26 Sport Deltasport en HVO delen tóch de punten Volleyballers Rijnmond voortvarend van start Excelsior Maassluis geeft weer niet thuis Invaller Leo van Ree verpest het weekend van doelpuntenmachine Patrick Hartog TSB op gedeelde tweede plaats Cion speelt in veteranentempo ODO blijft in de race Scheffers op schot De Jager: 'Vlaardingen is goede middenmoter' GTB ook tegen koploper weer de ongelukkigste Hoofdwond Martijn De Haan Dennis Egging draait door 'DPW geplaagd door blessures Hattrick Raymond van Baaien Rotterdams Dagblad Maandag 7 oktober 1996 Vlaardingen Ondanks de afwe zigheid van Martin Vader heeft TSB, zij het met miniem verschil, van DZB Zevenkamp gewonnen. De Vlaardingers trokken op 'net eigen, complex met 1-0 aan het langste eind. Topscoorder Vader viert midden in de competitie op Rhodos va kantie, een idee dat kennelijk meerdere TSB'ers aanspreekt Want volgende week mist trainer Pim van Reij nog twee vakantie- vierders. Vooral de tweede helft waren de gasten sterker dan de thuisploeg. Slechts drie keer was TSB bij machte een aanval op te zetten. Dat leverde echter wel een treffer op, die later goed bleek te zijn voor drie punten. Bob Brusse, de zoon van de voorzitter, schoot na een klein halfuur via de binnen kant van de paal de enige treffer van de wedstrijd binnen. Daarna was het slechts DZB dat aanviel maar kennis maakte met de sterke verdediging van TSB. Die zwichtte opnieuw niet waar door de ploeg van Pim van Keij opklom naar de tweede plaats. De zege ging wel ten koste van gele kaarten voor Dennis Vrijenhoek en Peter Daskaiakis. gaardingen Het Vlaardingse Cion heeft in het thuisduel tegen het bezoekende Schiebroek'94 ge noegen moeten nemen met een puntendeling. De formatie van trainer Cees Goudswaard bleef steken op j-l. Cion riep het onheil over zich zelf af door de kansen niet te benutten en in een veel te laag tempo te spelen- Trainer Cees Goudswaard was uitermate ontevreden over zijn ploeg. Want na de benutte pe nalty van Sander Spanjersberg kreeg Cion nog vele kansen maar bleef het slechts bij de magere 1-0. Vlak voor rust kreeg Schiebroek'94 eveneens een straf schop, doch de veroorzaker, kee per Erik Faassen, maakte zijn fout goed door de inzette stoppen. Na de thee dacht Cion de wed strijd gemakkelijk en in een 'vete- raner.tempo' uit te halen. De gas ten weigerden daar aan mee te werken en forceerden de gelijk maker. De Vlaardingers Michel Verschoor en John van Spronsen kregen in het bij vlagen rommeli ge duel de gele kaartte zien. Maasland De korfbalploeg van ODO blijft goedezaken doen in de overgangsklasse A. Het bezoe kende GKV mocht even hopen op een positief resultaat, maar kreeg in de slotfase het deksel op de neus en verloor met 17-15. De Maaslandse ploeg kwam flit send uit de startblokken en liep via tussenstanden van 3-0 en 4-1 naar een 7-4 voorsprong uit. „De ploeg zakte toen tot ieders verras sing in," aldus ODO-voorzitter Kees van der Vaart, „en echt op gelegde kansen werden jammer lijk gemist." GKV bleef daarentegen scoren en nam zelfs bij de rust eeri 8-9 voor sprong. In de tweede helft liep GKV brutaal naar 8-11 voordat ODO weer terugkwam in de wed strijd. De Maaslanders pakten het gelukkig weer op en konden de 15-15 in de slotfase middels een strafworp een een schot van Len- nardvan de Vaart in een overwin ning ombuigen. Al met al was het een verdiende zege voor ODO, dat de wedstrijd onnodig spannend