SW moet zijn draai nog vinden Publiek de winnaar bij ODC en SVDPW Honkballers Holy redden vege lijf RKWIK komt pas Iaat op dreef 'Supersub' Robert van Gestel de reddende engel van Harga-club 'Pingels' troef bij SMC-Quick PFC kaapt punt weg bij Fortuna Cammarata gouden wissel VDL zoekt nog naar juiste vorm Nat pak voor DRGS Nieuwe coach Juventus onaangenaam verrast Spirit-coach ziet nog genoeg lichtpuntjes Rotterdams Dagblad Maandag 16 september 1996 Den Haag Het duel in de eerste klasse B tussen Quick en SMC is beslist dooreen heuse strafschop- penserie. De 'pingels' waarover overigens geen enkele twijfel be stond, werden echter niet evenre dig verdeeld. SMC kreeg vier kalktrappen toegekend en ook de gastheren mochten het éénmaal vanaf elf meter proberen. Zodoen de werden ook de doelpunten on evenredig verdeeld. In het voor deel van SMC, dat wel. De Schiedammers wonnen met 7-2. AI in de eerste minuut kon SMC's 'pingelspecialist' Jan Mulder aan de bak. maar zijn inzet werd gepa reerd. SMC kwam bovendien op een 1-0 achterstand, maar Alberto Baptista Lima zorgde met de ge lijkmaker al snel voor de kente ring. Murat Babaean nam voor rust de verantwoordelijkheid met succes over van Jan Mulder: 1-2. Door een treffer van Lima liep de debutant in de eerste klasse na de rust verder uit. maar Quick had hier al snel een antwoord op: 2-3. In deze fase kreeg SMC het even benauwd, maar door een straf schop van Jan Brokling werd hel duel beslist. Edwin Berveling (strafschop), Lima en Leo Letwory lieten het publiek nog even smul len. Toon Wolters en John van de Belt werden met geel bekeurd. Vlaardingen Fortuna Vlaardin- gen heeft in de thuiswedstrijd te gen PFC genoegen moeten ne men met een punt. Als Robert Boxem vlak voor tijd zelfzuchti ger was geweest en de bal niet had afgelegd op Ed van de Lugt, die werd gehinderd door een verdedi ger, dan had er wellicht iets meer in gezeten. Het 1-1 gelijkspel was overigens wel een goede weer spiegeling van de verhoudingen. De Viaardingers kwamen in het eerst deel door een vrije trap van Ed van de Lugt aan de leiding. Na de thee werd de ploeg van trainer Jan Baksteen, die door veel afwe zigen in zijn selectie A-junior Arie Tol liet invallen, steeds verder te ruggedrongen. Het wachten was eigenlijk op de gelijkmaker, maar de Forluna-defensie hield stand. Acht minuten voor tijd konden de gasten, alsnpg juichen toen.RFC- 'er Houwen de verdiende gelijk maker voor zijn rekening nam. Rotterdam Hermes DVS deed na het gelijkspel van vorige week legen Spartaan'20 (0-0) op het veld van LMO goede zaken. Dankzij de van Zwart Wit'28 overgekomen Angelo Cammarata, die inviel en met zijn winnende treffer een 'gouden wissel' werd, boekte Her mes een 1-2 zege. Een ander nieuweling in de Har- ga-fermatie, de van Rozenburg verkaste Ruben Korsten, brak de wedstrijd na een voorzet van Raymond Clumper met een fraaie kopbal open- LMO deed na de rust met een vrije trap van Peter Thee- uwen iets terug. Hermes-doetman Mike de Vette kon de gelijkmaker niet verhinderen: 1-1. Trainer Frans Schaap bracht An gelo Cammarata in de ploeg om nog iets te forceren. Tien minuten voor tijd bracht uitgerekend de invaller de bevrijding. De sluit post van LMÖ slaagde er niet in een afstandschot van Roelofs te klemmen en Cammarata was er als de kippen bij om terugketsen- de bal binnen te schuiven en zijn ploeg aan de winst te helpen. Maassluis