13 r Ter Brugge gaat minder in de blubber wroeten WWsWMA Architect Parkweg-Oost zoekt 'het grote gebaar' b -v- Bijnamen Informatie overgezondheidszorg Voordelig mee met 'Pausmobiel' Ritje op kameel in Spieringshoek Naturistisch zwemuurtje Maassluis in business Stadsarcheoloog zal veel missen bij zijn vertrek uit Vlaardingen genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 11 oktober 1996 In Schiedam waren VWers en autoriteiten tientallen jaren als de dood van de bijnaam Jeneverstad. 'Zwart Nazareth' was helemaal een vloek zodat bij toenemende vraag naar nostalgie werd gekozen voor een gekunsteld Brandersstad, wat alleen waardering aangeeft voor de vervaardigers, maar niet voor hun verkoopproduet en zijn bijverschijnselen. Nu pronkt de stad, minder preuts, met een fraai Gedistilleerd Museum, verinnigt het de contacten met de Belgische Jeneverstad Hasselt en gebruikt het 'schenken' als hoofdwoord in zyn promotieslogan. Elkaar opvolgende autoriteiten in Vlaardingen vechten 7n at jaren te gen de bijnaam 'stankstad' sinds de Haringstad geen -rsplaats meer is en onder de kwade reuk van het Rotterdamse petrochemi sche complex in inwonertal is verdubbeld. Ik zie die autoriteiten-angst voor bijnamen als koudwatervrees van voorbijgangers, die iets willen roepen in hun zucht naar erkenning. Wel constateer ik dat het Vlaardingse Stamhoofd en de zijnen nu echt pech hebben. Want uitgerekend juist nadat zij hun eigen nieuwe promotiefdm hebben uitgebracht, komt de verzamelde petrochemie met een publiciteitscampagne over stankbestrijding. Beter gezegd, de bestrijding van de groei van het aantal bij de DCMR keurig gere gistreerde stankklachten. Zo'n campagne is een afgemeten voorzet voor journalisten, die inge huurde PR-bureaus en allerlei voorlichters kritisch benaderen. Dus scoorde woensdag Betty Lamers in het NOS Journaal met haar vraag aan de leden van hel stankbestrijdmgsforum van Europoort Botlek Belangen waar 2ij wonen. Niet een van deze stankexperts kwam uit Vlaardingen of een andere aan de noordkant van het industriegebied gelegen plaats. Een van de ondervraagden zei zelfs onomwonden dat hjj met het oog op het stankrisico van het EBB-gebied in zuidelijke richting een woning had gezocht. Hij was bekend met de meest heersende windrichting in dezestreek. In Vlaardingen moet men dus niet zo spastisch doen over die bij naam van stankstad. Het hardnekkig wegpoetsen van de stankkans, waaraan Rotterdamse bedreven hun buren bloot stellen, is onjuist omdat het kan leiden tol veronachtzaming van het risico op een trak tatie van kwalijke, misschien wel reukloze, dampen. Maar bovendien heeft Vlaardingen een naam hoog te houden als stad van bijnamen. Hier hield de eerste na-oorlogse stadsarchivaris M. C. Si gal Jr, zelfs een lijst bij van bijnamen van Vlaardingse ingezetenen, die hem ter ore kwamen. De Koperen Muts, 't Gouden Kalf, Genïtje Rommel en De Meelmuis staan daar bijvoorbeeld op. Minder vooraanstaanden als de zwervers Aai Pop en Oranje Gerrit, de schippersvrouw Daat Houjemaararm cn Jan Kmnvelucht kennen we uit de streekromans van Fenand van den Oever. Onderzoeken geven heden ten dage aan, dat velen het goed toeven vinden in de Stankstad, waar mensen in een Melkertbaaneen 'clean team' gaan vormen, maar erkende ambtenaren met hun wekelijkse Brinkmandag op vrijdag het werkrooster verstoren. BEN VANHAREN Vlaardingen Vlaardingers die de weg kwijt zijn in de gezondheids zorg hebben sinds vandaag de mogelijkheid aan te kloppen bij het Wijk Gezondheids Informatie Cen trum (WGIC) in buurthuis De Pijpelaar aan de Wil lem Pijperstraat Wethouder A Kooi heeft het infor matiecentrum. dat door vrijwilligers wordt gerund, vanmiddag geopend. Wie vragen heelt over