liet worden. Met wat meer concen tratie had ODO het zich niet zo moeilijk hoeven maken. Door de winst op de Gorinchemse ploeg blijft ODO, met één punt achterstand, in het kielzog van koploper DVÖ. „De ploeg heeft zelf aangegeven," bekent preses Van der Vaart, „voor de bovenste plaats te gaan. Dat geeft mis schien extra druk, maar gezien het spelersmateriaal moet ODOin staat worden geacht voor promo tie naar de hoofdklasse te strij den." MaassluisDe basketballers van het Maassluise Green Eagles he ben afgelopen weekeinde ook h on tweede wedstrijd verloren. Het schaduwteam van Binnenland liet over het krachtverschil geen twijfel bestaan. De bezoekers wonnen met 66-91. Nadat routinier Nico Waringa [13 punten, 5 fouten) vroeg In de tweede helft was weggestuurd, kreeg Green Eagles het aan beide kanten van het veld zwaar. Schut ter Sander Scheffers liet 18 pun ten noteren, junior Justin Corcho 13 stuks. Door Sander Sonnemans VlaardingenZo'n drie kwartier was hij de held van HVO: Pa trick Hartog. De aanvaller schoof op slag van rust in de derby tegen Deltasport de gelijkmaker tegen het garen, hielp zijn ploeg kort na de thee aan de 2-1 voorsprong en maakte een vijftien minuten voor tijd het HVO-feest compleet met num mer drie. Maar toch werd het weekend van de doelpuntenma chine nog verziekt. Want met de moed der wanhoop trachtte het bezoekende Deltasport in elk geval dan toch nog een punt je uit de strijd te peuren. En wonder boven wonder slaagde de formatie van trainer Ton Pattinama er in de resterende tien minuten nog in ook een gelijkspel (3-3) te forceren. Gezien het gehele wedstrijdbeeld had de Broekpolderclub trouwens wel het volste recht op de puntendeling. Afgezien van de twee mogelijkhe den voor HVO in. het eerste kwar tier van de stedelijke ontmoeting had de thuisploeg in het eerste hoofdstuk maar bitter weinig in te brengen tegen de duidelijk zicht bare overmacht van Deltasport dat aantrad zonder Bartho Wes- terdijk die in de warming-up moest afhaken met een kuitbles sure. Deltasport had overigens wel een cadeautje nodig om de score te kunnen openen en het was de van DOTO afkomstige John van Leeuwen die het gretig uitpakte. Najim Nasri wist zich op het middenveld geen raad met de bal en wilde 'm van grote afstand terugspelen op doelman Mark van der Kroon. Van Leeuwen pik te het buitenkansje op en gaf de uitlopende sluitpost het nakijken: 0-1. Kansen om verder afstand te nemen kreeg Deltasport voor de rust nog genoeg, maar het sco rend vermogen is deze competitie nog altijd beneden het gewenste niveau en dat brak de ploeg ook zaterdag weer behoorlijk op. Nadat Van Leeuwen twee zekere mogelijkheden had verprutst en Hamit Bouchriet een ijzersterk inkopte bal rakelings voorlangs over de lijn zag verdwijnen, was het Patrick Hartog die eerst een solo met een pegel op de lat af sloot om vervolgens te profiteren van een foutje van Edwin Huipas. De libero van Deltasport, kenne lijk bij gebrek aan een meer solide kracht, verslikte zich in de bal en Hartog was er als de kippen bij om de gelijkmaker langs doelman Marco Larooy te schuiven. Tegen de verhoudingen in bracht die zelfde Hartog HVO ook nog eens aan de leiding en de wijze waarop was van ongekende schoonheid. Verdediger Peter Si mons ontfutselde Deltasporter Stef Kluiters de bal, koos het avontuur en stuurde vervolgens MarcMaatsen aan de rechterkant op karwei. De beweeglijke balgoo chelaar