Feyenoord toont karakter L Gelukstreffers van Ajax zijn Vitesse te machtig Wim Jonk laat PSV swingen Van Gaal kan eindelijk weer eens kiezen 'Superboeren' blijven stunten 'Publiek ziet clubcard zitten' Rake penalty Koeman op valreep beslissend; FC Utrecht des duivels op arbiter Luyten Maandag 28 oktober 1996 Rotterdams Dagblad Arnhem Als Winston Bogarde vandaag niet al tc zwaar gebles seerd is. mag Louis van Gaal voor het eerst dit seizoen kiezen welke speler hij gaat opstellen. De direc teur van Ajax leek zich er al op te verheugen voor de Champions League-wedstrijd tegen Glasgow Rangers. Wie er niet bij zijn"' Van Gaal hoeft het lijstje er niet eens bij te pakken, de spelers doen al weken niet mee. Blind (lies, geopereerd). Hoekstra (knie. geopereerd). Lit- manen (achillespees). Juan (en kel), en dan de 'twijfelgevallen': Babangida (achillespees). Over- mars (hes) en Bogarde (knie). De twee vleugelspitsen zijn vol gens Van Gaal niet zo zwaar ge blesseerd dal ze woensdag - spor tief gezien dan - niet zullen ha len. ..En Bogarde is twee dagen extra behandeld. We zuilen moe ten zien of dat heeft geholpen. Als hij we! fit genoeg is, mag ik voor het eerst dit jaar een keuze ma ken." Patrick Kluivert zal in Glasgow waarschijnlijk beginnen. „We zul len het met Kluivert rustig opbou wen," zei Van Gaal. Rotterdam Tussen PSV, Feye- noord en Ajax zit nog maar één club: Dc Graafschap. De stunt- ploeg van trainer Fritz Kor bach weet van geen ophouden. Ditkeer moest Fortuna S. eraan geloven (2-0). Taiwo en Viscaai scoorden in dc laatste tien minu ten. Het was de vierde opeenvol gende zege voor de 'superboeren'. Dat was de Doetinchemse ploeg in de eredivisie nog nooit gelukt. Heerenvecn drukte RKC vaster op de laatste plaats. De Friese ploeg won met 3-0 in Waalwijk. Straal, Nygaard en Tomasson maakten de treffers. De nieuwe RKCtramer Bert Ja cobs. opvolger van de ontslagen Cees van Kooten. wacht na drie wedstrijden nog altijd op zijn eer ste punt. Volendam bleef in de thuiswed strijd tegen FC Groningen steken op 2-2. Tumani en Govedarica ga ven de wijd broeken twee keer een voorsprong. Huizingh en Gall voorkwamen een nederlaag voor de Groningse ploeg, die niet te klagen had over een gebrek aan geluk. Volendam is al acht wed strijden op rij zonder nederlaag. Willem II bracht streekgenoot NAC de zesde verliespartij van het seizoen toe: 2-0. De Fin Kölk- ka was de grote man by de Tübur- gers. Hij maakte in dc laatste 25 minuten beide treffers. AZ nam in de eerste helft afstand van NEC via treffers van Bociek en Mutsacrs. Na de rust viel de ploeg van trainer Vonk stil. Su- miala en Van Eij keren bezorgden NEC toch nog een punt. Zeist De clubcard lijdt aan kin derziektes, maar samen zullen KNVB en clubs die overwinnen. Dal was de gedachte tijdens het informele overleg van het betaal de voetbal zaterdag in Zeist. De clubs zyn het nog altijd eens met de invoering van de kaart. Volgens voorzitter Jos Staatsen ziet ook het publiek de clubcard wel zitten, getuige de 400.000 stuks die zijn verkocht. In eerste instantie is de kaart be doeld om service te verlenen. Pas later zal daaraan veiligheid wor den