T<* 19, De steun en toeverlaat van het blauw op straat Video toont realistisch beeld van Vlaardingen 'Aan verraad en kiezersbedrog maakt D66 zich niet schuldig' Een spoor van verbindingen door Schiedam Agent Rok Wolthuis: 'In de meldkamer kan het niet druk genoeg zijn' Rotterdams Dagblad r. -.t-.-t -&IZ Zaterdag 21 september 1996 e Door Jan Kozendaal Vlaardingen 'Vlaardingen, voor mij ben jij een wereldstad,' zingt Cornells Pons, achter zijn piano op het Hoofd. De klanken gaan veigezeld van beelden van 'Vlaar- Z', dingen bij nacht'. Het is het slotakkoord van de vrij- j' dagavond in besloten kring ge presenteerde promotiefilm 'Thuis in Vlaardingen'. Vlaardingen een wereldstad, als dat hetgeen is wat bij de kijker blijft hangen is het misschien goed voor de afdeling economische zaken van de ge meente om bedrijven warm tema ken hier een stukje grond te ko- pen. Of aan toeristenorganisaties -om volle bussen een stop te laten maken. In werkelijkheid geeft 'Thuis in Vlaardingen' een realistischer beeld van Vlaardingen. Een gezel lige stad met veel groen -'de groenste stad van de regio'- en een rijk vissersverleden. Een stad waar in elk geval de Vlaardinger beretrots op is. De historie maakt een flink deel uit van de Film. Natuurlijk over de haringvisserij en 'de zeven men sen voor iedere visserman' die aan de wal in Vlaardingen hun r brood verdienden op bijvoorbeeld de scheepswerven. Stoffige ar chiefbeelden van trotse haring- loggers die het ruime sop kiezen, wisselen de frisse beelden van een volle Hoogstraat en moeders met-kinderen in het Hof af - 'Het park waar menig jong stelletje ■- elkaar eeuwig trouw heeft be- 17 loofd'. Binnenhaven c Maar, zo blijkt al snel, ook tegen- woordig heeft Vlaardingen nog genoeg banden met de scheep- - vaart. Zeeschepen zijn goed voor de overslag van zes miljoen ton per jaar en Vlaardingen is toch nog steeds de zevende binnenha ven van Nederland: negendui zend schepen laden en lossen aan de Vlaardingse kades. Onvermijdelijk komen zo nu en dan sponsors in beeld. Zo mag di recteur J. L. J. M. van der Drift b» van de koninklijke haringhandel Warmelo Van der Drift zeggen "C dat hij het 'een eer' vindt om een haringkop te worden genoemd. De immer kritische ondernemer A. Fontijne geeft 'de burgemees ter' het advies de stad wat schoner te houden en een voorbeeld te ne men aan de montagehal in zijn be drijf. En één van de grootste werk gevers van Vlaardingen, Unilever Research Laboratorium, legt uit waarom het bedrijf destijds voor Vlaardingen koos. Omdat het cen traal ligt en ook 'zo dichtbij de vliegvelden van Rotterdam en Amsterdam'. Tussen de bedrijven door komt actrice Mary-Lou van Steenis in beeld. Hoewel de rode draad - ze is op zoek naar de ideale burge meester en loopt uiteindelijk in de Stadsgehoorzaal 'de echte' Stam tegen het lijf - wat oubollig is gekozen, breekt het wel de beel den. Al mag je van een tekst schrijver als Chiem van Hou wen inge, door Van Steenis bij zijn huis in de Broekpolder geïnter viewd, een wat minder opgelegd antwoord verwachten op de vraag waarom hij in Vlaardingen woont: „Het is hier heerlijk. Hel {huis, red.) was het schildersatelier van mijn vader en dat hebben wij van hem gekregen in 1969." Er zit hier en daar ook een schoon heidsfoutje in de Film. Zoals de mevrouw die op NS-station Vlaar- dingen-Oost mag vertellen dat ze elke dag met de spitspendel naar haar werk in Den Haag gaat. Een Hagenaar die de eerste dag na de verhuizing naar Vlaardingen in die spitspendel naar zijn werk wil, zal toch heus tot de conclusie ko men dat hij in Schiedam moet overstappen. Maar in een promo- tieFilm moet je ook niet op alle slakken zout willen leggen. Vlaar dingen bruist, heeft een mooi, nieuw stadshart en woonwijken waar je trots op kunt zijn. 