VOC stuit op Ron de Kok Tumultueuze deling Sportclub Feyenoord Coal komt met hard werken verder dan DHZ LMO heeft dë smaak te pakken 33 7 VC y uirzwr Papendrecht degelijk Neptunus in een dal Leonidas langs DCV Xerxes langszij NOC vloert HOV Knappe zege GLZ Verrassing WICO Rotterdams Dagblad Maandag 14 oktober 1996 Door Perry Menexis Rotterdam Aad Boers schudde gisteren na afloop van VOC-Aeo- lus nogal moedeloos het hoofd. De VOC-trainer zag met lede ogen aan hoe zijn pupillen veel kansen kregen, maar uiteindelijk wet met een 1-2 nederlaag het veld verlie ten. „Vooral in de tweede helft werd de tegenstander volledig klem gezet en regende het kan sen." baalde Boers. ..Wat moeten we meer doen?" De mogelijkheden benutten is wellicht de meest voor de hand liggende optie. VOC had echter het ongeluk dat Ron de Kok. bij Aeolus derde doelman, uitste kend op dreef was. Zodoende werd de thuisclub ongewild ge- dwongen om hel toeval op te zoe ken. Die factor hielp VOC na een uur aan de 1-0 voorsprong tegen de buren van de Overschiese Klei weg. Robbert de Widt junior was de luid bejubelde man. die uit een vrije trap de openingstreffer for ceerde. De aanvaller had echter het geluk dat de muur zijn inzet van richting veranderde, waar door er zelfs voor Ron de Kok geen houden meer aan was. Het was bij de thuisclub overi gens binnen veertig seconden uit met de prei. Terwijl de verdedi gers van VOC nog met hun ge dachten in de hemel verkeerden, had Richard van der Graaff al weer de gelijkmaker binnenge- tikt: 1-1. Bij deze actie verdraaide VOC-doelman Jan van der Windt zijn bekken, waardoor hij moest worden vervangen door de 49(!)- jarige Robbert de Widt senior. De nestor van het Rotterdamse amateurvoetbal beleefde even min plezier aan zyn optreden. Hoewel De Widt senior een be- trouwbare indruk maakte, was hij in de slotfase wel betrokken bij een koddig misverstand met Eric Zevenbergen. Op het moment dat de beide spelers zich inhielden. hobbelde de bal akelig langzaam naar de voeten van Richard van der Graaff. De trefzekere aanval ler van Aeolus bedacht zich echter geen moment en benutte dit bui tenkansje gretig: 1-2. Hans Bentzon wist na afloop niet eens of hij als winnend coach in zijn vuistje mocht lachen. „Een groot compliment aan Ron de Kok is wel op zijn plaats," besefte de trainer van Aeolus. „Die jongen heeft uiteindelijk de winst voor ons veilig gesteld door vier, vijf zekere doelpunten te voorkomen. Dit was dan ook met recht een lucky van onze kant," aldus Bent zon. die er maar met over uit kon dat zij n ploeg de volle winst pakte. „Ik ben nu al 24 jaar trainer en ik heb nog nooit zo'n slechte wed strijd gewonnen." De gelukkige oefen meester vond dat zijn ploeg ook tijdens de eer ste helft, toen het nog een sterke re mdruk maakte dan VOC, met in goede doen was. „Er werd te veel balverlies geleden en omdat daarbij le veel man voor de bal stonden, waren de counters le vensgevaarlijk." Aan de andere kant had Aad Boers geen enkele reden tot la chen. Dat er veel kansen werden gemist, weet de trainer van VOC aan de onervarenheid van zijn jonge aanval. „Ze hoeven maar twee kansen te missen en het kop- pie gaat hangen, waardoor een volgende mogelijkheid ook weer wordt gemist," verzuchtte Boers. „Dit hoort bij het voetbal, maar het is alleen zo vervelend dat ons zoiets o verkomt. VOC-Aeolns 1-2 (0-0) 60 Robbert de Widt jr 1-0,60 en 80 Richard van der Graaff 1-1 en 1-2 Bijzonderheden; scheidsrechter Pro per gaf gele kaarten aan Bas Kraan (VOC) en