15, Veerdienst waarschijnlijk fors duurder legenda Hoeks Welzijn wil wat rust in de tent Maassluis-Rozenburg komt jaarlijks 2 miljoen te kort Kraker van tuinhuisjes krijgt training om rechte pad te volgen Milieu centraal in praktisch lespakket Vijftien jaar Green Forest Selection Popprijs Schiedam in café Podium Voorstelling tijdens Dag van de Kunstuitleen Bronsttijd op Kinderboerderij Snoepje van maand in De Schilpen Politiebureau korter open Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 oktober 1996 Het gemengd koor The Green Forest Selection uit Schiedam bestaat vijftien jaar. Ter gelegenheid van dit derde lustrum geeft het koor op 1 november een concert m De Ark op het Hargplein. Onder leiding van dirigent Paul Jonkers brengen de koorleden, jong en oud, een gevarieerd programma. Ook zijn er twee solisten die samen met The Green Forest Selection een stuk uit de operette 'Maske in Blau' en een selectie uit musicals ten gehore bren gen. Bezoekers kunnen op 1 november optredens verwachten van kinderkoor Kakelbont, Het Vlaar- dings Dubbelmannenkwartet. Meidengroep Masc en The Green Forest Selection. Het lustrumconcert be gint om 20.00 uur. In café Podium zijn vrijdag 18 oktober de voorronden van de Schiedamse Popprijs van start gegaan. Voor dit initiatief van Dick Makelaar en Auke Pol hebben i zich 19 bands aangemeld. In vijf voorronden, twee halve finales en een finale strijden de bands, die naar muziekstijlen zijn ingedeeld, om de eerste prijs: vol gend jaar een optreden op hel Plantage Festival en 750 gulden. Punk- en grungebands hebben op 18 oktober hel spits afgebeten. Op l november is het de beurt aan de rock- en bluesbands. Twee weken later, op 15 novem ber staan punk en grunge weer op het programma. Op 29 november en 6 december is er in het café aan de Lange Haven 28 achtereenvolgens funk, rock/pop, covers en akoestiseh-symfonisehe rock te beluiste ren. De voorronden beginnen steeds om 21.00 uur. De toegang is gratis. De kunstenaar Frans Huisman zal tijdens de Dag van de Kunstuitleen op zaterdag 2 november een mi ni-theatervoorstelling brengen. De voorstelling loopt de hele dag door en gaat over de verborgen geschie denissen van de kunstwerken in de Artoteck. De artotheekbezoeker is een avonturier. Dit geldt ze ker voor de Schiedammers. Ze moeten zich bijna een weg door de jungle van Schiedam banen om het ge bouw te vinden. Voor wie het kan vinden: De arto theek Schiedam staat aan het Bachplein 581. Tijdens de Dag van de Kunstuitleen is de artotheek van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Kinderboerderij 't Hoefblad in Schiedam houdt zon dag 3 november een rondleiding met als thema de bronsttijd bij dieren. Tijdens deze middag gaat gids Hans Buisman in op wat deze bronsttijd bij dieren precies inhoudt Bovendien Iaat hij zien hoe de dieren van het manne lijk en vrouwelijk geslacht op elkaar reageren. Hij doet dat aan de hand van een video, Na de video wordt een bezoek gebracht aan de geiten en schapen van de kinderboerderij. Deze dieren zijn nu in de paartijd, zodat ze in het voorjaar hun jongen ter wereld brengen. De rondlei ding begint om 14.00 uur in de tentoonstellingsruim te en duurt tot ongeveer 15,30 uur. Deelname is gra tis. Oude tijden herleven in museum De Schilpen in Maasland. Is het museum in hel aloude grachten pand van de vroegere grutterswinke) van Johan van den Berg aan de 's-Herenstraat op zich al een bezoek je waard, ook in de nog in oorspronkelijke staat ver kerende winkel is er steeds iets nieuw te beleven. Wie op een zaterdag de moeite neemt om naar De Schilpen te gaan, komt, zodra men de volledig uitge sleten drempel passeert, in een andere wereld te recht. Niet alleen de inrichting ademt een sfeer uit vervlogen tijden k het aanbod van snoepgoed voert de menr naar hun jeugd. Reeds in vroeg wjaen waren de winkeliers behoor lijk inventief in het bedenken van manieren om hun klanten aan zich te binden. Een voorbeeld daarvan gaat nog niet eens zo ver te rug in de tijd. Het betreft het 'Snoepje van de week', dat net na de oorlog door toenmalig grootgrutter De Gruyter werd bedacht ais opvolger van