9 i Maassiuizer veilig in de eigen stad Afwezigheid staatssecretaris drukt succes Schiedams buurtproject niet Botsing tussen dronkelappen Café overvallen Fietsendief kweekt hennep Beroving oude man Rover in de sloot gemept Kat bezwijkt onder motorkap Tasjesrover Bonnenregen Stadskraan tilt mast uit logger Omnibusonderzoek zet wensen op een rijtje Poco en Petiti beste clowns op Gouden Neuzenfeest Files door gekantelde vrachtwagen Poëtische kijkprenten Rotterdams Dagbfad Maandag 28 oktober 1906 Hoek van Holland Een dronken bromfietser uit Hoek van Holland is zaterdagavond in Hoek van Holland op een auto geknald toen hy geen voorrang gaf op de kruising Prins Hendrikstraat/ Schoolstraat. Zijn duo-passagiere raakte aan het hoofd gewond. De 'bromfietser kreeg een boete van 160 gulden. Ook de automobilist bleek gedronken te hebben. Hoe wel hij een lager promillage in het bloed had dan de bromfietser, kreeg hij een boete van ƒ850. Schiedam Een onbekende man heeft gisterochtend om half tien een café aan het Broersveld over vallen. De verdachte kwam de net geopende zaak binnen en be dreigde een 49-jarige barvrouw met een wapen. Hij griste enkele honderden guldens uit de kas en rende weg in de richting van de Lange Kerkstraat. De politie zoekt getuigen. Maassluis Een 25-jarige Maas sluizen is gisterochtend opgepakt na oen poging twee fietsen te ste len op de Govert van Wijnkade in zijn woonplaats. Dat mislukte, waarna hij een woning binnen ging. Hier werd hy gearresteerd door de politie. De agenten roken in het huis een penetrante henne* plucht. De man bleek er een thuis- kwekerijtje op na te houden. Maassluis Een 75-jarige Maas- sluise is gisteravond op de Arthur van Schendelslraat het slachtof fer geworden van een beroving. Rond elf uur werd zij onder be dreiging van een pistool gedwon gen haar geld af te geven. De vrouw gaf het geld toen een voor bijganger in zijn auto naderde. Hierop vluchtte de dader. Een buurtonderzoek leverde niets op. Vtaardlfigen Een 18-jarige Vlaar- dinger heeft zijn poging een paar uit zijn woonplaats in een auto aan de Zuidbuurtseweg te bero ven, duur moeten bekopen. De be laagde man (22) liet het niet op zich zitten toen de door vier kom panen vergezelde dader geld eis te. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de 18-jarige Vlaardinger in de sloot belandde. Met onder- koelingsverschynselen is hij overgebracht naar het Holy-zle- kenhuis. Bij de vechtpartij ging het er heftig aan toe. De Belaagde Vlaardinger werd in zijn been ge sloken. Over en weer vielen rake klappen. Uiteindelijk redde de be laagde man, die werd vergezeld door een 18-jarige Vlaardingse, zijn overvaller uit de sloot. De aangever moest zich ook aan zijn verwondingen laten behandelen. In de loop van zaterdag zijn drie mededaders gearresteerd. Een vierde is nog voortvluchtig. De bij de surfplas geparkeerde auto van het stel werd bij de schermutse lingen flink beschadigd. Vlaardingen Een avontuurlijke kat heeft zijn verblijf onder de motorkap van een aan de Sneeuwbalstraat geparkeerde au to met de dood moeten bekopen. De eigenaar van de auto hoorde vreemde geluiden toen hij niets vermoedend zijn auto startte. Bij onderzoek bleek de kat klem te zitten en het avontuur niette heb ben overleefd. Schiedam Een Schiedamse is zaterdagochtend op de Nieuwe Damlaan, beroofd van haar schoudertas. Dat ge beurde op het moment dat zij haar brievenbus wilde openen. Een on bekende man pakte haar schou dertas en rende weg. De buit be draagt enkele honderden, gulden. Schiedam—Tijdens een verkeers controle op de Burgemeester van Haarenlaan zijn zaterdag maar liefst 206 automobilisten op de bon geslingerd wegens te hard rij den. Dat gebeurde binnen één uur. In totaal passeerden in deze perio de 538 automobilisten de radar. De hoogstgemeten snelheid was honderd kilometer per uur. Vlaardingen Hij stond er al weer een tijdje, maar zaterdagmiddag werd de replica officieel in ge bruik genomen. Onder toeziend