Cces Mooyman (Aeolus) VOC: Van der Windt (60 Robbert de Widt sr.i; Zevenbergen, Slnnk. Noordzij. Gorsi- ra. Smit.Taken. Gerritsen. Barca<79 Post). Kraan. Robbert de Widt jr. Aeolus: De Kok. Tiggeloven. Van Dongen. Deen, Van Mil. Schei'fer, Mooyman. Noten boom. Roder. Dekkers (53 Snoodykl, Van der Graaff Door Hans Schelling Rotterdam De derby tussen LMO en De Musschen was zo'n wedstrijd waarvoor de toeschou wers nog graag naar de voetbal velden komen. De topper uit de derde klasse D boeide de volle ne gentig minuten. Twee hardwer kende teams kregen voldoende kansen om tot een korfbal-score te komen. Koploper LMO bleek uiteindelijk de gelukkigste, omdat De Musschen zelfs een aantal droomkansen niet benutte: 2-0. Ook scheidsrechter Richard Weimar verdiende een compli ment. De uit de Haagse regio af komstige, maar tegenwoordig in Ridderkerk woonachtige arbiter hield de sportieve ontmoeting met duels op het scherp van de snede uitstekend onder controle. Weimar paste veelvuldig de voor- deelregel toe en trok slechts twee gele kaarten. En dal is bij derby's op Zuid wel anders geweest. De Musschen leed vorige week een gevoelige 5-1 thuisnederlaag legen buurman Spartaan'20. De Oldegaarde-formatie had het ver lies gezien het vertoonde spel goed verwerkt. De bezoekers hiel den LMO vooral in de openingsfa se met combinatievoetbal onder druk. Een vrije trap van aanvoer der Barry van Zanten (redding Michael Holleman) en een kopbal van Frans Ruijs (naast) resulteer den voor niet in het gewenste re sultaat. De beste kans was voor spits Antonio Ramires Sanchez, die het presteerde om van enkele meters van hel doel de bal in de handen van Holleman te schieten. LMO opende in de 38ste minuut uit een vrije trap de score. Dennis Hoekman ontpopt zich als een wa re specialist, want de linkerverde- diger maakte zijn derde treffer uit een spelhervatting. Hoekman krulde de bal mooi in de touwen, maar mocht niet klagen dat De Musschen-siuitpost Michel Kroep zijn hoek niet goed afdekte. „Het was een bal voorde keeper," vond ook De Musschen-trainer Louis Erkelens. „Op dat moment moesten we eigenlijk al opeen 3-0 voorsprong staan. De Musschen dicteerde de hele wedstrijd, maar het geluk ontbrak. Ik kan mijn spelers niet veel verwijten. Alleen hadden we de kansen moeten be nutten, De Musschen verdiende te winnen, want LMO is een hele matige ploeg." De teleurstelling van Erkelens was begrijpelijk, want ook in het tweede bedrijf werden een paar droommogeiijkheden verprutst. Een vrije trap van José Ruiz Aqui- lera belandde op de lat. LMO - zonder Ramon Lafour (blessure) en Patrick Pot (vakantie) - speel de het slimmer. Een perfect uitge voerde counter besliste zeven mi nuten voor tijd het duel, dat ei genlijk geen winnaar verdiende. Na een prima dieptepass van Pe ter Theeuwen verslikte Mus- schen-verdediger Paul Oschner zich in de snelle Martin Monster, die niet zelfzuchtig was. Iwan Hok Ihin maakte: 2-0. „Een gelijkspel was op zijn plaats geweest," was het eerlijke com mentaar van oefenmeester John Banffer, die vorig seizoen met LMO tweemaal van De Musschen verloor, „Van die nederlagen heb ik geleerd. De Musschen zetje het eerste kwartier onder druk en is steeds veelvuldig in balbezit. Bei de teams waren gelijkwaardig en dan zie je dat zo'n vrije trap door slaggevend is. LMO heeft de smaak te pakken, want de laatste vier duels werden gewonnen. Het gaat de goede kant op." LMO-De Mussdien 2-0 (1-0). 