Bal na Ronald Koeman is de baas in het spelershome ACH iê%M R 0 P I4UCJ) Is Miguel Indurain 17,5 miljoen waard? Eerbetoon en stilte op Stamford Bridge Zoon Tonny van Leeuwen houdt nul op Woudestein 'Ajax moet in wieleroutfït' Gevolgen '^Ss Het laatste woord ■r" Rotterdams Dagblad Maandag 28 oktober 1996 Een jaarsalaris van 17,5 miljoen gulden, dat zou vijfvoudig Tourwin naar Miguel Indurain volgend seizoen kunnen verdienen bij ONCE, de wielerploeg van de Spaanse nationale biindenloterij. Althans, dat berichtten vorige week sommige Spaanse kranten en het Franse sportdagblad I'Equipe. Is een wielrenner zoveel geld waard? En wat betekent het voor de totale profwielersport? HENNIE KUIPER, werk loos ploegleider, ex-Mo- torola. „Ik denk dat Ind1 uraïn het waard is, nog wel meer ook. Maar het probleem is: wat moet je de andere renners gaan betalen? Als Miguel dit waard is, wat is dan de prijs van Jóhan Mu seeuw? Daar heb je het hele sei zoen wat aan, die zou toeh op z'n minst de helft moeten hebben. Met die helft maak je trouwens al een hele ploeg. Worden dat soort bedragen gewoonte, dan ga je het geld niet meer vinden om een ploeg bijeen te krijgen. Dus is het dodelijk voor de sponsoring van de wielersport." WALTER GODEFROOT, ploegleider Tourwinnaar 1995 Bjame Rils. „Ik ge loof er geen barst van dat dat ge boden is. De buitenwereld weet de prijzen altijd op te kloppen. Of zo'n bedrag realiseerbaar is? Als men per se een renner wil gaat het de pan uit Maar die prijzen... Dit is groter dan het budget van wel ke ploeg. Ik neem dat met een korrel zout. Ik denk meer aan een publicitaire stunt. Gans zijn carri ère gehuwd met Banesto, een le venscontract en dan afscheid ne men in een andere trui? Ik ken de achtergrond niet, maar ik moet het eerst zien. Men weet nog altijd niet dat hij verder rijdt of niet, ge loof ik. Met Zülle en Jalabert in één ploeg? Men heeft nooit kop mannen te veel. Neem ons, met Rils, Ullrich, Zabel; ik kan elke dag een schietgebed doen of ze te rug in conditie komen. Als je drie spitsen hebt hou je er twee over, als je één spits hebt, heb je niets meer. Bovendien, een sponsor be paalt de publicitaire waarde van een renner." ARJAN BOS, manager TVM-wielerploeg- „Ik denk dat je verhoudingen binnen je ploeg scheef gaat trek ken. Alles raakt uit balans. Ande- ren zullen denken: doe mij er dan ook maar wat bij. En dan zit je zo twintig, dertig percent boven je budget. Dan gaat sponsoring voor heel wat ürma|s onbetaalbaar worden. Maar bij ONCE werken ze volgens my niet eens met een budget. Het is is: dit hadden we nu nodig, volgend jaar hebben we dat nodig. Als je dat kunt doen, is dat makkelijk Misschien dat mijn vader ook maar eens een biindenloterij moet gaan opzet ten. En als dat dan net zo goed loopt... Maar dan nóg geen 17,5 miljoen gulden hoor." JOOP ZOETEMELK, Tour winnaar in 1980, „Het is een verschrikkelijk groot be drag, maar als Indurain het publi citair waard is moeten ze dat ge- woon betalen. Ik heb een inter view gelezen met Jalabert, die heeft geen moeite met zijn komst. Die zegt: wie het beste rijdt is kop man. Dat is de wet van de ploeg." THEO DE ROOY, ploeglei der Rabobank. „Geksche rend is wel eens gezegd: Miguel Indurain is meer waard dan alle ploegen m de Tour de France bij elkaar. Dat wordt nu misschien volgend jaar in de praktijk gebracht. Wat een astro nomisch bedrag! Maar is het geen drukfout, was het niet in peseta's? Reclame-technisch is Indurain nog wel meer waard. Maar het staat in geen enkele verhouding meer met de sportieve waarde van ^een renner. "Wat je dan die ande- ren moet