Spe Juventus bezwijkt onder pressie PPSC vergeet aan doelsaldo te denken Kwaal is bij basketballers bekend, de remedie nog niet Falend MW'27 krijgt het deksel op de neus 'M Strafschop nekt Deltasport HBSS schiet te Iaat wakker HVO naar huis met gelijkspel Theo Smit breekt been Zwaluwen laat puntje liggen lp Excelsior Maassluis raakt de kluts kwijt Volleybalsters Rijnmond wachten op eerste zege Barry Knipscheer op Schaap kan GTB niet heipen HSC 'vergeet' te winnen Hoekers laten punt liggen Twee treffers Ronald Palsrok ODC pikt weer punten mee Bolijn scoort er op los -48 i i ft" Maandag 14 oktober 1996 Vlaardingen Deltasport wacht nog altijd op de eerste thuiszege. De Vlaardingers dachten zaterdag tegen KMD lange tijd dat het dan eindelijk zo ver was, maar ze za gen in de blessuretijd alsnog de 2- I voorsprong veranderen in een gelijkspel (2-2). Door een bal die via een verdediger in het doel ver dween, werd Deltasport met een achterstand geconfronteerd. Een soortgelijke treffer, maar dan aan de andere kant, betekende na rust de gelijkmaker voor de thuis ploeg. Bouchriet hielp Deltasport vervolgens aan de leidingen in de Broekpolder werd aan een over winning gedacht. Omdat de arbi ter in de extra tijd een handsbal had gezien, mochten de bezoe kers vanaf elf meter de gelijkma ker scoren. Als gevolg van die be slissing ontstond op het veld nog een opstootje waarop de scheids rechter er maar meteen een eind aan maakte. Er werden vier Delta- sporters op geel getracteerd. Monster—Een slechte eerste helft is HBSS zaterdag in de uitwed strijd tegen Monster zwaar opge broken. De Schiedammers slaag den er niet in de voor de rust op gelopen averij ongedaan te ma ken en verloren met 4-2. Ondanks de 'investeringen' pres teert HBSS tot op heden beneden de maat. Faust van der Meer kwam ditmaal wel aan scoren toe, maar veel waarde had zijn treffer niet Het ontbrak de ploeg van trainer Jos Houweling aan de juis te scherpte. Ton Remmers en Kees van de Kruk hielpen Mon ster aan een 2-0 voorsprong, waar na Maurice van de Put de rust stand (2-1) bepaalde. Doordat HBSS na de thee op jacht ging naar meer, kon de thuisploeg naar hartelust naar 4-1 counteren. Van der Meer maakte er tenslotte 4-2 van en kreeg evenals Eric Olivier een gele kaart. Pijnacker—HetVIaardingse HVO heeft weer genoegen-.moeten né men mét' een 'puritendeling. De équipe van trainer Dick Suiker keerde na het duel tegen DSVP met een 2-2 gelijkspel huiswaarts. Nadat' Mare Maats en met een schitterdende kopbal HVO aan de leiding had gebracht, kwam de thuisploeg voor de thee nog op ge lijke hoogte. Vijf minuten na de hervatting hielp Mare Maatsen zijn ploeg uit een voorzet van Na- jim Nasri wederom aan een voor sprong, Verdediger Peter Simons had na een solo oog in oog mét de doelman de derde Vlaardingse treffer op zijn schoen, maar faal de. Uitgerekend na dat' moment viel de gelijkmaker. Simons moest in Pijnacker ook nog eens een gele' kaart incasseren, evenals zijn teamgenoot Berry Sala. -Het duel tegen SSS is zaterdag voor koploper WK op een -tegenvaller uitgedraaid. De ploeg van trainer Aad de Held leed een gevoelige 3-2 nederlaag in Klaaswaal en voorlopig Theo Smit missen. De aanvaller liep bij een grove overtreding een gebro ken been op. Rob Smallegange, weer helemaal fit, opende de sco re. Twee minuten voor de rust egaliseerde SSS de stand en de na de thee werd het zelfs 2-1 uit een