490 gulden. Maassluizers met een duurdere huurwoning of een koophuis ma ken minder kans in het afgespro ken systeem. Het slechtst af zijn alleenstaanden die geen binding hebben met de Rijnmond. Zij ko men pas in aanmerking als er nog wonmgen zouden resteren nadat mensen uit alle andere categonen aan de beurt zijn geweest. In de praktijk loopt het anders. Veruit de mooiste en grootste ka vel gunt de commissie van Wus trow op voorhand aan topambte naar E. Wierda, sinds jaar en dag de rechterhand en steun- en toe verlaat van de wethouder. Deze ambtenaar bezat reeds een koop woning. Een Maassluizer met een goedkoop huurhuis trok bij de no taris het eerste lot en wilde de be wuste kavel graag hebben, maar hij had het nakijken. Zes andere andere ambtenaren werden ook bevoordeeld. Ook tien andere Maassluizers kregen een woning die ze op grond van het toewijzingssysteem niet hadden mogen krijgen. Daartoe bleven de voordelen niet beperkt. De zeven tien kregen voor hetzelfde bedrag als andere kopers een grotere ka vel, een tuin op het zuiden en uit zicht op een plantsoen. Volgens één van zijn ambtenaren bedoelde de wethouder het on danks de gemaakte fouten goed. „Wustrow helpt gewoon graag mensen die hij kent. Een keer kwam hij de afdeling op met de mededeling dat hij dringend een huis nodig had voor een kennis. Op straat was hij een zwerver te gengekomen en die had hij uit mededogen een nachtje m zijn huis genomen. Hij wilde die man zo snel mogelijk weer op het rech te spoor zetten." Sociaal In de vergadering van 25 januari 1995 concludeerden de coalitie partners CDA, WD en D66 echter dat de PvdA-wethouder te ver was gegaan. Zo verwierf één van de topambtenaren van de gemeente voor 122 gulden per vierkante me ter een stuk grond, terwijl een an dere koper ruim het dubbele 270) moesten betalen. Vrienden helpen is leuk, oordeelde de raad. Maar het rnag niet ten koste gaan van mensen die zo'n schaarse nieuwbouwwoning veel harder nodig hebben. Ondanks deze kostbare misser oogste Wustrow bij vriend en vij and lof. „Hij was op alle mogelijke terreinen een goed wethouder en daarvoor toonde hij als raadslid al een grote betrokkenheid met Maassluis en zijn bewoners. Juist die betrokkenheid heeft hem nu parten gespeeld," zei collega-wet houder L. Timmermans (CDA) destijds. „Een hard werkende wethouder, die zich vooral in zijn verantwoor delijkheid voor het personeelsbe leid te veel heeft laten leiden door sociale gevoelens en daardoor te ruimhartig is omgegaan met de door de raad vastgestelde proce dureregels," was een andere reac tie. Maar het was over en uit voor Wustrow. Hij kwam weliswaar na de gemeenteraadsverkiezingen in 1994 weer terug in de raad, maar zijn hoop op een rentree als wethouder viel in duigen. In de nieuwe oppositierol diende hij ais vra agbaak voor de verse fractiege- noten. Zyn kenmerkende geest drift was gedoofd. Het verbale vuurwerk liet hy over aan ande ren, Sinds een tijdje staat Anton Wustrow overdag weer voor de klas, net als vroeger. Het politieke dier is terug bij af. Door Carel van der Velden Schiedam Vanuit de Van Mar kenstraat in Nieuwland is het maar vijf minuten fietsen naar de raadzaal in de aula van het Stede lijk Museum. Toch komen de be woners uit deze straat in Nieuw land nooit naareen gemeentelijke vergadering, net zoals de meeste andere Schiedammers. Jammer, vonden plaatselijke poli tici die het bestuur graag wat dichter by de bevolking willen brengen. Ze bedachten een tijdje geleden het spreekrecht voor be woners. En ziedaar de hele Van Markenstraat was deze week pre sent in de raad. Op het eerste