Bal na 'De favoriet? Dat zien we na afloop wel' Wim Jansen is toe aan iets nieuws Het petje van Museeuw kost 27-duizend gulden ACH R 0 P HIJ ft. 'Wat Boateng deed heeft alles met volwassenheid te maken' Foikert Velten trapt af voor, actie tegen vloeken Gascoigne zoekt hulp ti- Het laatste woord Voetbal is oorlof» In Noord-Ierlanu Shiiton wil nog zo graag 'Kaartpof' voor Unicef Een zoen voor de scheidsrechter Cees Rotterdams Dagblad Maandag 21 oktober 1996 Pal voor de rust sloeg gisteravond bij PSV-Feyenoord de vlam in de pan, Plotseling lagen in het strafschopgebied Feyenoorder George Boateng en PSVer Phillip Cocu te rol lebollen. De tv-beelden gaven geen uitsluitsel daarover, wél over wat daarna gebeurde. Boateng trapte naar Cocu, waar na een massale vechtpartij voor grote beroering binnen de lijnen en op de tribunes zorgde. Boateng kreeg de rode kaart en PSV een strafschop, waaruit Luc Nilis de Eindhovenaren voor het eerst aan de leiding bracht. Tegen tien Rotterdam mers liep de thuisclub na rust gemakkelijk weg naar een monsterzege, 7-2. Over die 'vernedering' van Feyenoord en het incident dat daaraan ten grondslag lag, is het laatste woord vast en zeker nog niet gesproken. WIM KIEÏT, oud-speler en commentator bij Sport7: „Wat Boateng deed heeft alles met volwassenheid te ma ken. Die dingen mogen niet ge beuren. Daardoor verlies je zo'n wedstrijd op den duur. Tot dan liep Feyenoord heel goed te voet ballen. Het uitvallen van Jean- Paul van Gastei was de eerste te genvaller, het betekende de om mekeer in de wedstrijd. De rode kaart deed de rest. Spelend zoals tegen Feyenoord mag PSV wat mij betreft boven aan staan. De ploeg herinnerde weer aan het oegin van de compe titie toen de ene na de andere te genstander werd opgerold. Voor Feyenoord was het pijnlijk, een beetje een vernedering. Kwalita tief is 7-2 natuurlijk niet het echte verschil tussen beide ploegen." RONALD KOEMAN, aan voerder van Feyenoord; „Het incident met Cocu en Boateng was bepalend voor de wedstrijd. Gebeurt dat niet, dan ga je met 1-1 de rust in. Nu werd het een afstraffing. Na de 3-1 heb ben we het te gemakkelijk laten lopen, dat kun je ons verwijten. Maar zo erg is dat nu ook weer niet. Feyenoord komt nog wel. Je kunt hier toch verliezen? Dat is geen probleem. Dat we een aantal mensen kwijtraken, zoals Van Gastel en Boateng, dat is een veel MARIO VAN DER ENDE, scheidsrechten „Ik zag speler Boateng van Feyenoord een op de grond lig gende speler van PSV tegen de borst trappen. Daar staat maar één straf op: de rode kaart. En omdat het in het strafschopgebied gebeurde, moest er tevens een pe nalty op volgen." HANS KRAAY, commenta tor Studio Sport: „Mario van der Ende heeft het naar mijn mening fantastisch goed gezien. Boateng maakte, op de grond liggend, een trappende beweging naar Cocu, Daarna ging er bij Feyenoord van alles mis en werd de floeg volstrekt ontman teld. Maar ook daarvóór was er al het nodige fout gegaan. Het viel me - zeker na de knappe 0-3 by Espa- nyol - tegen dat men zo snel on gedisciplineerd ging spelen. Feyenoord werd zo ver terugge drongen, dat Ronald Koeman er moeilijk achter kon blijven spe len, want dan had hij op de"tribu ne moeten gaan zitten. Het uitvallen van Van Gastel was bepalend voor het verdere verloop van de wedstrijd. Vanaf dat mo ment draaide het niet meer bij de Rotterdammers. Dat hij zijn scheenbeen heeft gebroken, is een hele grote strop voor Arie Haan en zijn ibannen. Wat nu allereerst dient "te gebeu ren in de Kuip is het aanhalen van de discipline. Verder moet er zo weinig mogelijk meer worden ge sproken over deze wedstrijd. Dit zijn van die dagen die je het best maar zo snel mogelijk kunt verge ten. Hoewel, echt vergeten doe je het