12 Bijverdiensten in kas univeristeit Schoolplaten verhalen over godsvrucht en snoepzucht mw^'- Kijvelanden-kliniek: uitzicht zonder vrijheid Gezondheidsdienst wil 'gifexperts' behouden Kinder-opera tiekamer in Sint Franciscus Gasthuis Minder stress voor een operatie bevordert herstel Rechtszaken tegen asbestproducenten Hoogleraren dreigen met vertrek nu Erasmus neveninkomsten wil hebben k Ministerstop in Rotterdam V D-klant zonder bon moet afwassen Schietpartij op 's-Gravendijkwal Jongen beroofd van brommer Slachtoffer babbeltruc Stavengooier aangehouden Rotterdams Dagblad 11 Vrijdag 11 oktober 1996 ,N'v - Rotterdam De regionale gezondheidsdienst GGD dreigt de twee toxicologen - experts in giftige stof fen - die zij op dit moment in dienst heeft te moeten 'inleveren'. Het geld waarmee de GGD de gifexperts betaalt is op maar de gemeente weigert bij te sprin gen. Deze toxicologen moeten ziekenhuizen en am bulances adviseren hoe slachtoffers van chemische rampen moeten worden behandeld. De deskundigen hebben inmiddels 270 stoffen en hun schadelijke gezondheidseffecten in een boekje omschreven. Maar in een industrieel gebied als de Rijnmond wordt met nog duizenden andere chemi sche stoffen gewerkt waarvan onvoldoende bekend is over de schade die ze kunnen aanrichten. Dat de schadelijke effecten staan geregistreerd is zo belangrijk omdat bijvoorbeeld ambulance- en zie kenhuispersoneel in geval van rampen adequaat moet kunnen (bejhandelen. De GGD heeft hiervoor geld gevraagd aan de ge meente Rotterdam. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat verzoek in eerste instantie af gewezen met het argument dat de GGD dergelijke experts zou moeten inhuren. Bovendien vindt het college dat zij niet de enige is die voor dc kosten van de rampenbestrijding moet opdraaien. Ook andere gemeenten in de regio Rijnmond moeten over de brug komen om een steentje bij te dragen aan een goed rampenplan. De leden van de raadscommissie volksgezonheid wa ren eerder deze week niet erg te spreken over de af wijzing van het subsidieverzoek van de GGD. De commissieleden deelden de mening dat kosten voor een goede rampenbestrijding evenredig over de re giogemeenten moet worden verdeeld, maar gaven de GGD gelijk in haar streven zo veel mogelijk experti se in eigen huis te halen. Rotterdam In het Sint Franciscus Gasthuis heeft men sinds kort een speciale operatiekamer voor kin deren, zodat ouders by hun kind kunnen blijven tot dat ze slapen en de chirurg zijn operatie kan uitvoe ren. In het ziekenhuis was het in slaap maken in het bijzijn van vader of moeder tot op heden een heel ge doe. De zogenoemde inleidingskamers, waar opera tie-patiënten worden klaargemaakt voor de ingreep, liggen in het steriele gebied dat alleen mag worden betreden met gedesinfecteerde kleding, hoofd- en mondkapjes. Ouders moesten zich dus eerst verkle den voordat ze de operatieafdeling op mochten. Die situatie is aanzienlijk verbeterd. Voor kinderen is een speciale operatiekamer ingericht waar ouders in hun 'gewone' kleren in mogen. De planning voor het gebruik van de kinder-opera- tiekamer had nogal wat voeten in aarde^Want voor ieder specialisme moet een aparte dag wofden inge ruimd. Zo kunnen bijvoorbeeld keel-, neuS- en oor- artsen hun patiëntjes alleen op dinsdag helpen en is de donderdag gereserveerd voor plastische chirurgie en oogheelkunde. Het ziekenhuis heeftvoor het gebruik van de kinder- operatiekamer een. speciaal reglement overgenomen van het