11,: Vluchtplan voor eigen woning van levensbelang Hoek van Holland streeft naar regelmatige groei Trots op nieuwe, schone tuin in Steendijkpolder genda Treurlinden naar de Plantage Klachten bij de milieucontroleur Rondleiding in musea Jubileumfeest vissers Bouwspeelplaats Poppenkast Brandende panden veranderen in doolhoven Rotterdams Dagblad Donderdag 17 oktober 1996 Bij de oude ingang van de Aigemene Begraafplaats in Schiedam staat een stemmige rij treurlinden. 2e staan langs een pad in het ver lengde van de Vlaardingerdijk. Over enkele jaren zal hier de metro rijden, en zoals we allemaal weten, staat de bevolking het altijd oog luikend toe dat de Vooruitgang het wint van een onmondige bomen d- Maar Iaat dan bij deze tenminste gezegd zijn dat het belachelijk is zo'n sfeervolle levende lindenïaan te offeren aan een metrotracé dat niet een paar meter opzij kan. Het machteloze groen delft weer eens het onderspit. Je ziet in Schiedam hoe het komt dat tientallen Neder landen per jaar aan tropisch regenwoud verdwijnen. Wat kun je dan nog? Dan kun je hopen op een nijver plantsoenen clubje op het stadskantoor, dat probeert te redden wat er te redden valt. Tenminste acht bedreigde treurlinden bij de begraafplaats kun nen uitgegraven worden en - fijn op kosten van het metroprojeet- herplant worden in de Plantage, Neerlands oudste stadspark, dat re centelijk zo werd toegetakeld dat treurlinden er niet misstaan. Maar de ommekeer zet in, mede dankzij het cadeau van de metro. De Plantage zal op voorspraak van de gelijknamige belangen- en bewo nersvereniging toch het deftigvolkse parkkarakter behouden, met respectvoor de monumentale platanen, beuken, kastanjes en. vleu- gelnot .n( maar ook met nieuwe heestersop strategische plekken, zo dat e <n sfeer van geborgenheid in stand blijft en er toch meer zicht on*c .aat op de historische gevels aan de Tuinlaan en de «Lange Nieuwstraat. De omwonenden van de Plantage hebben met succes meegedacht over de inrichting van het park, maar nu de uitvoering nog. Onder het motto 'Schiedam 2x zo mooi' mag de gemeenteraad wel eens een extra potje voor groen in de stad reserveren. De raadsleden doen hier te weinig aan, ondanks herhaalde pleidooien in deze rubriek, waar ze lui op hebben gereageerd. Zo'n raad vraagt om een tegenbeweging. Als ze grauw en grijs doen, ga ik groen overhellen. De kop van de Plantage moet natuurlijk wor den hersteld, zodat het park doorloopt tot aan het oorlogsmonument. Maar dat is niet genoeg, De Plantage moet naar alle kanten toe wor den uitgebreid. Groene verbindingen via een bruggetje naar de Westerkade en ook een schakel naar deWestvest-al moeten we dat lelijke bankgebouw van de ABN-Amro ervoor gesloopt krijgen. Da's trouwens een prachtige plek voor een ondergrondse parkeergarage, ik heb een tip, ontleend aan de gebeurtenissen rond de flats aan de J. C. van Markenstraat. Laat de Plantage-vereniging de oversteek van het park naar de Westvest een keer voorstellen op een commis sievergadering waar Maarten Reuderink en Jos Poolman zitten te slapen en prompt zullen beide raadsleden over het bankgebouw roe pen: „Slopen!" Maar nu eens omdatwij het willen. Ik weet precies hoeje die lui moet bespelen. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Sen van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagï, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Maassluis Bij de milieucontroleur van de gemeente Maassluis en de wijkmeester van de Woningstichting Maas sluis, zijn de laatste tijd klachten binnengekomen over bewoners die afval vanaf de galerijen van flats naar beneden gooien. Dit leidt tot irritaties bij bewo ners van ondergelegen flats die het vuil op hun gale rij aantreffen. Bovendien komt dit afval in de plant soenen en op straat terecht, waardoor de omgeving danig wordt vervuild. Dit levert de gemeente veel ex tra werk en dus veel kosten op. Overtreders lopen het risico een boete van 440 gulden te krijgen. Hoek van Holland Tijdens de herfstvakantie worden er rondleidingen gehouden door de Hoekse musea. Op 22,24 en 26 ok tober is het 'Fort aan den Hoek van Holland' ge opend. Op dinsdag en donderdag zijn er rondleidin gen om half twee, op zaterdag om twaalf uur. De kos ten bedragen vier gulden per persoon. Reserveren bij deVW is noodzakelijk. Het oude pantserfort dat dateert uit 1889, is al een museum op zichzelf. Nieuw is de 'Ministerskamer', een uitstekend nagebootste weergave van de laatste vergadering van de ministerraad op 13 mei 1940 op Nederlands grondgebied. Op woensdag 23 oktober om elf uur is er een excursie m de vuurtoren aan de Willem van Houtenstraat. De ruim honderd jaar oude vuurtoren is ingericht met het Nederlands Kustverlichtingsmuseum. De excur sie kost ƒ1,50. Op zaterdag 26 en zondag 27 oktober kan men tussen twee en vier uur ook individueel de toren beklimmen. De toegang is dan gratis. Vlaardingen De hengelsportfederatie De Randstad viert zaterdag 19 oktober de veertigste verjaardag. Die middag is er van 15.30 tot 17.30 uur een receptie in hotel Ibis aan de Westlandseweg in Vlaardingen. De Randstad is een overkoepelende organisatie van 54 hengelsport- verenigingen in Zuid-Holland. Bij deze verenigingen zijn ruim 40.000 sportvissers aangesloten. Tijdens de receptie wordt de nieuwe viskaart voor Zuid-Holland gepresenteerd. De kaart bevat een schat aan informatie over visstekken, vergunning verkoop, te vangen vissoorten en verschijnt in vier talen. Binnenkort is de viskaart voor georganiseerde sportvissers verkrijgbaar via de vereniging. Het doel van de kaart is om de sportvisserij en het vistoerisme in deze provincie verder te ontwikkelen. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens de herfstvakantie naar hartelust hutten bouwen, water fietsen en kampvuurtjes stoken op de bouwspeel plaats naast de kinderboerderij in wijkpark Holy Noord. Vrijdag wordt de vakantie afgesloten met het bakken én opeten van pannekoeken. De bouwspeelplaats is van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur geopend en de entree be draagt één gulden per kind per dag (leden gratis). Schiedam De speeltuinvereniging in Park Nieuwland houdt tij dens de herfstvakantie allerlei activiteiten die elke middag om 13.30 uur beginnen. Op het programma staan poppenkast (op maandag), een fietsencorso (dinsdag), een clownsvoorstelling (woensdag), kin derbingo (donderdag) en verklede kinderdisco op vrijdag 25 oktober De speeltuin is van 10.00 tot 18.00 uur geopend en is te vinden aan de Dr. Schaep- mansingel in Schiedam. Voor leden is de entree gra tis, losse kaartjes kosten een gulden. Schiedam Niemand zal er graag aan willen denken. Toch een beetje afgeleid van de Amen- weet straks, als het aan de brandweer ligt, iedere Schiedam- kaanse tactiek." vertelt Postma. mer wat hij moet doen als er in zijn woning brand uit breekt. Vanaf volgende week gaat de campagne Een vluchtplan? Van nkaanse scholen verplicht samen levensbelang' draaien. Met posters in bushokjes, openbare ge- met hun ouders als huiswerk een bouwen, scholen en buurthuizen probeert de brandweer de vluchtplan tekenen. Voor Neder- Schiedammer op het hart te drukken dat het erg belangrijk is 'anc* gaat dat iets te ver, maar we te weten hoe bij brand de woning kan worden ontvlucht v'Uch ensfaelan