27 Nicole van Boles gooit UVG langs DWS Gehavend SMC is kwestbaar l? In twaalf minuten ssluissedijk over DRGS weer met lege handen SW koploper af na nederlaag Slappe instelling nekt Fortuna Hermes: loon naar werken WIK verrast trainer Plugge Juvenilis kan eindelijk weer eens juichen Rotterdams Dagblad I Maandag 7 oktober 1996 Den Haag SW heeft de status van koploper in de tweede klasse C niet lang kunnen behouden. Op bezoek bij Verbureh leden de Har- ganezen de tweede nederlaag van het sejzoen: 1-0. „Over de eerste helft kan ik heel kort zijn, want die was in en in triest," luidde de duidelijke analy se van SW-trainer Henk Salari. „We hadden afgesproken ons ei gen spel te spelen en de bal te la ten rondgaan. We gingen echter meevoetballen met de tegenstan der. Dat is met zo erg, maar dan moet je wel scherp de duels in gaan. Dat gebeurde ook niet." Het enige doelpunt van de wed- stri; iel al voor de rust. Harry Vlasveld gaf zijn tegenstander Ronald Trouwborst voor de zo veelste keer teveel ruimte, waar door Trouborst eenvoudig binnen kon schieten: 1-0. In de rust kwam Nilton Fortes in de ploeg voor Robert van Gestel en later werden Murat Hajjajou en Remi Snel ingebracht. Na de omzettingen ging SW steeds meer drukken, maar de gelijkma ker kon niet worden afgedongen. Een inzet van Melvin Tjin Tjoen Lim werd door de doelverdediger uit zijn hok geranseld en een kop bal van Herman Zoetmulder ver dween net naast. „Het klinkt misschien gek. maar toch ben ik niet echt ongelukkig met de nederlaag. Iedereen zal nu weer beseffen dat we heel scherp moeten zijn en ook de concurren tie van de basisspelers zal weer mogelijkheden zien," aldus Sala ri. Back Dennis van Oers werd be keurd met een gele kaart. Rotterdam De slappe instelling in het begin van het duel tegen DHZ is Fortuna gisteren uiteinde lijk fataal geworden. Met name Orlando Uiterwerff was met vier treffers een ware plaaggeest voor de falende Vlaardingers: 5-1. Al in de warming-up werd For- tuna-trainer Jan Baksteen met een probleem geconfronteerd. Sjaak Voerman haakte gebles seerd af zodat A-junior Arie Tol zijn opwachting kon maken in de basisopstelling.. Doör twee persoonlijke fouten moest Fortuna na de pauze een 2- 0 achterstand weg zien te werken. Vrijwel direct na de aftrap sloeg DHZ echter weer toe. De Fortune- zen, probeerden een tegentreffer te forceren, DHZ profiteerde zo doende van de geboden ruimte en counterde er lustig op los. Bij een stand van 4-0 redde Robin Klok na een voorzet van Ed van de Lugt nog enigszins de eer. Schiedam - Hermes heeft op ei gen terrein tegen PFC met man en macht moeten knokken om een 0-2 achterstand weg moeten werken. De ploeg van trainer Frans Schaap kreeg loon naar werken en slaagde erin een punt je uit het vuur te slepen: 2-2. Vijf minuten voor de rust maakte Hermes-speler Mario Mosso een domme overtreding, waardoor PFC vanaf elf meter de score kon openen. Na rust liepen de gasten verder uit. Een vrije trap ketste terug van de paal en uit de re bound was het alsnog raak; 0-2. Hermes-trainer Frans Schaap bracht Cammaretta en Lisboa in de ploeg. Cammaretta toonde weer een perfecte wissel te zijn en schoot prompt de 2-1 in de tou wen. Ook Lisboa had zijn aandeel in het gelijkspel. Hij zette voor op Wïleo Beerenschot, die de bal goed doorkopte. Roelofs maakte dankbaar gebruik van de geboden mogelijkheid en bracht de eind stand op het scorebord: 2-2. Rotterdam Met een 28-16 over winning hebben de mannen van