Ze heet niet voor niets 'Goudmijntje' Ancora heeft eerste punt binnen Alleen haiidbalvrouwen juichen Gretige Terry Coner uitblinker in Weert EN KNUPPE DAMSTP *'-&r EK-titel darts voorHoenselaar Volleybalsters tonen vechtlust BCR'91 zonder enig probleem Rugbyers zijn snel klaar Faalbeurt Van Drunen Basketbalpioeg weer compleet Verfrissend Rotterdam geeft hockeyzege op Den Bosch in laatste minuut weg Leonidas hoopt op betere tijden Waterpoloërs Rotterdam staan er weer Yankees in World Series Jörg de Cock tobt metnekblessure Spaan moet peentjes zweten voor schaaktitel Rotterdams Dagblad Maandag 14 oktober 1996 Donegal De Nederlandse dar ters zijn succesvol geweest bij de Europese titelstrijd in Donegal (Ier). Francis Hoenseiaar verover de de titel bij de vrouwen. In de fi nale versloeg de Rotterdamse de Engelse Deta Hedman met 4-3. Door de overwinning btyft ze eer ste op de wereldranglijst. By de mannen greep Roland Seholten net naast de titel. De voormalige wereldkampioen stond in de finale tegen de En gelsman Martin Adams gelijk in sets: 3-3. Zijn laatste dart miste echter het doel. waarna Adams de partij naar zich toetrok. Ook bij de koppels greep Nederland zilver. Raymond Bameveld en Braulio Roncero verloren in de eindstrijd van het Engelse koppel Fordham/ Adams (4-3). Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus blijven win nen. Al was de 3-2 zege op de re serves van Woerden nipter dan de 3-0 van vorige week op Rijswijk 2. Vooral in de door de Rotterdam- sen met 18-16 gewonnen vijfde set én tweede set (16-14) was het spannend. Alcazar maakte toen een 14-7 achterstand goed. Volgens aanvoerster Marye Ver beek gaf de 'vechtlust' van de Rot terdamse studentes uiteindelijk de doorslag. Toch had er voor Al cazar méér ingezeten dan de uit eindelijke winst over vijf sets die slechts twee van de maximaal drie eompetitiepunten oplevert. Maar na een 2-0 voorsprong viel Alcazar sterk terug. De vierde set ging zelfs verloren met 15-3. Rotterdam De badmintonners van BCR'91 blijven goed in het spoor bij Duinwijck 2. Zelf won nen de Rotterdammers met 6-2 bij Hoornse BV, Duinwijck klopte De Ritte met 5-3. Lijstaanvoerder in de overgangsklasse blijft Culem- borg 2. De winstpartijen kwamen van de mannendubbels en alle en kelspelen bij de mannen. Rotterdam De rugbyers van RRC hadden hun 30-0 overwin ning op de Delftse Studenten al bij rust binnen. De studenten wa ren toen immers door blessures niet meer in staat een eerste rij in de scrum te formeren. Zij gaven de ereklassewedstrijd op en verlo ren reglementair met 30-0. De ei genlijke stand was op dat moment 14-0. De rest van de tijd aan de Beekweg werd als een vriend schappelijke wedstrijd uitge speeld. Door concentratieverlies bij de Rotterdammers werd het toen nog 21-12, Door de vele Delft- se blessurebehandelingen was er in het veld een wat onvriendelijke sfeer ontstaan. Rotterdam staat op de tweede plaats in de ereklasse met tien punten uit zès duels. Rotterdam Charlois heeft in de derde ronde van de damcompeti- tie tegen Astra Informatica uit Til burg een 10-10 gelijkspel behaald. Lange tijd keken de Rotterdam mers tegen een achterstand aan. Pas laat in de wedstrijd, toen oud- Surinaams kampioen Jagdies Sheoratan in een half-open klas sieke partij in de tijdnoodfase met een lichte combinatie vernieti gend toesloeg, leken de kansen, zich te keren. Ruud van Drunen wist een gewonnen stand echter niet in winst om te zetten, waar door aan een gelijkspel niet viel te ontkomen. Constant verloor in Enschede met 164 van EDC. Beide clubs begon nen zonder puntverlies aan de wedstrijd. Aanvankelijk zag het er hoopvol uit voor het Rotter damse dam tiental, Maar het was dramatisch om te zien hoe de Rot terdammers hun stellingen verp rutsten. RotterdamCor Jansen, de