oog is dat een succes, maar het is de vraag of de Schiedamse politiek zichzelf in de huidige vorm een dienst bewyst met het spreek recht, het bestuurlijke nieuwig- heidje dat de politiek aan burgers gunt. Mevrouw Jansen (haar naam is verzonnen) uit de Van Markens traat schiet om kwart voor acht thuis haar mantel aan. Verwach tingsvol meldt zy zich even later op de publieke tribune m de ge meenteraad. Het is een rijtje stoe len aan de achterzijde van de aula van het Stedelijk Museum. Mooie zaal bedenkt ze. Voor haar onbekende dames en heren bab belen voor aanvang van de verga dering wat met elkaar. „Hé, die man ken ik," denkt zij als de man met de ketting langsschiet. Het is burgemeester Scheeres, ze her kent zyn beeltenis uit de krant. Als trouw lezer van de jubileum- berichten ziet ze hem vrijwel we kelijks poseren met een zestigja rig bruidspaar. Waarom is zy voor het eerst van haar leven in de gemeenteraad? Omdat de gemeente het snode plan heeft opgevat haar woning te slopen. De bnef ontvingze in juni. De beslissing viel in een vergade ring waar geen pottenkijkers wer den geduld, heeft ze van de buurvrouw gehoord. Maar van avond wordt die raadsleden de oren wassen. Drie goed van de tongriem gesneden straatbewo ners nemen het woord. De sprekers verwoorden precies haar gevoel. „Waarom moeten wij weg? Ik woon hier al twintig jaar met veel plezier, de huur is schap pelijk en er is geen dringende re den om de flat te slopen. De metro rijdt straks door de buurt, maar voor die voorziening hoeven al leen zestien woningen aan de Storkstraat en een paar bejaar denwoningen te worden ge sloopt." Mevrouw Jansen vindt het zielig voor de mensen die daar wonen. Maar ze begrijpt best dat de aan leg van een metro door een dicht bevolkte stad niet geheel zonder gevolgen voor de bestaande be bouwing kan blijven. Maar haar woning? Dat is niet te volgen. Ze weet alleen dat de gemeente in het gebied een 'hoogwaardig ste denbouwkundig plan' wil ontwik- keilen. Wat bedoelen ze daarmee? De Van Dale van de buurvrouw werd er bygfcpakl. Mevrouw Jansen las dat stedenbouw gaat over de ont wikkeling van steden, met daar mee gepaard gaande problemen van onder meer esthetische aard. En toen ging het dagen.Ah, de gemeente wil ons flat dus weg hebben omdat ze het gebouw niet mooi vinden. Wat een arrogante kwasten. Oké, er is geen reden om ons portiek op Open Monumen tendag open te stellen, maar sloop is toch wel weer het andere uiters- te-. Als ze de stad mooi willen ma ken, kunnen ze beter eerst dat stadskantoor slopen." Vossenstreken „De gemeente belazert de boel," zegt de goed van de tongriem ge sneden buurman. Ze klapt. ,In Nieuwland zyn al 650 woningen gesloopt. Toch durft de PvdA te beweren dat zij enorm tegen het slopen van goede en betaalbare woningen is." Ze klapt harder. Ook verantwoordelijk wethouder Reijnhout (D66) krygt er van langs. „Onder leiding van Reintje de Vos worden geen vossenstre ken uitgevoerd. Het zyn luizens treken zoals D66 het woningbe- leid voertZe klapt haar handen stuk, net als haar lotgenoten. Daarna gebeurt er niets. Hele maal niets. „Zegt die burgemees ter nu dat de gemeenteraad van avond niet op de zaak ingaat?" port Jansen haar buurvrouw in de zy. „Dat is toch met te geloven. Als ik tegen de buurman zeg dat hij zijn vuilniszak op tyd buiten moet zetten, krijg ik toch ook een reactie? Hij zegt dat hij het nooit meer zal doen. Of dat ik een te- nngwijf ben dat zich met haar ei gen zaken moet bemoeien. Maar hy zégt in ieder geval iets." „Mevrouwtje Jansen, dit is niet de échte wereld, dit is de wereld van de bestuurlijke