Ancora zet in op alternatief Oranje-plan umm BCR'91 baalt Handbaïsters in 'finale' afgeschminkt Met tachtig de bocht door, een kwestie van vertrouwen SVH 'doopt' nieuw bad met overwinning Derde plaats basketballers Stijgende vorm bij Idétrading Trojans blijft op eerste plek Alcazar is snel klaar Misrekening van Jharap Biljarttitel Wil Geeve avel «O Rob Hendriks aan hoofd van vernieuwd Sparta HC Rotterdam mist te veel strafcorners Alleen Michel de Boer over met perfecte score Schaker Johan Quist haalt weer flink uit Maandag 28 oktober 1996 Rotterdams Dagblad Zoetermeer Toon van Helfteren kan nauwelijks basketbaliers vin den voor de nationale ploeg, maar de 45-jarige bondscoach blijft zijn principes trouw. Spelers zonder oranje hart komen er niet in. Door die aanpak stond Van Helf- teren in het vierlandentoernooi van Zoetermeer met een soort D- ploeg. Die verloor zaterdag van 81-72 van Israel en werd zondag in de strijd om de'derde plaats van de vloer gedweild door Litouwen. 83-54. Hongarije won het toernooi. Rotterdam De basketbalsters van Idétrading/RB onderstreep ten in het voorbije weekeinde hun stijgende vorm door met 63-60 te winnen van koploper Jumpers. De Rotterdamsen hadden daar voor wel een verlenging (na 55-55) nodig. In die extra speeltijd werd de Haagse teleurstelling daarover degelijk uitgebuit. Halverwege leidde Idëtrading/RB met 28-24 en verdedigden het tot de laatste minuut van de regulie re speeltijd met verve een voor sprong. Toen kon Jumpers nog even haar reputatie waarmaken en voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong komen: 51-53. San dra Lewis sleepte vervolgens voor de Rotterdamsen een verlenging uit het vuur en was samen met Robina Breeveld ook het produc tiefst in die extra vijf minuten. Hilversum In de laatste wed strijd van de eerste competitieh elft heeft Rotterdam Trojans met 0-30 gewonnen bij Hilversum Hurricanes. Met deze overwin ning stelden de Rotterdammers hun eerste plaats in de eredivisie tot maarl'97 veilig. Tijdens deze wedstrijd waren er scores van Mi chel Storm (twee touch-downs) René Clignelt 1 'TD\ 1 conversie) Julius Grant III (één conversion Alex Belti (één conversie). Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben op simpele wijze afgerekend met dis- trictsgenoot Vollido uit Hendrik* Ido-Ambaeht, dat is gepromo veerd naar de derde divisie> Het werd 3-0 voor de Rotterdamse stu dentes in ruim een uur tijd. De setstanden waren 15-7, 15-11 en 15-7. Alcazar kwam alleen in de tweede set bij een 11-6 achter stand even in de problemen. Hengelo In de vierde ronde van de damcompetitie verloor het Rot terdamse Constant in de tweede klasse B in Hengelo onnodig met 11-9 van Maas van 't Hoog 2. De Rotterdammers konden de kan sen niet goed benutten en de top- speiers van Constant moesten met remise genoegen nemen. Bij een 10-8 achterstand kwam de cli max. Rotterdammer Radjinder Jharap kwam na een curieuze par tij gewonnen te staan. Iedereen wachtte op de capitulatie van de speler van Maas van 't Hoog 2. Maar na een grove misrekening van de Rotterdammer wist de thuïsspcïer met een offer zijn ve ge lijf te redden: remise. Voor Charlois verliep de vierde speelronde wel voorspoedig. Op papier was tegenstander Textilia/ EDDV uit Dordrecht sterker, maai de Rotterdammers wonnen toch met 11-9. Door deze winst steeg Charlois van de zevende naar de vierde plaats. De hoofdrol was weggelegd door