Hekkensluiter DRGS gooit de clubnaam te grabbel de ni Pollux en Asvion delen de punten RKWIK is weer terug op aarde Eerste nederlaag SMC is een feit HSC onderuit tegen SVDPW VDL blijft hopen op betere tijden Green Eagles nog puntloos Voorzitter Joep den Brinker: 'Liever gezond degraderen dan ongezond handhaven' WSR. SW nog niet in balans Waterpoloploeg SZC krijgt enorm pak slaag Refoba verstevigt de koppositie Juventus: opvallend lage score Van Boles wederom op dreef Petri helpt Pollux aan zege. Smajic opnieuw ongeslagen Rotterdams Dagblad Maandag 14 oktober 1996 Amsterdam - De laatste nederlaag van SMC dateert nog van vorig seizoen. Toen ging de équipe van trainer Paul de Roos voor het eerst sinds de lange ongeslagen status van voorganger Henk Sala- ri bij Leonidas onderuit. Gisteren moest de koploper op bezoek bij ZPC en de runner-up bezorgde de fusieclub de eerste nederlaag van dit seizoen: 2-1. Aangezien ook dc concurrentie de punten liet liggen blijven de Schiedammers met dertien punten lijstaanvoerder. ZPC klimt door de belangrijke ze ge op naar de tweede plaats (6-11). SMC ging zonder de geblesseer den Edwin Berveling en Jan Mul der goed van start en ai na twee minuten lag de bal op de stip. Nieuwkomer Murat Babacan was doorgebroken en werd binnen de beruchte lijnen onreglementair ten val gebracht. Alberto-Baptista Lima was vanaf elf meter echter niet succesvol. SMC kon na die misstap ZPC niet veel langer meer onder druk zetten. „De spelers gingen op dat mo ment teveel op elkaar letten en de verantwoording werd afgescho ven. Het eerste tegendoelpunt ontstond ook uit zo'n situatie. We stonden niet snel genoeg in de or ganisatie, zodat een aanval over rechts achter doelman John Bos verdween." klonk de analyse van trainer Paul de Roos. Na de rust probeerde SMC de gastheren iets meer vast te zetten, maar één van de gevaarlijke uitvallen van ZPC bracht de Schiedammers verder in de problemen. Cor Hermans, spelend op de plaats van Edwin Berveling, ging ondanks zijn ge scheurde wenkbrauw gestaag door en werd in de slotfase zelfs tot spits gebombardeerd. Tien mi nuten voor tijd kon SMC dan toch iets terug doen. Murat Babacan deponeerde een voorzet schitte rend in de verre hoek. Vlaardingen —Ondanks vier ge blesseerde spelers blijft SVDPW aan kop. Ook streekgenoot HSC moest het met een 0-2 nederlaag ontgelden, waardoor 'DPW met veertien uit zes aan de leiding blijft in de vijfde klasse D. Chris van Gelderen brak in de eerste helft de wedstrijd open. Hij was net iets eerder bij de bal dan w HSC-doelman Aad van der Vaart en schoof de bal in het verlaten doel. In de tweede rondgang bleef Van der Vaart stilstaan nadat de bal een meter over de achterlijn was gerold. De sluitpost deed niets, maar de scheidsrechter liet het spel doorgaan zodat Mutti Ba- bur uit een voorzet van Jaco Ver hoef de tweede Schiedamse tref fer kon binnenschuiven. Maassluis - Ondanks de 2-5 ne derlaag tegen Den Hoorn geeft VDL de hoop nog niet op. Met na me aanvoerder René Verhagen, die dit seizoen al weer tien tref fers op zijn naam heeft staan, heeft goede hoop op betere tijden. „Ik ben ervan overtuigd dat VDL nu niet staat op de plaats waar het hoort. Zeker als de geblesseerden Jeroen van der Hoeven en John Suisse weer terug zijn denk ik dat we voorin voor wat meer gevaar kunnen zorgen," aldus het boeg beeld van de Maassiuizers. De blauwhemden kwamen onge