speelde zich knap vrij en lepelde de bal vanaf rechts pre cies voor de voeten van Hartog die beheerst met binnenkantje rechts de voorzet uit de lucht plukte en tegen het garen joeg. Waar Delta sport met de nodige wissels het tij trachtte te keren, leek Hartog met zijn derde treffer een intikker bij de tweede paal na knap werk van Frank Grootenboerde nek slag te hebben uitgedeeld. Maar Deltasport was nog niet verslager en kwam dankzij Jamo van der Wilde op 2-3. Invaller Leo van Ree, die tweemaal ontsnapte aan een gele kaart, redde in blessure tijd én nadat HVO's invaller Jo- han Visser oog in oog met de Del- lasport-sluitpost had gefaald, uit een hoekschop alsnog een puntje voor zijn ploeg, tot grote teleur stelling van vooral, die dekselse Patrick Hartog. Even was hij de held van HVO. In plaats van het zoet der overwinning proefde HVO's doelpuntenmaker een wrange nasmaak onder de douche. HVO-Deltasport 3-3 (1-3). 18, John van Leeuwen 0-1,44,47 en 75. Patrick Hartog 1- 1,2-1 en 3-1,80. Jamo van der der Wilde 3-2, 90. Leo van Ree 3-3. Bijzonderheden: - Scheidsrechter L. Loc ij en (De Lier) toonde geel aan Frank Grootenboer, Peter Simons, Edward Maatsen (allen HVO) en de Delta sporters Jamo van der Wilde, Richard Zee- bregts en John Meuldijk. HVO: Van der Kroon, Manuhutu, Sala, Sam-Sin, Grootenboer, Mare Maatsen, Westerhout (46. Visser), Simons, Hartog, Nasri, Edward Maatsen. Deltasport: Larooy, Hulspas, Westdijk (75. Van Ree), Kluiters (55. Meuldijk), Lense link, Sousa, Van de Weegen, Hamit Bouchrit, Van Leeuwen, Van der Wilde, Zeebregts (57. Ahmed Bouchrit). Hier wordt Patrick Hartog (rechts) afgetroefd doorDel- tasporter-John Sousa. Verder was de aanvaller in de derby nagenoeg ongrijpbaar. Hij scoorde dan ook alle HVO- treffers. Foto Peter Molkenboer Door Erwin van der Lee Maassluis Dat elke week weer anders is ondervond Excelsior Maassluis in de thuiswedstrijd te gen Bennekom. Na de klinkende 6-0 overwinning van vorige week leek trainer Mark Nijssen de ploeg op de rails te hebben. Maar afgelopen zaterdag toonde de hele ploeg een instelling waardoor de tweede thuiswedstrijd met 1-2 verloren ging en die Mark Nyssen na afloop bijna vuur deed spuwen. „Dit was een schande voor de hoofdklasse." Het duurde de eerste helft zeker veertig minuten eer de Maasslui- zers beseften dat slechts met an dere middelen de wedstrijd naar hun hand kon worden gezet. Dat was echter ruimschoots te Iaat. „Na het eerste fluitsignaal proef de ik al zoiets van: het lukt wel weer," analyseerde Nijssen na af loop op de tribune. „Ik hoop dat nu het besef komt datje dat in de ze competitie wel kan vergeten. Wij moeten gewoon op een simpe le manier gaan voetballen en met hard werken de punten binnenha len-." De trainer kond het grootste ge deelte van de wedstrijd zijn ogen niet geloven. Bennekom combi neerde tot de Maassluise gevaren zone naar hartelust in tegenstel ling tot de thuisploeg die in alle li nies 'op slot' zat. Het enige manco was de beslissende pass om de eerste treffer op het overigens niet werkende scorebord te schie ten. Want ondanks het veldover- wicht kwam doelman Dennis van Eek niet echt in de problemen. Excelsior Maassluis gokte nood gedwongen op de counter en kwam dankzij het vroegtijdige storen van de Bennekom-spitsen niet aan opbouwen toe. Tekenend was het 'doe-nu-eens-'vat' van laatste man Raymond Frehé die wanhopig de bal maar weer naar voren jaste. Zijn