jeugdspeler Radjes Balkaran. Hij won een marathonpartij van 75 Rotterdam Het districtskampi oenschap in de eerste klasse van het driebanden-klein is gewon nen door Wil Geeve, lid van de BV Rhoon. De Rhoonse driebander behaalde tien matchpunten en een algemeen gemiddelde van 0.701, Door dit moyenne bleef hij voor op Paul Arkesteijn (NRG), die eveneens tien matchpunten scoorde, maar op een gemiddelde van 0.634 bleef steken. De titel in de vijfde klasse libre was voor Wim Verschoor, lid van de Vriendenkring. De Barend- rechtse biljarter was door zijn moyenne van 0.95 niet recht streeks in de finale geplaatst, maar opgeroepen omdat een an der verstek liet gaan. Door Paul van den Bosch Schiedam Broekhuis Training/Ancota heeft zich geschaard achter de alternatieve plan nen voor het nationale vrouwenteam. De be trokken eredivisieclubs, waaronder dus ook de Rotterdamse, kwamen daarmee zaterdag in Schiedam op de proppen als antwoord op het concept van het handbalverbond (NHV) en bondscoach Bert Bouwer, Daarin worden alle internationals uit de competitie gehaald. Ze zullen per 1 mei alleen centraal trainen en overal ter wereld interlands afwerken. Tegenover dit destijds door de volleyballers uitgebouwde 'Bank- ras-model' staat het nieuwe, door de clubs ontwikkelde concept, dat is afgekeken van de Noorse, Deense en Duitse nationale teams. In die landen bleven de speelsters bij hun club, maakten daar meer tramingsuren en de den in de Europese competities veel ervaring op. Per jaar zijn ze dan ook nog zo'n 75 dagen bij het nationale team. Denemarken werd deze zomer zelfs Olympisch kampioen in Atlanta. Het alterna tief werd door de voorzitters van E O (Lueks), De Volewyckers (Oost) en SEW (Bijl) gepresen teerd tijdens hel overleg in Schiedam tussen het verbondsbe- sluur en de ere- en eerste divisie clubs. Bondscoach Bouwer maakte vori ge maand zijn plannen bekend en hij weet zich gesteund door alle internationals. Die willen mets liever dan met de Oranje-selectie de wereld intrekken, een goede prestatie leveren op het EK van '98 m eigen land en zich kwalifice ren voor de Olympische Spelen van Sydney. Met hun vier over winningen en tweede plaats tij dens het Holland-toernooi lieten de Oranje-klanten hun ambities al overduidelijk zien. De plannen zijn ingeslagen als een bom bij de betrokken clubs, vooral bij hofleverancier Anova/E O uit Emmen. Ze zien hun be langrijkste spelers vertrekken. Bij Ancora gaat het om Renata Er- kelens en neo-international Clare Thompson. Zij hebben beiden vol mondig 'ja' gezegd tegen de ambi tieuze plannen, die lot het EK'98 twee miljoen gulden vergen. Het handbalverbond is naarstig op zoek naar financiële middelen, die niet van de contributies van de clubs zullen komen. Als de kos ten niet worden gedekt, wordt het plan afgeblazen door het ver- bondsbestuur. Volgens manager Jan Hoezen, die Ancora zaterdag m Schiedam ver tegenwoordigde tijdens de verga dering van de boze clubs met de 20-44 66 ÜT Schiedam Kinderen werden tijdens het Holland-toernooi gra tis geschminkt, de Nederlandse handbaïsters kregen gisteren ook voor 'nop' het ware gezicht van het Europese tophandbal te zien. De nederlaag tegen Oosten rijk (18-28) was de vooralsnog kansloze strijd tussen goede be doelingen en het voordeel van brute kracht. Beide ploegen deelden gistermiddag voor aan vang de eerste plaats met acht punten uit vier wedstrijden. Er was dus sprake