Ambulancedienst weer ter discussie Voetbalclubs geven elkaar de schuld van vechtpartij Scholen overwegen beroep tegen uitspraak Raad van State f* Super-optimist Discussie-avond Bijstandswet Klantvriendelijkheid van woningcorporaties Politiek café Herfstwandeling Reünie We zijn platweg gezegd gewoon bedonderd genda Rotterdams Dagblad t'M Ps f&dm iSj Dinsdag 15 oktober 1996 ■rê& i&r*- l JS? r We krijgen m Schiedam een plein dat vergelijkbaar is met dat van Delft. Althans die indruk knjg ik als ik Flip Bohré, hoofd stadsont wikkeling van de gemeente, moet geloven. Langer, maar iets smaller. Het plein wordt schitterend, geschikt voor allerlei stede lijke functies, van openluchttoneel tot het houden van demonstra ties Nou wordt er elke week wel een keertje gedemonstreerd, dus dat plein komt ontzettend goed van pas. En mocht het plein een dode hoek worden, dan hebben de mensen van stadsontwikkeling hun doel gemist, zegt Bohre, Ja, da's lekker gemakkelijk. Zitten we straks wel met een plein m onze maag Trouwens, meneer Bohre vergeet dat rondom de markt van Delft kroegies en eettent jes zitten. Da's nogal een verschil met de betonkolos waarin straks het theater en de bieb komen. Maar goed, meneer Bohré moet het stadshart natuurlijk mooi verkopen Anders vragen ze straks op het stadskantoor of hy wel goed by z'n hoofd is en wordt hy mis schien wel uit zijn fraai gelegen kamer op de bovenste verdieping van het gemeentehuis gezet. Meneer Bohré is wel een super-opti mist. En dat streelt hem. Dat bewonder ik ook in hem. "We' komen er maar met uit wat 'we' nou toch moeten beginnen met het He* ma-plein. En toch ziet meneer Bohré geweldige mogelijkheden voor het plein op het Stadserf. Nou, hy ziet dan meer dan ik, maar hy heeft ook een beter uitzicht vanuit zyn werkkamer. Het ABC-complex en de Nieuwe Passage hebben aan de midden stand een enorme impuls gegeven, vindt Bohré. Met zyn inkomen zou ook ik die tekst moeiteloos uit mijn strot krygen, hoewel het natuurlijk allemaal met zo is. Het Broersveld is nog altyd een kle- rezooitje, m de Nieuwe Passage staan al (of nog) enkele panden leeg, het oude C A-onderkomen is nog immer een rotte kies daar op de hoek van de Koemarkt en het achtereind van de Hoogs traat geeft mij nu ook nog altijd met het idee in een geweldige winkelstraat te lopen. Overigens zyn het ABC-complex en de Nieuwe Passage niets bij zonders. By Apppie Heyn, Blokker en C A moet je in de par keergarage 'gewoon' betalen. In het Hof van Spaland parkeer je boven AH gratis en voor niets. Desnoods de hele dag In welk mo dem winkelcentrum je ook komt, zelyken allemaal op eikaar. In- tertoys, Marskramer, Free Record Shop, Xenos, Fooks, Jamin, Bristol, Schoenenreus, de Hema, Radio Modem, Body Shop. Ge zellig hè. Nieuwe Passage of Hof van Spaland, 't maakt niets uit. Want ook 'Spaland' heeft leegstand. SANDERSONNEMANS Vlaardingen De werkgroep Arme Kant van Vlaardingen, houdt dinsdag 15 oktober een informatie- en discussieav ond over de nieuwe Algemene Bijstandswet Doel van de wet is onder meer om bijstand op maat te leve ren, fraude tegen te gaan en werklozen naar de ar beidsmarkt te leiden Nu de wet driekwart jaar in werking is. wil de Werkgroep AKV de uitvoering er van onder de loep nemen KJ H van Waasbergen van de Dienst Welzyn, afde ling Sociale Zaken Vlaardmgén en woordvoerster C van Zyst van de werkgroep houden een inleiding Hierna kunnen vragen worden gesteld en zyn er groepsgesprekken De by eenkomst is in zaal Middel- huyse aan de Komngmnclaan en begint om 1930 uur Van het kastje naar de muur worden gestuura ge tergde huurders en klantvriendelijkheid, daar gaat