'Thuis in Vlaardingen' wordt van avond om 22.00 uur op het Veer- plein gedraaid. De promotïefilm 'Thuis in Vlaar dingen' {circa twintig minuten) is gemaakt door FS Visuele Com municatie bv. De film is te koop voor belangstellenden. Vanaf maandag is Thuis in Vlaardin gen' te koop bij het VW-kantoor aan de Markt voor 29,95. Bijna iedereen vindt het vanzelf sprekend dat de kerk zondagoch tend op orde is voor de dienst, de burgemeester op tijd een jubile rend bruidspaar bezoekt en gro te theatersterren prachtig uitge licht op het podium staan. Zon der hulp zouden de blikvangers echter niet ver komen. Een serie over mensen die achter de scher men belangrijk werk verrichten. Door Mariëtte Olsthoom Schiedam Geen grotere straf voor een politieman dan hem opschepen met een bin nendienst in de meldkamer. Want als er wat te beleven valt, dan zit hij binnen. Hoe belangrijk zijn taak ook is - hij coördineert de boel voor de politieagent op de straat - toch zit 'ie er kilometers van daan. En dat is frustrerend. „Ik ben nog nooit een politie man tegengekomen die riep: hoi, ik mag weer binnen zit ten." „Het klinkt stom, maar het kan me tijdens zo'n dienst niet druk genoeg zijn. Het meest vervelen de zijn diensten waarin niets ge beurt. Stilzitten, dat is niks," klinkt het recht uit het hart van agent Kok Wolthuis. Eens is de zo veel tijd is ook hij gedoemd om achter de telefoon plaats te ne men. Soms een week achter elkaar en dan weer drie weken niet, dat wisselt. De reden is dat agenten in Schiedam breed worden opgeleid en in principe alles moeten kun nen: surveilleren ïn de wagen, maar ook een binnendienst draai- Door Carel van der Velden «^Schiedam Marcel Houtkamp 1 klinkt een tikje getergd. De frae- j tievoorzittervan .D66 in Schiedam heeft heel wat over zich heen ge kregen sinds hij en drie andere Schiedammers vorige week in een vergadering van de stadsre gio 'ja' zeiden tegen de aanleg van de rijksweg A 4. Wethouder De Leede noemde hem een Verrader' en deze week werd hij in het Rot terdams Dagblad van 'kiezersbe drog' beschuldigd. „Mag ik alsje blieft een eigen mening hebben? En_mag ik daar dan ook voor uit- komen?" Behalve fractievoorzitter is Hout kamp lid var. het dagelijks be stuur van de stadsregio, een or gaan waarin zeventien gemeen ten uit het Rijnmondgebied over- leggen over gemeente-overstij- ~r gende zaken. De omstreden door- Uc trekking van de A 4 van Delft naar het Kethelplein is zo'n zaak die al- 2 Me betrokken steden aangaat, De stadsregio is in meerderheid voorstander van de weg, die door de bepleiters wordt gezien als een belangrijke motor van de groot- Rotterdamse economie. De ge- n meenten Vlaardingen, Schiedam f en Maassluis zijn van oudsher te- genstander van de weg. De weg u, doorsnijdt de dichtbevolkte wij- ken Holy en Groenoord. Tegen- Cl standers beschouwen aanleg als een onaanvaardbare aantasting i van het leefmilieu en het als stil- tegebied aangewezen Midden- 2" Delfland. Stadsregio Marcel Houtkamp maakt nog even deel uit van het dagelijks be stuur van de stadsregio, het regio nale equivalent van een college van b en w. In deze hoge functie voelt hij 'ich verantwoordelijk voor het belang van de gehele re- - gio. „Als het gaat om de A 4 is een bredere visie vereist dan alleen w- een die voortkomt uit Schiedams belang," meent hij. In juni liet Houtkamp het -- Schiedamse college reeds weten v het niet eens te zijn