23 Basketballers maken pas op de plaats Judocoach Vissers kookt van woede tijdens EK- landenteams SVH kan eindelijk trainen Els de Roode redt Trekvogels in korfbalderby tegen WION Eeuwfeest met lintje Cifuentes ziedend naar schaakzege FVT kan het ook zonder Jörg de Cock Biljarters Multimos pakken opnieuw puntje Ben Crum straks weg bij DKOD Forse tegenvaller voor hockeysters Rotterdam Angad-Gaur op herhaling BCR'91 op juiste spoor Basketbalsters zijn op schot Zwemmers naarNK Trojans: geen vuiltje aan de lucht Eerste verlies voor Alcazar Rotterdams Dagblad Maandag 21 oktober 1996 Het was voor haar een volslagen verrassing. Schaakster Catharina Roodzant-Glïmmerveen kreeg zaterdag uit handen van deelraadbe stuurder Coos Rijsdijk van IJsselmonde een koninklijke onderscheiding ter ere van haar honderdste verjaardag. Vandaag is de Rotter damse precies een eeuw oud. Dat vierde de voormalige Nederlandse schaakkampioen za terdagmiddag met een grote receptie in res taurant Engels. Vele bekenden, van binnen en buiten de schaakwereld, kwamen haar daar feliciteren. Met 'Catharina de Grote' als het absolute middelpunt. Ze was niet te beroerd om Rijsdijk één van de vele, vele onderhou dende verhalen uit haar lange leven te vertel len. Foto Cor Vos Utrecht Vriend en vijand zijn het erover eens: het gehavende Rotterdam zal niet tegen degraderen. Het kostte de ploeg zaterdag weinig moeite om Utrecht met 31/2-61/2 royaal te verslaan. Roberto Cifuentes, Hans Böftm, Jaap de Jager, Fred van der Vliet en Ab van den Berg acteerden op hun best. Marcel Piket, de zestienjarige Ton Middelburg en Michiel Besseling verzorgden met verve de bijrollen: remises. Een in de meesterklasse zelden voorkomend inci dent veioorzaakte enig opschudding. Cifuentes' op ponent Hans Kuyf ontkende glashard een toren aan geraakt te hebben; hij moest daar dus mee zetten. De wedstrijdleider stond erbij en keek ernaar, maar hij had 'niets gezien'. De Chileense grootmeester was daarover ziedend, maar won toch. Debutant LSG ze gevierde opnieuw, nu over Bussum {51/241/2. De Leidenaren gaan zelfs op kop. Rotterdam Ook zonder de geblesseerde Jörg de Cock heeft FVT/Visser de koppositie in de eredivisie weer bereikt. De Rotterdamse tafeltennissers stuur den hekkensluiter Odion met een 5-2 nederlaag te rug naar Gaan deren. Bleef De Cock vorige week met een nekbiessure aan de kant, dit keer had hij last van een liesblessure. De ze blessure kwam afgelopen week aan het licht tij dens een trainingsstage met de nationale selectie in Papendal. De Cock is tot woensdag volstrekte rust voorgeschreven. Als het alleen een overrekking in de lies is, kan hij na woensdag de training hervatten. Als vervanger van De Cock kwam trainer-coach Al fred de Jong achter de tafel. Teambegeleider Jan Ba- rendrecht nam op zijn beurt de coaching van De Jong over. Na anderhalfjaar niet te hebben gespeeld, ont brak het De Jong in zijn invalbeurten tegen Erik Kruisselbrink en Erwin Beek duidelijk aan wed strijdritme. Tegen Kruisselbrink verraste hij nog wel met een 8-0 voorsprong, maar verloor hij in twee ga mes met 19-21 en 21-21. In de slotpartij kwam hij er tegen Beek evenmin aan te pas: 17-21 en 12-21. Ro nald Vijverberg en Michel de Boer zorgden er samen voor dat het toch een 5-2 zege werd. Zaterdag wordt de laatste wedstrijd van de