gaan betalen, is geluk kig mijn probleem niet." EVERT DE ROOY, hoofdre dacteur WïelerRevue: „Wielrennen is geen mon diale sport zoals voetbal, formule 1, en daar gaan bedragen om... Dit is nog geen derde van wat Ronal- do is geboden. Of de wielersport het aankan? Als dit een trendset tend bedrag is, dan is het heel kwalijk voor de wielersport. Maar ik denk dat dit eerder een uitzon derlijk bedrag is in een uitzonder lijke situatie voor een uitzonder lijkerenner. De drie in één ploeg, dat zou ik verschrikkelijk jammer vinden. ONCE brengt steeds een uitgeba lanceerde ploeg op de weg, met maar een minpuntje: in de Tour gaan ze altijd onderuit. Maar Ind urain is dit jaar in de Tour ook on deruit gagaan, dus daar staat evenmin nog garantie op. ONCE heeft heeft met Jalabert en Zülle twee winnaars van de Vuelta; die moeten ook de Tour kunnen win nen. Ik denk overigens dat hij niet eens past in die ploeg. ONCE werkt al jaren volgens het meer- spitsensysteem, terwijl Indurain altijd koning-alleen was. Hij zal zich er niet op zijn plaats voelen. Als ik zelf Indurain zou zijn zou ik mijn loopbaan afmaken bij Ban esto. Daar krijgt<hij ook een riant salaris, daar kan hij tot na zijn loopbaan terecht, daar kan hij nu een tandem gaan vormen mèt en het vaandel gaan overgeven aan Olano. Ik denk dat dat voor Span je en alle partijen het beste is." MANOLO SAIZ, ploeglei der ONCE: „Het bedrag dat genoemd wordt ken ik niet. Over geld is met Indurain nooit gesproken. Maar miljoenen of miljarden, ik denk dat Indurain zijn carrière moet besluiten bij de ploeg waar hij zich altijd het best thuis heeft gevoeld..." Moet kunnen .„Schaatsen is een sport .die énorm wordt overschat Wereldwijd gezien is het net zo groot ah Jcotfbai Het is een wereldsport in Nederland, ge- baseerd pp een cultureel erfgoed. De man op de.trifmne is niet geinte- mseerdin de verrichtingen van de schaatser, Hij kijkt alteen naaf dié cijfertjes op het scorebord. Feitelijk is schaatseneen sport'voor saaie boekhovders.'\ V KNSB-vooraitterWim Schenk inde Telegraaf. L' altijd goed: De Kuip,f Het Phi tipsstadion in mindere mate. Anfield Ro ad. Maar dat is geen bijgeloof, dat is allemaal te verklaren: loaarde.- veldengoed gemaaidzijn, deperfectie uitademen, sped tk goed." Konjdd de Boer in Nieuwe Revu. r - ,Jiet homohuwelïjkzal me een zorg zijn. Ik dacht dat homo's zo voor- uitstrevend waren dat ze niet zouden trouwenmaar dat blijkt een vergissing." v- 1 BettineVriesekoopin SL 1 V^LUfdadighetd léb:tK afgesciiaft, Jiei helpt allemaal niks. De bam- hartige Samaritaan uithangen, daar héb je niets aan in je levenJ' Nogmaals Vriesekoop in SL De spelers van Feyenoord heb ben sinds enige tijd in het Maas gebouw naast de Kuip eindelijk hun eigen spelershome. In het verleden zaten de spelers tussen honderden gasten, sponsors en vrienden van Feyenoord in met hun echtgenotes als zij na de wed strijd nog wat wilden drinken. Nu is er een speciale hoek ingericht, waar een strenge suppoost alleen spelers met aanhang toelaat. Ge woon voor de gezelligheid en om de sfeer in de groep goed te hou den, menen de Feyenoorders. Een fotograaf, die nota bene voor de Feyenoordkrant werkt, wilde af gelopen zaterdag wat plaatjes ma ken. Toen het verzoek daartoe al gemeen manager Hans Hagei- stein bereikte, zei deze: „Dat moet je toch echt even aan Ronald Koe man wagen. Hij is de baas in het spelershome..." Koeman als gangmaker en ce remoniemeester in het spelers home, als aanvoerder van het elf tal en als perschef bij Feyenoord. De Groninger presenteert zich in alle opzichten als leider, zowel binnen