oog van burge meester L, W, Stam hees de oude Stadskraan aan dc Westhavenkade in Vlaardingen de mast uit de zeillogger VL 92. Tij dens deze traditionele handeling bleek de kraan te werken zoals een eeuw geleden. De stadskraan maakt deel uit van de Vlaar dingse Museumkade. Op het ponton voor het Vis serijmuseum moet in de toekomst een geheel bui tenmuseum verrijzen. Zo krijgt, de gemeente Vlaar dingen dan weer een beetje het aanzien van eeuwen geleden. Als één van de grootste harings havens van Nederland, sprak de stad toen tot de verbeelding. Nu is het de bedoeling op toeristisch gebied een rol te gaan spelen. Daarom ook werd tijdens de officiële opening van de Stadskraan een nieu we toeristenfolder over de gemeente Vlaardin gen uitgegeven. In het boekje zijn allerlei foto's van de stad te zien. Ook zyn de bezienswaardig heden in de oude ha- ringstad aangegeven. Be tekst in de folder, die wordt uitgegeven door de ANWB en de VW, 'is naast het Nederlands ook in het Engels en Duits; 't Werkte pre cies als hon derd Jaar ge leden. Foto rc«i Maassluis De inwoners van Maassluis zijn zeer te 'spreken over de veiligheid in hun eigen wijk. Toch zouden zij meer toezicht in hun buurt willen om vooral overlast van buren en jongeren tegen te gaan. Dit blijkt uit een onderzoek dat de ge meente Maassluis heeft gehouden onder de 2100 volwassen inwopers van de stad. De deelnemers aan het in het voorjaar gehouden onderzoek meldden dat zij Maassluis een 'betrekkelijk'veilige stad vinden. Diefstal is voor deMaasslui- zers het punt van onveiligheid waar ze het meest van balen. Diefstallen uit auto's, woningen en van fietsen komen volgens hen van alle vormen van criminaliteit dan ook het meest voor. Ook op het gebied van afval en milieu heeft het zogeheten Omni busonderzoek het een en ander opgeleverd. Bijna de helft van de Maassluizers vindt de groene bak voor groente-, fruit- en tuinafval (gft-bak) in het voor- en najaar te klein. Een aanbeveling is dan ook om de omruilcampagne voor af valcontainers nog eens te herha len. Ook de grijze container voor restafval vindt een groot gedeelte van de inwoners van de eerste stad aan de Waterweg te krap. Ouderen Uit het onderzoek blij kt dat vooral ouderen fanatieke afvalscheiders zijn. Jongeren laten het meestal afweten. Vijftien procent van de ondervraagden zegt het scheiden van afval onzin te vinden. Zij zijn van mening dat het splitsen van afval geen invloed heeft op.het milieu. Er wordt door deze groep dan ook geen gebruik gemaakt van de müieustraat en de milieu parkjes. De inwoners van de gemeente die meededen aan het onderzoek vin den bijna allemaal dat de afdeling burgerzaken in het stadhuis ook in de avonden middag open moet. Vooral ondervraagden die werken zouden graag zien dat de afdeling ook af en toe 's avonds is geopend. Over de informatievoorziening van de gemeente merken de deel nemers op dat zy het liefst infor matie over hun eigen wijk ontvan gen. De twee huis-aan-huis-kranten in de gemeente spelen daarbij een belangrijke rol. De digitale stad, de informatie voorziening op internet, wordt door de ondervraagden weing ge bruikt. Ook naar de lokale radio luistert men nauwelijks om aan informatie over de gemeente te komen. Het volledige eindrapport van het onderzoek ligt ter inzage in de hal van het stadhuis. Wie er tien gul den voor over heeft, kan het rap port kopen. Lachen, gieren en brullen was het gisteren in Theater de Teer- stoof in Schiedam. Clowns streden daar om de Gouden Neuzen Troffee. De kinderen vonden het prachtig. Foto Roei Dijkstra Schiedam Een enorme herrie steeg gistermiddag op vanuit een pand in de Schiedamse binnen stad. Tientallen uitzinnige kinde ren werden ir. Theater de Teer- stoof twee uur lang vermaakt door acht clowns. Er werd gelachen, ge klapt en gestampt, maar vooral geschreeuwd. De grappenmakers waren er echter niet alleen om de kinderen en hun ouders te plezie ren. Ze waren er voorat om mee te doen aan de strijd