3B. Dennis Hoekman 1-0,83 Iwan Hok Ihin 2-0 Bij zonderheden: De uitstekend leidende scheidsrechter Weimar uit Ridderkerk gaf gele k£„rten aan Dennis Hoekman (LMO) en Faul Oschner (De Musschen i. LMO: Holleman: Broeders, Dorst, Van El zen, Hoekman, Theeuwen, Den Toom (54. Benjamin), Wjenk (79. Hok Ihin), De Held (85 Kik); Nossent, Monster De Musschen: Kroep; Van de Burg, Osch ner. Van Zanten, Gomes Lopez; Boshart, Mano van 't Wout. Rugs, Ruiz Aquilera (71. Danny van 't Wout); Matias, Ramires San chez (60. Eilbracht) Door Ed Voortmeijer Rotterdam Pas in het laat ste half uur van het tumul tueuze duel met Elinkwijk werd het de duizend toe schouwers enigszins duide lijk waarom Sportclub Feye noord tot op dat moment koploper was in de hoofd klasse A. De Varkenoorders stroopten in die periode - bij 1-1 - de mouwen op. lieten elke gedachte over mooi of lelijk, tactisch of ontactisch varen en zochten met hun hart de goal van de tegen stander. Een rood-wit half uurtje, dat Rot terdammers een handvol kansen en een schitterende treffer van Marco van Brouwershaven uit een vrije trap opleverde. Arbiter Peter Oeldrieh vond blijkbaar dat de wedstrijd geen winnaar ver diende en keurde het doelpunt af. Hij beweerde te hebben gefloten omdat... een speler van Elinkwijk te vroeg uit de muur was gelopen, In de herkansing was Van Brou wershaven minder succesvol, zo dat de 1-1 op het scorebord bleef staan. AFC'34, dat wel won, steeg ineens met stip en voert nu op grond van een iets beter doelsaldo (13-7 tegen 12-6) de ranglijst aan. De vliegende competitiestart van de Sportclub werd reeds vorige week door DWV (1-1) bruut een halt toegeroepen. Een gegeven wat niet geheel onverwachts kwam. De formatie van Hans Maus draaide de laatste weken niet al te soepel en gezien het wedstrijdbeeld kon de remise te gen Elinkwijk niet eens onterecht worden genoemd. De Utrechters joegen de opponenten in het eer ste bedrijf over alle linies op, Feyenoord kreeg geen kans, dan wel tijd, een aanval redelijk op de zetten en smoorde in de Utrechtse dadendrang. De rood-witten waren al een paar keer goed weggekomen toen de AU T£ r bv iNTEMUtstZBH door Daniël van Meer gelanceer de Arno van Diete Wessel Wee- zenberg te rap af was. Met een ta belachtige lob liet de Utrechtse middenvelder de graaiende Ed win van Zwieteren vervolgens kansloos: 0-1. Scherp De Utrechtse bries nam na jie voorsprong iets af. Maar ook toen konden de gastheren niet impo neren. Hans Maus: „Ons spel was voor de rust.heel slecht. Het tech nisch vaardige Elinkwijk speelde in die fase scherp en fel, terwijl wy gewoon werden opgejaagd." Normaliter weet Feyenoord atijd wel wat kansen te creëren. Maar dat bleek nu een groot probleem. Niemand slaagde er voor de thee in doelman Martin Turksma echt te verontrusten. Ook na de her vatting was de eerste echte kans „voor de brigade van oefenmeester Gees Loffeld. Charley van de Stok stevende in de 47ste minuut al leen op de vijandelijke goal af. Ais de boomlange spits op dat mo ment had gescoord, en dat moest- ie eigenlijk wel, had Elinkwijk on getwijfeld een genoeglijk en ge makkelijk middagje in de Maas stad beleefd. Hij verzuimde jam merlijk en omdat zijn ongelukki ge ploeggenoot Hennie van Schoonhoven acht minuten later de doorgebroken Ton Stam wel 'plat' kreeg, maar in de zestien (Michel Spierings had vanaf elf meter geen moeite met Martin Turksma: 1-1), liep het allemaal heel anders. Na 61 minuten moesten de gasten met tien man verder, omdat Arno van Diete in woord en gebaar z'n misnoegen had geuit over een ge le prent, die