vernieuwing," had een bereidwillig raadslid haar na de vergadering nog willen uit leggen. Maar mevrouw Jansen was al naar huis. Teleurgesteld over zoveel hooghartigheid in de raad. „Of zouden die raadsleden autistisch zijn, net als het zoontje van myn oude schoolvriendin," bedacht zij in een goedmoedig moment op de fiets naar huis. Misschien gaat mevrouw Jansen wel nooit meer stemmen. Vast staat dat zy de komende weken al haar kennissen met smaak zal vertellen over haar wonderlijke avontuur in de Schiedamse ge meenteraad. „De raadsleden wil len met ons in contact komen," stikt ze haast van het lachen op de eerstkomende koffie-ochtend. „Die mensen kunnen nota bene niet eens praten." Een verstandig raadslid belt nu mevrouw Jansen en vertelt dat het een misverstand is. Met veel moeite zal het wellicht lukken de zaak aan mevrouw Jansen uit te leggen. „Dat nieuwe spreekrecht is bedoeld om burgers hun hart te laten luchten," zal het raadslid zeggen. „We nemen de hartenkre ten serieus, maar venvacht niet direct een reactie Dat mag niet, want in de gemeenteraad praten we alleen over de onderwerpen die op de agenda staan. Over de Van Markenstraat praten we pas weer als het sloopkrediet op de agenda wordt geplaatst. Dat kan nog een paar maanden duren. Als het zover is, wil ik u best bellen." Ander probleem Wellicht dat Jansen het na de uit leg begrijpt, al blijft natuurlijk de frustrate dat haar mening er ogenschijnlijk niet toe doet. Maar volgende maand is er weer een ander probleem en dan komt mevrouw Pietersen uit een ande re straat voor het eerst naar de raad. Ook zy zal er geen snars van begrijpen. Maakt het spreekrecht de politiek geloofwaardiger? Volgens burgemeester Scheeres zit het probleem in de door de ge meenteraad gekozen procedure, maar procedures kunnen nooit bedoeld zijn om misverstanden in het leven te roepen. Wellicht kan Scheeres eens te rade gaan bij zijn collega Stam in Vlaardingen. Na dat een inspreker het woord heeft gedaan, vraagt hij steevast aan de raadsleden of zy de burger iets te vragen hebben. Vlaardingse volksvertegenwoordigers maken steevast van het slim geslagen bruggetje gebruik om met de in spreker van gedachten te wisse len. Verder is het wellicht een idee de mterpellatiemogelykhedeo voor de raad te verruimen. Nu moeten raadsleden zich een paar dagen van tevoren melden als zij een agendapunt willen toevoe gen, op een moment dat vaak nog met bekend is wat burgers gaan zeggen. Kan de raadsagenda niet op het laatste moment worden aangepast? Van een wethouder mag toch worden verwacht dat hij m hoofdlijnen zyn beleid toelicht, globaal melding doet van de stand van zaken en vertelt m hoeverre de mening van de burgers er in het vervolg nog toe (kan) doen? Mevrouw Jansen wacht op ant woord. Woensdag 4 september VLAARDINGEN DienstencentrumBabberspolder. Open Dag, 13.3G-16.30u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. RotterdamsPbilbar- mon isch OrkestToemeepresentatie, 19.30U. The Act. Jamsessie, 21.00u. Plan C. Henk Westbroek Consorten, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Wie vermoordde Mary Rogers? 20.15u. Ki.z. Com pagnie Peter Bulcaen, 2O.30u. Lan taren 2. Door het noodlot getroffen, 21.00u. Amphitheater in Plas- wijek. In Bomen kun je Wonen, IB.OOu. Droomtheater. Hetvertiaai van Don Quichote en Sancho Pansa, 15-OOu. Erasmusbnig. Officiële opening Erasmusbrug, 16.00u. SK- VR Heindijk. Open Huis, 19.00u. Donderdag 5 september VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15u. MAASSLUIS 't Schuurkerkje. Politiek forum, 2Q.0ÖU. ROTTERDAM SLLaurenskerk. Middagpauzecon- cert, 12.45u. Ahoy'. Steely Dan, 20.0Qu. Matrix. Noite Brasileira, 20.00u. Popular, Global Local, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Wie vermoordde Mary Ro gers? 20. 