Holy: gezellig, maar weinig voorzieningen Kandidaten moeten kunnen zingen, dansen én acteren De Block in pluricentrisch licht Nieuwe groep Rotonde Peuterdag Amnesty-actie in de Erker Concours voor drum bands en majorettes Donderdag 24 oktober Mavo scholieren ondervragen jongeren over hun v ijl genda Rotterdams Dagblad Donderdag 24 oktober 1996 Een reorganisatie, die niet door de betrokkenen gedragen wordt, is gedoemd te mislukken. Dat moet het gemeentebestuur zich goed realiseren, als het zich bezighoudt met de toekomst van het welzijns werk, de clubhuizen, of de dienst Gemeentewerken, Want als het per soneel, de consumenten, de vrijwilligers er geen brood in zien, moet je er niet aan beginnen. Dan gaan ze met de hakken in het zand staan en als de reorganisatie toch doorgedrukt wordt, krijg je wrevel en on wil en dikke schotten, dan trekt ieder zich op z'n nieuwe eilandje te rug. Per saldo heb je dan meer verloren dan gewonnen. De boodschap is: zorg eerst voor een goede stemming, voor een ge zond draagvlak, om met alle betrokkenen iets nieuws aan te vangen. Daar heb je dan bevlogen types voor nodig, leidinggevende figuren die het vertrouwen genieten van personeel, consumenten, vrijwilli gers. Als je het met elkaar doet, zal de vernieuwing een meerwaarde opleverenDat geldt zowel voor het sociaal-culturele werk, het jonge renwerk, de bewonersondersteuning, als voor de 415 jaar oude dienst Gemeentewerken Schiedam. Nu direeteur ir. Harm de Block na 25 jaar afscheid heeft genomen, is er een extra risico. De Block kende al z\jn medewerkers persoonlijk, en ze kennen hem als een' directeur die pal stond voor zijn dienst. Zijn opvolging verdient secuur, vlot en met veel algemene blijdschap geregeld, te worden. Een droge zaakwaarnemer lost niks op. Harm de Block was een lastige directeur voor wethouders, want hij heeft meningen en laat die horen. Zo moet het Daar kunnen ge meenteraadsleden een voorbeeld aan nemen. De Block kon ook een lastige zijn voor de medewerkers om hem heen, maar ze pruimden het want ze herkenden zijn gedrevenheid. AJs De Block 's 2ondags door Schiedam had gefietst, lagen maandagochtend briefjes op de bureaus dat daar en daar en daar dingen opgeknapt, schoongemaakt en veranderd moesten worden. Dat bewijst trouwens dat ambtenaren bij voorkeur moeten wonen in de plaats waar ze werken. Wat heeft Schiedam eraan als ze in Dor drecht of Delft fietsen? Op De Blocks afscheidssymposium in het jenevermuseum op de Lange Haven waren boeiende sprekers uitgenodigd. De derde en laatste spreker was di. Geert Teisman. Hij promoveerde vier jaar ge leden aan de Erasmus Universiteit op een onderzoek naar complexe besluitvorming in pluricentrisch perspectief en nog altijd mag ik daar graag uit citeren. Verplichte lectuur voor iedereen die het goede met de stad voor heeft. In hel Rotterdams Dagblad van 1? oktober 1992 schreef ik over zijn proefschrift dat het afrekent met het hiërar chische, technocratische denken dat van bovenaf ontwikkelingen oplegt Uit zijn degelijke onderzoek bleek dat inspraak en overleg zichzelf altijd terugverdienen, en dus helemaal niet vertragend zijn. Juist niet Inspraak levert per definitie meer op, als je tenminste creatieve bestuurders hebt. Teisman is een medewerker van de bestuurskundige prof dr. Roel in ?t Veld en deze kent De Block nog uit Leiden, 't Was een verstandige keus van De Block om Teisman te vragen, want we moeten de hote metoten