voorron de gespeeld. FVT speelt uit tegen Pecos, de huidige nummer drie van de ranglijf,i. Afgewacht moet wor den of Jörg de Cock kan meedoen. Na afloop is duide lijk welke ploeg de tegenstander van FVT in de halve finale wordt. Vermoedelijk is dat GEB/Salamanders. De vrouwen van FVT/Visser hebben in groep 9 van de -..arde divisie eveneens de koppositie overgenomen. De Rotterdamsen won de inhaalwedstrijd tegen Vic toria met 9-1. RotterdamIn de eredivisie driebanden heeft Multi mos weer een punt veroverd door in Haarlem met 4-4 gelijk te spelen tegen Horecabon. Voor Tegelhal Zuid was tegen ProCall Professionals weinig eer te beha len. De voormalige landskampioen won aan de Beij- erlandselaan met liefst 8-0. Voor Multimos zag het er in Haarlem al snel gunstig uit, omdat zowel Roland Uytdewillegen (met 50-39) als Bert va1; Manen (50-26) wisten te winnen van res pectievelijk Mariijn Vet en Arno Peterson. De 4-0 voorsprong kon in het tweede deel niet worden uitge bouwd. Ruud Nieuwenburg bleef de gehele wedstrijd John van der Stappen voor (5041), terwijl Dick Jas pers tegen Ad Koorevaar onbekommerd speelde. De Nederlandse kampioen is afgelopen woensdag im mer vader geworden, van zoon René. Jaspers won met 50-25 in maar 27 beurten van Koorevaar en kijkt zonder zorgen vooruit naar de Masters. Vanaf donderdag verdedigt Jaspers namelijk zijn ti tel in Veghel. Daar debuteert ook Rotterdammer Danny Breur. Tegelhal Zuid kon het niet bolwerken tegei^ProCall. Alle Vcghelse \andidaten van ProCall wonnen. Kop man Torbjöm Blomdahl had bijvoorbeeld helemaal geen medelijden met Anno de Kleine. Al in negen tien beurten kon de Zweed uit, maar hij wachtte tot 22 pogingen toen hij met een mooie treffer het spel afrondde; 26-50. Omdat Jan Verkijk met 34-50 van Ben Velthuis ver loor en Harrie van de Ven met 38-50 in maar 31 beur ten Burgman voorrang meest verlenen, verliep het duel tussen Frans Belderous en Dick van Uum vol spanning. Via 4444 en 4747 bleef de strijd open. tot dat Van Uum met een reeks van drie er een und aan maakte. In de gelijkmakende beurt kwam Frans Bel- derbos maar tot één tegentreffer: 48-50. ArieMoitenbeek, een oud-voetballer van Sparta en Xerxes, heeft bij het biljarten voor recreanten het kampioenschap van Nederland in de tweede klasse behaald. In de finale bleef hij ongeslagen Ad Broe ders uit Goirle voor. Bij de Top-60* teamwedstrijden werd Ommoord vierde in de finale. Het team van IJs selmonde werd bij de 'Top-80' eveneens vierde. Door Nick van der Sluis Rotterdam Het huidige Idétrading/RB is nog lang niet de ploeg die vorig seizoen fu rore maakte in de competitie. Toen eindig de de Rotterdamse basketbalformatie op de derde plaats en werd een tegenstander als Finish Profiles/Amsterdam Astronauts van het veld gevaagd. Maar de tijden zijn veran derd. Idétrading leverde kwaliteit in met het ver trek van Michael Huger en Daan van Eg- mond, terwijl de Amsterdamse formatie met de komst van geroutineerde veteranen als Mario Bennes (32), Martin Esajas (34) en Bud Greer (38) in de breedte juist sterker is geworden. Bovendien trokken de Astro nauts erkende talenten als Sander van der Holst en en Jerome de Vries aan. De posi ties op de ranglijst laten dan ook geen twij fel. Amsterdam Astronauts voert na de 56- 67 overwinning in Rotterdam trots de rang lijst