nooit." •oln Noord-Ierland zijn zaterdag vyp politie-agenten en een aantal supporters gewond geraakt na ge vechten met een godsdienstige inslag. Protestantse fans bekogel den bussen met katholieke aan hangers. De incidenten vonden plaats bij een voetbalstadion in Portadown, een overwegend pro-Britse stad veertig kilometer ten zuid-westen van de Noord-Ierse hoofdstad Bel- fast. Tegenstander was Cüftonvil- :f le, een club uit Belfast met katho- lieke signatuur. De arbiter staak- M te het duel bij rust, toen de stand ■L; 0-1 was. „Buiten het stadion was een protest van Portadown-fans, die bussen met Cliftonvillers be- kogelden met allerlei voorwer pen," aldus een woordvoerder van de politie." Voorzitter Boyce van Cliftonvdlle liet nog maar eens we ten dat sport en politiek geschei- den moeten blijven. Peter Shiiton weet van geen op houden. De 47-jarige doelman hoopte zaterdag zijn 997e wed strijd in het Engelse profvoetbal te keepen. Maar West Ham hield zijn transfer vrijdag op het laatste moment, acht minuten voor de deadline, tegen. Cambridge hoopte Shiiton vast te leggen. De vaste doelman van de derde-divisieclub was gebles seerd, Shiiton zou ten minste twee wedstrijden aan de bak ko men. En stiekem hoopte hij op vier, waarmee hij op duizend profduels zou komen. De transfer van de 125-voudig in ternational ging echter niet door. Steve Mautone, tweede doelman van West Ham, raakte, vrij dag op de laatste training geblesseerd. Shiiton zat daardoor zaterdag op de bank bij het duel tegen Leices- ter. Voorlopig mag hij slechts ho pen op een blessure van eerste doelman Miklosko. Moet kunnen. „Ik heb ook nog een holfjaann eenslachthuisgeioerkt. Dat kwam nog goed van pas op het voetbalveld, dan wist tfc waar ik ze moest raken." Willy van dek Kerkhof in NieuwsTribune „Als kind had je eerder behoefte het stadion te bezoeken na het lezen van Kick Wïlsira, dan na het zien van RKC-Roda JCop Sport7," Freek de Jonge in VI L ,Jokarnnaakte<ütijdpTOblemen,altijdruzie.AIshijztcheenbeetjehadin- - gehouden, zou hij hier de rest van zijn leven trainer zijn geweest. Barcelona-trainer Bobby Robson over Joban Cruijff in NRC Handels- l blad I „Nunezzal nog spijt krijgen van hetontslagvan Cruijff. VoormijisCruijff een voorbeeld, zo zal ik oh trainer te werk gaan." Bernd Schuier in VI „AlsAjax me zou willen en er werd gezegdije haar eraf, dan zou ikheel ei genwijs zijn. Ik zou zeggen: dat doe ik niet" Harry Dccheiveris De Volkskrant „Ik heb hem er nooit op kunnen betrappendal hij de boel belazerde- Al valt het me tegen dat hij tot twee keer toe beloofd heeft me te bellen en het dan niet doet. Zeg het dan niet. Wim van Hanegem over Jorien van den Herik in AD „Wees niet verbaasd als ik nooit meereen voetbalclub zal trainen." u Wim van Hanegem in AD Vraag van SportT-verslaggever aan Dick Advocaat, voorafgaande aan PSV-Feyenoord: „Wie is de fa voriet?" Antwoord van de ex- bondseoaeh, in volle ernst: „Dat zien we na afloop wel..." Sparta-trainer Henk ten Cate is boos op Cees van Kooten. Vorige week haalde de ontslagen RKC- trainer uit naar Ten Cate. „Thuis wil ik rust hebben," liet Van Kooten optekenen. „Ik ben Henk ten Cate niet, die getrouwd is met zijn zaktelefoon!" De Sparta-trainer furieus: „Van Kooten heeft me gebeld om te zeggen dat hij het zo niet heeft ge zegd, maar ik weet beter. Ik be grijp absoluut niet waarom hij dit heeft gezegd. Ik heb niet eens een zaktelefoon. Ik heb 'ns één keer met een pieper rondgelopen. Dat was toen. mijn vrouw moest beval len. Dat kun je me toch niet kwa lijk nemen?" Sparta en Barcelona hebben niet alleen dezelfde kledlngspon- sor, het is ook de bedoeling om te gaan samenwerken. Althans, van Sparta dat dat streven een paar maanden geleden