van een heuse fi nale van de jaarlijkse vijfdaagse. Oostenrijk behoort tot de Euro pese en daarmee mondiale sub- bond. is het echtereen 'achterhoe degevecht'. ..Ik heb het gevoel dat wij niet meer als partij worden ge zien. Het verbond heeft gekozen en de speelsters óók. De clubs zijn tot afgelopen zaterdag nooit be trokken in de discussie." Het al ternatieve plan lijkt dan ook wei nig kans te maken. De definitieve top. Met veel geld voor een inten sieve aanpak en veel speelsters, die hun opleiding in voormalige Oostblok-landen kregen. Neder land wil naar de top. zoekt naar sponsors om talenten uit de ei gen gelederen te kunnen vormen. Wilskracht is er vol doende, lengte van nature wei nig, aan fysiek kan worden ge schaafd, De Oranje-speelsters liepen zich gisteren te pletter op een muur van Oostenrijkse speelsters, stuk voor stuk-een kop groter. „Centimeters kan ik niet compenseren/' aldus bonds coach Bert Bouwer. „Maar met snelheid en taktisch inzicht kun keuze lijkt ai gemaakt. Toch was er in Schiedam geen eenheid onder de clubs. Zo ont hield een aantal eerste divisie- clubs zich van steun voor het al ternatieve plan, dat de komende weken door het verbondsbestuur wordt beoordeeld. Die verenigin gen hebben in de loop der jaren je ook een eind komen." Bij rust stond al een grote achter stand (4-17)op het bord. Minuten na Oostenrijk kwam de Neder landse ploeg weer uit de kleed kamers en... de tweede helft werd gewonnen, /Natuurlijk nam de tegenstander gas terug/' zo erkende coach Bouwer. „Maar we hebben ook laten zien dat er progressie te halen valt." Het handbalteam kon in Schiedam tevreden zijn met de vier over winningen in vijf duels en de tweede plaats in de eindstand. Zaterdag had Oranje met 26-16 gewonnen van China. hun beste speelsters ook verloren aan clubs, die op het hoogste ni veau acteren. „Maar dat zal in de toekomst ook zo zyn/' denkt Hee- zen. „Een club als E O raakt haar internationals kwijt. De sponsor van die club zal toch met een sterk team voor de dag willen komen, zodat de eerste divisie clubs opnieuw worden afge- Eén van de roomd," Maar E O-voorzitter achttien Hans Lueks denkt dat het afgelo- Oranje-doel- pen zal zijn met de topsport bij punten in de zijn club als Bouwer c.s. hun zin maak tegen krijgen. De handbalclubs zullen hetopper- volgens Hoezen wel een passend machtige alternatief moeten bieden, willen Oostenrijk, deze zwichten voor hun alterna- Ondanks het tief. „Dan zullen we met z'n allen verlies in de toch snel meer moeten trainen, laatste wed- Nu hebben ze de keus tussen zes strijd Het de uur bij hun club of 25 bij Oranje Nederlandse en veel internationals. Dat is een handbalploeg gemakkelijke keuze. We zullen een goede in- hun nooit 25 uur kunnen bieden, druk achter maar er moet wel een professione- tijdens het lere structuur ontstaan." Holland-toer- Heezen denkt bovendien dat het nooi in Oranje-plan met de internationals Schiedam, buiten de competitie ten koste zal foto Peier gaan van de jeugdopleiding. „Bij Molenboer Ancora hebben we nu in de A-ju nioren een groep die meer dan ze ven uur traint. In het plan van Bert Bouwer wordt ook rekening gehouden met de groep van 2000 en daarna. Dat zijn deze meisjes, die dan ook worden weggeplukt by hun clubs. De vraag is: hoe lang kunnen en willen clubs op deze manier blijven investeren in hun jeugdopleiding?" Door Rob Weeda Rotterdam Het volproppen van de sportkalender