met het her nieuwde 'nee' togen de 0anleg van de rijksweg. De gemeente Schiedam blies haar verzet tegen de weg nieuw leven in met haar reactie op de MER-studie A4- Noord. Houtkamp stelde dat het niet langer zinvol is het verzet vol te houden. Volgens hem ging het college aan - verschillende ontwikkelingen voorbij: In tegenstelling tot Marcel Houtkampr'Magikals- jebliefteeneigen meningheb- ben?' Archieffoto Jaap Rozema/ Rotterdams Dagblad vroeger kunnen rijkswegen nu veel beter worden ingepast in het landschap. Verder stapte Schiedam volgens Houtkamp wel erg gemakkelijk heen over de enorme verkeersproblemen die zijn ontstaan op de A13 en A 20, De hinder en de onnodige C02-uit- stoot zouden deels weggenomen kunnen worden door de aanleg van A 4. Rands tad rail Ook bij het door Schiedam ge noemde alternatief in de vorm van verbeterd openbaar vervoer plaatst Houtkamp kanttekenin gen. De D66'erzegt net als het col lege een voorstander te zijn van een tramverbinding tussen Schiedam en Delft. Ên van Rand stadrail, én van TramPlus én van verbeterde snelbusverbindingen. Volgens Houtkamp is het echter een illusie te veronderstellen dat alleen investeringen in het open baar vervoer soelaas bieden. „In Europa is er geen stedelijk gebied met een vergelijkbare economi sche betekenis dat qua openbaar vervoer zo kwaliteitsarm is. De voorstellen die er liggen brengen daar slechts gedeeltelijk verbete ring in. De meeste ideeën voor be ter openbaar vervoer hebben geen interregionale betekenis." Een sneltram naar Midden-Delf land vindt Houtkamp wenselijk, maar volgens de DöS'er hoort er óók een autoweg naast. Die weg moet dan wel op de meest duurza me en verantwoorde wijze worden ingepast. Verder schermt het col lege volgens Houtkamp met de stelling dat de bevolking tegen de weg is. „Bij mijn weten is daar nauwelijks onderzoek naar ver richt. Een brede opiniepeiling of zelfs een referendum lijken mij aangewezen om dat in beeld te brengen.1" De visie van Houtkamp is helder. De vraag is echter of het legitiem is dat Houtkamp (en in zjjn kiel zog drie andere Schiedamse leden van de regioraad) een schriftelijk pleidooi vóór de rijksweg hadden mogen ondersteunen. Wethouder De Leede vond van niet, hij noem de het kwartet vorige week 'verra ders'. De bestuurder vindt het on begrijpelijk dat raadsleden in re gionaal verband het beleid van de Schiedamse raad doorkruisen. Omdat regtoraadsleden niet di rect worden gekozen, zitten ze er in de eerste plaats om de belan gen van hun gemeente te verdedi gen, luidt de redenering. Houtkamp: „Mijn mening heb ik nooit onder stoelen of banken ge stoken. Strategisch is het beter om mee te werken aan de A 4 en een voor de bevolking zo gunstig mogelijke variant te bepleiten. Dat is geen kiezersbedrog. In 1990 was D66 nog tegen de A 4, maar in ons laatste verkiezingsprogram ma uit 1994 komt die passage niet meer voor." Hetbewuste verkiezingsprogram ma wordt er bijgepakt. „D66 is voorstander van de tramverbin ding naar Delft en Vlaardingen. Het zandlichaam van rijksweg 19 zal daar voor gebruikt worden," luidt de letterlijke passage. De kiezer die destijds uit deze passage opmaakte dat de Demo craten tegen de rijksweg {vroeger rijksweg 19, nu A 4) zijn, volgt vol gens Houtkamp zijn eigen inter pretatie. „Ik erken dat de/e passa ge multi-interpretabel is. Maar er staat niet dat er geen rijksweg mag komen. De weg kan ook naast de tram worden aangelegd." In de praktijk is de rijksweg in middels uitgegroeid tot een 'vrije kwestie' bij D66. Houtkamps plei dooi voor een strategische omme zwaai wordt gesteund door