het spaarsys teem van de oranje kassabonnetjes. Bij inlevering van een bepaald aantal werd een korting van 10 pro cent contant uitbetaald. In navolging van de gedachte van het 'Snoepje van de week", heeft museum De Schilpen iets soortge lijks ingevoerd: het 'Snoepje van de maand'. Geko zen is voor een periode van een maand, omdat het rhuseum en dus ook het winkeltje alleen op zaterdag is geopend, van 10.00 tot 17,00 uur. Elke maand wordt een snoepje tegen een speciale prijs verkocht, te be ginnen met geveltjesdrop als snoepje van oktober. Hoek van Holland De openingstijden van het politiebureau in Hoek van Holland zijn sinds deze week veranderd. Het bureau is nu geopend van aeht uur 's ochtends tot vier uur 's middags. De politiepost wordt buiten deze tijden maar weinig bezocht. Daarom hebben de politiechefs besloten het bureau eerder te sluiten. De maatregelen maken deel uit van de totale reorga nisatie van het politiekorps. Zo wordt een gedeelte van het Hoekse korps ondergebracht in Maassluis. De agenten zijn daar meer van dienst dan in Hoek van Holland, waar het buiten het zomerseizoen zeer rustig is. In de zomermaanden krijgt het korps extra personeel uit Maassluis. Uiteraard blijft de politie 24 uur per dag surveilleren in Hoek van Holland. Ook blijft voor spoedgevallen het alarmnummer 06-11 be staan. Voor minder spoedeisende zaken kan tijdens de openingstijden van het bureau worden gebeld met de agenten in de Hoek. Na vier uur 's middags worden bellers direct doorverbonden met het bureau van Maassluis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, 8en van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Hoek van Holland Een biertje drinken na afloop van de verga dering en een normaal gesprek voeren. Het is een ritueel dat de nieuwe fractievoorzitter Alfred van Os van Hoeks Welzijn graag ziet terugkomen in de politiek van Hoek van Holland. „We moe ten elkaar wel als mensen blijven benaderen. Ik ben helemaal niet tegen harde discussies, maar het moet wel gebeuren met respect voor eikaars standpunt en vooral niet respect voor eikaars persoon lijkheid." Aan respect ontbreekt het vol gens Van Os de laatste tijd in Hoek van Holland. Volgens hem komt dat omdat emoties een te grote rol spelen in de deelraad. Onderzijn leiding moet het debat zakelijker worden. „De discussies worden de laatste tijd steeds meer door emoties be heerst. Daardoor dreigen juist be langrijke zaken op de achter grond te geraken. Bovendien leidt de deeïgemeenteraad daar door steeds meer gezichtsverlies. We dreigen niet meer serieus ge nomen te worden bij de bevol king en bij de hogere overheden en dat is een kwalijke zaak." Van Os heeft sinds een maand het leiderschap van de fractie overgenomen van Dick van Wijn gaarden, ook zo'n emotioneel ty pe. De wisseling van de wacht is volgens hem niet de uitkomst van een interne strijd. Van Wijn gaarden dreigde zich simpelweg te vertillen aan zijn lokale politie ke ambities. Van Os deelt het lei derschap met Bob van Aalst. jDick is enorm betrokken bij al les wat hij doet. Noem het maar gewoon fanatiek. Hij besteedde zoveel tijd en energie aan het deelraadswerk, dat andere per soonlijke dingen er door in het gedrang dreigden te komen. Van daar dat hij wat afstand heeft ge nomen. Hij blijft wel lid van de deeïgemeenteraad, maar hij be perkt zich nu tot een aantal speci fieke zaken." De actieve rol van Van Wijngaar den is tijdelijk geheel uitge speeld nu hij met een gecompli ceerde beenbreuk in het zieken huis verblijft. Afstand Toch geeft Van Os toe dat er strubbelingen waren. „Van Wijn gaarden was toch vaak wel solis tisch bezig. Er gingen brieven uit met persoonlijke meningen die wij niet vooraf kenden en waar we het ook lang niet altijd mee eens waren. Maar naar buiten toe wekte het de indruk dat hij de vi sie van Hoeks Welzijn vertolkte. Hoek van Holland is met de ont wikkeling van het Waterwegcen trum in een belangrijke fase be land. „Als we niet snel beslissin gen nemen, dan lopen we de kans dat die ons worden opgelegd. Aan de andere kant is het een zo be langrijke zaak dat de dingen die we gaan doen wel heel doordacht