25 Relatieproblemen trainer en hockeysters Spirit Germiftal een simpele prooi voor Excelsior'20 Eindelijk weer winst mannen Pak ziet toekomst Harga zonnig in Dejan Barisic maakt indruk op Arjan de Bruin Zeegers helpt Maassluis aan de overwinning Refoba niet te stuiten Van den Berg: gouden medaille 'Mijn onvrede heeft alles te maken met de instelling van de vrouwen' 1 5 Tweelingzusjes Maas Juventus de baas Van der Steen: hattrick Oranje Nassau 'gewoon slecht' De Walrus/Shell nog ongeslagen Rotterdams Dagblad Maandag 28 oktober 1996 §f (j. Schiedam Goedgeluimd verliet Arjan de Bruin gisteravond na de wedstrijd tegen De Groene Uilen de Margriethal. De basketbal- coach van Juventus had zijn ploeg zien winnen (78-69) en enkele in vallers een goede party zien af werken. Newton Valies ving de af wezigheid van Willem Doornik (polsblessure) op en Dejan Bansie maakte indruk als schutter. Het talent schreef 9 punten op zyn naam. Topscorer aan Schiedamse zijde werd Vladan Jankovic (22 stuks), die net als de centers Ronald Jonkman (16) en Attila Guituna (14) dicht by de basket nauwelijks was af te stoppen. De ontmoeting in de promotiedivisie mondde uit in een spannende wedstrijd, die Juventus naar zich toetrok toen de Groningers het aan de stok kregen met de arbiters. Maassluis In een vooral door de Maassluizers krampachtige verto ning zorgde Maassluis-topschut ter Edwin Zeegers in de laatste minuut dat de overwinning naar zyn ploeg ging. Na een ruststand van 4-2 m het voordeel van de Maassluizers wonnen ze met 9-8. TOGO, de ploeg die onderaan de ranglijst bungelt maar wel mid dels een huzarenstukje koploper RWA pootje lichtte, was voortdu rend gelijkwaardig aan Maassluis en kwam halverwege de tweede helft voor het eerst op voorsprong. Drie minuten voor tijd stond er een 8-8 stand op het bord en kwa men beide ploegen nog voor de volle winst in aanmerking. Het was uiteindelijk Edwin Zeegers, die eerder in het duel jammerlijk faalde vanaf de strafworpstip, die in de laatste minuut met een be nutte strafworp voor de 8-.9 eind stand zorgde. Vtaardirtgon De badmintonners van het Vlaardmgse Refoba zyn niet te stuiten. In nauwelijks twee uur tijd werd afgelopen weekein de ook Avanti aan de zegekar ge bonden: 0-8. Het verschil was zo groot dat de Vlaardingsc badmintonspelers grote moeite hadden om gecon centreerd te blyven. Remco Hak- hoffen Nitte van Landschoot had den twee sets nodig om winst te boeken. Christa Boeters vierde haar verjaardag met een overwin ning in twee sets en daarna be wees ook Dana Kuil nog altijd in grote vorm te verkeren. Peet en Nitte van Landschoot brachten een 0-5 voorsprong op het-bord en daarna speelden de Vlaardingers de wedstrijd rustig uit. Zaterdag staat de topper Refoba-BCO/Im- proba op het programma. TSF rukte door een 5-3 overwin ning op Fly Shuttle op naar het midden. Wouter Perreyn opende de score door zijn partij in twee sets te winnen. Bart van der Vlist verloor, terwijl Monique Louwers en Tnx de Boer weer de weg om hoog vonden. Monique Louwers en Wouter Perreyn stelden in het 'mixed dubbel' uiteindelijke de zege veilig. Spljkenisse Het judo blijft toch de voornaamste pijler waarop het Chitari-toernooi rust Zaterdag avond was sporthal De Akkers in Spijkenïsse tot de nok gevuld voor de uitsmijter van het judo- programma, de gevechten van de mannen tot 21 jaar en de vrouwen tot 19 jaar. Bij de lichtste mannen (tot 60 kg) was de Engelsman Da vid Johnston een klasse apart. Hij verschalkte iedere tegenstander met een extreem laag boven de ju- domatten ingezette schouder techniek. Ook