lukkig op achterstand door een ei gen doelpunt van Jeroen Roest. Even later liep Den Hoorn na een kopbal bij de tweede paal verder uit. Nog voor de rust trok René Verhagen met twee kopballen de stand weer gelijk. Tien minuten na de rust werd de Maassluise hoop aan darden geschoten, waar- na de bezoekers verder uitliepen. leiden Na vier wedstrijden be vinden de basketballers van Green Eagles zich met nul punten onderaan de ranglijst. De Maas siuizers zullen dit seizoen in de tweede klasse rayon een bijrol spelen en richten hun aandacht op ploegen die ook niet te hoog van de toren mogen blazen. De re serves van BS Leiden bijvoor beeld. De Leidenaren hadden ook al twee keer verloren, maar ble ken zaterdag in eigen hiiis toch een maatje te groot: 07-54. Inde eerste tien minuten hield de ploeg van coach Karei Verwer nog gelijke tred met de thuisploeg: 9- 10. Maar daarna maakte Leiden een sprong naar 40-24 even voor de rust. Green Eagles verkleinde het verschil tot vijftien bij de in termissie: 40-25. De bezoekers uit Maassluis bleven tot 60-50 in de wedstrijd. Toen Nico Waringa met vijf fouten naar de kant moest, was het boek snel uit. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Hij werd er stil van. Verliezen gebeurt nu een maal in de sport, alleen ergert Joep den Brinker zich mateloos aan de manier waarop 'zijn' DRGS telkens weer ten onder gaat. En al vroeg in de wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen zag de voorzitter de bui al weer hangen. Den Brinker werd stiller en stiller naarmate de vernedering groter en groter werd. De Vlaardingse gastheren lieten maar liefst acht keer (8- 1het net bollen en het was dat ze erg slordig met de mogelijk heden om waren gesprongen, anders was de score van For tuna waarschijnlijk nog verdubbeld. „Het is een drama," reageerde de preses. „We doen alles voor die gasten en echt, ze komen niets te kort. Als je dan als bestuur ziet wat je er in het veld voor terug krijgt, schaam je je kapot. Drie weken geleden hebben we de spe lers al eens bij elkaar geroepen en toen beloofde iedereen beter schap. Eenmaal binnen de lijnen zijn ze kennelijk alles weer verge ten. Zo wordt onze naam te grab bel gegooid." Den Brinker beseft ook dat het eerste elftal niet bepaald een makkelijke groep is. Vorig sei zoen kostte dat DRGS al een trai ner. Ben van den Bosch had de overstap gemaakt van Capelle waar hij assistent van Stanly Br- ard was, naar Harga om er als hoofdtrainer te debuteren. Hij slaagde er niet in een eenheid te smeden en hield de eer aan zich zelf. Van den Bosch leverde zijn contract in en zijn werk werd overgenomen door Leen Wamaar, vice-voorzitter en voormalig oe- fenmeester van de zaterdagtak, die er ternauwernood in slaagde DRGS voor degradatie te behoe den. Nu, na zes nederlagen op rij, is het duidelijk dat er iets moet gebeuren, om een ommekeer te weeg te brengen. Maar wat? Voor zitter Den Brinker heeft ook niet direct een passend antwoord. Gedupeerd „We hebben in de persoon van Slobodan Dutina een geweldige trainer. Aan hem ligt het niet. De spelers zijn gewoon niet gedisci plineerd. Kijk vandaag naar Raymond Verspuij. Hij toont geen greintje discipline en daar wordt de groep door gedupeerd," doelde de. ontstemde voorzitter op de twee gele kaarten die Verspuij al binnen een kwartier kreeg we gens een overtredingen het direct daarop volgende commentaar te gen de arbiter. Ik