i Te veel kleine gezinnen in grote huizen Fitplan: bewegen zonder dat de biceps groeien ül> Weinig Hoekenaren zijn geneigd te verhuizen jygendjg Gloria Toonkunst oogst lof 111 Parijs ws mm ii lil I I N li I i M j Pech voor Lydia Vredesweek Klachtenweek thuiszorg Potdoossie naar Velenje 'Burgers voelen zich veiliger met assistent op straat' Rotterdams Dagblad 5 Woensdag 25 september 1996 lï«;i hi i; j K- i fv- g'i Wat jammer nou dat mijn suggestie van vorige week om Lydia Spindler tot Lady Stadshart te benoemen, niet is opgevolgd. Niets ten nadele van de huidige Lady Stadshart, maar hóe schattig 2011 de jurk in de kleuren van de Vlaardingse vlag haar hebben gestaan. En hoe indrukwekkend zou haar toespraak zijn geweest, want reken maar dat die Lydia zonder spiekbriefje allerlei interessante weetjes over het winkelcentrum uit haar mouw schudt Tja, het zit Lydia niet mee. Een omstreden promotie tot directeur Stadsbeheer, geen uitbreiding van haar smaakvolle garderobe en ze kom?, ook al niet in aanmerking voor Vlaardings jongste relatiege schenk: een stropdas (voor de heren) ert een speld (voor de dames), .ontworpen door de Vlaardingse kunstenares Wilma Kuü (van de Spaanse Trappen). Uiteraard in hetzelfde bloemenrootief. Gemeenteraadsleden, directeuren van gemeentelijke vakdiensten en de commandant van de brandweer mogen het tegen betaling van f 39,95 aanschaffen. Allen lager in rang hebben het nakijken bij dit fantastische aanbod, waarvan de prijs mij doet denken aan de prijs stelling van een middenstander. Dus ook Lydia, die op dit moment nog waarnemend directeur is, mag het niet opspelden. Wat een pech, want de broche zou heel mooi op die rood-geel-blauwe jurk hebben gestaan. Al met al zijn het opwindende tijden voor Vlaardingen: nieuwwinkel- centrum. Lady Stadshart, Spaanse Trappen, nieuw relatiegeschenk én een nieuwe promotiefilm. die zaterdag op het Veerplein inpremiè- Te ging. Ik was erbij, kleumend van de kou, en schoot zowaar een maal in de lach by de ironische tekst van Mary-Lou van Steenis, die liet zelfingenomen geronk van de commentaarstem enigszins relati veerde. Maar ik zou toch liever Lydia gezien hebben in de rol van Mary-Lou, "gekleed in de Lady Stadshart-jurk met de bloemenbroche op haar boezem. DICK VAN DER LUGT Vlaardingen "Waarheen met Europa' is het thema van de vredes week 1996 in Vlaardingen. Tot en met 29 september worden in kerken in Vlaardingen dagelijks wakes ge houden. In De Halte aan de Oosterstraat 86a wordt donderdag 26 september vanaf 19.45 uur een ge- spreksavond gehouden met als thema "Vrede in Eu ropa! In ieders belang?' De inleiders zijn Bahia Tasib van Vluchtelingenwerk Nederland, Jan ter Laak van Pax Christi en Hany Zeldenrust van Kerk en Vrede. Forumleidster is Agnes van Ardenne. In het winkelcentrum De Loper heeft zaterdag 2b september van 12.00 tot 16.00 uur een vredesmarkt piaats rr.et onder meer een poppentheater en allerlei spelen. De vredesweek wordt zondag 29 september om 19.00 uur afgesloten meteen slotdienst in de Hei lige Geestkerk aan de Meidoomstraat 3. Het SP-comité Voorzorg' staat deze weck open voor klachten over de thuiszorg. Verhalen over de hoge werkdruk, de wachtlijsten, te weinig hulp en de hoge eigen bijdragen zullen worden opgetekend en ge bundeld in een klachtenboek. Tijdens deze klachten- week, die onderdeel is van de landelijke actiecam pagne 'Stop uitverkoop thuiszorg', kunnen zowel werknemers als cliënten van de thuiszorg bellen. Bo vendien kunnen zij niet alleen vervelende ervarin gen kwijt, maar ook verhalen over hoe het ondanks alle narigheid toch lukt goede zorg te krygen of te bieden. Met