scheidsrechter Oel drieh hem had voorgehouden. De leidsman uit Koog aan de Zaan, die in de slotfase ook de Elinkwijker Hennie van Schoon hoven na een overtreding op de doorgebroken Ton Stam uit het veld stuurde (de inleiding tot de afgekeurde goal van Van Brou wershaven) bakte er trouwens weinig van. Hij lag voortdurend met zijn grensrechters en de bui tenspelregel overhoop. Tot woede bijvoorbeeld van Hans Maus, die na een snedige opmerking uit de dug-out werd gestuurd. De Feye- noord-trainer was na afloop nog steeds pissig: „Die man van een groot drama. Hij nam beslissin gen vanaf een afstand van 25 me ter zonder z'n grensrechters te raadplegen. Ik schaam me diep, dat ik me even heb laten gaan, maar ik ergerde me er verschrik kelijk aan hoe deze man de wed strijd verpestte." SC Feyenoord-Elinkwijk 1-1 (6-1). 19 Arno van Diete 0-1, 55. Michel Spierings 1-1 (strafschop). Bijzonderheden: Scheids rechter Peter Oeldrieh gaf rood aan de Elinkwijkers Arno van Diete en Henrne van Schoonhoven Deze spelers had hg. evenais hun ploeggenoten Daniel vanMeer en Dennis Suitela en de Feyenoordm Mar cel Lippuner en Wessel Weezenberg, m een eerder stadium ook al op een gele prent ge trakteerd Geel was er tevens voor trainer Hans Maus Bij Feyenoord ontbrak Jan- Hendrik Kiela. die sinds de afgelopen week niets van zich liet horen. SC Feyenoord: Van Zwieteren: Van Brou wershaven, Van der Heide, Lippuner, Stur- rus; Weezenberg (62. Mars), Spierings, Kal den; Zanen (74 Rohde), Stam, Van Schtjn- del. Elinkwijk: Turksma; Rietveld, Van Schoonhoven, Vemps, Salvi Cabeza; Kom pier, Van Diete, Maun Cabeza (88 Suitela). Van Meer, Van der Stok (87. Jansen), Groe nendijk (63 Toonen) Hennie van Schoonhoven (links) heeft de doorge broken neer gehaald en zal als tweede Utrechtermo- gen Inrukken. De uit deze si tuatie voort vloeiende vrije trap zou voor veel meer tumult zorgen. Foto Jaap Rozema/ Rotterdams Zondag hoofdklasse Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Voor Coal en DHZ lijkt handhaven in de derde klas se D dit seizoen een meer dan bui tengewone prestatie. Afgaande op wat beide elftallen gisteren aan de Oldegaarde presteren, is dat ze ker geen gewaagde conclusie. Vooral de bezoekers stelden danig teleur. DHZ had de 1-0 nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. Een week geleden dacht Hans Ruitenberg het lek boven te heb ben. De Varkenoorders rolden Fortuna Vlaardingen met 5-1 op en Orlando Uijterwerf eiste met vier doelpunten een hoofdrol op. 'Ollie', zoals de medespelers hun spits aanspreken, was - zoals de meeste DHZ'ers gistermiddag - geen schim meer. Uijterwerf mis te niet alleen een paar kansjes, hij zocht net ais de andere teamgeno ten te vaak de schuld bij een an der. In de ogen van de bezoekers was dat vooral scheidsrechter Bok. De Rotterdamse leidsman keurde op advies van Coal-grens- rëchter Jan Braber de zo broodno dige gelijkmaker van Mustafa El Harroudi af. Dat was wellicht het 'enige misdrijf dat Bok pleegde. „Die man was rampzalig, maar hij had verder geen invloed op de uit slag," meende trainer Ruiten berg. Ook DHZ-voorzitter Bert van Woensel wist waar 'm de kneep zat. „Al hadden we tot vanavond half twaaf gespeeld, dan nog was de bal er niet in gegaan Bnk gaf de gasten alle ruimte, maar zelfs tien minuten blessuretijd was aan de Varkenoorders niet besteed. „Ze maakten het na de rust wel heel gemakkelijk," constateerde Coai-trainer Aad Verschoof dan ook tevreden. „DHZ gebruikte niet alleen de lange bal, voorin