9 ii Woede over plotse sloop Franklinstraat Matte stemming op feest Pandemonium Winkeliers: 'Karakter van Dirk de Derdelaan behouden' Bewonersvereniging eist schriftelijke garantie voor spoedige nieuwbouw Droomhuistekenaar mag naar kinderparadijs Brand in school Microfoon uit ambulance gepikt Ongeluk door kattenkwaad Meisje gepoogd te verkrachten Vechten op voetbalveld Achtervolging op Bets Rover blij met snelbus 55 Z5W genda Ambulance pas na halfuur op voetbalveld Rotterdams Dagblad Maandag 14 oktober 1996 Vfaardïngen In de school Het Visnet in de Stationsstraat in Vlaardingen is gisterochtend vroeg brand fint staan. Een getui ge zag hoe vi)f jongeren zich in de buurt van de school ophielden toen plotseling de brand ont stond Het vermoeden bestaat dat een van de jongeren iets bran dends naar binnen heeft gegooid. De schade aan de school bleef be perkt doordat de getuige een be gin van de brand heeft geblust De brandweer hoefde niet meer op te treden De politie is op zoek naar de jongeren. Vlaardingen Een brutale dief heeft zaterdagochtend een micro foon uit een ambulance gestolen De auto was geparkeerd aan de Jean Monnctnng. De bloeders waren bezig met een patient. De onbekende heeft op een onbe waakt moment kans ge/icn de mi crofoon weg te nemen. Mobili- foonverkeer lussen de ambulance en de centrale was daarna niet meer mogelijk Hoek van Holland Kwajongens hebben zaterdagnacht op de Har- wichweg in Hoek van Holland en kele afzettingsborden van hun plek gehaald en op de Rijperweg geplaatst Een bestuurder dacht dat de Rijpe weg was afgesloten en reed de Harwichweg op. Zon der dat hij hel in de gaten had, reed de man de upbrekmg in. Een tweede automobilist overkwam hetzelfde en hij reed tegen dc au tovan zijn onfortuinlijke voorgan ger aan. Bij dit ongeluk raakte niemand gewond. Een takelwa gen moest eraan te pas komen om de auto's uit het zand te trekken. De bestuurder van de tweede auto bleek te veel te hebben gedron ken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Ook werd zijn rijbe wijs ingevorderd. Schiedam Een 14-jarig Schiedams meisje is vrijdag avond na een bezoek aan de ker mis in Schiedam het slachtoffer geworden van poging tot ver krachting. Het meisje bood zoda nig verzet tegen haar aanvaller dat het bij een poging bleef. Het meisje liep rond negen uur vanaf de kermis aan het Bach- plein via de Eduard van Beinum- iaan, het Hermétie Bosmanplein en de K. Kuiierstraat in de rich ting van dc Valeriusstraat. De ver dachte heeft zijn slachtoffer ver moedelijk deze hele weg achter volgd. Toen het meisje vanaf dc Churchilhveg de Valeriusstraat in liep. werd ze achter het Arbeids bureau door de man de bosjes in getrokken. Daar probeerde hij haar te verkrachten. Toen dit niet lukte rende hij hard weg. De politie roept' getuigen op te bellen met het politiebureau, nummer 010-2740275. 'Schiedam Twee voetbalwed strijden zijn gistermiddag door de scheidsrechter vroegtijdig beëin digd nadat op het veld vechtpar tijen waren ontstaan. Op de Olym- piaweg raakte tijdens de wed strijd Demos 4 - Excelsior 20 een aantal spelers met elkaar in con flict. De voetballers besloten hun meningsverschil uit te vechten. Een speler die zijn collega's in be dwang probeerde te houden werd ook geslagen en verloor twee tan den. Op het sportveld aan de Parkweg raakte tijdens een voet balwedstrijd een 24-jarige VIaar- dinger gewond. Hij verloor na een vechtpartij het bewustzijn en brak zijn tand. De man is overge bracht naar het Holy Ziekenhuis. De politie heeft geen aanhoudin gen verricht. Schiedam Een Schiedamse heeft gistermiddag haar berovers op de fiets achtervolgd. Drie man nen stalen uit haar fietsmand haar handtas. De vrouw reed de mannen achterna maar raakte ze op de kermis kwijt. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdagvan lÖgSSi 14.00 tot 16.00 uur |r^5! Telefoon: 010 - 4004 444 Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Oost (BVSO) is 'laaiend' over de aankondiging dat reeds deze week wordt begonnen met de sloop van een gymnastiekzaal aan de Fran klinstraat. Projectontwikkelaar De Vernieuwde Stad gaat op die plek sludentenwoningen bouwen. Volgens woordvoerder A. de Wolf van de BVSO komt de sloop te vroeg. De omwonen den zijn niet ingelicht. De BVSO vreest verder dat er een nieuw 'Gat var, Bolmers* ontstaat. Over het verdwijnen van de gym zaal en de komst an nieuwbouw bestaat in principe ovoiecnstem- mmg tussen de bewonersver om ging en dc Vernieuwde Stad. een pubhek-privaat samenwerkings verband \an de gemeente Schiedam met enkele aannemers en projectontwikkelaars Over de praktische uitwerking is dc BVSO echter niet te spreken. ..Het ge- tuigt niet van inspraak als De Ver nieuwde Stad eenzijdig besluit dat er nu woidt gesloopt. Volgens afspraak /ou dat pas eind oktober, begin november gebeuren." Volgens De Wolf is de afgespro ken periode tot de sloop hard no dig om een aantal zaken te rege len. Er moet onder meer een alter natieve parkeeiplek worden ge vonden voor buurtbewoners die gewend zijn by de gymzaal de au to te stallen. Verder vre/en omwonenden in de dichtbebouwde wijk voor schade aan hun woningen als gevolg van de sloop- en bouwactiviteiten. Zij moeten het tot dusver stellen zon der schriftelijke informatie. Na de recente mededeling van De Ver nieuwde Stad is er nog geen foi- der over de aanstaande sloop ver spreid. Paniek Volgens J. Peppelaar, namens de gemeente Schiedam betrokken bij De Vernieuwde Stad, is er 'geen reden voor paniek.' „Direc teur Bolmers heeft het project team in Oost deze week ingelicht over de aanstaande sloop. Met de bewonersvereniging hebben we overeenstemming over dit pro ject." ..Ik begrijp dat omwonenden wil len dat er in hun woningen opna merapporten worden gemaakt voordat de sloop begint. De aan nemer wil dat pas doen op het mo- ment dat er wordt geheid. Voor beide standpunten is wat te zeg gen. Ik neem contact op met Bol mers met de vraag of er wat aan te doen is. De gemeente pleit voor een voorzichtige sloop." Directeur C. Bolmers van De Ver nieuwde Stad was m het begin van de jaren zeventig wethouder in Schiedam. Uit de Broersvest liet hij een stuk hakken dat nog steeds bekend staat als 'het gat van Bolmers.' Het door hem ge plande winkelcentrum op deze plaats in het stadscentrum kwam er nooit. Voor de ontwikkeling van de Franklinstraat heeft de bewoners vereniging bedongen dat er pas mag worden gesloopt als het ze ker is dat er direct erna wordt ge bouwd. ..Er mag alleen worden ge sloopt als echt alles rond is," be vestigt De Wolf. „Die garantie hebben wij tot dusver niet gekre gen." Dc bewoners wachten nu op een schriftelijke bevestiging dat er daadwerkelijk wordt gebouwd na de sloop. Volgens Peppelaar is er sprake van een misverstand. „De bewus te garantie is door De Vernieuwde Stad afgegeven aan het project team. een orgaan waar de bewo nersvereniging zitting in heeft. We willen zo snel mogelijk begin nen met de nieuwbouw. Om sub sidie-technische redenen is dat zelfs noodzakelijk. Per te bouwen studentenwoning krijgen we 10.000 gulden subsidie van het rijk. Die verspelen we als niet op korte termijn wordt begonnen met de bouw, We maken gebruik van een subsidie die alleen voor 1996 geldt." De zaterdag kon voor Maarten Ebbelinghuis (midden) niet stuk. De 10-jarige leerling van de St. Bernardusschool in Schiedam sleepte de hoofdprijs in de wacht van een grote tekenwedstrijd die op touw was gezet door het Woon Informatie Centrum op