12 Harde aanpak in stankoffensief Scapinoballet mag vijf dansers ontslaan Verstild moment goed voor glimlach Inbrekers slaan slag in trieste begrafenisuren Getuige in zaak Kobus L. trekt zijn verklaringen in Van Wijnen bijzonder hoogleraar van de pers Scholen genomineerd voor Onderwijsprijs 'Onderzoek ongelukken met betonconstructies' Forse daling aantal ongelukken in haven Milieudienst: scherpere regels voor bedrijven die hinder niet aanpakken Staalprijs voor Kuip-kap Advocaat eist actie tegen 'afluisteren' Stena Europe vaart weer Man gewond bij beroving Investeren in bereikbaarheid en kwaliteit beroepsbevolking Rotterdams Dagblad fel Donderdag 10 oktober 1996 Rotterdam Eén van de twee kroongetuigen in de zaak Kobus L, wil zijn belastende verklaring over Ko bus herroepen. Dit betekent volgens Kobus' advo caat mr. Tjvan der Spoel een belangrijke wending in de zaak tegen zijn elient. „Ik denk dat de waarde van de eerste verklaringen op de tocht komt te staan," meent Van der Spoel. „Dit is heel gunstige voor mijn cliënt." Kobus L. werd in 1995 door de Rotterdamse recht bank wegens grootschalige drugshandel veroordeeld tot twaalf jaar cel en boete van een miljoen gulden. De zaak dient nu in hoger beroep bij het gerechtshof. Bij de bewijsvoering baseerde de rechtbank zich vooral op de verklaringen van de twee belangnjkse getuigen, Frans de B. en Helio Stewart. Stewart is m 1993 geliquideerd, Frans deB. verblijft in een gevan genis in Marokko. Vanuit zijn Marokkaanse cel heeft de B. per fax aan de Rotterdamse rechter mr. J. W. Klem Woltennk la ten weten dat hij zijn getuigenis wil herroepen. De B. beweert dat hij zijn verklaringen destijds onder be dreiging heeft afgelegd tegenover Nederlandse re chercheurs. „Mij is door beide rechercheurs beloofd dat van mijn getuigenis geen proces-verbaal opge maakt zou worden," schrijft de Nederlander. ..De in houd van de door raij afgelegde getuigenis is groten deels verzonnen om zelf geen gevangenisstraf aan te praten." Kobus' advocaat heeft al vaak aangedrongen op het verhoren van De B. in Marokko. Tot voor kort leek dat onmogelijk. Van der Spoel: „Nu kan opnieuw worden bekeken of er verhoor kan vinden in Marok ko." Een obstakel daarby is echter dat Frans de B, heeft laten weten niet te willen meewerken aan een dergelyk rogatoir onderzoek. RotterdamH. A. van Wijnen is benoemd tot bijzon der hoogleraar geschiedenis van de pers en persvrij heid aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. De uni versiteit heeft dit woensdag bekendgemaakt. Van Wijnen (1937) begon zijn journalistieke loopbaan in 1959 als leerling-journalist bïj de Provinciale Zeeuwse Courant. Van 1960 tot 1965 was hij redac teur bij Het Vrije Volk. Daarna werkte hij tot 1985 bij Hef Parool in diverse functies, in zijn laatste functie als waarnemend hoofdredacteur. Van 1985 tot 1995 was Van Wijnen chef-redacteur opiniepagina en chef-boekenbijlage van NRC Handelsblad. De nieuwe hoogleraar heeft tevens diverse publica ties op zyn naam staan. Hij schreef staatkundige bio grafieën over Willem Drees en prins Bemhard, een boek over Oranje en de ondergang van de Republiek bij de omwentelingen 1787-1795 en een boek over de opoffering van Arnhem aan de ambities van Montgo mery tijdens de Tweede Wereldoorlog. De leerstoel bij de Mediasectie van de Faculteit der Historische en Kunstwetenschappen is ingesteld door de Maarten Rooij Stichting. Dr. Maarten Rooij werd in 1957 hoogleraar massacommunicatie en hield zich bezig met aspecten van de moderne media. Voorgangers van Van Wijnen waren drs. H. van Run, J. Blokker en W. Woltz. Rotterdam—Acht Zuid-Hollandse scholen zijn geno mineerd voor de Onderwijsprijs Zuid-Holland 1996, Het Krimpenerwaard College uit Krimpen aan den IJssel, de Beatrixschool en de RSG uit Oud-Beijer- land, de Burgemeester van Bommelschool uit Hei- nenoord, de basisschool Onze Wereld