Sophia Kinderziekenhuis. Ouders moeten voor de,operatie een contract tekenen waarin ze af spreken de inleidingsruimte te zullen verlaten wan neer het kind slaapt. De inleidingsruimte, waar het kind de narcose krijgt toegediend en waar het verder wordt klaargemaakt voor de ingreep, grenst direct aan de operatiekamer. Ook moeten ouders beloven de kamer te verlaten wanneer ze onwel worden of als de anesthesist dat vraagt. Zo'n contract is nodig, weet anesthesist M. van Stolk. „Het is wel eens gebeurd dat een kind bij een kapnareose ademhalingsmoeilijkheden kreeg. De ouder sprong er bovenop en de medici konden er niet meer bij." Rotterdam Met stress maar liever geen operatie. Het verminderen van spanningen kan het herstel na een chirurgische ingreep bespoedigen. Tot die slot som komt Kanna de Groot in een proefschrift, waar op zij op 23 oktober promoveert aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam. „Angst, vermoeidheid en pijn zijn vormen van stress waarmee je maar beter geen operatie kunt ingaan. Afwezigheid van die drie elementen bevordert het herstel," zegt De Groot. Ook keek zij naar de mentale voorbereiding van patiënten op een operatie, de mate waarin zij openstaan voorinformatie over de aandoe ningen en hun verwachting van de pijn. De Groot voerde het onderzoek uit bij 126 patiënten met rugklachten. Het bleek dat patiënten die voor de operatie veel angst of vermoeidheid aangaven, na de ingreep gemiddeld een minder goede emotionele en fysieke toestand vertoonden dan zij die aangaven Rotterdam Zijn nieuwe eigenaren van een bedrijf verantwoordelijk als daar eerder iemand asbest slachtoffer is geworden? De Rotterdamse rechtbank buigt zich 16 oktober over zo'n geval. Het betreft de zaak van de erven Smolders tegen Cape Nether lands. Cape-werknemer Smolders overleed op 5 juli dit jaar aan de gevolgen van ingeademde asbestv ezels. Cape ontkent aansprakelijkheid. De onderne ming zegt niet de rechtsopvolger te zijn van het be drijf BestobeÜ. waar Smolders voor het begin van zijn dienstbetrekking by Cape werkte. De erven vor deren een vergoeding van honderdduizend gulden. Op 5 november dient, ook voor de rechtbank in Rot terdam, het kort geding van de erven De Bruin tegen de RDM, eenzelfde soort zaak, RDM-medewerker De Bruin overleed op 29 maart dit jaar aan mesothe- lioom. Hij werkte van 1954 tot 1986 bij RDM. Het bedrijf ontkent aansprakelijkheid omdat De Bruin met asbest in aanraking zou zijn gekomen bij de oude RDM. Ook hier luidt de vordering hon derdduizend gulden schadevergoeding. Dit geding is van belang voor de rechtspositie van RDM'ers die in de toekomst verschijnselen van asbestkanker krij gen. Eerder is er een kort geding in Amsterdam tegen de voormalig asbestproducent Eternit. Het Comité As bestslachtoffers eist ook daar een schadevergoeding van honderdduizend gulden. Het comité houdt het bedrijf veraiilwuordclijk vooi de -uc-Kte van ulariu Grootenhuis bij wie mesothelioom is vastgesteld. Grootenhuis is met asbestvezels in aanraking geko men via de werkkleding van zijn vader die produc tiemedewerker bij Eternit was. Rotterdam Medewerkers van de faculteit bedrijfskunde van de Erasmus Universiteit moeten voortaan een deel van hun bijverdiensten inleveren. Volgens critici van dit voornemen van decaan prof. dr. F, Leijnse kan de regeling leiden tot het vertrek van docenten en hoogleraren die hun neveninkom sten niet willen afstaan. „Een aantal mensen zal hier conse quenties aan verbinden," waarschuwt