het over tijdens een bijeenkomst op donderdag 17 oktober in de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamse- weg Centraal op deze 'mfotamment-avond', een ini tiatief van de Nederlandse Woonbond, de Woning Stichting Maassluis, de Stichting Womngbedryf Vlaardingen en de Woningbouwvereniging Schiedam, staat de dienstverlening aan huurders en woningzoekenden Bezoekers wordt een afwisselend programma voorgeschoteld, waarin het thema van al le kanten kritisch en met een knipoog tegen het licht wordt gehouden Liesbeth van der Kruit van Radio Rijnmond geeft om 20 00 uur het startsein, waarna Huub Warmer, hoofd Bewonerszaken van de Woning Stichting Maassluis, uitleg geeft over het project 'Kijk, Meet, Vergelijk en Verbeter' Om 20 20 uur volgt een filmvoorstelling, waarin John Cleese laat zien wat klantvriendelijkheid is Directeur van Stich ting Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting (SEV) legt daarna het verband met de praktyk. Daar op volgt een paneldiscussie. Het formele programma is om 22 00 uur afgelopen In de naastgelegen Har monie brengt Cornells Pons ter afsluiting zijn hegjes en teksten ten gehore Schiedam In het politiek café van de jongerenwerkgroep PvdA Schiedam wordt woensdag 16 oktober gesproken over de noodzaak en consequenties van de aanleg van ryksweg A 4 Ook de opstelling van de gemeente Schiedam komt ter sprake Uitgenodigd zyn de ge meenteraadsleden Bert Kaptem (CDA) en Maarten Reudennk (PvdA), Ton Seis van het VNO-NCW en Martin Swart van de Werkgroep Stop Ryksweg 19, zoals de A 4 vroeger werd genoemd Het politiek cafe is m Cafe't Spui aan de Hoogstraat en begint om 20.00 uur Onder leiding van enkele deskundigen houdt het Ni- von woensdag 16 oktober een herfstwandeling in het groen rondom Schiedam De wandeling duurt onge veer een uur Het vertrek is rond 09 3ö uur bij natuur- centrum De Boskhoek aan het Bospad Deelname kost ƒ2,50 voor leden en dne gulden voor met-leden Aanmelden kan by C van den Hoek (4714442) of D Jansen (4704193) Hoek van Holland Op zaterdag 23 november houden de voormalige Ir P Calandmavo (eerder de ULO B4) en de Van Ryeke- vorselschool (by de ouderen de lagere school A10I) een reünie voor oud-leerlmgen en oud-onderwyzend personeel. In het wykgebouw 'De Hoekstee' worden op die dag ongeveer duizend mensen verwacht die ooit deze scholen hebben bezocht Van een aantal oud-leerlingen en docenten kunnen de adressen met worden achterhaald Mensen die de Hoekse openbare scholen bezocht hebben en nog geen bericht ontvangen hebben kunnen contact op nemen met de reünie-commissie van het openbaar onderwijs, pa Van Spilbergenstraat 28, 3151 BZ Hoek van Holland Telefonisch kan men inlichtin gen krygen op (0174) 382294,383836 of 384185 Rödactïe Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariette Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Menno Hadddeman Schiedam Vechten op het voet balveld Zondag ontaardde de wedstrijd tussen de lagere elftal len van de Schiedamse voetbal verenigingen Demos en Ex cel sior'20 in een flinke vechtpar tij Het doelpuntenaantal bleef by de wedstrijd laag (de party werd gestaakt en dus geen resultaat) Het aantal gewonden was daaren tegen groot De politie zegt niet zoveel te kunnen doen om knok partijen op het veld te voorko men „We kunnen moeilijk bij ie dere wedstrijd aanwezig zyn," zegt een woordvoerder „We kun nen de spelers wel op hun verant woordelijkheid aanspreken Tydens wedstryd Demos-Ex- celsior ontstond tegen het emde VlaardingenDe Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs tn Vlaardingen overweegt beroep aan te tekenen tegen het vonnis van de Raad van