uit Den Haag, het doveninstituut Effatha uit Zoetermeer, de Goud se Scholengemeenschap uit Gouda, en het Holtlant College uit Leiden zullen volgende week woensdag in het Provinciehuis in Den Haag bijeenkomen voor de finale. Initiatiefnemer voor de prijs is het Instituut voor Na tionale Onderwijs Promotie (INOP), In elke provincie heeft het INOP scholen aangeschreven om een pro ject in te zenden, waarmee de schooi1 laat zien hoe creatief en vernieuwend zij werkt aan de kwaliteit v&n het onderwijs. Op de avond van de prijsuitreiking presenteren de genomineerde scholen hun projecten. Efë winnaars van de Zuid-Hollandse voorronde mo gen door naar de finale van de Nationale Onderwijs prijs op 23 januari 1997 in Utrecht tijdens de Nationa- lê'Önderwïjs Tentoonstelling. Rotterdam De hoogleraar uitvoeringstechniek be- toncontructies prof. ir. C. J. Vos, verbonden aan de Technische Universiteit Delft, zou het een goede zaak vinden wanneer ongelukken en bijna-ongeluk- ken bij het maken van betoncontructies in kaart wor den gebracht. Vos is van plan dergelijk onderzoek zelf te initiëren. Afgelopen dinsdag vielen een dode en vier zwaargewonden bij het knooppunt Ridder kerk waar de bekistingsondersteuning van een stuk snelweg in aanbouw het begaf. Vos schat dat dergelijke ongelukken in Nederland enkele tientallen keren per jaar voorkomen. Wel is het uitzonderlijk dat daarbij doden of zwaargewon den vallen. Het aantal ongelukken met hulpcon structies neemt de laatste jaren wel af. „De voor schriften voor het uitvoeren van betonconstructies zijn verbeterd," zegt hij. „Aannemers moeten boven dien volgens kwaliteitsprocedures en met veilig heidscertificaten werken. Dal maakt dat men bewus ter bezig is." Rotterdam Het aantal scheepsongelukken in de Rotterdamse haven is sinds 1989 fors gedaald. Dat blijkt uit de jongste cijfers van het Gemeentelijk Ha venbedrijf. Tot 1989 schommelde het aantal aanva ringen rond de 370 per jaar. Vorig jaar was dit aantal afgenomen tot 118. Emd dit jaar zullen de schadege vallen nog verder zijn gedaald, zo verwacht het Ha venbedrijf. Als norm hanteert het bedrijf schadege vallen van 1500 gulden of meer. Oorzaak van de gunstige ontwikkeling is het Ver- keersbegeleidingssysteem dat sinds enkele jaren in gebruik is. „Met radars langs de wal en uitgebreide databestanden over de schepen zijn veel ongelukken te voorkomen," zegt woordvoerder M. van Heezen van het Havenbedrijf. C Rotterdam De DCMR Milieudienst Rijnmond pakt bedrij ven die zich onttrekken aan het ingezette offensief van de in dustrie tegen stank hard aan. Deze bedrijven kunnen volgens de dienst rekenen op flink scherpere regels in hun vergunnin gen. Het gaat om enkele bedrijven, aldus stafmedewerker W. Waqué van de milieudienst, die „niet willen geloven dat zjj een belangrijke bijdrage aan de stankhinder leveren". Bedrij ven die van goede wil zijn krijgen van de vergunningverle nende instantie de kans hun aanvalsplan om de stankoverlast zoveel mogelijk te beperken, gefaseerd uit te voeren. De aanpak van de chemische be- misme: „Dit is nog maar het be drijven om een gezamenlijk of- gin, het echte werk staat nog te fensief tegen de stankhinder in te zetten, valt met alleen bij de mi lieudienst in goede aarde, maar ook bij de Zuidhollandse Milieu federatie. Op speciale bijeen komst gisteren in Europoort hief medewerker A Stekelenburg van de federatie een 'driewerf hoera'. Maar zo relativeerde hij zijn opti- gebeuren." De Milieufederatie zal de voortgang nauwlettend volgen en vindt vooral dat de klachten van omwonenden een serieuze graadmeter zijn. Ook directeur G. van Tongeren van de milieudienst vindt dat de klachten een goede aanwijzing vormen, „Niet zo zeer de hoogte van het aantal als wel de ontwik keling van het klachtenpatroon levert nuttige informatie op." zei hij. Zijn dienst heeft de afgelopen dagen de klachten over