sta pal achter de trainer. Hij heeft gezegd onnodi ge kaarten te bestraffen. Nou, dat moet hij dan maar eens doen." Den Brinker heeft dit seizoen al het nodige te'stellen gehad met de selectie. Een aantal spelers bleef weg op de training en zelfs bij een wedstrijd. Er ontstonden twee kampen in de ploeg en dat kwam de onderlinge verstandhouding in het veld niet ten goede. „De jongens die niet op kwamen da gen, hebben we weggestuurd. On der hen ook de drie broers Chobin die van MW27 zijn gekomen. We hebben ze keurig een briefje ge stuurd dat ze niet meer hoevèn te komen. Twee van hen hadden al een bindende wedstrijd achter de rug, dus die spelen dit seizoen niet meer. Die gasten dachten dat ze het hier even voor het zeggen zouden krijgen. Ik zal nooit tole reren dat een stelletje belhamels mijn club naar de sodemieter helpt. De juiste oplossing voor (ie instelling tijdens de wedstrijd weet ik ook niet direct. Desnoods moet het mes in de groep. Want ik degradeer liever met een gezonde vereniging dan dat we ons hand haven met een ongezonde vereni ging. Zoals het nu gaat doet het me pijn." Die pijn is voor te stellen, want Fortuna liet vooral in deel twee geen spaan heet van DRGS. Leen Muis ontpopte zich tot de meest productieve Vlaardinger mét vier treffers, maar verprutste min stens zoveel mogelijkheden. En hij was niet de enige.... Fortuna Vtaardingen-DRGS 8-1 (2-0). 2. Peter Boshuizen 1-0, 15. Robin Kloek 2-0, .15. Hennie van Dam 2-1,60,66 en 70. Leen Muis 3-1,4-1.5-1,75. Jan de Klerk 6-1.80. Leen Muis 7-1,87. Dennis Hoogerboord 8-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter F.J. van der Els (Spijkenisse) gaf geel aan de 'For- tunezen' Robert Boxem en Sander Bou- man. DRGS'er Raymond Verspuij werd met twee gele kaarten van het veld gezon den. Fortuna Vlaardingen: Molenaar. Boxem, Bravenboer, Voerman, Bouman, Wubcr. De Klerk, Boshuizen, Kloek. Muis. yan der Ligt. DRGS: Scheffers. Baptista Lima (55. De Pinas), Van Dam, Nooitmcer, Michielsen <70. Rocha), Terbrugge. Andra- de dos Santos, Nacimento, Raymond Ver- -spuij, Leckert. Marco Verspuy. teen Muis. te gen DRGS goed voorvter treffers, is m botsing geko men met de Schiedamse doe man Piet Scheffers err roept om ver zorging. Later gtngdeDRGS keeper nog een aantal malen in fi guurlijk zin onderuit. Foto Peter Moikenboer Door Mikos Gouka Vlaardingen— RKWIK weet weer wat verliezen is. De Vlaardingers die deze competitie alle wedstrij den nog winnend hadden afgeslo ten, leden op eigen veld een 1-2 nederlaag tegen EDS. Alsof de ne derlaag nog niet genoeg was ver loor de ploeg ook goaltjesdief Ra mon de Rond die wegens natrap pen met een rode kaart richting kleedkamer moest. De Vlaardingers zijn na een fraaie competitiestart dus weer terug op aarde. De ploeg had niet begrepen dat tegenstanders van koplopers bereid zijn een stapje extra te doen. Zo kon het gebeuren dat na exact twee minuten spelen de 0-1 al op het scorebord stond. Matin Hassankhan sloop, ondanks een vlagsignaal voor buitenspel, door de 'WIIC-defensie en behield keu- rig het overzicht. Het was voor rechterspits Eus Klerks dan ook geen grootse prestatie om de bal uiteindelijk over de lijn te schie ten. Ondanks protesten bij scheidsrechter Burger werd de treffer goedgekeurd. Voor Burger was het een begin van een moeilij ke middag. Hij riep naarmate de wedstrijd vorderde bij beide par tijen steeds meer irritaties