verbonden. De clubcard, onder regie van de stichting Cotass, is pas by twaalf van de achttien clubs in de eredi visie gekoppeld aan de SENS-ver- kooppunten, de sigarenboer met de computer. De eerste divisie volgt komend seizoen, In sommige steden is het nog niet mogelijk een kaart voor een uit wedstrijd van de favoriete club te kopen. Dat is juist één van de be oogde voordelen. Zo gaan fans op de bonnefooi toch een bepaald duel in den verre bezoeken, met alle mogelijke gevolgen vandien. Ook laten sommige clubs nog al tijd fans zonder clubcard binnen. Voorts bestaat nog bij weinig clubs de situatie waarmee de magneetstrip op de kaart is af te lezen door een machine bij de en tree in het stadion. Voor een fan is het niet al te moeilijk meerdere kaarten aan te schaffen. Water dichte controle ontbreekt. Allerlei vormen van fraude en/of misbruik zijn in de mode, eventu eel in combinatie met een sei zoenkaart. Voorbeeld: je gaat naar binnen, gooit je kaart naar beneden en verschaft daarmee ook je maat toegang. Voorzitter Jos Staatsen beloofde meer investeringen en communi catie om de problemen te lijf te gaan. Door Marcel van der Kraan Henk Vos stift de bal over FC Utrecht-doel man René Ponk heen en springtzelf ook omhoog om de keeper te ontwijken. Metzijn schit terende goal maakte de spits zich weer wat po pulairder bij het legioen. Foto Fred EmsVCor Vos RotterdamDe grote vraag was of Feyenoord na een week van mokerslagen en doffe ellen de weer zou opstaan. In Eindhoven ging de hele ploeg als een bokser tegen het canvas en belandde Jean-Paul van Gastel in het zieken huis. Tegen AZ krabbelde de Rotterdamse ploeg voorzichtig overeind en zaterdagavond deelde Feyenoord zelf al weer de eerste klap pen uit. Over karakter gesproken... FC Utrecht werd het slachtoffer van de vechtlust bij dc ploeg van Ane Haan. Trainer Ronald Spel- bos maakte zaterdagavond een zichtbaar aangeslagen indruk. Daar was de laatste rechtse direc te van Ronald Koeman mede de bet aan. Feyenoords aanvoerder schoot in de allerlaatste minuut van het duel, dat een saaie eerste helft maar een werkelijk zinde rend tweede bedrijf kende, vanaf de penaltystip koelbloedig raak: 2-1. Spelbos was niet boos op Koeman, die de stafschop ook had veroor zaakt door tegen de arm van Jean- Paul de Jong op te schieten. Nee. hij was woest op scheidsrechter Hugo Luyten, die eerder een dui delijke handsbal van Feyenoord- verdediger Patricio Graff onbe straft had gelaten. Het was ook de reden waarom een horde Utrecht- spelers in de slotfase bovenop de arbiter dook en in woord en ge baar duidelijk maakte dat Luyten er een zooitje van maakte. „Ik vind het zo gênant, als er door scheidsrechters in het betaalde voetbal zo wordt opgetreden." brieste Spelbos. „Dat hij in zo'n fase van de wedstrijd nog een pe nalty durft te geven! Laat ik er verder maar geen woorden aan vuil maken." Dikverdiend Met de constatering dat Luyten Feyenoord liet ontsnappen bij de handsbal van Graff (Haan, grijn zend: 'Ja, die zag ik ook') had de coach van de Utrechtse ploeg ge lijk. Maar hij ging wel erg gemak kelijk voorbij aan het feit dat Feyenoord in wezen kreeg waar