lie- Tamer Okay (midden) wordt in de lucht be sprongen door de DHZ'ers Mar cel van den Bosch (14) en Jan-Ar ie van der Linden. Foto Fred fcmst/Cor pen ze ook nog eens op één lijn. Dat is simpel verdedigen Voor ons is het in elk geval een nuttige overwinning. We hebben laten zien dat we met hard werken ver kunnen komen." Handhaven is dan ook het motto van Coal, „Dat zou een grotere prestatie zijn dan het kampioen schap van twee jaar geleden," be nadrukte voorzitter Arie Blok reeds voor de confrontatie. De preses bleek er goed het oog in te hebben. Coal speelde vooral in de eerste helft veel te onrustig. Elke bal in de buurt van het domein van doelman Perry Batenburg zorgde voor onnodig veel commo tie. De keeper, nog steeds in af wachting van een schorsing, hield zich moeizaam staande. Zijn reac tie op de pegel van René Schut was echter fraai. Batenburgs collega John Klein had het een stuk rustiger. Coal speelde vooral in linies, niet als geheel. De spitsen Tamer Okay en Ecluides Lopes Dias kwamen daardoor geïsoleerd te staan. Het enige doelpunt kwam dan ook on verwacht, Lopes Dias hield na 24 minuten met hard werken de bal binnen, waarna zijn voorzet ein digde op het hoofd van Dick van Bodegom. De geblokte ex-DCL'er knikte de bai met een fraaie boog achter Klein: 1-0. Stormloop DHZ probeerde in de tweede helft met een stormloop de achterstand ongedaan te maken. Veel geluk bij de afronding hadden de bezoe kers niet. Mustafa El Harroudi zag zijn kopbal van de lijn ge haald door de teruggekeerde Eric Zwama. In 75ste minuut had nie mand een antwoord op de knikbal van dezelfde Ei Harroudi. Scheidsrechter Bok ging echter in op het vlagsignaal van grensrech ter Braber. De bezoekers raakten in het vervolg alleen maar meer van slag, In plaats van doelpunten verzamelde DHZ alleen prenten oftewel werd alles omgezet in woorden en geen daden. „We speelden voor de rust al slecht. Daardoor liepen we voort durend achter de feiten aan. En begin je slecht, dan is het moeilijk om het recht te trekken," aldus Hans Ruitenberg. „Met alle res pect voor Coal, maar we hadden gewoon moeten^ winnen. Coal schopte de bal na de pauze alleen maar weg. Dat had ik hun situatie ook gedaan." Coal-DHZ 1-0 (1-0). 24 Dick van Bodegom 1-0 Bijzonderheden: scheidsrechter Bok toonde Jan-Ane van der Linden, Mike Leentvaar en Mustafa El Harroudi (DHZ) D'flr C3T BrtA'S"™1 'Oxi'' do Marcel van den Bosch (DHZ) was te laat \oor de samenkomst en begon op de bank Coal: Batenburg. Van Lierop. Hekelaar. Zwama, Oost, De Bruin, Van Bodegom, Reeberg (58 Amam), El Abassi; Okay, Lo pes Dias (79 Tuvaljovic) DHZ: Klein: Samsey, Leentvaar, El Har roudi, Van der Linden. Sahin. Snijders. El Taibi (82 Van Mennen), Rene Schut; Guinotte (64. Van den Bosch), Uijterwerf. Rotterdam Papendrecht (hoofdklasse A) behaalde m Voorburg tegen TONEGIDO het tweede punt van het sei zoen: 0-0. TONEGIDO-Papendrecht 0-0. De gasten had den hun zaakjes in verdedigend opzicht goed voor elkaar. De thuisploeg speelde verzorgd voetbal en was veelvul dig in balbezit, maar stelde Papendrecht-doeiman Hans Roe tofs nauwelijks op de proef. Roelofs was echter op het juiste moment, toen Voorburger Joost Timmer de bal nchting de kruising schoot, paraat. In de tweede helft hadden Anton Schreuder en Vincent Goossens kansjes. Zondag eerste klasse Neptunus kwam in de eerste klasse D te kort bij VIOS 3- 2. VIOS-N'ejitunus 3-2 (1-0). Neptunus heeft zich njet kunnen herstellen van de 5-1 nederlaag thuis tegen Wil helmus. De