op. Zo voelde hij zich genoodzaakt om na een half uur RKWIK-trainer Ger Mulder achter de afrastering te sturen maar na enig geharrewar verdween elftalleider Rob Hos en niet Mulder. Vlak voor dat moment was de thuisploeg al op gelijke hoogte ge komen. Ramon de Rond strafte nonchalant gepruts van Walter Ferreira af en liet vervolgens doel man Ron van Zadelhof met een bekeken schuiver kansloos. RKWIK kwam steeds beter in de wedstrijd en de verwachting was dan ook dat de ploeg na de pauze orde'op zaken zou stellen. Daar kwam echter bitter weinig van. Nadat Robin Hassankhan uit een loepzuivere vrije trap van aan voerder en spelbepaler Ralf Kraaivanger de paal had geraakt, sloeg de vlam in de pan. Ramon de Rond werd in volle sprint be roerd door zijn directe tegenstan der en nam direct wraak door na te trappen. Rood was het gevolg. 'WIK' bleek zonder de aanvalslei der Raymond Kolsteren ont brak ook (vakantie) niet meer in staat de wedstrijd naar de hand te zetten. Enig fortuin had de ploeg wel toen Burger het weer eens tijd vond om van zich te doen spreken. De leidsman zag-in een onschuldige botsing tussen Guus van Adrichem en Eus Kerks een overtreding van Klerks. Tot grote verbazing van EDS'er trok hij zelfs rood. Zo'n twintig minuten voor het einde forceerde EDS de beslis sing. Een combinatie van de ge broeders Hassankhan werd door Robin Hassankhan achter Edwin Kolsteren gepegeld. RKWIK zette nog wel een keer aan maar verder dan eep stevige pegel van Richard Smits, die zijn libero-positie in middels had ingeruild voor een frontstekkie, kwam men niet. Wil len blijkt dus niet altijd kunnen te 2ijn. Ramon de Rond stond ér na afloop.wat beteuterd bij. „Ik rea geerde in een fractie van een se cond e. Die scheids floot niet en ik trapte na. Mijn rode kaart was dan ook terecht. Verder blies die man natuurlijk bar en boos". RKWIK-EDS 1-2(1-1). 2. Eus Kerks 0-1,22. Ramon de Rond 1-1,71. Robin Hassankhan i-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Bur ger gaf geel aan Broere.' Van Schaijk (RKWIK) en Fereirra. Robin Hassankhan en Goes (EDS). Rood was er voor De Rond en Klerks. RKWIK: Kolsteren, Van Schaijk, Wijzen- broek. Smits, Van Bruggen (19.Broere. 75. Vroom), Ducaneaux, Vermeulen, Ploeg (85. Fortes Montere). Van Adrichem, De Rond. Veldt. ED3: Van Zadelhof, Grevel (60.' Graven- dijk). De Grauw. Ferreira, Leeuwenburg, Matin Hassankhan, Goes, Horeman. Robin Hassankhan, Kraaivanger, Klerks. Schiedam SW heeft zich slechts gedeeltelijk hersteld van de nederlaag die verleden week in Den Haag bij HMSH werd gele den. Op het eigen sportpark werd een 1-1 gelijkspel behaald tegen het Noordwijkse SJC. De Schiedammers begonnen de wedstrijd wat aarzelend tegen een behoorlijk voetballende tegen stander. Naarmate de eerste helft vorderde kregen de rood-groenen steeds meer grip op de wedstrijd en dat resulteerde in de openings goal van de voet van..,. Robert van Gestel. In de slotfase van de eer ste rondgang gaf de thuisploeg de voorsprong wat knullig uit han den toen bij een dood spelmo-. ment de gehele defensie stond te slapen en doelman Ronald de Pee kansloos was op een kopbal' van de bezoekers. Na rust gingen de Schiedammers op zoek naar de winnende treffer. Trainer Henk Salari had inmid dels Marcel van Hees .binnen de lijnen gebracht en laatste man Ri chard Lodder doorgeschoven naar het middenveld. Waar de be zoekers in de tweede helft