om de Gouden Neuzen Troffee. Iedere clown of clownsduo krijgt tijdens de wedstrijd tien minuten de kans om te laten zien wat ze kunnen. Sommigen halen werke lijk alles uit de kast. In de meest vreemde pakken verschijnen ze op het podium. Natuurlijk alle maal met een rode neus en veel te grote schoenen. Met gekke prui ken, brillen, confetti, balonnen en zelf inelkaar geknutselde instru menten, krijgen zij de kinderen aan het lachen. Niet nodig Minstens zo leuk is presentator Jan-Willem de Boer (Radio Schiedam). Hij praat samen met zijn 'charmante assistente' Joyce de clownsacts aan elkaar. De Boer doet het zonder pruik, gekke bril, of rode neus. Hij heeft deze hulp middelen niet nodig. Verbaal sterk geeft hij de kinderen in de pauzes tussen de acts niet de mo gelijkheid zich te vervelen. Na elk optreden worden de clowns beoordeeld door een 'pro fessionele' jury en een minstens zo belangrijk publieksjuiy. De kinderen mogen na de optredens klappen, Hoe langer het applaus, des te groter dc waardering voor de artiest. De Boer meet samen met zyn assistente Joyce met een stopwatch de tijd dat er wordt ge klapt. Erg lang klappen de kinde ren na het optreden van clown Marcus. Gestoken in een hoepel broek en grote schoenen loopt hij over de stoelen door de zaal. Hila riteit ten top. Uit zijn oude hutkoffer haalt Mar cus plastic pijpen waarvan hij een instument maakt. Als er na aller lei ingewikkelde handelingen een zeer mager geluid uit het instru ment komt, vinden de kinderen dat prachtig. Marcus staat er wat beteutert bij. Het publiek geniet; Ook zeer veel lof oogst het vrou welijke clownsduo Poco en Petit. De twee dames, de één lang met opgestoken haar, de ander klein met, alweer, grote schoenen doen het volgens de professionele jury het best van alle clowns. Zy krij gen aan het eind van de middag uit handen van De Boer de Gou den Neuzen Troffee uitgereikt. Het beeldje, ontworpen door kun stenaar Peter Heliemonds, heeft 'een echt gouden neusje'. En is ook loodzwaar. Volgens de Boer komt dat door het goud. Met twee handen geeft hij het beeldje over aan het clownsduo. Zij bezwijken uiter aard onder het gewicht van het kunstwerk en vallen demonstra tief op de grond. De kinderen la chen. „Ja," zegt De Boer. „Wij in Schiedam geven niet de minste pryzen weg." Na de uitrijking worden alle clowns nog een keer op het po dium gehaald. Een lang en da verend applaus zit er echter niet in. De Boer heeft de zaal met kinde ren vertelt dat er beneden in de gang ijs te krijgen is. Geen kind kan meer wachten. En die clowns op het podium kunnen wat hen betreft door de grond zakken. Door Pieter Vermaas Schiedam Het in Schiedam- Nieuwland gehouden project 'De wijk is van ons allemaal' is een succes geworden. Dat bleek giste ren by de slotmanifestatie. De enige teleurstelling was dat staatssecretaris E. Terpstra (Wel zijn) verstek liet gaan. De als 'spe cial guest' aangekondigde, popu laire bewindsvrouw moest vanwe ge 'dringende afspraken' afzeg gen. Wijkbewoners, welzijnswerkers, politici en medewerkers van de woningstichting verwoordden gisteren, ieder op zyn of haar ma nier, dezelfde boodschap in Buurthuis Nieuwland: het project heeft de straatbewoners dichter bij elkaar gebracht. „Het contact gaat nu veel gemak kelijker," meende een deelneem ster in een 'talkshow' waarin al lochtonen en autochtonen hun er varingen uitwisselden. „Voor heen kenden we alleen de men sen uit ons eigen portiek, nu her kennen we veel meer mensen en zeggen we elkaar overal gedag." „Normaal gesproken," vulde een ander aan, „hoor je alleen de klachten over elkaar, maar nu ko men steeds de positieve dingen aan de orde en kijkt iedereen al vooruit naar activiteiten die we volgend jaar gaan organiseren." Welzij ns instellingen blikten eveneens positief op het project terug. Ook deze instanties hebben elkaar beter Ieren kennen en ver wachten dat een bundeling van krachten ook in de toekomst zijn vruchten kan afwerpen. 