moeten zijn." Het Waterwegeentrum is het be langrijkste groeigebied, maar het mag volgens Van Os niet een op zichzelf staande wijk worden, „We willen één Hoek van Holland houden met een goede infra structuur en een logische samen hang. Natuur en architectuur moeten elkaar verstevigen en elkaar niet in de weg lopen." Voor Hoeks Welzijn is het belang rijk dat Hoek van Holland in hoofdzaak een groene gemeente blijft. Maar dat wil volgens Van Os niet zeggen dat elke vorm van groei daarmee moet worden te gen gehouden, „We hebben afge sproken dat we in de komende tien jaar gaan uitgroeien naar een gemeente van 12.000 inwo ners. Hoeks Welzijn zal zich aan die afspraak houden, maar we hebben wel een eigen mening over de manier waarop dat moet gebeuren." Van Os vindt het jammer dat het CDA uit de coalitieis gestapt. De ze partij kon zich niet verenigen met de eis van Hoeks Welzijn dat het als grootste partij de deel raadsvoorzitter wilde leveren. Het gebeurde toch. Leen Vreugd- enhil vervult de taak. „Ik vind de kritiek van het CDA dat hjj geen voorzitter van de hele raad zou zijn, volkomen onterecht. Vreug- denhil is in mijn ogen in een half jaar gegroeid als voorzitter en hij heeft een heel objectieve benade ring." ■iter' Pontje varen wordtinde toekomst waarschijnlijk fors duurder. De provincie Zuid-Hofland moet teveel toeleggen op de verbinding tussen Maassluis en Rozenburg. Fotc Door Pieter Vermaas Maassluis Voor een oversteek per veerboot van Maassluis naar Rozenburg gaat de reiziger in de toekomst waarschijnlijk aanmerkelijk meer betaien. Voor 1997 houden beide gemeen ten en de provincie Zuid-Holland nog vast aan de huidige ta rieven, maar vanaf 1998 kan daar wel eens drastisch verande ring in komen. Voor een enkele reis betaalt de fietser in 1997 net als nu 95 cent; tien oversteken kosten hem 6.75 gulden. De automobilist tast die per in de buidel. De bestuurder legt 6,30 gulden neer voor een en kele reis. Voor elke extra persoon in de auto komen er nog zeven dubbeltjes by. De zo verkregen inkomsten zijn echter bij lange na niet voldoende om de exploitatielasten te dek ken. Voor de verliezen draait de provincie Zuid-Holland op, Jaar lijks is er een tekort van twee mil joen gulden. Met name de perso neelslasten. die door cao-afspra ken jaarlijks met drie tot vijf pro- Door Menno Haddeman Rotterdam/Schiedam Met een waslijst aan inbraken op zijn kerf stok verscheen de 25-jarige Schiedammer J. M. gisteren op de Rotterdamse rechtbank. De man brak in de maanden januari tot en met juli dit jaar tientallen volks tuinhuisjes op het complex Vijf sluizen in Schiedam open. Giste ren bleek dat de man zijn daden pleegde omdat hij ruzie had met zijn vader. De Schiedammer kwam op zijn tiende jaar naar Nederland. Omdat hy de Nederlandse taal nog niet machtig was, werd hy in de eerste klas van de lagere school geplaatst. Erg lang hield hij dat niet vol en na een paar jaar stopte hy met school. Thuis werd de situatie steeds on prettiger. Zijn vader was een streng islamitische man en voed de zijn zoon ook op die manier op. De verdachte, die inmiddels werk had gevonden, moest een groot gedeelte van zijn verdiende geld aan zijn vader afstaan. De sfeer m het ouderlijk huis werd steeds grimmiger. Toen de verdachte zijn baan verloor en ook een groot gedeelte van zijn uitkering aan zijn vader af moest staan, vluchtte hij het huis uit. Tijdelijk onderdak Bij zijn oudere broer vond hij tij delijk onderdak. Toch kon dat niet eeuwig duren. De verdachte nam nauwelijks initiatieven een huis voor zichzelf te vinden, Hij had er geen tijd voor, zei hij giste ren tijdens de rechtszitting. Na een paar maanden werd hij door zijn broer het huis uitgezet. De verdachte vatte toen het plan op in te breken in volkstuinhuis jes. Niet alleen vond hij daar be schutting. ook aan de in de huis jes opgeslagen etenswaren deed hij zich tegoed. Bovendien ging hij er soms met gereedschap en kleding vandoor. Meestal forceerde de Schiedam mer het slot of gooide een steen door de ruit. Eenmaal haalde de verdachte een hele deur uit de sponning. In juli van dit jaar pleegde hij zijn laatste kraak. Sla