geschreeuw leek Invaller Den nis Dekker wordt op de hielen geze ten dooreen Bennekom- verdediger. Dekker kwam voor Ruudden Engelsman in het veld, maar kon ook geen potten bre ken, Foto Peter MolkenBoer pas in de veertigste minuut te zijn doorgedrongen bij de ploeggeno ten. Edwin van Buren, de beste man in de Excelsior-gelederen, speelde zieh vrij en vond op links Edwin Marijs. De spits speelde weer terug op Van Buren die in één keer kaatste opde vrijstaande Ruud den Engelsman, De voorzet '/an de vorige week zo doeltreffen de spits belandde echter net ach ter de doorgelopen Edwin van Bu ren. Met een hakje maakte de aanvoerder er toch nog iets moois van, maar hij zag zijn poging naast de paal belanden. Vol inzet Na de thee leken de gastheren de ongetwijfeld harde woorden van Mark Nijssen wel op te pikken. De corner van Ruud den Engelsman belandde in een mêlee van spe lers. DoelmanMauriceMöllerred- de in eerste instantie maar Tom Visser gleed de half gekeerde bal vol inzet over de lijn: 1-0. Lang ge noot het thuispubliek niet van de voorsprong in tegenstelling tot 'hun' spelers. Want zestig tellen later trapte Kees Hensen vol ge voel een vrije trap in de 'zestien', precies op het hoofd van Angelo Mourelle die de gelijkmaker in de korte hoek deponeerde. „Op dit niveau mag zo'n treffer, uit een spelhervatting nota bene, nooit vallen," bromde Mark Nijssen. De veerkracht van Bennekom impo neerde Excelsior Maassluis. Raymond Frehe, Meivin Illidge en doelman Dennis van Eek knoeiden bij een vrije trap in hun voordeel waar Florian Marrone van profiteerde en Frehe en Il lidge vertwijfeld hoofdschuddend achterliet. Het daarop volgende schot van invaller Albert van Vel- sen trof echter nog net het been van Richard Rasens. Vijf minuten later was het wél raak. De dribbel van Van Velsen eindigde in een kluts waardoor het leer opeens voot de voeten van Marcel van Dijk viel. Koelbloedig zocht de Bennekommer de hoek voor de 2- 1 uit. Evenals voor de thee wacht te de voor deze gelegenheid in het zwart en fluoriscerend geel gesto ken 'tricolores' tot de laatste tien minuten voor hun jacht op de ge lijkmaker. Kansen kreeg het zo waar ook nog en niet de minste. Raymond Frehe week echter al leen voor Maurice Möller te ver naar buiten en gleed het leer te gen de buitenkant van de paal. Een knal van Edwin van Buren belandde op het lichaam van zijn vaste bewaker, Dik peters van Ton en Edwin Marijs had alle pech dat hij in de laatste seconde de grote teen van de Bennekom doelman trof. Excelsior Maasslnis-Bennekom 1-2 (0-0). 50.1-0 Tom Visser. 51. Angelo Mourelle 1-1. 70. Marcel van Dyk 1-2. Excelsior Maassluis: Van Éck, Illidge, Rasens, Frehe, Tom Visser, Loeve, Robert Visser (70. Louter), Van Stnen, Marijs, Van Buren, Den Engelsman (60. Dekker), Ben nekom: Möller, Jagers (55. Van Velsen), Van Brakel, Van Meegdenburg, Ten Boh- mer, Peters van Ton, Van Dijk, Hensen, Mourelle. Van der Pul, Marrone (70 Wit vliet) 7 .«*- - afeSga RobertKbröeverL Dat was> voK (gëhs'de öefenmëëstè-'eerizaï- A:yeit buitenspeldö^p!int:! Ver-;. iSvoïgeniSêp 2'tsp,, één*: nndem'eglienig.paar (ikï6^,|ae,,SeluedmtoseJtramer..-' zaterdagavond somber.-"'H KOonèga/J^^^dërNöitwaB:.? 1 Jijn •,ró;vtjf;wcdsmMen.n<)g altfcd ,'pünten«tól&iÊhél)lj&^-ï<aI3l; £De yiaardinger sprak bij de-Lö •t^^Kortievem- overigens*v^hd' brandje buitenspel'Over Kort- 4 ..levens! tweede - teéffér *m.