slechts één mogelijkheid kregen, had SW minstens vier kansen om de drie punten binnen te slepen. Oe- fenmeester Henk Salari was na afloop dan ook geen tevreden mens. „We spelen nog niet echt lekker, de balans in het elftal is nog zoek en op het middenveld geven we nog teveel ruimte weg, .Daarom oefenen we dinsdag te gen Delft om weer wat dingetjes uit te kunnen proberen. Ook Scott Wulferdingen is dan weer van de partij. Hij heeft de laatste weken hard getraind en is nagenoeg speelklaar." Remy Snel is met een spierblessure voorlopig uitge schakeld. Door Bas van den Berg Vlaardingen De zenuwen waren tot het uiterste gespannen in de Broekpolder, waar de hockeysters van Pollux en Asvion elkaar geen duimbreed toegaven (2-2) en de Vlaardingse gastvrouwen hun "eerste puntverlies leden. Streek genoot Asvion, dat na een zwakke competitiestart tegen Dopie een zegereeks inzette, trok zich wei nig aan van de ongeslagen status van hun Vlaardingse opponent. De Schiedamsen forceerden-in korte tijd vijf strafcomers en dat die allemaal tot mislukken "waren gedoemd, was voornamelijk te danken aan keepster Margreet Halewijn. Met veel uitschuifbaar voetenwerk hield zij een klein halfuur lang Pollux op de nul. Daarna was ook zij niet bestand tegen een forse klap van Mariska Schipper, die uit een variant van de zesde strafcorner dan eindelijk wel raak schoot: 04. Al die tijd had de thuisclub weinig van zich laten horen. De enige so lo die Karina Kuil, de snelste spits van Pollux, inzette, werd in de kiem gesmoord door haar oppo nent Vera van de Vlerk. Pollux was zichzelf niet en dat verbaasde trainster Nicolien de Rond niet in het minst. „De speelsters zijn er de hele week mee bezig geweest. Zij hadden ontzag voor Asvion en toonden dat een half uur lang in de wedstrijd. We hadden grote problemen met het uitverdedi gen. Dat we nauwelijks aan een aanval van betekenis toekwamen, kwam door het lage tempo waarin we speelden." Het beeld van een fanatiek jagend Asvion en het hulpeloze Pollux veranderde echter in een tijdsbe stek van tien minuten. Eerst joeg de vrijlopende Patty van der Kooy van Pollux de bal achter keepster Debbie Broekhujjzen: 1-1. Twee minuten later werkte de Schiedamse keepster zelf mee aan de niet verdiende achter stand. Zij reageerde te laat op een niet al te hard schot van MacLen- nan dat door haar benen ging: 2-1. 'Onverdiend' „Onverdiend," reageerde trainer Ronald Jacobs in de rust, „We hebben in de eerste helft veel kracht verspeeld, maar ik hoop dat de inzet en de strijdlust niet voorbij zijn." Hoewel de Schiedammers hun trainer snel geruststelden door dankzij een ra ke inzet van Mariska Schipper op 2-2 te komen, stond Asvion verder met de rug tegen de muur. Pollux streed in een spannende tweede helft voor wat het waard was. De ploeg forceerde vier straf comers, maar de ballen werden te zwak ingeschoten. Een overwin naar had de streekonnmoeting dan ook niet verdiend. Terecht merkte Nicolien de Rond na af loop op. dat een gelijkspel voor Pollux het hoogst haalbare was. „Ondanks het puntverlies zijn we na- rust sterk teruggekomen. In het begin waren we geïmponeerd Een verdedig- door het hoge tempo van de ster van As- Schiedamsen, maar de speelsters vïon (links) moeten er maar aan wennen dat probeert een we meer zulke tegenstanders krij- Pollux-aanval gen. onschadelijk We hebben na rust met combina- te maken. De ties Asvion onze wil