drs. R. Meyer, docent strategisch management. Professor Leynse wijst alle kri tiek op zijn nota van de hand. Het lijkt hem niet meer dan normaal dat de universiteit profiteert van de bijverdiensten van zijn werk nemers. Vaak worden voor dit werk faciliteiten van de universi teit gebruikt, zoals apparatuur, briefpapier of de diensten van een secretaresse. Het gaat volgens de decaan om forse bedragen. Dat geld kan de universiteit goed gebruiken om de teruglopende overheidssubsi die op het wetenschappelijk on derwijs te compenseren. Met adviezen en onderzoeken voor het bedrijfsleven verdienen hoogleraren bedrijfskunde sa«ien honderdduizenden guldens per Door Annemiek Veelenturf Rotterdam Stilte heerst in het negentiende eeuwse klaslokaal wanneer meester Van Lummel de aanwijsstok ter hand neemt en op kalme toon begint te vertellen. De stok rust op de omgevallen stoel, afgebeeld op de school plaat 'Slordigheid' uit de zes delige serie over menselijke deugden en ondeugden. „Hier ziet het er al heel raar uit! Zoo'n mooie kamer, en de heele boêl zoo over den grond verstrooid start Van Lummel zijn betoog. Zijn kier dieven bezig geweestof is er brand geweest- Niets van dat alles. Gij ziet alleen eene ka mer van eenen slordigen jonge- heer." Het is niet moeilijk je een voor stelling te maken van de wijze waarop Hendrik Jan van Lum mel, hoofdonderwijzer van de her vormde Vierde Diaconieschool te Utrecht, in 1857 vorm gaf aan een geheel nieuwe methode van les geven: het klassikaal aanschou welijk onderwijs. Van Lummel maakte daarvoor als eerste in Ne derland zelf schoolplaten, waar voor hij tijdens reizen door bin nen- en buitenland inspiratie op deed. Hij bedacht ze, tekende ze en schreef bovendien zelf de handleidingen. Iets dat nadien nooit meer is vertoond. De handleiding bij de schoolplaat 'Slordigheid' verhaalt over Lode- wijk -„Dom is /rij niet, en toch vrees ik, dat er van eten knaap weinig zal te recht komen, want: hij is slordig" - wiens vriend Fre- derik, vanwege de puinhoop, wei gert nog langer in zyn kamertje te vertoeven. „Zoo ziet gij, lieve kin deren.' hoe de slordigheid ons zei ven benadeelt, lioe wij er anderen verdriet mede doen, en koe on bruikbaar dus een slordig mensch voorde maatschappij is." „Echt een genot," zegt Tijs van Ruiten, samensteller van de ten toonstelling 'Milddadigheid, naarstigheid, snoepzucht, slordig heid' over de schoolplaten van Hendrik Jan van Lummel in het Nationaal Schoolmuseum in Rot terdam. „De platen gaan pas echt leven als je de verhalen erbij leest en dat is niets minder dan een ge not. Als je eenmaal begint, hou je niet meer op." De platen -alle steendrukken die met de hand zijn ingekleurd - zijn geen kunstzinnige hoog standjes, erkent Van Ruiten. Het perspectief klopt niet altijd, en bij de verwerking is enig artistiek verlies opgetreden. „Maar ze zijn desondanks ontzettend mooi. Ze hebben iets leegs, ze zijn eenvou dig, Toch zyn het platen aan de hand waarvan heel veel valt te vertellen. Volgens Van Lummel zelf kon een onderwijzer tien les sen aan één plaat besteden, tel kens weer vanuit een andere in valshoek" 'Zij werkten en baden, en die dat doen, worden geze gend.' Illustratie Nationaal Schoolmuseum Hendrik Jan van Lummel deelde zijn eerste sene platen in in drie categoriën: het plantenrijk, het dierenrijk en delfstoffen. Daarbij hanteerde hy een logica die he den ten dage misschien wat vreemd overkomt. Een tekening waarop het ambacht van brood bakker