strafschop veroorzaakt door Wil lem van Baarle. Theo Smit zorgde voor de gelijkmaker uit een voor zet van Marco Hein, die geel kreeg wegens aanmerkingen op de leiding. Waar WK in het slot dp de winst loerde ging SSS er mee vandoor. Sassenhefm Zwaluwen Vlaar dingen lijkt een 'pingel-syn- droom te hebben. Faalden eerder dit seizoen Johan Hammerstem en Brian Witteling vanaf elf me ter, tegen Ter Leede zag Arjan van den Bosch zijn strafschop ge stopt. Zo werd het achteraf geen gelijkspel maar een 2-1 overwin ning voor gastheer Ter Leede. Zwaluwen keek bij rust tegen een 1-0 achterstand aan die na de thee werd verdubbeld. Vijftien minu ten voortijd faalde Van den Bosch vanaf de stip, Witteling scoorde nog wel voor de Vlaardingers, maar zijn treffer kwam de laat. In totaal werden zeven bekeuringen uitgedeeld. De 'Zwaluwen' Martin van Ballegooijen, Aijan van den Bosch, Brian Witteling en Jeffry Noordzij werden getracteerd op Door Roland van Wageningen Schiedam Met twee punten uit vijf wedstrijden behoort Ju ventus vooralsnog tot de zwakkere broeders in de promotiedi visie. De kwaal is inmiddels wel bekend, de remedie nog niet. Ook onder eerstejaars coach Arjan de Bruin spelen de Schiedammers winnend basketbal wanneer het tempo laag ligt en de centers in stelling gebracht kunnen worden. Maar anders lukt het niet. Tegen koploper Prisma College ging het zaterdagavond in de Margriethal lange tijd goed, totdat de Utrechters halverwege de tweede helft de druk opvoerden: 68- 71. „We controleorden de wedstrijd en het tempo dertig minuten lang," analyseerde De Bruin met een zuur gezicht. „Toen schakel de Prisma College over op een pressieverdediging en verzand den wij in chaos. We kregen de bal wel over de middellijn, maar daar na kwam de verkeerde man in balbezit en kwam de bal niet meer bjj onze centers. En daar ligt onze kracht. In de toekomst zullen ook de guards en forwards meer drei ging moeten tonen en meer scho ten moeten nemen. Dat is een kwestie van zelfvertrouwen." Zelfvertrouwen kunnen de Schiedammers, die twee jaar gele den nog op rayonniveau acteer den, putten uit de wijze waarop de lijstaanvoerder uit Utrecht werd bestreden. Na een moeizaam be gin legde nieuweling Newton Va lies schutter Peter Regterschet aan banden. Juventus sprong slordig om met balbezit: Maar wanneer de1 centers Attila Gul tuna en Jan Stolk de bal kregen, liep de aanval negen van de tien keer goed af. Gultuna (negen pun ten) was voor rust het produk- tiefst, Jan Stolk (13) erna. Ook for wards Vladan- Jankovic liet 13 punten optekenen. De gastheren leidden teij de intermissie "dankzij goede 'rebounding' en een buiten gewoon hoog schotpercentage: 36- 34. In de openingsminuten van de tweede helft experimenteerde Prisma College met een 1-3-1-zo ne. Met desastreus gevolg, want Juventus creëerde in die fase een uitstekende uitgangspositie voor het eindspel (49-38), Juist op tijd greep de Utrechtse coach Carlo Rizzone in. Hij liet zijn ploeg een zeer felle 'full court press' spelen en daarmee stelde Prisma College binnen, twee minutén orde op za ken. Ronald van Ooijen en Wim Doornik leden balverlies, waarop center Theo de Bruin (22 punten) voor de gasten scoorde: 51-53. In die hectische fase wist Juventus de vijandelijke speelhelft nauwe lijks te bereiken en liep spelver- delder Doornik zelfs tegen een op zettelijke fout aan. „Ik wilde vrijlopen, maar werd vastgehou den. Daar