11 Kruising 'verkeerskundig monument' 'Nieuwe Haven' na tien jaar winnaar van de Gondelvaart Ontslag ambtenaar kost Maassluis meer dan kwart miljoen y genda,^ Nieuw Liesveld loopt vol op vrolijk openingsfeest Man bedreigd en beroofd Gewond na draai aan rad Dieven op strooptocht Ontploffing Fietsen graveren Abonnee Service Diagonale oversteek alleen te handhaven met verkeerslichten Hulshoff terug in Maasïandse gemeenteraad Rotterdams Dagblad Maandag 23 september 1996 Schiedam Een 27-jarige Schiedammer is vrijdagavond mishandeld en beroofd van zijn ketting, horloge en leren jas. Het slachtoffer werd op de Breed- straat in Schiedam aangesproken door drie mannen. Even daarna kreeg de Schiedammer een klap op zijn borst en werd hij door één van de mannen bedreigd met een mes. Het slachtoffer moest zijn spullen afstaan. De daders vlucht ten daarna weg door de bosscha ges in de richting van de Zijl straat. Schiedam Een 61-jarige Schiedamse is zaterdagmiddag in winkelcentrum de Nieuwe Passa ge in Schiedam gewond geraakt nadat ze een draai aan het rad van avontuur had gegeven. Dat appa raat was opgesteld in een winkel in de ^assage. De vrouw had na aankoop van enkele goederen een prijs gewonnen en mocht een draai geven aan het rad. De vrouw stootte haar hoofd tegen de spij kers in het rad waardoor ze een flinke hoofdwond opliep. Zij moest daarvoor worden behan deld in het ziekenhuis. Maassluis Twee Maassluizers (20) zijn vrijdagnacht aangehou den nadat zij op het Sparrendal werden betrapt tijdens etn in braak. Op het bureau bekende het tweetal die nacht 28 inbraken te hebben gepleegd aan het Dennen dal, het Elzendal en het Spirren- dal. Tegen de twee mannen is pro- ces-verbaal opgemaakt. M aassluisDe bewoners vtin een woning aan de Pelmolen werden zaterdagnacht rond .kwart voor drie opgeschrikt door "een luide knal. Waardoor de knal is veroor zaakt, is nog niet bekend, Bij de ontploffing zijn geen gewonden gevallen. Wel sneuvelde een ruit. De politie onderzoekt nog waar door de ontploffing voor ce wo ning werd veroorzaakt. Schiedam De poli de van Schiedam houdt mo; gen en woensdag een fietsgravf eractie in Klubhuis Zuid aan oe Dwars straat 42 in Schiedam. De actie wordt gehouden in het kader van het terugdringen van het aantal fietsendiefstallen in de gemeente. Geïnteresseerden kunnen mor gen terecht voor een gratis gravu re van 14.00 tot 21.00 uur en woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 -4004 444 Rotterdams Dagblad Door Ben van Haren Vlaardingen Nu de verkeerslichten op het kruispunt Korte Hoogstraat/Cronjéstraat-Gedempte Biersloot vervangen moe ten worden, concluderen ambtenaren op het Vlaardingse stad huis dat hier sprake is van een Verkeerskundig monument'. Buiten de spitsuren zou een verkeersregeling niet meer nood zakelijk zijn, maar het diagonaal oversteken van voetgangers kan alleen blijven met behulp van verkeerslichten. De afdeling Verkeer van de dienst gen spelen hierbij een hoofdrol. Stadswerk in Vlaardingen gaat er in grote lijnen vanuit, dat ver keerslichten alleen terugkeren op plekken waar de verkeersafwik keling anders niet veilig kan plaatsvinden. In pnncipe is er een voorkeur voor mini-rotondes of andere verkeersregulerende maatregelen. Kostenoverwegin- Aanleg en inwerking houden van verkeerslichten is kostbaarder dan maatregelen aan het wegdek, zo luidt de redenering. Op het bewust0 kruispunt in de Vlaardingse binnenstad is in de afgelopen twintig jaar de ver keersdrukte sterk afgenomen. Het gemotoriseerde verkeer maakt aanzienlijk minder ge bruik van de nauwe weg door het oude centrum. Op zaterdagen ma ken nu nog maar 850 auto's per uur gebruik van het kruispunt, m 1975 waren net er 1050. In de toe komst zal dit aantal naar verwach ting nog verder afnemen. De verkeerslichtinstallatie, die in 1977 werd geplaatst, is nu op en voor plaatsing