wordt uitgebeeld, schaar de hij onder 'plantenrijk'. Im mers, de platen die daaraan voor afgaan behandelen verschillende soorten gewassen en de arbeid van de landbouwer. „Als de gest zich door het meel ver spreid heeftdan begint de bakker te kneeden. Hij kneedt nu met zij ne handen het met gest en warm water voorziene meel in den trog tot een taai deeg. Dan laat hij het toegedekt en warm staan, opdat het rijzen zouheeft Van Lummel, en na hem vele andere onderwij zers, bij deze plaat verteld. Geheel in de geest van de tijd volgt aan het eind van het betoog nog wel een waarschuwing: wees matig met het eten van zoete koek want die is slecht voor je tanden en voor je maag. Het leukst zijn de schoolplaten die Van Lummel in zijn tweede serie maakte, met name die over de drie menselijke deugden en ondeugden. De plaat 'Godsvrucht' toont een vader, een moeder en een zoon, verzonken in gebed, ter wijl op tafel een schaal kruimige aardappels dampt. Het bijbeho rende verhaal blijkt een ware tra nentrekker. Het gezin Korles -„zij werketen en baden, en die dat doen, iwrden gezegend-is getroffen door eene ureesetijke ziekte' die aan fiedst i*t!chl.4t. twee kinderen het leven heeft ge kost en vader langdurig in het ziekbed heeft gehouden. Bijna al le huisraad moest worden ver kocht om me imen te betalen. De burgemeeslcidie de kommer volle staat van de familie heeft op gemerkt, laat een mand met etenswaar en een 'aardig beursje met geld' brengen. Vader Korles wist niet, wie ket hem had laten bezorgen, maar hij wist wel, wien hij er voor danken moest. Nadat hij zoo gebeden en gedankt had, werd de heerlijke spijze met dankbaarheid genoten en zij gingen met een opgeruimd en vroolijk harte, in vol vertrou wen op den Lieven Hemelschen Vader ten ruste." De schoolplaten van Van Lummel - op de tentoonstelling zijn er tachtig te zien - kenden vele her drukken. Niet alleen de handlei dingen werden in de loop dei tijd aangepast. Ook de tekeningen on dergingen veranderingen. De ex positie in het Nationaal School museum laat zien dat op de plaat die een huiskamer voorstelt in op eenvolgende drukken behang op de wanden verschijnt, steeds meer stoelen staan aangeschoven en de hangende lamp een stuk weelderiger wordt, Hendrik Jan van Lummel werd in zijn tijd bewonderd en geado reerd, zegt Tijs van Ruiten. Daar van getuigt het zilveren horloge dat hij van zijn oud-leerlingen kreeg bij zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. „Het portret van Van Lummel dat het Nationaal Schoolmuseum in. huis heeft laat een man zien met een prettige glimlach. Hij moet een goedaar dig karakter hebben gehad. De meeste portretten uit die tijd zijn van mensen met strakke gezicht strekken." Die goedaardigheid spreekt ook wel een beetje uit de handleiding voor leerkrachten die Van Lum mel bij 2yn schoolplaten schreef. Daarin adviseert hij zijn collega's niet alleen duidelijk te spreken en hoogstens een half uur per plaat uit te trekken. Ook raadt hij aan bij geroezemoes in de klas een moment stilte in acht te nemen opdat de kinderen tot bedaren kunnen komen. „Dat tekent de man," zegt Van Ruiten. „Lijfstraffen waren ook in die tijd al bij wet verboden, maar reken maar dat regelmatig een tik werd uitgedeeld." Hoe gedateerd zijn werk heden ten dage ook mag overkomen, Van Lummels erfgoed is nog niet helemaal uit het onderwijs ver dwenen. Zijn platen over de bij belse geschiedenis worden nog steeds gedrukt én gebruikt. De laatste schoolplaat op de tentoon