aan; Idétrading/RB is voorlopig wegge zakt naar een gedeelde zeven plaats. Maar was het verschil binnen de lijnen nu werkelijk zo groot als de eindstand doet vermoeden? Een eerste, oppervlakkige ver gelijking van de scoutingcijfers leert name lijk dat beide ploegen slecht schoten. Zowel vanuit het veld (Idétrading 57/24, 42 pro cent; Amsterdam 61/26,43 procent) als van af de vrije worplijn (waar de Rotterdam mers zes en de Amsterdammers zeven kan sen onbenut lieten bij een gelijk aantal mo gelijkheden) imponeerden beide ploegen nauwelijks. Bovendien was op de beide defensieve tac tieken ook nauwelijks iets aan te merken. Waarom dan toch dat forse verschil in de eindafrekening? Gewoon omdat de schot keuze van Amsterdam Astronauts (7 van de 24 driepuntspogingen raak, terwijl Idétra ding maar tot zes, alle gemiste pogingen kwam) en omdat de ploeg van coach Jan Sikking gewoon faalde in de verdedigings rebound. Tot die conclusie kwam de Rotterdamse coach ook na afloop. „Wij kunnen redelijk snel zijn en met spelers als Kales en Coner gevaarlijk zijn in de 'fast break'. Maar als je de rebound niet pakt, sla je jezelf dat wapen natuurlijk wel uit handen." Overigens was het Jan Sikking, net als de toeschouwers, opgevallen dat beide ploe gen uitermate nerveus speelden. „Mis schien was het wel een belangrijke wed strijd," veronderstelde hij licht ironisch. In elk geval lieten de eerste tien minuten zich eerder vergelijken met een korfbalwed strijd (5-9 na tien minuten spelen) en blon ken beide ploegen in het verdere verloop van de eerste helft ook nauwelijks uit door inventiviteit. Alleen Joe Moore kreeg het publiek, letter lijk, op de banken mei een 'dunk', die ook in de NBA zeker tot de top-tien zou zijn doorgedrongen. Maar het was ook het enige memorabele hoogtepunt van een tamme, bij vlagen slechte wedstrijd dieterechtdoor de Amsterdammers gewonnen werd. Idetrading/RB-Amsterdam Astronauts 55-67 (29- 26). Scores: Idétrading/RB' Marco Pdcaar 12, Terry Co ner 11. Amsterdam: Vasco Tonch 13, Bud Greer 12. Ed de Haas 11. Sint Petersburg Judocoach Willem Visser is doorgaans de rust zelve. Zelden vecht de Nijmegenaar beslissingen van scheidsrechters aan. De mannencoach respecteert ze. Giste ren in een kille hal, in het al even koude Sint Petersburg, kookte de politie-officier tijdens de EK voor landen in de strijd om het brons tussen Nederland en Georgië. Tijdens de partij tussen Danny Ebbens en Davilasjvili riep de hoofdscheidsrechter duidelijk 'maté'. De judoka's waren zicht baar buiten de mat terechtgeko men, de rechtspreker op de hoek zwaaide ook met zijn vlag. Ebbens reageerde op beide signalen en nam rust, en was dus niet bedacht op de onverhoedse aanval van zijn Heeisum Ben Crum stopt aan het eind van dit seizoen als trainer bij DKOD. Crum zelf wilde niets bevestigen,'maar voorzitter Bert iïarberink van de korfbalclub uit Heeisum was openhartiger: „Het is in derdaad zo dat Crum aan het eind van het. seizoen stopt. Zijn vertrek heeft niets met de te genvallende resultaten te ma ken, hij heeft ons dit besluit al eerder meegedeeld." DKOD staat momenteel laatste in de hoofdklasse B met nul punten uit zes wedstrijden. Over de beweegredenen van Crum (ex- PKC en voormalig bonds coach) kon de voorzitter niks zeggen: „Daar zou ik naai' moe ten. gissen." opponent. De arbiter