traden de scheidsrech ters onvoldoende tegenop." Aansluiting Dankzij de balvaardige Newton Valies kreeg Juventus de zware pressie langzaam maar zeker on der controle. Omdat de Utrechtse voorsprong nooit meer bedroeg dan acht punten, zat een Schiedamse come-back er nog al tijd in. Coach De Bruin leefde dan ook tussen hoop en vrees: „Ik bracht kleinere mensen in het veld en daarmee hervonden we de aansluiting. Maar we wisten niet door te drukken." Juventus naderde de opponent tot op een punt (68-69), Maar in de slotminuut schoot Valies een 'pudding' en maakte de sierlijke forward een fatale overtreding. Via vrije worpen bepaalde Utrech ter Ton de Ridder de eindstand. „We hadden deze echt moeten winnen "verzuchtte de verslagen center Ronald Jonkman de heer sende opinie. Eerder deze compe titie verloren de Schiedammers met vijf punten (Flyers), drie pun ten (René Coltof 2) en zeven pun ten (Unlimited). Telkens werd een korte fase van chaotisch basket bal in de tweede helft Juventus fa taal. In het Schiedamse collectief draaien de van Rotterdam-Zuid overgekomen nieuwelingen New ton Valies en Jeroen van Schaïk nog niet op volle toeren - net als de meeste andere Juventus-spe- iers overigens. Valies is verdedi gend en opbouwend sterk, maar toont zich in de afronding een on voorspelbare, grillige speler. Van Sehaik moet nog wennen aan zijn rol bij Juventus. Vorig jaar bij RZ deed de schutter alles wat hij wil de. Nu moet hij de centers voeden en de juiste schoten kiezen. Ta ken die de forward tegen Prisma College nog niet goed uitvoerde. Voorlopig moet de ploeg van" Ar jan de Bruin nog wennen aan het hogere niveau en aan elkaar. Attila Gultuna grijpt een rebound in de wedstrijd tegen koploper Prisma College. De atletische center van Juventus bewees met diverse scores in de eerste helft zijn waarde, maar viel na rust stil. Foto Peter MollkenBoer poorErwin van der Leé slotfisefran aantal opgelegde kansen-te mis- - semj^emktddie'zich' daar eindt „neergezet',De ,Schié$ammërav jlirotoén^aflbleenitóès^ Wfm. 'de i wedstrijd iBruijn 'zijn' ïl^Caiofféens pp.de feiten gewezen. Slechts bij een "zége zou,'PPlweer één rol van beft ftekenis spelen. De wumëndetral-'" finer-' kreég.ljw|deféÖ(^ want de koplopers verloren. Al- leen de eerste helft leek géén van "zijn spelers' de inhoud vair zijn i/praatje-vooraf te beseffen. De aansluiting en-de agressie in de. duelsontbraken waardoor een t gezapig potje voetbal ontstónd eni daar werkte Züldland dapper aan -f p mdnutén voor/de rust was de eerste grote kans te notómRuud opden Brouwpas- seeMéy.:heel /gemakkelijk,': Jaap ftKyöèl en zag Zakaria Mehjed I b op' dé rand/Van de zestien vrij 'Stean.JDe spits van PPSC, tevens - de beste man;vpjbet veld, faalde ftedtóoog'in 'oog,met doelman-;." 'ïnde rust kon Ron dé Bruijn zijn': ftvisie géven op wat allemaal fout f was gegaamvJfc blijf óp de orga- "fmsatiehameren. Als iedereen dej- vnen .wij verschrikkelijk ;goéd' voetballen" PPSC 'het-dat'de r tweede helft ook zien, al kwam fchet dankzij eèn gelukje op voor: sprong. Doelman Marcel ven MeurS A-as d» ff dr öpspringende ring dat hij de bal door zijn han den .liet glippen. ;Dè jonge An: dries Klaa ssen bedacht zich geen moment en knalde de bal uit een ••h'élyë-draai'tegen de touwen: 1-0, - VbTmmütóri later redde Erik van ;'Krogl|ft;de thuisploeg door een' Uit' de 'daaropvolgende counter dook Ruiger Zijdenbes alleen