Brandweerman J. Postma houdt een poster omhoog die vanaf 22 oktober in deabri's in Schiedam komen tehangen: 'Je ziet dat be woners soms helemaal de weg kwijt zijn als in hun huis brand uit breekt.' Foto Roel Dijkstra Per jaar komen in Nederland on geveer 75 mensen om bij een brand in hun woning. Dat lijkt re latief weining. Het aantal gewon den is daarentegen vele malen ho ger. Om dit aantal te verminderen begint de Schiedamse brandweer de campagne. „Je ziet dat bewoners soms hele maal de weg kwijt zijn als in hun huis brand uitbreekt," vertelt J. Postma van de Schiedamse brandweer. „Een klein gangetje waar de bewoners bij wijze van spreken met de ogen dicht door heen kunnen lopen, wordt bij brand en rook voor sommigen een doolhof. De bewoners raken de kuts kwijt en ademen met alle ge volgen van dien rook in." Maassluis Op een kersenboom pje, enkele drui venstruiken, krui den, een gietijzeren hekwerk en een gemetselde barbecue na, is de nieuwe achtertuin van Ellen Troost uit Maassluis klaar. Op 2 september, een maandag ochtend om half acht, stonden dc werklui met z'n zessen voor haar deur. In het kader van de sane ring van de verontreinigde Steen- dij kpolder-Zuid kwamen ze haar tuin -voor en achter- leegha len. Daarna werd de grond afge graven en weer wat later kwam de schone grond. De afgelopen drie weken heeft El len Troost samen met haar man Kees elk vrij uurtje in de tuin doorgebracht. Het resultaat is er dan ook naar. Het is niet meer voor te stellen dat de 'boerentuin' van 8,5 by 4,5 meter achter de wo ning aan de Dunantdreef in de Steendijkpolder, begin septem ber nog een kale aarden woestijn was. Toen de met gif vervuilde grond eenmaal was afgegraven en de boel netjes was opgeleverd, kon Ellen haar creatieve plannetjes eindelijk gaan uitvoeren. Ze wilde een gezellige, groene boerentuin. Alles hebben ze zelf gedaan. Van het ontwerp tot het betegelen van .de twee terrassen, het overeind zetten van de houten schuttingen en het planten van het gewas. „We zijn heel trots op het resul taat. Het is altijd maar afwachten hoe een idee op papier in werke lijkheid eruit komt te zien. We moeten in het voorjaar nog enkele dingen doen, maar dan is het af wachten geblazen. Het duurt ze ker een paar jaar voordat de stek jes en plantjes zijn uitgegroeid tot een wilde boerentuin," weet EUen uit ervaring. Tuinkabouters Met tal van accessoires heeft ze een landelijke sfeer weten te ere- eren. De houten, donkergroen ge verfde schuttingen, de donker groene lantaarns die aan weerszij den van het stenen terras staan en het fonteintje met een ouderwets Volgens Postma zijn deze tafere len te voorkomen als de bewoners van te voren bedenken hoe ze hun huis bij brand kunnen verlaten. „Het kost niet meer dan vijf mi nuten om daar over na te denken. Even in een tekeningetje schema tisch weergeven hoe het pand kan worden verlaten. Een kleine moeite, maar soms van levensbe lang." Doolhof Heel toepasselijk is op de posters en affiches die de brandweer van af volgende week gaat versprei den een doolhof te zien. Met een felle rode kleur is het reclamema teriaal niet te missen. „We hebben de manier van campagne voeren blauw-wit tegelvloertje zijn en kelevoorbeelden. Ook houten klompen, twee tuin kabouters, potten en fakkels ont- een beetje afgeleid van de Ameri kaanse tactiek." vertelt Postma. „Daar gaat men echter veel ver der. Zo moeten kinderen op Ame rikaanse scholen verplicht samen met hun ouders als huiswerk een vluchtplan tekenen. Voor Neder land gaat dat iets te ver, maar we doen er veel aan de burger te over tuigen van het nut van zo'n plan." In het stadskantoor van de ge meente zijn