>de J .;snbekduïk lapte, hij jéempass v van-HchiiieSe Kgt^htteihard.;'- j%detbuvren.' Dankzij Andriés' 5 ';Klaassatt kwamPPSG terug ixp "„-.w,,' ITnrttijylenTi -iïfxrtAA'rf fkotn' I,j al' riet eeiï ï#»d die op de "sïMtBosr.'uitJrellSat v spatte." jKlpssfetou^dffiéboanA> Verder, Xwaïr, éft de Schièdem-; merv dié aantraden zonder Ruud:Opdënbrouw"(btessniréï X mei Richard en Kennie de:; Ligt ('beiden BVO'32), An drie a -Klaassén;'én''Ai«ft-Wjsbroek DoorWiraBroere Schiedam In sporthal Groen- oord zorgde de mannenploeg van Rijnmond zaterdag in het duel in de eerste divi6ie B tegen Slie- drecht Sport voor een goede sei- zoensoperimg door met 3-1 de eer ste drie punten binnen te halen. Rijnmonds nieuwe coach Dinco van der Stoep toonde zich na af loop van een ruim twee uur du rende duel een tevreden man. Dat kwam niet alleen door de winst maar ook door de manier waarop de overwinning tot stand was ge komen. Die tevredenheid was zeker ge rechtvaardigd want de duels te gen Sliedrecht Sport zorgen voor de thuisploeg al een aantal jaren voor extra spanningen waarbij de gasten de wenst vaak uit Schiedam meenamen. Daar zag het ook zaterdagmiddag enige tijd naar uit. In de eerste set kaapte Sliedrecht na heel veel spanning met 13-15 de eerste winst voor de neus van Rijnmond weg. „Het voornaamste probleem in de op stelling is de bezetting van de bd- tenaanvai," reageerde Van der Stoep, die daarmee ook duidelijk maakte waarom hij op die positie drie verschillende spelers Het op treden. Evenwichtig Omdat René Valstar, die uit Rijn monds vierde team gekomen is, zijn debuut nog niet met een evenwichtige prestatie kon bekro nen, volgde Bas Brand hem op. Hij werd op zijn beurt weer ver vangen door Arjan Vijfwinkel. Zijn optreden in Rijnmonds vlag- geschip is op zich al een wonder, want de Maassluiser leek vorig seizoen wegens knieldachten een vroegtijdig einde aan zijn carrière te moeten maken. Volleyballen op divisie-niveai is voor hem toch nog altijd mogelijk. Na de winst van de eerste set leken de gasten door te kunnen drukken. Toch lie ten ze het na een 15-10 tussen stand afweten. „Toen hebben ze Rijnmond de kans geboden terug te komen in de wedstrijd," vond de Sliedrecht-coach Van Aartrijk. Bij een 0-2 stand had ik nog moe ten zien dat ze het had kunnen op brengen om terug te vechten," Na die stand nam Rijnmond het heft in handen, waardoor het via 15-11 en 15-5 2-1 werd en er in de vierde set zelfs een afstraffing dreigde voor de ploeg uit het Merwededorp. Tot 9-0 liep Rijn mond uit waarna de ploeg het zich voor een matig bezette tribune nog onnodig moeilijk maken. Dinco van der Stoep had hier ook geen verklaring voor. „Dat zie je bij het volleybal op elk niveau, dus ook bij ons. Feit is wel dat in het begin van de set bij ons elke actie raak was en daarna er onbe wust toch enig concentratiever lies optrad." Gelukkig voor Rijn monds coach liet zijn ploeg de gasten slechts tot 11-9 terugko men waarna het via 15-9 dan toch 3-1 werd. In Lichtenvoorde opende de vrou- wenploeg van Rijnmond het sei zoen met een 3-1 nederlaag tegen Longa '59. De ploeg van Hans van Setten opende tegen de titelkan didaat van de eerste divisie B heel brutaal met een 16-17 setwinsl en gaf de tweede set pas na 16-14 ge wonnen. In de derde spelperiode werd Rijnmond met 15*3 overlo pen, maar de tussenstand van 3-9 in de uiteindelijk toch nog verlo ren vierde set (15-11) zorgde voor het idee dat er wellicht een punt