de finale in de cate gorie tot 71 kilogram was de moei te waard. Daar lukte het Spyke- nisser Michael Kucharek bijna om favoriet Mark van Ham op te tillen en op de rug te leggen. Op het laatste moment voorkwam de uit Hoogvliet afkomstige Van Ham het onheil, om bijna direct daarna toe te slaan met een flit sende heuptechniek. Jammer was de ontknoping in de klasse tot 86 kilogram, waar num mer drie van Europa de Maasslui- zer Martin van den Berg de Engel se international Winston Gordon trof. De twee bleken zo beducht voor eikaars kracht dat zich een saaie krachtmeting ontspon waar in Van den Berg net iets minder passief was dan Gordon, De En gelsman werd uiteindelijk gedis kwalificeerd voor het ontwijken van het gevecht, zodat Van den Berg goud pakte. Door Bas van den Berg Schiedam De 3-0 nederlaag van Spirit tegen Kieviten hield de gemoederen zondag lang bezig. De vrouwen van de Schiedamse hock eyclub waren vol onbegrip over de werkwijze van Jeroen van Wylick. De trainer in kwestie verweet de speelsters weinig beleving en des interesse. Na afloop leidde dat tot een open bare discussie tussen speelsters en trainer zonder dat het enige nut had. Het is intussen een publiek ge heim dat het niet meer botert tus sen de Spirit-vrouwen en de trai ner. Bestuur en trainer spraken enkele weken al over de ontstane situatie waarbij Jeroen van Wy lick meedeelde best bereid te zijn een stapje terug te willen doen. Maar of dat de ploeg zal helpen moet volgens de trainer worden betwijfeld, „Met zo'n ploeg zie ik niet zitten dat hel een schokeffect teweeg kan brengen. Mijn onvre de heeft alles te maken met de in stelling van de vrouwen. Vorig jaar verdwenen zes speelsters, voor wie jeugd in de plaats kwam. De jonge speelsters moeten nog veel leren en ik werk er hard aan ze snel op niveau te brengen. Ik ben zelfs zo ver teruggegaan om de speelsters de basisregels van hockey bij te brengen, maar het lijkt erop alsof m'n visie niet wordt geaccepteerd. Wanneer ik er met de speelsters over praat, wordt geknikt ten teken dat zij het begrepen hebben. Maar in de wedstrijd zie ik er echter mets van terug en doen ze waar ze zin in hebben." De ontluistering bij Spirit in beeld. Kieviten heeft de derde treffer gescoord en maakt zich in een heel andere stemming dan bij de gastvrouwen op voor het ver volg van de wedstrijd. Toto Peter Molkenboer Om de Spirit-vrouwen te prikke len had de warmïng-up veel meer weg van een echte training. Zy verschenen daardoor optimaal ge concentreerd op het door de vallende bladeren slecht bespeel bare kunstgrasveld aan de start, maar na tien minuten zakte het elftal als een plumpudding in elkaar. Kieviten, in de eerste klas se bepaald geen hoogvlieger, nam het initiatief over en regeerde als een grootvorst. Op het midden veld schoten Florence Smits, Bar bara Ooms en Marie-José Baart- mans in alle opzichten tekort om de Wassenaarse ploeg de door tocht te versperren. Een doelpunt kon met uitblijven, maar ondanks vijf strafcomers bleef keepster Eva Leeman de si tuatie meester. Pas in het laatste kwartier kwam Spirit uit de om klemming. Caroline Breugem bracht Marit Goosen tot twee keer toe in een kansrijke positie, maar zij reageerde te traag. Op dat mo ment zag Jeroen van Wylick het nog wel zitten. „Goed, het was een eenzijdige wedstrijd, maar door het falen van Kieviten hielden we stand. Dat gaf in elk geval per spectief voor de tweede helft." De trainer had zyn woorden nau welijks uitgesproken of Spirit keek tegen een 0-1 achterstand aan. Femke Ouwerkerk werd door de spits van Kieviten