SMC onverwacht periodekampioen Handballers DWS geven de zege uit handen m bbi KV Ylaardingen pakt in slotfase volle winst Ursus gestaakt in slotfase SW: opnieuw een nederlaag Eerste winst voor Rijnmond ütójrföWsg RKWIK zakt verder af VFC weet eindelijk weer wat winnen is Rotterdams Dagblad Maanaag <si uftiooei' i»»u Schiedam Ursus is ook na de ontmoeting'met nummer twee EDS nog altijd koploper in de vierde klasse G. De ploeg van trai ner Jan van der Velden liet een 2-0 voorsprong uit handen glippen en moest genoegen nemen met een gelijkspel. EDS kwam in de slotfa se nog langszij: 2-2. Of de uitslag verandert, valt nog te bezien want het duel werd kort voor tijd gestaakt. De goed spe lende gastheren kwamen voor rust op voorsprong door een doel punt van Ronald Palsrok. Na de pauze bleef Ursus de betere ploeg en een.fraaie schuiver van Mar lijn van der Lee betekende een riante 2-0 voorsprong. Het Rotterdamse EDS gooide fy siek geweld in de strijd en kwam door een doelpunt van Matin Has- sankhan terug in de wedstrijd. De thuisploeg kreeg vervolgens drie opgelegde kansen om de wed strijd te beslissen maar alle kans hebbers faalden in de afwerking. r.nS-verdedigQr Marvin Grevel :;:acht vervolgens de stand in evenwicht. In de slotfase liepen de emoties hoog op. EDS-aanvoerder Ralf Kraaivanger sloeg Arjan van der Lee tegen de vlakte. Scheidsrech ter Dekker (Schiedam) kon het voorval niet waarnemen en staak te vervolgens de wedstrijd met nog twee minuten op de klok. Er was een rapporteur, de zaak zou dus nog wel eens een staartje kun nen krijgen. Slachtoffer Aijan van der Lee heeft inmiddels aangifte bij de politie gedaan. Trainer Jan van der Velden miste vier basis spelers en moest dus met een ge havend team aantreden. WassenaarSVV heeft in de uit wedstrijd tegen Blauw-Zwart op nieuw een nederlaag moeten slik ken. De Schiedammers gingen in Wassenaar met een 2-1 nederlaag van het veld. Net als de laatste weken was het veldspel weer prima verzorgd maar kregen de voorwaartsen van de rood-groenen de bal niet tegen het net. SW begon met drie spit sen omdat Dennis van Oers tij dens de warming up niet fit ge noeg bleek en vervangen moest worden door Raymond Weber. Het nieuwe systeem pakte tame lijk goed uit want SVV trok direct het initiatief naar zich toe. Deson danks wist de thuisploeg een 1-0 voorsprong te nemen. De bal werd in buitenspelpositie ingeschoten maar ondanks een vlagsignaal werd de treffer goedgekeurd. Na rust trok SW de stand gelijk. Niels Rooders kopte een corner van dichtbij steenhard in en spits Robert van Gestel was er als de kippen bij om de via de keeper te rugspringende bal over de lijn te duwen. De Schiedammers gingen'vervol gens op zoek naar de winnende treffer maar kregen het deksel op de neus door een counter van de thuisploeg die fraai werd afge rond. In de slotfase speelden de mannen van trainer Henk Salari va banque maar kregen zé niet waar ze recht op hadden. Scott Wulferdingen is opnieuw gebles seerd afgehaakt en is voorlopig niet inzetbaar. Door de nederlaag zakt SW op de ranglijst en staat het nu vijf punten achter op de koplopers. WeertIn de eerste divisie vol leybal verloren de mannen van Rijnmond zaterdag in Weert met 3-1 van Facopa maar werd de pijn verzacht door de eerste overwin ning van de vrouwen. Zij versloe- -gen in Millingen aan de Rijn Swifceh'87 met 1-3 waardoor de ploeg nu met twee andere teams de zesde plaats inneemt. Coach Hans van Setten bleef na het ruime verlies van de ope ningsset 15-6 voor de thuisploeg in zijn basisopstelling geloven. Vooral door een