t Honkballers Neptunus aan verliezende hand Basketballers moeten nog in hun ritme komen Dubbelspel blijft zwakke schakel FVT WION-trainer Eric van Viersen kiest voor juiste tactiek Softbalsters Sparta bungelen boven afgrond Derde plaats voor Capelse volleyballers Geen partij voor And rade Van Mil wint Ussel-toemooi Idétrading is zoekende, maar heeft eerste punten wel binnen Liever cheerleaden dan basketbal Nieuw honkbalbestuur Sparta met zes man Vrouwenteam Victoria heeft heel ander gezicht Handbalsters Atomium debuteren heel goed Driebanders Muitimos in balans met Usselzicht Dammers Constant sterk Maandag 16 september996' Rotterdams Dagblad Rotterdam De softbalsters van Sparta leven' nog en kunnen in elk geval nog een week de hoop koesteren dat ze de degradatie naar de regionale competitie kun nen ontlopen. Weliswaar verloor Sparta zaterdagmiddag de derde wedstrijd tegen TIW Survivors (in een 'best-of-five') met 0-2, maar won een dag eerder het aange spannen protest tegen de Amster damse ploeg. De protestcommis sie besloot Sparta in het 'schei ds- rechtersincident' van een week eerder in Amsterdam in het gelijk te stellen. Zij vond dat de Rotter damse ploeg beslissend bena deeld werd. Survivors kon im mers scoren op een moment dat de scheidsrechter de bal buiten het speelveld en buiten bereik van de Spartaanse veldploeg had gebracht en zich vervolgens tot 'dood element" in de wedstrijd uit riep. Die wedstrijd moet nu volgende week overgespeeld worden omdat het tweede duel, zaterdagmiddag op Nieuw Vreelust (bij 5-5), in de zesde inning wegens de invallen de duisternis gestaakt werd. Bij Sparta leeft overigens de hoop dat die wedstrijd afgerond zal worden op vijf volledig gespeelde innings. De Rotterdamse formatie leidde op dat moment met 5-4. De beslis sing daarover valt vanavond in de vergadering van het bondsbe- stuur. Survivors leidt in deze de- gradatiecompetie met vijf punten, Sparta is nog puntloos. De Nederlandse softbalclubs hebben in Europa de toon aange geven. In de Italiaanse plaats Bussolengo veroverde Terrasvo gels de beker voor landskampioe nen door de finaleserie met 2-1 te winnen van titelverdediger HCAW. Het laatste duel werd 5-1. In Haarlem besliste Pirates de eindstrijd om de Europa Cup II in haar voordeel door het organise rende Sparks in twee wedstrijden terug te wijzen: 6-1,3-1. Dedemsvaart De volleyballers van Aicotn Capdle zijn op-het in ternationale Doelandtoemooi in Dedemsvaart als derde geëindigd. De Capelse ploeg won in de poule met 2-0 van Warschau, maar ver loor met 2-1 van latere winnaar SC Moers. In de halve finale was Novi Sad veel te sterk (2-0; 15-1, 15-2) voor het achttal van Pieter Jan Leeuwerink, Capelle versloeg gis teren LinWAMVJ met 3-2 in de troostfinale. De finale werd een zege voor SC Moers dat met onder anderen Pe ter Blangé en Edwin Benne in de ploeg opponent Novi Sad in vijf sets versloeg. Rotterdam De organisatie van het profboksgala van vanavond in sporthal Schuttersveld is er niet in geslaag ter elder ure een tegen stander te regelen voor John And- rade. Diens geplande opponent, de Slowaak Slavomir Selicky, meldde zich vorige week ziek af. Heel het weekeinde zijn organisa tor Aad Veerman en manager Henk Ruhling bezig geweest om de hoofdpartij van het gala