'Samen dingen organiseren en aanpakken'. Onder dat motto heb ben bewoners van het Schiedam se Schuttersveld en de Van Ho- gendorpstraat het afgelopen half jaar gewerkt. De deelnemers be keken tijdens de manifestatie een videofilm die is gemaakt van hun inspanningen. Te zien was dat wijkbewoners, van jong tot oud, elkaar in de zomermaanden ver maakten met gezamenlijke schoonmaakacties, feesten, bar becues, voetbaltoernooien en playback shows. Het samen op touw zetten van ac tiviteiten, in dit geval gefinanci- eerd door ondermeer het ministe rie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en het VSB-fonds, bleek bij uitstek de manier om mensen met een verschillende achter grond daadwerkelijk bijeen te krijgen. In Vlaardingen miste een goedbe doelde thema-avond onlangs zijn effect, omdat slechts óver alloch tonen werd gesproken, in plaats van mét hen. De grote opkomst van allochto nen (veertig procent van de bevol king in Nieuwland) gisteren gaf aan dat de kreet de 'wijk is van ons allemaal' ook in daden was omgezet. Daarmee kon de organi satie van het project geslaagd worden genoemd. Niet dat de problemen van de wijk Nieuwland nu in één klap de we reld uit zijn. Daarvoor moet er nog te veel gebeuren. Dat Nieuwland weer de gezellige wijk is die het ooit was, zoals PvdA-fractievoor- zitter P. Groeneweg concludeer de, is iets te rooskleurig voorge steld. „Een goede samenwerking kan in ieder geval het begin zijn van een betere samenleving," vond welzijnswethouder A. F. de Leede. Zak geld De lokale politici konden in een afsluitende talkshow -een colle ge-onderonsje van PvdA, D68, WD en Groenlinks; het CDA was niet uitgenodigd - weinig anders dan beamen dat het project een succes is geworden. Daaraan ver bonden zij nog niet de conclusie dat zij voor dit soort projecten in de toekomst opnieuw, of meer geld uittrekken. D66-raadsIid J. G. de la Rie: „Ik heb nu geen zak geld bij me, maar als politiek moeten we wel meer de wijk in en daar de voorwaarden crëeren." WD-fractievoorzitter W.J. van Wijk: „Als de wijkbewoners goede producten leveren, moet de poli tiek daar aandacht aan geven." Wethouder De Leede wees erop dat de politiek vooral een 'oppor rende' en 'knelpunten signaleren de' functie heeft. „Er zijn al wijk budgetten en subsidies. En de welzijnsinstellingen werken met eigen budgetten. Het moet niet zo zijn dat de gemeenteraad elke af zonderlijke piaybackshow gaat fi nancieren. Gedecentraliseerde budgetten werken juist beter." De Leede gaf wel aan dat wijkbe woners die zelf allerlei activitei ten succesvol organiseren, meer kans maken om geld van de ge meente te krijgen,Als premie op actie," meende hij. Een kritische kanttekening plaat ste een autochtone bezoeker van de manifestatie. Hij blies, net voordat, de afsluitende multi-cul- turele maaltijd begon, de aftocht. Hij had een schoonheidsfoutje in de regie weten te ontdekken. „Ik heb nog even overwogen om het ter sprake te brengen, maar heb het maar niet gedaan. Wat ik ei genlijk niet goed vond, is dat alle optredens (cabaret, zang, dans, red.) vanmiddag een allochtoon karakter hadden. De wijk is toch van ons allemaal?" Een vrachtwagenchauffeur is vanochtend met verwondin gen naar het ziekenhuis ge bracht nadat zijn zandwagen op de A20 ter hoogte van Vlaardingen-West in de slip was geraakt. Het lege voer tuig kantelde, waarbij een dieseltank doormidden scheurde. De olie kwam op het wegdek terecht. Het ongeluk gebeurde even na zeven uur. Rijkswaterweg was lange tijd bezig met het schonen van het wegdek. Het ongeluk veroorzaakte enor me opstoppingen in de och tendspits. Er ontstond een fi le van tien kilometer, foto Roei Dijkstra Maandag 28 oktober SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Modeshow, I3.00u. MAASSLUIS Schuurkerk. OFM, 20.30u. Dinsdag 29 oktober SCHIEDAM Dc 4 Molens. Modeshow, ÏO.OO- 13.00u. Nederlandse Protestan ten Bond. Gemeentebelangen, 20.00u. Wijkcentrum Nieuwland. Healing, 20.00u. Podium. Jamses sie, 21.