opgedrongen, Schiedamsen daar zijn de trainingen uuk op af- maakten de gestemd. Ik hamer er elke week Vlaardingse op dat we de bal het werk moeten gastvrouwen laten doen. Praten over een kam- een puntje af- pioenschap is er nog nauwelijks handig. Foto bij. We trainen constant aan een Peter Moikenboer verbetering van het spel en daar slagen we aardig in." Vlaardingen De waterpoloërs van De Walrus/Shell hoefden afgelopen weekeinde niet tot het uiterste te gaan om Barracuda onder de knie te krijgen. Met een 114 overwinning nestelde de ploeg zich aan de top van de derde klasse. Na de eerste periode, die in een 14 voorsprong eindigde, was het duel in Hoogerhei- de gespeeld. Voor De Walrus/Shell scoorden Cees van de Knaap drie treffers. Het vrouwenteam van De Walrus/Shell was kansloos tegen Barracuda en verloor met 16-3. Ook de mannen van SZC lieten tegen Hieronymus over zich heen lopen. De 14-2 achterstand in de derde periode liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De tussenstanden waren 3-1, 10-2, 14-2 en 17-3. De Schiedamse treffers kwamen van Jeroen Maltha, VlaardingenRefoba heeft de koppositie in de vierde klasse kunnen verstevigen dooreen afgetekende 8-0 zege op Alouette. Bij Refoba toonde Ruud van Oor schot zich een waardig invaller. Remco Hakhoff opende de score in twee sets (2-15 en 8-15), terwijl Ruud van Oorschot zijn tegenstander van de baan veegde in 3-15 en 2-15. Dana Kuil stoeide met haar tegenstander (3-11 en 0-11), Helene van den Dungen won in 6-11 en 6-11. Er waren bij de dubbels twee verlengingen nodig om de laatste partij winnend af te sluiten, Ruud van Oor schot en Helene van den Dungen slaagden er op ka rakter in het duel naar zich toe te trekken. Het was voor het gepro moveerde Refoba de vierde zege. TSF was niet opgewassen tegen BC'91 en verloor met 7-1. Het enige punt werd door Monique Louwers ge scoord met de cijfers 11-9 en 11-8. Sport Kort In het inhaalweekeinde heeft de korfbalploeg van KV Vlaardingen de uitwedstrijd tegen Steeds Hooger met 9-17 gewonnen Oranje Nassau was in de over gangsklasse met een 8-7 zege sterker dan de thuis ploeg Fluks Ook het Schiedamse Harga deed goe de zaken. De ploeg uit sportpark Thurlede won met 12-6 van AmersfoortDe mannen-handbalploegvan het Vlaardingse WIK speelt komende dinsdag voor de beker tegen het Schiedamse DWS Plaats van handeling: sporthal Groenoord Aanvang: 20.00 uur De vrouwenploegen van de hockeyclubs Pollux en Spirit oefenen dinsdagavond tegen elkaar De wed strijd in de Broekpolder begint om half acht Een week later is het Schiedamse Asvion te gast. lóétrading 2 (v)-Juventus 38-31 (20-15) In Rijnmond- Noord, dethuishal van Idétrading,. hadden debasketbal- sters ruzie met de bal, de. ring en het bord. De bal was kleiner dan de Schiedamsen gewend zijn, de ring en het bord te hard. Tientallen schoten ketsten af en daardoor bleef de score gênant laag. Coach Martirivan Dijk gaf zijn speelsters opdracht dé centers te zoeken. Maar ook dicht bij de basket wisten de Schiedamsen nauwelijks tot sco ren te komen. De Rotterdamsen deden het net iets heter. Verburgh-UVG (v) 9-10 (7-5). De Schiedamsen keken bij de rust tegen een achterstand aan en doordat de gast vrouwen na de thee instorten kon UVG profiteren. Hét zat Verburgh ook niet mee. Drie strafworpen werden er gemist. Bij UVG was Nicole van Boles weer op dreef met drie treffers. DWS (v)-PSV (13-17 (8-9). Volgens