warm onderstoppen in een dekentje van zinnige informatie. Misschien worden ze daar wijs en gezellig van. Teisman: „Eigenlijk zou de overheid beloningen moeten geven aan overlegpartners, cüe hun doelen weten te vervlechten. Deze beloningen kunnen een goe de prikkel zijn om publiek-private samenwerking te stimuleren. Be- lóón constructieve kritiek! Dan doen bestuurders wat ze moeten doen, namelgk initiatieven stimuleren." Die slimmerik van een De Block liet met de uitnodiging aan Teisman zijn laatste daad als directeur van Gemeentewerken zien. KOR KEGEL Vlaardingen De amateurschrijversgroep Rotonde is op zoek naar mensen die willen deelnemen aan een nieuwe groep op de dinsdagavond..Iedereen die schrijft, uit eigen werk voor wil dragen en andermans werk aan wil ho ren, kan zich aanmelden bij Rotonde. De bijeenkom sten worden gehouden in buurthuis De Rijpe laar aan de Willem Pijperstraat in Vlaardingen. Voor meer in formatie: Aat Rolaff, telefoon 4357523 of Eva Tim mermans, 4347240. Openbare basisschool De Maatjes houdt op woens dag een peuterdag voor peuters en hun ouders. Van 9.00 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur staan de deuren van de vestigingen aan de Huijgensstraat en de Stationsstraat voor de kleintjes open. Tijdens de peuterdag, die in het teken staat van de herfst, kun nen ouders m gesprek gaan met leerkrachten en zich op de hoogte stellen van het onderwijskundig beleid van de school. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De Maatjes loopt in Vlaardingen voorop met kleine on- derbouwgroepen, waarover momenteel landelijk een discussie gaande is, Schiedam De Sehiedamse groep van Amnesty International voert zondag actie voor de verdwijningen in het voor malige Joegoslavië. Van 10.00 tot 17.00 uur is de groep tijdens de interculturele dag aanwezig in hel buurthuis dc Erker. In sporthal Margriet heeft op 2 november het zesde concours plaats voor drumbands en majorettes. Van af half tien 's morgens tot zes uur 's middags treden 37 korpsen op. Zij strijden om drie wisselbekers. De toegangskaartjes, die aan de kassa van de Mar griethal te koop zijn, kosten vijf gulden. VLAARDINGEN DJ. cursus. Basisbeginselen en D.J. technieken, the orie en praktijk. Vier lessen van anderhalf uur van de Stichting Welzijn in Jongerencentrum Europe voor 50 gulden. Vrijdag 25 oktober SCHIEDAM Vrouw, geloof, maatschappij. Gespreksgroep voor vrouwen, oriëntatie op de positie van de vrouw in het geloof. Zes-bijeenkomsten op vrijdagmorgen in Het Gebouw van de SVO voor 30 gulden. VLAARDINGEN Vrouw en auto. Vier bijeenkomsten waar vrouwen basisbegrippen leren en kleine reparaties zelf leren uitvoeren. Buurthuis de Pijperiaar. Info bij vereni ging Wijkbelangen Vettenoordsepolder (010) 4343841. Dinsdag29 oktober SCHIEDAM Vrouwengeschiedenis. Over normen, waarden en vei waddingen ten opzichte van vrouwen. Vijf bij eenkomsten in de avonduren voor 50 gulden in Het Gebouw van de SVO. Redactie Waterweg: Menno Hacfdeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 aan? ..Nou, sommigen vin den dat er te weinig voor zieningen zijn in de wijk. Ze gaan kijken wat jongeren van de Holy vinden," ant woorden de meisjes. Tim heeft zijn antwoord al klaar: ..Shit," klinkt het recht uit zijn hart. Sharon Mooij (15) en Marianne Polet (15) zijn twee van de ruim tachtig leerlingen van de Sint Jo zefmavo die meewerken aan 'Ho ly op de jongerenweegschaal', een onderzoek van de