v^fdëuit; zjjh -dóet stormende keeper óp en' lobtè hij fraai de 2-0 Het gemalp waarmee de voor- echter vctor* overmoed waardoor ZufdlahdTeriigkwam in .'dé wed- strijdJArièvan Smtmaartensdijk op Dennis Molengraaf. De invalt Ier raakte de bal; niet, maar kee per Marco van Veen stond wel op het verkeerde been waardoor de bal 'zomaar* binnen stuiterde. Van Veen maakte zyn fout'mim- schoots goed' door tien minuten later Dennis Molengraaf van sco ren af ;te houden'nadat' Remco van der Lugt evèn gemakkelijk dacht te;verdedigen. Geschrok ken gooide PPSC het tempo weer omhoog.-Pas' tien minuten voor tijd liet Andries Klaassenzien dat je niét over alles na hoeft te den- kenV Want door het getreuzel van Ruud op den Brouw kon doelman Marcel van Meurs nog ingrijpen maar tegen de schuiver van An dries IQaassen had hy geen ver weer: 3-1. Kansen-kreeg PPSC daarna nog genoeg. Zakaria Mé- b hjed schoot gehaast over, Rutger Zijdenbos zag zijn. schot-,.;voor langs stuiteren en Eric van Har- melen trof de Zuidland sluitpost Van Meurs. Alleen invaller Rem co Magni schoot nóg met scherp: ''4-1.;'-"'"ft riftftftft PPSC-Zaidland 4-1 ((H)). 5ö. Andrite Klaassen 1-0. .60, Rutger Zijden bos 2-0,85. Arie van Sintniaartcnsdük 2-t. 80, Andriea Klaassen 3-1.88. Remco Magni4-1. Bijwm* derheden: De PPSC'erS Eric van Harme ien. Rutger Zijdenbos en Jeremy Hage- slein kregen geel van arbiter De Kruyf evenals Henk Nuijten en Wim Pronk van Zuidland. PPSC: Van Veen, Van der Lugt, Van Har- melenHagestein, Van Krngtea Op den Brouw, Van Vliet. Klaassen (65. Remco Magni), Zakaria Mehjed, Van Lelieveld, Zijdenbos (85. Said Mehjed). Zuidland: Van Meurs, Nuijten, Cees Be vaart, Arie Bevaart, De Leeuw van Ween- en. Jaap Kweeke) (45..Molengraaf), De Heer, Pronk. Kunst, Van Smtmaartens dijk. Jan Kweckel. Maasland MW27 miste tegen JAC onnoemelijk veel kansen en tot de ontzetting van de Maaslan- ders vuurden de tegenstander met meer scherpte. Zodoende gingen de bezoekers er met de be paald niet verdiende overwinning (1-2) vandoor. Ondanks een waar bombardement, datzich ongeveer de hele tweede helft afspeelde, op het doel van de Haagse opponent bleven de Maaslanders puntloos achter. „We kregen kansen zat," klonk het teleurgesteld uit de mond van MW27-trainer Leon Booy, „maar dan moetje ze er wel inschieten." Reeds vanaf de aftrap luidde Cor van Hoeven, de buitenspeler die bijkans bij elke aanval van de thuisploeg was betrokken, het kansenfestival in. De inzet van de kleine dribbelaar belandde voor de voeten van Ronald van de En- de, die de bal met zijn rode voet balschoen over het doel tilde. Dieter Koenen wasook niet scherp genoeg nadat hij via een één-tweetje met Van Hoeven al leen voor doelman Ronald Stein hauer de bal op diens lichaam schoot. Aan de andere zijde toon de Bert van der Berg met verve hoe je met scoringsmogelijkhe- den om moet gaan. Nadat Mark van der Berg, de uitblinkende nummer tien vari JAC die zelfs door het thuispubliek met menig open doekje werd beloond, Lesley Wigmore als een etalagepop had laten figureren, volgde een vlam mend schot op de dwarsligger. De terugstuitende bal werd door de meegekomen Bert van der Berg als een streep de touwen inge jaagd (0-U Onvermoeibaar gingen de gasthe- MW'27-bui- tenspelerCor van Hoeven (links) en een opponent van JAC testen öe kwaliteit van eikaars shirt je. Van Hoe ven was na drukkelijk aanwezig maar vee le verde dat de Maaslanders