de voor gaande jaren nauwgezet geanaly seerd en ontdekte zo dat bedrij ven die erom bekend staan dat zij de strijd tegen de stank al hebben ingezet, steeds minder klachten laten noteren. De meldkamer van de milieu dienst krijgt met het jaar meer klagers aan de lijn. In 1985 pakten tienduizend mensen de telefoon om een klacht te deponeren, vong jaar was dat aantal verdubbeld: twintigduizend klachten. De stankklachten daarentegen verto nen een dalende tendens, van tienduizend in 1992 tot 8700 vorig jaar. Opvallend is de daling van het aantal stankklachten bij de bedrijven die zich geschaard heb ben in het stankoffensief. Zij za gen hun m aandeel in de jaar lijkse klachtenregen terug lopen van 6900 in 1992 tot 4100 vorig jaar. Dit jaar hebben zy tot heden 2600 klachten achter hun naam staan. Naar verwachting zuiien zij er over het hele jaar 3700 scoren, een afname van twintig procent ten opzichte van 1995. Stafmedewerker Waqué noemde als een belangrijke oorzaak van de scherpe daling de betrokken heid van het productiepersoneel. In de jaren tachtig is het vooral de sanering van de grote vervui lingsbronnen geweest die de stankoverlast terug heeft gedron gen, nu is het vooral te danken aan de oplettendheid van werkne mers. Waqué: „Bij een bedrijf werd een ambtelijke aanscherping inge/et om nogal ingrijpende maatrege len te nemen by een installatie. Nadat het bedrijf duidelijk was geworden dat er met te ontkomen wel aan maatregelen, veranderde het klachtenpatroon onmiddel lijk." De stafmedewerker zoekt de verklaring in een ruimere aan dacht voor de werkzaamheden in de fabriek. Nu het bedrijf de geno men maatregelen heeft getroffen, komt zijn naam nauwelijks meer voor op de klachtenlijst Maar ook volgens Waqué hebben de bedrijven nog een lange w cg te gaan „Met name uit het Permsge- bicd komen nog veel klachten waarvoor geen enkel bedrijf de oorzaak kan vinden en onze meld kamer het niet lukt de bron ervan op te sporen." Rotterdam De directie van het Scapinoballet m Rotterdam mag vijf dansers ontslaan. Dat heeft kantonrechter mr. F. Vlaswinkel gisteren bepaald op het verzoek van de leiding van het balletgezel schap om de arbeidscontracten met de dansers te verbreken. Sca- pino moet de betrokken dansers wei tot het einde van het danssei- zoen doorbetalen. Het Rotterdam se gezelschap gaat nu op korte ter mijn op zoek naar nieuwe dansers om het gezelschap op oude sterk te te brengen. De rechter heeft in zijn vonnis zwaar laten wegen dat de arbeids verhoudingen tussen de vijf dans ers, waarvan de meesten al enige jaren aan het gezelschap verbon den zijn, en artistiek directeur E. Wubbe dusdanig zijn verstoord dat voortzetting van het dienst verband geen zin meer heeft. De poging van de dansers om zich te gen het ontslag te verzetten is daarmee niet gehonoreerd. Wel kragen zij wat langer doorbetaald dan gebruikelyk is. De rechter is daarbij van uitgegaan dat de idonsers'dit seizoen niet meer bij 'een' "ander' gezelschap terecht kunnen. De problemen tussen de leiding van Scapino en dansers traden deze zomer naar buiten. Directe aanleiding was een tournee naar Duitsland, waar nogal wat mis ging en zelfs een voorstelling moest worden afgelast. Maar de spanningen dateerden al van eer der dit jaar. De dansers, overigens een grotere groep dan de vijf die nu zijn ontslagen, verweten de di rectie niet te willen praten over de werkomstandigheden en de werk druk, en schakelden de Kunsten bond FNV in. De leiding van Sca pino verweet de dansers zich niet volledig te willen inzetten en het gezelschap schade te berokkenen door de publiciteit te zoeken. Raadsman mr. P.C. Vas Nunes van de vijf dansers liet weten geen commentaar te willen leve ren op de uitspraak van de kan tonrechter. Zakelijk leider H. Moes van Scapino zegt, behou dens de omstandigheden, blij te zij n met de besli ssing van de rech ten „Dit is ook waar