te red denmaar tevergeefs. In Oost-Europa werd een geschik te'tegenstander gevonden, maar die meldde zich toch af met lon gontsteking. In Schuttersveld zijn nu vanavond (aanvang 20.15 uur) zes partjjen. Door Henny Vijgeboom Krimpen aan den IJssel Johan van Mil is met zes punten uit ze ven partijen (20 minuten bedenk tijd) ongeslagen winnaar gewor den van het twintigste FEDV/IJs- sel schaaktoernooi. Hij zegevierde vijf maal en speel de'twee keer remise. De eerste prijs bedroeg vijfhonderd gulden. In de hoofdgroep van achttien man stond Van Mil ook qua Elo- rating (2410) het hoogst geno teerd. Harold van Dijk en Fabian van Buuren deelden met vijf punten de tweede plaats. Harmep Jonk man, Henny Naaktgeboren en Cor de Wit volgden met 4 1/2 punt. Gerard van Ommeren stagneerde bij vierpunten. Nathanaël Spaan heeft de eer ste van de twee barragepartijen tegen Mark Trimp om het kampi oenschap van de Rotterdamse Schaakbond (het duo was met 51/ 2 uit 7 gelijk geëindigd) in 38 zet- ten gewonnen. Nota bene in Spaans tijdnood maakte Trimp een beslissend foutje. Door Chris Mast Rotterdam Moet de ingevallen derde honkman Wim Martinus worden aangewezen als schuldi ge? Of heeft de de werpersstaf van Tropicana/Neptunus, op de internationals Rob Cordemans en Geoffry Kohi na, te weinig allure? Of mist de totale ploeg het heilig vuur als het even mis gaat? Hoe het ook zij, de honkballers van Tropicana/Neptunus zijn in de play-offs tegen Mr Cockers/ HCAW aan de verliezende hand. Was er vrijdagavond (34 voor de ploeg uit Bussum) nog sprake van een fotofinish, gistermiddag werd Neptunus in eigen huis in de woorden van coach Collins 'overklast'; 7-13. Omdat Neptunus tussendoor en in Bussum wel aan het langste eind trok (2-9), is de balans in 'best-of-five' een 2-1 voorsprong voor HCAW. En is Neptunus, dat zes van de laatste zeven jaar tot de Holland Series doordrong, nog één nederlaag verwijderd van een sudden death. Vorige weekeinde werd Marcel Buurman in het slagperk geraakt door een worp van ADO-werper Patrick Klerx. Zq bijzonder is dat niet. 'Buur' maakt er een sport van de bal op te vangen. Daarmee is hij dit seizoen acht keer op het eerste honk gekomen: bijna even vee! als de rest van het team sa men (tien). Maar vorige week ging het mis. De worp van Klerx trof Buurman op de schouder. Die bleef pijnlijk. Vandaar dat hij vTijdagvond niet in actie kwam. Prompt kostte een fout van invaller Wim Martinus Neptunus een punt: het verschil tussen 4-3 verlies of een verlen gende tiende inning. Zaterdag in Bussum speelde Buurman weer. Maar toen hij een bal links van hem met een duik wilde fielden, kwam hij ongeluk kig op zijn schouder terecht en daardoor moest hij gisteren op nieuw zijn plaats afstaan aan Wim Martinus. Prompt ging het weer mis op het derde honk. Een mis greep van Martinus in de tweede inning kostte één punt en een zelfde actie in de vijfde slagbeurt drie punten. Buurman keek van uit de dug-out toe, maai- werd na de tweede blunder van 'The fox' toch beschaafd ingewisseld door coach Collins. Martinus moest na een hit als honkloper op het eerste honk plaatsmaken voor Buurman. Buurman zet alles op alles om er volgende week vanaf het begin bij te zijn: „Ook met pijn speel ik dan. Het kan de laatste wedstrijd zijn." Het