uit het cen trum weggelokt. Spirit's centrale vrouw achterin verloor ook nog eens het duel van haar naaste te genstander die hard en koelbloe dig scoorde: 0-1. Vanaf dat mo ment waren de vrouwen van Spi rit het spoor weer volledig bijster. In technisch opzicht was het een beschamende vertoning de jeugdige Schiedammers zo te zien Schiedam De mannenploeg van Spirit proefde na enkele tegenvallende wedstrijden eindelijk weer het zoet der overwinning. De Rotterdamse runner-up Aeolus werd met 3-1 naar huls ge stuurd. Trainer-coach Frans Viers keek met tevredenheid terug op de prestatie van zijn team. „Vandaag heb ik eindelijk het Spirit gezien zoals ik dat elke wed strijd zou willen zien. Er werd gedisciplineerd ge speeld en bovenal: er werd niet gepraat tegen de scheidsrechters.". Een minpuntje in de loftuiting van Vïers was zijn kritiek op het benutten van de kansen. De Schiedammers kwamen vaak in kansrijke positie maar faalden regelmatig. Spirit kwam in de twin tigste minuut op achterstand en Kurt van Vliet trok zijn team uit een strafcomer langszij. In hét- tweede bedrijf trok Spirit het spel naar zich toe en i creëerde vele kansen waaruit Van Vliet en aan voerder Martijn van der Steen de stand naar 3-1 tilden. Vïers over de zege: „Deze overwinning is in elk geval hoopgevend voor het team, maar we moeten er voor waken in een hoera-stemming te komen." stuntelen. Een tweede treffer kon niet uitblijven en kwam uit de re bound van een strafcomer tot stand. Op het moment dat Kieviten de teugels liet vieren, werd de ploeg er bijna door gestraft. De thuis club dwong enkele strafcomers af, doch die leverden evenals voor rust geen gevaar op. Spirit moest het alleen van een solo hebben, in plaats van een combinatie, om ge vaarlijk te worden. Caroline Breu gem en Marit Goosen slepen de messen, maar liepen zich vast. Een actie van Marit Goosen leek wel succes te hebben. Toen de rechterspits de bal echter in de voeten van Manon Smits schoof, was het gevaar geweken. Spirit leek de schade tot 0-2 te beperken maar op de valreep onderstreepte Kieviten de overmacht: 0-3. Door de nieuwe nederlaag werd Spirit vaster op de laatste plaats gedrukt met één punt uit zeven wedstrij den. Door Sander Sonnemans Schiedam Excelsior'20 lijkt zich te rehabiliteren van de uiter mate slechte seizoenstart Vorig weekeinde stuurde de formatie van trainer Hans de Rove* RKWLK met een 3-0 nederlaag naar huis, gisteren was het Rot terdamse Germinal hetzelfde lot beschoren. De eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd werd op Thurlede uitgespeeld en in de resterende 56 minuten wist de Schiedamse gastheer driemaal het net te vinden en werd achter in de nul gehouden. Zondag 15 september stonden Excelsior'20 en Germinal ook ,al tegenover elkaar. Het duel werd toen gestaakt zonder dat er doel punten waren gevallen omdat scheidsrechter Hans den Boer uit Rotterdam zich onwel voelde. Ge scoord Werd er gisteren wel en ai in de tiende minuut was het raak. Germinal-doelman Ricaido Ver- schuuren liet een hoekschop van Erik Ruts óp knullige wijze uit zijn knuisten vallen zodat de voor de corner naar de overkdnt geko- men Kbero Ehvïn van Deventer simpel de openingstreffer tegen het garen kon jagen. 