gemeente Vlaardingen en Het Bureau Wel- zijRsprojccten om jongeren meer te betrekken bij de wijk. Wat vin den ze van de wijk en wat zouden ze willen veranderen, zijn steeds terugkerende items. Het is de be doeling dat het wijkbeheer van de gemeente aan de slag gaat met de resultaten van het onderzoek, dat begin januari wordt gepresen teerd. Er zijn drie klassen die zich over een deelonderzoek buigen. Een ,Waar breng je door? „In het centrum „Wat mis je in Jeugd, ant woord t „Nee echt, het groep leerlingen ondervraagt net als Sharon en Marianne jongeren in de leeftijd van 13 tot cn met 18 jaar. Een andere klas oordeelt over alle jongerenvoorzienmgen in Holy en geeft alternatieven. Een derde groep werpt een kri tisch oog op alles wat voor jonge ren van belang kan zijn in de wijk, dus speel- en hangplekken, sport velden, het openbaar vervoer, en draagt verbeteringen aan. Openbaar vervoer Marjolein Roest (15) bijvoorbeeld heeft met een klasgenoot het openbaar vervoer m de wijk ge test. Elke ochtend stonden zij om 8.00 uur bij de halte van bus 52 of 57 om te kijken of de bus op tyd was, of de buschauffeur wel aar dig was, het er binnen netjes uit zag en wat de passagiers van dit alles vonden. Marianne en Sharon hebben on dertussen al een stuk of veertien jongeren ondervraagd, op de Lo per en in de Dreven- en Kruiden- buurt. Tijdens instructielessen hadden zy meegekregen om de ondervraagden met te beïnvloe den. „Geen mening geven, vragen uitleggen, maar niet de bedoeling erachter en vooral met gaan la chen bij een antwoord," weten de meisjes. Hun ervaringen waren tot nog toe positief: jongeren ge noeg en iedereen wilde meewer ken. Nu is Marianne aan de beurt voor het stellen van de vragen en vuurt de eerste op Tim (16) af: „Vind je het leuk wonen in de wijk?" „Neeh!" .Js Holy een leuke wijk voor jon geren?" „Neeh!" „Zijn er genoeg hangplekken?" is hier dood." Hij mist een goed voetbalplein in de wijk. Altijd dat gezeur van mensen uit de buurt over dat voetballen op straat. Als hij burge meester zou zijn van de wijk liet by meteen een paar voetbalkooi- en neerzetten. Net als in het cen trum. Want dat is volgens hem echt een uitvinding. De antwoorden van Tim verbazen de twee jonge onderzoekers. „De meeste jongeren die we hebben ondervraagd vinden het hier wel leuk," vertelt Marianne. „Dit was de eerste die zo negatief is. Wel vinden de meesien dat er weinig uitgaansvoorzieningen zijn. Dis cotheken enzo zitten allemaal in de stad." EngepJekken De deelnemers aan het onderzoek wisten volgens Marianne en Sha ron geregeld enge plekken of on- Door Marielte Olsthoorn Vlaardingen Tim wil best meewerken aan het onder zoek. Hij stalt zijn mountain bike bij de stenen spin in de Vlaardingse Hoevenbuurt (Holy) en loopt naar Sharon en Marianne, die met hun enquêteformulieren in de aanslag op zoek zijn naar 'slachtoffers' voor hun onder zoek. Maar waar is het eigenlijk voor, vraagt de jongen. De uitslagen gaan naar de gemeente Vlaardin gen die er misschien wat aan gaat doen, leggen de mavo-scholieren hem uit. Waar- Door Desiree van der Jagt Maassluis De zenuwen gieren door de kelen als de ruim veertig deelnemers aan de auditie voorde Pajama Game binnenkomen. Bij het zien van het toneel wordt het doel van deze avond en het waar om van de nervositeit wat duide lijker. Voor de nieuwste productie van Rijnmond Theater Produk- ties werden gisteravond in Thea ter Schuurkerk m Maassluis audi ties gehouden.