coach van de basketbalsters van Idétra- ding/RB, kan weer opgelucht adem halen. Zijn ploeg is einde lijk weer compleet, nu ook Robina Breeveld en Antoinette de Koning van de blessurelij st geschrapt kunnen worden. De Rotterdamse basketbalformatie was tegen de reserves van Hoofddorp dan ook oppermachtig en won na een 38- 19 ruststand met 8046. Ria Hoog land scoorde 23 punten. Door Paul van den Bosch Rotterdam Grappen met namen zijn niet al tijd leuk. Maar die over Mijntje Donners was deze zomer even treffend als voor de hand lig gend. Al veroverde het Nederlands hockey team tijdens de Olympische Spelen niet de eerste maar de derde plaats in de rangschik king - Donners voornaam werd vanwege haar belangrijke doelpunten in Atlanta ver basterd tot Goudmijntje. Aan de Rotterdamse Beekweg Karlijn Patri blies de nog half geblesseerde aanvalster van Oranje en hoofd klasser Den Bosch die bijnaam nieuw leven in. Een halve minuut voor tijd poeierde Donners alsnog de gelijkmaker (1-1) achter Rot- terdam-doelvrouw Evelien de Haan, op het moment dat de thuisclub al rekening hield met de derde competitiezege in negen dagen tijd. HC Rotterdam gaf het zélf uit handen. Het balbezit was immers voor de ploeg die met 1-0 leidde, maar toen was Boukje Vermeulen zo vriendelijk een vrije slag in ei gen cirkel recht op Dillianne van den Boogaard te plaatsen. „Ik kon zelf niet geloven wat er ge beurde," stamelde deze. „ïk hoor de dat er nog vijftien seconden te spelen waren en ik werd zó aange speeld. Door mijn tegenstan der..." Van den Boogaard tikte meteen de assist op Mijntje Don ners die knap in de draai scoorde. Weg derde overwinning, weg tweede plaats, goedemiddag Goudmijntje! In één seconde deed Vermeulen haar goede spel teniet. Huilend zocht ze na het slotakkoord de kant op, haar tranen drupten op het zondagse pak van coach Rob bert Paul Aalbregt. Die nader hand zei: „Liever helemaal niet natuurlijk, maar ik heb liever dat het hóar overkomt, als routinier, dan een meisje van zestien. Die is meteen een heel seizoen van slag." Hoewel de 1-1 een betere eind stand was dan een Rotterdamse overwinning, was de late gelijk maker sneu. Zo veel kansen had de verdediging van libero Ver meulen niet weggegeven. Hoewel Mijntje Donners in de eerste helft de pech had dat ze tot twee keer toe de buitenkant van de paal trof, werd ze goed aan banden gelegd door Ellen Henket. „Logisch," mopperde Siegried Aikman, de trainer van Den Bosch. „Datmeis- wipt de bal overaoel- vrouw Jac queline Toxo- peus van Den Bosch heen zaïMMii waS! maar de nzet zou naast gaan. De na tionale goalie h e d Rotter dam ndeeer ste helft een aantal keren van scoren af. Foto Fred Emst/Cor RotterdamJohan Wolthuis hoopt dat na de 2-ï zege op Gooische betere tijden aanbreken voor Leonidas. - De trainer had een aantal nieuwe spelers ingepast, maar ging er wel vanuit dat zijn ploeg eerder inge speeld zou zijn. Het probleem bij Leonidas ligt bij de aanvallers die veel te weinig scoren. Ook tegen Gooi sche, bepaald geen hoogvlieger in de overgangsklas se, kwam dat tot uitdrukking. Het overwicht van voor rust kon alleen in een enkele treffer van Albert Bruggeman worden omgezet. In de tweede helft verhoogden de Rotterdammers het tem po, maar dat leidde opnieuw niet tot het gewenste re sultaat. Pas nadat Albert Bruggeman voor 2-0 had ge zorgd, kreeg Leonidas meer mogelijkheden. De Rot terdammers vonden het echter welletjes en gaven het initiatief uit handen. Dat leidde voor het doel van Leonidas tot hachelijke situaties, waaruit een mi nuut voor het einde werd gescoord. Victoria had weinig in de melk te brokkelen tegen Alkmaar. De Noord-Hollandse ploeg, die vorig jaar de hoofdklasse op doelsaldo miste, was over alle li nies sterker. Dat resulteerde in een snelle 4-0 voor