pend werd hij door Schiedamse agenten in één van de huisjes op het complex Vijfsluizen aange troffen. Met zijn aanhouding loste de politie in één klap bijna dertig inbraken op. De verdachte zei tijdens de zitting zich te schamen voor zyn daden. Hij zei geen andere uitweg te we ten. Volgens het rapport van een redasseringsambtenaar is de man ook zeer kinderlijk en veel te afhankelijk voor zijn leeftijd. Als straf adviseerde de ambtenaar een behandeling in een zoge noemd dagtrainingscentrum. Daar krijgt de verdachte geleerd hoe hij zijn dag moet invullen, krijgt hij scholingen loopt hij sta ge om werkervaring op te doen. De hoeft dan niet meer de gevan genis in maar moet wel iedere dag meedoen aan het programma. Ook moet er voor de Schiedam mer 20 snel mogelijk zelfstandige woonruimte worden gezocht zo dat hij niet meer bij zijn ouders hoeft te wonen. Volgens de ambte naar maakt de Schiedammer op deze manier een goede kans op het rechte pad te blijven. Zijn advocaat mr. M. Grimm was het met de redasseringsambte naar eens. Zij zou haar cliënt het •liefst direct naar een trainings centrum sturen. Volgens de amb tenaar is dat mogelijk mits de ver dachte een uitkering heeft. Aan gezien de man vast zit is zijn uit kering stopgezet en moet dat dus eerst in orde worden gemaakt. Officier van justitie mr. C. A. Van Breuningen voelde ook veel voor de adviezen van de redasserings ambtenaar. Zij voorzag alleen wat problemen met het aanvragen van de uitkering. De verdachte moet dat zelf doen en dat kan na tuurlijk niet als hij gevangen zit. Rechtbank-president mr. van Dooren had daar een oplossing voor. De verdachte krijgt vrijdag een middag verlof om zichzelf, sa men met de redasseringsambte naar in te schrijven bij de sociale dienst. Vervolgens kan hij dan een week later aan de dagtraining beginnen. Na een half jaar moet de verdachte wee voor de recht bank verschijnen. Blijkt dan dat alles goed is gegaan, wordt zijn straf hem kwijtgescholden. Als hij opnieuw in de fout gaat hangt er een gevangenisstraf van tien maanden boven zijn hoofd. cent stijgen, drukken steeds zwaarder op de begroting. De in komsten stygen niet navenant. Ze zijn al jaren constant. Gezinnen Het Maassluise raadslid H. G. van. Hoeven (RPF/SGP/GPV) vreest dat maatregelen niet zullen uit blijven. „Een groot aantal mensen maakt gebruik van het veer. Met name 's zomers genieten comple te gezinnen van de oversteek. Voor 1997 blijven de tarieven ge lijk, maar ik ben bang dat die in 1998 sterk verhoogd zullen wor den." De boten varen nu om de twintig minuten af. Van Hoeven vreest dat de provincie Zuid-Holland wel eens zou kunnen besluiten de fre quentie te verminderen. Door minder te varen kunnen de kos ten worden beperkt. „Dat zou jammer zijn, omdat fietsers en voetgangers eigenlijk geen alter natief hebben." Bij de provinciale Dienst Verkeer en Vervoer wordt echter ontkend dat het aantal afvaarten in de toe komst gaat dalen. Beleidsmede werker financiën J. E. van Staal duinen van Zuid-Holland:Afge sproken is, dat er op de dienstver lening niet wordt bezuinigd. Het aantal afvaarten zal daarom niet dalen. Maar er bestaat wel de nei ging de oplopende loonkosten el ders te compenseren. Alternatief Per jaar vervoert het veer een half miljoen personenauto's, twaalfduizend vrachtauto's en 1,4 miljoen voetgangers en (brom) fietsers. Van Staalduinen ver wacht niet dat toekomstige ta riefsverhogingen zullen leiden tot een forse afname van het gebruik van het veer. „Onderzoek heeft uitgewezen dat de prijselasticiteit zeer laag is: wat je ook met de prij zen doet, de mensen blijven toch gebruik maken van het veer." Andere routes, bijvoorbeeld via bruggen en beneis in en rond Rotterdam, bieden tot dusver nauwelijks een aantrekkelijke vervanging. Automobilisten zijn veel tijd en benzine kwijt ais 2ij het alternatief over de weg kie zen. Vanaf Maassluis is het over de weg zo'n 25 kilometer rijden naar Rozenburg. De kans op op stoppingen bij de Beneluxtunneï is bovendien groot. Dinsdag 29 oktober SCHIEDAM Nederlandse Protestanten Bond. Ledenvergadering Gemeentebelan gen, 20.00u. Wijkcentrum Nieuw- Jand. Healing, 