VDL heeft de juiste vorm duidelijk nog niet kunnen vinden. Op eigen terrein kwam de équipe van trainer Joop Mom niet verder dan een 2-2 gelijkspel te gen Wippolder. „We speelden iets beter dan vori ge week, maar we zijn er nog lang niet," was de klare taal van VDL- spits René Verhagen na afloop van het thuisduel. Miehei Huizing werkte met zijn treffer de opgelopen aeherstand keurig weg. Huizing had even la ter, uit de rebound van een vrije trap voor de tweede maal succes, maar de arbiter wilde om ondui delijke redenen niet meewerken aan de Maassluisse voorsprong en keurde het doelpunt af. Na de pauze kon Wippolder profi teren van een fout van laatste man Wim de Roo, die de bal met zijn hoofd precies in de voeten van de vijandelijke spits mikte. Die maakte dankbaar gebruik van de blunder: 1-2. René Verhagen drong even later het strafschopgebied binnen en kreeg na zijn vai als beloning een strafschop. Verhagen liet het 'goedmakertje' niet aan zich voor bijgaan en knalde de gelijkmaker in de touwen. Door Sander Sonnemans Schiedam Een lachje kon er bij SW-trainer Henk Saiari gistermiddag na het duel tegen Foreholte nog wel van af. Maar dat was dan louter omdat zijn ploeg op het nippertje en onverdiend de winst op Harga had gehouden. Want het spel van zijn volgelingen was niet om over naar huis te schrijven geweest, Dankzij invaller Robert van Gestel, die zich met de winnende treffer ontpopte tot SWs 'supersub', wonnen de Schiedammers met 2- 1. Van Gestel stond in blessuretijd precies op de juiste plek en mocht zich heel even de held van Harga voelen. „De gelukkigste," was Saiari wel zo eerlijk in zijn terugblik, „heeft gewonnen. Een gelijkspel was be ter op z'n plaats geweest. Zeker voor de rust hebben we het niet goed gedaan. De spitsen wilden het opbouwende werk doen. Dat kiopt natuurlijk niet. Over het geheel gezien oogde het mis schien wel aardig, effectief was het zeker niet. We beschikten over onvoldoende scherpte en hebben duidelijk iets langer no dig dan vorig seizoen om het elftal neer te zetten." Hoe dan ook, de nederlaag waar mee het seizoen traditioneel door SW werd begonnen, werd ten koste van het bij vlagen gevaarlij ke Foreholte weggepoetst. De be zoekers hadden het overigens voor een groot deel aan zichzelf te wijten dat de Schiedamse promo vendus eerst langszij mocht ko men om vervolgens de volle buit te pakken. Want met name For- holte-spits Ruud de Klerk sprong te onzorgvuldig met de opgelegde kansen om waardoor SW een aantal malen met de schrik vrijkwam en een aanzienlijke achterstand bespaard bleef. SW, dat aantrad zonder Scott Wulferdingen, Edward Molenaar Foreholtes doelpunten maker Ruud de Klerk schreeuwt het uit van de pijn alshii pakt door SW-spits Raymond We ber. Het kwam de Schiedam meropgeelte staan, foto Peter Molkenboer (beiden geblesseerd) en Marco Es- huis (privé-redenen), had op tech nisch gebied duidelijk meer in te brengen maar dat was niet vol doende. Het zag er allemaal keu rig verzorgd uit, maar net iets té verzorgd. Veel van de persoonlij ke duels werden verloren. En daar profiteerde Ruud de Klerk op slag van rust van. De gevaarlijke punt- speler van Foreholte had al en kele malen een riante scorings- mogelijkheid gepresenteerd ge- t h kregen, doch weigerde er eentje te verzilveren. Tenslotte slaagde SWs kwelgeest er dan toch in doelman Ronald de Pee met een wippertje te verschalken. Direct