sprong, die na rust werd uitgebouwd tot 6-1. Vanaf dat moment hervond Victoria zich en kwam nog te rug tot 74. Bij de Kralingers moest trainer Frank van Duïvenbode door aanmerkingen op de leiding achter de afrastering plaatsnemen. „Mijn opmerking viel terecht niet in goede aarde bij de scheidsrechter. Ik had gewoon m'n mond moeten houden." Voor Victo ria scoorden Cees Kruythoff (2x) en Thijs Stoop. In de andere overgangsklasse deelde HC Rotterdam de punten met Laren: 2-2. Door het gelijkspel lopen de hockeyers van de Beekweg precies één op één: vier punten uit evenzoveie duels. Het vrouwenteam van Victoria startte tegen Gooi sche zo traag, dat het bij de rust tegen een 0-2 achter stand aan keek. Pas na de nodige omzettingen in de •tweede helft was Victoria bereid de schouders er weer onder te zetten. Dat leidde tot treffers van Bri gitte van Zon en Jennifer de Poorter: 2-2. je mocht alle middelen aanwen den om Mijntje af te stoppen. Een aanvalster als Donners wordt niet in bescherming genomen. En ze speelde door een knieblessure al op halve kracht." 'Leuke ploeg' Maar hij had ook lovende woor den voor de dub, waar hij in een niet eens zo'n grijs verleden het mannenteam leidde. „Rotterdam wü hockeyen," zei Aikman. „Een leuke ploeg." Een jonge vooral, met een gemiddelde leeftijd van precies negentien lentes. In het zadel geholpen door de zes pun ten uit de eerste vier duels, maar coach Aalbregt was de eerste om te erkennen dat dat wedstrijden tegen de mindere goden in de hoofdklasse waren. „Tegen Den Bosch begint de competitie pas," zei hij vooraf en het resultaat mocht er zijn. In de eerste helft waren het initia tief en de kansen voor Rotterdam dat echter de a la Jan Jongbloed offensief keepende Jacqueline Toxopeus telkens op haar weg vond. Annemarie Ronde, Simone Martens en Fiorien Cornelis wa ren allen dicht bij de openings treffer. Rotterdam combineerde snel en heeft met Petri en Ronde spitsen in huis, voor wie de af schaffing van de buitenspelregel een zegen moet zijn geweest. Cor nelis zag haar derde strafcorner nog boven Toxopeus op de lat ket sen, maar daar stonden de twee slagen van Donners aan de ande re kant op de paal tegenover. Merkwaardig genoeg leverde de tweede helft veel minder moge lijkheden op. Beide ploegen kre gen ieder ook maar één strafcor ner, hoewel het arbitersduo Vinju/ Zijlstra er mei gemak méér had kunnen geven. Toch leidde die ene korte hoekslag de Rotterdam se openingstreffer op. Een variant (met nu de inslaande Janneke Schopman) leidde tot een scrim mage voor het doei van Toxopeus, waaruit Karlijn Petri als winnares te voorschijn kwam: 1-0. Niet klagen Een kwartier restte Den Bosch voor de gelijkmaker. Kansen le verde het Brabantse offensief niet op. maar Rotterdam mocht niet klagen dat het twee strafcorners bespaard bleef. Tótdat Boukje Vermeulen werkelijk uit het niets tot haar misslag r,wam. Rotterdam krabbelde snel uit het tranendal, in de wetenschap dat een tegenstander als Den Bosch van een ander kaliber is dan clubs als Bloemendaal en Oranje Zwart. „Ik ben zeer tevreden," zei coach Aalbregt, die slechts één angst heeft: blessures. Deze competitie in de hoofdklasse, de race om de play-offs, moet de als altijd in driedelig grijs gestoken oefen- meester met slechts dertien speel sters afwerken. Rotterdam Ook in de vierde competitiewedstrijd konden de handbalsters van Broekhuis'An- cora niet tot winst komen. Het Haagse Hellas bleef met 15-15 op de been in sporthal IJsselmonde. Bij de mannenploeg van Atomi- um'61 loopt het nog goed, getuige de 32-23 nederlaag tegen DES!72. De vrouwen van Ancora gingen zaterdagavond naarstig op zoek naar de eerste zege, maar daaraan wenste Hellas niet zonder slag of stoot mee te werken. Kwalitatief was het duel niet hoogstaand, maar