zijn fractiegenoten Esbach en Broeke. De 'andere helft' vanD6Ö is onver kort tegen de rijksweg. Naast wet houder Reijnhout zitten de raads leden De La Rie en Van den Ak ker in dit kamp. De kwestie-A 4 komt maandag avond aan de orde in de gemeen teraad. Dan moet duidelijk wor den of de Schiedamse raad af stand neemt van het stemgedrag van het stadsregionale kwartet. Naast Houtkamp zitten de raads leden Kaptein (CDA), Reuderink (PvdA) en Van Collenburg (WD) namens Schiedam in de stadsre gio. en in de meldkamer. Wolthuj's, die sinds zeven jaar bij de Schiedam se politie werkt, houdt zich voor namelijk bezig met 'het voorko men van misdnjven' en net als de anderen uit zijn wijkteam heeft hij een school 'geadopteerd' waar hij de leerlingen voorlichting geeft en problemen behandeld. Plannen Een meldkamerdienst is nooit te plannen, zegt de politieman. „Je weet alleen wanneer je begint en wanneer je wordt afgelost. Er zijn diensten waarin het de hele dag stil blijft. Maar er zijn er ook bij dat het zweet op je rug staat en je constant bezig bent" Bijzonderheden van de vorige dienst worden bij binnenkomst overgedragen. Dat kan volgens Wolthuis van alles zijn. Bijvoor beeld een adres waar onenigheid is geweest. Of een inbraak, waar in de loop van de dag de techni sche recherche heen moet. En ge beurtenissen in de aankomende dienst worden doorgenomen, zo als festiviteiten in een bepaalde wijk. De belangrijkste taak van Wolt huis is het aannemen van telefo nische noodhulp. Dat kan varië ren van vragen over verkeerssitu aties CWat betekent dat verkeers bord, heb ik daar voorrang?') en het vragen naar de weg {"Welke af slag moet ik némen?') tot het mel den van geluidsoverlast, een in braak of vreemde personen. Wolt huis: „De meldkamer is een ver gaarbak van telefoontjes. Je kunt het zo gek niet bedenken of er wordt over gebeld," Toch vindt de politieman dat mensen te lang aarzelen eer ze de telefoon pakken als ze iets ver dachts hebben zien. „Mensen bel len pas als re er helemaal zeker van zijn dat een ander iets van plan is. Negen van de tien keer is het dan ook zo." Assistentie Alle noodtelefoontjes komen bin nen bij de centrale meidkamer in Rotterdam. Daar wordt beslist of di rect actie moet wor den ondernomen of dat de melding wordt doorgestuurd naar Schiedam, Wolthuis geeft het voorbeeld van een aanrijding zonder gewonden, „Rotterdam stuurt die melding via het zogehe ten flexibel meldkamersysteem naar Schiedam, waar het op een scherm komt te staan. Degene die dienst heeft stuurt er vervolgens een wagen naartoe." Andersom kan cok. „Hebben wij een noodmelding, dan kunnen wij die vanuit Schiedam naar Rot terdam verzenden met het ver zoek om assistentie." 'In theorie' stuurt hij overal een auto op af, ook al is het een geeste lijk probleem. Een luisterend oor doet vaak wonderen. Wolthuis: „We gaan ervan uit dat degene die belt een probleem heeft en daar willen wij die persoon vanaf hel pen." En als er een paar meldin gen tegelijk binnenkomen? „Dan moet je kiezen waar je als eerste op inzet. En dat is lastig want ie dereen wil hulp hebben." Een ongeluk waarbij slachtoffers zijn gevallen, gaat voor een mel ding van een kinderfietsje dat al dagen in een portiek staat. Een aanrijding op de Van Haarenlaan gaat voor een aanrijding op een doodlopende weg. Kan het wach ten dan schuift Wolthuis de mel ding door naar het wijkteam die het op de dag kan behandelen. Bijvoorbeeld een klacht over de bovenbuurvrouw die altijd haar wasgoed zo'n end naar beneden laat hangen. Maar de zakenman die om acht uur 's morgens zijn garage niet uit