stelling toont 'De tabernakel in de woestijn', aan de hand waarvan kinderen op protestants-christe lijke scholen nog altijd leren over de tocht door de woestijn onder leiding van Mozes, De tentoonstelling 'Milddadig heid, naarstigheid, snoepzucht, slordigheid' is van 12 oktober tot en met 31 december te zien in het Nationaal Schoolmuseum aan de Nieuwemarkt la in Rotterdam. jaar extra, zonder dat de universi teit daar ook maar een cent van ziet. I^ynse: ..Ik heb het met over een lezinkje. maar over een vorm van nevenbezigheden die langza merhand gaat lijken op regulier werk. Over structurele verbinte nissen met het bedrijfsleven en fl inke onderzoekscontracten. De decaan vervolgt: ..Er is al sinds 1994 een meldingsregeling op de hele Erasmus Universiteit van kracht. Deze regeling is daar een aanvulling op. Wat wij vragen is dat werk voor derden wordt ge meld. zodat de universiteit met de betreffende hoogleraar een af spraak kan maken over de ver diensten. Wij zeggen niet. je mag niks meer en je moet alles afdra gen. Een deel van de verdiensten blijft voor de persoon zelf. Boven dien wordt een aantal nevenin komsten uitgezonderd, zoals de royalties van boeken en commis sariaten bij bedrijven." Om die re denen gelooft Leijnse met dat de regeling tot gevolg zal hebben dat hoogleraren de universiteit de rug toe zullen keren. Afhankelijk van leeftijd en staat van dienst verdie nen hoogleraren bedrijfskunde van de Rotterdamse universiteit een salaris van honderdtwintig- tot honderdtachtigduizend gul den per jaar. Leijnse vindt dat. ze ker in vergelijking met het bui tenland. 'met slecht betaald'. Dat personeel van de universiteit bij verdient is niets bijzonders, zegt hy. „Maar wat denk je dat ze bij Philips zoudenzeggen als een me dewerker in zijn vrije tijd gloei lampen ging maken? Dan zou het bedrijf toch tenminste ook iets van die extra inkomsten willen zien?" Volgens docent Meyer is de nieuwe regeling op de Rotterdam se universiteit de strengste in het land. Faculteitsraadslid dr, F. van Engeldorp Gastelaars zegt dat dc regeling "buitengewoon ingewik keld' is en voor iedere individuele medewerker andere gevolgen heeft. „Dat kan er toe leiden dat er wrevel en naijver onder het perso neel ontstaat." Rotterdam De ministers van So ciale Zaken van de lidstaten van de Europese Unie houden hun voorjaarsvergadering van vrijdag 14 tot en met zondag 16 februari in Rotterdam. Minister Melkert is dan gastheer voor zijn collega's, die zullen vergaderen in het World Trade Center. De Informele Sociale Raad, zoals de ministersontmoeting officieel heet, vindt plaats op zaterdag 15 februari. De vijftien delegaties zullen in de loop van vrijdag in Rotterdam arriveren. De deelne mers aan de conferentie verblij ven in het Hilton-hotel. De Neder landse delegatie zal onder leiding staan van staatsscretaris De Gra ve. Nederland is in de eerste helft van 1997 voorzitter van de Euro pese Unie. Rotterdam is vorig jaar in de race geweest als gastheer voor de halfjaarlijkse topontmoe ting van regeringsleiders. Deze zogeheten Eurotop - vooral inte ressant vanwege de vijftienhon derd delegatieleden en de onge veer drieduizend meereizende media-vertegenwoordigers - wordt nu op 16 en 17 juni in Am sterdam gehouden. Behalve de ministers van Sociale Zaken ko men ook de bewindslieden van Economische Zaken naar Rotter dam. Zij komen op vrijdag 31 ja nuari naar Den Haag, maar bren gen op zondag 2 februari een be zoek aan de Rotterdamse haven. De