als buiten het veld bij de Stadionciub. Maar ook als pers chef? Jawel, want gisteren had de gebruikelijke persconferentie voor de Europa Cup-wedstrijd te gen Espanyoi plaats. De heren oumalisten verzamelden zich in de Kuip voor de interviews met Arie Haan en de diverse spelers. En wie kwam er om kwart voor twaalf met een blocnote en een pen binnenstappen? Ronald Koe man. Hij stapte achter elkaar op de heren van de media af en vroeg: 'Wie wil jij spreken? En jij? En jij?' Tien minuten later kwamen keu rig alle door de media opgegeven spelers opdraven. Fred Blanke- meijer mag wel oppassen als Koe man straks is uitgevoetbald... Henk Vos mocht afgelopen week een hapje eten in een Rot- terdams etablissement. Het eten smaakte de spits van Feyenoord uitstekend. Niks bijzonders, zij het dat de man achter de pannen in de keuken ex-collega Ruud Heus was. Vos: „Ruud was ervan overtuigd dat hij met AZ van Feyenoord kon winnen. We had den een weddenschap afgesloten. Als Ruud ons inderdaad zou ver slaan, zou ik voor hem koken. Zou hij verliezen, dan kwam hij naar Rotterdam om een maaltijd te be reiden voor Clemens Zwanen berg, Giovanni van Bronckhorst en voor mij. Lachen, man. Came rateam van Sport? erbij. Ik was er wel de hele vrijdagavond door kwijt, maar het was leuk om Richard Ven- nema, spre kend rijn va der. Foto Cor Vos Ruudje te zien zweten," De supporters van Feyenoord hopen vurig dat Espanyoi mor genavond zijn prachtige blauw witte mascotte, een als parkiet verkleede Spanjaard, meebrengt. In Barcelona verscheen deze voor de wedstrijd en in de rust op het veld, waarop het hele meegereis de legioen begon te zingen: 'Louis van Gaai, Louis van Gaal!' Supporter op vak S: „Wat denk je als die Louis morgenavond zit te kijken en hy hoort in de Kuip opeens 35.000 man zijn naam scanderen. Vindt-ie prachtig, tot dat bij de NOS die parkiet in beeld komt." Scheidsrechter Zuidema dreig de in de tweede helft van FC Twente-Sparta de strijd te staken wegens aanhoudende beledigin gen aan zijn adres. Hij zag hier uiteindelijk van af. Stadionspeaker Joop Verhoof trachtte tot tweemaal toe vergeefs de scheldpartijen te beêindingen. De arbiter legde vervolgens het spel stil en informeerde de vierde arbiter Droste over zijn voorne men de ontmoeting vroegtijdig af te blazen. Hoewel de spreekkoren 'Zuidema hoerenjong, Zuidema hondelul' en 'Zuidema komt de stad niet uit' aanhielden zag hij daarvan af. Wel kondigde de fries aan een uitvoerig rapport samen te stellen. FC Twente vreest een forse boete. Tonny van Leeuwen was in 1971 de minst gepasseerde keeper in het betaalde voetbal. Een kwart eeuw later is zijn zoon de minst gepasseerde keeper in het betaal de voetbal Zijn zoon? Jawel. Ri chard Vermema, doelman van Veendam, is een nazaat van Ton ny van Leeuwen, de legendari sche oud-keeper van Sparta, GVAV en FC Groningen. In 1971 kwam de oud-international om het leven bij een verkeersonge luk. Richard Vennema, van 15 novem ber 1967, is het 'product' van een buitenechtelijke relatie van Ton ny van Leeuwen met Carla Ven nema. Insiders wisten dat al veel langer, Richard Vennema ontken de het ook nooit, maai wilde er pu bliekelijk niet over praten. Tot voor kort. „Er zijn inmiddels zó veel mensen die het weten. De ko gel moest maar door de kerk," Steeds vaker, zo maakt Richard Vennema duidelijk, werd de laat ste tijd de link gelegd tussen hem en Tonny van Leeuwen. „Mijn vriendin en ik waren met vakan tie op Barbados toen in de krant een stuk verscheen over mijn va der. Komt mijn vriendin een week later op kantoor, stapt er een col lega op haar af