na de thee kroop de Harga- club door het oog van de naaid toen wederom De Klerk en Mo hammed Bougrine van dichtbij hun kans verprutsten. Lang wilde SW daar niet bij stilstaan. De thuisclub moest immers het tij zien te keren en ging spoorslags op zoek naar de gelijkmaker. De Schiedammers kregen enkele kleine kansjes waarvan er na een dik halfuur spelen in het tweede deel eentje werd benut door Niels Rooders. Hij nam een verdwaalde pass van back Dennis van Oers op z'n pantoffel en joeg onhoudbaar de gelijkmaker via een verdedi ger op de doellijn in de touwen. Meer had SW niet verdiend, maar kreeg het wel. Dankzij de dekselse Robert van Gestel. SW-Foreholte 2-1 (0-1). 43. Ruud de Klerk 0-1, 76. Niels Rooders 1-1. 90. Robert van Gestel 2-1. Bijzonderheden: Arbiter J.G. Straver (Rijswijk) hield Melvio Ij in "Doen Lim, Raymond Wcber (beiden SW) en Ruud de Klerk de gele kaart voor. Moham med Bougrine (Forholte) werd met twee ge le kartonnetjes van hel veld gezonden. SW: De Pee, Van Oers, Lodder (70. Van Hees), Zoetmulder, Vlasveld. Nieuwdorp, Snel (70. Girdhari). Rooders, Tjin Tjoen LimValentijn, Weber Foreholte: Van der Hulst, Bougrine, Booms, Van de Berg, van Roon, Ligtvoet, Roffelsen, Van Rijn, De Klerk. Uljee, Van Duvn. DoorMikos Gouka Schiedam— Een derby, zoals een derby gespeeld moet worden. Dat was de conclusie van alle aanwezi gen die zich tijdens de negentig minuten op sportpark 'Kethel' hadden vermaakt bij de ontmoe ting tussen ODC en SVDPW. De boeiende wedstrijd eindigde on beslist: 3-3. De spelers konden daar vrede mee hebben, zij had den tenslotte alles gegeven wat ze in zich hadden. Voor de trainers lag dat blijkbaar iets anders. Zowel Hans Bassanl (ODC) als Rob van Vliet voelde zich met een punt tekort gedaan. Voordat alie toeschouwers een ge schikt plaatsje hadden gevonden, had het messcherpe 'DPW al toe geslagen. Robin Voets drpaide kinderlijkeenvoudig weg van zijn directe tegenstander en schoof de bal langs ODC-doelman Richard de Bruin. De klap van de vroege achterstand dreunde nog zeker tien minuten na in het kamp van de thuisploeg. Het leed was zelfs niet helemaal geleden want libero Gert-Jan Berk kon, na een slecht verwerkte corner, 2-0 tegen de netten schieten. Trainer Hans Bassant hekelde de dramatische start van zijn ploeg. „Wij begon nen veel te slap terwijl SVDPW zeer agressief startte. Tk had mijn ploeg vooraf nog zo gewaar schuwd, maar die boodschap was blijkbaar niet aangekomen. Door die vroege voorsprong kon SVDPW precies het spelletje spe len dat ze willen spelen met die snelle gasten in de voorhoede." De woorden werden beaamd door Rob van Vliet, trainer van de be zoekers. „Wij vólden als underdog gelijk scherp starten. Onze blik- semstart overrompelde ODC vol ledig. Het is jammer dat ze zo snel op 2-1 kwamen." Kansen Met de laatste opmerking doelde Van Vliet op de aansluitingstref- fervan Patrick Wöhler. De daarop volgende fase was er een waarin beide elflallen genoeg kansen kregen om de wedstrijd definitief te beslissendoch faalden in de af werking. Na rust verwachtte met name het thuispubliek een ware stormloop van ODC. De gastheren kwamen echter van een koude kermis thuis. Robin Voets gaf het duel een andere wending. Nadat hij de aan de verkeerde kant dek kende Mandaraci van zich af had geschud kreeg hij vrij baan rich ting het ODC-doel. Mandaraci trok echter alsnog aan de nood rem en vloerde Voets