uit dit duel gesleept had kunnen worden. Vlaardingen De euforie-stemming in het kamp van KV Vlaardingen is na de nederlaag (12-16) tegen Achilles danig getemperd. Door de verrassende re sultaten van de afgelopen weken leek promovendus Vlaardingen een rol van betekenis te gaan spelen in de overgangsklasse. Achilles heeft Vlaardingen weer neergezet," consta teerde Vlaardingen-eoacb Jan de Jager nuchter, „waar het voorlopig hoort. "Vlaardingen is gewoon een goede middenmoter." Reeds na vier seconden opende IJsbrand den Breems de score en leek de thuisploeg op een nieuwe verrassing af te stevenen. „Maar een bepaalde mat heid," zocht de voormalige PKC-topper naar oorza- ken voor het verlies, „kwam er toen over de ploeg. Achilles verdedigde heel sterk de ballijnen, zette veel druk op de zijkanten en daar konden wij ons niet aan aanpassen. De voorsprong van 6-9 die Achilles bij rust nam, konden wij niet meer bijhalen. We scoor den wel mee maar we wisten de marge niet te verklei nen. Gelukkig zijn de gemaakte fouten aanwijsbaar en kan ik daar op de training op terugkomen." Voor Vlaardingen was Roel van Leeuwen met vier treffers de topscorer. Zijn ploeggenoten Ronald Ver- weij en IJsbrand den Breems waren beiden driemaal trefzeker en ook Astrid van Huët en Hedi Mookhoek mikten raak. SchiedamGTB was in de wedstrijd tegen koploper Alexandria*66 niet de mindere maar wel de ongeluk kigste ploeg. De ploeg van trainer Leen Koojjman en assistent Hans Hoogendoorn ging weer met slechts een toffer verschil onderuit: 3-2. Al na een minuut kreeg GTB een klap te verwerken toen een vrije trap in een keer binnen werd gescho ten. Het duurde een half uur eer GTB over die dom per heen was maar de Schiedammers moesten toen al tweemaal scoren om gelijk te komen. Ronald van Hees schoot de aansluitingstreffer binnen. Na de rust counterde Alexandria'66 naar 3-1 en dat leek de genadeklap. Benito de Lange kopte vijf mi nuten voor tyd weer hoop op meer in G-TB-harten maar verder liet de koploper het niet komen. Zondagvoetbal derde klasse Hoek van Holland-RAVA 1-0 (0-0). De Hoekers gingen voortvarend van start zonder dat het doelpunten leidde. Frank Malzer was met een kopbal op de paal het dichtst bij de openingstreffer. Inde tweede helft kwam eindelijk de bevrijding. Een schot van Martijn Wessels werd ge keerd, maar Martijn de Haan was er als de kippen by om de rebound in te tikken. De doelpuntenmaker moest la ter met een lichte hoofdwond het veld verlaten. Peter Wiglever van Rava kon met twee gele kaarten vroegtijdig onder de douche. Vierde klasse VFC-Lyra 04 (0-1). Het is René Oomen na v den als hoofdtrainer van .VFC nog niet gelukt om met zijn pupillen een punt in de wacht te slepen. Na een gelijkop- gaande eerste helft werden de Vlaardingers in het tweede deel door Lyra aan de kant gezet. „De eerste wedstrijden speelden we best redelijk, maar als de punten uitblijven dan ga je steeds meer tegen jezelf lopen voetballen," sprak Oomen na afloop. RKDEO-VDL 2-1 (1-1). Volgens trainer Joop Mom speelde VDL een goede wedstrijd, maar door persoonlijke fouten gingen zijn mannen uiteindelijk onderuit. Arnold Mo- hunloi werkte nog voor de rust de achterstand weg. Na een snel genomen vrije trap draaide hij goed van zijn te genstander weg en haalde vervolgens verwoestend uit Tien minuten voor tijd gtngen de Maassluizers alsnog door de knieën. Ursus-Steeds Hooger 6-3 {3-l).Ursus blijftgoed