wij om had den gevraagd. We waren er van overtuigd dat deze breuk niet meer te herstellen viel." Formeel moet het bestuur de ont slagen nog doorzetten bij de rech ter, maar Moes verwacht niet dat Scapino daar nog op terug komt. Het feit dat de dansers wel moe ten worden doorbetaald noemt .Moes geen bezwaar. „Daar heb ben we op gerekend. Na een moei lijke periode zijn we nu weer schuldenvrij. We hebben zelfs weer een kleine reserve opge bouwd. Met enige herschikking van de middelen is dat wel op te lossen." N. Beltman van de Kunstenbond FNV zegt in een reactie de uit spraakvan de rechter min of meer te hebben verwacht Ook hy ver wacht dat de dansers de komende maanden werkloos zullen zijn omdat alle gezelschappen al ge vormd zijn en inmiddels hun pro gramma's rond hebben. „Vooral voor dansers is 20'n periode van inactiviteit schadelijk. Zij moeten nu maar zien hoe ze hun conditie op peil houden. Zo veel voorzie ningen zijn daar niet voor." Scapino gaat nu op zoek naar nieuwe dansers om de open plek ken in te vullen. Moes verwacht daar geen problemen mee. Door het vertrek van de dansers hoeft het programma voor het lopende seizoen niet worden aangepast .Allevoorstellingen blijven op het programma, al zullen we wel wat posities van de dansers moeten wijzigen, maar dat zal niet ten koste van de kwaliteit gaan." be sluit Moes. Scapino brengt volgende week vrijdag, zaterdag en zondag de eerste première van het seizoen in de Rotterdamse Schouwburg. Het betreft een herneming in gewij zigde vorm van het barokpro- gramma van Wubbe, nu met me dewerking van het Almati-ensem- ble. Foto Bastiaan IngenHousz/Sta atoouw Instituut - De tribune-overkapping van het Feyenoord-stadion die nagenoeg alle zitplaatsen overdekt heeft de Nationale Staalprijs ge kregen in de categorie karakteristieke stalen bouwdelen. De jury, on der voorzitterschap van prof. 3. Hoogstad uit Rotterdam, noemt de nieuwe kap een ruimtelijke constructie die in deze vorm nog nooit eerder is gebouwd. De bestaande tribunes mochten namelijk niet worden belast, terwijl er in het stadion geen kolommen mochten staan. De constructie, gebouwd door Hollandia in Krimpen aan den IJssel en het Belgische lemants in Arendonk, is gedurfd en verdient de prijs volgens de unanieme jury. De overkapping is het construc tief ontwerp van ABT Adviesbureau voor Bouwtechniek In Arnhem, In de categorie bruggen en overige st""lconstructies heeft het con structief ontwerp van het Rotterdamsoureau Itrec voor het kraan schip Rambiz, dat wordt ingezet bij de bouw van een brug over de Taag in Lissabon, ook de Nationale Staalprijs gekregen. De staalcon structie van het bijzondere schip, bestemd voor Scaldis Salvage and Marine in Antwerpen, is van Huisman in Rotterdam. In de categorie gebouwen met een stalen of hybride draagconstructie ging de Nationale Staalprijs naar het Centre for Human Drug Re search in Leiden. Een bevrozen moment in de tijd dat ook veel passan ten even doet stilstaan. Wat doet die man met zijn witte gezicht en zijn kale hoofd? Hij lijkt in zijn verstilde hou ding niets te doen, maar het tegen deel is waar: hij roept een glimlach of een kort mo ment van ver bazing op, hij levert het be gin op van een gesprek tussen men sen die zich even realise ren dat er nog andere din gen in het le ven bestaan dan de bood schappen. De man met het witte gezicht en het kale hoofd weet dat de men sen hem daarvoor dankbaar zijn. Daarom heeft hij zijn hoge hoed voor zijn mini- podium ge zet, klaar om de huldeblij ken op te vangen. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Dagblad RotterdamDe Amsterdamse ad vocaat mr. N. Meyenng gaat met akkoord met het door het ministe rie van Justitie voorgestelde 'pro tocol', dat het afluisteren van ge sprekken tussen advocaten en hun clienten in huizen van bewa ring moet voorkomen. Mr. Mey enng en zyn collega mr. A. Baay- ens hebben vastgesteld dat ver trouwelijke gesprekken met ell enten, onder meer in De Schie. eveneeens te horen waren in een belendende ruimte Justitie er kent dat dit mogelijk was en kon digt maatregelen aan, die dan in het protocol komen te staan. De advocaat die mede namens zyn collega mr. A. Baaijens spreekt, is echter des duivels over het voorstel. Hy overweegt alsnog aangifte te doen als Justitie niet met meer drastische maatregelen over de brug komt. „Let wel. dit is een misdryf Justitie /al snel uit de schulp moeten komen, anders dan komt die aangifte er alsnog Het 'meeluisteren' werd reeent opgemerkt in speciale ruimtes, gescheiden door een slechts aan één kant doorzichtige ruit. Zo'n in tweeen gedeelde ruimte kan wor den gebruikt tijdens bezoek. Een soort intercom zorgt ervoor dat personen met elkaar communice ren. Dit systeem bleek nog te wer ken, toen mr. Baaijens met een dient sprak m het 'afgeschermde* deel van de ruimte Een woordvoerder van het minis terie spreekt van een 'onfortuinlijke situatie'. „In het protocol dat we opstellen." /egt hy. „moet worden vastgelegd dat met meer kan gebeuren. Het mag met, wat er is gebeurd, dus we doen het niet. We luisteren ge sprekken tussen advocaten en hun clienten met af." „Wat mij be treft," stelt mr, Meyenng echter, „kunnen ze dal protocol meteen doorspoelen. Wat we willen is een ruimte waar op geen enkele ma nier kan worden afgeluisterd. Geen microfoons, geen camera's, geen toestanden. Die ruimtes zyn er, en anders maken ze die maar." Hoek van HollandNa twee dagen aan de kant gelegen te hebben, is de veerboot Stena Europe gister avond met de gewone dienstrege ling vertrokken van Hoek van Holland naar Harwich. De Stena Europe lag aan wal in Hoek van Holland wegens een dokbeurt. Er was geen nachtafvaart vanaf Hoek van Holland en geen mid- dagafvaart vanuit Harwich. RotterdamEer. .nan is vannacht gewond geraakt bij een beroving m een woning aan de Mathenes- serlaan. Het slachtoffer miste een bedrag van zevenhonderd Franse francs en zyn polshorloge. RotterdamDe gemeente Rotter dam investeert in 1996 in de stad en'in de haven 1,7 miljard gulden. Het gehele Actieprogramma Eco nomie 1997-2000 wordt begroot op een financiële inzet van circa 580 miljoen gulden in de komende vier jaar. Een groot deel van dit bedrag (420 miljoen gulden) zal worden besteed aan onder meer de betere bereikbaarheid van de bedrijven en een hogere kwaliteit van de beroepsbevolking. Om sociale problemen zoals ar moede en werkloosheid aan te pakken heeft wethouder Simons het plan bedacht om de basisuit kering te koppelen aan een basis baan. Hij wil op die manier meer mensen aan het werk krijgen in een tijdelijke werkzaamheden. Doel van de overheid is verder om onderlinge netwerken tussen be drijven per bedrijfstak te organi seren omdat gebleken is dat een gezamenlijk beleid een hoger ren- demend per bedrijf oplevert. Dit gebeurt al in de metaalelektro- sector, waarde vereniging Prome- tal in juni van dit jaar werd opge richt. In dit netwerk werken 28 bedrijven samen, de bedoeling is om eind van dit jaar honderd le den te hebben. Ook met het medisch cluster is al een begin gemaakt met de oprich ting van de eerste commerciële rugkliniek, Spine en Jointcenter, en de nieuwbouw voor het re searchcentrum oncologie, het Jo sephine Nefkensgebouw. Bij een aantal bedryven, dat zich bezig houdt met recycling, wordt gekeken of er betere verwer kingsmethoden zijn. Per deelge meente wil de overheid komen tot een krmgloopbedrijf. Dit jaar is het Filmfonds Rotterdam van start gegaan, die de audio-visuele bedrijvigheid in de regio moet sti muleren door het bevorderen van bioscoop- en televisiefilms. Rotterdam Ook op het thema 'De een zijn docd is de ander zijn brood' bestaan varianten, zelfs in de begrafeniswereld. Van uit- vaartmaatschappijen is het alom gewaardeerd dat ze van het begra ven of cremeren