handbalvereniging WIK niet al leen gastheer Atomium maar ook hun trainer Wil Plugge verrast. „Ik had dit niet verwacht, nee. Atomium is uit altijd lastig en vo rig seizoen hebben we tweemaal van die ploeg verloren." Bij de rust hadden de Vlaardin gers al een 7-15 voorsprong op het scorebord geworpen. Nadat één van de gastheren definitief uit het veld was gestuurd, kon de Plugge- ploeg het duel probleemloos uit spelen. Het Vlaardingse kanon Ger Prins ontpopte zich met elf treffers tot topscorer. De vrouwenformatie leed uit te gen Hercules een 13-9 nederlaag. „Het liep niet zoals we wilden en misten te veel kansen," luidde de uitleg van trainer Arnold van Wurmond. „Telkens als we terug kropen. haalde Hercules weer een paar keer uit" Door Ton de Leede Schiedam - Voor de handbalsters van UVG betekende de competitie-ouverture tegen uitgerekend stadgenoot DWS een zeer positief slot (uitslag 19-16). Lange tijd leek DWS aan het langste eind te trekken, ware het niet dat UVG-speelster Nico le van Boles met vier treffers op rij de spannende vertoning een beslissende wending gaf. Tot voor enkele jaren geleden stond de onvervalste kraker tus sen de Schiedamse handbalboi- werken van UVG en DWS, en dan vooral de strijd tussen de dames afdelingen, garant voor een meer dan uitverkochte Margriethal. Elke sportliefhebber wilde getui ge zijn van de kraker tussen groen-wit en b!auw-wit, hoempa pabands weiden ingehuurd, de jeugdafdeling werd in eigen club kleuren geschminkt en de tribune opgestuurd onder het motto 'maak zo veel mogelijk herrie'. Ook Geraldine van Dijk, de voor malige keepster van UVG en te genwoordig manager bij DWS, de vereniging waar zij in haar jeugd voor uitkwam, keek met wee moed naar de halfgevulde tribu nes. „Of we nou voor de competi tie tegen elkaar speelden," kon de tegenwoordig in Nieuwegein woonachtige oud-doelvrouwe haar verbazing niet verbloemen, „of voor de beker, de tribunes wa ren helemaal volgeladen. Die tijd is blijkbaar helemaal voorbij. Hoewel ik moet toegeven dat het niveau wel enigszins verschilt. De huidige teams hebben iets min der klasse in huis dan de teams van enige jaren geleden." Misschien herbergen de beide ploegen dan wat minder klasse, de werklust is des te groter. Voor al in het eerste deel van de Schiedamse burenruzie gaven de speelsters elkaar geen duimbreed toe. UVG, op papier de thuisploeg, combineerde met haar tengere speelsters wat vlotter en had in de kleine Manon ïtooder en Gaby van der Gaag twee kleine gifkik kers die rond de cirkel oorlog maakten. DWS daarentegen moest het meer van de rustgevende routine heb ben en liet, als de situatie zich daartoe leende, niet na om af en toe met de meer aanwezige kilo grammen de tegenstander zonder mededogen opzij te zetten. Hoe wel DWS wat gemakkelijker met de kansen leek om te gaan, bleef UVG telkens keurig in het kiel zog. Bij DWS onderscheidde zich met name Diana Zandwijk als een koelbloedige goalgetter. De rood harige schutter leek niet bepaald onder de indruk van het jeugdige enthousiasme bij de tegenstander en liet tot zesmaal toe het net ach- Jacqueline Zoetmulder heeft een gaatje gevonden in de DWS-defensie. De verdediging van de blauw-witten had het zwaar te verduren en moest vooral tegen Nicole van Boles het onderspit del ven, Foto Peter Molkenboer ter UVG-keepster Chantal Kar man bollen. Omdat bij UVG voor al Jacqueline Zoetmulder en Ni cole van Boles het lef hadden om het DWS-doel onder vuur te ne men