het klachtenboek wil de SP duidelijk maken dat het door het overheidsbeleid van de laat ste jaren snel bergafwaarts is gegaan met de thuis zorg. De telefoonnummers die tijdens de klachten- week (tot 27 september) gebeld kunnen worden zijn: woensdag- en donderdagmiddag 4350370 en 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur 4357758. Overdag kan er worden ingesproken op het nummer 4357750. De dames Dotje en Lotje (Magda Meijer en Atie Bas- tiaans) van kindertheater Potdoossie zijn gisteren vertrokken richting Velenje in Slovenië. Daar houdt dëpartnerstad van de gemeente Schiedam van 22 tot en; met 28 september het Pippi Langkous festival. Tijdens dit kinderfestival, dat wordt gesponsord door Unicef, treden ruim twintig muziek- dans- en thea tergroepen op. De gemeente Velerye heeft hiervoor haar partnersteden uitgenodigd. Kindertheater Potdoosie vertegenwoordigt Schiedam in Velenje. Naast een optreden op de slui tingsdag zaterdag geven zy enkele voorstellingen op scholen in Velenje. De kindertheatergroep verwacht niet dat de taal een barrière zal zijn. Hun mimiek en uitbeeldingskunst zyn voor ieder kind te begrijpen. Woensdag 25 september SCHIEDAM Hoe zeg je wat je denkt. Assertiviteitscursus van de SVO. Zes bijeenkomsten in de ochtend in Het Ge bouw voor ƒ40,-. Engels voor gevorderden. Kluphuis Zuid. Dertig lessen op woensdagavond voor 150,- VLAARDINGEN Kleuterdans. Beweging voor kleuters. Dertig lessen van drie kwartier voor ƒ192,- bij muziekcentrum Op- Maat. Donderdag 26 september SCHIEDAM Geheugentraining. Voor ouderen, Twaalf bijeen komsten op donderdagochtend voor ƒ50,- in dien stencentrum de 4 Molens. Ritme en dans. Ontwikke len natuurlijk ritmegevoel, Afrikaans en Zuid-Ame rikaans. Tien lessen op donderdagavond in Het Ge bouw van de SVO voor ƒ160,-. VLAARDINGEN Muziek op schoot. Ouders zingen voor hun baby. Acht lessen van drie kwartier voor ƒ103,- bij muziek centrum OpMaat. Vrijdag 27 september SCHIEDAM Koken voor mannen. De beginselen van het koken. Acht lessen van Huishoudelijke Voorlichting op vrij dagmiddagen in het Maascollege voor ƒ80,-. Maandag 30 september SCHIEDAM Spaans voor beginners. Dertig lessen op maandag avond voor ƒ150,- in Kluphuis Zuid. Dinsdag 1 oktober SCHIEDAM Aquarelleren. Voor beginners, basistechnieken en gebruik van kleuren. In de maanden oktober en no vember op dinsdagavond voor ƒ75,- in Kluphuis Zuid. Typen. Tien bijeenkomsten op dinsdagmiddag voor ƒ145,-. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Leen van Ooijen Hoek van Holland In Hoek van Holland wonen veel te veel kleine gezinnen in grote huizen. Meet dan de helft van de vierkamerwoningen en tweederde van de vijfkamerwoningen wordt 'onderbewoond'. In de grote sociale huurwoningen is de onderbewoning zelfs extreem. Strikt volgens de norm wordt slechts tien procent passend bewoond. Min of meer passend bewoond wordt dertig procent van de grote sociale huurwo ningen, dat wil zeggen door vier- of vijfpersoons huishoudens. De helft van de eengezinswoningen wordt bewoond door één- of tweepersoons huishoudens. na de helft van de totale (huurhvo- ningvoorraad uit dit soort wonin gen. Ruim eenderde van de huishou dens heeft een boven-modaal in komen en kan dus terecht op de duurdere huurmarkt en in de koopsector. Dat is een van de conclusies in het Volkshuisvestingsplan Hoek van Holland dat gisteren is aangebo den aan de Rotterdamse wethou der H. Meijer van volkshuisves ting door portefeuillehouder T. Brabander van de deelgemeente Hoek van Holland. Het rapport is in opdracht van de deelgemeente samengesteld door de Dienst Stadsontwikkeling en Volkshuis vesting