trainer Zsigmond Ma- kay moeten de jonge speelsters nog wennen aan het ni veau. „We zijn nog niet sterk genoeg," aldus de oefen- meester. „Maar dat komt, We bouwen een aan team voor de toskomst. Daarom is dit verlies geen probleem." WIK (m)-EDH 20-13 (12-7). De Vlaardingers speelden minder goed dan vorige week, maar daar was de tegen stander ook naar. Ger Prins en Ruud Sinnige waren met beiden vijf rake worpen de topschutters van WIK. in het begin van de eerste helft keek WIK nog tegen een 74 ach terstand aan. Asvion (m)-Tempo 4-Ö (1-0). De Schiedammers legden een goede partij op de mat en Tempo mocht van geluk spreken dat het saldo Asvion hij vier bleef steken. Bart- Jan van Collenburg (2x), Remco van Staveren en Amoud Wanders (schitterende treffer) waren de schutters. Spijkenisse-Spirit (m)3-2 (1-1). Een 0-1 voorsprong (Jor- ne Goossen) werd op süag van rust door Spijkenisse weg gewerkt. Na rust liep Spijkenisse uit naar 3-1 nadat en kele Schiedammers in discussie gingen met de scheids rechteren het spel Vergaten'. Peter van Beurden benutte nog wel een strafbal. Berkel Rodenrijs-Poliux (m) 2-3 (2-1). Mare Strik en Sjoerd van Beek hielden Pollux boven water ondanks het rommelige spel van Vlaardingse zijde. Uiteindelijk was h< aanvoerder Bart-Jeroen Petri die het op de heupen kreeg en een kwartier voor tijd naar de zege soleerde. Catwyck-Evergreen (ra) 8-0 (4-0). Een op voorhand moei lijke wedstrijd werd door coachjAlex Slier gebruikt om te experimenteren met de opstelling. Dat de test niet het be oogde effect had, mag blijken uit de acht tegentreffers. Voome-Spirit (v) ö-l (3-1). Spirit kwam geheel onver wacht op voorsprong. Volgens aoelpuntenmaakster Caro- lien Breugem brak daarna de hei !os. Voorne kreeg, ge holpen door de eigen arbitrage, legio strafcomers. De doelpunten werden er volgens een furieuze Breugem 'simpelweg ingefloten'. Alkmaar-Evergreen(v) 1-1 (1-0). Het fysiek spelende Alk maar kwam op discutabele wijze op voorsprong. Op de gelykmaker van de stick van Laura Dossin was echter niets af te dingen. Gezien het beeld van de wedstrijd een 'redelijke uitslag' voor de Maassluissen, volgens speler- coach Marlou Booster. De Korenbeurs-Ncver Despair 4-6. Dat De Korenbeurs de nederlaag tot 4-6 beperkt hield, was louter de verdien ste van Nermin Smajic. Hij won opnieuw zijn drie partij en en had ook zijn aandeel in de met Mark Heemskerk gewonnen dubbel. Hans Lingen en Heemskerk kwamen tegen de koploper niet tot scoren. Smajic verloor tot dus ver slecht één van zijn twaalf gespeelde partijen. Quick'32-NOAD 4-6. Na een zwakke start heeft NOAD zich goed hersteld. In Hilversum verraste Peter Heystek tegen Quick met een hattrick. Ronald van Kampen won twee keer terwij! Richard5Katmeijer voor het zesde punt zorgde. De Korenbeurs-ATV (d) 5-5. Het Korenbeurs-trio Svlvia Waterreus. Ca ml a Thalen en Danielle Maas leverde een prima prestatie door koploper ATV op een gelijkspel (e houden. Daarvoor moest wel een 2-5 achterstand worden1 weggewerkt De punten kwamen van Maas (lx), Thalen en Waterreus (ieder 2x). TOP-TOG 9-1. Het gaat niet goed met TOG dat het ver blijf in de promotieklasse nu at kan vergeten. Het zijn tot nu toe louter grote nederlagen voor het Maassluise trio dat Frans Pleysier de eer zag redden. Ivar Westerholt en Charles van der Hoeven.bleven met lege handen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5