folders op te halen waarin staat hoe een vluchtplan kan worden gemaakt. Naast het vluchtplan adviseert de brand weer de bewoners een vluchtka- mer in te stellen. De vluchtkamer moet een ruimte voor in het huis zijn die van buiten door de brand weer goed is te bereiken. „Je moet nooit proberen door dikke rook naar buiten te komen," vertelt Postma. „Veel beter is te vluchten naar een kamer die je kan afsluiten. De brandweer is binnen zeven minu ten ter plaatse en neemt bij brand in woningen altijd een ladderwa gen mee. Er is dus genoeg tijd om iemand uit een brandend huis te halen. In paniek van het balkon breken niet. Tegen dikke, groene palen die her en der in de tuin staan, moeten straks klimrozen, een clematis en een kamperfoelie springen is niet nodig. Een nor male deur kan zo'n twintig minu ten stand houden by brand. Dus verschansen in een vluchtkamer en wachten op de brandweer is veel beter dan in paniek hande len." omhoog groeien. Een stenen paadje loopt na?" een klein ach terterras met een gezellig zitje dat straks, 'als het lukt', omsloten De folder metal deze informatie is ook te bestellen bij de Schiedam se brandweer. Postma hoopt dat veel Schiedammérs gehoor geven aan de oproep een vluchtplan te maken. „Tenslotte kan zo'n plan toch van levensbelang zijn." wordt met druivenstruiken en an- de»" groen. Ook tegen de achtergevel van het huis wil de tuinierster een natuur lijke zonwering in de vorm van een 'druivenafdakje' laten groei en „De tuin ligt pal op het zuiden dus dan heb je wel wat beschut ting nodig," aldus Ellen. Enthou siast loopt ze rond in haar kersver se tuin. „Kijk, hier heb ik stokro zen en vingerhoedskruid gezaaid en daar staat een appelboom. Dat daar aan de overkant is een Ja panse notenboom en verderop heb ik aardbeienplantjes gepoot. Vroeger moest ik het fruit en de kruiden in bakken kweken, maar nu met die schone grond is dat niet meer nodig." Niet wroeten Toen ze zes jaar geleden aan de Dunantdreef kwam wonen, was ze op de hoogte van de giftige grond onder en rond haar huis. El len: „We hebben onze tuin en on ze leefwijze er op aangepast. Dus niet wroeten in de aarde, geen zandbak voor de kinderen en niets eten uit de tuin." Haar verhaal wordt onderbroken door het lawaai van een voorbij- denderende vrachtwagen met een lading zand. Van zeven uur 's och tends tot een uur of vijf 's mid dags komen de vrachtauto's en graafmachines over de tijdelijke af- en aanvoerroute achter de tui nen van de bewoners van de Du nantdreef. Een gammel hekwerk dat al twee keer is omgewaaid, vormt de af scheiding tussen de tuinen en de weg. „Tja, we zitten voorlopig nog een tijd in de rommel. De herrie van het vrachtverkeer went wel, maar ik zal blij zijn als ik van dat stof en zand in huis ben verlost. Soms proef je zelfs zand in je brood." Dit was de vijfde en laatste afle vering van een korte serie over deafgravingswerkzaamhedèn in de tuin van EUen Troost, be woonster van de Steendijkpol- der-Zuid. Donderdagl? oktober VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Bijeenkomst huurders en klantvriendelijkheid, 19,30u. Harmonie. 'Chateau Mi graine', toneel door Jo Decaluwe, 20.00u. Stadhuis. InspiWarmonfe. Inspraakavond Veerplem, 20.00u. D'Oude Stoep. Roadrunners, 21.00u. Wijkcentrum Holy. Kerst- klaverjascompetitie, Klaverjasclub de Heipaal, 20.00u. Basisschool Het Anker. Project Ecuador, 19.00- 20.30U. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. Mrs.Em- stem, 20.15u. KLz. Ann leBenni solo met z'n vieren, 20.30u. De Doelen Gr.z. RotterdamsPhilharmomsch Or kest 20.15u. LuxorTheater. Purper elf, 20.15u. RotterdamseSchouw- burg Gr.z. Conolanus, 20.15u, KLz. Het Mens, 20.30u. Vnjdag 18 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Angela Groothuizen, 20.30u. Filmhuis. Mane Antoinette is met dood, 21.30u. Stadhuis, Spreekuur Gemeentebelangen Schiedam, 14.00-15.