binnen de beruchte lijnen. De strafschop werd door de spits onberispelijk benut Met kunst en vliegwerk speelde ODC zich terug in de wed strijd. Nadat eerst Raymond de Koning van dichtbij Hennie van Buren op zijn weg vond schoot de goed spelende linksback John Blom de 2-3 op het bord. De uit vallen van SVDPW bleven levens gevaarlijk. Zo gevaarlijk zelfs dat grensrechter René van Gogh van de thuisploeg tol twee maal toe een reglementaire aanval af wist te vlaggen. Die grensrechter kost me vandaag twee punten," mopperde Rob van Vliet. Want in de slotfase wist wederom Patrick Wöhler een slippertje van Jaco Verhoef af te straffen: 3-3. Beide trainers waren ontevreden met de deling. „Als je zoals wij met 0-2 en 1-3 voor staan, moetje hier gewoon met drie punten weg gaan. Dat is niet gebeurd en daar om kan ik simpelweg niet tevre den zijn," aldus Van Vliet. Bas- sant was wat gematigder: „Ais je puur het scoreverloop bekijkt, moeten we tevreden zijn. Tegen dit soort ploegen mag je echter geen punten verspelen." ODC-SVDPW 3-3 (2-1l. Robin VoetsO-1.9. Gert-Jan Berk 0-2,20. Patrick Wöhler 1-2, 50. Robirs Voets 1-3 (str.s.), 55. John Blom 2- 3,75. Patrick Wöhler 3-3. Bijzonderheden: Geel was er voor Wöhler (ODC), Van Deven- teren Tekin (SVDPW). ODC: De Bruin, Mandaraci (fiO.Lck), Rio ters, Blom, Van Hoek flB.Dijkshoorn), Boensma, Korver, De Wit, De Koning, Wöh ler, Dijkstra. SVDPW: Van Buren, Tekin, Berk, Van De venter, Van Rij, Van Gelderen, Monster, Verhoef, Voets (86. Van Bommel), Overheid (46. De Ridder). Door Nick van der Sluis Vlaardingen De scheidend coach van Holy, John Jonkers, had zich geen beter afscheidsca deau kunnen wensen. Winnen van The Hawks en de plaats in de hoofdklasse Zuid bevestigen en bestendigen. De eerste 'wens' van Jonkers kon gistermiddag aan de Vlaardingse Zwaluwen- laan al meteen ingelost worden door een 54 overwinning op The Hawks, De Dordtse ploeg stribbelde in de slotfase nog wat tegen, maar capituleerde na een sterke af sluiting van Holy-pitcher Danny Rossoni. Voor het behoud van de hoofdklasse-positie was Holy vervolgens afhankelijk van de verrichtingen van Alcoa Zwijn- drecht tegen Jeka in Breda. Het wedstrijdverloop daar werd van uit "Vlaardingen op de voel ge volgd en de ontknoping—een 7- 1 nederlaag voor de Zwijn- drechtse formatie maakte vervolgens aan alle onzekerheid een einde. Zwijndrecht degra deert, Holy speelt het volgend seizoen gewoon weer in de hoofdklasse. De wedstrijd zelf kende een spannend verloop. Holy bouwde in de derde inning aan een 3-0 voorsprong, toen achtereenvol gens Mare Zevenbergen, Rainal- do Roozeboom en Danny Rosso ni over de thuisplaat kwamen. In de vierde Vlaardingse slag beurt werd die voorsprong nog opgekrikt naar 5-Q dankzij Bram Jongerius en wederom Mare Ze venbergen, maar daarna stokte de aanvalskracht. The Hawks krabbelde terug tot 5-3 in de achtste inningen ook in de laatste Dordtse slagbeurt leek het onheil niet af te wen den. Het werd nog 54, maar daarna gooide Rossoni twee keer drie sl~en de laatste actie van de Jstrijd was voor rechtsveldti Ciik Tax mui id, die een hoog en diep geslagen bal rustig uitving. John Jonkers kan dus met een genist hart afscheid nemen voordat hij verkast naar Euro Stars. Daar gaat de coach volgend jaar als hoofdcoach aan de slag. DoorTondeLeede VlaardingenDe ontmoeting tus sen RKWIK en Steeds Volharden was een festival der fouten. Omdat