het recht op had. De zege van Koe man co was dik verdiend. Het doel van Utrecht-keeper René Ponk werd m het tweede bedrijf van alle kanten belegerd. Op miraculeuze wijze-ontsnapte de club uit de Domstad telkens aan een achterstand. Via de paal. knieën, dijbenen en andere lede maten verdween de bal weer te rug in het veld. Totdat Henk Vos één van de vele Feyenoord-aan- rallen een kwartier voor tijd met een rmyesteuze stiftbal afrondde en Feyenoord aan de leiding bracht. Vos zorgde daarmee voor een ver rassend slotakkoord na een ver der dramatische avond. Elke ver- Ronald Koeman (4) wordt besprongen door Henk Vos, Geoffrey Claeys en George Boateng, nadat hij in de allerlaatste minuut de winnende goal heeft gescoord. Vanaf elf meter schoot de aan voerder van de Rotterdammers feilloos raak. Foto fred Erost/corvos keerde bal van hem werd door het Feyenoord-publiek met hoon en fluitconcerten begeleid. Zijn zelf vertrouwen leek met de minuut sneller weg te vloeien. Tot erger nis van zijn medespelers en de lei ding van Feyenoord, die het triest vinden dat de eigen aanhang Vos op die manier kapot maakt. 'Stinkende best' „Dat verdient hij namelijk niet," zegt voorzitter Jorien van den Herik. „Hij doet zijn stinkende best. De spelers zitten er inder daad ook mee dat Henk Vos zo wordt behandeld door het pu bliek. Hij krijgt van ons alle steun. Ik was blij voor hem dat de trainer hem niet wisselde. Want dan zou hij helemaal in een diep dal terecht zyn gekomen. Nu maakte hij nog een prachtige goal en zorgde hij zelfs voor een om mekeer." Vos had na zijn treffer kunnen omdraaien en weglopen van het vak, waar de meest fanatieke aan hang van Feyenoord zit. Maar hij werd niet gedreven door rancune, had ondanks de ladingen kritiek geen zin een middelvinger op te steken. In plaats daarvan maakte hij een kushandje naar het le gioen en ging hij juichend langs de dug-out van Feyenoord. „Het was een stukje waardering van mij naar de fans toe. Ja, ook in de hoop dat zij daardoor waarde ring voor my krijgen. Ik speel al een hele tijd onder hoogspanning. Ik probeer verschrikkelijk mijn best te doen, maar tegen Utrecht werd het weer een ongelukkige wedstrijd. Dat ik ook nog een ge baar naar de bank maakte, had met een opmerking van Arie Haan te maken. Voor de wedstrijd zei hij dat het tijd werd dat ik er eentje in zou schieten." Door de grond Vos dacht matchwinnaar te wor den, maar zakte nog geen minuut na zijn doelpunt al door de grond. Invaller Leon van Nieuwkerk gaf Ed de Goey het nakijken toen een schot van Jean-Paul de Jong van de paal terugkaatste. Maar in de laatste minuut zette Ronald Koeman alsnog de kroon op zijn eigen werk en dat van Feyenoord. De libero, die morgen avond tegen Espanyol door een schorsing ontbreekt, behoorde met Kees van Wonderen en Geor ge Boateng na rust tot de uitblin kers aan Rotterdamse zijde. Door Ypp Minkema Arnhem—Vitesse schoot al na drie minu ten raak en in Amsterdamse kringen doemde de zoveelste nederlaag al weer op ais een spookbeeld in de herfststorm. Maar het werd 1-4, zowaar. Twee gelukstreffers en een trainer met een gelukkige hand van wisselen, kortom, het was