ging de rust in bij een stand van 11-10 in het voordeel van UVG. DWS begon ijzersterk aan het tweede part, maakte de achter stand goed en liep zelfs uit naar een 11-13 voorsprong. Een ople ving van Tamara Hollander, die binnen de minuut twee rake scho ten afleverde, bracht UVG weer terug in de race. Toen brak het hoofdstuk Nicole van Boles aan, die ondanks haar pasachttienjan- ge leeftijd UVG op sleeptouw nam en naar de 19-16 overwinning leid de. „Nicole is de matchwinner ge worden," aldus een opgeluchte UVG-tramer Roy van Gurp, „na dat ik haar in de tweede helft ex tra lang op de bank had gehou den. Ze wilde veel te graag waar door haar schoten precisie mis ten. Met deze jonge meiden, die heel snel leren en progressie boe ken, wi! ik lekker in de midden moot meedraaien. Wie weet wat misschien nog mogelijk is." Voor Zsigmund Makay, de cefen- meester van DWS, was de teleur stelling groot: „We hadden na de 13-11 voorsprong niet meer mo gen verliezen. We hebben te veel kinderachtige, technische fouten gemaakt. Toch zie ik mogelijkhe den met deze ploeg, waarin speel sters van zestien en zeventien jaar zitten. Binnen twee of drie jaar moet het mogelijk zijn om de stap omhoog te maken." Een beter afscheid had voorzitter Ron Verweel zich gisteren waarschijn lijk niet in kunnen den ken. Geen valpartijen en zelfs geen lekke banden tijdens de koppeltijdrit van Renners Combinatie Midden-Delftand De Cou reur, waar Verweel het na driejaar de hamer te heb ben gehanteerd wegens drukke werkzaamheden voorgezien houdt De enige smet op de wleter- wedstrijd over de Maas- sluissedijk tussen Maas- sluis en VJaardingen was de afwezigheid van en- keie,renners die door ziekte verstek moesten; laten gaan. Zodpende was Vlaardinger René den Boer, topper in de ca-/, tegorie cyclo sportive, de grote afwezige omdat zijn 'maatje' Ronald van der Wal ziek thuis zat.,1/ Door de afmeldingen ver schenen eenenveertig van de zesenveertig inge schreven koppels aan de start. Het was een ge- aan het begin van de dijk aan de streep verscheen. RCMD De Cotireurvenvel- komde deelnemers uit onder andere Rotterdam, Maassluis, Vlaardingen, het Westland en zelfs uit de omgeving van Ensche de. Als grote winnaars kwamen uit de bus Peter Voshol en Paul van Don- geren. Dat koppel zege vierde in de tijd van 12.37.77 minuten in de elite en het was Paul van Dongeren die evenals vo rig jaar succesvol een po ging ondernam het ronde record op het dubpar- cours van de Coereur te verbreken, in de vorige editie trok hij de tijd op tot 2.37 minuten en gis teren verbrak hij het re cord weer, nu met twee seconden. FotoPeter Molkenboer Door Bas van den Berg SchiedamMet het nodige geluk heeft debutant SMC de ongesla gen status in de eerste klasse te gen concurrent Unitas gehand haafd. De succesvolle ploeg van trainer Paul de Roos moest het zonder winst stellen, maar mocht achteraf blij zijn met het 1-1 ge lijkspel. Tot de drie minuten voor tijd lie pen de Schiedammers achter de feiten aan. De thuisclub was, zon der de geblesseerde spelers Ed win Berveling (kuit) eri na rust Jan Mulder (lies), al die tijd erg kwetsbaar gebleken. Totdat Uni- tas-doelman Piet Kroon de onop vallende spits Alberto Baptista Li ma de grond in boorde en de ge lijkmaker uit een strafschop door Murat Babacan prima werd inge schoten. De spelers slaakten na afloop een zucht van verlichting, terwijl trai ner Paul de Roos opsomde wat al lemaal fout was gegaan. „Ik heb er rekening mee gehouden