ministers maken onder meer een boottocht en gaan een kijkje nemen bij de containerterminal van ECT. Door Diny van der Voorn Albrandswaard Een tbs-kliniek is een tegenstrijdig gebouw. Enerzijds worden de mensen die er verplicht zitten goed bewaakt om de maatschappij tegen mis daad en geweld te beschermen, anderzijds worden ze klaarge stoomd om die buitenwereld weer te betreden, zeg maar op nieuw te ontdekken. De Eijvelanden in Albrands waard is tegelijk een straf- en zorginrichtingk. Voor de één niet veilig genoeg te krijgen, voor de ander mogelijk een beetje 'te'. Al gemeen directeur mr. O. Luske zegt dat aan alle voorschriften van het gevangeniswezen is vol daan. Beveiliging speelt een cen trale rol, bevestigt hij zakelijk. Zo geldt een strenge pasjescontrole en is de bewaakte ingang meteen de enige uitgang. Alle negen woonunits zijn direct en herme tisch afsluitbaar. Hetzelfde geldt voor de kantoren en vergader-, werk- en behandelruimtes voor aan in het complex. Zwembad, sportzaal, restaurant, kapsalon, 'crea-ruimtes', clusterpatio's en de diverse sport- en wandeltui- nen hebben stuk voor stuk een uitgekiend, bijna intieme plek Daarentegen is voor het wooncel- lengebied naar suggestieve open heid gestreefd, door alles op ver hoogd niveau te brengen. Royale lichtinval en ruim uitzicht over de groene en waterrijke omge ving moet de ingeslotene het ge voel geven toch contact te heb ben met de buitenwereld. In de praktijk belemmeren helse alarmvoorzieningen, metershoge muren met nog eens extra bevei ligde hekken iedere ontspan ningspoging. Overdaad De resocialisatie-medewerkers tonen zich niet echt gelukkig met deze overdaad van beveiligings maatregelen. Ze ervaren het als extreem. Directeur bewonerszorg W. Verberk schrijft hierover in een speciale informatiekrant voor de inwoners van Albrands waard: „Wij proberen de kliniek- bewoner te bewegen zijn leven anders in te delen om herhaling van een misdaad te voorkomen. Hij heeft tenslotte verschrikkelij ke dingen uitgehaald met andere mensen. Daarvoor moet 'ie wor den gestraft middels opsluiting. Dat is veiliger voor de maat schappij en ook voor hemzelf." Voor het hoofd bewonerszorg had het vyf meter hoge hek bij de even hoge muur echter niet zo gehoeven. ,fk voel me in de tbs- kliniek veiliger dan op een bus ritje door Amsterdam," stelt Ven berk na meer dan 25 jaar tbs-zorg achter de rug. Directeur/geneesheer E. Schuyer van het psychiatrisch ziekenhuis Delta en tevens bestuurslid van De Kijvelanden - beide instellin gen liggen naast elkaar en zijn een samenwerkingsovereen komst aangegaan - vindt dat de kliniek een deel van de maat schappij is: een woon/leef- en be- handeicomplex gesitueerd op een breukvlak van twee stromin gen. „Het bewakings- en beveiligings aspect is hier tot in het extreme doorgezet," zegt Schuyer met enige ongerustheid.Althans, zo beleven degenen dit, die met de zorg in de2e kliniek belast zijn. Adequate beveiliging moet, maar om dit op het maximale denkbare door te voeren voor alle behan- delplaatsen doet geen recht aan het component 'behandeling' ge heten." De superbeveiliging van De Kij velanden verdraagt zich slecht met de gedachte van intensieve resocialisatie en bekorting van gesloten opname, zo waarschuw de de Delta-directeur minister Sorgdrager (Justitie) dinsdag tij dens de officiële openstelling. Schuyers advies is dan ook bij de bouw van de geplande achtste kliniek in het zuiden van Neder land hiermee rekening te hou