weer eens 'lucky' Ajax. Het was de eerste keer dat Ajax won na een achterstand. „Ik ben er heel blij mee," zei .Louis van Gaal dan ook De twee belangrijkste Ajax-goals warén gelukjes, zeker. Op prachtige, belangrijke momenten, kort na rust. Ongeleide scho ten van Patrick Kluivert en Richard Wit- schge werden zo maar dodelijke projectie len, omdat de benen van Bos en Atteveld de richting veranderden. En Van Gaal was - achteraf; zei hij eerlijk - gelukkig ge weest met zijn wissels. In negentig minu ten werd er binnen 'het systeem' niet min der dan acht keer geschoven. Het hele elf tal werd door elkaar geschud. Maar de spelers zelf ook. Voor de pauze kreeg linkerspits Turpyn geen poot aan de grond bij Edward Sturing, de oude ijzer vreter. Hij werd ingewisseld tegen Dave van den Berghtwee jaar ouder, maar voor al twee jaar sterker. Sturing kwam er niet meer aan te pas. Aan de andere kant veeg de Carlos van Wanrooy, mannetjesputter, lichtgewicht Nordin Wooter voortdurend weg, als een kruimeltje van het tafellaken. De rechterspits kreeg een tweede kans. Warempel, de kleinste man van het veld ging de duels aan. En won ze ook. Louis van Gaal had het al gezegd: de win naars hebben moeite met verliezen. Suc ces werkt immers verslavend, afkicken is moeilijk. Het was een vreemd gezicht Geen goddelijk voetbal, zwevend van wolkje naar wolkje, niks lekker droog on der een dichtgeschoven dak. Maar vech tend, in de stromende regen, doorweekt, tot de enkels in de modder, kapot, ge kreukt, geschopt en geschaafd. Voor het eerst hadden de kampioenen begrepen waar het allemaal om gaat - als het niet meer vanzelf gaat - in het gewone leven: om óverieven. Trots, zei Van Gaal later, was hij geweest op de bezieling die zijn spelers uitstraal den. Dat had de trainer veel belangrijker gevonden dan de geluksgoals, of zyn won derlijk sterke wissels. Achterstand Ajax leek na drie minuten al weer versla gen. Wéér een achterstand, nu uit een vrije trap van Curovie. De kampioen scoort al moeilijk en de waslijst met blessures hing al weer buiten: Overmars, Bogarde, Ba bangida, Hoekstra, Blind, Juan, Litmanen natuurlijk. Frank de Boer (lies) wilde zijn ploeg niet in de steek laten, maar moest er in de rust toch af. En Patrick Kluivert zou niet meer dan zestig minuten spelen. Bij na een volledig elftal In zulke gevallen vragen spelers en trainers zich dan altijd af 'wie de kar moet trekken'. Ronald de Boer trok weer als eerste aan het touw. De Boer, scheldend, wijzend en glijdend, stond aan de basis van twee goals. En de Ajacieden hadden het, zoals dat in het jar gon heet, 'goed opgepakt'. Ook Nordin Wooter, die alleen maar ballen en duels verloor. Hij scoorde zelfs, het derde doel punt. Ook daar zat een gelukje by. Een scrimma ge, een handsbal van Ronald de Boer, een mislukte trap van Santos die zo maar bij Wooter kwam. Alleen de vierde was een 'echte'. Een prachtige pass van Santos en een schot van Van den Bergh, Dat was voor beiden een passende beloning. De Brazili aan was zelfs de beste in de as van Ajax. Door Mark Caldenhoven Eindhoven Hij heet de laatste maanden de stabiele factor in Eindhoven. Nooit een