goedgeplaatste opslag. „We hebben zeventien maal direct uit services ge scoord," prees Van Setten 2ijn speelsters. Switch kreeg geen vat op het spel van Rijnmond dat op 1-2 kwam. In de vierde set kregen beide ploegen de kans op de zege. Het werd 10-7 voor de Gelderse ploeg, maar Rijnmond vocht knap terug en won met 13-15. „Dit kan aan het eind van het sei zoen weieens een sleutelwedstrijd geweest zijn," verklaarde na af loop in Weert Rijnmonds fnan- nencoaeh Dinco van der Stoep. „Wij misten heel duidelijk libero Jürgen Nielsen waardoor aanval len teveel inleverden." Wel nam Rijnmond via 15-17 nog een 0-1 voorsprong, maar daarna toonde de thuisploeg zich net iets sterker waardoor Rijnmond via de set standen 15-12,15-9 en 15-8 met 3-1 tegen de eerste nederlaag van het seizoen opliep. Door Mikos Gouka Schiedam Aan de waslijst van successen heeft SMC wederom een prijs toegevoegd. Door de 3-2 winst op het Rijswijkse RVC én het verlies van de concurrentie is de topclub in wording een speelronde voor het eindigen vqp de eerste serie duels al periodekampioen. De Schiedammers lijken dus ook in de eerste klasse onstuitbaar. Na zeven Speelronden staat de ploeg al vier punten los. Voorwaar een sterke prestatie van de pro movendus. SMC begon danig ge-, handicap! aan het treffen met RVC. Doelman John Bos miste zijn vliegtuig vanuit Curacao en ook de routiniers Jan Mulder en Edwin Berveling (haakte in de warming up af met een kuitbles sure) waren absent. Trainer Paul de Roos was zodoende genood zaakt enige aanpassingen te doen. Zo keepte de jonge Paul Verboom en kreeg Ercument Ars- lan zijn kans als mandekker. Dè openingsfase was veelbelovend. John van de Belt denderde aan de rechterkant van het veld richting achterlijn en zag zijn voorzet via de voet van RVC-verdediger Raymond van Otterloo tussen de palen verdwijnen. Binnen vier minuten was de voorsprong al weer uit handen gegeven. Ri chard Marrevee ging onder een hoge voorzet door en sluitpost Paul Verboom was vervolgens kansloos op de inzet van goaitjes- dief Kelton Manuela. SMC leek even de kluts kwijt maar hervond zich weer snel. Een korte corner werd door Toon Wolters als een ra ket voor het doel geslingerd en Al berto Baptista Lima knikte het leer van dichtbij tegen het garen: 2-1. Commentaar Op slag van rust was SMC voor de derde maal succesvol. Murat Ba- -• Toontje Woiters (links) gaat met de ba aan de haal. De SMC'er leidde de treffer in die doorAberto Baptista Lima werd ge scoord. Foto PeterMolkenboer b'acan gaf een loepzuivere steek bal en Lima faalde niet. Na de thee kabbelde de wedstrijd rustig voort totdat de arbiter RVC-trai- ner Eelco Fileman verzocht zijn commentaar voor zich te houden. Fileman voldeed niet aan het ver zoek en moest achter de afraste ring plaats nemen. Toen vervol gens .wisselspeler Jan Vink ook werd weggestuurd wegens het zelfde Vergrijp', waren de poppen aan het dansen. Vink weigerde het veld te verlaten waarop Sluy- ters de wedstrijd staakte. Na de hervatting bleek het heilige vuur bij de thuisclub verdwenen. RVC rook zijn kans en kwam via wederom Kelton Manuela terug 'in de wedstrijd. Trainer Fileman bracht ex-profvoetballer Ron de Roode als diepste spits binnen de lijnen. SMC trok echter koelbloe dig de zege over de eindstreep en omdat de concurrentie zo vrien delijk was punten te laten liggen, kon het eerste feestje van dit sei zoen worden gevierd worden. Een bescheiden feestje want het SMC- bestuur had nog niet op het suc ces gerekend. Dat was pas voor een speelronde later gepland maar desondanks ook nu al bij zonder welkom. SMC-RVC 3-2 (3-1). 