meedoen in de vierde klasse G. De mannen van trainer Jan van der Velden kwamen gisteren echter wat later op gang door dat er slordig werd omgesprongen met de kansen, Marco Herben brak de score open en 'good old' Marti Schoen makers was voor de rust twee maal succesvol. Na de pau ze schroefden Arjan van der Lee en wederom Marco Her ben en Marti Schoenmakers de score op. Sporting Lodewijk Pioniers-Excelsior'20 4-1 (04), Door een treffer van Daniël Bakboord kwamen de Schiedam mers aan de leiding. De équipe van trainer Hans de Ro ver had alles onder controle totdat in de tweede helft Dennis 'Elvis' Egging volledig doordraaide. De verdedi ger werd volgens De Rover volkomen terecht met een ro de kaart het veld uitwerd gestuurd. Egging kreeg naeen overtreding van zijn tegenstander een waas voor zijn ogen en begon hem te schoppen en te slaan. Even later kwam. Excelsior-doelman Ze] nil Maglgjac te laat uit zijn doel en vloerde de tegenstander. De gastheren lieten de toegekende strafschop niet onbenut. De zwart-witten gingen meer pressie spelen, maaT door snelle counters weiden de Thurlede-bewonerk nog twee keer in de luren gelegd. Emile Smits viel meteen hamstringblessure uit. Aanvoerder Luuk van Troost ontbrak. Hij heeft ge scheurde enkelbanden. Vijfde klasse DCL-ODC 1-0 (1-0). ODC moest in de openingsfase het initiatief laten aan de thuisploeg. In die fase kwam DCL dan ook volkomen verdiend op voorsprong. Twee minu ten voor de rust kon Ab Mandriad uit een strafschop de stand weer gelijk trekken, maar de ODC-speler faalde vanaf elf meter. De fusieclub ging in het tweede deel als nog op jacht naar de gelijkmaker, maar de paal stond tref fers van Hennie Rigters en José Rodriques in de weg. SVDPW-RDM 2-0 (1-0). Het vertoonde spel was volgens SVDPW-trainer Rob van Vliet zeer dramatisch te noe men. Daar kwam nog bij dat Alex Overheul met een am bulance van het terrein werd gereden. Waarschijnlijk heeft de Schiedammer zijn kruisbanden gescheurd. Ook Wim van Rij moest na afloop naar het ziekenhuis. By hem werd een scheurtje in de meniscus geconstateerd. Robin Voets nam beide treffers voor zijn rekening. Zesde klasse Dynamo'67-Demos L-3 (0-2). Dem os-trainer Henk van Loenen was dik tevreden over het goede spel van zijn hoofdmacht. Zijn doelman Leo Cadio en rechtsback Jildy Rim waren gisteren de uitblinkers aan de zijde van de Schiedammers, Peter Monster, Martin Groenhorst en Mario Baartman schoten Dynamo'67 van zich af. Uit een strafschop deed de thuisploeg vlak voor het scheiden van de markt nog iets terug. MSVTl-Noorderkwartier 6-1 (2-1), MSV7J kwam volle dig tegen de verhouding in op achterstand, Tim en. Virgil Kolmus drukten het overwicht voor de rust uit in doel punten. Na de theepauze voerden de mannen van trainer Han van leeuwen het tempo flink op. Dat resulteerde in treffers van Tim Kolmus en een heuse hattrick van Raymond van Baaien. „Ab ik zeg dat we dan nog vijftien tot twintig kansen hebben gemist, dan overdrijf tk echt niet," benadrukte MSV-trainer Han van Leeuwen. Schied&mse Eoys-VOB 1-3 (04). De 'Boys' hebben de prestatie van vorige week, toen de koploper nog werd ge klopt, gisteren geen goed vervolg kunnen geven. In een sportief duel op sportpark Harga zorgde Edgar Steyn een kwartier voor tijd voor de aansluitingstreffer. VOB maak te het zichzelf met meer moeilijk en schoot nog één naai

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4