schamel zesje, altijd een dikke zeven. Zelfs in de donkere dagen bij PSV onts teeg Wim Jonk de malaise. Hij is fris in het hoofd, zegt hij van zich zelf, Dat kan kennelijk tot fraaie uitvoeringen leiden. Als dirigent van het swingende PSV zwaaide Jonk zaterdag tegen Roda JC met het stokje als nim mer tevoren. Tegen één geniale en tien voortreffelijke PSVers kregen de tamme Limburgers in Eindhoven alle hoeken van het veld te zien. Dat de score 'slechts' op 8-0 bleef steken, was een won der. Wim Jonk stak met kop en schou ders boven de andere 21 uit. Hij heeft de gave voetbal simpel te la ten lijken. Aan elke balbehande ling gaat inzicht, techniek en in tuïtie vooraf. Door maar weinigen te volgen, maar o zomooi. Jonk in de2e vorm lijkt almaar beter te worden. „Ik ben sterker dan in mijnAjax-tijd." Superlatieven schoten te kort. over het optreden van Jonk. Zelfs Dick Advocaat, doorgaans alles behalve scheutig met compli mentjes, had zyn ogen uitgeke ken. „Is er een overtreffende trap van fenomenaal?" vroeg de Hage naar zich hardop af. „Als ik een tien mag geven, doe ik dat nu." Phillip Cocu, Jonks trouwe vazal: „Wim was fantastisch. Geef je hem de ruimte, dan is het dode lijk." Jonk was ondanks de loftuitingen weer eens niet van zijn stuk te brengen. De nuchtere Volendam- mer acteerde op ongekend hoog niveau tegen Roda JC, maar - zo luidt Jonks credo - zijn eigen op treden staat altijd in de schaduw van het team. „Zes dagpn geleden werd cr nog gezegd dat PSV m een dip zat. nu is het weer fantas tisch. Soms is PSV in balans, soms niet. Ik vind het veel belangrijker dat we constanter worden, dan dat ik goed speel of niet." Roda JC liet zich zaterdagavond als elf makke lammeren naar de slachtbank leiden. Nog niet zo lang geleden legden de Limbur gers als enigen in Nederland Ajax het vuur na aan de schenen. Maai met het plotse vertrek van Huub Stevens naar Schalke'04 lijken ook de magie, de inzet en vooral de goodwill als sneeuw voor de zon verdwenen. Onder de tot hoofdcoach gepromoveerde Eddy Achterberg is Roda JC verworden tot een karikatuur van zichzelf: slap. ongeïnspireerd en zonder agressie. „Ik weet eigenlijk met wat ik moet zeggen," stamelde Achter berg na de afstraffing. Hij kookte van woede. Zijn spelers hadden hem keihard laten vallen, al vond Achterberg zelfvan niet. „We win nen en verliezen met z'n allen." Doelman Ruud Hesp, door de Limburgse spelersgroep als spreekbuis naar voren geschoven: „We hebben de trainer in de steek gelaten." PSV had.de teugels tegen Roda JC ai na 28 minuten kunnen laten vieren. Met de voorsprong van 2-Ö na treffers van Arthur Numan en Boudewijn Zenden zaten de drie punten reeds vroegtijdig in de knip. Met het oog op de Europa Cup-return tegen Brann Bergen van donderdag en het drukke pro gramma van de afgelopen weken hadden de Eindhovenaren zich er met een Jantje van Leiden kun nen afmaken. Dat gebeurde niet. De scoringsdrift na de 7-2 tegen Feyenoord lijkt niet te stuiten. Lusteloos Met Wim Jonk als animator wals te PSV over het lusteloze Roda JC heen. De international werd geen strobreed in de weg gelegd door Marco van Hoogdalem, De mid denvelder, die