is vooral voor bazen van populaire sportbonden de laatste jaren uitgegroeid tot een ware prestigestrijd. IAAF- voorzitter Primo Nebiolo als ongrijpbare griezel voorop. Bijna jaarlijks scoort de publiciteitsgei le atletiekpotentaat wel een nieuw galaatje of schroeft hij zon der zich om z'n atleten te bekom meren de wachttijd terug tussen titeltoernooien met het oog op fi nancieel gewin. In de autosport ligt het volstou wen van dc agenda beduidend an ders. Die tak van sport ligt im mers om natuuronvriendelijke re denen soms zwaar onder vuur. Onlangs nog voldeed de organisa tie van een evenement in Twente niet aan de gestelde eisen, waarna onder druk van de regionale mi lieubeweging één klasse mentsproef uit de voorstelling werd geschrapt. Rotterdam gedraagt zich wat dat betreft minder lullig. Na de rally sprint van begin juli in Waalha ven verzamelde de vaderlandse rally-elite zich gisteren opnieuw in de Maasstad, waar industrieter rein De Abtspolder het decor vormde voor de zestiende - en laatste - Piedro-rallysprint, die meetelde voor het Nederlands kampioenschap. Een strijd die na een ongemeen spannend verloop uiteindelijk met vier punten voor sprong op de équipe Piet van Hoof/John Liebregts werd gewon nen door het duo Edwin Abbring/ EricRienmeyer. Veroverde de beide Brabanders de nationale titel pas op de laatste dag, in de Nissan Micra Challenge werd de lauwerkrans al een enige weken terug vergeven aan rijder Theo van den Berg en navigator Etienne Struijs. Hoewel een strijd in de 1300 cc Nissans gisteren niet officieel op het programma stond, waren de kersverse titelhouders omwille van de public relations en als voorbereiding op hun laatste proeve van bekwaamheid - vol gende week in Hellendoorn - toch aanwezig. En die thuiswed strijd. al was het dan om des kei- Come Damen en Ronald Wassinkgaan inhunCingue- cento van start voor de rallysprint in Rotterdam. foto ear vos zers baard, verheugde vooral de vandaag 25 jaar geworden naviga tor Struijs. Vijf jaar geleden stapte de zoon van rallyrijder Wim Struijs voor de eerste keer als navigator in een rallywagen. Drie, vier keer loods te de Rotterdammer zijn co-équi- pier stijlvol en met succes over de meet. Daarna zwichtte hij voor de uitdaging ook zelf te besturen. De ingeving beviel Struys aller minst. Na welgeteld twee haakse bochten stond een boom een ver der avontuur in de weg. „Een combinatie van niet de juis te wapenbeheersing en het niet goed inschatten van het verloop van de bocht. De wielen blokkeer den en dat was het." omschrijft Struijs zijn aanvaring met de na tuur. „Geef mij maar navigeren. Dat is leuk zat." Zweet Stoeien met pijltjes, bolletjes, strepen en getallen. Het op de juiste wijze interpreteren van te keningen van vier bij zes centi meier en het op tijd doorgeven van snelheden en bochten. Etien ne Struijs hoeft zich niet in het zweet te werken om de pace notes aan zijn bestuurder Theo van den Berg door te geven. Hij zit slechts en tuurt. En bij slecht zicht of ul tieme duisternis maakt hij ge bruik van zijn tripmaster. Een klein elektronisch wonder dat hem - mits juist ingesteld - tot op de centimeter nauwkeurig bij staat. „Navigeren is eigenlijk vrij sim pel. In een rustig tempo verken nen wc samen het parcours en vatten alle bijzonderheden samen in de pace notes. Tijdens de klas sementsproeven vertel ik Theo waar hij heen moet en geef ik aan welk soort bocht er