'Hen minu ten later werd de marge verdub beld en weer werd het doelpunt gescoord uit een corner. Jurgen van Dun verscheen verrassend by de eerste paal doch raakte de bal verkeerd zódat die niet in het doel maar voor de voeten van Ri chard van der Meer belandde. De spite, die het seizoen nog geen competitietreffer op zyn naam had weten te brengen, liet de in- tikker niet aan zich voorbij gaan en haalde daarmee zijn gram op het barpersoneel dat hem na de training had gedold met het feit dat hij nog niet had gescoord. Waarom was een raadsel, maar na .de tweede tegentreffer leek Germinal meer oog voor 4e te genstander dan voor de hal te hebben. Met name Ronald Brandt onderscheidde zich door zeer geniepig buiten het ge zichtsveld van de arbiter telkens weereen enge overtreding te ma ken. Hij plantte by Eric Ruts z'n elleboog tegen de borst, schopte AltanHaieplioglu pf en liep regel matig hardhandig door op de Ex- celsior'20-sluitpost. Maar Brandt was niet de enige die zich te bui ten ging aan irritante overtredin gen. Dat leidde vlak voor tijd tot een rode kaart voor Richard van der Meer die daarvoor ook nog eens 3-0 had aangetekend. Van der Meer werd door Wjjnand Ra dijs aan zijn shirt getrokken en reageerde met een slaande bewe- Radijs werd bestraft met „Het was geen slaande bewe ging," bestreed Excelsiors doel puntenmaker na het duel de visie van de arbiter. „Ik werd vastge- hpuden en probeerde me los te rukken." Trainer Hans de Rover kon de reactie van Van der Meer niet respecteren en liep vloekend langs de zijlijn. „Ik heb" het niet gezien," verklaarde de oefen- meester. „Maar als hij inderdaad geslagen heeft, is het een drama. Hij is straks de zoveelste die ik kwijt ben." De Rover doelde op Robert van 't Zelfde en Luuk van Troost. Van 't Zelfde kampt met een liesblessure, Van -Troost loopt in het gips en ziet een voor spoedig herstel voorlopig alleen nog maar in het belang van "zijn internationale cricketcarrière. Overigens speelt Exeelsior'20 ook zonder het tweetal weer ac ceptabel voetbal- fris aanvallend en vaak met goed positiespel en een snelle balcirculatie. Dat le verde tegen Germinal zat andere, kansen -op, de meest simpele 'ixi- leggertjes' zelfs, maar die waren niet aan Eric Ruts en Richard van der Meer besteed. Excelsior'2(Mjerminal 3-0 (2-0). 10. Erwin van Devente .1-0,20. Ri chard van der Meer 2-0, 55. RL chard van der Meer 3-0. Bijzon derheden; Vijf minuten voortijd, kreeg Wynand Radijs (Germinal)'; geel ie zien en werd Richard van der Meer. meteen rodekaaretvac het veld gezonden, L, Excelsior'20: Magiajak, VanDe- venter, Bakboord; Smits, Hale- plioglu, Bosdijk, Kaplan (65. Eg-"" gingk Eikmans, Van der Meer, Van Dun, Ruts. Germinal: Ver- schuuren, Hagen, Radijs, Blaauw (75. Wlgrhans), Brandt, Van Dongen, Devilee, Van Vea- len, Filius, Buten (75. Van der Wilk). Door MikosGouka Schiedam Ondanks de 6-11 ne derlaag tegen koploper Crescendo kykt oefenmeester Ed Pak van de Schiedamse korfbalvereniging Harga met volle tevredenheid te rug op de eerste seizoenhelft. De zeer jeugdige formatie kwam er in de laatste wedstrijd van het bui tenseizoen weliswaar nauwelijks aan te pas, maar bewijst in elk ge val al vanaf de start van de compe titie dat er 'rek* in de ploeg zit, Harga staat stevig in de midden moot en heeft vooralsnog sterk af scheid genomen van de twee on derste posities op de ranglijst die aan het einde van de veldcompeti- tie degradatie betekenen. De formatie van trainer Ed Pak, die over de hele linie genomen nauwelijks blessures kende, bezit tot op heden geen echte uitblin kers. Pak: „Niemand steekt erbij ons bovenuit. Wij hebben gewoon een goed gemiddeld niveau en in tegenstelling tot onze tegenstan der van vandaag een hele jonge ploeg. Vijf van onze spelers zijn nog onder de twintig jaar. Dat is toch nog altijd vijftig procent van het team." Het zeer geroutineerde Crescen do, vorig jaar uit de tweede klasse