5. Raymond van Otter loo (e.A) 1-0,10. Kelton Manuela 1-1,31. en 45. Alberto Baptista Lima 2-1 en 3-1. 75. Kelton Manuela 3-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Sluyters (Rotterdam) staakte de wedstrijd tien minuten. Ook be gon de wedstrijd vijf minuten later omdat Sluyters de hoekvlaggcn had afgekeurd. Deze waren te klein en dus gevaarlijk voor de speleTS, <ryVnïde de leidsman. Geei was er voor Ra. t Marrevee (SMC) en Marcel Roerig, Pi..rick Heymans, Rob de Lange (allen RVC). Er was rood voor RVC- trainer Eelco Fileman en wisselspeler Jan Vink. Overigens had de KNVB twee scheidsrechters naar sportpark Thurlede gestuurd. Omdat arbiter Mank overbodig was keerde hij onverrichter zake weer huiswaarts. SMC: Verboom, Arsian. Bozkurt, Brokling, Marrevee, Van de Belt, Letwory (85. 'Eava- res), Babacan. Baptista Lima, Fares, Wol ters. RVC: Hegie, Kotan, Heymans, Wijs man, Van Otterloo (75.De Roode), Roerig, De Lange, Lodder, Manuela, Lier, Koegter. Door Bas van den Berg Schiedam Zonder de spelbepa lers Dalibor Bihie (werk) en Ed win de Bruin (blessure) was DWS te kwetsbaar om van een goede seizoenstart te kunnen spreken tegen .Westlanda. Het zag er lange tijd naar uit dat de Schiedamse handballers dat konden compen seren door een voorbeeldige inzet. Maar door persoonlijke fouten van onder andere Daniël den Hol ander en het wegsturen'van uit blinker Henk Post gaf DWS een zeker lijkende overwinning uit handen: 14-14. Voor trainer Simon Weerdenburg was het een schrale troost dat hij zijn ploeg weinig kon verwijten. Ambitieus, honderd procent in zet, variabele patronen, het was lange tijd een genoegen om naar DWS te kijken, „We zijn inder daad beter gaan spelen," aldus de trainer. „Met de terugkeer van Elkan de Kraaij van Saturnus, Re- mco Mooy van Hollandiaan en Marco Vendeloo van HVC is de concurrentie bij DWS groter dan ooit. Vanaf half augustus trainen we drie keer per week. "Dat is in- clusiefkrachttrainingbij Fitland, omdat de spelers vrij klein zijn en korte spieren hebben. Ik ben ge start met zeventien man en heb de selectie intussen terugge bracht tot twaalf spelers. In de nieuwe groep ontbreekt ook Theo van Geene. De 36-jarige spelma ker heeft verschillende blessures en is trainer van de HVC-vrouwen geworden." Dat de spelers van DWS begrepen wat de trainer verlangde, was goed te merken. De thuisclub nam het initiatief en had in Elkan de Kraaij, Henk Post en Richard Erwich .z'n smaakmakers. De- Schiedammers kwamen door een strafworp van Johan den Hartog op 1-1 en namen by 2-2 voor het eerst een voorsprong. Met een break-out zorgde Henk Post voor 3-2. Hoewel Westlandia eerst nog doelman Marco Adema met een boogbal verraste, nam DWS daar na afstand. Johan den Hartog (op nieuw uit een strafworp), Daniël den Hollander (uit een vrije worp van Elkan de Kraaij) eh Henk Post gaven DWS een riante (6-3) voorsprong. Ben Ehlert compen seerde de gemiste strafworp van Johan den Hartog (7-3) en na een klimmend schot van Arno Hen driks (84) kwam de ruststand op 8-5.Het verwachte geweld van het geroutineerde Westlandia bicefin de tweede helft aanvankelijk uit. DWS slaagde erin steeds verder weg te lopen en het spannende duel uit de tweede divisie leek bij een 12*7 voorsprong (slalom Ri chard Erwich) in een beslissend stadium te zijn gekomen. Ener zijds door de zwakke arbitrage,, die het lopen met de bal nauwe lijks bestrafte, en anderzijds door onnodige verdedigingsfouten ging DWS steeds meer gebukt on der de voorsprong. Westlandia kroop dichterbij en bracht de Schiedammers