z.ou te ver gaan Buurman als de beslissende factor aan te wij zen. Feit is wel, dat hij menigmaal ook bijna zekere honkslagen als nog omzet in een nul. In elk geval passeert geen bal - hoe hard ook geslagen- hem zonder dat hij een uiterste poging heeft gedaan deze te bemachtigen. Maar er is meer mis met Nep tunus. Werper Harry Koster - tien hits in iets meer dan vier in nings- is niet in vorm. Koster wees ter verontschuldiging op een nog niet helemaal herstelde blessure. Opvolger Elton Koeim- an kreeg in twee innings twee ho mers tegen, goed voor zes punten. Hij kan duidelijk het niveau nog niet aan. Brauckmiller, ook a! her stellende van een blessure, zette zich zelf pas in een laat stadium in. Collins: „In deze vorm had hij van mij wel eerder mogen gooi en." Kortom, Neptunus mist de vorig seizoen naar Euro Stars ver trokken Leo Voogd, en de halver wege het seizoen gestopte Jim Hovorka. Werpers die wel onder druk innings konden maken. Met Kohl (zaterdag) en Cor demans (zondag), die allebei met gemak een volledige wedstrijd kunnen gooien, kan Neptunus zich nog met gemak plaatsen voor de Holland Series. Maar als één van hen hapert, ziet het er voor Neptunus zorgelijk uit. Zeker omdat bij HCAW werper Danny Wout, zowel vrijdag als gisteren, zich een zekere afstopper toonde van de Rotterdamse aanval. Boxscore NEPTUNUS2 02 100 210=9-11-0 HCAW -.„000 10 0 0 10=2- 94 Neptunus: Rob Cordemans (9) 4-1-9. HCAW: Juriaaan Lobbezoo (2 innings 2 man) 0-2-5. Amair Hoogland (5*2) 2-5-5, Bertrand Matse (2) 1-2-1. Home runs: Nep tunus: John Balenitina (le inning. +1). HCAW: Clive Mendes (8e inning, solo). Winnaar: Rob Cordemans (Neplunus). Ver liezer: Juriaan Lobbezoo (HCAW). HCAW.020 065 000=13-18-2 NEPTUNUS112 101 010= 1-16-5 HCAW: Jeroen Hubert (3 inning 1 man0- 2-8. Danny Wout (6)3-2-8. Neptunus: Harry Koster (4 1/3) 2-0-10, Elton Kooiman <1 1/3; 0-3-5, Ken Brauckmiller (2 1/3) 4-2-2-, Roy van de Peppe! (1) 0-1-!- Home runs: HCAW: Bas Kifslaar(5e inning, +2). Rene Rijst (6e inning, +2). Neptunus: Adonis Kemp 14e inning, solo). Winnaar: Danny Wout. (HCAW). Verliezer: Harry Koster (Neptunus). Door Nick van der Sluis Rotterdam Idétrading Rotterdam Basketball heeft alles weg van een subtopper. Een trouwe sponsor, een aardige accom modatie en vooral een degelijke organisatie en een coach met naam en faam. Alleen de prestaties van de hoofdmacht van de Rotterdamse basketbalvereniging sluiten nog niet naadloos aan bij alle ambities. Die eerzucht wordt gevoed door de prestaties van het vorige sei zoen toen de reguliere competitie een derde plaats in de eredivisie opleverde. Dat wekt verwachtin gen en als geen ander predikte coach Jan Sikking in de voorbije weken dan ook voorzichtigheid voor de nabije toekomst. Dal hij daarmee de spijker precies op de kop tikte, werd zaterdag avond in het eerste competitie wedstrijd -tegen Dunckers, 64- 61 winst - bevestigd. De vorm in de Rotterdamse ploeg is er nog niet. Door Sikking moet weer een aantal nieuwe spelers (Terry Co- ner, Marco Pikaar en Rob de Graaf met name) in zyn concept ingepast worden. Juist zaterdag avond kon daardoor de druk van een getergde tegenstander maar met de grootste moeite gepareerd worden. Want de Hilversumse opponent moet in deze competitie iets rechtzetten. Na