Rotterdammers waren niet by machte om de Hagenaars hun wil op te leggen. VIOS kwam op een 2-0 voorsprong door treffers van Jan van Gulik en Raymond van Dullemen. Rob Prins reageerde namens Neptunus: 2-1. Een door Peter Roos veroorzaakte strafschop, die Bert Korte verzilverde, betekende nekslag Raymond Kraaybeek maakte eveneens vanaf elf meter 3-2. Zondag tweede klasse Leonidas(2D)won uit bij DCV: 4-2. DRLbleefthuis tegen Hekelingen op 1-1 steken. DCV-Leonidas 1-1 (2-4). De Rotterdammers begonnen sterk en kwamen via een fraai doelpunt van Andné Tombroek op 0-1. Door een eigen treffer van Koen Meyer (1-1) en Raymond Roos (2-1) wer den de rollen na de rust omgedraaid. Leonidas hield het hoofd koel en liep DCV in de slotfase onder de voet. Rem- co Verhagen (2-2), Jan Vermulm (2-3) en Brian Mo Ajok (2- 4) 2orgden voor de Rotterdamse zege. DRL-Hekelingen 1-1 (1-1). DRL had tegen rodelantaarndrager Hekelingen op meer gerekend dan een schamel puntje. De Rotter dammers waren het eerste kwartier iets sterkeren kwa men via Ruud Rijsdijk, die met een solo drie man op het verkeerde been zette, op een 1-0 voorsprong Het ant woord van Hekelingen het niet langop zich wachten. Nog in dezelfde minuut kopte Ferry Sehaafsma de 1-1 binnen. Zondag derde klasse Xerxes (3 B) is na de zesde ronde naast koploper Westlan- dia gekomen. De Rotterdammers klopten REMO met 3*1, TOGB temde Westlandia: 1-1. SMV Hillegersberg, Alexandria'fi6 en HION leden in 3 C duur puntverlies. B; Xerxes-REMO 3-1 (14)). Barry Gijzen 1-0, Edwin Eger 2-0, Ramon Sewtahat 2-1, Edwin Eger3-1. De Rotterdammers speelden in het eerste bedrijf sterk. Na de thee werden zebra's onder druk gezet. De counters leidden tot meer succes. Sparta-DHL0-1 (0-0). René Heyink 0-1. Een Spar- ta-verdediger gleed uit, waarvan Delftenaar Heyink pro fiteerde. TOGB-Wesllandia 1-1(1-0). Vineent Switsar l-O, Leo ScheHevis 1-1. TOGB leverde een prima prestatie door Westlandia, nog zonder puntverlies, op 1-1 te hou den. De Westlanders waren wel beter. C: SMV Hillegers- berg-ONA 3-3 (1-1). Jack den Haan (strafschop) 1-0, Dion de Jong 1-1, Mas Wasiman 2-1, Dion de Jong 2-2, Diandell Doran 3-2, Richard de Vlaming 3-3. De thuisclub maakte het zichzelf moeilijk door de kansen niet af te maken. Olympia-Overmaas 3-2 (1-2). René van der Zwet 1-0, Mar cel Roodbergen 1-1, René van der Avoird 1-2, René van der Zwet (strafschop) 2-2, Willem van Beren 3-2. De Var kenoorders boden goed weerstand, maar gingen vlak voortijd ten onder. Zwervers-HION 3-1 (1-0). Erik Steke lenburg 1-0, Frans van der Ham 1-1, Enk Stekelenburg 2- 1, Dennis Put 3-1, Frans van der Harrikreeg"behalve een zeer goede kans op 1-2 ook een rode kaart (twee gele kaar ten). Keeper Dennis Brandenhorst stopte een strafschop van Stekelenburg. Alexandria'66-UNI03-4(l-2). Ronald van Someren 1-0. Theo Stooker J-i. Jeroen Broere 1-2 en 1-3, Ronald van Someren 2-3, Maunce Oomens 3-3, Wer ner van Baaren 3-4. Alle doelpunten kwamen voort uit spelhervattingen. Alexandria knokte wel goed terug, D: Spartaan'20-Puttershoek 3-0(1-0). Ricardo Witlemse 1-0, Nuri Kapli 2-0, Frans Bernardino 3-0. Spartaan'20 heeft de smaak te pakken en blijft stijgen. Puttershoek kwam nauwelijks aan de bak. Zondag vierde klasse HOV verloor in 4 F door NOC (1-2) voor de eerste keer. Trouwens, alle hoogvliegers in die afdeling sneuvelden, Germinal legde in 4 G Steeds Volharden over de knie: 0-5. E: GSV-Soccer Boys 2-0 (1-0). Richard Vrolijk 1-0, Marco Bouwmeester 2-0. Soccer Boys had weinig geluk