het Stadserf 108. Het door hem bedachte droomhuis deed de harten van de jury het hardst kloppen. Als beloning mag Maar ten met zijn familie een weekeinde naar een luxe bungalow park. In totaal deden zo'n vijftig kinderen mee aan de wedstrijd, die werd gehouden ter ere van de recente opening van het Woon Informatie Centrum. In deze nieuwe winkel geven de gemeente Schiedam, projectontwikkelaars en plaatselijke makelaars in formatie over nieuwbouwprojecten in Schiedam. De tweede prijs was voor Jenny Schenkeveld, die haar inspan ningen beloond zag met een computerspelletje ter waarde van honderd gulden. Antonio de Weert, ook van de St. Bernardus school, sleepte de derde prijs in de wacht. Op skeelers mag hij in het vervolg door de stad zoeven. De tekeningen waren de laatste weken te zien in de etalage van het Woon Informatie Centrum. De jury was zeer te sproken over de kwaliteit van de ontwerpen. Makelaar A. Bodewes vel de samen met architect P. van Velzen en kunstenaar I. van Haastert het oordeel over de tekeningen. Het droomhuis wordt geen werkelijkheid. 'Dat was niet de bedoeling van de wed strijd,' zegt een woordvoerder van het informatiecentrum. Foto Roel Dijkstra Door Care! van der Velden VlaardingenBuiten op het bank je bij de Grote Kerk vertelt een jongen van een jaar of zestien zijn vrienden een verhaal. „Ik heb vanmiddag een foto gemaakt van de zonsverduistering. De zon schoof een stukje voor de maan, of was het nu andersom?" Het is za terdagnacht, binnen in Pandemo nium spelen de Stinksisters. De jongens vinden het niet leuk, van daar dat ze de buitenlucht hebben opgezocht. Er is in de loop van de avond ge noeg aanloop bij Pandemonium om een uitverkochte zaal te heb- 'ben. Driehonderd mensen kun nen er in. Toch is op het drukste moment de zaal nog niet eens voor de helft gevuld. Dat komt omdat veel bezoekers het na een kwartiertje wel gezien hebben. De muzikanten zijn slecht, het door hen geproduceerde geluid matig. De als erotisch aangekon digde zangeres oogt alsof ze net van haar fiets in een modderplas is gevallen. Met een beetje goeie wil doet de muziek het ene mo ment denken aan The Tubes, dan weer aan Gruppo Sportivo. Een t stuk minder goed alleen. En dat is jammer, want Pandemo nium viert vanavond het tweeja rig bestaan. In die relatief korte tijd heeft de zaak een stevige re- putatie opgebouwd als live-po dium. Vroeger moesten poplief hebbers in Vlaardingen het heb ben van onregelmatige optredens in D'Oude Stoep en De Steeg, In de Zomerstraat staat er iedere zaterdagavond een band in de zaal. De vaste klanten zijn er zelfs door verwend geraakt. Toegege ven, ze blijven trouw in de zaal als er eens een keer een vriend op het podium staat te kleunen. Onbe kende bands worden echter streng bêoordeeld. Wie zich niet binnen het kwartier bewijst, roept een demonstratieve samenscho ling op de stoep over zich af. De Stinksisters ontkomen er niet aan. Buiten is het gezellig. Ver warmd door hun Afghanistan-jas roken twee hippie-meisjes in Boeddha-houding een sigaretje. Er zijn skaters bij en neo-punks. Ondanks de onderlinge verschei denheid zijn het allen loten aan de stam van de alternatieve jonge rencultuur in Vlaardingen. Toevluchtsoord Zelfs na hun vertrek bewijzen ze hun trouw aan het Pandemoni um. De discotheken in de stad zijn voor housers en de meeste ca fés in de stad zijn voor 'ouwe lul len.' Pandemonium is hun zaak, zoals De Goudsbloem in Schiedam een kleine twintig jaar geleden het toevluchtsoord was voor tegendraadse tieners. Ook daar was de buitenlucht populair op avonden dat er weer eens een slechte bluesband speelde. Binnen neemt de disco het roer over. Maar echt druk kan het dan al niet meer worden. Verleden jaar speelde Jammah