wereldkundig maakte. Sindsdien is niets meer van dat plan vernomen. „Er is ook nog niets aan gedaan," aldus Sparta's manager Charles van der Steene, „maar vice-voorzitter Jan Bossink en ik gaan binnenkort naar Barcelona om te praten. Dat hebben we daar al aangekon- Bij Sparta-Roda JC hingen gis termiddag twee demonstratieve Zoals hier de teams van Real Madrid en Real Sociedad, zo stonden gisteren in heel Europa spelers en toeschouwers stil bij de stadionramp die vorige week in Guatemala aan 84 mensen het leven kOStte. Foto Alberto Marin/EPA Cees van Kooten. Foto Ron Nagtzaam/GPO spandoeken. Op een groot doek voor de Rijnmond-tribune riepen Spartanen de Rotterdamse vroede vaderen op met de tekst: 'Gemeente, zeg ja tegen Rivium'. Sparta wil in het businesspark Ri vium een nieuw stadion bouwen. -De gemeente Rotterdam werkt daaraan alleen mee als Sparta met Excelsior gaat samenwonen, maar de eerste divisiee ub heeft dat afgewimpeld. Voor het vak van de bezoekende club hadden de circa achttien meegereisde fans van Roda JC een doek gehangen: 'FC Lim burg? Nooit!'. De fusiebesprekin- gen in Zuid-Limburg tussen Roda JC, Fortuna Sittard en MW wer den vorige week voorlopig afge ven door de weigerachtige op blazen c stelling van MW. Voor de wedstrijd op het Kas teel werd zoals op alle velden in Europa een minuut stilte in acht genomen voor de slachtoffers van de stadionramp in Guatemala. Maar na achttien seconden maak te de speaker al een einde aan de ze ceremonie, zodat de wedstrijd kon beginnen. Is er na het Sparta- kwartiertje nu ook een Spartaans minuutje? Het bestuur van WV had veer tig vrykaartjes gevraagd voor de 'topper' tegen Excelsior. Voor het uitduel in de Koel werd de KraJin- gers een zelfde aantal gratis toe gangsbewijzen in het vooruitzicht gesteld. Simon Kelder: „Dat is een goeie, zeg! Waar zouden wij die veertig man vandaan moeten halen? Trouwens, die Limburgers krijgen van ons niet meer dan de gebruikelijke 25 tickets. Ik ben niet van plan de hele familie De Wolf gratis binnen te laten." Aad van der Laan, preses van Sportclub Feyenoord, aandachtig toeschouwer bij Excelsior-WV: „Als ik naar het spel van Excelsior kijk, weet ik zo net nog niet of Fer ry de Haan en Raymond de Waard er verstandig aan hebben gedaan om Varkenoord te verruilen voor Woudestein." Besloten is het dak van de Are na niet meer te sluiten. Het pu bliek wil echte sterren zien. Johan Derksen (VI) tegen Lex Muller (ex-AD, thans Sport7), ter wijl in het Philips-stadion een bom afging: „Daar zit jij zeker achter?" Feyenoord-fan uit Spijkenisse, lezer van deze krant: „Het wordt tijd, dat die Henk Vos eens aan de lopende band gaat scoren." Sport 7-2 zal in Rotterdam nu ook wel snel van de kabel gaan. De Bond tegen het vloeken be gint een campagne tegen vloeken op het voetbalveld. De aftrap van de campagne wordt op donderdag 7 november door voetballer Foi kert Velten gegeven. Velten, spits van Heracles, staat erom bekend dat hij vanuiizijn christelijke le vensovertuiging niet op zondag voetbalt. De aftrap van Velten bestaat eruit dat hij óp het perron van het NS- station Driebergen-Zeist een nieuw affiche onthult, Directeur R. van de Póli van de Bond tegen het vloeken wil alleen kwijt dat het affiche 'misschien een iets groter formaat dan andere affi ches zal hebben'. De in Veenendaal gevestigde bond strijdt al jaren voor een zui ver woordgebruik. In de voetbal wereld is verbaal geweld geen uit zondering. „We richten ons voort durend op nieuwe doelgroepen. Zo hebben we ons bijvoorbeeld op schrijvers en seholieren gericht, We maken ons zorgen over de ver bale toestanden in de voetbalwe reld," aldus Van de Poll. Wün Jansen ként zijn opvoiger bij Sanfrecee Hiroshima; Het is de" Australische