gedegradeerd, had in de uitwed strijd aan het begin van het sei zoen nog met 10-5 gewonnen. Pak was dan ook uitermate benieuwd of zijn ploeg er in geslaagd was het gat enigszins kleiner te ma ken. Hij rekende daarbij vooral op het scorend vermogen van Robert Boonstra, de straftvo rpen-specia- list van Harga. „De rest moet dan mee gaan scoren," sprak Pak vooraf. En na afloop: „Het ver schil met Crescendo is nagenoeg gelijk gebleven. Dit uit zich vooral in aanvallend opzicht waar zy veel slagvaardiger zijn dan wij, Toch kan je deze partij niet als graad meter zien. Crescendo is voor mij gewoon de allerbeste ploeg uit de afdeling. Ik denk dat deze ploeg de gedoodverfde kampioen is." Waar het vooral mis ging was in de zone van de waarheid; onder de vijandelijke korf, „Wij kunnen niet genoeg druk onder de korf van de tegenstander maken. Wij moeten meer schieten en. veel slagvaardiger worden. De voor gaande wedstrijden zat daar een behoorlijk stijgende lijn in. Die hebben wij vandaag helaas niet doorgetrokken. Nogmaals, dit komt voornamelijk door de klasse van onze tegenstander." De be zoekers kwamen in de beginfase vrij snel op een 0-2 voorsprong zo dat het jonge Harga gedwongen was de aanval te zoeken. Binnen acht minuten toonde de ploeg over voldoende veerkracht te be- schikkea René Rigtharts en Ma rianne van de Broek brachten de stand weer in evenwicht. Daarna trad er verval op in het spel van de thuisploeg. Crescendo maakte er dankbaar gebruik van en haalde de rust met een 2-5 voorsprong. Waahopig Harga bleef wanhopig zoeken naar treffers en kreeg die pas na een half uur. Sven Pappers gooide raak: 3-5. De fase daarna was we derom volledig voor de koploper. In een mum van tijd werd een voorsprong van 3-9 bereikt en was de wedstrijd zo goed als gespeeld. Pak greep in en bracht Arjan Mal ta in voor Rigtharts. Ook Lara Freijman kon gaan douchen en haar vervangster was het pas 16- jarige talent Laura Bronsgeest. Zij zorgde voor meer beweeglijk heid aan de zijde van de thuis ploeg. De druk onder de korf nam weer toe en Robert Boonstra en Aijan Malta gaven de stand een wat draaglijker aanzien. Crescen do schrok wakker en schoot ook twee keer raak waarna Robert Boonstra de eindstand op 6-11 be paalde. Dat gebeurde vanuit een strafworp. Pak over de laatste fase. „Het laat ste kwartier was absoluut onze sterkste fase. Toen speelden we eindelijk zoals we de afgelopen weken hebben gespeeld." Harga kan zich nu dus opmaken voor de zaalcompetitie. „Als trainer hoef je tegenwoordig weinig aanpas singen meer te doen tussen veld en zaalkorfbal. De spelers die nu op het veld hebben gespeeld gaan ook de zaal in." Al lijkt het wat vroeg in het seizoen, de contract verlenging komt al ter sprake. „Binnenkort zullen we rond de ta fel gaan zitten. Ik heb het echt perfect naar mijn zin, er heerst een goede sfeer en de trainingsop komst is nog altijd ,;J. Daar komt bij dat de pk - - altijd beter kan. De jonge spelers groei en met de week. Dat lijkt my een goede basis om mee verder te wer ken, maar dat zal tijdens de be sprekingen wel blijken." Eerst gaat Harga de zaal in, zodat het regenachtige decor van afge lopen zondag voorlopig tot de ver leden tijd behoort. Strijd onder de korf bij Harga. De Schiedammers sloten de eerste helft van het veldseizoen af meteen nederlaag, maar desondanks is trainer Ed Pak optimis tisch OVer de toekomst Van Zijn ploeg. Foto Peter Molkenboei Door Roland van Wageningen Schiedam Het verplichte nummertje in het beker toernooi tussen Juventus en Bavaria Malt Lieshout leverde gisteravond in