kende het punt (ippon) toe. „Belachelijk wat hier is gebeurd. Ik maak me zelden kwaad, maar nu is onrecht geschied," oordeel de Visser. „De man op de hoek bleef bij zijn beslissing dat het maté was. De Duitse hoofd scheidsrechter herzag zijn geno men besluit." De arbitrale-dwaling kostte de manschappen van Visser waar schijnlijk brons. Een tweede ge voelige tik nadat tegen titelverde diger Duitsland een finaleplaats had gegloord. Slechts één judo- punt kwam Oranje te kort: 23 om 22. De Duitsers verloren in de eindstrijd van Frankrijk met 7-0. Het brons was behalve voor Geor gië ook voor de Russen. Bij Oranje viel Mark Huizinga in positieve zin op. De Vlaardinger, derde tijdens de Olympische Spe len, won in de klasse tot 86 kilo gram al zjjn gevechten op ippon. De vrouwenploeg van Cor van der Geest veroverde evenals verleden jaar in het Slowakije de derde plaats, met Rusland. De Europese titel was voor de Frangaises die Polen met 5-2 versloegen. Vooraf had Van der Geest getekend voor het brons, achteraf was de Haar lemmer minder tevreden over de verrichtingen van zijn team. In de halve finales liet zijn team het lig gen tegen Frankrijk. „Vorig jaar wonnen we nog van die Frangaises. Nu waren mijn meiden niet scherp genoeg," oor deelde Van der Geest. „Ik merkte RotterdamOp ondubbelzinnige wijze heeft Laren de hockeysters van Rotterdam een pas op de plaats laten maken in de hoofd klasse. Met een 5-0 overwinning nam trainster Caroline van Meu- wenhuyze van die club uit het Gooi revanche voor de 3-1 neder laag tegen Amsterdan vorige week. Voor de ploeg van trainer Robbert Paul Aalbregt kwam de klap erg hard aan. Met de grote nederlaag kwam een einde aan de zegereeks waardoor Rotterdam op de vierde plaats stond. Laatste man Boukje Vermeulen verwoordde de me ning van de speelsters dat zij deze wedstrijd zo snel mogelijk moe ten vergeten. „Er zit altijd wel een wedstrijd bij waarin het niet loopt. Dai was het gtval tegen Laren, waarbij we na na tien minuten ai tegen een 2-0 achterstand aanke ken. Ook daarna kwamen we nau welijks in ons spel en hadden zel den uitzicht op een tegentreffer. In de tweede helft waren we iets meer in balbezit, maar het resul taat was echter dat Laren nog en kele malen kon scoren." To de overgangsklasse A sluipen de mannen van Leonidas lang zaam naai' de top. De 5-0 overwin ning op Union liet aan duidelijk heid niets te wensen over. Brian van der Bruggen bracht Leonidas aan de leiding, die gevolgd werd door een treffer van Enrico Koe nen. Na rust brachten Job Qteen- hoff, Maarten Bresser en Rogier Havermans het overwicht verder tot uitdrukking. Bij de Rotier dammers bleef Jan de Waard nog aan de kant. De aanvaller liep vrij dagavond een enkelblessure op. In dezelfde klasse herstelde Vic toria zich van de 7-3 nederlaag te gen Alkmaar en versloeg Gooi- sche met 5-1. Kees Kruithoff en Thijs Stoop gaven de Kralingers de leiding: 2-0. Na rust scoorde Gooische tegen en dat maakte de wedstrijd weer helemaal open. Kees Kruythoff en Thijs Stoop zorgden dat de winstpunten aan de Kralingseweg bleven. Uitein delijk maakte Job van der Heiden er 5-1 van. Bij Victoria maakte Bart Tournier, de laatste man in het tweede elftal, een goede in druk. Voor de eerste keer in deze competitie maakte doelman Maarten Lampe zijn opwachting. De oud-doelman