State De Afde ling bestuursrechtspraak bepaal de vrijdag dat het ministerie van Onderwijs voor 32 leerlingen geen bydrage hoeft te betalen, omdat twee scholengemeenschappen te laat waren met het insturen van zogenoemde onderv. >a»ten Daarmee was zo'n ho uddui- zend gulden gemoeid Het gaat om de Groen van Prin- sterer en de Westland-Zuid, die inmiddels met het Gilde College de christelyk scholengemeen schap Aquamarijn vormen In 1994 werd voor 32 leerlingen de van de party een massale vecht partij De reden is met bekend Bestuursleden van beide clubs geven elkaar de schuld Aanstelle rij of discriminatie - Demos 4 is een Turks elftal - moeter de aan leiding zyn geweest van een enor me veldslag tussen spelers, toe schouwers en zelfs vriendinnen Aanstellen „Een vervelende zaak," zegt woordvoerder A. Kroon van Ex- celsior'20 „De tegenpartij is ech ter begonnen Een speler van ons zei tegen een tegenstander dat hy zich met 'o moest aanstellen Daarop werd onze man door die zelfde voetballer geslagen Wy kunnen er niets aan doen Je weet hoe het gaat Als je wordt gesla gen, sla je terug Zo werkt het nou onderwijskaart te laat ingestuurd Volgens J. Hofland, lid van de centrale directie van Aquamaryn en voorheen rector van Groen van Pnnsterer, ging het om admini stratieve fout Administratieve fout „Die kaarten zijn by onze vereni ging blijven liggen en te laat m een envelop gestopt Daardoor kwamen ze vier of vijf dagen te laat m Groningen aan De onder wijsinspectie heeft in opdracht van het ministerie nog een onder zoek ingesteld en die kwam ook tot die conclusie een administra tieve feut. Verder was er mets ongeoorloofd aan de hand De kinderen om wie het ging zaten allemaal al vier of eenmaal Voorzitter W. Groenhorst van De mos „Trieste zaak Wij kunnen er mets aan doen De tegenpartij be gon met het maken van discrimi nerende opmerkingen Een van de spelers liet dat uiteraard met op zich zitten Geen van beide heren vmdt het vreemd dat een groot gedeelte van de spelers zich met de vecht partij heeft bemoeid Tot tien tei len of gewoon weglopen wordt door hen niet als optie gezien „Dat werkt in theone In de prak tijk loop je met weg als je wordt geslagen," zegt Kroon Volgens Groenhorst wordt er al leen m de Bybel niet teruggesla gen Vryehjk citeert de voorzitter uit Lucas 6 29 „Kryg je een knal op je ene wang, dan keer je ook je gen ambulancedienst in de Hoek op te heffen De tyd dat het ver plegend personeel van de ambu lance -die toen nog gewoon zie kenwagen heette- binnen een paar minuten voor een Hoekse deur stond m noodgevallen, zal volgens sommigen definitief tot het verleden beheren. De Hoekse vyf jaar by ons op schoolDat oordeelde in januan van dit jaar ook de rechtbank in Rotterdam „Het kon volgens de rechtbank niet zo zijn dat de scholen zo'n be drag mislopen omdat alle infor matie niet op tyd binnen was," al dus Hofland. De Vereniging voor Christelyk Voortgezet Onderwijs m Vlaardin gen dacht dat de zaak met een sis ser af zou lopen, zeker nadat het ministerie in een brief duidelijk maakte zich neer te leggen by dat vonnis. Maar even later volgde een nieuwe, aangetekende brief uit Zoetermeer waann het minis terie de beide scholen dagvaardc voor een zitting by de Raad van State. Het ministerie was blyk- baar van gedachten veranderd ander toe, of zoiets," lacht hy „Er is natuurlyk niemand die dat doet Het is heel menselijk om te rug te slaan Door dat terugslaan' zyn er zon dagmiddag wel meerdere gewon den gevallen Een speler moet zelfs een aantal tanden missen Hy beschikte wel overeen verant woordelijkheidsgevoel en meng de zich tussen de vechtersbazen om de ruzie te sussen Dat had hy waarschijnlijk niet gedaan wan neer hy van te voren had geweten wat de oestuurders van zyn eigen club en die van de tegenpartij vin den. 