Sportzaal Oost een boeiend potje basketbal op. De Schiedamse thuisclub worstel de met succes tegen een dreigende afgang, terwijl de eredivisieploeg uit Brabant naar een verpletterende 45-112 eindstand denderde. Na een tussenstand van 4-30 in de tiende minuut viel dat best wel mee voor Juventus, dat zaterdagavond ook al in actie kwam. Toen werd in eigen huis tegen Rowic uit Dordrecht de vijfde competitienederlaag geleden (59-66). „Het is een heel leuke ervaring om tegen een ploeg uit de eredivisie te spelen," blikte Juventus-coach Martin van Dijk terug op de ontmoeting met Lies hout „Mam" jemoet natuurlijk niet helemaal van het veld gevaagd worden. Even zag het er slecht uit Dan beginnen de koppies te hangen en dreigt een verve lende sfeer te ontstaan. Gelukkig hebben we toch nog aardig wat puntjes gemaakt." De rayon-eersteklasser uit Schiedam stuitte vorig seizoen in de tweede bekerronde op Grasshoppers, dit keer dus op Lieshout dat met de tweelingzusjes Lia en Carla Maas twee toppers (beiden bijna hon derd interlands) in huis heeft. Voor forward Danielle Reabel betekende het hoge bezoek een uitdaging. „Het is eigenlijk een eer om tegen die meiden te spe len. Ze zijn echt hartstikke goed!" lieshout, dat zich volgend weekeinde tegen Orca's kan plaatsen voor de play-offs, presenteerde zich als topploeg. Uitgedost in futuristische tenues -paars en met druppeltjes bedrukt - deden de Brabantsen een uitgebreide warming-up. „De outfits zijn afkom stig van onze sponsor en maken deel uit van een re clamecampagne voor een nieuwe frisdrank," ver klaarde Lieshout-coach Anton van MeerseL „De te nues zien er hetzelfde uit als het blikje." De eredivisionist legde Juventus van meet af aan het vuur aan de schenen met zware pressie, „Zo spelen we altijd om onze toeschouwers spectaculair basket bal voor te schotelen. Bij thuiswedstrijden barst onze sporthal bijna uit z'n voegen," aldus Van MeerseL De pressie bracht Lieshout al na een enkele minuten royaal aan de leiding. De gasten scoorden er lustig op los, vooral Carla Maas (54 punten in totaal). Maar gaandeweg wist Karin van de Woestijne de pressie vaak dribbelend, soms met een pass op te lossen en kreeg Juventus scoringskansen, die door de centers het best werden benut. Elles de Jong liet 12 punten optekenen. Na een 22-64 ruststand liet Van Meersel, die aanvan kelijk brullend aan de zijlijn stond, de teugels vieren. De thuisploeg kreeg ruimte om eenvoudige lay-ups te scoren en Lieshout voerde het verschil verder op, Lia Maas bracht met passjes via het bord of achter de rug het publiek in vervoering. De captain scoorde zelf 14 puntjes, „Dat hadden er meer kunnen 2ijn," vond Ida Maas, „maar we hebben lekker kunnen doorwisselen,1' De atletische schutter, net als haar zus Carla vorig seizoen nog actief voor landskampi oen Den Helder, heeft geen spijt van haar overgang naar lieshout. „Den Helder is de basketbalstad. Maar daar is men gewend geraakt aan. het succes, verzadigd. In Lieshout is het basketbal helemaal op gebloeid. Bovendien zijn er goede sponsors. We moe ten ook aan onszelf denken." Warande-Asvion (m) 2-3 (0-1). In een periode dat Asvion met tien man speelde (aanvoerder Frenk Hortensius zat met geel aan de kant) kwam het door een tip-in van Jan- Willem Vermeulen op voorsprong. In de tweede rond gang liepen de Schiedammers door doelpunten van Ro nald Jacobs en Jan-Willem Vermeulen uit naar 1-3. Wa rande kwam door laksheid in de Schiedamse defensie nog terug tot 2-3, Evergreen (mPBodegraven 0-5 (0-2). De Maassluizers hadden weinig in de melk te brokkelen. Daarnaast