van Tilburg raakte in de voorbereiding aan zijn oog geblesseerd tijdens een toernooi in Parijs. De mannen van HC Rotterdam sloegen tegen MOP op het juiste moment toe. Voor rust slaagden zij er door Jurgen Bakker maar een keer in. Hoewel de ploeg van trainer Mark Kaptein werd terug gefloten (1-1) was het na rust ge daan met de gasten. Jits Sneiders uit een rebound van een strafcor- ner, Stijn Bakkeren, Jits Sneiders en Jurgen Bakker zorgden voor de 5 eindstand. dat op de centrale trainingen. Dit EK kwam te snel na de Olym pische Spelen." Van der Geest doelde met het ge brek aan-scherpte en concentratie ongetwijfeldop de nederlagen van Europees kampioene Jessica Gal tegen Baton, Claudia Zwiers tegen Beaurueile en Monique van der Lee tegen Potet. Het laatste verlies was nauwelijks nogvan in vloed omdat de stand toen al 4-2 was. „Kijk, Zwiers maakt een fout. Dat kan gebeuren, maar dat kostje de aansluiting," analyseer de Van der Geest. „Maar ik ben al lang bl(j dat ze mee heeft gedaan, nog geen twee maanden na Atlan ta." Te spreken was hij wel over Ta mara Meijer, de wereldkampioe ne bij de junioren, die al haar par tijen met ippon won. Ook de pas 15-jarige Silvia Winters presteer de in de ogen van de immer kriti sche bondscoach naar vermogen. Gal en Kienhuis wisselden goede met slechte optredens af. Nancy van Stokkum bleef onder de maat De vervangster van Jen ny Gal won geen enkel duel. „Het wordt tijd dat we gaan werken met een nieuwe lichting," meen de Van der Geest. .Anders is de race met de top niet vol te hou den." Of de coach dan nog aan het be wind is, hangt af van hoe de judo- bond denkt over de toekomst plannen die Van der Geest en zijn mannencollega Visser op papier hebben gezet. Het contract van beiden loopt op 31 december af. Het nieuwe bestuur neemt op 9 november een beslissing. Nancyvan Stokkum ïn de verdruk king bij haar tegenstand ster, de Fran- gaiseArine Petit. De ver vangster van Jenny Gal stelde teleur in Sint Pe tersburg, want ze ver loor al haar partijen. Foto Vladimir Masiiatln/ EPA Rotterdam SVH wacht met smart op de dag dat het in Schiebroek zwembad De Wilgen- ring in gebruik kan nemen. Mor genavond werkt de Studenten Vereniging Hilligersberg er zijn eerste trainingssessie van het sei zoen af. In het waterpoloduel met Sassenheim was het gebrek aan conditie SVH duidelijk aan te zien. Het ging ten koste van de passing en het benutten van de kansen. De Rotterdammers ver zuimden op die manier in de der de periode aansluiting met de thuisclub te verkrijgen. Na een 7- 4 achterstand speelde SVH een verloren wedstrijd: 104. De Rot terdammers sluiten daardoor de ranglijst in 2A met nul punten uit twee wedstrijden. Ubbo Romm- erts (2x), Kees Romers en Wietze Lantinga waren de doelpunten makers aan Rotterdamse zijde. Rotterdam verspeelde -gister avond zijn gedeelde koppositie in de tweede klasse door in eigen huis van De Rijn te verliezen. De gasten waren beduidend beter in de afwerking. De 4-8 eindstand was daarvan het bewijs. RW smaakte in 3E het zoet van de eerste overwinning van het sei zoen. SZCw&s in eigen huis totaal niet opgewassen tegen de Rotter dammers. Het is dat RWV zo veel mogelijkheden onbenut liet, an ders was de uitslag beslist hoger opgelopen dan de uiteindelijke 5- 9 score. Al na tweede periode ver keerden de bezoekers bij