den. Rotterdam De tekst op de stempelkaarten in restaurant La Place die Vroom en Drees- mann ongeveer een half jaar geleden heeft ingevoerd, hoeft niet zo zwaar opgenomen te worden. Onderaan de kaarten staat "Wie dit ticket door ver lies of diefstal kwijtraakt moet een boete van honderd gulden betalen of een dag afwassen'. Van afwassende klanten is het tot nu toe echter nog niet geko men. Het nieuwe 'ticketsysteem' houdt in dat de klanten direct bij de ingang een kaart kry- gen. Op die kaart wordt een stempel gezet voor alles wat ze nuttigen in het restaurant. Pas als ze bij het verlaten van het restaurant de kassa passeren, moeten ze betalen. Zo kunnen de klanten rustig nog een keer een consumptie halen, zonder dat ze opnieuw moeten beta len. Een klant die moet afwassen omdat hij niet kan betalen, kwam tol nu toe alleen voor in stripverhalen. En het ziet er naar uit dat dat ook zo blijft, want volgens bedrijfsleider A. Gorter möeten de klanten niks. „De kaart heeft een be paalde waarde. Dat moet dui delijk zijn voor de klanten, zo dat ze hem niet zomaar kwijt raken," vertelt hij. ,.By verlies kan er altijd gezocht worden naar een passende oplossing." voegt hij er nog aan toe. Rotterdam Bij een schtetparty op de hoek 's-Gravendykwal/Voi- marijnstraat in Middelland is vannacht een Rotterdam aan zijn rechterarm gewond geraakt. De man meldde zich zelf bij de eer* ste-hulppost van ziekenhuis Dijk- zigt waar een kogel uit zijn elle boog is verwijderd. De gealarmeerde politie heeft op de plaats van het incident een huls gevonden. Later zijn op het Weena een man en een vrouw als verdachten aangehouden. De vrouw was in het bezit van een re volver en enkele partronen. Rotterdam Een 17-jange jongen is gistermiddag op de Putselaan in Rotterdam-Zuid van zijn brom fiets beroofd. De jongen werd door twee ongeveer 35-jarige fiet sers aangereden. Zij sloegen de jongen en gingen er met de brom mer vandoor. Rotterdam Een 81-jarige vrouw uit Vreewijk is gistermiddag het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Een onbekende man had bij haar aangebeld met de boodschap dat hij kwam voor een waterlekkage. Toen hij binnen was leidde hij de vrouw af en pak te in de woonkamer geld uit haar tas en verdween. RotterdamDe politie in Zeeland heefteen 26-jarige Feyenoordsup- porter aangehouden voor het ver wonden van een politievrouw en haar paard. Dit gebeurde in juli tijdens het Beachpopfestival in Scharendijke, De man heeft in middels bekend een ijzeren staaf naar de wouw te hebben gegooid. Het incident deed zich voor nadat een grote groep Feyenoordsup- porters tijdens het festival het po dium wilde bestormen op het mo ment dat de Amsterdamse house* groep Party Animals zou gaan op treden, De supporters waren kwaad op de groep omdat die tij dens eerdere optredens Feye- noordvlaggen zou hebben ver brand. Particuliere veiligheidsmensen en politie wisten de horde bij het podium weg te krijgen. Al vernie lend trokken de voetbalsuppor ters daarna weg. Tijdens scher mutselingen hierbij liepen vier bezoekers lichte verwondingen op in het gedrang. De politie vrouw en haar paard raakten ge wond door een ijzeren staaf. De 26-jarige man uit Berkel en Rodenrijs is woensdagavond aan gehouden in De Kuip, tijdens de competitiewedstrijd Feyenoord- Groningcn. Dc verdachte wordt doodslag, cq zware mishandeling ten laste gelegd. De politie sluit niet uit dat in de zaak nog meer aanhoudingen volgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2