met op. Foto Peter Molkenhoer ren op jacht naar de gelijkmaker en de opgelegde mogelijkheden regen zich aaneen. Zo stopte Ro nald Steinhauer, de kleine JAC- doelman die gedurende de wed strijd steeds meer 'groeide', een kopbal van Albert van Nierop en kopten Remco Jansen en Remco Rodenrijs in vrije positie hopeloos naast. Diezelfde Rodenrijs, aange speeld door Van Hoeven die een rits verdedigers zijn hielen had la ten zien, zag vijf minuten voor de thee een inzet op miraculeuze wij ze uit de doelmond caramboleren. „Het enige positieve van de eerste helft," zag Booy toch nog een lichtpuntje, „is het feit dat je zo veel kansen creëert De spitsen waren niet scherp genoeg en som mige spelers haalden hun gebrui kelijke niveau niet. Een bal die te rugstuit uit het doel moet voor een spits zijn en niet voor een ver dediger." Twee minuten na de rust kreeg MW27 feitelijk al de genadeklap van de gebroeders Van der Berg, het somtijds ongrijpbare spitsen- duo van JAC. Op de achterlijn passeerde Mark van der Berg ach teloos twee verdedigers en hij gaf de bal op maat aan zijn broertje Bert. Op diens uithaal was Nico Bennik, de MW27-doelman die zelden handelend hoefde op te treden, voor de tweede maal kans loos. Nadien verdedigde JAC, met tien man rond de eigen 'zestien', de voorsprong. Remco Jansen zorgde uit een strafschop (Van Hoeven neergelegd) nog wel voor de aansluiting, meer zat er echter niet in voor de schotloze Maaslan ders. „Toch pakken we een prijs." aldus Booy, „een periodetitel en misschien meer." MW27-JAC 1-2 (0-1). 9. en 46. Bert van der Berg 0-1 en 0-2.84. Remco Jansen 1-2 (straf schop). Bijzonderheden: Scheidsrechter S. van Erven gaf gedaan de JAC-spclers Re né en Gilbert de Zeeuw en Martin Korving en Ruud van de Hout en Ronald van de En devan MW27. MVm Bennik, Van de Hout (62. Bak boord). Wigmore, Jansen. Chobln, Krayen- bosch, Koenen (62. Aaron), Van der End (35. Butnard). Rodenrijs, Van Nierop, Van Hoe ven. JAC: Steinhauer, Baak.Turfboer, Tetteroo, René en Gilbert cje Zeeuw, Van der Laan (46. Koning), Cöntino, Knoester. Mark ert Bert van der Berg. HuizenExcelsior Maassluis-trai ner Mark Nijssen zal van de week op dé training behoorlijk moeten sleutelen aan zijn ploeg om zater dag beter voor de dag te komen dan afgelopen weekeinde. Vooral de verdediging lijkt een goede smeerbeurt nodig te hebben, want een aantal defensiefouten lag ten grondslag aan de 4-1 ne derlaag die in en tegen Huizen werd geleden. Door een volgens Nijssen 'zuiver buitenspeldoel- punt' keken de Maassluizers na twintig minuten tegen een l-Ö achterstand aan. „Vervolgens viel de organisatie als een kaarten huis in elkaar," blikte Nijssen te rug op de verliesbeurt. „Mensen gingen gingen ineens uit hun po sitie lopen en door persoonlijke fouten in de verdediging werd het in korte tijd 2-0 en 3-0 voor Hui zen." 'Maassluis' ging wel sterk van start en had binnen tien minuten de leiding kunnen nemen. Ruud den Engelsman verscheen alleen voor de keeper, maar faalde in de afwerking. Daarna sloeg Huizen in een rap tempo toe. Nijssen weer: „We zijn niet weggespeeld, maar in verdedigend opzicht ga ven we het elke keer weg. Ik had graag met Michel van Strien ach terin willen beginnen om meer rust in de verdediging te brengen, maar hij versliep zich en was te laat op de bespreking. Dan begin je op de bank. Dat zelfde gold oor Edwin Marijs." De grootste plaag geest voor Excelsior