'Keihard terugmeppen wan neer je wordt geslagen Een woordvoerder van de Schiedamse politie betreurt wat er op het veld is gebeurd „Het is met de bedoeling dat burgers het ambulance is vertrokken, wegbe- zuinigd en opgegaan m een regio- dienst Volgens Wulp van de ambulance dienst betekent de reorganisatie niet zo'n verslechtering van de si tuatie als door sommigen wordt beweerd. „In de tyd dat er in de Hoek nog een ambulancepost was, beschikte de deelgemeente maar over éen wagen Men doet voorkomen alsof het toen veel be ter was, maar als die ene wagen bezet was moest er een tweede uit een andere gemeente by worden gehaald Al een tydje is de ambulance dienst in het Westiand in eerste instantie verantwoordelijk voor de spoedmeldmgen in de Hoek Wulp „Die zyn dichterby Zy hebben een post m 's-Gravezande en Naaldwijk. De post in Maas sluis, by de brandweerkazerne, fungeert met in eerste instantie als spoedmtrukplaats voor Hoek van Holland De ziekenwagen in Maassluis rukt uit voor spoedge vallen in Maasland De wagens in Schiedam rukken a priori uit naar Schiedam en Vlaardingen Uiter aard springen alle posten m als er éen geen wagens meer vry heeft Dat de discussie over de ambulan- Hofland zegt dat wordt overwo gen tegen het voor de scholen ne gatieve vonnis van de Raad van State in cassatie te gaan „Het probleem is echter dat wij offici eel nog van niets weten Wij heb ben namelyk alleen in de krant gelezen wat de uitspraak was En het is natuurlijk niet juist om vooruit te lopen op een vonnis dat je nog niet hebt gezien Verder wachten we uiteraard het advies van onze jurist af Terugvorderen Onduidelijk voor Hofland is ver der of het ministerie de hon derdduizend gulden nog terug <.al vorderen Want het geld is in 1994 wel uitbetaald In Vlaardingen be staat het idee dat het de minister heft m eigen handen nemen Ze kunnen daarvoor beter de politie in kennis stellen Volgens de woordvoerder zyn er op het bureau tot nu toe geen aan giften van mishandeling binnen gekomen „We kunnen pas uit zoeken wat er daar aan de hand is geweest wanneer er aangifte is ge daan Het slachtoffer van een andere vechtpartij, waarby ook de Schiedamse club Excelsior'20 was betrokken, heeft wel aangifte ge daan Hij werd na een sliding ge slagen door een tegenstander en raakte daarbij bewusteloos en een stuk tand kwijt De politie onder zoekt de zaak, die ook de tucht- commisssie van de KNVB is toe gestuurd ces nu weer oplaait is volgens Van Wijngaarden zonneklaar Heel toevallig was bij zyn ongeluk ook de fractieleider van Hoeks Wel zijn Alfred van Os en partijvoor zitter Peter Blok aanwezig. De po litici hebben al aangekondigd dat dit geval met opzichzelf staat en dat er iets aan gedaan moet wor den. Wulp is blij met een discussie. Volgens hem is het een slechte zaak dat door de bezuinigingen minder ambulances in het gebied ryden Het personeel vmdt dat ook een /eer slechte zaak „De centralist, die de ziekenwagen op pad stuurt, moet af en toe echt schipperen Dat is natuurlyk niet goed Wanneer de discussie op laait kan daar misschien iets aan veranderen De arme Van Wijngaarden die nu 'geblesseerd' thuis ligt, heeft ove rigens geen kritiek op de manier waarop de mensen van de ambu lance werkten „Ze hebben me heel deskundig in de wagen ge legd en me onderweg al iets gege ven tegen de pyn Maarmdedeel- gemeenteraad kunnen ze reke nen op aanvullende vragen bij de begrotingsbehandeling, wat ik trouwens toch al van plan was in deze zaak vooral te doen is om