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Geschud' door Schudden voorGebruik,20.00u. De Pijpelaar. Tienersoos, 15.00- 17.30u. ROTTERDAM Ahoy. Celine Dion, 20u. De Doelen Gr.z. RotterdamsPhilharmomsch Or kest, 20.15u. Kl.z. Marokkaanse muziek, 20.15u. Luxor Theater. Purper elf, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Scapmo Rotter dam, 20.15u. Ki.z. Ashes to Ashes, 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. Zenga, 2Q.15u. KI.Z. Mylene d'An- joü, 20.30u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. De Scheg. John Buisman, 20.15u.Bibliotheektheater.DeAf- faire, 20.30u. 't Kapelletje. Thea tergroep Lawine, 20.30u. Lantaren 2. Visioenen, 21u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Ca lypso 2: 'Fargo' (16) dag. 4-6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30, do .vr.ook 1.15-4. Cinerama 1: 'Inde pendence Day' (12) dag. 12.15- 3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (ai) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Eraser' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15-4. Cinerama 5: The Rock' (al) dag6.15-9.15, do.vr.ookl2.45-3.30. Corso: 'Inde pendence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival Island' (ai) dag. 1-3. 'Independence Day' (12) dag. 5.15-9.15 za.t/m wo.ook 10.15. Venster l: 'Chacuncherche son chat' (16) dag.(beh,ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: 'Les 400 coups' (16) ma.wo, 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Bellowing clouds'do.zo. 7.30, 'Faceofanother' do.vr.10 za,7,30. 'Longing" vr.7,30, ma.10. 'Bad Boys' za.10. 'She and he" zo.10. 'Ran' wo.10. Achter de schermen: met'De tranen van Maria Machita' en 'De salon van het ver- dnet', di.8. Venster 3: 'Breakingthe waves' (16) dag.7.30, do.vr.ook 2. T ramspotting' (16) dag. 10.30. Ven ster 4: 'A couch m New York' (16) dag. 8-10,15,do.vr.zo.wo.ook2.30. Lumière 1: The nutty professor' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'De zeemeerman' (ai) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Lumière 4: 'Stnptease'(12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'last standing man' (16) dag.il.50- 2-4.30-6.45-9.20. Pathé 3: 'Mis- •sion: Impossible' (12) dag.4.30- 7.05-9.40, do.vr.ook 11.20-1.55. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10- I.45-4.20-6,55-9.30. Pathé 5: The nutty professor' (al) dag. 11.40- 2-4.20-6.45-10. Pathé 6: 'Pheno menon' (al) dag.6.30-9.20, vr.ook II.15-2,15, za.zo.ma.di.wo.ook 4. Pathé 7: 'A time to kil!' (16) dag. 11.35-2.50-5.55-9, za.met om 11.35. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16)^ vr.za.00.15. Lumière 2: 'Crying Freeman' (16)vr.za.00.15. Lumière 3: The Quest' (16) vr.za.00.15. Lu mière 4: 'Twister' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za.zo.ma.di.wo.l.l5-4.Cafypso 2: 'Langfeve de kontngin' za.zo.ma.di- .wo.1.15. 'De nieuwe moeder" za .zo- .ma.di.wo.1.15-4. Cinerama 4: 'Babe' (N) za.zo.ma.di.wo.1.15-4. Cinerama 5: 'Ripper" za.zo.ma.di- .wo.!.15-4.Lumière3: 'tttakestwo' za.zo.ma.dt.wo.1.15-4. Lumière 4: 'A Gooty Movie' (N) za.zo.ma.di- .wo.1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.ma.di.wo.11.45-1.50. 'A Goofy Movie' (N) 2a.zo.ma.di.wo, 11.30-1.30, Lantaren 1: Cmekid Festival 20.3. Venster 1: 'Jamesand the giant peach' dag.(beh.za.) 2. Venster3: 'Mijn vade^ woont in Rio' ma.2. 'Dejongen die met meer praat te' di.2. 