in Rotterdam. Ongeveer eenderde van de inwo ners van Hoek van Holland be hoort tot de minima en daarmee tot de groep die in aanmerking komt voor de goedkope woning voorraad tot zeshonderd gulden per maand. Overigens bestaat bij- Uitbreiding Het Volkshuisvestingsplan gaat er van uit dat tot 2010 het aantal inwoners van Hoek van Holland groeit van 9200 naar 12.000. Dat betekent een toename van dertig procent. Tot 2010 zullen er ruim 1400 nieuwe woningen gebouwd moeten worden. Het grootste deel daarvan wordt gerealiseerd in het Waterwegcentrum, dat overigens vorige week door Provinciale Sta ten werd afgekeurd omdat er ook in de zeewering woningen zijn ge pland. De bestaande voorraad van ruim vierduizend woningen is voor de helft in handen van de woning bouwvereniging Hoek van Hol land. De woningvoorraad is vol gens de samenstellers van het Volkshuisvestingsplan jong, van goede kwaliteit en met relatief veel eengezinswoningen (69 pro cent) met vier of meer kamers. Het aandeel koopwoningen wordt redelijk genoemd. De helft van de Hoekse woningen is na 1968 gebouwd. De huren zijn dan ook relatief hoog. Slechts veertig procent van de huizen heeft een huur tot zeshonderd gulden. De rest is veel duurder. Op de markt van de koopwonin gen heeft bijna de helft van het aanbod een koopprijs tussen de 200.000 en 300.000 gulden. Woningzoekenden Bij de woningbouwvereniging staan op dit moment ruim zeshon derd woningzoekenden inge schreven. Eenderde daarvan (195) is 55 jaar of ouder. Voor deze groep bestaat een aantal speci fieke woningen, zoals 88 senior- woningen met drie kamers op de begane grond en 786 tweekamer woningen. Verder zijn er vijftig woningen in twee lagen zonder lift. De seniorenwoningen zijn met een huur van zevenhonderd gul den vrij duur, maar de tachtig le- vensloopbestendige woningen die Humanitas in aanbouw heeft, kennen huren die oplopen tot wel 1200 gulden per maand. Humani tas heeft ook nog 68 eenheden in het Bertus Bliek verzorgingshuis en 78 servicewoningen in het Her man Visserhuis. Toch wonen veel ouderen, alleen of samen, in vierkamerwoningen. Zij zijn niet bereid om te verhui zen omdat de goedkopere 'bejaar- denwoningen' niet meer voldoen aan de moderne eisen, terwijl de seniorenwoningen voor veel men sen een huurverhoging van rond driehonderd gulden opleveren. Koopwoning Het Hoekse huisvestingsplan concludeert dat een gering aantal inwoners van de deelgemeente geneigd is te verhuizen. Dat komt door de positieve waardering voor de woning (prijs en kwaliteit), de woonomgeving, de buurtvoorzie ningen en de samenstelling van de bevolking. Met name de socia le huurders in Hoek van Holland zijn zeer tevreden. Als er al ver huisd wordt dan gebeurt dat voor de helft binnen de gemeente. Ondanks de tevredenheid bestaat er onder de sociale huurders veel animo om een woning te kopen. In vergelijking tot Rotterdam en de regio is die animo zelfs zeer groot. Ongeveer veertig procent van de liefhebbers zoekt een huis tussen de anderhalf en twee ton, een kwart wil niet verder gaan dan 150.009 gulden. Bij veel startende tweeverdieners is er sprake van een knelpunt. Zij zijn vaak nog niet toe aan het ko pen van een woning, terwijl ze door hun gezamenlijk inkomen niet in aanmerking komen voor een sociale huurwoning tot 735 gulden. Voor minder-validen heeft Hoek van Holland volgens de samen stellers van het rapport te weinig woningen. De deelgemeente heeft aangegeven dat eigenlijk al le woningen die in de toekomst worden gebouwd, aanpasbaar die nen te zijn voor minder-validen. Door Desiree van der Jagt Schiedam Mensen die op een gezonde manier willen bewegen, maar