bondscoach EddieThomsori; met wie Ce,oud-Feyendor;*r der inmiddels een'eerste gesprekheeft geroeid. Enkèle weken gele- den kondigde Jansen zijn vertrek aan'bü de'Japanse dub. Hij zegt - 'toe te ajnaan'ieis nieuws. Waar maakt hem in principe niet uit „Dat kaoih Japan, Europa of in Nederland rijn. Mgrinieuwe job moet me vooral aanspreken Dat weegt zwaarder dap de plaats waar, ik ga wo- - nén." Jansen is twee jaar in dienst geweest van dï dubjiitde jieaguè.Het tóaKnziteroverigensnogmetvoorhemop.Betrrinencoac'hiszich mef zijn selectie, waarvan ook oud-international Meter Huiste deel uitmaakt, aan het voorbereiden op" het bekertoernooi dat op 17 no vember, van .start gaat Mocht Sanfrecee de finale bereiken, dari'is TSimpie' totopde laatstedag in touwvoor de dub uit "de J-League. De,: eindstrijd staat namelijk voor ljanuari'97 gepland. Paul Gascoigne heeftde hulp ingeroepen van een vertrou wensman om van zijn drankprobleem af te konten. Archieffoto spa Paul Gascoigne heelt de<hulp ingeroepen van een in alcoholis me gespecialiseerde vertrou wensman. De Engelse interna tional, die vorige week in een dronken bui, zijn vrouw Sheryl een dikke wang en vier ge kneusde vingers bezorgde en ..vervolgens met Glasgow Ran- vge'S rood kreeg, tegen Ajax, wertdde zich tot Beechy Col- clough. Deze Brit behandelde in het' verleden een groot aantal be- kendhederi,, onder wie Elton John en -Michael Jackson;- voor Mocht ,Gascoigne, kiezen voor -een kuur, dan voegt hij zich bij collega-internationals alsPaul Merson en Tony Adams. Beter- dan bijeenkomsten van Anonie me Alcoholici te bezoeken, die dan vast en zeker -zouden ont aarden jn een media-circus, zou Gascoigne best eens aangera-" den kunnen worden voor zes tot acht weken te boeken in een pri- vé-kliniek. Dat zou dan wel tot problemen leiden met hét'oog op de kwalificatiewedsirij d van het Engel* elftal in Georgie, over drie'weken. -= Bij de bookmakers is,,Gascoigne opnieuw 'hot.' 'Het zou Britse gokkers niet verbazen als'Gaz- za'aan het eind van het seizoen Schotland ontvlucht!, Als de in ternational voor Albanië of San Marino kiest, betalen de book makers 200 keer de inzet uit.. De Nederlandse Bridgebond heeft Unicef een bedrag van 127.500 gulden geschonken. De overhandiging vond zaterdag plaats in het Kurhaus, waar Uni- cef-ambassadrice Berdien Sten- berg de cheque tijdens een gala bijeenkomst kreeg. In één week, van 7 tot en met 13 oktober, kaartten tienduizenden leden van de bona het bedrag bij een. Voorzitter Laurens Roede- maker verklaarde dat de bridge bond op deze manier aandacht wilde schenken aan het 50-jarige bestaan van de organisatie. „We geven Unicef hiermee een steunt je in de rug bij het zware werk," zei Hoedemaker. Het was te veel dankbaarheid, te veel van het goede. Een Itali aanse voetballer is voor twee wed strijden geschorst omdat hij, na dat hij de rode kaart had gekre gen, de scheidsrechter kuste. De vrouw, Anna Di Toni, kon de zoen van de 26-jarige Alessandro Veronese van amateurclub Bat- taglia niet waarderen. De tucht- comnussie evenmin. „Over een paar jaar denken we veel meer vrouwelijke arbiters te hebben. En we kunnen niet toestaan dat elke speler die maar gewoon om de hals vliegt," aldus woordvoer der Rigo van de Italiaanse voet balbond. Is 't niet het petje van Johan Museeuw, dan zijn het z'n truien wel. Nooit is het goed, dit jaar, met de uitmonstering van de veruit beste Belgische eendags-wielren- - ner van zijn generatie. Museeuw loopt boete na boete op wegens overtreding van de kle dingvoorschriften. Hij is een doom in het oog van de hoeders der reglementen. En het ongenoe gen loopt soms zo hoog op, dat de UCI-commïssarissen hem, zoals zaterdag in de Ronde van Lom- bardije, uit