de spanning vergoedde veel. Tot vlak voor tijd was het onzeker welke eredivisionist de wedstrijd winnend zou afsluiten. Ancora had de beste papieren, want tien minuten voor tijd stonden de Rot- terdamsen met 14-12 voor. Hellas kwam echter terug tot 15-15, waar na de thuisclub in de laatste se conden een strafworp kreeg. Deze werd echter gemL Ancora heeft pas één punt uitvier wedstrijden en blijft fors achter bij de verwachtingen, die op het behalen van de play-offs zijn ge baseerd. Productiefste speler bij Ancora was Nicoleta Boriceanu, die zeven keer doel trof, waarvan vijf treffers uit een strafworp. Ook Atomium'61 kon niet tot winst komen. Na de forse neder laag tegen WIK vorige week (16- 28) was nu streekgenoot DES'72 veel te sterk: 32-23. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, maar vlak voor rust was even de contro le weg en liep DES uit tot 14-11. In de tweede helft werd de af stand geleidelijk groter en kwam Ancora's Bianca vanTtlborg glipt langs een verdedigster van Hel las. Foto Fred EmstfCar Vos Atomium eigenlijk niet meer in het spel voor. De mannen van Ato mium hebben nog steeds een pro bleem met de gewijzigde tactiek van trainer Lotfi Ben Salah ten opzichte van vorig jaar. In het afsluitende weekend van de eerste helft van de veldcompe- titie behaalden de mannen van Snelwiek een eenvoudige 20-13 zege op Hercules, waardoor de strijd om de eerste plaats zeer spannend blijft (met Gemini en Animo). Bij de vrouwen won An cora 2 eindelijk weer eens en her stelde het zich van een desastreu ze competitiestart: 12-13 winst in de uitbeurt bij Gemini. Rotterdam In de Europa Cup konden de Nederlandse hand- baldubs weinig succes vieren. De enige overwinningen kwam op naam van de vrouwenploegen van Swift Roermond en E O. De landskampioen startte het Europa Cup-toernooi met een ruime zege op IFK Helsinki: 25- 9. Ook E&O (EC II) was in eigen huis succesvol: 26-18 tegen Ver- ias uit Griekenland. De handballers van E O zijn het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen daarente gen begonnen met een zware ne derlaag. De uitwedstrijd tegen Granitas Kaunas werd met twin tig doelpunten verschil verloren: 33-13. Zaterdag is de return in Emmen. Peter Portenden werd in Litouwen topscorer van de Drentse ploeg met zes .doelpun ten. Aalsmeer verloor in het toernooi voor bekerwinnaars de thuis wedstrijd tegen Bidasoa uit Spanje met 30-22. In het Europa Cup 3-toemooi verloor V L met 22-18 van het IJslandse Stjaman. In het City-toernooi, ook wel te beschouwen als de Europa Cup 4, verloor ook Sittardia zijn uitwed strijd, met één doelpunt verschil van Palamano Teramo. Rotterdam Na twee competitieronden is het waterpoloteam van Rotterdam in de top van de tweede klasse A terug te vinden. Het is een groot verschil met vorig seizoen. De gradatieproblemen lijken nu verleden tijd, want in Haarlem behaalde Rotterdam bij NVA/HHC de tweede zege (8-6). De Rotterdamse revival is onder meer te danken aan de nieuwe trainer Krijn de Heer. „Hij heeft er goed de wind onder," vindt routinier Dino Dijksman. Ook de te rugkeer van Pim Bouwman heeft Rotter dam goed gedaan. Bovendien is uit het tweede team een aantal karaktervolle po- loërs overgekomen. Toch verliep het duel met NVA/HHC niet van een leien dakje. Weliswaar kon een snelle 3-0 voorsprong worden veroverd, maar vervolgens legden de Rotterdammers het loodje tegen het fysieke 'geweld' van de thuisclub. In het vierde en laatste part was Rotterdam daarop beter ingesteld, zodat een 3-6 achterstand in een 8-6 zege kon wor den omgezet. Eelco Vrolijk (3x), Dino Dijks man (3x) en Pim Bouwman (2x) waren de Rotterdamse schutters. Spartaan staat in 3E een moeilijk seizoen te wachten. Coach Leo Hendriks beschikt over een te smalle selectie. Als een deel van zijn