regelrecht in pa niek. Trainer Simon Weerden- burg: „Het was een pijnlijk mo ment, want de spelers wisten niet meer wat ze moesten doen. Zon der Dalibor Bihie en Edwin de Bruin was de ploeg stuurloos. Da niël den Hollander gaf Westlandia nog een duwtje in de rug door een strafworp te veroorzaken. Een mi nuut voor tijd kwam Westlandia terecht op 14-14. Voor DWS scoor den Arno Hendriks (3x), Elkan de Kraaij, Johan den Hartog, Henk Post,. Richard Erwich (allen 2x), Daniël den Hollander, Rick Ehiert. en Ben Ehlert. Door Ton deLeede Viaardingen Zowel in als langs het veld leek niemand meer te ge loven. in een positief resultaat voor de korfbaliers van KV Viaar dingen. Met nog een kwartiertje te spelen gaf het scorebord een stand van 10-14 aan in het voor deel van Wordt Kwiek. Plots sloeg de vlam in de pan, was het geloof in eigen kunnen weer bij de spe iers aanwezig en was het Roel van Leeuwen die in de voorlaatste mi nuut met een prachtige boog voor het winnende schot zorgde en de eindstand op 15-14 bepaalde. Bij na een uur lang leek er voor de gasten uit Jubbega, die samen met het tweede team (de tegen stander van het schaduwelftal van Viaardingen) een busreis van ruim twee uur en drie kwartier achter de kiezen hadden, geen vuilije aan de lucht. De Friese middenmoter met zes uit zes die jarenlang een rol van betekenis speelde in de hoofdklasse, had geen kind aan het één plek hoger genoteerde Viaardingen. Alle aan wijzingen die Jan de Jager, de trainer-coach van Viaardingen, het veld inslingerde waren aan dovemansoren besteed. 'Beslis snel', 'lang aanvallen', 'bewaar de rust', 'laat de bal rondgaan', 'maak geen concentratiefouten', alle maal kreten die totaal geen uit werking hadden op de volkomen vastzittende ploeg. „We hadden vooraf nog zo afgesproken," baal de Jan de Jager een beetje, „om goed voor te verdedigen. Willen we een volwaardige overgangs- klasser worden, dan moeten we goed geconcentreerd kunnen voorverdedigen. Maar weer gin gen we herhaaldelijk in de fout in de paalzone en kreeg de tegen stander vijf strafworpen voor de rust. Gelukkig bleven we aanval lend wel meescoren, hoewel dat erg veel moeite kostte. Als er dan ook nog onderling irritaties optre den, wat overigens best moet kun nen, mag je blij zijn dat we de rust ingaan met maar een 9-10 achter stand." Vertrouwen Wordt Kwiek leek het enerveren de duel direct na de thee snel naar haar hand te zetten. Binnen drie minuten had de Friese ploeg haar voorsprong naar 9-13 uitgebreid en elk schot dat Viaardingen op de korf loste ontbeerde net dat beetje geluk en richting. Zo had vooral de onvermoeibare Ronald Verweij geen greintje geluk met zijn schotpogingen en presteerde scheidsrechter Bert Vos, afkom stig uit het Drentse Eexterveen, het om tot twee maal toe een zui ver lijkend doelpunt glashard af te keuren. Wie anders dan Roel van Leeuwen zette zijn ploeg te rug op de rials. „Ik heb de hele wedstrijd in een goede afloop ge loofd. We moesten alleen twee keer achterelkaar zien te scoren. Toen dat eenmaal lukte, zag je Wordt Kwek in elkaar zakken ter wijl wij juist het vertrouwen te rugkregen. Zo is korfbal toch mooi, hè." Met twee rake schoten bracht hij de stand op 12-14 en toen Peter Hoornweg, met nog een kleine vijf minuten te gaan, voor de aan sluiting zorgde (13-14) was het hek van de dam. Scheidsrechter Vos, voor de rust duidelijk op de hand van Wordt Kwiek, koos nu bij twijfel voor de thuisploeg zo dat de Friezen niet meer aan aan vallen toekwamen. Eerst was het Ronald Verweij die voor 14-14 zorgde en als klap op de vuurpijl