met de vraag: Is Ri chard een zoon van Tonny van Leeuwen? Hij had een foto van mijn vader in de krant gezien en vond dat ik als twee druppels wa ter op hem leek... Qua uiterlijk heb ik ook bijna alles van mijn va der." Toen hij 'een jaar of zer ze ventien'was, vertelde zijn moeder hem wie zijn vader was. „Ik heb dat niet als iets heelbijzonders er varen. Ik heb m'n vader nooit ge kend. Sinds een half jaar heb ik ook contact met mijn halfzus. Dat vind ik heel apart; na 28 jaar heb je ineens een zus. Zij heeft mij een brief geschreven waarin ze vroeg of ik eens langs wilde ko men om over 'onze vader' te pra ten. Dat heb ik gedaan en we heb ben nu een paar keer per week contact met elkaar. Dat vind ik hartstikke leuk." Met halfbroer Harold heeft Richard Vennema geen contact. Die stelt daar vol gens hem geen prijs op. Vennema zegt er 'trots' op te zijn een zoon van Tonny van Leeuwen te zijn. „Datje vader de beste kee per is geweest die Groningen ooit gehad heeft, dat hij een paar in terlands achter zijn naam heeft staan, dat er in het Oosterpark Stadion een tribune naar hem vernoemd is. Natuurlijk, daar ben je trots op. Dat is toch veel leuker dan dat iedereen zou zeggen: die vader van Richard Vennema, dat was me toch een lui..." Zeven keer moest Tonny van Leeuwen in het seizoen 1970-1971 de bal uit het net halen, Richard Vennema had deze competitie tot dusver drie keer het nakijken (Veendam heeft in totaal vier te gentreffers, bij één ervan stond Egbert Darwinkel in het doel). Ook gisteren hield hij tegen Ex celsior zijn doel schoon. Tijdens de voorbespreking met de Sparta-spelers, vrijdag, stapte er een in de ogen Henk ten Cate ongewenst persoon binnen. Juist toen Sparta's trainer de man dui delijk maakte dat hij buiten moest wachten, werd hij erop ge attendeerd dat het Jaap Bonjé was, de vervanger van clubarts Casper van Eijck. Ten Cate: „Ik dacht dat het een sponsor was." Enkele spelers van Sparta wachten nog altijd op hun nieuwe auto van de nieuwe sponsor VW. Het model van de wagen (Passat) is dan ook al veranderd in Pas Laat. Al na acht minuten FC Twente- Sparta moest Alfons Groenendijk geblesseerd het veld verlaten. Én toen ook Arjan van der Laan even later geblesseerd op de grond lag merkte Dick Sehneider (Feyen- oords voormalige rechtsback) achteloos op: „Voor mij hangt er een fruitmandje aan die bal..." Nogmaals Dick Sehneider na een kopbal van Twente-rechts- back Oude Kamphuis op het doel van Metgod: „Zo ver kwam ik vroeger nooit. En zeker niet met mijn hoofd. Ik was niet zo'n kop per. In al die jaren heb ik als voet baller één fles shampoo en één kammetje nodig gehad," PSVer Ernest Faber traint bij Sparta mee. Hij is geopereerd door Casper van Eijck en revali- Op Stamford Bridge brach ten zaterdag duizenden fens van Chelsea een eerbetoon aan vïce-voor- zitter Matthew Harding, die dinsdag bij een helikopter-on geluk om het leven kwam. Ze legden kran sen, bij de af trap stond een pint van Har- dings favoriete Guinness-bier in de midden- clrkef, de wed strijd tegen Tot tenham Hots pur begon met een minuut stih te. Foto Reutere deert onder fysiotherapeut Ruud Daniels. Alsof de duvel ermee speelde... Gistermiddag wilde Rob Jacobs samen met Thijs Ubregts de ere tribune op Woudestein oplopen toen hij wéér aan zijn jas werd ge trokken. De oud-trainer van Ex celsior, de man die de dub naar ei gen zeggen vier jaar lang in de eredivisie wist te houden, mocht opnieuw niet plaats nemen op die tribune. Dat was bepaald niet de eerste keer. Jacobs had al eens ge roepen dat juist hy op vak Q moest plaatsnemen. De vertwijfe