die niet naar een sport school willen, kunnen vanaf dit weekeinde terecht in het AFP Preventiecentrum in Schiedam. In het centrum leren mensen tij dens het zogenoemde Fitplan on der begeleiding van fysiothera peuten op een verantwoorde ma nier bewegen, maar bet aanbod van het centrum gaat verder. Naast het Fitplan is er bijvoor beeld ook het Medplan, een aan vulling op de behandeling van de fysiotherapeut. „Mensen met klachten, die bij de fysiotherapeut zijn uïtbehandeld, kunnen hier verder aan hun herstel werk'en," vertelt Aiko Haak, vestigingsma nager van het nieuwe centrum. In de regio Rotterdam heeft AFP inmiddels diverse preventiecen tra opgezet, die samenwerken met het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel en het Woon-, Zorg- en Dienstencentrum Frankenland in Schiedam. Ook een aantal verzekeraars is al over tuigd geraakt van het nut van Fit- en Medplan en geeft daarvoor ver goedingen. De nieuwste vestiging in Schiedam is met een oppervlakte van duizend vierkante meter één van de grootste in de regio. Daar door is niet alleen de capaciteit groot - in Schiedam kunnen per week duizend mensen gebruik maken van het centrum - maar is er ook ruimte om cursussen te ge ven, behandelkamers te verhuren en een speciaal op bedrijven ge richt programma te etaleren. Bo vendien kan het centrum bij een grote toeloop van cursisten mak kelijk uitbreiden. Voor de bedrijven en arbodien- sten is een Arbopoint ingericht Op zich stelt deze etalage niet veel voor. In een vitrine zijn allerlei hulpstukken uitgestald. Het Ar bopoint is vooral een vraagbaak voor bedrijven. „Als op een be paalde afdelingen bijvoorbeeld veel mensen met rugklachten rondlopen dan kan een bedrijf hier advies vragen," vertelt Haak. Met het Arbopoint wordt direct in gespeeld op de nieuwe ontwikke lingen. Haak: „Bedrijven moeten volgens de nieuwe Ziektewet zelf de werknemers en hun vervan gers betalen. Ze hebben er dus veel baat bij om de werknemers gezond te houden, Bij de meeste bedrijven is het al doorgedrongen dat als je nu één gulden in preven tie investeert, dat over vijf jaar tweeënéenhalve gulden ople vert." Verlengstuk Het is dan ook niet verwonderlijk dat het Schiedam se preventiecen trum uren verhuurt aan bedrij ven. Maar dat is alleen betaalbaar voor grote bedrijven met mini maal tweehonderd werknemers. Een bedrijf legt dan bijvoorbeeld een uur vast, waarin de werkne mers gebruik maken van het Fit plan. Voor de kleinere bedrijven heeft de Schiedamse vestiging de zogenoemde companycard inge voerd, waarbij in een kleinere groep wordt gewerkt. En voor bedrijven zitten volgens Haak nog meer voordelen vast aan de verbinding met het pre ventiecentrum. „Als een werkne mer op zondag tijdens het sporten door zijn knie gaat, kan hy op maandagochtend hier terecht en wordt er naar de knie gekeken. Normaal gesproken duurt het toch zeker een paar dagen voordat iemand naar een fysiotherapeut wordt verwezen." Het preventiecentrum werkt al leen met gediplomeerde fysiothe rapeuten. Daarnaast heeft het centrum ook de beschikking over een arts. Toch loopt het centrum niet in het vaarwater van de plaat selijke fysiotherapeuten, bena drukt Haak. „Zy moeten ons als een verlengstuk gaan zien. Voor de echte behandeling hebben we niet de juiste apparatuur, maar voor het verdere herstel wel. De apparatuur die wij hier hebben staan, vind je in Nederland alleen op het sportcentrum Papendal. Dat is voor een fysiotherapeut weer niette betalen." Haak erkent dat hij momenteel in Schiedam nog een vreemde eend In het Preventiecentrum In Schiedam leren mensen tijdens het zogenoemde Fitplan onder begelei- ding