basis een periode op de bank uitrust, heeft dat meteen consequenties. Bij Posei- don'56 raakten de Rotterdammers in de slotfase het spoor bijster. Weliswaar kon in dat vierde part nog wel de gelijkmaker (44) worden geproduceerd, maar daarna was de accu leeg. De Ridderkerkse debutant be haalde op die manier een betrekkelijk een voudige zege: 7-5. Alleen Reyer van Middel koop (2x), Arjan Merks (2x) en Ingmar van Gelder troffen de roos. RWV deed het in de derde klasse E niet veel beter door in Den Haag met 14-9 te verliezen. Het was voor de Rotterdamse Watervrienden eveneens de tweede nederlaag op rij. Door Nick van der Sluis Weert By alle voldoening over de overwinning van Idétrading/ RB (64-72 in en tegen Weert) ver loren de Rotterdamse basketbal lers de realiteit zeker niet uit oog. De winst was nuttig, maar de wij ze waarop de overwinning vorm kreeg, verdiende bepaald de schoonheidsprijs niet. De wed strijd zelf óók niet. Weert-coach Cor van Es gewaagde na afloop van 'een tegenvallende prestatie tegen een directe con current waarvan je thuis zeker be hoort te winnen'. De vreugde in het Rotterdamse kamp was na af loop ingetogen, meer niet. Dat de Limburgers de winstkansen - als zij die al kregen - lieten liggen, kwam door gebrek aan samen werking in de Weertse ploeg. Waarin de solerende Amerikanen - drie om precies te zijn - door het noeste verweer van de Rotter damse ploeg degelijk aan banden werden gelegd. Dit seizoen is de mogelijkheid in de Nederlandse competitie inge voerd om met drie buitenlanders te spelen. Weert werd aan het be gin van het seizoen fors getroffen door een uittocht van vijf spelers en intern kon dat personeelspro bleem niet opgelost worden. Be gerig werd naar de mogelijkheid gekeken om drie Amerikanen op te stellen. En toen te elfder ure ook nog een geldschieter gevon den werd (een hoofdsponsor ont breekt na jaren bij Weert), konden naast blijver Anthony Williams ook Jeff Chambers en schutter Jason Landsdown worden gecon tracteerd. Dat drietal moest de kern van het Limburgse verweer gaan vormen, slaagde daarin de vijf voorgaande wedstrijden (met aanspreekbare successen tegen Donar en Den Helder vers in het geheugen) ook in, maar werd zaterdagavond door Idétrading/RB genadeloos een halt toegeroepen. Met puur werk- basketbal, anders kon en mocht het niet worden genoemd, maar wat is daarop tegen? De Rotter damse formatie beheerste het wedstrijdbeeld en hield met name het Amerikaanse trio aardig uit de schijnwerpers. Schotpercentage Al snel werd door de Rotterdam mers in De Boshoven een lichte voorsprong opgebouwd (6-13 na ■rijf minuten) die de basis bleek te zijn voor de zege. Bijna niets kon Idétrading/RB verontrusten. Het matige schotpercentage niet: 41 procent (28 uit 68), maar Weert schoot met 36 procent nog bedroe- vender. Het uitvallen van Sander Kales evenmin en de twee drie punters van Ad Schepers, die Weert van 55-63 op 61-64 zetten, brachten de ploeg van Sikking ook niet in verwarring. De rentree van Terry Coner, nog wel geblesseerd maar gretig om weer te spelen, bepaalde uiteinde lijk de Rotterdamse winst. Bijna alle aanvallen liepen via heni. Soms wel eens te nadrukkelijk, want wat meer persoonlijke tri omfen zullen hem zeker niet mis gund worden. BS Weert-Idétradine 64-72 (37-38). Scores: Weert: Landsdown 15, Chambers 12. Idé trading: Moore 20. Coner 15. De Graaf 14, Van Maren 12 New York De New York Yankees hebben de World Series bereikt. In de vijfde wedstrijd van de play-offs in de American League versloegen de honkballers de Baltimore Orioles met 64. De New-Yorkers wonnen de best-of-seven series met 4-1. In de National League hebben de St Louis Cardinals een goede stap gezet in de richting van de World Se ries. In het vierde duel met de Atlanta Braves won nen