ging keeper Casper Vollebregt niet geheel vrijuit bij twee van de vijf treffers. Coach AI ex Slier had weinig woorden voor de nederlaag van zijn team: „Ze hebben gewoon heel slecht gespeeld en dat kan weleens gebeuren." Evergreen (v)-Reigers 3-3 (2-2). De Maassluisse verdedi ging kon geen adequaat antwoord vinden op de vinding rijke aanvalspatronen van de Reigers. Gelukkig voor Evergreen waren de zusjes Dossin in goede doen. Laura en Brigitte namen twee treffers voor hun rekening. Desi- ree Korpel scoorde de eerste. Spelend coach Mariou Booster sprak van een terechte uitslag. Asvion <v)-Te Werve 4-0 (2-0). De Schiedams en hadden geen kind aan hun Haagse opponent. „Een slechtere te genstander heb ik vorig jaar niet gezien." moest coach Ronald Jacobs na afloop erkennen. 'Slechts' viermaal werd gescoord. Schutters waren Fréderique Portheine (2x), Suzanne Westeren Janneke Stolker. Rijswijk-Poüiix(v) 4-3 (2-2). De Vlaartüngsen liepen te gen hun eerste nederlaag aan. Annemieke van der Steen bracht baar team met een hattrick twee keer langszy en één keer op voorsprong. Toch moest Pollux buigen voor de capriolen van de Rijswijkse spits die zich als een luis in de Vlaardingse pels had genesteld. NKC'51-KV Vlaardingen 12-10 (4-5). De korfballers van KV Vlaardingen boekten een tegenvallend resultaat bij NKC'51, In Ny verdal misten de Vlaardingers vele kan sen, waardoor een 12-10 nederlaag een feit werd. De brigade van Jan de Jager kwam zeer moeizaam uit de startblokken en miste veie kansen. „We lieten ons uit het spel halen door het irritante gedrag van NKC'51,;".zocht Vlaardmgen-speler Roel van Leeuwen, die evenals Ro nald Verweij tot vier treffers kwam, naar een verklaring voor de tegenvaller. „Zij maakten onnodige overtredin gen en provoceerden ons steeds. Ook gingen we ons lo pen ergeren aan de scheidsrechter en dat is ook niet be- vorderlijk voor het spel." Met een tussenstand van tien punten uit acht duels gaat Vlaardingen desalniettemin tevreden de zaal in. De Dijkvogels-Oranje Nassau 6-5 (5-1). De vechtlust ont brak bij Oranje Nassau en zonder die nobele eigenschap komen de Vlaardingse korfballers slechts zelden tot pun ten winst. De Dijkvogels toonde zich iets minder slecht, vooral in de eerste helft, en bleef zodoende aan de positie ve kant van de score. „Het was gewoon slecht, aldus Oranje Nassau-speelster Monique Doomink, „veelmeer valt er over de wedstrijd eigenlijk niet te zeggen. We mis ten twee basiskrachten, Debby Goedknegt (vakantie) en John van Pelt (ziek), maar aan hun vervangers Monique de Bruin en Arjen Meijer heeft het ook niet gelegen. Toch zijn we nog steeds niet kansloos, want we staan met onze tien punten maar twee punten achter op de twee koplo pers Weidevogels en Korbis." Waterpolo DSZ-SZC 8-3, Ondanks dat SZC opnieuw verloor viel er een opgaande lijn te bespeuren. De waterpoloers staan nog wel op de laatste plaats, maar volgens Rick Kramer is de eerste overwinning dichtbij. De periodestanden wa ren: 0-1, 3-2, 4-2, 8-3. Voor de Schiedammers scoorden Rick Kramer (2x) en Roberto Brugmans. Raket-De Walrus/Shell 7-8. De Walrus/Shell hoefde niet tot het uiterste te gaan cm de ongeslagen status in de der de klasse te handhaven. Voor het eerst in zeven jaar ver sloeg de Vlaardingse dub weer eens Raket. De periode standen waren: 2-1,5-3,5-3,7-8. Jerry Doumenis maakte voor De Walrus/Shell de winnende treffer. Ovenge doel punten: Remon van Dorp (2x), Meindert Prins, Cees van der Knaap (2x), Arjen Hoogerwerf en Jerry Doumenis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5