komt en wan neer." „We werken daarbij met het snel heidsysteem. Ik geef aan: twee- honderd meter rechts, tachtig Theo scheurt dan tweehonderd meter verder inderdaad met tach tig het uur die bocht in. Een kwes tie van vertrouwen," grinnikt Struijs. Het grote werk is niet aan hem be steed? „Ach. rallyrijden kost een hoop geld. Je moet elk jaar naar stig op zoek naai* sponsors. Als je geen resultaten kunt overleggen, wordt het moeilijk. Dit jaar heb ben we de begroting sluitend ge kregen. Met de titel op zak hoop ik dat we volgend jaar met dezelfde sponsors verder kunnen. Een standaard Micra plus rallykit kost 40.000 gulden. Met extra banden, brandstof, overnachtingen en het beplakken van de wagen zitten we nu op een bedrag van rond de 60.000 gulden." Sneller ..Ik zou nog wel eens in een snel lere auto willen rijdeif," blikt Struijs, sinds kort eigenaar van een automatiseringsbedrijf in Bieiswijk, vooruit. „Meer wensen heb ik niet. Het ontbreekt me aan tijd om me verder in de rallysport te storten. En bovendien, als in ternationaal rijder moet je semi- professional zijn. Wil je dan ook nog een beetje meedoen, praat je al snel over een wagen van min stens een ton." „In Nederland zijn maar vier ech te rally's," besluit hij. ..Te weinig. Het belangrijkste voor een spon sor zijn tv-beelden. Maar Hilver sum ziet niet zo veel in de auto sport. Als je dan ook nog bedenkt dat organisaties in ons land vaak worden tegengewerkt in het ver krijgen van allerlei vergunningen is het duidelijk dat de sport zich hier in een vicieuze cirkel be vindt." Rotterdam Kun eerste optreden in het nieuwe zwembad 'De Wilgenring' heeft de waterpoloërs van SVH meteen de eerste overwinning van het seizoen opgeleverd. De 10-7 winst op Hoorn gaf za terdagavond tevens cachèt aan het 70-jarige be staan van de zwem- en polovereniging. De tegenstander uit Hoorn speelde in Schiebroek vanaf het begin een kansloze wedstrijd. De 4-2 voorsprong na de tweede periode was een flauwe afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. SVH kon dat zichzelf verwijten. Te veel opgelegde kansen werden gemist door de Rotterdammers. Via een 74 stand na het derde part zegevierde de thuisclub uiteindelijk met 10-7. Ubbo Rommerts, Mare Peter Verveer, Kees Romers en Richard Bui tendijk seoorden ieder twee keer. Rotterdam won zaterdagavond in dc tweede klas se A met 7-11 bij BZC. Daarmee revancheerde het zevental van coach Krijn de Heer zich voor de on nodige thuisnederlaag tegen De Rijn. Rotterdam dankte de derde overwinning van het seizoen aan de uitstekende laatste periode. In die slotfase de marreerden de bezoekers van een 5-5 tussenstand naar de 7-11 eindstand. Pim Bouwman nam voor Rotterdam drie doelpunten voor zijn rekening. De derby tussen RWV en Spartaan in de derde klasse E kende nauwelijks de typerende spanning van een derby. Toch gaf de 11-2 eindstand volgens trainer Leo Hendriks een enigszins vertekend beeld. Zeker in de beginfase was Spartaan tegen Rotterdamse Water Vrienden opgewassen. „Als de kansen waren afgemaakt, hadden wij op een 2- 7 of 2-8 voorsprong gestaan. We zijn vijf keer vrij voor het doel gekomen," treurde Hendriks. In de beginfase van de tweede periode was het de finitief met Spartaan gedaan. Reyer van Middel koop werkte iets te nadrukkelijk met de ellebo gen, wat de topscorer op een uitsluiting kwam te staan. Voor RWV was bet vanaf dat moment een eenvoudige klus om