artsen of voor een medisch probleem de juiste instantie zoekt, kan op maandag van 19 OQ tot 21 00 uur terecht en op woensdag van 09.0U tot 12 00 uur. Het WGIC is een initiatief van de Vereniging Wijkbelangen Vetten- oordsepolder. het Bureau Welzijnsprojecten en Stichting Coertos. Dankzij een gift van het VSB-Fonds rijdt sinds kort een nieuwe roisloelauto van het Rode Kruis in Vlaar dingen rond. Deze auto biedt plaats aan een rolstoel gebruiker en een begeleider. Het Rode Kruis wil de 'Pausmobiel' zeven dagen per week inzetten voor persoonlijke begeleiding en vervoer 'van kamer tot kamer'. Om de aanwinst te vieren, betalen alle ver- voersklanten van het rolstoelvervoer deze maand slechts tien gulden .per enkeltje naar de stad. Voor meer informatie of afspraken met het rolstoelvervoer kan op werkdagen van 09.09 tol 12.00 uur worden ge beld met 2340099. Wie graag een keer op een kameel wil rijden of zich wil laten beschilderen, kan vandaag terecht op de ju- bileummarkt van Scholengemeenschap Spierings hoek in Schiedam De school bestaat veertig jaar en viert dit met allerlei evenementen. Op de zogenoem de 'blauwe markt' die van 14.00 uur tot 22.00 uur is geopend, zijn naast alledaagse dingen als groente, fruit en bróód ook kleding, sieraden, gereedschap, speelgoed, kunst en curiosa te koop. De kunst is van plaatselijke kunstenaars en van kunstenaars uit Mexico en Afrika. Enkele bedrijven hanteren lage prijzen en stunten met koffie en wasmiddelen. By de markt is een café waar iets gegeten en gedronken kan worden. Straatmuzikanten, artiesten en acroba ten zorgen voor een vrolijke boel. De toegang be draagt een gulden per persoon of een rijksdaalder per gezin. De opbrengst van de markt en van de an dere festiviteiten gaat naar veertig grote en kleine projecten als de Boshoek, de Wereldwinkel, de Am nesty Theatergroep. Vluchtelingenwerk Schiedam- Vlaardingen en de kinderboerderij. Liefliebbers van naturistisch zwemmen kunnen zon dag 13 oktober van 16.15 tot 17.45 uur kennis komen maken met de Naturistische Zwemvereniging Puur Natuur. De vereniging houdt al meer dan twaalf jaar een wekelijks zwemuur voor haar leden in zwembad Dol-Fijn in Maassluis. Voor niet-leden is de toegang aankomende zondag gratis. Voor meer informatie, telefoon 5915761, Onder het motto 'Maassluis in business' presenteren veertien ondernemingen en de gemeente Maassluis zich tijdens de Bedrijven Contactdagen voor het We§t!and en omgeving. Deze contactdagen worden op 15.16 en 17 oktober in de Darling Expohallen in Rijswijk gehouden. Wethouder LWesennagen-Kas- telein opent dinsdag 15 oktober om 18.00 uur aan de Maassluisedijk de Contactdagen. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal, Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen Er zijn aanwijzingen dat de be- woningsgeschiedenis van de Engelsche Boomgaert, zoals het terrein tot de bouw van het nu te slopen Kolpabad vele jaren heette, misschien wel teruggaat tot de Steentijd. On* derzoek of het gaat om famiiie van de vuur steenbewerker. die zich omstreeks 2300 v. Chr. ter hoogte van de Westwijk ophield, maakt Jeroen ter Brugge niet meer mee. Ook gaan het verder speuren in de Westwijk en het dieper graven in het in verhouding jonge verleden van de buitenplaats Het Hof van Van Ruytenburch aan zijn neus voorbij. ..Met heel veel pijn in 't hart." zegt Ter Brugge (29) het besluit geno men te hebben om zijn baan als stadsarcheoloog van Vlaardingen op te zeggen.Als het mogelijk is, blijf ik hier wel wonen. Ik ben er opgegroeid en Vlaardingen heeft bovendien een boeiende archeolo gie. Dankzij de hoge waterstand is er van de lange bewoningsge- schiedems van het gebied veel goed bewaard gebleven. Onder in spiratie van wethouder