was Ontheo Keizerweerd. Hij nam drie van de vier Huizen-treffers voor zijn re kening. Namens de bezoekers scoorde Robert Visser. Schiedam Wisselend succes zaterdagmiddag in Sporthal Groenoord voor de volleybalteams van Rijn mond. De mannen behaalden een simpele 3-0 over winning op het Zuid-Limburgse Geevers/VCL. De vrouwenploeg wacht na de 1-3 nederlaag tegen Ren- tokil/ZVH na twee duels nog op de eerste punten. De ploeg van coach Hans van Setten heeft het niet getroffen met het programma, want ook de ploeg uit Zevenhuizen zou dit seizoen weieens lang in de race kunnen blijven voor de bovenste plaats. Opvallend ste speelster zaterdag in Schiedam was Aafke Ver- brugge die onder het toeziend oog van onder andere haar voormalig Volley'68-trair.er Cees Zevenbergen een prima wedstrijd speelde. Zij is nog steeds een slimme speelster die Rentokil er op de beslissende momenten door weet te slepen. Dat deed ze ook in de vierde set toen Rijnmond na een achterstand van 0-2 (6-15 en 7-15) dankzij de derde set (15-10) dreigde te rug te komennaar 2-2. Ook voor Rijnmonds mannenploeg was de 3-0 zege de 'tweede van het seizoen. Trainer Dinko van der Stoep koos zaterdag voor Leon Benne als spelverde ler. Daardoor begon en bleef Wilfred Segers aan de kant. Hij zag zijn teamgenoten aan alle kanten de ga ten in de Limburgse verdediging slaan. Wel nam Van der Stoep de gelegenheid te baat om de rest van zijn team te laten spelen, waardoor René Valster; Arjan Vijfvin kei en ook de laatste nieuweling bij de ploeg. Timko Lokeren, zijn competitie-debuut mocht ma ken, iets wat hem behoorlijk afging. Het scorever loop was in de Groenoordhal nogal beschamend voor de Limburgers. Na de 15-1 van de openingsset, nam Rijnmond bet in de volgende iets te makkelijk op (15- 9) waarna de laatste set via 13-0 in 15-3 eindigde. Zaterdag voetbal derde klasse Hoekse Boys-Honselersdijk 5-2 41-3). In de streekont- moeting werden maar liefst negen gele en twee rode kaarten getrokken. Van de thuisploeg kregen Michel van Zanten en Rutger den Hartog geel te zien. Ondanks het vaak'onbesuisde spel van dé bezoekers scoorde Barry Knipscheer er lustig op los: hij produceerde drie doelpun ten. Ook Bram Klok en Leo Lokker mikten raak. Be Fair-Cion 1-3 <Ö-l). Sander Spanjersberg opende de score en nam ook nummer drie voor zijn rekening. John van Spronsen maakte de tweede treffer. Trainer Cees Gousdwaard;„De instelling was perfect. Het enige ver wijt dat ik kan maken is dat de ploeg vlak voor tijd even verslapte. Toen viel ook prompt de tegentreffer." Zek Baltaci en Sander Spanjersberg kregen geel. NTW-DVO'32 4-2 <3.-0). A3 in de eerste minuut verscheen Robert Kortleven alleen voor de doelman, maar de DVO'er faalde. Ondanks het overwicht kwam DVO'32 op een achterstand die ha de thee door Wim Mulders en Hans van Zandwijk werden omgebogen in een 2-1 voor sprong, Door foutjes van Patrick Verschoor en André Poot nam NTW weer de leiding en gaf die niet meer uit handen. Van Zandwijk en Walter van Pemis kregen geel, Vierde klasse GTB-Perkouw 3-1 (0-1). Omdat GTB. drie basisspelers door blessures moest missen, werd Frans Schaap van stal gehaald, Hij scoorde wel maar kon dè Harga-formatie niet helpen aan op z'n minst een gelijkspel. Ook Marcel Trouwborst en Benito de Lange troffen 'namens GTB- doel. Leider Hans Hoogendoömwas niet te spieken over de inzet. „Wedoen alles voor die jongens, maar ziener