schoot Roel van Leeuwen van af stand Viaardingen naar de volle winst. „Bij de stand van 10-14," bekende Jan de Jager, „dacht ik dat het Grijpgrage handen reiken naar de bal. De handen van Roel van LeeuwenwarengoudwaardvoorKVVIaardingen.Daarmeemikte hij zeven keer raak en scoorde hij de winnende treffer. FotoPetcr Molkenboer over was. Daarna hebben we het vooral verdedigend gewonnen van de tegenstander. De vonk sprong over op het publiek en dan gebeuren er hier altijd rare din gen. \W hebben de winst afge- dwon. .naar om nou te zeggen dat het verdiend was. We hebben in elk geval ons doel van tien pun ten bereikt. Ik blijf taar onderen kijken op de ranglijst want om hoog kijken zou niet realistisch zijn." Schiedam Als RKWIK zich op het voetbalveld blijft manifesteren zoals het dat gisteren in Schiedam deed, hoeft de vierdeklasser er niet op te rekenen binnenkort de koppositie weer te her overen. De Vlaardingers speelden gastheer Ex celsior'20 volkomen in de kaart en kregen met een gevoelige 3-0 nederlaag de rekening gepresen- teerd. Excelsior'20 kon een overwinning overigens wel gebruiker.. Met slechts twee punten uit vier wed strijden stond de Thurfedeclub er niet bepaald flo rissant op. Achter de schermen gebeurt er op Thurlede van alles om de juiste passagiers in de trein te krijgen en de lokomotief in een acceptabel tempo rijdend te krygen. Zonder Luuk van Troos», die vier weken loopgips tegemoet gaat, en Robert van 't Zélfde, was deThurledeploeg onher kenbaar; In: positieve zin, want eindelijk werd er wel een gezonde dosis werklust aan de dag gelegd en vielen er zo nu en dan aardige aanvalspatronen te bewonderen, Daarbij werd dë ploeg van trainer Hans de Rover een eind,op weg geholpen door 'WIBC, want de Schiedammers kregen ailéruimtè om het spel te maken. - Echt tijd om zich lekker.in de wedstrijd te spelen kregen de Vlaardingers niet, want voordat doel man en aanvoerder Edwin Kolsteren, nog altijd even fanatiek als in zijn 'jonge'jaren, goed en wel zijn plekje onder de lat had ingenomen, lagdebai al achter herh in het net. Excelsïor'2Q-verdèdigér Emile Smits was de maker van het doelpunt én zo'n kwartier later verdubbelde Jurgen van Dun met een schitterende treffer de marge en leek. RKWIK, dat acteerde zonder Pascal Vermeulen en Guus van Adrichem (op vakantie!), rijp voorde slachting; Niemand in de ploeg van trainer .Ger Mulder die de boel op sleeptouw kon nemen en dat was na de'thee niet anders. Excelsior'20 kreeg in het tweede deel gelegenheid genoeg om het surplus aan voetballende kwalitei ten te openbaren, maar het .duurde wel erg lang voordat het in nog een doelpunt werd uitgedrukt. Nadat Van Dun, opvallend actief en strijdlustig, een voorzet precies op maat van de verder nauwe lijks zichtbare Ersin Kaplan rakélings naast had gekópt en Stefan 'Siem' Bosdijk een zalige af standspegel op de lat had zien belanden, schoof flankaanvaller Erik Ruts nummertje drie. achter doelman Edwin Kolsterèn. Door dc zege kroop £xcelsior'2ö var. de voorlaat ste plaats naar plekje nummer negen. RKWIK'er Danny van Bruggen die zijn tekortkomingen niet kon verbloemen eh regelmatig handen en voeten te kort kwam om Kaplan af te stoppen, liep tegen een gele kaart op. Viaardingen VFC heeft de eerste drie punten van het seizoen binnen. In de thuiswedstrijd tegen Delft werd met 2-0 verdiend van Delft gewonnen. Ondanks de overwinning blijven de Vlaardingers de rode lan taarndrager in de afdeling. Het gat naar de voorlaat ste ploegen (VDL en Naaldwijk) is echter geslonken" tot één punt. Het voetballeven van de ploeg