een (vorig) sei zoen van louter nederlagen wil Dunckers zich losmaken van de rol van risée van de eredivisie. Daarvoor werd een sterke coach, Roy Leysner, naar Hilversum ge haald en versterking gezocht in spelers als Steve Dijksteel, Eric Huitzing (een specialist in drie punters) en Raoul Leysner. Die formatie maakte indruk in sporthal Rijnmond-Noord, maar kreeg daarvoor we! de ruimte van een aarzelend spelende Rotter damse tegenstander. Het was voor Sikking by voorbeeld zoeken naar de juiste posities van een aantal spelers. Die van Paul van Maren, weer helemaal terug van zijn blessure. De center had een sterke opening van de wedstrijd (zes punten op rij). Tijd vragen Maar ook de positie van Marco Pi- kaar. De voormalige Amerikaanse student heeft zijn 'plek' nog niet gevonden en moest, in de tweede helft, zélfs lange tijd op de bank blijven. „Omdat hij nog niet veel inbracht," legde Sikking uit. „Hij heeft waarschijnlijk gebrek aan 'harde' competitie gehad en dat vraagt wat tijd. Verdedigend zat het wel goed gelukkig, hij pakte in elk geval z'n rebounds." Dunckers controleerde de eerste helft, liep even weg naar 18-26 en leidde halverwege nog met 31-35. Het Rotterdamse herstel leek na bij in de 23ste minuut (35-35), maar pas in de dertigste minuut Capelle aan den Ussel In de eerste competitiewedstrijd le den de basketbalsters van Idé- trading/RB zaterdag het on derspit tegen het fysiek sterke Cady. In sporthal Schenkel koesterde de Rotterdamse eer- stedivisionist halverwege de tweede helft nog een voor sprong (54-51). Maar de Capel se thuisploeg herstelde zich sterk in de laatste tien minu ten van het aantrekkelijke duel: 66-74 (3941). De slimme Antoinette de Ko ning scoorde 21 punten (waar van 16 in de eerste helft), Robi- ne Breeveld was goed voor 10 pnt, evenals de centers Ria Hoogland en Sandra Lewis. Coach C$t;Janssen had de be schikking over acht speelsters: „Evelien Veldhuizen is nog met vakantie. En twee talent volle junioren, die vandaag zó hadden kunnen meespelen, zijn liever aan het cheerleaden by het eerste mannenteam..." passeerde Idétrading de tegen stander op het scorebord: 4645. Definitief, naar later bleek. De vyfde persoonlijke fout van Vespa Emanuelson sloopte vervolgens definitief het Hilversumse zelf vertrouwen. fdétrading.Dunckers 64-61 (rust 31*35). Scores: Idétrading: Paul van Maren 16, Terjy Coner 14, Joe Moore II, Sander Kales 10. Dunckers: Eric Huitzing 13, Vespa Emanuelson 12. Steve Leysner 11. Rotterdam Het dubbelspel vormt nog het enige zorgenkindje voor FVT. De Rotterdamse tafel tennissers ontglipte in de thuis wedstrijd tegen Trias de grootst mogelijke overwinning omdat de dubbel verloren ging. Maar de 6-1 zege was voldoende voor FVT om zich op kop van de ranglijst te nes telen. In de Persoonshal was Trias uit Twello geen partij voor Jorg de Cock, Ronald Vijverberg en Mi chel de Boer. Het Rotterdamse trio zegevierde in alle enkelspe len in twee games, de tegenstand van Trias-kopman Hans den Boer ten spijt. De rondborstige pu- blieksspeler verloor zijn twee par tyen tegen Ronald Vijverberg en Jorg de Cock. Slechts in het dub belspel met Bart Leeferink slaag de Den Boer erin om tegen te sco ren. Door eenvoudige winstpartijen van De Cock op Rogier Gerritsen (21-17 en 21-12), van