Tammab de volle zaak compleet plat Dikke pret op de eerste verjaardag. The Stinksisters hebben dat succes niet kunnen evenaren. Buiten komt een politiewagen de Zomerstraat inscheuren. En nog een, en nog een en nog een en nog een. Binnen de kortste keren is het hele Vlaardingse korps op de been. Dan komen de Schiedamse collega's aanscheuren. Tien politiewagens in de straat, er wordt geknokt op de stoep bij de Lijndraaier, na een uit de hand gelopen ruzie op-een besloten bruiloftsfeest. Gearresteerden worden afgevoerd, met de agres sieve bruidegom als pikant ele ment. De Pandemonium-gangers hebben een mooi verhaal voor maandag op school. Zelf hebben ze part noch deel aan de scher mutselingen. Deze vredelievende jongeren doen geen vlieg kwaad. Vlaardingen—Reizigersvereni ging Openbaar Vervoer (Ro- Vci) is> blij mei dé komst van snelbuslijn 55 tussen het cen trum van Vlaardingen en Holy. De reizigersvereniging vindt de snelbuslijn een aanwinst voor het openbaar vervoer in de gemeente. De bus moet vol gend jaar gaan rijden en is op hel traject van Holy naar het centrum ruim tien minuten sneller dan de huidige bus 56. Maar de reizigersvereniging maakt ook een kanttekening bij de komst van de bus. Lijn 55 wordt namelijk gekoppeld aan lijn 52 die uit Schiedam komt. En daar wringt volgens Rover de schoen. Buslijn 52 ondervindt nog al eens vertra ging op de Koemarkt. Rover vreest dat het oponthoud ook gevolgen heeft voor de dienst regeling van de snelbus. De reizigersvereniging stelt voor eerst de knelpunten van lijn 52 aan te pakken voordat deze aan de snelbuslijn wordt gekoppeld. De snelbus zou in de tussentijd in het centrum van Vlaardingen om moeten keren in plaats van naar NS- station Vlaardingen-Oost te rij den en daar te wachten op de aankomst van bus 52. Rover heeft ook voorgesteld om buslijn 57, die in de spits van Holy naar het Marco- niplein rijdt, beter aan te laten sluiten op de trein bij station Schiedam/Rotterdam-West. De reizigersvereniging huopi dai dit euvel met ingang van hel volgend jaar zal zijn verholpen. Door Ben van Haren Vlaardingen Kwaad willen ze niet klinken, de win kekers van de Dirk de Derdelaan. Ze voelen niks voor ruzie met de gemeente, maar inwendig koken ze. Voortdurend eikaars bewoordingen corrige rend maken ze duidelijk dat 'hun laan' een winkelstraat is die de ge meente niet zomaar kan wegpoet sen. Afgelopen week zijn de achttien leden van de winkeliersvereni ging in vergadering bijeen ge weest. Daar sloeg de vlam in de pan toep een bestuurslid van de Ondernemersvereniging Vlaar dingen en ^Omstreken (OVO) in zijn praatje de verhuizing van winkeliers naar het nieuw te bouwen centrum aan de Wiardi Beckmansmgel aan de orde stel de. De gemeente spreekt in zijn plannen over concentratie van de detailhandel bij de Dr. Wiardi Beckmansmgel en de bestem ming van de huurwinkels aan de Dirk de Derdelaan voor de doc- het-zel(branche en woninginrich ting. ..Wij willen helemaal niet verhui zen. we hebben een prima winkel straat en die willen we houden," klonk het strijdvaardig. Dezelfde avond werd een plan de campag ne gemaakt en kreeg het bestuur de medewerking van al zijn leden toegezegd. Penningmeester van de winke liersvereniging J. J. Brasser, sinds een halfjaar directeur van het bankkantoor (ABN/Amro) in de winkelgalerij, probeert het met een promotiepraatje. „Van de ope ning van een postkantoor in de nieuw verbouwde The Read Shop f d-vA. Brasser, Van Diggele, Van Dalen en Van Hees (vanaf links) met elkaar in gesprek voor de winkels aan de Dirk Derdelaan. Foto Roei Dijkstra maken we een feest voor de hele winkeliersvereniging," Juwelier W. van Diggele, die met zijn vader de zaak drijft die pa 32 jaar geleden aan de Dirk de Derdelaan