van een nieuwe zou uit kostenoverwegingen nor maal niet gekozen worden. Uit een oogpunt van verkeersveilig heid is er ook geen aanleiding. Immers het aantal ongevallen op dit kruispunt is zeer laag. Tussen 1987 en 1995 vonden er 2^ onge vallen plaats, waarvan slechts drie met letsel voor fietsers als ge volg. De verwachting is dat in een situ atie zonder verkeersregeling de afwikkeling van het verkeer niet veel problemen zal geven. Toch adviseren de ambtenaren het ge meentebestuur om nieuwe ver keerslichten te plaatsen. Het bewuste kruispunt is name lijk uniek voor Nederland. In 1977 besloot, op voorstel van toenmalig wethouder B. Goudriaan, de ge meenteraad op dit kruispunt voet gangers de kans te geven om dwars over het kruispunt over te steken. Het was voor de eerste maal, dat in Nederland voor zo'n oplossing werd gekozen. Uit on derzoek van de afdeling Verkeer bleek in 1982, dat de meeste voet gangers gewoon haaks overste ken maar als ze kunnen kiezen uit tweemaal haaks of diagonaal oversteken de voetgangers van de schuine oversteek gebruik ma ken. In 1996 stak op werkdagen 16% schuin over en op zaterdag 24%. Het idee van Vlaardingen heeft indertijd veel belangstelling ge kregen onder meer van nationale omroepen, maar het voorbeeld is nergens in Nederland gevolgd. Het gaat, zo schrijven de ambte naren, om een verkeerskundig monument' dat alleen gehand haafd kan blijven bij het gebruik van verkeerslichten. Om die re den stellen zij voor nieuwe ver keerslichten aan te schaffen. De raadscommissie voor verkeer, vervoer en groen beslist hier deze week over. Maasland Voor de tweede keer in de nog tot maart 1998 lopende raadsperiode, vond er in de fractie van de Open Groe pering in Maasland een wisse ling van de wacht plaats. Nadat vorig jaar de plek van P. Houtenbes door L Roza werd ingenomen, maakte deze week mevrouw L. Hulshoff (64) haar entree in de fractie van de dorpspartij. Voor Hulshoff was het meer een rentree, want zij zat tot voor de laatste verkiezingen ook al in de raad. Na de verkie zingen belandde zij op een niet verkiesbare zevende plaats. Door de verhuizing van B. van der Graaf kwam Hulshoff voor terugkeer in de raad in aanmerking. Door Pieler Vermaas Schiedam He! went misschien wat, maar vervelen doet het nooit. Zaterdagavond kon je op de Lan ge Haven weer over de hoofden lo pen. Al een half uur voor de start van de Verlichte Gondelvaaxt - sinds jaar en dag het hoogtepunt van het Watersportweekend - stonden vele Schiedammers rijen dik zich te verkneukelen op de voorbijvarende boten. Ruim der tigduizend toeschouwers stonden er, wisten snelle tellers. Klokke negen werd Schiedam za terdagavond in tweeën gesplitst. Alle bruggen in het centrum wer den gapend om de Gondeivaart ruim baan te verschaffen. In een prachtige ambiance stond 'tout' Schiedam klaar om de versierde en verlichte schepen door de Lan ge Haven te zien glijden. De maan scheen over de Lange Haven, het weer op de laatste zomeravond van het jaar was perfect, kortom de strijd waar watersportliefheb bers zich al een jaar op hebben verheugd kon beginnen. Favoriet Natuurlijk was op voorhand de watersportvereniging Nieuwe Waterweg torenhoog favoriet. In de strijd om het mooiste vereni- gingsschip had zij alle tien voor gaande edities van de Verlichte Gondelvaart op haar naam ge schreven. Wie of wat kon daar ver andering in brengen? De strijd zou wat dat betreft ook schriftelijk afgedaan kunnen worden, dach ten velen. En ook zaterdagavond pakte De Nieuwe Waterweg weer groots uit. De 'Braziliaanse Show5 op het schip Don Quichotte, met vlin ders en een pauw, zorgde letter lijk voor vuurwerk. Maar het was niet genoeg, dit keer niet. De ver eniging werd net de loef afgesto ken door de 'Raderboot' van de Watersportvereniging De Nieuwe Haven. De sfeer van vroeger stond centraal op de Raderboot. Geen gespring. Geen