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. De monstratie rolstoeldansen, 14.00u. MAASSLUIS De Vloot. Biljartwedstrijd, 14,00lj. ROTTERDAM Rotown. KleurrijkTalent, voorronde, n.n.b. Dizzy. ArmandoCairo Quartet, 22u. Rotterdamse Schouwburg 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. In- esContreras, 20.15uZaal De Unie. Off Screen, 20.30u. SKVR Foto en Videoschool. Joke Muiden Kijken naarfoto's, lezing, lOu. Woensdag 30 oktober De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Theater Zuidplein Gr.z Jan Akkerman, 20.15u. The Act Jam sessie, 21u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Malte, 20.30U. Amphitheater Plaswijckpark. Jan Klaassen Op Vacantie, 15u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30u. ROTTERDAM Calypso is Trainspotting' (16) dag 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Ca lypso 2: 'Lang leve de koningin' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Dezeemeerman' (al)dag.9.30. Calypso 3:'Jude'(16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: 'Independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (af) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: Twister' (12) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Phenome non' (al) dag, 1.15-4-6.45-9,30. Ci nerama 5: The Rock' (a!) dag. 6.15- 9.15, ma.di.ook 12,45-3.30. Cor so: 'Independence Day' (12) dag. 2- 6-9.15. ImaxTheater. 'Special Ef fects' (al) dag.(beh.ma.) 2-4-8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival island' (al) dag. (beh.ma.) 3, do.vr.za.zo. ook 1. '2-in-l show' (al) di.wo. 12. 'Independence Day* (12) dag. 5.15- 9.15 do.vr.za.zo.ook 10.15. Ven ster 1: 'Chacun cherche son chat' (16) dagjbeh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: 'Kwal- dart' (16) ma.di.wo.7.30, do- .vr.zo.wo.ook 2. 'Black Rain' do.vr, 7.30. 'Rising Sun'do.10. The cere mony' vr.10. 'House without a dining table' za.7,30. '/"Empire de la pas sion' za.10. 'Harakiri' zo. 7.30. 'Samurai Rebellion' zo.10. 'Dodes'kaüen' ma.10. 'Himatsuri' di.10. 'Vrouw in het zand' wo.10. Venster 3: 'Breakingthe waves' (16) dag.7.30, do,vr,zo.wo.ook2. Train spotting' (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10.15, do.vr.zo.wo.ook 2,30. Lu- mlère 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Mission: Impossible' (12) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di .ook 1.15-4. Lumière 4:'Striptease' (12) dag, 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Last standing man' (16) dag.11.20-2-4.30-6.45-9.20. Pa thé 3: 'Fargo' (16) dag.5.05-7.25- 9.45, ma.di.ook 11.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. Pathé 5: Thenut- ty professor" (al) dag. 11.40-2.35- 4.55-7.15-9,50. Pathé6: 'Atimeto kill* (16) dag.11.35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11,30- 2.20-6.20-9.20. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, do.vr.za .zo. wo.l. 15-4. Calypso 3: 'My life as a dog' do.vr.za.zo.wo.1.15-4. Ci nerama 5: 'Babe' (N) do.vr.za- .zo.wo.1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo.1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) do.vr.za.zo.wo.11.30- 1,10-2.50. Lantaren 1:'SambaSa- lad' zo. 3.3Ö. Venster 1: 'Anton' do. 2. 'Hetzakmes' vr. 2. 'Rudy Racebig' zo. 2. 'Qe jongen die niet meer praat te" wo. 2. Venster 3: 'James and the giant peach' do.vr.zo.wo. 2. VlaardingenIn het Muziekinfor- matie- en documentatiecentrum Ton Stolk aan de Westhavenkade wordt op 2 november door Paul Hillebrand de expositie van Kees de Waal geopend. De kleurrijke kijkprenten van deze kunstenaar kenmerkt zich door teksten, poë tische gedachten, invallen of cita ten uit literatuur en poëzie. Het werk van Kees de Waal is onder de titel Music Maestro Please tot 25 november te zien tijdens ope ningstijden van het centrum van maandag tot cn met vrijdag van 10 tot 12 uur. Het eerste en laatste weekend is de tentoonstelling open van 14 tot 17 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1