een 2-6 tussenstand in veilige haven. Al- win van Aggelen was voor RWV de topschutter met drie treffers. Het is inmiddels wel duidelijk dat Spartaan in de derde klasse E een uiterst moeizaam seizoen te wach ten staat, „Wij hebben geen bank/' klaagde coach Leo Hen driks. „Dat zal ook wel zo blijven. Als we met het basiszevental spe len gaat het nog wel goed, maar dan..." Het gebrek aan vervangers brak Spartaan ook in het duel met ffieronymus op. „Maar voor ons gevoel is het gezien de omstandig heden best aardig gegaan," vond Hendriks. De Rotterdamse trai ner rekent Hieronymus namelijk tot één van de toppers in de klas se. De 5-8 achterstand in het der de part was verre van hopeloos. Maar in de laatste periode was het toch met de thuisclub gedaan: 5- 10, Reyer van Middelkoop en Jaco van Middelkoop waren verant woordelijk voor de Spartaanse productie. Door André Kouwenhoven Rotterdam De Rotterdamse, korfbalderby in de eerste klasse is na een spannende strijd geëin digd in een 13-13 gelijkspel. Favo riet WION is er dus niet in ge slaagd. de stadgenoot op eigen ter rein van het ongeslagen record af te helpen. Coach Eric van Viersen van die ploeg had tegen dit duel opgezien en hij kreeg gelijk. WION kwam door het tactisch sterke Trekvogels geen moment in zijn spel en maakte een gespan nen indruk. Dat was aan het scoreverloop te merken. Tot 6-6 ging de score gelijkop, maar toen sloegen Trekvogels toe door tref fers van Ronald de Ronde, Els de Roode en Mark 's Gravendijk toe: 9-6De rust kwam bij 11-10. Ook daarna bleef de spanning om te snijden, niet in het minst door de ludieke arbitrage van Aart Brouwer die veertien strafworpen uitdeelde. Beide teams misten er daarvan drie. WION benutte er vijf, Trekvogels drie. In de slotfa se kwam WION nog twee keer op voorsprong, maar twee minuten voor tijd redde Els de Roode haar ploeg door met haar vijfde treffer de eindstand op 13-13 te brengen. Voor coach Ger van Rutten bete kende dit een nieuw succes, want zijn ploeg bezet nu de derde plaats. DETO liep een punt verder uit op WION door Bolnes met 12-10 te klopen. Met klassegenoot De Overkanters dreigt het mis te gaan want bij het matige Rust Roest in Eindhoven leden de Rot terdammers de zesde nederlaag: 15-13. Toch had de ploeg de winst in handen toen zij met 12-11 leid den. Het uitvallen van steunpilaar Peter van den Herik brak de gas ten in de slotfase op: 15-13 neder laag. In de tweede klasse F beleefde Het Zuiden een goede dag. Zelf wezen de Rotterdammers DKC uit Delft met 12-9 terug, terwijl koploper De Regenboog bij Vocto- ria met 8-7 sneuvelde. Het Zuiden profiteerde vooral in de eerste doorgang van de ruimte die DKC toestond en liep via 8-3 bjj de thee uit naar 10-3. Bij 11-9 spande het nog even, maar aan het einde werd het 12-9. Alexander Geurts was topschutter met vijf goals. Het Zuiden en De Regenboog hebben beide 12 punten, DKC heefter 10. In de tweede klasse B kon Rozen burg het bij leider DKV in Dor drecht met bolwerken (10-7), maar het behoudt met negen punten weide derde plaats. Nijvel tndra Angad-Gaur heeft gisteren voor de derde keer het in ternationale florettoemooi in de Belgische plaats Nijvel gewon nen. De Rotterdamse sehermster versloeg in de finale de Duitse An na Stegger met 15-9. Voor Angad- Gaur was het een goede test voor de EK, begin