jurisprudentie op tafel te krijgen Bij het ministerie was niemand bereikbaar die daarop een ant woord kon geven Mocht het ministerie de ton terug vorderen, dan levert dat voor de Vlaardingse scholengemeen schappen geen onoverkomelijke problemen op, zegt Hofland „De salarispost van Aquamaryn (3455 leerlingen, redbedraagt 22,5 mil joen gulden per jaar Natuurlyk is die ton dan zonde van het geld Daarmee hadden we natuurlyk veel interessantere dingen kun nen duen, maar het is niet zu dat er een docent moet worden ontsla gen Dat gevolg heeft het zeker met." Dinsdag 15 oktober SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 213Cu VLAARDINGEN Zaal Mrddelhuyse. Informatie avond over nieuwe Algemene Bij standswet, 19.30u ROTTERDAM Rotown. Voorronde Kleurrijk Talent, n.n.b Ahoy. Fugees, 20u. De Doe len Gr.z. Kamerkoor StPetersburg, 20.15u. Dizzy. Kiezmokum, 22u. Theater Zuidplein Gr z. De Minnaar, 20.15u Lantaren 1. Registraties, 20.3Qu. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Conny Janssen danst, 20.15u. Parkzicht. Talkshow Deci der AtotZ, 21u. Popular. LeangBNQ Romeo Delta Café, 20u. Woensdag 16 oktober SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. Herfstwandeling, 09.30u. Woon zorgcentrum Thurlede. Senioren orkest 'Soreo', 14.00u. DCde4Mo- lens. Bingo, 13 30u. VLAARDINGEN Ibis Hotel. Lunchbyeenkomst Ne derlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel, departement Water weg Noord, 12.00-14.00u. Grote Kerk. Canllonconcert, 16.00u. MAASSLUIS Koningshof. Ledenvergadenng D66,20.00u ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert, llu. De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Gr.z, The Best of Tom Par ker, 20.15u. KI.z. Schubertcyclus, 20.15u. Theater Zuidplein Kl.z An nie Benm solo met z'n vieren, 20,30u. Gr.z. De Minnaar, 20.15u. The Act Jamsessie, 21u. Luxor Theater. Purpereif, 20.15uRotter damse Schouwburg Gr.z. Conola- nus, 20.15u. KI.z. Het Mens, 20.30u. Lantaren 1. Registraties, 20.30ü. Amphitheater Plaswijck- park. In Bomen Kunje Wonen, 15u De Evenaar. Cabo Verde in focus, film, 20.15u. AFkunstruimte. La vi ticulture, lezing, 19u.Zaa! DelJnle. NCRV Volgspot live, 20.3ÖU, De Twijfelaar. The Gang, 22.30u. ROTTERDAM Calypso h Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30,do vr.ma.dt.cx)kl.l5-4. Calypso 2: 'Jude' (16) dag. 6.45- 9.30, cfo vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 3: 'De nieuwe moeder' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Blind Date' (16) dag. 9.30. Cinerama 1: "Indepen dence Day' (12) dag. 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Crying Freeman' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.OQkl. 15-4. Cine rama 5: Two Much' (al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Cor so: "Independence Day' (12) dag 12-3-6-915. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival Island' (al) dag. 3, za.zo.ma- .di wo.ook 1. '2-m-l show' (al) do- .vr.12. Independence Day* (12) dag, 5.15-9.15 zo. ook 10.15. Venster 1: 'Braking the waves' (16) dag. 7.30. Train$potïing'(16}dag.(ma.in V4) 10.30, Sneak Preview, ma 10.30. Venster 2: 'Dorp aan cfe ri vier' (16) ma.di.wo. 7.30, do- .vr.zo.wo.ook2.30. 'Bad Boys'do.zo. 7.30, 'Silence' do.wo.10. 'She and he'vr. 7.30, di. 10. 'House without a dining table' vr.10. Youth of Japan' za .7.30, zo. 10. Twin sisters in Kyoto' za.10. The kil nyer' ma.10. Venster 3: 'A couch in New Vork' (ai) dag 8- 10, do vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'Palookavtlle' (16) dag. 8: 'Bro thers McMullen (al) dag.