op het veld niets voor terug. Daar zakt mün broek van af." Egelantier Boys-TSB I-I (1-43). „Gezien do wedstrijd een terechte uitslag," vond TSB-trainer Pim van Reij. „Want de eerste helft was een drama, de tweede helft domineer den wij." De thuisploeg opende de score uit een hoek schop. Een kwartier voor tijd werd Dennis Vryenhoek ge vloerd in de gevarenzone en velde Martin Vader vanaf elf meter het vonnis. Vrijenhcek en René van de Berg liepen tegen een gele kaart op. Torarica-HSC 2-2 (2-1). In twee minuten tijd werd de door Milan Rakic bewerkstelligde voorsprong door de thuisploeg ongedaan gemaakt. De ploeg van trainer Ar- win Verbrugh kwam de tweede helft beter uit de verf. Tanner Gönen zorgde voor de gelijkmaker en het is dat een flink aantal kansen onbenut bleef, anders hadden de Vlaardingers de winst mee naar huis genomen. DRGS-DHL 3-1 (1-0). De Schiedammers speelden niet best. maar pakten wel hun tweede zege. ,.En daar ben ik heel blij mee." reageerde trainer Hans Schoffelmeer. „Weer kregen we wel tien, twaalf kansen en werden er veel te weinig benut." De drie trefzekere DRGS'ers wa ren Michel van Gerven, Robert Verhoeff en Hans Snoo. Zondagvoetbal derde klasse Scheveningen-Hoek van Holland 0-0. Een spannende en aantrekkelijke wedstrijd kon er niet voor zorgen dat een van de ploegen met de winst aan de haal ging. De dub uit 'De Hoek' kreeg regelmatig de kans om te scoren, maar benutte die niet. John van de Bos en Frenk van de Berg werden getracteerd op geel. DBGC-Hermes DVS 2-1 (0-1). Een goed spelend Hennes domineerde de eerste helft van de wedstrijd en kwam op voorsprong door een doelpunt van Ghaddari. Net voor rust werd Ruben Korsten van een doelpunt afgehouden.. DBGC scoorde uit een vrije trap en uit de voortzetting van een inworp. Vierde klasse DJSCR-Ursus 0-3 (0-2). Dankzij het dominante, doch sportieve spel van Ursus werd in de eerste helft al een voorsprong geboekt. Verantwoordelijk hiervoor waren Ronald Palsrok en Marti Schoenmakers. Palsrok besliste de wedstrijd door in de tweede helft nogmaals de bal ach- ter de keeper van D JSCR te prikken. Concordia-VFC 3-1 (O-O). Vlak na de rust kwam VFC door een doelpunt van Hans Bot op voorsprong. Maar dooreen penalty voor de tegenpartij werd deze weer teniet ge daan: 1-1. Een defensiefoutje van de Vlaardingers zorgde voor een achterstand. Bas van Rij, Rob Robbemond, Arie Noordhoek en Hans Bot liepen tegen geel aan. ODC-Steeds Hooger 4-0 (2-0). Door doelpunten van Raymond de Koning (1-0), Jose Rodriques (2-0), Hennv Rigters (3-0) en Patrick tVohler (4-0), heeft ODC weer drié punten mee kunnen pikken. De Kethel-club zat lekker in de wedstrijd en de kansen werden goed benut. Een speier van Steeds Hooger kreeg een rode kaart. Zesde klasse NÏVO-MSV711-13 (1-5). Een sportieve wedstrijd en een goed leidende scheidsrechter zorgden onder anderen vooreen ongekende eindstand voorde Maassluizers. Ro nald Bolijn scoorde maarliefst acht keer. De overige pro ductie werd verzorgd Wïlco Wapenaar (2x), Tim Koolmus, Raymond van Baaien, Peter Ducaneaux. Demos-Te Werve 1-2 (1-0). Demos kwam op voorsprong door een benutte strafschop van Peet Monster. Na de rust kreeg Monster de kans om de voorsprong te vergroten met weer een strafschop maar dat buitenkansje liet hij onbenut. Eén van de bezoekers ontving in blessuretijd een rode kaart. f-: j I y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4