volgende maand in het Franse Limoges. Rotterdam Door een 6-2 over winning op het tweede team van Duinwijck heeft BCR'91 zich vas ter genesteld op de tweede plaats in de overgangsklasse. De Rotter damse badmintonners behaalden uit de eerste vijf duels acht pun ten, twee minder dan koploper Culemborg2. Als die situatie zo blijft, mag BCR'91 aan het einde van het seizoen een beslissings wedstrijd spelen voor een plek in de eredivisie. De ploeg uit Rijn mond-Zuid was goed op dreef te gen de reserves uit Haan Al leen het mannendubbel en het vrouwen-enkelspel van Janet van der Werff ging verloren. Utrecht Coach Cor Jansen van de basketbalsters van Idétrading/ RB zal het nog niet met zoveel woorden durven zeggen, maar ei genlijk hoort zijn ploeg thuis bij de titelkandidaten in de eerste di visie A Zeker na de riante over winning (47-96) op de reserves van Prisma College voelt de Rotter damse ploeg zich sterk voorde ko mende confrontaties tegen koplo per Jumpers en Cady' 73. „Wij zijn er in elk.geval klaar voor," meldt Jansen optimistisch, in de wetenschap dat hij kan spe len met een gretig sc ide ploeg. In Utrecht kwamen Jet minder dan zes speelsters in de dubbele cijfers. Antoinette de Koning maakte de meeste (20) punten. RotterdamTijdens Speedo-j'aar- gangwedstrijden hebben vier zwemmers van Spartaan zich ge plaatst voor de natio» "de jeugd- zwemkampioenschapp i. Lucky Sriwichai won de 100 sa ooi voor jongens '86 in 1.29. Mascha van Duuren blonk eveneens uit op de 400 vrij voor meisjes '87 en finiste als eerste in 6.14.7 minuten. Zil ver was er voor Don van der Bilt op de 100 school voor jongens uit '8? in 1.43.9, het brons ging naar "Vincent van "Felsen (1.44.1). Door deze prestaties wordt de jeugdranglijst van de KNZB'aan gevoerd door Lucky Sriwichai. Mascha van Duuren staat achtste. Rotterdam De American foot ballers van Rotterdam Trojans hadden weinig moeite met Am sterdam Crusaders. De eindstand van 28-0 in het voordeel van de Rotterdammers. Touchdowns van René Clignett en Paul Franklin, gevolgd door twee conversies van Michel Storm, zorgden voor 16-0. Patrick van de Woude scoorde 22- 0, waarna Alex Betti nog voor de rust de 28-0 liet aantekenen. De 'play of the day' werd gemaakt door José Perez na een 'fumble re covery' en een interception was er voor Johan Warring. Zondag slui ten de Rotterdammers de eerste helft van de competitie af bij het Hilversumse Hurricanes. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus zijn zater dag in de uitwedstrijd tegen de re serves van Utrecht tegen hun eer ste nederlaag aangelopen. Het werd 3-0; setstanden: 15-9,15-11 en 15-11. Trainer-coach Tony Boer zag als oorzaak van de nederlaag dat er 'te weinig met het hart' was gespeeld.Als we met net zoveel passie hadden gespeeld als tegen Woerden en Rijswijk, dan was het resultaat anders geweest." De Rotterdamse studentestraden niet in de sterkste formatie aan. Midspeelster Annemarie Du- buxck ontbrak vanwege vakantie. Haar plaats werd ingenomen door Marja Rdeiofs, normaal libero. Op die positie traden nu Femke Bart en Cindy Mosseveld aan. De omzettingen hadden volgens Boer tot gevolg dat'zijn speelsters nu meer met elkaar bezig waren dan met het spel' al complimen teerde hij Manja Roelofs voor haar goede spel. T

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3