RKWIK uiteindelijk iets minder in de fout ging én omdat doelman Edwin Kolsteren een strafschop uit zijn doel ranselde stond na negentig minuten voet bal een 4-1 stand op het scorebord in het voordeel van RKWIK. Voor RKWIK betekende het duel tegen Steeds Volharden de eerste serieuze krachtmeting van het seizoen aangezien het vorige week niet in actie behoefde te worden gekomen bij Aeolus omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Steeds Volharden had de competitie-ouverture wel beleefd, niet met zeer veel plezier want opponent RFC had geen me delijden gekend en de Rotterdam mers met 4-1 de oren gewassen. Dat de thuisploeg stond te trappe len van gretigheid bleek wel uit de openingsfase waarin Steeds Volharden met de rug tegen het eigen strafschopgebied werd ge zet. Vooral RKWIK-aanvaller Otto Veldt mocht worden verweten dat de in een prachtig helblauw tenue spelende Viaardingers niet op voorsprong kwamen. Zoals altijd valt dan het doelpunt aan de an dere zijde en kon Edwin Kolste ren de eerste bal die bij hem in de buurt kwam een doorgekopte vrije trap die door Serge Post hoorn op gelukkige wijze met een boogje werd verlengd uit het net vissen (0-1). De 'Wikkers' waren even aange slagen en haalden zich het onge noegen op de hals van hun trai ner. „Hé, stelletje slampampers," brulde Ger Mulder het veld in, ..doe allemaal eens een stappie harder. Kom op nou!" Ramon de Rond, de lange spitsspeler, bracht zijn ploeg in evenwicht door een 'zomaar uit de lucht vallende' bal ineens achter Steeds Volharden - sluitpost René Vol te jagen (1-1). Ondanks diverse mogelijkheden lukte het RKWIK niet om de rust met een geruststellende voor sprong in te gaan, „Ik heb de kan sen zitten tellen." baalde Mulder van het gebrek aan scherpte van zijn speiers, „en van de acht hele grote prikten we er niet één in." Na een uur spelen viel de beslis sende actie te noteren: RKWIK- doelman Edwin Kolsteren bokste katachtig een kalktrap (toege kend na een domme overtreding van Ronaid van Schaijk op Roy Thomas Anderson) van Rick Waltz uit de benedenhoek en gaf als ware aanvoerder het sein om een tandje hoger te schakelen. Net nadat Richard Bouwmeester, de aanvoerder van Steeds Volhar den, zijn tweede gele kaart had ontvangen kopte Ramon de Rond een vrije trap van Robert Duca- neaux binnen (2-1). Opnieuw een kopbal, van invaller Richard Smits, en een keurige loopactie mét afronding van Guus van Adri- chem brachten Steeds Volharden defitief op de knieën. „Ik ben al leen met het resultaat tevreden," klonk Mulder reëel, „want de wedstrijd was niet best. Ik wil dat er van achteruit wordt opgebouwd en niet dat de bal met een lange Iel naar voren wordt geschoten." RKWIK-Stecds Volharden 4-1 11-1). 11, Serge Posthoorn 0-1,23. Ramon de Rond 1- 1, 70. Ramon dc Rond 2-1, 75. Richard Smits 3-1,90. Guus van Adrichem 4-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter F. van Oosten (Vlaardingen) floot niet bepaald één van rijn sterkste wedstrijden. Hij gaf geel geel, dus rood, aan Richard Bouwmeester. RKWIK: Edwin Kolsteren. Van Schaijk(60. Smits), Wijzenbroek, Fortes Monteiro, Van Bruggen. Ducaneaus. Vermeulen (80. Kes- ter), Ploeg. Van Adrichem, De Rond, Veldt (55. Raymond Kolsteren). Steeds Volharden: Vol, Zwier. Van Essen, Spiering (70. Van de Werf), Waltz, Van Her waarden (25. Souwens). Bouwmeester, Posthoorn. Janssen. Anderson. De Hoop. De