*De stichting zoekt ruim 25 mensen die zowel kunnen dansen, zingen als acteren. „Het is een unicum als er één kandi daat tussen zit die dat ook daad werkelijk allemaal kan," zegt Fnedavan Os. De Pajama Game is een musical- comedy. Het verhaal speelt zich af in een confectiefabriek in de jaren vijftig. Een ïooneonflict, een lief desaffaire en een frauduleuze di- T 4 recteur vormen slechts enkele van de smeuïge ingrediënten van dit zang-, dans en spelspektakel. Van de spelers wordt dus meer ge vraagd dan alleen acteertalent. De auditie bestaat dan ook uit drie onderdelen, waarin alle kandida ten hun kunnen moeten verto nen. Alle deelnemers krijgen bij bin nenkomst een nummer. Alleen de/e avond hebben ze de kans zich waar te maken en een rol te bemachtigen in de Pajama Game. Dat maakt het tonen van stalen zenuwen zo mogelijk nog moeilij ker. Voor de Maassluise Silvia Vos is dit haar eerste auditie. Natuur lijk is ook zij zenuwachtig, maar ze maakt zich ook zorgen over haar beste onderdeel, het zingen. Net op de dag van de auditie is Sil via snipverkouden. Ze moet echter eerst haar kwali teiten nn het tnnep) laten zien Tien kandidaten gaan hiervoor samen met regisseur Mikael Mar tin naar de kantine van het thea ter, In een kring zitten de tien ge- spannnen rondom de regisseur. Voor de gelegenheid heeft Silvia een stuk met veel en bovendien ook nog felle emoties uit haar hoofd geleerd. „Het ging wel aar dig," zegt ze na afloop. „Ik had verwacht dat iedereen het vanaf papier zou doen, maar dat was niet zo. Ik was blij dat ik het thuis al uit mijn hoofd had geleerd." Voor Silvia zit het moeilijkste on derdeel er na de acteerauditie op. Maar een blik op de verrichtingen van de eerste groep die dansaudi- tie doet, doen de zenuwen weer door het lijf jagen. Op het toneel staat choreografe Marion Schou ten. In drie kwartier tijd rijgt ze passen aan elkaar, die niets met de musical te maken hebben en vooral niet makkeli'k zi'n. Zelfs voor een geoefend danser is het bij tijd en wijle moeilijk om niet de tel te verliezen. Oproepen De voorstelling van de Pajama Game gaat in oktober 1997 in pre mière. Vaststaat nu al dat er vier avonden wordt gespeeld in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Daarnaast is het bestuur van Rijn mond Theater Producties nog op zoek naar een geschikte plek om de voorstellingen ook in Rotter dam te spelen. Tot nu toe hebben ze daar nog geen geschikte plek gevonden. Voor de auditie van gisteravond heeft een aantal oproepen in kranten gestaan. De deelnemers hebben vooraf allemaal een 'cv' opgestuurd. „Dat is dan ook alles wat we van de deelnemers weten. De rest zien we vanavond wel," zegt Schouten. Sharon en Marianne intervie wenjongeren uitffoly: 'Geen mening geven, vragen uitleg gen, maar niet de bedoeling erachter en vooral niet gaan lachen bij een antwoord'. Foto Roel Dijkstra veilige verkeerssituaties te noe men. Tim had het over 'de dooie hoek' van de Zeelandlaan en de busbaan die tot gevaarlijke situ aties kan leiden. Anderen noem den het park bij de kinderboerde rij en het tunneltje onder de Am sterdamlaan als enge plek omdat het daar zo donker is. Opvallend vonden de scholieren dat de ondervraagden die niet uit Holy kwamen, er ook nooit zou den willen wonen. „Ze vinden het vaak een ingewikkelde buurt," zegt Sharon, die zelf in de Oost- wijk woont. „Om de wijk heen ligt een weg, maar ga je daar vanaf dan wordt het zoeken. Plattegron