van René Oomen ziet er dus plotsklaps een stuk zonniger uit. In de begin fase van het duel leek VFC nog wat zoekende maar toen Gerard Bakker, vorig jaar gestopt wegens stu dieverplichtingen, de score had geopend viel er een last van de ploeg af. Thomas Raaymakcrs denderde tot twee maal toe door de verdediging van Delft maar faalde evenzoveel keer in de afwerking. VFC heerste met name op het middenveld waar Job Raaym akers, terug na lang blessureleed, de broodnodige rust bracht. De tweede helft was slechts vijf speelminuten oud toen Ton koevermans vanuit de defensie mee naar voren sloop en met een prachtige schaarbewe ging de keeper het bos in stuurde. Het schoof de Vlaardingers in veilige haven. Delft ging na de 2-0 achterstand met vier spitsen spe len en bij VFC sloop er toch weer wat onzekerheid in de ploeg. Via een aantal counters had-de stand nog verder op kunnen lopen maar de doelman van. Delft hield zijn formatie met prima reddingen op de been.- Het vertrouwen lijkt na de winstpartij weer te zijn te ruggekeerd aan de sportlaan in Viaardingen. Elftal- leider Henk van Rij:,, We zien de toekomst zeker niet somber in. Er degradeert maar één ploeg en wij het* ben nu de stijgende lijn te pakken. Volgende week zijn we vrij en dus hebben we veertien dagen lang de tijd om te genieten van de eerste overwinning. Ik weet zeker dat er daarna meer zullen volgen." John van Mil speelde na zijn rentree van verleden week gewoon weer in het vijfde en de terugkeer van Erik Theunisse blijft onzeker. Juventus verspeelt voorsprong AS VU (mWuvec'as 87-72 (3<*38). Zoals wel vaker-g& beurt dit seizoen,-verloren de basketballers van Juventus halverwege de tweede helft hun hoofd. lichte paniek leidde tot onsamenhangend spel, slecht uitgespeelde aanvallen en weinig punten. De voorsprong, die op een goed moment meer dan tien punten (49-59) bedroeg, veft aween als sneeuw voor de zon. „Het is alsof je een lucht bed laat leeglopen. Opeens is het helemaal niets meer," vergeleek coach Arjan de Bruin. Ronald Jonkman zorgde voor 14 punten, Vladan Jankovic en Ronald van Ooijen voor 13. Jan Stolk was niet van de partij. Juventus (v)-Niels Stensen 2 39-59 (9-35). Week in week uit weten de vrouwen van Juventus de aanvalsdrift van de opponenten aan banden te leggen. Het probleem blijft echter dat de Schiedamsen in offensief opzicht nog slech ter presteren. Coach Martin van Dijk constateerde dat de fast-break te weinig punten opleverde en dat onder de borden onvoldoende werd gescoord Bovendien werd slechts één op de vier vrije worpen benut. Center Anne- miek Visser (uit het tweede) gaf het goede voorbeeld door in korte tijd voor negen punten te tekenen. Klipperstars (v)-Green Eagles 43-64 (15-37), In Nieuw- Lekkerland boekte Green Eagles de tweede zege van het seizoen. In de eerste helft overklasten de vrouwen uit Maassluis de thuisclub en scoorde Daniëlle Broekhuizen 22 punten. Na rust voegde de center er nog acht aan toe. WIK heeft slechte dag Aalsmeer 2-WIK (m) 34-26 (14-11), Na twee gewonnen du els had WIK een 'off-day'. Na een goede start kwam Aals- meer uit een overtal-situatie op 7-4. Then was het eigen lijk al gedaan met WIK De Vlaardingers liepen achter de feiten aan en ontbeerden geluk. HVC (mPAncora 23-19 (8-10).