aanvaller van Steeds Volharden komt er niet langs bij Zacharias Fortes Monteiro. De RKWIK'er neemt de spits in de heupzwaai. Foto Peter Molkenboer. Rotterdam DRGS bewaart geen prettige herinne ringen aan de uitwedstrijd bij De Mussehen. De fu sieclub verloor het duel waarin de gemoederen regel matig hoog opliepen, met 2-0. Tot overmaat van ramp ontdekten de spelers in de rust dat iemand waar schijnlijk wilde dat DRGS even afkoelde, want de tas met trainingspakken was onder de douche gezet. Wie verantwoordelijk was voor de drijfnatte pakken was niet duidelijk. De kleedkamer was gewoon op slot gedaan. Er werden geen spullen ontvreemd. Rijen Een gebrek aan inzet in de eerste helft kwam de basketballers van Juventus gistermiddag duur té staan. Na een 34-26 ruststand ging tegenstander AA Drink/Flyers met de punten aan de haal: 64-59. Ju- ventus-coach Arjan de Bruin toonde zich onaange- naam verrast: „De hele voorbereiding hebben ze als beesten gewerkt, maar uitgerekend op de eerste dag' van de competitie lieten ze het qua inzet afweten." -• De coach toverde allerlei tactieken uit zijn hoed. En de achterstand slonk. Anderhalve minuut voor het. einde leidden de bezoekers zelfs: 58-59. Vervolgens faalde Juventus in de afwerking. De vrouwen van Juventus werkten met wisselend succes een bekertoernooi af in Oss. Met twee over winningen en een nederlaag op zak keerden de Schiedamsen huiswaarts. De ploeg van coach Martin van Dijk gaat door naar de volgende bekerronde. Schiedam De vrouwenploeg van Spirit heeft na de een 1-2 nederlaag tegen Push nog altijd geen punt vergaard. Trainer-coach Jeroen van Wylick ziet on danks de slechte start van het nieuwe seizoen nog ge-, noeg lichtpuntjes dat hij niet wanhoopt. Met zeven nieuwe speelsters leek Spirit vooraf ten 'dode' opgeschreven in de landelijke eerste klassp' Maar dat viel gisteren niet uit het ongeremde spel- van de Schiedammers op te maken. Het veredeld^ jeugdelftal miste ervaring, maar toonde wel wils kracht. „Het is jammer dat het om die reden geen 2-2 is geworden," aldus Van Wylick na afloop. „Maar vens biedt de eerlijkheid me te zeggen dat een deling- ook niet verdiend zou zijn geweest. Met dit nieutve, elftal duurt het een aantal weken voordat de speel sters aan de eerste klasse gewend zijn. Had ik maar drie routiniers, voor elke linie een." „De vrouwen tonen wel bezieling, maar zijn nog niet echt op elkaar ingespeeld. Bewust heb ik daarom nog niet gesproken over het afschaffen van de buiten spelregel. Eerst moeten ze leren met elkaar te spelen. Vorige week stonden we na .28 seconden al met 0-1 achter. Deze keer viel na 58 seconden de eerste goal, zodat ik al dertig seconden gewonnen heb. Maar alle gekheid op een stokje, ik heb niet de illusie dat de vrouwen daardoor met angst aan een wedstrijd be ginnen. Wel moeten ze ervan doordrongen zijn dat ze vanaf de eerste seconde geconcenteerd moeten zijn." De thuisclub had lange tijd nodig om van de snelle tegentreffer te herstellen. Door foute passes slaagd? Push er telkens weer in het initiatief te nemen en richting Schiedams doel op te stomen waar keepster Eva Leemans haar niet geringe kwaliteiten toonde. In haar eentje hield zij Push lange tijd op een be nauwde voorsprong. De tweede treffer kort voorrust zorgde opnieuw voor onrust bij Spirit. Daaivan her stelde de ploeg zich pas ver in de tweede helft. Het was jeugdspeeïster Linda van der