den zijn vaak vervaagd, dus daar heb je ook niet veel aan." Net als de meeste ondervraagde Holy-jongeren zou ook Marianne nergens anders wjjJcn wonen. „Het is er gezellig, vertrouwd e;i ai mijn vrienden wonen er. Het centrum is zo druk, hier is het veel rustiger." De stichting Rijnmond Theater Producties kiest ervoor om ieder jaar weer met nieuwe mensen een productie op te zetten. Wel wordt er gewerkt met een vaste artistie ke en technische leiding. „Het is leuk om iedere keer weer met nieuwe mensen te werken," ver telt Schouten. „Wij hebben inmid dels na een aantal succesvolle producties een goede reputatie opgebouwd en daarmee trekken we talentvolle mensen aan." Toch waien de meeste auditie- klanten van deze avond oude be kenden. „Een aantal doet ieder jaar weer mee aan de auditie en anderen alleen als de productie ze aanspreekt." Hindernis Het meedoen aan een auditie is elke weer spannend, zo blijkt uit alle reacties. Volgens Schouten is dat maar goed ook. ..Een auditie betekent dat je je iedere keer weer moet bewijzen. Het is een 'test-case', waarbij je gelijk kunt zien of je weer hebt verbeterd." Van alle bewegingen van de kan didaten worden aantekeningen gemaakt en bovendien wordt al les op video vastgelegd. Voor de Vlaardingse Marieke Oltshoorn is de aandacht bij een auditie niet nieuw. Ze deed al eerder auditie voor de toneelschool, maar daar voor werd ze afgewezen. „Ik pro beer het nu op een andere manier, door overal auditie te doen. Daar naast volg ik ook nog zang- er« to neellessen." De monoloog zit goed in het hoofd, maar het moei lijkste onderdeel wordt volgens Oltshoorn het dansen. „Daar ben ik niet sterk in, maai' we zullen wel zien wat het wordt." Het deelnemen aan audities is voor haar en de andere deelne mers wellicht een opstapje naar meer. Een aantal spelers uit vori ge producties is zelfs terecht ge komen in het professionele circuit en beter kan eigenlijk niet. Maar voor deze auditie-kandidaten is dat nog toekomstmuziek. Eerst moeten ze de hindernis van de au ditie nog foutloos zien te nemen. Wie uiteindelijk de sterren van de hemel zal spelen in de Pajama Ga me was gisteren nog niet te zeg gen. De komende dagen worden de aantekeningen en de video's die door het artistieke team zijn gemaakt bekenen. Pas daarna worden de aankomende sterren bekendgemaakt. Donderdag 24 oktober SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Bloe- men-séance, 20.00u. Podium. Oorsmeer: 8a ga stripped, 21.00u. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Rondleiding, 14.30u er, firm 15.30u. Stadsge hoorzaal. LustdoorPauletteSmiten Mies de Heer,20.00u. ROTTERDAM Matrix. Noite Brasileira. 20u. De Doelen Kl.z. Suites voor cello solo,, 20,15u. Zaal De Unie. De avond va- n...20.30u. Luxor Theater. Hans Teeuwen. 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Sfebemca, 20.15U. Kl.z. Zangles, 20.30u. Lan taren i. Bnan Wilson, 20.30u. Theater Zuidplein Kl.z. Ken Kan, 20.30u. Lantaren 2. Visioenen, 21u. Popular. Open Podium, 20.15u. Thema week: The Urban Ri tual, 21u. Vrijdag 25 oktober SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein. Kleding en speelgoedbeurs, lO.OO-12.0ÖU. Stadhuis. Spreekuur Gemeentebe langen Schiedam, 14.00-lö.OOu. Kinderboerderij 't Hoefblad. Die- renspelletjesmiddag, 14.00u. Film huis. Heavy (James Mangold), 21.30u. De Erker. Op zoek door het Rotterdams wijktheater, 20.