ling stond op zijn gezicht, maar de suppooste hield voet bij stuk. Ja cobs zal zaterdag dus exira gela den zijn als zijn Eindhoven thuis speelt tegen... Excelsior. Excelsior vraagt deze week bij de gemeente de bouwvergunning aan voor de renovatie van het sta dion in Kralingen. Er moet een nieuw onderkomen komen dat plaats biedt aan zo'n 6000 toe schouwers, Na de thuiswedstrijd tegen FC Groningen (2-2) en voor de achtste keer op rij ongeslagen, zei FC Vo- lendam's trainer Hans van der Zee: „Ik weet nu wat Louis van Gaal voelt." Eén voordeel van Sport?: een video heb je niet meer nodig. In het Ajax-Magazinè filoso feert TD' Louis,van Gaal over hoe je het voetbal in een moder nerjasje zou kunnen steken. Van Gaal vindt dat.zijn spelers ty- dens de wedstrijdén beter zyn Aanwijzingen zoudén opvolgen als er gebruik kon worden ge maakt van de modernste tédw nieken. - Van Gaal: „Zo zou er via zenders en oortjes wellicht een oplossing gevonden kunnen worden voor de slechte bereikbaarheid van mijn spelers, Ik kan nu alleen de dichtstbijzijnde coachen, of een wisseL die ik inbreng." En verder: „Als het aan'mij ligt zou ook de kleding revolutionair veranderen. Om dé luchtweer- stand te verminderen en het vasthouden aan-' het1 shirtje te voorkomen, "zouik eigenlijk graag in een soort wieleroutfït speten? met shirtjes en broekjes die strak om het lichaam bitten. Ik zou het niet erg vinden als Ajax trendsetter zou zijn; Dat - zijn we immers gewend" h K Van Gaal is overigens niet de eer-? ste die met het idee' varide strak ke pakken komt Eind jaren tachtig lanceerde de Rotterdam- - se ex-modekoning Theo Sijthoff - al ééns zo'n plan. Hij stelde'toeip - -malig" sponsor Johii van Dijk voor,om SW eenproefwedstrijd in een 'glad outfit te laten spelen. Johan Museeuw: één man, vier truien Johan Museeuw won gisteren voor da tweede achtereenvolgende maal de wereldbeker wielrennen, een circuit over elf 'klassiekers', dit jaar. De Belg Is 's werelds meest succesvolle eendagsrenner van de laatste vijfjaar. Geboren: 13 oktober 1965, Varsenare, Belgiè Woonplaats: Giste! (West-Vlaanderen) Vrouw: Veronique, zoon: Gianni Prof: sinds 1988. Ploegen: 1988/89 ADR; 1990/92 Lotto; 1993/94 GB-MG; 1995/96 Mapeï/GB Aantal zeges: 70, waaronder-wereldkampioen 1996;, Belgisch kampioen - 1992 en 1996; 7 WS-wedstrijden: Kampioenschap van Zürich 1991 en 1995,-Parijs-Tours 1993, Ronde van Vlaanderen, - 1993 en 1995, Amstel Gold Race 1994, Parijs-Rcubaix 1996; 2 Touretappes, winnaar Wereldbeker 1995. BSC-. Archie Ho to Reuters Mllaan-Sanremo8e VRonde van Vlaanderen 3e Parijs-Roubato le bulk-Bastensken-Lulk NS Amstel Gold Race 3e Claslca San Sebastian NF Leeds International Classic 3e Grand Prix Suisse Parijs-Tours 20e Ronde vanlombardije 13e Japan Cup 26e NSNiiet gestart, NF=nietgefinlshed Eindstand Wereldbeker individueel: 1. Museeuw (B) 162 pnt 2. Ferrigato (ft) 126 pnt. 3. Bartoli (tt) 124 pnt1 mumuueci. .t1—rtVu— Belgisch kampioen: 23 juni 1996 1995/1996 Rotterdams Dagbla&'DFdJ Wereldkampioen: Winnaar Wereldbeker: 13 oktober 1996. 