Vijverberg op Den Boer (21-13 en 21-17) en van De Boer op Leeferink (21-19 en 21- 19), nam FVT al snel een 3-0 voor sprong. In het dubbelspel moet FVT de sterkste opstelling nog zien te vinden. De Coek dubbelt nu met De Boer. Na een ruime winst in de eerste game (21-9) gin gen echter de twee volgende naar Trias: 20-22 en 15-21. Bij de 3-1 tussenstand was de par tij tussen De Cock en Den Boer bijzonder enerverend. Den Boer kon een 4-16 voorsprong niet vast houden en verloor de eerste game alsnog met 23-21. Ook in de twee de game deden beide kopmannen niet voor eikaar onder, maar trok De Cock andermaal aan het korts te eind: 25-23. Na die 4-1 stand be paalden De Boer tegen Gerritsen en Vijverberg tegen Leeferink de eindstand op 6*1. In de vierde divisie had het Twen ty One Up-trio Onno Trip. Rob Bron en nieuwkomer Niels van der Wal (ex-SNS Gorkum) een off day. In Goirle verloren zij met 8-2 van titelkandidaat Red Star'58. De Rotterdamse tegenpunten kwamen van Trip en het dubbel spel. Bij de landelijk spelende vrouwenteams won ÏVT heel dui delijk bij Salamanders: 2-8. Xerxes debuteerde daarentegen met een 2-8 thuisnederlaag tegen Stiphout. Duwen en trekken op de rand van de bucket. Het klassieke werk van de langemensen op het bas ketbalveld. Marco Pikaar (11) maakte zaterdag zijn competitie debuut voor idétrading, maar heeft zijn plek nog niet gevon den. Foto Cor Vos Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfbaltopper in de eerste klasse H tussen WION en Bolnes is na een ware titanen strijd geëindigd in een forse 23-16 zege voor de thuisclub. De spelers gaven elkaar lange tijd zeer wei nig toe en liepen de score via 12-10 halverwege op tot 14-14. Toen nam WION het heft in handen en liep weg naar 20-15. Deze marge wisten de gasten niet meer te overbruggen. In de slotfase moest het team van Bram Rog berusten in de eerste nederlaag: 23-16. De taktiek van WION-coach Eric van Viersen, die de Bolnes-schut ters door zijn produktieve vrou wen aan banden liet leggen - sor teerde effekt. De WION-vrouwen namen tien treffers voor hun re kening, hun tegenstanders scoor den slechts twee maal. Bij WION was Wim Niesing ongrijpbaar met acht goals. Monique Kemner scoorde vijfmaal. Routine Voor Bolnes lieten de broers Spe- ijer samen wederom negen tref fers aantekenen. Coach Bram Rog na afloop: „We hebben gegeven wat wij in huls hadden, maar WION is op routine verder dan wij." WION is nu alleen op kop ge komen, gevolgd door DETO met één punt minder. Zondag volgt de onderlinge confrontatie tussen beide in Eindhoven. De Overkanters boekte de eerste overwinning tegen Klimop uit As ten: 18-12. Tot de pauze ging het gelijkop (9-9), waarna de Rotter dammers na 12-12 resoluut uitlie pen naar de 18-12 eindstand. Bar ry van Kessel (5x), Giovani Palum- bo (4x) en Peter van den Herik (3x) scoorden het vaakst. Achterstand Trekvogels keek bij Rust Roest in Eindhoven vrijwel steeds tegen een achterstand aan, maar kwam in de laatste minuut door Maarten van Geldrop langszij: 11-11. Mark 'sGravendijk was de topscorer met vier treffers. Serge van Rut ten (3x), Maarten van Geldrop (2x) Remco Scheepbouwer (lx) en Sandra Havenaar (lx) maakten de elf vol. Met vier punten uit drie duels zijn de Rotterdammers nog ongeslagen. In de tweede