Kees van der Windt dringt het besef over de waarde van historisch erfgoed door. Die politieke steur, heb je nodig. Daarnaast heb ik als arche oloog, wat toch een vreemde eend in de bijt is, veel collegialiteit ont moet op de Dienst Stadswerk. De samenwerking is uitstekend en er wordt hard gewerkt." Nog pas kort woont hij in de be heer ierswoning van het Archeo- iogisch-Historiseh Museum Hoogstad, de vroegere praktijk woning van dokter Moerman, waar ook de stichting Archeologie en Bouwhistorie Vlaardingen is gevestigd, waarvan hij secretaris is. „Ik ben van plan dat te blijven en zal ook mijn lidmaatschap van Helinium, de archeologische werkgroep, niet opgeven. Maar ik waak er natuurlijk voor om zoge zegd over mijn graf heen te rege ren en mijn opvolger, de nieuwe stadsarcheoloog. voor de voeten te lopen." Want dat er een opvolger komt voor Ter Brugge staat vast, In zijn kamer hangt aan de muur een brief, waarin de gemeente Vlaar dingen de bevoegdheid van het ryk krijgt om zelf opgravingen te verrichten. Slechts enkeie tiental len gemeenten in ons land mogen dat. Eén van de voorwaarden is dat er een gediplomeerde stadsar cheoloog met een assistent in ge meentelijke dienst is De brief is van dit jaar, 7 februari 1996. Deze banen zijn dus structureel. Angst voor zijn positie bij de fusie tus sen de diensten Stadswerk en Mi lieu speelt dus ook geen rol bij het vertrek van Jeroen ter Brugge. Naast een duidelijke positiever betering noemt hij zijn nieuwe baan als provinciaal archeoloog van Utrecht een grote uitdaging. „Deze provincie heeft een grote hoeveelheid archeologische rijk dommen, maar ook andere cul tuur-historische waarden die het provinciebestuur in samenhang wil benutten bij het maken van ruimtelijke plannen. Ik krijg daar te maken met grafheuvels, oude schansen, kasteeltjes, oude stroomruggen waarlangs al in het Neolithicum werd gewoond, de Utrechtse heuvelrug, Romeinse forten en ga zo maar door. Kort om, een archeologisch waardevol Brugge, met spa, legde met zijn assis tent Tim de Ridder op Hoogstad een van de oudste waterwerken van Neder land bloot. De links van hen zichtbare houten duiker met een inge nieus kleps- ysteem da teert uit de Romeinse •-V." F?" Foto Dennes van der Wöl/Roei Dijkstra gebied en de aanwezigheid van historische structuren." Ter Brugge, die uiterlijk 1 januari maar mogelijk al eind dit jaar van baan wisselt, staat dan voor het grootste deel op de loonlijst van de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek (ROBi in Amersfoort, maar zetelt ook twee dagdelen per week in het provinciehuis in Utrecht. Hy ver wacht bijna niet meer aan het veldwerk in de blubber toe te ko men. „Het wordt meer beleidsmatig werk zoals het beoordelen van plannen in relatie tot archeologie en historisch landschap. Zo gaat aan het grote uitbreidingsplan Leidsehe Rijn een cultuur-histori sche verkenning vooraf, waaruit randvoorwaarden worden gefor muleerd voor de stedenbouwkun dige ontwerpers." Het leggen van relaties tussen ar cheologie, beschreven geschiede nis en overgebleven historische monumenten heeft de vertrek kende stadsarcheoloog altijd ge boeid. „In gebouwen en het stra- tenpatroon zie je vaak de wording van een stad. Je kan daarin de ge schiedenis lezen. Ik vind dat je zulke dingen moet koesteren en m de provincie Utrecht is dat be leid. Leuk is daarom dat hier in Vlaardingen de stedenbouwkun dige tn het plan Buizengat de aan gedragen historische gegevens heeft opgepakt." Buitenplaats In de nauwelijks vier jaren dat Ter Brugge in Vlaardingen als stadsarcheoloog werkzaam is. heeft hij heel wat promotie voor de stad gemaakt. Hij stond in alle landelijke kranten met opmerke lijke vondsten op het bedrijven park