Velden die met een harde push (1-2) een prominente debutantenrol voor zich opeiste. Daarna brandde Spirit van alle kanten los, echter te laat. Veel treffers bij Asvion Spirit (mpPijnacker 1-2 (0-1). Spirit hikte al vroeg in de.'j wedstrijd tegen een 1-0 achterstand aan. Het eenrichtingsverkeer naar het doel van Pijnacker leverde' wel de gelijkmaker op (Jorne Goossen), maar vijf 'A minuten voor tijd scoorde Pijnacker andermaal. Te Werve-Pollux (m) 2-3 (1-2), Pollux had de hele wedstrijd een veldoverwicht maar wist dat net voor het v eindsignaal in een zege te benadrukken. Bart-Jeroen Petri (2x) en Sjoerd van Beek haalden de buit binnen. Evergreen (m)-Rceuuijk 2-2(2-0). Het zag er lang naar uit dat de Maassluizers de eerste zege zouden boeken, maar in de twerde helft bleek de ploeg van coach Alex Slier over te weinig conditionele veerkracht te beschikken. Eric Alblas en Mare Noordam scoorden, Weesp-Evergreen (v) 1-3 (0-1). De Maassluisse vrouwen acteerden volgens speler-coach Marlou Booster 'stukken beter dan vorige week'. In de opvoering was een hoofdrol weggelegd voor Laura Dossin die driemaal doel trof. Pollux (v)-Forcial 2-0(1-0). Pollux dicteerde de wedstrijd. Aanvoerdster CarUen van der Borde n opende de score. Even voor tijd vonniste Gwen Mac! en nan. Rijs wijk-Asvion tv) 1-1 (0-1). Frederique Portheine opende de score uit een strafcomer. Coach Ronald Jacobs zag de thuisploeg na rust op gelijke hoogte komen. Asvion (m)-Forescate 6-5(3-2). Asvion tracteerde het publiek op een heerlijke pot hockey met veel doelpunten. Voor de Schiedammers scoorden Bart-Jan van Collenburg (3x), Ranald Jacobs en "Frenk Hortenstus (2xX De zege van Asvion raakte nimmer in gevaar. Van Leeuwen en Verweij op schot KV Vlaardingcn-Marfugels 20-19 (9-8), In een zeer span nende partij KV Vlaardingen baar tweede zege te beha len. Vlak voor tijd stond Marfugels met 18-19 op winst maar in een zenuwslopende slotfase zorgde Roel van Leeuwen voor de Vlaardingse winst. Van Leeuwen en Ro nald Verweij scoorden ieder vijf doelpunten. De Meervogels-ODO 14-16 (5-8). Tegen de oude ploeg van Rob Slemer, de huidige trainer-coach van ODO, pakten de Maaslanders hun tweede zege. ODO was de gehele wedstrijd de betere ploeg en nam steeds een marge van twee doelpunten. DVS'69-Spirit 12-9 (9-5). Spirit leed tegen DVS'69 haar derde nederlaag op rij. Na een snelle 4-1 achterstand kwam Spirit terug tot 6-5. Speler-coachMarco Zeebregts wa s topscorer met vier treffers. VZOD-Harga 13-15 (7-8). In Kudelstaart deed het nog puntloze Harga wat het moest doen: winnen. Harga kwam steeds op een voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Trainer Ed Pak: „Zo spelend gaan we nog vele punten pakken." Sven Pappers (5) was de topschutter. Korenbeurs start met winst Pecos 2-De Korenbeurs 4-6. De Korenbeurs startte de competitie met een kleine maar uiterst nuttige 4-6 zege op de reserves van Pecos. Nermin Smajic en nieuwkomer Mark Heemskerk scoorden twee keer. Tegen zijn oude dub moest Lingen evenals Smajic zijn meerdere erken nen in Ron Schipaanboord. Luto- De Korenbeurs (v) 6-4. Sylvia Waterreus was zater dag in Tilburg nog niet in grootse vorm. De blonde Vlaar dingse won, evenals Danielle Maas, slechts één partij. Ca rols Thalen scoorde twee keer. Het Schiedamse trio ont ging een gelijkspel omdat zij het dubbelspel verloren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5