dat we dit seizoen drie zeperds krijgen. Dit was de eerste, maar wel een die dubbel telt, Zonder Edwin Berveling en na rust Jan Mulder moest ik het elftal op vier posities wijzigen. Dat brak het elftal op. Het spel van SMC is een automa tisme geworden, maar als er een speler niet meedoet, dan weet het elftal het niet meer. Daar komt nog bij dat het tempo van Unitas voor sommige spelers van ons te hoog lag. Ik zou zo zes spelers hebben kunnen wisselen. In ieder geval heb ik deze week weer iets om over te praten. Het zijn maar kleine 'incidenten' waardoor het niet liep, maar die moeten snel worden opgelost." De kuitbeenblessure van Edwin Berveling, opgelopen tijdens de warming-up, maakte de organisa tie in de verdediging kwetsbaar. Invaller Gerald Baars (ex-Hol land), voor de eerste keer dit sei zoen in de basis, was als voorstop per niet op zijn taak berekend. Unitas besefte dat maar al te goed, maar maakte van de geboden kansen geen gebruik. Enerzijds waren de kopballen en schoten van Martin de Man en Jan Edward Roza te onbesuisd, ander zijds was doelman John Bos een grote 'dwarsligger'. De aanvallende impulsen van SMC spraken nauwelijks tot de verbeelding. Het middenveld kwam kracht te kort om John van de Belt en Alberto Baptista de Li ma te bereiken. Het gevolg was dat beide spitsen op een 'eiland' stonden en tenslotte de ballen zelf maar gingen balen. Het werd als maar duidelijker dat SMC zichzelf niet was. Een treffer voor Unitas kon uiteindelijk niet uitblijven en daar waren Murat Babacan en Ka der Fares voor verantwoordelijk. Zij legden de weggestuurde Leon Elands geen strobreed in de weg en hij tikte na een solo de bal on houdbaar achter John Bos: 0-1. Het hoge tempo van Unitas deed ook na rust SMC de das om. On danks dat Gerald Baars naar de reehtsbackpositie verdween, in valler Dick Sparreboom de zaak achter moest dichthouden en Cor Hermans op links de plaats van Jan Mulder innam, kwam SMC nauwelijks meer uit de verdedi ging. Unitas had het levendige duel op z'n gemak kunnen beslis sen, maar twee minuten voor het einde lachte het geluk de Schiedammers toe. Alberto Bap tista de Lima legde aan voor de enige kans die hij kreeg, maar werd door de keeper geblokkeerd. De benutte strafschop van Murat Babacan kwam als een ware ver lossing. SMC-Unltas 1-1 (0-1). 30 Leon Elands 0-1. 88 Murat Babacan 1-1 Bijzonderheden: Gerald Baars, Murat Ba bacan en John Bos (allen SMC), Bamy Raaymakers en Jan Edward Roza liepen te gen een gele kaart op SMC: Bos, Bozkurt, Baars, Broklmg. Mul der (46 Hermans), Babacan, Pares, Let woty (70 Spanreboom), Van der Belt Lima Wolters Unilas: Kroon, De Jong, Bosman, Van Ti! burg, Ceton, Raaymakers, Bergman Elands, De Man (66 Prijs), Bouziani, Roza. DoorMikos Gouka Schiedam—Tot diep in de tweede helft leek er een wondertje te ge schieden. Omdat het bezoekende LMO geen gebruik wenste te ma ken van de enorme hoeveelheid kansen én omdat een opleving van vijf minuten aan de kant van de thuisploeg de wedstrijd weer een ander gezicht had gegeven, bleef een punt voor DRGS binnen handbereik. Vijf minuten voor tijd schoot invaller Peter Wienk de droom echter aan barrels (2-3) en voor de vijfde opeenvolgende keer bleef de fusieclub zonder punten achter. De club van vnnmtter Joep den Brinker neemt de troosteloze laat ste positie op de ranglijst in en dat doet de preses pijn. Invallend trai ner Leen Wamaar (Slobodan Du- tina was wegens privé-omstandig- heden afwezig) was geen