m de af werking. F: Excelsior-CW 0-2 (0-0). Antonio Garcia Men- des 0-1 en 0-2. De bezoekers drukten een stempel op de wedstrijd door de kansen te benutten. Tediro-Belvédère 2-4(0-1). Henry van Westreenen 0-1, Peter de Jong 1-1, Er- win Ruisch 1-2, Rick Overkleeft 2-2, Danny Schram 2-3 en 24. Schram bepaalde het verschil in deze spannende wedstrijd. Antibarbari-Dilettant 3-1 (1-0) Wim van Leeuwen (eigen doelpunt) 1-0, Edwin van Rijn 2-0 en 3-0, Mike Sporkslede 3-1. De Krimpenaren kwamen goed uit de startblokken. Na het eigen doelpunt zakte de club in. HOV-NOC 1-2 (0-2). René Eyra 0-1, Pierre Bijl 0-2, Ri chard Steen 1-2. NOC maakte het de koploper te lastig, terwijl de inzet van de gastheren t» wensen overliet. HOV-trainer Hans Loovens heeft twee weken om de groep weer een beetje op te porren. Transvalia-Zwarte Pijl 1-3 (0-0). Eric Schreuder 0-1, Marcel van der Wielen- 1, Eric Schreuder 1-2, Gregory van Engel 1-3. Gelijk op gaande wedstrijd tot aan de thee. Met een sterker Zwarte Pijl in de tweede helft. DEH-SVS 3-1 (0-1). Mohammed Samhoury 0-1, Frans Vermeegen 1-1 en 2-1, Jeroen Delno 3-1. Sander Ponte (SVS) maakte hands en kreeg rood. SVS-doelman Van Buren stopte nog een tweede straf schop. G: DJSCR-Ursus 0-3 (0-2). Ronald Palsrok 0-1. Marti Schoenmaker 0-2, Ronald Palsrok 0-3. André Kok (DJSCR) kreeg geel. Ursus was zichtbaar sterker. Het kreeg veel kansen. Steeds Volharden-Germinal 0-5 (0-2). Edwin Buter 0-1. Jean-Paul Films 0-2, Edwin Buter 0-3, Raymond van Valen 04, Michel Wigmans 0-5. Germinal was veel beter en won met terechte cijfers. RFC- Schiebroek'941-3 (0-0). Travis Martina 0-1, Nelson Viere- ra Santos 1-1, Ab Hubregtse 1-2, Dinga Blokland 1-3. Pe ter Kentie en Carlos Innocencio (RFC) kregen geel, zoals ook Ronald Schouten (Schiebroek'94) geel. Veel kansen voor de Schiebroekers. HWD-Sporting Lodewijk Pio niers 44 (ü-1). Sly Des Rosario 0-1, Damir Rasic 1-1, Ro nald Frebé 2-1 en 3-1, Jeroen Langedijk 4-1, Paul van de Berg 4-2, Acker Heykoop 4-3, Arthur Mandos 44, HWD verspeelde binnen vier minuten een 4-1 voorsprong. SLP-doelman Danny Doesburg hield Lalo Samchand van de 54 af. RKWIK-EDS 1-2 (i-1). Eugene Klerks 0-1, Ra mon de Rond 1-1, Robin Hassankan 1-2. Vijf keer geel en rode kaarten voor Ramon de Rond (RKWIK) en Eugene Klerks (EDS) ontsierden het duel. H; WCR-F10S 5-2 (1-0). Peter Streefkerk 1-0, Jan Hagens 1-1. Jacco van der Gies- sen 2-1, Daniel den Hoed 3-1, Jacco van der Giessen 4-1, Daniel den Hoed 5-1, Joop Vervloed 5-2. Een mooie wed strijd. met waarin een veel sterker WCR, WRW-BZC951- 1 (0-1). Steven. Linger 0-1, Ronald Mansveld 1-1. Het was een zeer slechte wedstrijd, met een hard BZC'95. Abben- broek-Poortugaal 1-0 (0-1). Ton van Oo>.»n 1-0. Poortugaal was beter, maar strandde op Abbenbroek- keeper René Klein. Meeuwenplaat-0HW14 (0-2). Karei de Blok 0-1 en 0-2. Eef van Splunder 0-3, Ferry Ebbers 04, Rob van Gilst 14. Rob van Gilst miste bij 04 een straf schop, maar maakte die misser later goed. Zondag vijfde klasse Jai Hind (3-1 tegen DZB/Zevenkamp)en de andere hoog geplaatste clubs maakten in 5 C geen fout. GLZ pakte bij Lekkerkerk (1-3) belangrijke punten. In D temde Maas stad DCL met 2-2 waarvan SVT)PW nmfitenrde Zondag zesde klasse VOB en Tempo wachtten in C tevergeefs op een scheids rechter. Noorderkwartier pakte tegen Dynamo het twee de punt: 1-1. WICO verraste in D koploper Ammerstol; 2- 1De Roef verspeelde kostbare punten bij Kralingen: 0-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7