Hoogstad, zoals de oudste haring en een Romeinse dam. De meeste publiciteit kreeg echter de, net als de haring, van 100 jaar na Christus daterende daar ge vonden boemerang. Die kreeg aandacht over de hele wereld. Zelfs de BBC reisde hiervoor naar Vlaardingen. Verder kwamen er reacties van een boemerangclub uit de Verenigde Staten en vroeg het enige boemerangmuseum ter wereld, dat in Frankryk is geves tigd, een replica. ..Ik heb Vlaardingen-promotie al tijd belangrijk gevonden en dus graag aan publiciteit meegewerkt. Laatst hadden we hier nog een congresje van paletfnthoiogen, speciaal stuifmeeldeskundigen. die van heinde en ver hier naar toe kwamen. Op die manier haal je de stad weer een beetje uit het verdomhoekje." Twee publicaties over Vlaardings archeologisch onderzoek heeft Ter Brugge zelf nog op stapel staan. De een gaat over de bodem schatten, die Hoogstad heeft prijsgegeven, en de ander over de opgravingen by 't Waaigat, die veel zeggen over het bestaan van herbergen op die plek. Op dit mo ment werkt hij aan een rapport over de proefboringen op het ter rein van het Kolpabad. „Oude Vlaardingers herinneren zich nog de boerderij de En gelsche Boomgaert. die daar heeft gestaan. De boringen hebben aan getoond dat hieronder de nodige kreken liggen en er in de Romein se tijd werd gewoond. Zelfs tref fen we er een kreek waarlangs werd gewoond in de Nieuwe Steentijd en verwachten we op vier meter diep resten van de 49 jaar geleden in de Westwijk ont dekte Vlaardingen-cultuur te kunnen vinden." Of hiernaar gegraven zal worden, hangt af van de daaraan verbon den kosten. Zeker is dat Jeroen ter Brugge er niet meer bij zal zyn als stadsarcheoloog. „Ik zal dat missen. Maar ook het graven in de Westwijk naar de loop van de Vlaardingenkreek, het onderzoek naar de eerste ste nen dyk bij de kerkheuvel, de oudste aansluiting Markt-Maas- sluissedijk. Vooral echter het pro ject Buitenplaats had ik willen meemaken. De families Van Ruy tenburch en Van Leyden, die in het na aankoop door de gemeente in 1830 gesloopte Hofgebouw heb ben gewoond, waren puisant rijk. Het gebouw is toen tol maaiveld afgebroken en de kelders zijn met puin gevuld. Voor de uitvoering van het plan Buizengat zal onder zoek naar die resten van het bezit van de laatste ambachtsheren van Vlaardingen plaatsvinden." Door Carel van der Velden Schiedam Een maand hebben ze eraan gewerkt, de architecten Tako Postma en Eerde Schippers van Inbo Architecten. Toen waren zij klaar met hun toekomstvisie voor het gebied dat wordt be grensd door de Parkweg, de Van Haarenlaan, de Jan van Zutphen- straat en de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan in Schiedam. In hun gedachten ontstond een buurt met 269 woningen,- veel groen en een grote waterplas. De commissie welstand zag het meeste in het plan van Inbo, van daar dat hun visie nu als basis dient voor de verdere ontwikke lingvan het gebied. „Het is de ba sis, niet meer," vertelt Tako Post ma. „Met deze schets hebben we de wedstrijd gewonnen. Maar in de praktijk kan er natuurlijk nog van alles aan veranderen," De komst van de metro in het ge bied vormde een belangrijk uit gangspunt bij het plannenmaken. Die aanleg vormde een beper king, maar aan de andere kant kregen de architecten ook ruimte. Ze hoefden geen rekening te hou den met de aanwezigheid van por tiekfiats in de Storkstraat en de Van Markenstraat. In de in het voorjaar verstrekte tekenop dracht waren die reeds van de aardbodem verdwenen. Vergelijk bare flats aan de Parkweg en de M.C.M. de Grootstraat blijven wel staan. Zij moesten worden ge- integreerd in de nieuwbouw. Aan de vraag om een mengeling van verschillende woningtypes te realiseren is het duo tegemoetge komen. Al ligt de nadruk