klasse F won Het Zuiden ook zijn derde partij; bij Victoria in Amsterdam: 8-13. Inde eerste doorgang vlotte het niet zo en was het nog 54. Maar daarna overheersten de Tuindorpers en wonnen toch nog gemakkelijk met 8-13. De broers Groene veld tekenden voor acht treffers. Simo* ne Pijl-Van de Aa scoorde drie treffers en Alexander Geurts twee keer. Het Zuiden gaat op kop met zes punten, evenveel als De Re genboog. Rotterdam Het nieuwe bestuur van de honkbalaf-7* deling van Sparta telt twee keer zoveel leden als het j oude. Voorzitter Herman Stoute, die ook de functies van secretaris en penningmeester waarnam, Henk Kouwenberg (technische zaken) en Ab Hogedoom traden vorige week af, nadat het hoofdbestuur van de RV&AV Sparta de vloer had aangeveegd met de plannen tot fusie met Feyenoord van voorzitter Stou te. Tot het nieuwe bestuur, dat voorlopig nog de sta tus van werkgroep heeft, behoren Maarten Evertse, Ron Buitelaar, Ab Hogedoom, Ger (Vitrine Art)Tuns, ex-coach Koos van der Mark en Ruud van Os. Deze groep moet de mogelijkheden tot samenwer king met Feyenoord nader onderzoeken en moet ge- sprekken voeren met nieuwe spelers en een nieuwe" coach. Het bestuur van de RV&AV Sparta weigert ca: tegorisch het begrip fusie in de mond te nemen. Vice- voorzitter Rob Leeninga: „Dat is voor ons onbe spreekbaar." Leeninga hoopt dat de afgetreden *bo- ze' bestuursleden Stoute en Kouwenberg op niet al te lange termijn op hun schreden terugkeren. Leenin ga: „Het was een prima rapport van Stoute. Alleeh het begrip 'fusie' had hij beter kunnen weglaten." Rotterdam—Van het vrouwenteam van Victoria dat een paar jaar geleden twee keer achtereen veidkam- pioen werd en zelfs ook nationaal kampioen in de zaal, is vrijwel niets meer over. In de ploeg die voor het derde seizoen onder leiding staat van Robbert Kruidenier zijn nog maar drie speelsters van vorig seizoen over: Antoinette de Kanter, Margo van Grin ten en Jennifer de Poorter. Janneke Michïels en Sacha Bal zijn naar HDM ver-* trokken, terwijl Charlotte de Kan ter, Christie Bouw-** meester, Natasja van Dijk, Agaath Bouter en de twee-* ling Simone en Daphne Groenendijk allen zijn ge-" stopt Kruidenier heeft bijna geheel nieuw elftal1// waarin de jeugdspeelsters Elise Reijnberg, Marjolein Al bias en Petra de Ruiter zyn opgenomen en verdelg Femke de Groof (Oranje Zwart) en Bertine Dumas/ (Kampong) nieuw zijn. Met bange voorgevoelens openden de KralingséK/ dan ook de nieuwe competitie in de overgangsklasse/ in en tegen Tilburg. Na het 2-2 gelijkspel constateer de trainer Robbert Kruidenier met een zucht van vér- lichting dat het elftal alleen nog fysieke kracht tekort - komt. „In technisch opzicht kan het elftal goed mee en dat geeft vertrouwen Victoria kwam in Tilburg aan de leiding door Femke de Groof. Zij kreeg de bal van Jennifer de Poorter van rechts aangespeeld eti knalde hard in: 0-1. Door een dekkingsfout maakte Tilburg gelyk, vijf minu ten voor rust gevolgd door een voorsprong door op nieuw De Groof: 1-2. Ver in de tweede helft werd het' alsnog 2-2. Rotterdam De handbalsters van Atomiunrhebben- hun vuurdoop in de hoogste klasse van hetveidhand: bal prima doorstaan. Stadgenoot Ancora legde het loodje met 11-12. In de hoogste klasse bij de mannen was er geen succes: Roda verloor met 18-17 van Ani mo en Snelwiek met 19-17 van Gemini. De Atomium-vrouwen hadden tegen Ancora een fa natieke start en namen al snel een 4-1 voorsprong.' Het was wachten op het herstel van Ancora dat niet uitbleef. Dat leidde tot een 5-5 ruststand, waarna het na de pauze lange tijd onzeker bleef. Bij 11-11 stopte de keepster van Atomium een schot met de voet en schopte ze de bal rechtstreeks naar Monique Dijk graaf die de winnende treffer scoorde: 11 -12. Snelwiek bleef in de derde wedstrijd ongeslagen,- maar moest tegen het hard spelende Gemini to£ft\ een punt laten: 12-12. Bij de mannen beet Roda voor de tweede achtereen-/] volgende keer in het stof. In een gezond pittige strijd weid Roda afgerekend op een mindere conditie en te weinig wisselspelers. Animo won met 18-17. Ook Snelwiek redde het niet, maar dat had het echter/, volledig aan zichzelf te wijten. Acht minuten voor tijd leek Snelwiek de partij in handen te hebben, maar dg"/ Rotterdammers misten te veel kansen: 17-19 verlies. Rotterdam—Multimos heeft in de eredivisie drieban- den IJsselzicht een gelijkspel afgedwongen. In de streekderby sloot kopman Ad Koorevaar zijn partij tegen Peter van Mierlo winnend af, waardoor uitein delijk 44 op het wedstrijdformulier kwam te staan., Ook in de eerste sessie bleef de balans in evenwicht/ Marcel Hopmans maakte een bijna succesvolle ach- tervolging tegen Jos Min, die uiteindelijk toch nóg met twee punten verschil won (40-50 in 60 beurten),.. Bert van Manen daarentegen zorgde voor winst te gen Tom Beemsterboer, door zijn voorsprong uitsfe- kend te consolideren: 5040 (45). Het eerste optreden van John van der Stappen voor de Rotterdamse club was niet succesvol. De met een rugblessure kampende Brabander moest zijn meer dere erkennen in Aad Arkesteijn, die de laatste tijd zeer goed op dreef is. Het werd 34-50 in 39 pogingen, waardoor IJsselzicht een 24 voorsprong nam. Ook zag het er naar uit dat Peter van Mierlo IJsselzicht naar een triomf ging spelen. Negen nullen in tien beurten deden de Rotterdammer echter de das om. Via 23-31 in het voordeel van Van Mierlo kwam Koor evaar met 35-32 voor en bouwde zijn voorsprong tot 5040(42) uit. Tegelhal Zuid blijft ook in de nieuwe comnpetitie on derin de ranglijst hangen, want na de goede opening tegen Zutex werd wederom verloren. In Heeswijk- Dinther won Minkels Products met 7-1. Voor het eni ge punt zorgde Hans-Jürgen Kühl, die op weg was naar een overwinning, maar tegenstander Henk Ha- braken met acht caramboles zag uitgaan. In de ge lijkmakende 37ste beurt zorgde Kuhl voor remise. Andrea Ravenschot van WION (links) verdedigt Esther Loef van Boines. De Rotterdamse vrouwen waren superieur aan hun opponenten. FotoCorVos Huizen— In de landelijke dameompetitie is Constant begonnen met een 10-8 overwinning in en tegen Hui zen. De sterke spelers Ben Smeenk en Jaap Riesen- kamp bewezen hun klasse en wonnen verdiend. Na enkele spectaculaire remises, waarbij over en weer kansen werden gemist, kwam de op papier minst sterkste ploeg van deze poule met een overwinning, terug. De eerste speelronde is voor Charlois sportief op een teleurstelling uitgelopen. Deze damclub ver loor zaterdag uit by Gorinchem met 8-12.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3