begon, is feller. Hij ver telt gedreigd te hebben met het opzeggen van het lidmaatschap van de winkeliersvereniging als er niet direct actie zou worden on dernomen. „Al vier jaar probeert de gemeen te ons in discrediet te brengen met de verspreiding van informa tie. dat de winkeliers ziel, moeten concentreren rond de Dr. Wiardi Beckmansingel. Dat kost ons klanten. Wij willen niet weg van de Dirk de Derdelaan. En dat is niet nodig ook, zo bewijst de keu ze van de PTT om zijn wijkpost kantoor van de Floris de Vijfde laan te verplaatsen naar een van onze winkels." W, J. van Dalen, drie maanden ge leden van een andere vestiging van de tijdschriften- en boeken- winkeiketen The Read Shop naar de Dirk de Derdelaan gekomen om de toevoeging van het post kantoor voor te bereiden, beaamt de gedachten van beide voorgan- gc-rs. Hecht blok D. van Hees van cafetaria Drie sprong, die net als de Visboetiek tegenover hem aan de zuidzijde van de parkeerplaats voor de win kelgalerij geen huurder is van Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen maar een particuliere zaak runt, vult zijn collega's aan. „Zeven jaar zijn wij aan het vech ten geweest om hier een vaste plek te veroveren. Twee jaar gele den is onze in steen uitgevoerde zaak met allerlei vergunningen van de gemeente gebouwd. Het is hier gezellig en dat willen we zo houden. Onze laan viert nu feest bij gelegenheid van de herope-» ning van de shop en de komst van een postkantoor. Wij doen hier al tijd alles samen. We houden acties en hadden pas ook weer een bra derie. We vormen een hecht blok var» winkeliers. Dat is heel bijzon der." Samenwerking met collega's van de andere winkelstroken aan Flo ris de Vijfdelaan, Dr. Wiardi Beckmansingel en Van Baerle- straat is er niet. „Daarvoor zijn de onderlinge afstanden te groot," licht Van Diggele toe. Hij verwijt de gemeente kritiekloos achter de 'naar een voorbeeld uit Breda overgeschreven' concentratie plannen te zijn gaan staan. „Wij zijn met onze lage huurprijs en vrij parkeren voor de deur te zeer een concurrent van het nieu we stadscentrum. Niemand horen we over garanties voor branchebe scherming. Evenmin wordt er ge sproken over zekerheden op het gebied van de nieuwe huren," zegt juwelier Van Diggele wiens klanten door de gehele regio wo nen. „Natuurlijk willen wij ook best een uitbreiding met nieuwe winkels tegenover ons," verklaart hij zijn begrip voor de instem ming van de winkeleigenaren van de Dr. Wiardi Beckmansingel met de gemeentelijke plannen. Brasser tenslotte: „Naar de ge meente toe ondernemen we zelf niets. Onze deur staat open en on ze vertegenwoordigster in de zo genaamde Begeleidingscommis sie is een trouw toehoorster, die regelmatig verslag uitbrengt. Kyk, elke winkelier beslist na tuurlijk voor zichzelf, maar op de vergadering van deze week bleek duidelijk de wil van alle achttien leden om met z'n allen te strijden voor het behoud van het gezellige karakter van onze laan." Maandag 14 oktober VLAARDINGEN Stadhuis. Inspraakavondoverhenn- richtmg Hoogstraat, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Vanuit Stravinsky, 20.15u. Kl.z. Internationale Kamer orkesten, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Conny Janssen danst, 20.15u. Popular. Popifitm, 21.30U. Dinsdag 15 oktober SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Zaal Middelhuyse. Informatie avond over nieuwe Algemene Bij standswet, 19.30u. ROTTERDAM Rotown. Voorronde Kleurrijk Talent, n.n.b. Ahoy. Fugees, 20u. De Doe len Gr.z. Kamerkoor StPetersburg, 20.15u. Dizzy. Klezmokum, 22u. Theater Zuidplein Gr .z. De Minnaar, 20.15u. Lantaren 1. Registraties, 20,30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Conny Janssen danst, 20.15u. Parkzicht. Talkshow Deel- derAtotZ, 21u. Popular. LezmgBNO Romeo Delta Café, 20u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting" (16) dag. 6.46-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2: 'Jude' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 3: 'De nieuwe moeder* (ai) dag. 1.15-4-6.45. 