vlak voor tijd door Advocaat een publiekswissel werd gegund, liet zich de vrijheid goed smaken. De ene treffer - met bijna altijd Jonk aan de basis - was van nog grotere schoonheid dan de ander. Nummer 3, van Vampeta, mocht worden ingelijst Na langdurig Emdhovens balbe zit vond Jonk de opening, Vampe ta het gaatje naast Hesp. Het was dc genadeklap voor de Limbur gers. die Richard Roelofsen had den teruggestuurd naar het front ten faveure van Gerald Sibon. De lange, behendige aanvaller, in wie PSV geïnteresseerd zou zijn. zat zich te verbijten op de bank. Na de rust denderde de PSV-trein voort. Vink, Nilis - na twee fluwe len passjes van Jonk - Zenden en de invallers Marcelo en Petrovic voerden de productie op tot acht. De moeilijke periode lijkt defini tief afgesloten. In eigen huis ken de PSV al nauwelijks problemen, maai' het vertrouwen na vijftien doelpunten in twee thuisontmoc- tingen is weer helemaal terug. FC Twcntc-Sparta 0*2 (0-2). 38 Van der Laan 0*1 (ass. Knjgsman), 40. Dennis de Nooijer 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 6500. Gele kaart' Oude Kamphuis, Bosman (FC Twente), Smith (Sparta). FC Twente: Boschker, Oude Kamphuis. Hoogma. Ten Hag (46. Ajoepov), Ter Avest: Bosvelt, Van Halst,Ten Caat; Bruggink,Bosman,Petrov(67. Vennegoorof Hessehnk) Sparta: Metgod; Smith, Marilia, Gérard de Nooijer, Van der Hoeven; Noorlander, Van der Laan, Groenendijk (8. Krygsman); Renfurm, Dennis de Nooijer, Fortes. Feycnoord-PC Utrecht 2-1 (0-0). 76. Vos 1*0 (ass. Larsson), 77. Van Nieuwkerk (ass De Jong) 1-190. Koeman 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 26.112 Gele kaart: De Jong (FC Utrecht). Feyenoord: De Goey; Boateng, Schuiteman, Claeys, Graff; Van Wonderen, Koe* man. Van Bronckhorst;Taurr.ent, Larsson, Vos. FC Utrecht: Ponk; Nascimento (70. Polfliet). Van Bunk, Van der Net, Asmus, Robbemond, De Jong, Witschge, Visser (59. Hernandez); Van Loen (56. Van Nieuwkerk), Mols. Vitesse-Ajax 1*4 (1-0). 3. Curovie (ass. Van den Brom) 1-0.49. Kluivert (ass. Ro nald de Boer) 1-1.62. Witschge 1-2.77. Wooter (ass. Santos) 1-3,90. Van den Bergh (ass. Ronald de Boer) 1-4. Scheidsrechter. Reygwart. Toeschouwers: 10.349. Gele kaart: Van Wanrooy (Vitesse). Vitesse: Westerveld; Sturing (89. Sjoekov), Bos, Van de Looi, Van Wanrooy; Mise (67. Bloeming), Atteveld, Van den Brom. Laros; Makaay, Curovie. Ajax: Van der Sar; Veldman, Santos, Frank de Boer (46. Melchiot); Scholten, Wit schge, Reuser, Ronald de Boer; Wooter, Kluivert (68. Musampa), Turpijn (46. Van den Bergh). Dc Graafschap-Fortuna Sittard 2-0 (0-0). 82. Taiwo (ass. Schultz) 1-0,88. Viscaai (ass. Ibrahim) 2*0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 8600. De Graafschap: Olyslager; Victoria, Hendriks, Wilnis, Lmdenbergb; Lukassen (76. Taiwo), Fuchs, Godee; Breetveld (64. Ibrahim), Viscaai, Schultz. Fortuna S: Van Zwam; Lee, Van Opnuizen, Roest, Loontjens; Paauwe, Ricksen. Burke (60. Pfennings), Kooi; Van der Weert, Simons (46. Hamming), PSV-Roda JC 8*0 (3-0). 