uitbundig gezang. Geen zoveelste dreunen de Macarena uit de speakers. Op het dek van het schip vierden in klassieke kledij gestoken feest gangers - dames in prachtige jur ken, gewapend met een parasol - hun eigen ingetogen avondje. Heel wat minder ingetogen ont popte diezelfde vereniging zich, toen zy later die avond op het tra in de Gondeivaart bij de feestelijke start van de Brandersfeesten trokken vele fraai versierde boten door de Schiedamsegrachten. De Braziliaanse bijdrage van de Nieuwe Haven kwam op de tweede plaats. Foto Roei Dijkstra ditionele Sehippersba! tot nipte winnaar werd uitgeroepen. De feestzaal in de Westmolenstraat bleek te klein. Jubelend en hos send viel het gezelschap elkaar in de armen. Een uitbarsting van vreugde waaraan eigenlijk alleen een kroonprins ontbrak. De sen satie was dan ook compleet: het bleek toch mogelijk De Nieuwe Waterweg te overtreffen. Het win nende schip in de categorie ver- enigingsboten zorgde daarmee voor een daverende verrassing. En iedereen was het erover eens dat dat goed is voor de jaarlijkse krachtmeting tussen de water sportverenigingen. Dat vond na afloop ook Korine Gilijamse, „Ei genlijk," zei de 'Braziliaanse' vol glitter en glamour van watersport vereniging De Nieuwe Waterweg, „werd het wel tijd dat een andere vereniging eens het roer over nam. Dat is goed voor de strijd. Volgend jaar wordt het daarom extra spannend, want men weet nu dat we te kloppen zijn." Behalve de prestigieuze strijd in de categorie 'verenigingssche pen', werden er zaterdagavond meer eerste prijzen in de wacht gesleept. In de categorie 'jeugd' trokken de aanstormende talen ten van watersportvereniging De Samenwerking aan het langste eind. Met hun varende vliegende schotel kwamen rij origineel voor de dag. De Havendienst van de ONS ging in de categorie 'sponsorboten' met de eer strij ken. In de Trollenboot, die het spits afbeet in de Lange Haven hingen de trollen in de boom en bleek zelfs een skelet te kunnen dansen. Kranige roeiers van de Havendienst Rotterdam pakten met fel verlichte roeispanen de eerste prijs in de categorie 'ver licht'. In de categorie 'themasche pen' tenslotte, bleek het muzikale sprookje The Wizard of Oz, uitge beeld door watersportvereniging De Nieuwe Waterweg, goed voor de winst. Tijdens de prijsuitreiking ver klapte wethouder A. G. Wiegman, weerbestendig voorzitter van de deskundige jury, slechts minieme kwaliteitsverschillen te hebben waargenomen. „Het was enorm spannend, doordat de kwaliteit over de gehele breedte 70 hoog was. Als jury hebben we het er knap moeilijk mee gehad." In de dertiende editie van de Brandersfeesten mochten de vele 'waterspelen' en vormen van mu ziek mochten h in de belang stelling verheid Maandag 23 september VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Ge dempte Biersloot, Wakes van 19.00 tot 19.30 u. ROTTERDAM De Doeien Hal Gr.z. Rotterdam Phil harmonic Philips Gergiev Festival, 12.45U. Kl.z. Idem, 19.30u. Gr.z. Bachcantate$Beroemde barotor- kesten, 20.15U. Rotterdamse SchouwburgGr.z. Deverlovinginhet klooster, 20.15u. Popular. Popifilm, 21.30u. Lantaren 2. R96: De avon den van, 20.30u. Lantaren 1. R96: Future moves, div.tijden. Dinsdag 24 september SCHIEDAM Centrum, Brandersfeesten. Klup* huis Zuid. Retsgraveerdag, 14.00- 21.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Musi cal-liedjes, 14.00u. Joannes de Do operkapel, Gedempte Biersloot, Wakes van 19.00 tot 19.30 u. ROTTERDAM De Doelen Hal Grx Rotterdam Phil harmonic Philips Gergiev Festival, 12.45u. Kl.z. Idem, 20.15u. luxor Theater. Evita, 20.15u. Zaal De Unie. De Rotterdammers, 20,30u. Dizzy. Paul HockGroep,22u. Night- town. R96 is.nn.DUMB, 22u. Mu seum Boijmans Van Beuningen. Tiepolo in Nederland, 14u. Lantaren 2. R96: De avonden van, 20.30u. Lantaren 1. R96: Future moves, div .tijden. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Bea utrfulGi ris* (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister* (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Cinerama 2: 'Mission: Imocs sible' (12) dag. 1.15-4-5.45-9.30. Cinerama 3; 'Eraser* (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Kingpin' (12) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Spy Hard' (al) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.dt.ook 1.15-4. Corso: The Quest' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30 imax Theater: 'Survival Island' (al) dag.lbeh,ma.) 2-4. The Living Sea' (ai)dag.{beh.ma.)3,za.zo.ookl. '2- m-lshow' (al) do.vr.di.wo. 12, Twis ter* (12) dag. 5-7.15-9.45, zo.ook 10.45. Venster JU Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do- .vr.zo.wo. ook 2.30, Sneak Preview ma.lO. Venster 2: The Seven Samurai' (16) do.vr.2a.zo. 8, do- .zo.wo, ook 2. 'Danceielectric ener gy' (16) ma,8,di.lO,wo. 7.30-11. 'Melies, Astaire Forsythe' (16) di. 8. 'Aubette, la grande salie des fetes' (16) ma.lO, wo.9. Venster 3: 'Line été a Ia gouiette' (a!) dag. 7.30. 'Breakmgthe waves' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa* lookaville' (16) dag. 8-10. Lumière 1: 'Striptease' (12) dag 1,15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Multiplicity' (ai) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'A Cme to kill' (16) dag 6.15- 9.15, dr. ook 2. Lumière 4: 'Primal Fear' (16) dag 6.45-9.30, do.vr.di. ook 1.15-4. Pathé 1: Twister' (12) dag. 11.30-2,05-4.40-7.15-9.50. Pathé 2: 'Eraser' (16) dag.4.40- 7.10-9.40, di.ook 11.40-2.10. Pa thé 3: The Rock' (16) dag 3.30- 6.25-9.20, di.cok 12.35. Pathé 4: 'Phenomenon' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé 5: 'A time to kill' (16) dag. 11.55-3-6.05-9.10. Pa- thé6: The crossmgguard' (16) dag II.05-1.40-4.15-6.50-9.25 1>a- thé 7: 'Mission: impossible' (12) dag 11.15-1.50-4.25-7^9.35. Temptation' (18) dag. vanaf 12.00. Vlaardingen De* opening van het nieuwe Stadshart is ondanks een rumoerig begin1 feestelijk' verlopen. Werd vrijdagavond de Top 40 Music Tour voortijdig af gebroken nadat'dé presentator was bekogeld met eieren, za*ïr-' dag liepen het Liesveld en-net" Veerplein vol en werd vrolijk; feestgevierd. -<> - "I 1 De officiële opening van het voor 85 miljoen gulden -Verbouwde stadshart verichtte burgemees- - ter Stam zaterdagmorgen. Hij' deed dat door het bevestigen van een, slap naar beneden hangen-, de, windvaan op het-Veeiplem. Wethouder H.C.J. Roijers ont hulde vervolgens het bronzen beeld 'Vliegerende jongen' van- HenkMooij. -v Dit bronzen beeld was in 1963 een geschenk van dé eerste Lies veld-winkeliers aan de. Vlaar- dingse burgerij. Het zwaar, be schadigde beeld is afgelopen jaar - door de kunstenaar., zélf geheel hersteld en voorzien .van een nieuwe sokkel. Het-is terugge plaatst onder de nieuwe overkap ping op ongeveer 'dezelfde plek, waar het ruim dertig jaar geleden door dé toenmalige burgemees tersvrouw Th, A. Heusdens- Mansholt was onthuld. Groot en klein trok afgelo penweekend naarhet Vlaardingse centrum, waar bij de onthuilingvan het herstelde beeld De Vlie ger aan kinde ren vliegers werden uitge- deeld. Foto Roet Dijkstra In het feestelijke centrumliepen de gehele zaterdag downs, mu ziekgezelschappen, schutterij Eendracht Maakt Macht en vele gulle gevers rond, die namens de verschillende nieuwe vestigin gen de duizenden bezoekers trac- teerden. Aan 33 (de leeftijd van het Liesveld) kinderen werden vliegers uitgereikt met verwij zing naar de herplaatsing van het beeld. 