gebro ken man. Daarvoor had de thuis- club teveel achter LMO aangelo pen. De zege van de bezoekers was dan ook verdiend. Het duel had namelijk al binnen een kwar tier in de eerste helft beslist kun nen en moeten zijn. LMO speelde fris en aanvallend voetbal maar wist zich geen raad met de kan sen. LMO-trainer John Banffer bleef aangeven dat de zijkanten benut moesten worden. Na zes tien minuten gebeurde dit wel en hoe! De voorzet was van Martin Monster, de afwerking van Pa trick Pot. Na een halfuur was het weer prijs dankzij Remco den Toom: 0-2. DRGS zat vast en miste op dat moment de bezieling. Toch bleek vlak voor rust hoe onberekenbaar de ploeg kan zijn. Ineens speel den ze wel met hart en ziel en nog voor rust was de achterstand weg gewerkt. Eerst was er Marco Ver spuy, die uit een voorzet van Nwo Dias de Pina de aansluitingstref fer scoorde en vlak daarna libero Henny van Dam die op slag van rust zelfs de gelijkmaker achter LMO-doelman Maikel Holleman prikte. In die fase was vooral de net teruggehaalde Richard Lecker de motor van de ploeg. LMO haalde aangeslagen het rustsignaal maar keerde na de pauze weer fris terug. Het aantal kansen was niet meer zo groot als voor rust maar dat was dan ook vooral omdat DRGS er weer in geloofde. De Schiedam mers liepen weer voor elke bal. Als LMO er dan in slaagde de ver dediging te omzeilen was daar ai- tijd nog doelman Piet Scheffers, die de ballen stuk voor stuk uit zijn doel wist te ranselen. Aanval lend kwam DRGS vrywel niet meer in het stuk voor. Er restte de ploeg niets meer dan trachten dat ene puntje veilig te stellen. Toen John Miduelsen echter met een rode kaart richting kleedkamer moest, werd het met tien man bij na een onmogelijke opgave. Ban ffer reageerde op de situatie door met drie spitsen te gaan spelen en DRGS gooide nog meer de beuk erin. Vijf minuten voor tijd kreeg Marco Verspuy ten onrechte een vrije schop op randje zestien te gen. Waar iedereen opeen voorzet rekende schoot Peter Wtenk de bal tegen het net. De druiven wa ren zuur voor DRGS maar LMO verdiende de punten. DRGS had geknokt voor wat het waard was en kent op dit moment weinig ge luk. „Wij voetballen op dit mo ment tegen onszelf en dat is heel erg moeilijk. Wat we voor rust na lieten hebben we na rust wel ge daan; namelijk knokken. Alleen daarmee komen we weer boven," mopperde Wamaar. DRGS-LMO 2-3(2-2). 16 Patrick Pot0-1,26 Remco den Toom 0-2,40 Marco Verspuy 2,46 Henny van Dam 2-2,85 Peter Wienk 2-3 Bijzonderheden: Scheidsrechter Mul ler (Heüevoetsluis) gaf geel aan Richard Lecker. Henk Nooitmeer, Raymond Ver spuy, Michel Tenbrugge John Michielsen kreeg eerst geel en vervolgens rood voor praten. DRGS: Scheffers, Nooitmeer, Van Dam, Janssen (87 Panzu), John Michielsen, Dias de Pina <76 Willem Michielsen), Tenbrug ge, Kooke (4C Bos), Lecker, Marco Ver spuy. Raymond Verspuy LMO: Holleman, Van Èlsen, Dorst, Broe ders, Theeuwen (76 Hoekman). Pot, Den Toom, Lafour (81 Benjamin), De Held (46. Wieri), Nossent, Monster Schiedam Spelers, aanhangers, coaches en de sponsor van Juventus haalden gistermiddag opge lucht adem. Zowel de mannen als vrouwen van de Schiedamse basketfaalverenigmg wormen hun eerste wedstrijd van dit seizoen. De mannen legden na drie nederlagen Van Bemmelen/Leiden over de knie <81- 62), terwijl de vrouwen (na twee verliesbeurten) MSV uit Noordwijk terugwezen (60-53). Tegen het jonge, snel spelende Leiden werkte Juven tus voor enkele tientallen toeschouwers