6. Numan 1-0,27. Zenden 2-0,40. Vampeta (ass. Jonk) 3-0, 49. Vink (ass. Jonk) 4-0,52. Nihs (ass Jonk) 5-0,73. Zenden 6-fl. 81. MarceL (ass. Vink) 7*0,84. Petrovic (ass. Marcelo) 8*0. Scheidsrechter: Wègereef. Toeschou wers: 28.100. Gele kaart: Valckx (PSV), Ooyer, Luypers, Martens (Roda). PSV: Waterreus; Vampeta, Valckx (52. Van der Weerden), Stam, Numan; Vink, Degryse{46 Marcelo), Jonk(79. Petrovic), Cocu; Zenden, Nilis. Roda JC: Kesp: Senden, Vrede. Ooyer, Luypers (16. Trost); Van derLuer(62. Van Houdt), Doomemik, Van Hoogdalem, Martens; Roelofsen, Vurens (57. Sibon). AZ-NEC 2-2 (2-0). 18. Bociek 1-0,41. Mutsaers (ass. Latuheru)2-0,51. Sumiala (ass. Van Eykeren)2-l, 55. Van Eijkeren (ass. Janssen) 2-2. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 7012. Gele kaart: Lok, Cruden (beiden NEC). AZ: Moens; Doesburg, Hesp, Wijker, Heus (46. Fortes Rodriguez); Snijders, Dove, Opdam (73. Inia); Latuheru, Mutsaers (73. Goudmijn), Bociek. NEC: Roorda; Verhoeven, Lok, Maes, Sobiech; Pothuizen (90. Kemble), Crüden. Janssen; Sumiala, Langerak, Van Eijkeren. Willem II-NAC 2-0 (0-0). 65. Kolkka 1-0 (ass. Van der Vegt),86. Kolkka (ass. Loef- fen) 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 8760. Gele kaart: Van der Vegt (Willem II), Brusselers, Brood. Jahnk (NAC). Willem II: Van Fessem; Konterman, Hyypia, Feskens, Schenning; Galasek (83. Prommayonj, Van der Vegt, Van Hintum. Heering{85. Loeffen), De Gier, Kolkka. NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood (80. Oostrom), McDonald, Vidmar, Jaiink, Gor ter (80. Mukanya), Brusselers; Stewart, Arnold, Van Galen. FC Volendam-FC Groningen 2-2 (1-1), 6. Tumani (ass. Plugbocr) 1 -C, 12. Huizingh (ass. Sion) 1-1,48. Govedarica (ass. Molenaar) 2-1,62. Gall 2-2. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 4382. Gele kaart: Valk (Volendam), Esajas (Groningen). FC Volendam: Zoetebier; Persijn, Binken, Molenaar, Plugboer; Aandewiel, Govedarica, Valk, Steur; Tumani (80. De Bruyn), Samardzic. FC Groningen: Lodewljks, Beerens, Veenhof, Van Wattum, Esajas (68, Eischot), Gall <86. Koeman); Gorré. Huizingh; Magno (81. De Kruyff), Bombarda, Sion. RKC-Heerenveen 0-3 (0-2). 18. Straal (ass. Memseth) 0-1,41. Nygaard (ass. SierJO- 2,74 Tomasson 0-3. Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Van der Leegte (RKC). RKC: Van Dijk;Ka!ezic (75. Van der Pennen), Hill, Rogers, Van Diemen (63. Ver voort); Sehreuder, Brands, Van Aerde, Van der Leegte, Schreuder, Dos Santos (33.Strcppd). Heerenveen: Vonk; Straal, Tobiasen, Hansma, Sier, Pastoor, Tomasson, Roelof sen. Meinseth, Nygaard (71. Echteld), Karkov (71, Houttuin). Stand .13 9 3 1 13 9 2 2 .12 7 3 2 13 6 5 2 12 6 3 3 13 a 4 4 13 4 13 5 13 -1 PSV Feyenoord Do Graafschap Ajax FC Twente Vilesse h'eerenveen Sparta RodaJC Volendam NAC NEC Willem II Fortuna S FC Utrecht AZ FC Groningen.... RKC 13 ...13 ...13 2 7 ...13 3 4 .13 3 4 „.13 1 8 ..13 3 2 .13 2 5 .13 2 3 42-10 25-17 24-13 17- 9 15-11 18-15 22-15 14-13 12-20 15-19 13-20 15-20 15-21 9-19 17-20 12-16 14-25 11-25 Topscorers 1. Nilis (PSV) 10; 2. Wouden (Heerenveen), Mols (FC Utrecht), Gorré (Groningen) 6; 5. Van Arum (RKC), Van Loen (FC Utrecht), Larsson (Feye noord), Brug gink {FC Twen te), Marcelo, Co cu (beiden PSV), Tomasson (Heerenveen) 5. Programma Vrijdag 1 nov: Fortuna-Vitesse; zaterdag 2 nov: AZ-Heerenveen, NEC-Sparta, Roda JC-De Graafschap; zondag 3 nov: FC Utrecht-NAC, Willem II-Ajax, FC Twente-PSV, FC Groningen-Feyenoord, FC Volendam-RKC, Eerste divisie Excelsior-Veendam 0-3 (0-2). 