koers dreigen te ne men. De 31-jarige Westvlaming is dit seizoen zowat de meest verklede renner van het peloton. Zijn gar derobe is momenteel zo vol, dat het hem van tijd tot tijd gaat dui zelen. Museeuw kan anno nu kie zen uit vier verschillende truien: d<. bLuwe van zijn sponsor Mapei/ GB, de Belgische driekleur van het nationaal kampioenschap, de witte leiderstrui van de wereldbe ker. en sinds vorige zondag ook de regenboogtmi als wereldkam pioen- Met name met de WB-trui ligt Mu- De truien-politiek van de UCI gaat Johan Museeuw duidelijk .boven de pet. ArenieffotocorVos seeuw overhoop. De wereldbeker- competitie is een uitvinding van UCI-voorzitter Hein Verbruggen. In de eerste jaren van zijn bestaan stond daar een prijzenpot van driekwart miljoen gulden tegen over, maar tegenwoordig is het al leen nog koersen voor de eer. En vGor een trui. Dat steekt de renners en hun sponsors, die jaarlijks vele miljoe nen investeren iaploegen en hun renners het liefst in de -zorgvuldig ontworpen sponsortruien zien rondrijden. Maar soms geldt: adel verplicht. Het probleem met de WB-trui is, dat de UCI die moet aanleveren, maar dat dat wel eens misgaat. Dan is de maat niet goed, dan is de trui bij de koerier blijven han gen. In de Clasica San Sebastian bijvoorbeeld was de UCI vergeten Museeuw er een te leveren. Ge volg: de leider reed als Belgisch kampioen rond; de UCI kon er niets tegen uitrichten. In Parijs- Tours was Museeuw zelf vergeten het tricot in zijn koffer te stoppen: boete van 200 Sfr, 275 gulden. Museeuw vond dat 'luLLig', en nam zich voor op passende manier re vanche te nemen. En: die kans kwam snel, op het podium van het WK in Lugano reeds. Hoewel de reglementen het verbieden, en er al jaren bonje is over 'sneaky' re clame tijdens de ceremonie proto collaire, zette Museeuw een Ma pei-petje op zyn kop zodra de Bra- bangonnehad geklonken. Razend De UCI-top razend op de nieuwe wereldkampioen, Hein Verbrug gen voorop. De boete was het hon- derd(!)voudige van de foute trui: 20.000 Sfr, een half miljoen Bfr, pakweg 27.500 gulden! Het duurs te petje uit de hele wielergeschïe- denis. Er is van alle kanten op Verbrug gen ingepraat, maar Hein bleek van ijzer en onvermurwbaar. „Ik heb Museeuw persoonlijk drie keer gewaarschuwd het niet te doen Waarom niet? Omdat het zo in het reglement staat: het WK is een landenwedstrijd." „En, omdat het WK de enige wed strijd in eigendom is van de UCI. In alle andere koersen mogen de sponsors reclame maken. Hier /«jn wy de baas. De sponsors heb- n trouwens niks te klagen: er mag op het WK tegenwoordig in sponsoTbroek worden gereden, en de naam van de ploeg kan op de trui." Mapei-Belgen hebben de hele voorbije week lopen foeteren. Over niet betalen van de boete, en het boycotten van de Japan Cup, de slot- klassiekeri van Let WB- seizoen, komende zondag. Afgelopen zaterdagochtend, bij de start van de tiende WB-wed- strijd, tekende Johan Museeuw de presentielijst tn... zijn regen boogtrui. „Je behoort hier de leiderstrui van de Wereldbeker te dragen," ■riep een punktuele official. „Waar staat dat?" wees de wereld kampioen op het reglement De man moest het antwoord schuldig blijven. Leider in de WB- stand én wereldkampioen, daarin was reglementair niet voorzien. „Trouwens," bitste Museeuw tij dens het wegrijden, „die leiders trui, die heb ik eronder aan..." De UCI-bonzen dreigden nog even Museeuw een startverbod op te leggen, eft als hij dat negeerde hem uit koers te nemen, maar ze 2agen uiteindelijk van hun voor nemen af. Er zijn van die dagen dat Mu seeuw zijn flets zó aan de haak zou willen hangen... Ik ken Cees van Kooten nog uit de tijd dat hij middenvoor was van Hermes DVS. Toen al tors te hij een enorm lichaam