de 5-0 voorsprong naar 11-2 uit te bouwen. Al win van Aggelen scoorde voor de thuisclub drie keer; voor Spartaan doelpuntte Jac- co van Middelkoop twee maal. Rotterdam De badmintonners van BCR'91 konden zich wel voor hun hoofd slaan. De Rotterdammers verspeelden door overmoed onverwacht een punt te gen De Ritte: 4-4. Daardoor kan BCR'91 zich in de overgangsdivisie eigenlijk geen misstap meer ver oorloven, wanl Amersfoort ligt op de loer. Vooraf wa ren het vrouwendubbel (Manon van den Bosch/Jea- net van d°r Werff) en het enkelspel van Emile Vrolijk op winst begroot, maar beide wedstrijden liepen op verlies uit. Omdat ook het gemengd- en mannendub- bel verloren, moest BCR'91 puntverlies toestaan. Rotterdam Rob Hendriks volgt Koos van der Mark op als honkbalcoach van Vitrine Art Sparta. Hen driks maakte de afgelopen twee seizoenen als speler deel uit van de selectie, die onder leiding van Van der Mark promoveerde naar de hoofdklasse. De enkel voudig international kwam in '79 en van '82-*87 al eerder mei Sparta uit in die klasse. Marcel de Brnijn, de oud-coach van Feyenoord. wordt assistent-coach. Sparta heeft zich op de transfermarkt aardig ver sterkt: van Neptunus/Tridents wist het de broers Sprott (Jeffrey en Floyd) te strikken, evenais Tico Roozendal (het afgelopen seizoen met 0.421 de beste slagman van Tridents) en Victor Collins, de zoon van Neptunus-coaeh Jan Collins. Diens andere zoon, Edwin, werd zaterdagavond op het succesvolle gala van Feyenoord uitgeroepen tot meest waardevolle speler van het eerste team. Dat team degradeerde naar het district, maar door het te rugtrekken van het Haagse VUC blijft het gehand haafd in de eerste klasse. Feyenoord wordt gecoacht door René Ras en Bas van Rooyen. Sparta verliest Elton Wilson. Hij verhuist onver wacht naar Minolta/Pioniers. Volgens Sparta-krin- gen was dc aanbieding die hem vanuit Hoofddorp werd gedaan zo goed dat Sparta daar niet tegenop wilde en kon bieden Maar Sparta heeft een minstens even goede eerste honkman terug: oud-speler Mauri ce Verdaasdonk, die terugkeert van Twins. Sparta heeft ook de Antilliaanse buitenvelder Shcr- ton Saturnino overgenomen van Landis/Quick. Ex- in te rnationai Leo Voogd keert terug naar de hoofd klasse in het tenue van Sparta. Voogd speelde tot vo rig seizoen op dat niveau bij Neptunus, verhuisde toen naar eerste klasser Chrysler Euro Stars, waar hij al halverwege het seizoen in conflict kwam. Sparta opzijn beurt ziet John van der Mark vertrekken naar Euro Stars. Rotterdam De hockcysters van Rotterdam hebben geen kans gezien de toppositie van Amsterdam in de hoofdklasse in gevaar te brengen. Gezien het spel- beeld had een gelijkspel gisteren aan de Beekweg be ter op zijn plaats geweest, maar Rotterdam verloor nu met 1-2. De thuisclub had de pech dat na vijf mi nuten een doelpunt uit een strafcorner van Florien Cornells werd afgekeurd. De Amsterdammers sloe gen voor rust hun slag uit een strafcorner en een strafbal: 0-2. In deel twee zorgde Florien Cornells voor de aansluitende treffer, maar verder kwam de thuisclub niet. De Rotterdamsen hadden daarna een veldmeerderheid, maar ondanks liefst zeven straf corners bleef de verdiende gelijkmaker uit. Kort voor tijd werd Rotterdam naar eigen zeggen nog een straf bal onthouden. In de stromende regen hadden de vrouwen van Vic toria weinig in te brengen tegen Nijmegen. Twee strafcorners beslisten kort na rust het (van Kralingse zijde zwakke) duel: 2-0. Victoria-speelster Petra de Ruiter verdraaide haar knie en moest daarvan foto's laten maken in het ziekenhuis. De mannen van Leonidas zijn in de overgangsklasse A aan een sterke zegereeks bezig. In en tegen Ede le verde de ploeg van Johan Wolthuis een knappe pres tatie door met 1-3 te winnen. De wedstrijd was nau welijks begonnen toen de bal al achter de doelman van Leonidas lag. Pas na de rust herstelde Leonidas zich en dat leidde lot treffers van Albert Bruggeman, Jorg Brouwer en Brian van der Bruggen. By Leoni das maakte Jan de Waard, hersteld van een blessure, de laatsteden minuten zijn rentree. Ook Victoria deed goede zaken door Union met 34 te verslaan. De thuisclub nam de leiding, maar nog voor de rust zette Jan Willem de Ruiter zijn Victoria op 1-1 Dezelfde speler scoorde ook nummer twee. voordat Union op gelijke hoogte kwam en zelfs een voor sprong nam. Cees Kruythoff (strafbal) en Job Uoyd (tip-in) bezorgden Victoria de overwinning, Rotterdam deed het iets minder goed. Bij Rapidity kwam de ploeg van Mark Kaptein niet verder dan een 1-i gelijkspel. In de tweede helft kwam Rotter dam op gelijke hoogte, daarna raakte het de greep op de wedstrijd kwijt. OegstgeestMichel de Boer is de enige speler in de eredivisie die tijdens de voorrondes een honderd pro cent score op zijn naam heeft weten te bréngen. De tafeltennisser van FVT/Visser bleef in zijn veertien gespeelde enkelpartijen ongeslagen. De Hagenaar in Rotterdamse dienst is na zijn hinder lijke knieblessure in het vorig seizoen opvallend sterk terug gekomen. Hij fungeert momenteel als kopman van FVT. Ook in de laatste wedstrijd van de voorrondes bleef De Boer ongeslagen. Mei de van een nek- en rugblessure herstelde Jórg dc Cock weer in het team, maakt FVT korte metten met Pecos 0-7. In de halve finale ontmoet het als eerste geëindigde FVT datzelfde Pecos, dat zich nog net als vierde voor de play-offs wist te plaatsen. Voor Twenty One Up is het dit seizoen een zaak van behoud in de vierde divisie. Omdat er eerderal met 8- 2 van Red Star was verloren, was de 3-7 thuisneder laag in de eerste return nog niet zo'n slecht resultaat. De punten kwamen van Onno Trip (2x), en Rob Bron, Peter van der Weide kwam niet tot scoren. Ook de vrouwen van FVT/Visser zyn bezig aan een sterk seizoen. De Rotterdamsen wonnen de eers*e re turn met 7-8 van GKB/Salaraanders, waardoor de derde divisie opnieuw dichterbij is gekomen. Rotterdam Johan Quist van de schaakvereniging Overschie heeft zaterdag met zes punten uit zeven partijen (20 minuten bedenktijd.) voor de derde keer het open kampioenschap van Spijkenisse op zijn naam gebracht. De winnaar bleef ongeslagen. Hij werd daarvoor beloond met 500,-. Gert Timmer man en Vincent Verstegen deelden met vijf punten de tweede plaats. In dc tweede ronde van de competitie om de RSB- titel zegevierde Schiebroek/Westen Regina met 5-3 oyerSO'81 (Ommoord). Shah Mata verloor onfortuin lijk met 31/2-4 1/2 van Parsifal doordat David Mes man zich in remisestand pardoes liet matzetten. Overschie II klopte met 4 1/2-3 1/2 het onherkenbare Moerkapelle. CIOB/Groothoofd (Dordrecht) gaat met 5-3 winst op Spijkenisse met twee gewonnen wed strijden aan kop. In het open kampioenschap van Rotterdam lei den Rogier van Arkel. Martin Noordijk en Gabriël Smit met drie punten uit drie duels.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3