van fysiotherapeuten op een verantwoorde manier bewegen. Foto Roei Dijkstra in de bijt is. „Maar dat is overal waar een preventiecentrum werd geopend het geval geweest. In an dere vestigingen worden mensen al naar ons doorverwezen door de huisarts of de fysiotherapeut. Dat moet groeien." De komende tijd zal hij dan ook vele presentaties houden voor de Schiedamse huis artsen en fysiotherapeuten. Hoewel het aanbod in de Schiedamse vestiging gevarieerd is, blijft het Fitplan toch het be langrijkste onderdeel. Iedereen die blessures wil voorkomen of gewoon op een gezonde manier wil bewegen, kan hieraan mee doen. Vooraf wordt iedereen uit gebreid getest en kan een deelne mer kijken of hij het wel leuk vindt. „Voor iedereen geldt een introductieperiode van vier les sen, Tijdens die lessen wordt de cursist door twee mensen continu begeleid en getest. Het resultaat is een compleet fitplan voor de ko mende dertien weken," vertelt Haak. Na elk kwartaal worden de deelnemers opnieuw getest en volgt er een nieuw aangepast fit plan. „In de meeste gevallen zit daar voortuitgang in, maar de echte progressie ziet men na één jaar," zegt Haak. Het preventiecentrum richt zich vooral op mensen vanaf een jaar of dertig. „Jongeren zijn erg pres tatiegericht, Die willen hun bi ceps trainen. Onze apparatuur werkt op luchtdruk, waardoor het onmogelijk is om een enorme spiermassa te ontwikkelen. Daar voor moet je toch naar de sport school." Het AFP Preventiecentrum Schiedam aan de Nieuwe Haven 245 wordt komend weekeinde ge opend. Bezoekers kunnen zich zaterdag en zondag tussen 10.00 en 16.00 uur inschrijven. wijze het Kyrie en hét Sanctus ■uit de Missa Brevis van W.A. Mo zart op het koororgel begeleid. Dirigent Aad van der Hoeven toonde zich zeer tevreden over de prestaties van Gloria Toon kunst in Parijs. Evenals vele be zoekers heeft hij het Agnus Dei met een schitterend pianissimo slot en Psalm 8 van de componist Goudimel als het indrukwek kendst ervaren. Buitengewoon roemt hij de muzikaliteit van de organist op het grote orgel die als vanzelfsprekend met hetzelfde slotakkoord als het koor eindigt, r zijn improvisatie begint Opval lend waren in beide kerken de fantastische improvisaties door de .organisten.- -,1 ,v, De organiatie vah de Notre Da me is bovendien zeer content met' Gloria Toonkunst en vindt het koor. Ver boven de. middel maat uitsteken'. Zij {zoüden het koor graag en snel weer in één van hun diensten Lenig willen horen. Ook door iemand uit het Engelse York tos al belapgstel- rjlittg QuVuit koOr voor concerten uit te nodigen, j J-- -1 Twee jaar aan voorbereiding is er aan vooraf gegaan, maar eindelijk was het' afgelopen weekeinde dan zo ver. Gloria Toonkunst maakte l een vierdaagse concertreis naar Parijs. Daar in de Franse hoofde stad verleende het Vlaardingse - koor, dat- met een kleine hoh- derdvyftig leden en supporters was afgereisd, zijn medewerking aan twee missen, Het eerste hoogtepunt was zater dagmiddag tijdens een uitge breide repetitie in de grote ka- thedraal de Notre Dame, Een bij zonderheid voor Gloria Toon kunst, omdat die eer tot nu toe maar weinig koren ten deel is ge? vallen. :- 's ..Avonds werd medewerking verleend aan de Heilige Mis in de Sacré Coeur, Daar waren zo'n elfhonderd gelovigen byeen ge komen. De Vlaardingse koorle den vonden het wel storend dat tijdens de mis de stroom nieuws- -gierige toeristen niet ophield. Toch zong Gloria Toonkunst er niet minder door, want ondanks dé door de Fransen geregelde, werd et -goed gemusiceerd. Voor èeri. groot, oratorium koor een enorme prestatie om a capeUate 1 zingen, aldus organist Frans Gort en de