in de Mar griethal een knappe partij af. Ondanks het gedraaf van hun opponenten bewaarden de Schiedammers ook in de tweede helft de rust. Dankzij een georgani seerde aanvalsopzet wist de thuisploeg de voor sprong bij rust (37-26) zelfs uit te bouwen. Schutter Dennis Cleef werd met 21 punten topscorer aan Schiedamse zijde. Ook center Attila Gultuna toonde zijn waarde (18 punten), net als Jan Stolk (13). Sjors Derksen liet verstek gaan. De sleurder, die vo rig seizoen lange tijd met een kwetsuur kampte, bles seerde in de voorbije week zijn enkel. De lange vrouwen van Juventus leidden de ploeg van coach Martin van Dijk gistermiddag in Sportzaal Oost naar de eerste zege. Nancy Middeldorp en Elles de Jong scoorden samen 30 punten in de wedstrijd tegen MSV. De bezoeksters eindigden vorig seizoen nog op de tweede plaats in de eerste klasse rayon. Spelverdeelster Karin van de Woestijne was goed voor 11 punten voor Juventus, dat al vroeg op 13-0 kwam en met veel inzet de voorsprong vasthield. 'Eagles' gaan als stoomwals Green Eagles(v)-Rivertrotters 84-41 (52-13) Als een stoomwals rolde Green Eagles zaterdag over Rivertrot- ters heen. Damëlle Broekhuizen {22 punten) en Miranda van Aalst (19) waren de drijvende krachten van de thuis-., club uit Maassluis, die voor rust niet te houden was. In de tweede heUt nam Eagles gas terug, tot ergernis van spe lend coach Jenneke van Loon. Spirit op karakter naar zege Leiden-Asvion(m) 2-1 (1-1). Het geluk was met aan de zij de van de Schiedammers. Ondanks het goede spel van Asvion bleef dde ploeg toch met lege handen achter. Ro nald Jacobs zorgde voor het enige Schiedamse wapenfeit, In de tweede helft kreeg coach Eric Braams nog geel na een dubieuze beslissing van de scheidsrechter. Pollux(ra)-Aeolus 1-2 (9-0). In een gelijkopgaande wed strijd kreeg Pollux genoeg kansen, maar sprong daar niet efficiënt mee om. Alleen Raphaël van der Ven was daarin succesvol. Hij tikte de gelijkmaker binnen. Ondanks het veldoverwicht van Pollux daarna, bleef de bevrijdende treffer uit. Aeolus haalde tien minuten voor tijd alsnog de buit naar Rotterdam. Spirit(m)-Hoekse Waard 3-2 (0-0). Coach Frans Viers miste de laatste wedstrijden de spreekwoordelijke 'pe pers in de reet' bij zijn spelers. Tegen Hoekse Waard was de agressiviteit echter wel aanwezig en dat wierp zun vruchten af. Een 1-2 achterstand werd op karakter omge bogen naar een 3-2 zege, Doelpuntenmakers: Martijn van der Steen, Peter van Beurden en Jome Goossen. Evergreen(m)-De Waele 1-0 (1-0). Het publiek aan de Al- bert Schwei tzerdreef was getuige van een collectief sterk spelend Evergreen. De Waele moest met name op het middenveld zijn meerdere erkennen in de 'groenbem- den'. Op slag van rust tipte Marc Noordam in een scrim: mage-situaüe 1-0 binnen. Coach Alex Slier was zeer in z'ri nopjes met deze eerste overwinning. Spirit(v)-Teinpo 1-1 (0-1). De Schiedamsen stuitten in de eerste omloop op een sterk Tempo maartrokken gaande weg het initiatief naar zich toe. Tegen de verhouding in kwam Tempo echter pal voor rust op voorsprong. De tweede ronde toonde hetzelfde beeld. Direct na de thee bewerkstelligde Florence Smits de puntendeling, EvergTeen(v)-Spandersbosch 2-1 (24)). De Hilversuihse fustevereniging (Kameleon en Be Fair) had weinig in te brengen tegen de vechtlust van de Maassluisen. Met na me de zusjes Brigitte en Laura Dossin toonden zich ware plaaggeesten voor de Hilversumse defensie. Beide schroefden hun productie met