(beh.ma.) JO. Lumière 1: 'Dezeemeerman' (al) dag 115-4-6.45-9.30. Lumiè- re 2: The Quest' (16) dag, 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: Twister' (12) dag. 6,45-9.30, do.vr ma.di. ook 13.15-4. Lumière 4: 'Striptea se' (12) dag. 6 45-9 30, do.vr.ma- di. ook 1.15-4. Pathé 1: 'Indepen dence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6- 9.10. Pathé 2: 'Mission: Impossible' (12) dag.4.30-7.05-9.40, do vr ma.di.ook 11.20-1.55. Pathé 3: 'Phenomenon' (al) dag. 6.45- 9.30,do.vr.ma di.ook 11.15-2.15. Pathé 4: 'De zeemeerman' (al) dag 1125-2-4.35-7.10-9 45.Pathé5: Twister' (12) dag 11.20-1.55- 4 30-7.05-9 40. Pathé 6: 'Eraser' (16) dag. 1150-2.20-4.50-7.20- 9 50. Pathé 7: 'Atime to kill' (16) dag. 11.40-2 50-5 55-9. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16) vr.za.00.15 Lumière 2: The quest' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: Twis ter* (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Stnptease' (16) vr.za.0015. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and" the giant peach, za.4, zo wo.1.15-4 Calypso2:'Langleve dekonmgtn'za.zo.wo 1.15-4 Cine rama 4: 'Ba be' (N)za.zo.wo. 1,15-4. Cinerama 5: 'Ripper' za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: 'It takes two' za- .zo wo 115-4. Lumière 4: 'AGoofy Movie' (N)za.zo wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (Njzd.zo.wo. 11.25*1.30. 'A Goofy Movie' (N) za zo.wo. 11.45- 1.45. Venster 1: 'James and the giant peach'zo wo.2. Hoek van Holland „Ik heb nooit geweten dat een half uur zo verschrikkelijk lang kan duren. Ik had echt het idee dat ik dood ging. Trouwens, als het een hartinfarct was geweest in plaats van een beenbreuk, dan had dat er dik ingezeten." Dick van Wijngaarden: 'Zoiets mag eigenlijk nooit meer gebeu ren. Dit Is echt onmenselijk.' Foto Roel Dijkstra Dick van Wijngaarden, die zater dag tijdens een wedstryd van Hoekse Boys m de lagere regio nen tegen Lyra een beenbreuk opliep, en vervolgens byna een half uur op een ambulance moest wachten, is inmiddels m het Holy Ziekenhuis geopereerd. „Ik ben zo'n kilo of twee zwaarder van alle schroeven en yzeren platen die ze in myn been hebben gezet," ver telde hy gisteren Over het zeer late arriveren van de ambulance zal in de Hoekse deelgemeenteraad het laatste woord nog niet zyn gesproken „Misschien is het wel een goed toeval dat ik het nu aan den lijve heb ondervonden," vmdt Van Wyngaarden, deelraadslid van Hoeks Welzijn „Zoiets mag ei genlijk nooit meer gebeuren Dit is echt onmenselyk We hebben ons by het accepteren van nieuwe regelingen in slaap laten sussen We zyn platweg gezegd gewoon bedonderd Volgens A. Wulp van de ambulan cedienst sn Schiedam zyn er door bezuinigingen geen ziekenwa gens in overvloed „Het is roeien met de riemen die je hebt. In het geval van Van Wijngaarden is de melding om tien over twee binnen gekomen Aangezien het een spoedmelding betrof is de ambu lancedienst m het Westiand door de centrale ingelicht Deze ver zorgt m eerste instantie de spoed meldmgen in de Hoek. De ambu lancedienst heeft na vyf minuten contact opgenomen dat zij geen wagen beschikbaar had Alle wa gens waren bezet Toen hebben wij in Schiedam een ambulance gestuurd, die er vervolgens om half drie was Wulp vindt het vervelend dat de tyd van maximaal vyftien minu ten is overschreden Maar het is volgens hem niet onacceptabel als wordt bedacht dat het weekemde was (minder wagens m dienst) en dat de melding vry laat (vyf minu ten later) xn Schiedam aankwam Wegbezuinigd Voor sommige mensen in Hoek van Holland, onder wie Van Wyn gaarden, is dit 'weer' een bevesti ging van de fout die een aantal jaar geleden is gemaakt om de ei-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3