trotse dirigent Aad van der Hoeven. Dé- Fransen vonden de Russische 'Maria Hymn'van Sergei Rachmamnov het ontroerendst. Notre Dame Zondagmorgeiw erd m de Notre 1 Dame aan de mis deelgenomen: In tegenstelling tot zaterdag avond, werd Gloria Toonkunst 4 volledigaïs onderdeel vandèmis ingezet Hét was voor alle musici een bijzondere en indrukwek- kende ervaring pra in deze enor me kathedraal te mogen zingen. De Notre Dame, die zo'n négen- - duizend plaatsen heeft, was bij zonder goed bezet Bij binnenkomst van de pries ters met brandende kaarsen heeft het koor het -'Agnus Dei' van Hans Leo Hasslèr gezongen en dat was zo indrukwekkend dat bij menigeen de tranen in de r.'Ogrü sprongen.' Organist Frans Gort heeft hier op voortreffelijke Vlaardingen Meerdere gemeen ten in Nederland zijn zeer tevre den over het inzetten van zoge noemde veiligheidsassistenten in woonwijken. Volgende maand wordt bekend of ook de inwoners van Vlaardingen veiligheidsassis tenten op straat kunnen verwach ten. Volgens P. Schepens, woord voerder van de Rotterdamse deel gemeente Kralingen/Crooswijk waar al geruime tijd assistenten rond lopen, voelen burgers zich veel veiliger met de geünifor meerde politiehulpen op straat. Zowel de gemeente als de politie in Vlaardingen zouden graag zien dat de assistenten in de gemeente worden ingezet. Het wachten is nog op toestemming van het Openbaar Ministerie. De gemeen te heeft inmiddels elf kandidaten geselecteerd die bij groen licht van het OM, een opleiding tot vei ligheidsassistent gaan volgen. „Bij ons in de deelgemeente wor den de lui voor allerlei zaken inge zet," vertelt Schepens. „Zo hou den ze allerlei milieuvervuilende elementen als auto- en fietswrak ken, rondslingerende troep en graffiti in de gaten. Wanneer zij iets zien, melden ze dat meteen aan de verantwoordelijke instan tie." De assistenten hebben ook alle maal een cursus EHBO gehad. Volgens Schepens komt ze dat re gelmatig van pas. „De mensen lo pen de hele dag op straat. Wan neer er ergens een ongeluk ge beurt, springen de assistenten bij en helpen ze een handje." De veiligheidsassistenten leveren volgens Schepens vooral een bij drage aan het gevoel van veilig heid bij de burgers. „De geünifor meerde hulpjes zijn goed her kenbaar en het idee dat er een as sistent in de buurt is, geeft de be woners van de wijken in de deel gemeente Kralingen/Crooswijk een veilig gevoel." De assistenten staan met porto foons in verbinding met de poli tie. Als zij iets zien gebeuren mel den ze dat aan de politie, die ver volgens direct ter plaatse komt. „De assistenten zelf zijn niet be voegd op te treden dus houden zich afzijdig. Het zijn duidelijk geen politieagenten," vertelt Schepens. Wanneer het OM besluit de veilig heidsassistenten in Vlaardingen te installeren zorgt de politie de eerste zes maanden voor de bege leiding van de elf assistenten. Daarna wordt die functie overge nomen door een begeleider van de gemeente. Woensdag 25 september SCHIEDAM Woon- en Zorgcentrum Thurlede. Bingo, 14.00u. Centrum. Branders feesten. Museumplein. Kindervrij markt. 13.00 tot 16.00 u. Kluphuis Zuid. Fietsgraveerdag, 14.00- 21.00u. VLAARDINGEN Wijkgebouw De Deel. Senioren bingo, 14.00-16.00u. Joannes de Dooperkapel. Gedempte Biersloot, Wake van 19.00-19,30u. Vredes- kerk. Olmendreef 103, Wake van 19.30-20.00u. Stadsgehoorzaal. The Shooting Party, 20.00u, Grote Kerk. Canilonconcert, 19.30u, ROTTERDAM De Doelen Hat Gr.z. Rotterdam Phil harmonic Philips Gergjev Festival, 12.45u. Gr.z. Idem, 20.15u. Luxor Theater. Evita, 20.15u. Zaal De Unie. Huib Emmer, 20.30u. The Act. Jamsessie, 21u. Nlghttown. R96i.s.m.DUMBt22u. ROTheater. Bedrog, 