kan omdat er een auto voor staat, wordt natuurlijk wel zo snel mogelijk geholpen. Mobilofoon „Maar ook dat hangt weer af van factoren," legt Wolthuis uit. „Hoe veel personen en auto's er be schikbaar zijn bijvoorbeeld. Soms heb ik het met één melding druk ker dan met tien tegelijk." Voor sommige mensen ben je ook Politieman Kok Wolt huis in de meldkamer: 'Het is hier een vergaar bak van telefoontjes.' Oennesvander Wel/Roel Dijkstra gewoon een praatpaal, is zijn erva ring. Bij mensen die aandacht wil len, blijkt 'een babbeltje' soms wonderen te doen. Het grootste probleem vormt volgens de agent de groep die de politie constant te- lefonisch bezighoudt. „En dan be doel ik mensen die twintig tot der tig keer in het uur bellen. Die je de huid volschelden, en maar kla gen over van alles en nog wat, tot over het weer aan toe. Er is altijd wel een reden te vinden voor hun boosheid." Naast het aannemen van noodte lefoontjes luistert Wolthuis tijdens een meldkamer- dienst naar de mobi lofoons van colle ga's, houdt hij via beeldschermen het politiebureau in de gaten, schakelt hij zonodig andere instanties in en trekt hjj kentekens na voor sur veillerende agenten. Onmisbaar vindt de politièagent zichzelf in de meldkamer niet, maar wel van 'aardig belang'. „Er zijn altijd wel andere constructies te bedenken, zoals iemand direct naar een politieauto laten bellen ofzo. Nadeel is alleen dat daar dan ook telefoonboeken aanwezig moeten zijn en waar laat je die? In de meldkamer heb ik alle stan daardnummers bij de hand en kan ik snel handelen. Eigenlijk ben ik voor een groot gedeelte een ondersteuning voor collega's op straat." SCHIEDAM Zaterdag 21 september Grote Kerk. Helvoets dameskoor, IS.OOu. Sted. Museum. Orgelcon cert, 15.00u. Clubgebouw De Wa rande. 2e Branderstocht Margrie- ttial. Bromfietsbeurs, 10.00- 17.00u. Teerstoof. Niet uit het raam, Afgeragd, 20.30u. Filmhuis, Smoke, 20.30u, Centrum, Brander sfeesten. Voorhaven, 13.00 tot 16.00 u. mijnen-opsporingsvaartuig HM Schiedam te bezichtigen. Edi- sonplein, 20.00 u. start Lampion- nenoptocht. Dam 30. Boekenmarkt van Oud-Katholieke Kerk. 10.30 tot 17.00u. VLAARDINGEN Grote kerk. Wandelconcert Aad Zoutendijk, 15.00-17.00u. Stads gehoorzaal. De Minnaar, 20.00u. MAASSLUIS Wethouder Smithal. Rotary sport dag, 09.00-17.00u. De Reinwater (Govert van Wijnkade). Open dag, 10.00-16.00u. ROTTERDAM Zaterdag 21 september Heerenhuys De Heuvel. Quatre- Mamsmiddag, 13.30u. St.Laurens- kerk. Orgelconcert, 15u. tuxor Theater. Evita, 20.15 Messias- kerk. Concert, 20.15u. De Doelen Gr.z. Rotterdam Philharmonic Philips Gergev Festival, 20.15u. Hal Grz, idem, kinderprogr, 14u. idem, nacht concert, 23u. Popular. Jazz in Popu lar, 21u. Zondag 22 september SCHIEDAM Kiuphuls Oost Rommelmarkt, ll.00-16.00uWoon-en Zorgcen trum Thuriede. Zondagconcert, 14.00u. Centrum, Brandersfees ten. Grote markt, Jeu-de-boules- kampïoenschap, vanaf 12.00 u. Lange Haven, Paradevaart door de haven met daarin winnaar van de gondelvaart, van 14.00 tot 15.00 u. HOEK VAN HOLLAND Openluchtzwembad. Honden- zwemmen, 15.00-16.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Rotterdam Philhar monic Philips Gergev Festival, llu. Hal Gr.z. idem 3 ""nu,/Gr.z. idem 14.150. Inleidii. 