'Kijk ik vlieg' wo.2. Hoek van Holland Cultuur en re creatie blijft ook in 1997 in Hoek van Holland de grootste post op de begroting. Op een totaalbedrag van bijna vijftien miljoen gulden bedragen de uitgaven voor cul tuur en recreatie (inclusief toeris me) bijna zes miljoen. Dat is veer tig procent van de totale begro ting. Weliswaar staat daar aan de inkomstenkant een kleine drieën half miljoen gulden tegenover, maar dan nog blijft er een tekort van tweeenhalf miljoen en dat is bijna achttien procent van het to tale bedrag dat de deelgemeente- raad te verteren heeft. Verkeer en vervoer vormen met 2,6 miljoen gulden (18 procent) eveneens een enorme kostenpost. Het ambtelijk apparaat, alsmede werkgelegenheid en welzijn ko men met respectievelijk 2 miljoen en 1,9 miljoen op de derde en vier de plaats. Het deelraadsbestuur legt de raad een sluitende begroting voor. Het grootste deel van de inkomsten, ruim tien miljoen, komt uit het deelgemeentefonds. Maar de deelgemeente heeft tegenwoor dig ook eigen inkomsten. Die ko men vooral uit de sector cultuur en recreatie. De reserves van Hoek van Hol land worden aan het eind van dit jaar geschat op 2.148.000 gulden en naar verwachting wordt daar in 1997 bijna een half miljoen aan toegevoegd. Missie Voor de nabije en verdere toe komst heeft het deelraadsbestuur een missie. Het voorzieningenni veau en het leefklimaat zijn gun stig en dat moet zo blijven. Daar om zullen alle ontwikkelingen daaraan worden getoetst. Tot het jaar 2010 zal de bevolking van Hoek van Holland toenemen van 9.200 tot ongeveer 12.000. Maar die ontwikkeling moet tot stand moeten komen door een regelma tige groei en niet met grote schok ken. „Hoek van Holland heeft an no 2000+ een duidelijk profiel en aantrekkingskracht als veelzijdi ge badplaats in een groene omge ving," voorspelt het dagelijks be stuur. In de begroting worden vijf zaken genoemd die de komende tijd speciale aandacht moeten krij gen. Schoon, heel en veilig in de buitenruimte is een belangrijk streven en ook zal binnen Hoek van Holland voldoendewerk moe ten zijn. Er moet voldoende ruim te zijn voor zinvolle vrijetijdsbe steding binnen de deelgemeente. Ook moet er sprake zyn van een evenwichtige samenlevingsop bouw. Dat dient te worden ver taald in voldoende huisvesting voor zowel jongeren als ouderen. De geografische bereikbaar is eveneens een punt van aandacht, want Hoek van Holland mag niet afgezonderd zijn. Veiligheid In het komende jaar moet het wijkveiligheidsplan Hoek van Holland worden uitgevoerd en komt er ook een horeca-beleids- plan. De economische waarde van het waterwegcentrum dient ge stalte te krijgen en er komt meer aandacht voor de revitalisering van de dorpskern. Verder wordt de subsidieverorde ning herzien. Er komt een meeija* ren-onderhoudsplanning voor de sportvelden en een beleidsplan kunstencultuur. In 1997 wordt een aanzet gegeven voor integraal jeugdbeleid in Hoek van Holland. Binnen het jeugdbeleid wordt meer aandacht gegeven aan gezondheidszorg en hulpverlening, onderwijs, vrije tijdsbesteding en veiligheid. In het wijkbeheer gaat samenwer king met de bewoners een belang rijke rol spelen. Samen met de be woners, de woningbouwvereni ging en de gemeentelijke dien sten wordt gewerkt aan een geza menlijke wijkvisie. De begroting van de deelgemeen te wordt op 28,29,30 en 31 oktober besproken in de raadscommis sies. De begrotingsraad is 14 no vember (aanvang: 14.00 uur). Elfen Troost in haar boerentuin in de Steendijkpolder-Zuid, de plek die een maand geleden nog een aardewoestijn was: 'We zijn heel trots op het resultaat.' Foto Roei Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3