-Na een slecht begin kwam HVC goed terug van 1-4 tot S-IÖ. In deel twee liepen de mannen uit Groenoord uit naar 18-13. Ancora kwam nog wel op gelijke hoogte (19-19), maar door goed werk van Erik Bu skens won HVC het eerste duel van het seizoen HVC (v)-Ancora 2 7-11 (5-7). In de twee weken die de nieu we trainer Theo van Geene bezig is, heeft hij al veel be reikt. Verdedigend stak het goed ih elkaar, maar er kon niet worden voorkomen dat het vele kansen missende HVC verloor. Gemini-Unitas (m) 23-25 (12-19). Unitas kwam ih de eer ste helft moeilijk tot scoren. Na de-'peptalk' in de rust kwamen de Maassluizers langszij (14-14). Unitas nam vervolgens het voortouw en dankte de winst tenslotte aan goed keeperswerk van Oscar Benne. - UVG (v)-OSC 11-29 (4-15). UVG kreeg handballes van hit goed op elkaar ingespeelde OSC. Het bijna nieuwe Schiedamse team had geen antwoord op het snelle sjxjl van de tegenstanders. UVG (m)-OSC 15-21 (10-9). Na een prima eerste helft liet de keeper van UVG na een paar verdedigende fouten zijn' hoofd even hangen en kregen de Schiedammers meer doelpunten tegen dan ze verdienden. Ivo Dingenouts had met tien treffers een groot aandeel in de Schiedamse score. WIK(v)-Were Di 15-3 (8-2). Een uistekende wedstrijd van een team dat bereid was eikaars fouten goed te maken. Aanvallend liep.alles goed al zat het geluk de vrouwen niet mee. De tegentreffers kwamen uit straffworpen. lason -DWS (v) ,18-9 (84). Na tien. minuten stond DWS met 1-2 voor, maar na het missen van een strafworp wist de teg- u stander de stand om te buigen tot 84. In "deel twee werd de voorsprong niet meer uit handen gegeven. Het nog jong team van DWS mist nog veel aan kracht. Harga 'glibbert' onderuit Quick-Spïrit 11-11 (5-8). Vooral de eerste helft speelde Spirit tegen het eveneens onderin bungelende Quick sterk en kwam het 3-8 voor. Toch kroop Quick na rust jangszij en kwam het in de laatste minuut op 11-10. Vijf seconden voor het slot zorgde speler-trainer Marco Zee- bregts, topscorer met vier treffers, voor de gelijkmaker. CKC Maassluis-ONDO 5-3 (3-2). Maassluis schoot vol gens trainer Frits Broers misschien wel 159 keer op- de korf maar scoorde slechts vijf maal. Het duidelijke over wicht kon niet in doelpunten worden uitgedrukt. Door de winst staat Maassluis twee punten achter op koploper, RWA. Sandra Lekluse, Marleen Dekker, Chantal Soekra, Dorine van der Hout en Edwin Zeegers scoorden. Sperwers-Harga 12-7 (94). Binnen een kwartier stond Sperwers, op het eigen gravelveld, met 4-0 voor. De Schiedammers liepen teveel te glibberen en konden de grote achterstand niet meer goedmaken. „We hebben ze ker niet slecht gespeeld." aldus Harga-coaeh Ed Pak, „maar als jeniet scoort pak je geen punten." Voorde mid denmoter scoorde uitblinker Evelien Posthoorn twee keer. Waterpolo SZC mist Paul Gast De Walrus/Shell-ZDHC 7-3, De waterpoloërs van De Wal rus/Shell hoefden niet tot het uiterste te gaan om ZDHC beentje te lichten. Met een onbedreigde 7-3 overwinning gaat de fusieclub ongeslagen aan de leiding in de derde klasse. Hoewel De Walrus/Shell gehandicapt was door het ontbreken van drie basisspelers kwam de ploeg nau welijks in gevaar. Behalve het ene moment dat doelman Arjan van Opzecland gepasseerd werd (0-1trok de thuis club het initiatief volledig naar zich toe. De periodestan den waren: 0-1.3-1,6-2.7-3. Voor de Vlaardingers scoor den Rene Boer (3x), Jerry Doumenis (2x), Remon vaa Dorpen Arjen Hoogerwerf. SZC-RWV 3-7. Voor SZC zijn sombere tijden aangebro ken. Het zevental ontbeert een scorende spits zoals Paul Gast. Tegen RWV keken de Schiedammers constant te geneen achterstand aan. De periodestanden waren 1-3,2- 6, 3-7 en 5-9. Hennie van Deurzen, overgekomén van VZC, nam drie treffers voor zijn rekening. Rick Kramer en Jurjen Engelsman verzorgden de overige produktie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5