13.15u. KI je. Idem, 20.15u. Dt Evenaar. Mal- houn-coqcert, 14u. Dodarama. HenkBakker&FransFriederich, I5u. Oude Kerk Detfshaven. Beiaard concert, 15u. De Buurman. Jam sessie, 19u. Luxor Theater. Evita, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z- De verloving in het kloos ter, 20.15u. Rotown. Cramer The Hammer, 22u. Festival r Oleg Prokof- jev, 2ö.30u. Met graffrty was het gistermorgen om negen uur allemaal be gonnen. Linda en Elise waren vervolgens gaan dansen op de Appelmarktbrug. Loesje en Simone deden iets met een waslijn en Nancy en Leontien waren op het idee van een tekkel geko men. Zo werd gisteren door leerlingen van scholengemeenschap Spïerïngshoek één voor één een spoor van allerlei verbindin gen door Schiedam getrokken. De deelnemende leerlingen hebben samen met perfomance-kunstenaar Yvon Koopman gebrainstormd over het thema verbindingen en daar hun eïgen Invulling aan gegeven. Om beurten legden zij een verbinding van de eigen woning naar die van een medeleerling. Met een haspel werden de uiteenlo pende ideeën vervolgens opgerold tot een diabolo» die gedu rende de Kunstestafette een plekje heeft op het bordes van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat. Foto Roei Dijkstra ROTTERDAM Calypso 1: Trarnspott.ng' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'BeautifulGiris'(12)dag.6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama Jb Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Mission: Impos sible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser* (16) dag. 3.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Kingpin' (12) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Spy Hard' (al) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di.ook 1.15-4. Corso; Tne Quest' (16}dag. 1.15-4-6.45-9.30, Imax Theater; 'Survival Island' (al).* dag.(beh.ma.) 2-4. The Living (a!) dag.(beh.m3.)3,za.zo.ooKl. m-lshow' (al) do.vr.di.wo. 12. Tv® ter' (12) dag. 5-7.15-9.45, zo.cKj 10.45. Venster 1: Trainspotting** (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, dö-;i .vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview» ma.10. Venster 2: The Sevepl Samurai' (16) do.vr.za.zo. 8, .zo.wo. ook 2. 'Dance:electric ener- ©i' (16) ma.8,di.lO,wo. 7.30-lï. 'Melies,Asta!re&Forsythe'(16)di.8. - 'Aubette, ia grande satle des fetes' (16) ma .10, wo.9. Venster 3: 'Une été ia goulette' (al) dag. 7.30. 'Breakingthe waves' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa- lookaviHe' (16) dag 8-10, do- .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumière 1: 'Stnptease' (12) dag. 115-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity' (a!) ^dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'A time to kill' (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di. ook 2. Lumière 4: 'Pn- mal Fear" (16) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1- Twister' (12) dag. 11.30-2.05- 4.40-7.15-9.50. Pathé 2: 'Eraser' (16) dag.4.40-7.10-9.40, do.vr.ma.di.ook 11.40-2.10. Pathé 3: The Rock' (16) dag. 3.30-6.25- 9.20, do.vr.ma.di.ook 12.35. Pathé 4; "Phenomenon' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé 5: 'A time to kill' (16) dag. 11.55-3-6.05-9.10, Pa thé 6: The crossing guard' (16) dag. II.05-1.40-4.15-6.50-9.25 Pa thé 7: 'Mission: impossible' (12) dag. 11.15-1.50-4.25-7-9.35. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Stnptease' (16) vr.za.00.15. Lu- misze 2: The Quest* (16) vr.za.00.15, Lumière 3: 'Pnmai Fe ar* vr.za.00.15. Lumière 4: 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees:Cinerama 4: Ba be' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Rippefza.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'It takes two' za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Gcofy Movie' (N) za- .zo.wo. 1,15-4. Pathé: Toy Story' - (N) za.zo.wo. 11.20-1.25. 'A Goofy Movie" (N) za.zo.wo, 12.40-2,40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1