op duur- 1 «s e m De toekomstvisie van de architecten Tako Postma en Eerde Schippers van Inbo Architecten voor hetgebied Pa rkweg-VanHaarenlaan-JanvanZutphenstraat-BurgemeesterHonnerlage Gretelaan in Schiedam. Reproductie Roel Dijkstra dere koopwoningen, maar ook dat behoorde tot het wensenpakket van de gemeente en projectont wikkelaar Bemog. Als onderdeel van het Beheerplan Nieuwland wil de Schiedam de eenzijdige structuur van (goedkope) huur- flats doorbreken. Dat kan in deze visie alleen als ook weigestelden bereid zijn zich in de wijk te vesti gen. De architecten hebben gepoogd van het gebied 'een nieuwe wijk rnet een eigen identiteit' te ma ken. „Voor wijken als Nieuwland is het van belang variatie aan te brengen." aldus Postma. „Niet al leen in categorieën woningen en architectonische vormen, maar ook in stedenbouwkundig opzicht duidelijk onderscheiden buur ten." Het karakter van ontwerp voor Parkweg-Oost wordt duidelijk be paald door een grote waterpartij in het zuidelijk aeei van net ge bied. Het herbergt een moeras landschap. Drie ranke torenflats staan aan de oever en ook de in een flauwe boog lopende dure koopwoningen zyn op de water plas gericht. In de flats en de boog zijn in totaal 160 (dure) koopwo ningen gepland. De inrichting van het watergebied roept duidelijk associaties op met het Kromhoutpark, een onder scheiden stadsvernieuwingspro- jectin Tilburg. De Sehiedamse raadscommissie voor stadsont wikkeling werd. wellicht niet geheel ontoevalhg. afgelopen zo mer door dit gebied rondgeleid. Dat gebeurde op een moment dat de meeste raadsleden nog van geen prijsvraag wisten. Op de boog met koopwoningen bestaat kritiek in de raadscom missie voor stadsvernieuwing. Er wordt gevreesd voor de 'muurwer king' van de ononderbroken rij woningen. Volgens de architecten hoeven de raadsleden zich geen zorgen te maken. Het plan is nog rekbaar genoeg om aan de beden kingen tegemoet te komen. Halfverdiept Auto's van de flatbewoner? wor den in het plan halfver diept in een garage geparkeerd. Uit moet er voor zorgen dat bewoners en bezoekers ongestoord van het groen en het water kunnen genie ten. Het project voorziet ook in oude renhuisvesting. Ouderen kunnen terecht in een appartementenge bouw, dat grenst aan het Willem Dreesplein. Er komen vijfenzes tig huizen, naast een commerciële ruimte op de begane grond. Aan de Parkweg ts verder nog een an der torentje gepland met achttien woningen. Beide gebouwen zijn mede bedoeld om het Dreesplein een meer besloten karakter te ge ven. Voor mensen met een smalie beurs heeft Parkweg-Oost niet veel te bieden. Alleen langs de Burgemeester van Haarenlaan is een rijtje met 27 eenvoudige een gezinswoningen gepland. Dat valt de architecten echter niet aan te rekenen. Zy kregen de opdracht de nadruk te leggen op middeldu- re en dure woningen. Vrijdag 11 oktober SCHIEDAM, Filmhuis. Dead Man Walking, 21.30u. Stadhuis. Spreek uur Gemeentebelangen Schiedam, 14.00-15.00u. DC De Bijenkorf. Bingo, 14.00u. VLAARDINGEN, De Pijpelaar. Tie nersoos, 15.00u. Stadsgehoor zaal. 'Moeder Courage', Meiden 6 Mannen, 20u. MAASSLUIS. Jeugdbibliotheek. Voorlezen sprookjes, 16.00u. Schuurkerk. Film 'Leaving Las Vegas', 20.30u. ROTTERDAM. Theater Zuidplein Gr.z. The kmgand 1,19.30u JKI.z.Tim van der Sluys, 20.30u. Rotterdam se Schouwburg Gr.z. Dor? Carlo. 19.30uyKl.z.Kunst,20.30u,Ahoy\ Soundgarden. 20u. De Doelen Gr.z. Herman van Veen, 20.15u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Hal 4. Le- netteetlesZezettes,20.30u. Lanta ren 2. Rien ne va Plus, 21u. Jeugd theater Hofplein, Sneeuwwitje, 19u. Luxor Theater. Hans Klok Ma- gic Show, 20.15u. Nighttown en Popular. Sounds of surprise 2, 20.30u. Zaterdag 12 oktober SCHIEDAM, Grote of Sint Jans- kerk. Inloopconcert, 15.00u. DC de4Molens. Bingo-dansant, 19.30u. Teerstoof. Cameretten, 20.30u. Filmhuis. Dead Man Wal king, 2O.30u. Podium. Prat's the Whoblem, rock, 22.00u. VLAARDINGEN, Grote kerk, Wan delconcert, 15.00u. Harmonie. 