27 oktober 1996 A LS FEYENOORD IN hoger Z\ beroep in het gelijk wordt ^gesteld en zelf mag blijven beslissen of een thuiswedstrijd wel of niet rechtstreeks op tv wordt uitgezonden, zou dit wel eens het einde van Sport? kunnen bespoedigen, maar ook de val van het zittende sectiebestuur. De gevolgen van het arrest blijven namelif niet beperkt tot de Kuip. Ook Ajax zal onmiddellijk z'n huisrechten claimen. Nu houden de Amsterdammers zich nog afzij dig en laten ze Feyenoord de kas tanjes uit het vuur halen, maar als het eenmaal zover is profiteren zij lachend mee. PSV niet. Dat is ver plicht solidair met Philips, dat als aandeelhouder van Sport? nu eenmaal baat heeft bij de zeggen schap in de stadions. Sport? verliest 300.000 gulden per dag. Dat is ruim twee miljoen per week. Acht miljoen per maand. Eén miljard per jaar, dus in het ongunstigste geval zeven miljard gedurende de overeengekomen contractperiode. Dat wordt geen gulden minder als het aantal re clameboodschapper» blijft tegen vallen en nergens is de concentra tie van Ster-spots zó groot als rond een live-uitzending van een voet balwedstrijd. Men ziet dat terug bij de NOS. In de rust van een wedstrijd kan Hans Kraay senior door tijdgebrek nauwelijks z'n zin afmaken. Als rechtstreekse uitzendingen en langdurige samenvattingen op de tocht komen te staan, verliest Sport7 daarmee niet alleen z'n grootste aantrekkelijkheid, maar ook het vooruitzicht op meer ad verteerders, Daarom vond ik het wel erg optimistisch van voorzit ter Jos Staat.sen om te vermoeden dat de aandeelhouders onder alle omstandigheden de afmattingsra ce zullen volhouden. Dat doen ze natuurlijk nóóit. Het standpunt van Feyenoord is billijk. Het wil eerst een vol sta dion. Pas daarna valt er ie praten" over een rechtstreekse uitzen ding. Feyenoord wil daar regel van maken, ook in hei belang van de duidelijkheid. In het verleden heeft men wel eens te vroeg de hand over het hart gestreken. Met als gevolg dat het publiek de vol gende keer in tweestrijd stond en wegbleef. Het is zodoende ook geen hetze tegen Sport7. Ook in relatie met de NOS neemt Feyenoord dat risi co niet meer. Kees Jansma heeft niet voor niks reclamespots ge maakt om de toeschouwers mor genavond in de richting van de Kuip te krijgen. Dat verhoogt zijn kans öm te mogen uitzenden. Rekensommen mogen dan heb ben uitgewezen dat halfvolle sta dions plus rechtstreekse uitzen dingen plus het in beeld brengen van de bordreclames bijelkaar meer geld opleveren dan volle sta dions zonder tv, maar op de long run is dit dodelijk voor het pro- dukt. Het standpunt van Feye noord is dus in feite conservatie ver dan dat van de KNVB, maar uit oogpunt van de handhaving van z'n zelfstandigheid meer dan verdedigbaar. Het uit handen geven van alle huisrechten leidt op den duur on herroepelijk ook tot het verdwij nen van de eigen boardingrecla- mes. Zelfs shirtsponsoring zou op die manier wel eens centraal gere guleerd kunnen worden. Er kle ven tal van gevaren aan, maar al leen Feyenoord is ertegen in ver weer gekomen. Dat is niet leuk voor de KNVB. Het is waarschijn lijk ook de doodsteek voor Sport?. Bovendien is het niet sociaal te genover de kleinere clubs, omdat zij juist dankzij de nieuwe sport zender en dus ook dankzij Ajax, Feyenoord en PSV voor het eerst zwemmen in het geld. Maar aan de andere kant kan men het een club bezwaarlijk kwalijk nemen baas in eigen huis te willen blij ven en zelf z'n product te willen exploiteren, Jos Staatsen gebruikt nu vaker dan ooit het argument dat de drie grote clubs afhankelijk zijn van een nationale competitie. Hij roept daarmee op tot een goed va derlands gevoel en saamhorig heid. Men ziet dat gedrag wei va ker als bonden in het nauw wor den gedreven. De KNVB heeft al eens de hulp ingeroepen van de FIFA en Feyenoord via een om weg gewaarschuwd. Die dreige menten hebben zich niet her haald, dus neem ik aan dat dit ju ridisch niet waterdicht was en dus loos alarm. Maar duidelijk is wel dat de uitspraak van president Willems op 14 november op ande re fronten verstrekkende gevol gen heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6