11. Dantuma 0-1,45. Zuurman 0-2,56. Prinsen 0-3. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 1100. Gele kaart; Rijaard (Excelsior), Stok- kingreef(Veendam). Dordrecht'90-Carabuur2-3 (1-1). 15. Van der Veen 1-0,21. Smak 1-1,48. Jöms 1-2, 67. Berghuis 1-3,68. De Romijn 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 3100. Emmen-Haarlem4-1 (2-0). 21. Alberda 1-0,39. Van Oostrum 2-0,54. Van Oostrum 3*0,90. Hasselbaink 3-1,90. Stroeve 4-1, Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 5573. Gele kaart: Arts (Emmen), Donieben, Gijzen en Sinou (Haarlem). Go Ahead Eagles-M W 2-2 (2-1). 17. Obiekulu 1-0,28. Buikema 1-129. Sikora 2-1, 74. Joordens 2-2 Scheidsrechter: Helmstrijd, Toeschouwers: 4700. Rode kaart: 42. Klestsjenko (Go Ahead, twee keer geel). Gele kaart: Michels (Go Ahead), Jans sen, Gentile (MW). Bijzonderheid: 72. Joordens (MW) mist strafschop. VW-Eindhoven 2-1 (2-1). 7. Van Appelen 1-0,12. Hofman 2-0,41. Thysbaert 2-1. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 3129. Gele kaart: Rayer (VW), Deckers, Thysbaert 'Emrihown) Telstar-ADO Den Haag 0*0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2056. Gele kaart: Kruijer, Panhuis, Van Roon, Kor des, Funakoshi (Telstar), Langeveld en Van der Padt (ADO) RBC-TOP Oss 1-3 (0-1). 22. Taihuttu 0-1.52. De Graef 0-2,53. Van der Linden 1-2, 61. De Wijs 1-3. Scheidsrechter. Van der Pas. Toeschouwers: 2000. Stand Emmen MW ADO Den Haag... RBC Telstar. Tweede periode 11 7 2 2 23 25-13 TOP 3-9 (8- 3) 11 7 2 2 23 19-10 ADODHaag,, 3-7 {3- 1) 11 6 3 2 21 14- 4 VW 3-7 (3-1) 11 6 3 2 21 20-13 Dordr.'SC-.. 3-6 (8-5) u G 3 2 21 16-10 Den Bosch 3-6 (7-6) 11 5 4 2 19 20-13 Te', star 3-5 (G- 4) 11 5 4 2 19 12- 8 GA Eagles 3-5 (5-4) 11 5 2 4 17 19-14 MW 34 (6- 4: 11 5 2 4 17 16-15 Emmen 34 (5-3) u 4 4 3 16 14-11 Vecndani 34 (4-2) 11 4 4 3 16 13-10 CambuurL 34 (4- 6) 11 3 4 4 13 15-15 FC Zwolle ....3-3 (7-4) 11 3 3 5 12 15-16 Heracles 3-3 (5-6) 11 4 0 7 12 13-20 RBC 3-3 (7-9) 11 3 2 6 11 16-25 Eindhoven 3-1 (8-10) 11 1 2 8 5 5-18 11 1 2 8 5 8-28 Haarlem 3-1 (3-9) 11 0 2 9 2 6-23 Helm Sport 3-1 (2-9) Haarlem.,.. Emmen periodekampioen Topscorers 1. Van Oostrum (Emmen) 13; 2. Tammer (Go Ahead Eagles), Bruin (Zwolle). Taihuttu (TOP Oss) 7; 5. Van Roon (Telstar). Van der Veen (FC Dordrecht'9ö), Joordens (MW) 6; 8. Van der Laan (Cambuur). Platvoet (MW). Van der Linden (RBC) 5 Programma Zaterdag 2 nov: Cambuur-GA Eagles, MW-Emmen. Haarlem-FC Den Bosch, Helmond Sport-RBC. TOP-Telstar, ADO Den Haag-VW, Eindhoven-Excelsior, Veendam-Dordrecht'90. Sportprijsvragën Nederlandse lotto: 15-18-37-38-4044. Reservegetal 34 Cyferspel: 057347. Toto 43: winnend: 1-1-2-1-1-3-2-3-2-1-3-2 Belgische lotto: 6-12-24-28-3640. Reservegetal' 15 Jokernummer: 8226554 Duitse lotto: 3-20-21-24-3542. Reservegetal: ld. Supergetal: 9 Spel 77:8 8 0 010 6. Super 6:774891.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7