'Blind Date' (16) dag. 9.30. Cinerama 1: 'Indepen dence Day (12) dag. 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 2: The Rock' (16} dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cinerama 3: Twister' (12) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Crying Freeman' (16) dag. 6.45- 9.30,do.vr.ma.di.ookl.l5-4.Cine- rama 5: Two Much' (a!) dag. 6,45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Cor so: 'independence Day' (12) dag. 12-3-6-9.15. Imax Theater. 'Spe cial Effects' (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival llland' (al) dag. 3, za.zo.ma- .di.wo.ook 1. '2-in 1 show' (al) do* .vr.12. 'lndependenceDay'(12) dag, 5.15*9.15 zo. ook 10.15. Venster 1: 'Braking the waves' (16) dag. 7.30. Trainspotting' (16) dag.(ma.in V4') 10.30. Sneak Preview, ma. 10,30. Venster 2: 'Dorp aan de ri vier' (16) ma.di.wo, 7.30, do- .vr.zo.wo.ook2.30. 'Bad Boys' do.zo. 7.30, 'Silence' do.wo.10. 'Sne and he' vr. 7.30, di.10. 'House without a dining table' vr.10. Youth of Japan' za. 7.30,zo.l0. Twinsistersm Kyoto' za.10. The kil river' ma.10. Venster 3: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'Palookaviile' (16) dag. 8. 'Bro thers McMullen (ai) dag.(beh.ma.) 10. Lumière 1: 'De zeemeerman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: The Quest' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 3: Twister'- (12) dag. 6.45-9,30, do.vr.ma.di. ook 13.15-4, Lumière 4: 'Striptea se' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma- .di. ook 1.15-4. Pathé 1: 'Indepen dence Day* (12) dag. 11.50-2.50-6- 9.10. Pathé 2: 'Mission: Impossible* (12) dag.4,30-7.05-9.40, do. vr.ma.di.ook 11.20-1.55. Pathé 3: 'Phenomenon' (al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 11.15-2.15. Pathé 4: 'Dezeemeerman' (al) dag. II.25-2-4.35-7.10-9.45.Pathé 5: Twister' (12) dag. 11,20-1.55- 4.30-7.05-9.40. Pathé 6: Eraser' (16) dag. 11.50-2.20-4.50-7.20- 9.50. Pathé 7: 'A time to kill' (16) dag. 11.40-2.50-5.55-9. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day* (16) vr,za.00.15.Lumière2:Thequest' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: Twis ter' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Striptease' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za.4, zo.wo. 1.15-4. Calypso 2: 'Lang leve dekonmgin'za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'Ba be'(Nj za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper' za.zo.wo. 1,15-4. Lumière 3: 'Ittakes two' za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'AGoofy Movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: ToyStory'(N)za.zo.wo. 11.25-1.30. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 11.45- 1.45. Venster 1; 'James and the giant peach'zo.wo.2. Hoek van Holland D. van Wijn gaarden, deelraadslid van Hoeks Welzijn, heeft zaterdag een been gebroken tijdens een wedstrijd van een van de lagere elftallen van Hoekse Boys. Hoewel met een mobiele telefoon direct vanaf het veld via 06-11 een ambulance werd opgeroepen, duurde het welgeteld 27 minuten voordat Van Wijngaarden naar het ziekenhuis kon worden ver voerd. Voorzitter P. en fractieleider A van Os van Hoeks Welzijn, die als toeschouwer aan de kant stonden, hebben aangekondigd vragen te zullen stellen en maatiegelen te eisen tegen het late arriveren Dit is volgens het tweetal al een aan tal keer eerder gebeurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1