van overledenen en de hele daarbij behorende voor- en nazorg hun professie ma ken. Veel minder respectabel is de manier waarop een ander gilde dat ook doet. Waar begrafenisondernemers een helpende hand toesteken en pro beren leed te verlichten, blijken inbrekers en andere criminelen de ellende van nabestaanden van een overledene juist te misbrui ken. Met enige regelmaat slaan ze toe in de uren dat een crematie of uitvaart plaats heeft. Doelwit is het huis van de overledene zelf of dat van nabestaanden. In zekere zin wordt het kwaaduil- lenden gemakkelijk gemaakt: slechts de krant hoeft erop nage slagen te worden om by de overlij densadvertenties te lezen wie erls overleden en hoe laat en waar het afscheid bijgewoond kan worden. Het adres van de overledene of van de familie kan ook nog een aardige indicatie geven voor de vraag of het ook de moeite waard is om te proberen in te breken. In hun normloosheid valt het ope reren van de criminelen overi gens 'professioneel' te noemen. Ze vergaren informatie, maken misbruik van zwakke plekken en gaan met recht uit van enkele ver onderstellingen: zo mag worden aangenomen dat de naasten van de overledene bij het afscheid aanwezig zijn en dat ook de buren de crematie of begrafenis zullen' bijwonen. Bovendien is het goed mogelijk dat mensen zo geëmo tioneerd of verward zijn door de omstandigheden dat ze minder zorgvuldig zijn dan normaal bij het afsluiten van hun woningen. En dus - zo blijkt als er wel men sen in een huis achterblijven- gaat er in die trieste uren enkele malen de telefoon en wordt er aan de andere zijde zonder woorden opgehangen als er wel iemand in huis blijkt te zyn. Of rijdt er lang zaam een auto langs, die doorrijdt als er achter de ramen een bewe ging wordt gesignaleerd. Of bre ken de 'aasgieren* echt in als ze hun kans schoon zien in een ver laten huis. De uitvaartverzorger Monuta - alleen in de regio Rijnmond goed voor zd'n 2400 begrafenissen en crematies per jaar- biedt nu als service aan het huis van een over ledene te bewaken tijdens een ter aardebestelling of crematie. Het is één van de mogelijke extra diensten, net zoals bijvoorbeeld opvang voor jonge kinderen of ex tra aandacht van een thuiszorgor ganisatie, zo zegt regiomanager P. C. van Splunter. In ongeveer één op de honderd gevallen wordt ervan de bewakingsmogelijkheid gebruik gemaakt. Het werk wordt overigens overgelaten aan profes sionele bewakingsbedrijven. Uitvaartverzorger Hess in Rotter- dam-Schiebroeh heeft de afgelo pen jaren één keer een geval van inbraak tijdens een vergadering meegemaakt. „Maar die is ge pleegd door een familielid," aldus een woordvoerder. „We adviseren altijd goed op te letten, maar vaak nemen mensen ook zelf al de no dige maatregelen. Bij het vertrek ken van een begrafenisstoet let ten we wel altijd extra goed op. De naaste familie zit over het alge meen in de eerste volgauto, dus we zorgen ervoor dat de mensen die het laatst vertrekken ook goed de deur op slot doen als er nie mand achterblijft." Bij uitvaartverzorging Van der Spek aan de Mathenesserlaan noemt M. van der Spek dit soort service de normaalste zaak van de wereld. „Zeker wanneer er een rouwadvertentie is geplaatst, is voorzichtigheid geboden. We kaarten het risico altijd aan bij na bestaanden: zorg dat er iemand thuis is in die uren of vraag de bu ren de zaak extra in de gaten te houden, We kunnen ais daar be hoefte aan bestaat ook altijd zorgen voor professionele bewa kingsbedrijven. In de praktijk is er overigens vaak nog iemand in huis. Om op te ruimen of alvast iets voor te bereiden voor na de begrafenis. We hebben de indruk dat de deze inbraaktrend alweer een beetje voorbij is. Inbrekers hebben een tijd lang hun slag kunnen slaan tijdens begrafenissen, maar nu dat algemeen bekend is zyn ook de voorzorgsmaatregelen beter."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2