20.15u. Amphitheater Plaswijckpark. Het gestolen Indi aantje, 15u, Droomtheater. Het verhaalvan DonQuichoteenSancho Pansa, 15u. Lantaren 2. R96: De avonden van, 20.30u. Lantaren 1. R96: Future moves, div.tijden. Donderdag 26 september SCHIEDAM Woon- en Zorgcentrum Thurlede. John Greenfield, 19.30u. Centrum. Brandersfeesten. Wijkcentrum Nieuwland. Lezing Henk Bos, 20.00u. VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Ge dempte Biersloot, Wakesvan 19.00- 19.30u. De Halte. Gespreksavond: Vrede in Europa! In ieders belang?', 19.45u. MAASSLUIS Gebouw Le Carillon. Bijeenkomst Rituelen en huwelijk, 9.3Q-11.3Gu. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Middagpauzecon cert, 12.45u. De Doelen Hal Gr.z. Rotterdam Philharmonic Philips Gergjev Festival, 12.45u. Gr.z. idem, 20.15u. Inleiding 19.15u. Wereld- muziekcentrum Matrix. Noite Bra- sileira, 20u. Luxor Theater. Evita, 20.15u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rotterdamse Schouw- burgGrx Bstnore, 20.15u. W.z. An- gelika Oei Company, 20.30u. Popu lar. Open Podium20uLantaren 2. R96: De avonden van20.30u. Zaal De Unie. Anti-Rom, 20.30u. Lanta ren L R96: Future moves, div.tijden. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'BeautrfulGirls'(12)dag.6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Mission: impos sible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Kingpin' (12) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Spy Hard' (al) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di.ook 1.15-4. Corso: The Quest' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Survival Island' (al). dag.(beh.ma.) 2-4. The Living Sea' (al) dag.(beh.ma.)3,za.zo.ookl. '2- in-lshow' (al)do.vr.di.wo. 12. Twis ted (12) dag. 5-7.15-9.45, zo.ook 10.45. Venster 1: Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma.10. Venster 2: The Seven Samurai' (16) do.vr.za.zo; 8, do- .zo.wo. ook 2. 'Dance:eiectric oner s' (16) rr?a.8,di.i0,wo. 7.30-11. 'Melies, Astatre &Forsythe' (16)di .8. 'Aubette, la grande salie des fetes' (16) ma. 10, wo.9. Venster 3: 'Une été a ia goulette' (al) dag. 7.30. 'Breaking the waves' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa- lookaville' (16) dag. 8-10, do- .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumière 1: 'Striptease' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumlère3: 'A time to kill' (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di. ook 2. Lumière 4: 'Pri ma! Fear' (16) dag. 6.45-9.30, do .vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: Twister" (12) dag. 11.30-2.05- 4.40-7.15-9.50. Pathé 2; 'Eraser' (16) dag.4.40-7.10-9,40, do.vr.ma.di.ookll.40-2.10. Pathé 3: The Rock' (16) dag. 3.30-6.25- 9.20, da.vr.ma.di.ook 12,35. Pathé 4: 'Phenomenon' (al) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Pathé 5: 'Atimeto kill' (16) dag. 11.55-3-6.05-9,10. Pa thé 6: The crossingguard' (16) dag. II.05-1.40-4.15-6.50-9.25 Pa thé 7: 'Mission: Impossible' (12) dag. 11.15-1.50-4.25-7-9.35. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Striptease' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: The Quest' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Primal Fe ar'vr.za, 00.15. Lumière 4: 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Kindennatinees: Cinerama 4: 'Ba be' (N)za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper" za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'lttakestwD'za.zo.wo. 1.15-4, Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 11.20-1.25. 'A Gooly Movie' (N) za.zo.wo. 12.40-2.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5