de Cardinals met 4-3. Het was de derde overwin ning voor het team dat de serie leidt met 3-1 TilburgOndanks het uitvallen van Jörg de Cock is FVT/Visser er toch in geslaagd om de aanval van Ire ne af te slaan. De Rotterdamse tafeltennissers keer den met een 34 zege terug. De Cock tobt met een nekblessure, die hem in mei tij dens de bekerfinale ook al parten, speelde. Donder dagavond kreeg hij opnieuw last van de bléssure, die zich naar zijn schouder uitbreidde. Na behandeling door de masseur waren de klachten niet weg en le ken zyn speelkansen niet groot. Coach Alfred de Jong zou dan als invaller optreden, maar na dewarming-up wilde De Cock toch proberen om minimaal een partij te spelen. Dat lukte, want na het verlies van Ronald Vijverberg op Jos Verhulst (19-21,21-18 en 22-20), bracht De Cock tegen Reinier Poetzei (21-17,14-21 en 17-21) de stand weer op gelij ke hoogte: 1-1. Dat ging uiterst moeizaam, omdat hij onder meer to taal niet kon doorspinnen. Waarop werd besloten dat De Cock zijn partij tegen Verhulst zou opgeven. On danks dat verliespunt en ook het verlies van het niet op elkaar ingespeelde duo Ronald Vijverberg/Michel de Boer in het dubbelspel, trok FVT toch nog aan het langste eind. Michel de Boer zegevierde in drie ga mes over Frank Boute en in twee over Poetzel. Vij verberg had in de voorlaatste partij ook van Boute (21-10,14-21 en 18-21) weten te winnen. De achterstand van FVT op Irene bedraagt nu nog slechts twee punten, waarbij de Rotterdammers één wedstrijd minder hebben gespeeld. Zaterdag kan FVT de kop overnemen, als er thuis tegen het onder- aanstaande Odion wordt ingehaald. Na een slechte start heeft Twenty One Up zich goed hersteld. Zaterdag werd met 4-6 gewonnen in en te gen Huizen, waardoor de Rotterdammers van de zes de naar de vierde plaats zijn teruggekomen. Onno Trip en Niels van der Wal scoorden twee keer en bei den in de dubbel, terwijl Peter van der Weide één par tij op zyn naam bracht. De vrouwen van FVT/Visser doen een gooi naar de derde divisie. De Rotterdam- sen wonnen tegen Qlympia (4-6) ook hun vierde wed strijd. Tanja Revet, Elise Versteeg en Esther van der Sluys wonnen ieder twee keer. Tijdens het clubkampioenschap van FVT/Visser is Michel de Boer er niet in geslaagd om zijn titel te pro longeren. Tn een spannende finale nam Ronald Vij verberg de titel over. Omdat Jörg de Cock zich afhad gemeld met zijn nekblessure, was al duidelijk dat De Boer en Vijverberg elkaar in de finale zouden treffen. In drie games (21-13,15-21 en 21-18) won Vijverberg. Door Henny Vijgeboom Rotterdam Nathanaël Spaan (ELO-rating 2137) heeft in de tweede barragepartij tegen Mark Trimp (2110) om het kampioenschap van de Rotterdamse Schaakbond peentjes moeten zweten. Hij kwam met wit al in de openingsfase van een Siciliaan zowaar twee pionnen achter, maar Trimp raakte door de weelde zodanig van stuk dat hij een remise-eindspel overhield. Spaan, die de eerste partij had gewonnen, nam de ti tel over van Gert Timmerman. De twee waren in het toernooi in augustus met 51/2 uit 7 partijen op gelij ke hoogte geëindigd. De nieuwe kampioen mag deel nemen aan de voorronden van het nationaal kampi oenschap. Trimp blijkt een goede verliezer. „Spaan heeft de titel terecht behaald, omdat hij zich tegen mij voor de zoveelste keer uit een netelige situatie wist te redden," loofde hij zijn rivaal. Harmen Jonkman (2318) heeft met de droomscore van 7 uit 7 (20 minuten bedenktijd) het Elfde Hoog vliet toernooi op stelten gezet. De 21 -jarige 'amokma- ker', die een aanbod afsloeg om voor Rotterdam in de meesterklassse van de KNSB-competïhe zyn kun sten te vertonen, bleef anderhalve punt voor op Bru no Carlier (2354). Gert Timmerman (2302) werd derde met 5 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3