's Avonds beleefden deVlaardïn- gers op het Veerplein de premiè re van de gemeentelijke promo tiefilm. Aansluitend werd de film 'De Jurk' van Alex van Warmer dam gedraaid. Door Pieter Vermaas Maassluis De problemen in de ambtelijke top van de gemeente lijke sector Stads- Milieubeheer jagen de gemeente Maassluis aar dig op kosten. De totale perso neelslasten van interim-manager P. Cass zullen by zijn vertrek meer dan een kwart miljoen gul den bedragen. Daarnaast drukt het ontslag van ex-sectorhoofd j. Knol flink op de gemeentelijke begroting. Knol werd vorige week door de gemeenteraad 'eervol ontslag' verleend, maar feitelijk stond hij al sinds februari van dit jaar op non-actief. Na het treffen van ecu ontslagregeling met Knol heeft Maassluis nu de handen vrij om op zoek te gaan naar een nieuwe ambtelijke topman. Interim-manager P. Cass blijft in ieder geval tot 1 oktober aan by Stads- Milieubeheer. Hij werkt vier dagen per week. Wethouder L. Timmermans (personeel en or ganisatie) sluit niet uit dat Cass ook na die datum een aantal da gen actief is ais waarnemend hoofd. Daarna moet de sector het tijdelijk zonder hoofd stellen. Dat levert geen problemen in de orga nisatie op. verwacht Timmer mans. Als interim-manager kwam mr. P. Cass m februari naar Maassluis om de in problemen verkerende dienst Stads- Milieubeheer vlot te trekken. De eerste drie weken zwaaide hij samen met Knol de scepter over de sector. Daarna haakte Knol af. Een terugkeer van Knol achtte de gemeente niet wenselijk: zijn functioneren werd onvoldoende geacht. Wethouder Timmermans (CDA) wil weinig over het ontslag kwijt. „Er was een verschil van mening over hoe de sector beter is te ma nagen en het is lastig om dat na der toe te lichten. Bovendien heb ben we afgesproken het 'low profi le' te houden. Tot het ontslag is in goed gezamenlijk overleg beslo ten." Knol zelf wil geen commentaar geven. Terughoudend Wethouder Timmermans toont zich terughoudend in het noemen van bedragen. „We hebben de ge bruikelijke collectieve arbeids voorwaardenregeling voor ambte naren gevolgd," zegt hij. Sec tormanagers vallen in salaris schaal 13. wat staat voor een een bruto salaris tot 8900 gulden per maand. Op basis van zyn salaris, leeftijd (41) en het aantal dienstjaren (sinds 1 januari 1993) is met het ex-sectorhoofd een ontslagrege- hng getroffen. Daarnaast bieden de arbeidsvoorwaaiden de ver trekkende ambtenaar een Vang net-functie": zijn toekomstper spectief wordt m de onderhande lingen meegewogen. In totaal moet het vertrek van Knol de ge meente enkele tonnen kosten. Ook de personeelslasten voor de interim-manager /iet Timmer- n J.UH& ai S 1 1 iuvuzaüc 1 ij ste aUc i - iating'. Uitgaande van een uurta rief van 250 gulden leeit een re kensom dat Cass in negen maan den tyd (februan-oktober) mini maal een kwart miljoen opstrijkt. Zijn salaris is ruvnveg drie keer zo hoog als dat van de andere sector- hoofden. In Maassluis wordt hel nu van be lang geacht dat er een krachtig opererend sectorhoofd in huis wordt gehaald voor Stads- Mi lieubeheer. In politieke en ambte lijke kring is bekend dat de sector moeilijk is te managen. Sommi gen vragen zich zelfs af af de zwa re seetor wel te leiden h. Zwaar is Stads- Pïilieubeheer bijvoorbeeld qua personeelssterk te. Er werken 127 ambtenaren. Daar steken sectoren als Algeme ne Zaken (36 ambtenaren), Finan ciën (23) en Welzijn (97) magertjes by af. Als grootste sector wordt Stads- Müieubeheer door som migen als 'staat binnen een staat' getypeerd. 'Koninkrijkjes' De sector bestrijkt een breed ter rein. Ruimtelijke ordening, volks huisvesting, economische zaken, civiele werken, groenvoorzienin gen en milieubeheer horen tot het takenpakket. Het zit allemaal in de fimctieomschrijving van het sectorhoofd. Het gevaar van apar te 'koninkrijkjes' binnen de sec tor ligt op de loer. Het sectorhoofd is op ambtelijk niveau als enige belast met de taak de belangen van de verschil lende machtsblokken binnen zijn sector in goede banen te leiden. De nieuwe topambtenaar moet daarom heel wat in zijn mars heb ben, vindt men in het ambtelijk apparaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1