15u. Ki.z. Compagnie Peter Bulcaen, 20.3ÜU. Lantaren 2. Door het noodlot getroffen, 21,00u. Lan taren 1. Screendiggers,20.30u. Bi bliotheektheater. In Memonam Ira Bart,20.30u. DeLarenkamp.Open HuisSKVR,19.O0u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Blind Date' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Kansas City' (16) dag. 6.45. 'Gazon Maudit' (12) dag. 9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso 2 Riksbio scoop: 'Jumanji' (a!) dag. 12.45- 3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Kingpm' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Cinerama 3: The great white hype' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. CineramaA: The Craft' (16) dag. 6.45-9.30,do.vr.ma.dt.ookl.15-4. Cinerama 5: The Rock' (16) dag. 3,30-6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45. Corso: Twister* (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. imax Theater: 'Survival Island' (al) dagjbeh.ma.) 2- 4, The Living Sea' (al) dag(beh.ma.) 3, do.t/mzo.ookl. '2-m-2 show' (al) di .wo. 12. Twister' (12) dagjbeh- .do.) 5.15-7.30-9.45, do.aileen 5.15-9.45, zo.cok 10.45. Venster li 'Breaking the waves' (al) dag. 8, zo.wo. ook 2. Venster 2: 'Lfmberto D.' (16) ma.di.wo. 7.30, zo.wo. ook 2.30. 'Profession: reporter* (16) dag. 10, do.vr.za. ook 7.30. Venster 3: 'Guantanamera' (al) dag. 8-10, zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'En avoid (16) dag. 8, zo.wo. ook 2.30. 'Au petit Marguery (al) dag. 10. Lu- mière 1: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Eraser' (16) dag 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'It takes two" (al) dag. 1.15-4. 'Rumble tn the Bronx' (16) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Pnmal Fear' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: 'Phenomenon' (al) dag 1.10-3.55- 6.40-9.25. Pathé 2: 'Spy Hara' (al) dag. 3.45-5.50-7.55-10, do.vr.ma.di.ook 11.35-1.40. Pathé 3: 'Moonlights Valentino' (al) dag. II.20-1.55-4.30-7.05-9.40. Pa thé 4: The Rock' (16) dag. 12.35- 3.30-6.25-9.20. Pathó 5: 'Eraser' (16) dag. 11.30-2-4.30-7-9.30. Pathé 6: 'Beautiful Girls' (12) dag. 4.55-7.20-9.45, do.vr.ma.di.ook 12.05-2.30. Pathé 7: 'Mission; Im possible' (12) dag. 11.15-1.50- 4.25-7-9.35. Rex: 'Dallas schoolgir ls' 'Lolita' (18) dag vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Twister' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumiè re 3: Trai nspotting' vr.za. 00.15. Lu mière 4: 'Mission; Impossible' (16) vr.za.00.15. Kmdormatinees: Cinerama 4: 'Ba be' (N)za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Ripped za.zo.wo. 1.15. Lumière 4: 'A Goofy Movie* (N) za.zo.WQ. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za- jo.wo. 12.45-2.50. 'AGoofyMovie' (N) za.zo,wo. 11.45-1.45- Maassluis Sport- en recreatie- bad Dol-fijn in Maassluis is vanaf zondag 8 september weer elke week geopend voor mensen die naturistisch willen zwemmen. De naturistische zwemvereniging Puur Natuur reserveert al voor de dertiende keer anderhalf uur lang het bad voor mensen die naakt willen zwemmen. Van 16.15 tot 17.45 uur kan er worden gezwom men en gespeeld in het wedstrijd- of recreatiebad. Ook worden gere geld spelletjes en andere activitei ten georganiseerd. Mensen die informatie willen over naturisme kunnen bellen (na 18.00 uur) met de vereniging op het nummer 5915761.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3