'An gelina', jeugdtoneelgroep TOV, 15.00u. en 20.00u. Triangel. Film voorstellingen, 'De grote vnendefijke reus', I3.30u. ook 'Jumam' om 19.30u. MAASSLUIS, Jeugdbibliotheek. Voorlezen sprookjes, ll.OOu. Schuurkerk. 'Caf con Leche, Mu ziekgroep Briza, 20.30u. HOEK VAN HOLLAND, Rietdijk straat 72. NatuurToertocht, start bij WV, 13.00-17 .OOu. ROTTERDAM, St.Laurenskerk. Or gelconcert, 12u./0ratonum Bias (1846) 20.15u. Sporthal Hoog vliet Golden Earring, 19u, Ahoy*. The Cure, 20u. Popular. Sonny Sim mons Trio, 21u. Rotown. Mizpaz, 22u. De Doelen Gr,z. RPhÖ Wens- concert,20.15u. Rotterdams Cen trum voor Theater, Over man/ vrouw, fantasie, echt en niet echt, 20u./De Vliegenier, 20,30u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. De La- renkamp. Jaap Mulder, 20.15u. Bi bliotheektheater. Lof der Zotheid, 20.30u. Hal 4. Leriette et les Zezet- tes, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Kunst, 20.30u. Theater Zuidplein KJ.z. Tim van der Sluijs, 20,30u. Lantaren 2. Rien ne va plus, 21u. Jeugdtheater Hof plein Sneeuwwitje, 19u. Luxor Theater. Hans Klok Magie Show, 20.15u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso .1: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30,do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2: 'Jude' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 3: 'De nieuwe moeder' (al) dag. 1.15-4-6.45, 'Blind Date' (16) dag. 9.30. Cinerama 1: 'Indepen dence Day' (12) dag. 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Crying Freeman' (16) dag. 6.45- 9.30,do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cine rama 5: Two Much' (al) dag 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Cor so: 'Independence Day' (12) dag. 12-3-6-9.15. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dag. 2-4-8.15. .'Survival Island' (al) dag. 3za .zo.ma- .di.wo.ook 1. '2-in-ishow' (al) do- .vr.12. ïna'epeniienceDay' (12)dag. 5.15-9.15 zo. ook 10.15. Venster 1: 'Braking the waves' (16) dag. 7.30. Tramspotti ng' (16) dag. (ma. in V4) 10.30. Sneak Preview, ma. 10.30. Venster 2: 'Dorp aan de ri vier' (16) ma.di.wo. 7.30, do- ,vr.zo.wo.ook2.30.'8adBoys'do.zo. 7.30, 'Silence' do.wo.10. "She and he'vr.7.30, di.10. 'House without a dining table' vr.10. 'Youth of Japan' za. 7.30, zo. 10. Twin sisters in Kyoto" za.10. The kii river' ma. 10. Venster 3: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'Palookaville' (16) dag, 8. 'Bro thers McMuilen (al) dag.(beh.ma.) 10. Lumire 1: 'Dezeemeerman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumire 2: The Quest' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumire 3: Twister' (12) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 13.15- 4. Lumire 4: 'Striptease' (12) dag. 6.45-9.30, dovr. ma .d iook 1.15-4. Path 1: 'Independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Path 2: 'Mission: Impossible' (12) dag.4.30- 7.05-9.40, do.vr.ma.di.ook 11.20- I.55. Path 3: 'Phenomenon' (aI) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di.ook II.15-2.15. Path 4: 'De zeemeer man' (al) dag. 11.25-2-4.35-7.10- 9.45. Path 5: Twister' (12) dag. 11.20-1.55-4.30-7.05-9.40. Path 6: 'Eraser' (16) dag. 11.50-2.20- 4,50-7.20-9.50. Path 7: 'A time to kill' (16) dag. 11.40-2.50-5.55-9. Nachtvoorstellingen: Lumire 1: 'Independence Day' (16) vr.2a.00.15. Lumire 2: The quest' u6)vr,za.GG.i5.uimire3: Twister (16) vr.za.00.15. Lumire 4: 'Strip tease' (16) vr.za.00.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3