mee. Hij behoorde tot de laatste generatie stormrammen die niet op een kilo meer of minder keek. Ik herinner me vooral enorme dijbenen, die maar nauwelijks in z'n broekje pasten. Het waren de jaren van de satijnen broek. Die kromp bij elke wasbeurt. Hermes DVS had van oudsher een gesoigneerd elftal. Daar wer den de trainers ook op geselec teerd. Ik herinner me Gijs Doolaard, Toob Remmers en Joop Castenmiller, drie heren met de frisheid van limoenen. De laatste had in Den Haag een kapsalon en daar werd Van Kooten van tijd tot tijd geknipt. Dat ging met zachte drang, want behalve een groot ge wicht had Van Kooten ook nog melkboerenhondenhaar. Maai* als hij dan was geweest en met geföhnd haar in de kleedkamer verscheen werd hij met applaus ontvangen. Men deed er in Schiedam werkelijk van alles aan om deze molenaarszoon uit Al- blasserdam een beetje aanzien te geven. Cees van Kooten had melkwitte benen. Het waren Engelse benen. Als hij er 's zomers één dag mee in de zon had gelegen, waren ze vuurrood. Dan schuurde het satij nen broekje zo hard over het weke vlees, dat hij tijdens de wedstrijd naar de dug-out sjokte en het broekje liet zakken. Vervolgens trok hij iets luchtigers aan. Cees keek zo nauw niet. Hij had zo'n kont, maar daar deed hij in het zestienmetergebied het halve werk mee. Hij was een jongen uit de polder, Z'n gewicht, haar, benen en kont, eigenlijk zijn hele doen en laten zijn altijd - tot in het Nederlands elftal toe - het toonbeeld van de klassieke oudheid gebleven. Toen hij aan het begin van de week bij RKC ontslagen was, reed hij ook niet naar huis, maar rechtstreeks naar zijn stamlokaal in Deventer. Hij ging op zijn vaste plaats aan het raam zitten en bestelde een grote pils. Het 2ullen ongetwijfeld nieuwe opnamen zijn geweest, maar men had even zo goed die van destijds bij NEC kunnen gébruiken. Een man als Cees van Kooten veran dert nooit Hij heeft veel tegen. Maar ook veel mee, want hij imst in uiterlijk en gedrag het structu rele patjepejerschap waarmee met name veel van zijn jongere collega's de dug-out stigmatise- Dezer dagen is er beraad geweest van het genootschap van trainers. Jan Reker is er chef. Het orgaan verzet zich tegen het te vroeg ont slaan van zijn leden. Eigenlijk is Jan Reker zelf het orgaan. Hij ziet er ook enigszins al zodanig uit. Reker woont in Brabant. Zijn voorganger Jaap van de Leek ook, tenzij hij niet meer bestaat. In zijn tijd was oud-trainer De Wit z'n adjudant. Die schreef de brie ven en woonde ook al in die buurt, Ér zit in Brabant dus een heel nest verontrusten, zodat het geen toe val kon zijn dat dit seizoen in Waalwijk de eerste trainer werd ontslagen. Onomstotelijke bewijzen van het ontbreken van vakmanschap zijn onder die omstandigheden nooit te leveren. Een ontslag is altijd op gevoel gebaseerd en op fricties met spelers. Er zijn altijd schijtiuizen die zo'n proces op gang brengen en er allerlei goed kope muizenissen bijhalen om een trainer uit de weg te ruimen. Het u strak ritueel, overal ai uit geprobeerd en herhaald en waar bij zelfs de allerlafsten in je broek gaan hangen. In de allervriendelijkste woorden licht de voorzitter vervolgens nog wel even toe dat er niets aan de hand is. Totdat het wél waar blijkt te zijn en dan huichelt zo'n man zic> in alle bochten om iedereen ervan te overtuigen dat de schei ding in goed overleg is gegaan. Ondertussen strompelt - zoals bij RKC - Bert Jacobs op krukken de tribune op: fris en ambitieus en weer boordevol plannen. Elke nieuwe trainer- ziet plotseling weer mogelijkheden. Dat zegt hij ook: mogelijkheden. Het ligt in z'n mond bestorven, Na een week kraait er geen haan meer naar. Ook Jan Reker niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6