één treffer op. Toch waakt speler-coach Marlou Booster voor teveel optimisme: „Achterin breekt af en toe teveel paniek uit en dat moe ten we voorkomen." Asvion(vMVestland 3-3 (2-3). Asvion kwam tot twee keer toe op voorsprong door treffers van Janine Roelofs en Su zanne Wester. In die periode was er nog geen vuiltje aan de lucht voor de Schiedamsen. Westland trok de wed strijd echter naar zich toe en stootte door naar 2-3. Merel Stoiker frommelde echter alsnog de gelijkmaker in het doel en behoedde haar team voor een nederlaag. Capelle-PoIlux{v) 0-1 (0-0). Topschutter Carlien van der Borden zorgde in de tweede helft voor de winnende tref- fer in een periode waarin Pollux de druk op de verdedi- gir.g van Capelle opvoerde. Het streven van Pollux om dé nul te houden, leidde echter tot paniek in de defensie. De zege kwam echter niet in gevaar. Korfb^L" Maassluis blijft bovenin Spirit-Eureka 6-9 (4-5)- Spirit worstelde meer met zich- zelfdan mei de eveneens tobbende tegenstander Eureka. Waar Eureka één op één scoorde met de kansen liet het schot van de onderaan de ranglijst bungelende Vlaardin gers het volledig afweten. Waar de ingepaste jeugd zeker aardig draait laat de gevestigde orde Spirit in de steek. VIOS-CKC Maassluis 11-14 (6-7). In Willemstad ging de strijd na een sterke start van Maassluis gelijk op. In deel twee, waarin door beide ploegen ontzettend veel balver lies leden en vele kansen werden gemist, liep Maassluis ai gauw mt naar 7-10 en was het duel voortijdig beslist Door de winst blijft Maassluis bovenin meedraaien. Ed win Zeegers, Sandra Lekluse. Chantal Soekra en Paul van der Zee scoorden ieder drie keer. Smajic te sterk voor eerste divisie Flits-De Korenbeurs 5-5. Na drie wedstrijden lijkt Ner- min Smajic te sterk voor de eerste divisie. In de uitwed strijd bij Flits ^Zwolle) won hij opnieuw zijn. drie partijen. Hans Lingen en Mark Heemskerk kwamen niet verder dan een keer winst. Daardoor bleven de Schiedammers omdat Smajic en Heemskerk de dubbel verloren —op een gelijkspel steken. NOAD-GTTC Haarlem 8-2. Na twee nederlagen boekten de Schiedammers hun eerste overwinning. Tegen het be zoekende GTTC Haarlem werd Ronald van Kampen met een hattrick de man van de wedstrijd. Peter Heystek en Richard Kalmeijer scoorden ieder twee keer. Irene 2-De Korenbeurs (v) 5-5. Ook na vier wedstrijden wachten Sylvia Waterreus, Carola Thalen en Damëlle Maas nog op hun eerste overwinning. Dankzij Maas (2x). Waterreus en Thalen (ieder lx)en de winst in het dubbel spel werd het een zwaar bevochten gelijkspeL TOG-Kwiek 2-8. Voor TOG wordt handhaving in de pro motieklasse een moeilijke zaak. Tegen het niet tot de sterkste tegenstanders behorende Kwiek had hetMaas- sluise trio m de eigen Olympiaha! geen kans. De tegen- punten kwamen van. Tvar Westerholt en het dubbelspel, terwijl Charles van der Hoeven en invaller Roland Godlhelp met lege handen bleven. Waterpolo SZC laat voorsprong schieten Spartaan-De IVsInitvShell 5-5, De Vlaardingers, die dit seizoen getraind worden door Frank van Mierlo, namen m de eerste periode een 0-2 voorsprong. Daarna werd het achtereenvolgens 2-2, 3-5 en 5-6. Voor De Walrus/Shell scoorde Kees van de Knaap driemaal. SZC-Poseidon 5-7. SZC het in de vierde periode een 5-3 voorsprong verloren gaan. De tussenstanden waren 2-2, 3-2,5-3 en 5*7. Doelpunten: Richard Kramer (2x), Erwio Zwerver, Hennie van Deurzen en Jurjen Engelsman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5