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Rommelmarkt, 13.00-16,30u.DcSoenda. Darten, 14.00-16.00u. Visserijmuseum. Rondleiding, 14.30uenfilml5.30u. Stadsgehoorzaal. Krangdoor And- ré Manuel, 20.00u. Grote Kerk. Or gelconcert Albert Moerman, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Filmdag, 14.00u en 'Filmpje' om 2Ö.00u. WV. Mantie- meïoertocht, 13.00-17.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z, RotterdamsPhilhar- momsch Orkest, 20.15u. Kl.z. Afri can Roots, 20,15u, Luxor Theater. Hans Teeuwen, 20.15u. RO Thea ter. Bedrog, 20.15u.TheaterZuld- pleln Kl.z. Jan ten Hoopen en Hans Stoop, 2Ö.30u. Lantaren 1. Bnan Wilson,20.30u. Lantaren 2. Visioe nen, 21u. Bibliotheektheater. Als ik kon toveren, 15u. Lantaren/Ven ster. Cmekid Filmfestival, 14u, Jeugdtheater Hofplein. Sneeuw witje, 19u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4, Ca lypso 2: 'Lang leve de koningin' (al) dag. 1.15-4-6,45. 'Dezeemeerman' (al)dag.9.30. Calypso 3: 'Jude'(16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: 'independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Phenome non' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: The Rock'(ai) dag. 6.15- 9.15, ma.di.ook 12.45-3.30. Cor so: 'Independence Day' (12) dag. 2- 6-9.15. Imax Theater: 'Special Ef fects' (al) dag.(beh,ma.) 2-4-8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Island' (ai) dag. (beh.ma.) 3, do.vr.za.zo. ook 1. '2-m-l show' (al) dt.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag. 5.15- 9,15 do.vr,za.zo.ook 10.15. Ven ster 1: 'Chacun cherehe son chat' (16) dag.(beh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma. 10, Venster 2: 'Kwai- dan' (16) ma.di.wo.7.30, do- .vr.zo.wo.ook 2. 'Black Ram' do.vr. 7.30, 'Rising Sun' do.10. The cere mony'vr.10. 'House without a dining table' za.7.30. T'Empire de Ia pas sion' za.10. 'Harakiri' zo. 7.30. 'Samurai Rebellion' zo.10. 'Dodes'kaden' ma.10. 'Himatsun' di.10. 'Vrouw in het zand' wo.10. Venster3: 'Breakmgthe waves' (16) dag.7.30, do.vr.ZQ.wo.ook2. Train spotting' (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in New York' (al) dag, 8- 10.15, do.vf.zo.wo.ook 2.30. Lu- mière 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di- .ook 1.15-4. Lumière 4:'Stnptease' (12) dag, 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Last standing man' (16) dag.11.20-2-4.30-6.45-9.20Pa thé 3: 'Fargo' (16) dag.5.05-7.25- 9.45, ma.di.ook11.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4,20-6.55-9.30. Pathé 5: The nut ty professor' (al) dag. 11.40-2.35- 4.55-7,15-9.50. Pathé 6:A time to kil!' (16) dag.ll .35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11.30- 2,20-6.20-9.20. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, do.vr.za- .zo.wo. 1.15-4. Calypso 3: 'My life as a dog' dp.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 5: 'Babe' (N) do.vr.za- ■zo.wo. 115-4. Lumière 3: Tom and Jerry Tne Movie' (N) do.vr.za.zo.wo, 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movre' (N) za.zo.wo.1.15-4. Pathé: Toy Storv' (N) do.vr,za.z0.wo.ll.3O- 1.10-2.50. Lantaren 1: 'Samba Sa- lad'zo. 3.30. Venster 1: 'Anton'do. 2. 'Het zakmes' vr. 2. 'RudyRacebig' zo 2 'Dp jongen Hip met meer praat te' wo. 2. Venster 3: 'Jamesand the giant peach' do.vr.zo.wo. 2. Hettempoop het dansonderdeel wordt opgevoerd en depassen rijgen zich aaneen. Voorde deelnemers wordt het steeds moeilijker te VOlgen. Foto Roel Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3