20.00u. Podium. Jamsessie, 21.30u. vlaardingen Dienstencentrum Soenda. De monstratie rolstoeldansen, 14.0Qu. MAASSLUIS De Vloot. Biljartwedstrijd, 14.00u. ROTTERDAM Rotown. KleumjkTalent, voorronde, n.n.b. Dizzy. ArmandoCairoQuartet, 22u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z.Cono!anus,20.15u.Kl.z.Malte, 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. In- esContreras, 20.15uZaai De Unie. Off Screen, 2Ö.30U. SKVR Foto en Videoschool. Joke Mulder: Kijken naar foto's, lezing, lOu. Woensdag 30 oktober SCHIEDAM Woon zorgcentrum Thurlede. Bloemschikken, 14.00u. VLAARDINGEN Jc VAJO. Halloween Party, 19.30u. Openbare basisschool De Maat jes. Peuterdag, 9.00-ll.Oöu en 13.3O-15.30u. MAASSLUIS De Vloot. Info-ochtend medicijnge bruik en ouder worden, lO.OOu. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. Jan Akker man, 20.15u, The Act. Jamsessie, 21u. Rotterdamse Schouwburg KI.Z. Malte, 20,30u. Amphitheater Plaswijckpark Jan Klaassen Op Va- cantie, 15u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Uve, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 2: 'Langlevede koningin' (ai) dag. 1.15-4-6.45. 'De zeemeerman' (al) dag.9.30. Calyp so 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30. Ci nerama 1: Independence Day' (12) dag, 12.15-3.15-6.15-9.15. Cine rama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Phenomenon' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: The Rock' (al) dag. 6.15- 9.15. Corso: 'Independence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Island' (al) dag. 3, '2-in-l show' (a!) di.wo. 12, 'Independence Day' (12) dag. 5.15- 9.15 Venster 1: 'Chacun cherche son chat' (16) dag. 8-10. Venster 2: 'Kwaïdan' (16) ma.di.wo.7.30, 'Black Rain' do.vr. 7.30. 'RismgSun' do. 10. The ceremony'vr. 10. 'House without a dining table' za.7.30. V'Empiredelapassion'za.lO. 'Hara kiri' zo. 7.30. 'Samurai Rebellion' zo. 10, 'Dodes'kaden' ma.10. 'Hi- matsuri' di.10, 'Vrouw in het zand' wo.10, Venster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30. Trainspot ting' (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in NewYork' (al) dag, 8-10.15. Lumière 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Mission: Impossible' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30, Lumière 3: The Quest' (IB) dag. 6.45-9.30. Lumiè re 4: 'Striptease' (12) dag. 6.45- 9.30, Pathé 1: 'Independence Dayr (12) dag. 11.50-2,50-6-9.10. Pa thé 2: 'Last standing man' (16) dag.11.20-2-4.30-6.45-9.20. Pa thé 3: 'Fargo' (16) dag.5.05-7,25- 9.45,ma.di,ookll.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11,10-1.45- 4.20-6.55-9.30, Pathé 5: The nut ty professor' (al) dag 11.40-2.35- 4.55-7,15-9.50.Pathé6: 'Atimeto kill' (16) dag.11.35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tm Cup' (ai) dag. 11.30- 2.20-6.20-9.20. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, do.vr.za- .zo.wo.1.15-4. Calypso 3: 'My life as a dog' do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 5: 'Babe' (N) do.vr.za- .zo.wo.1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) do.vr.za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) do.vr.za.zo.wo.11.30- 1.10-2.50, Lantaren 1; 'SambaSa- lad' zo. 3.30. Venster 1: 'Anton'do. 2. 'Hetzakmes'vr. 2. 'RudyRacebig' zo. 2. 'Dejongen die met meer praat te'wo. 2. Venster 3: 'Jamesandthe giant peach' do.vr.zo.wo. 2. Schiedam De thema's energie, water, afval en schooiomgeving staan centraal in het praktijkge richte lespakket milieuzorg, dat gistermiddag is aangeboden aan de Schiedamse scholengemeen schap Spieringshoek. Het lespak ket is gemaakt door het regionaal overleg natuur- en milieu-educa tie (REON). Het is bedoeld om de scholieren milieubewust gedrag bij te brengen. De thema's worden behandeld aan de hand van leskisten. De eer ste module behandelt het thema energie. De leskist heeft de vorm van een huis. Het zit vol met ma terialen waarmee proeven kun nen worden gedaan. Leerlingen kunnen zelf het energieverbruik van lampen meten. De isolerende werking van dubbelglas kan ook in de praktijk worden getest. Zon licht wordt benut om water te ver warmen. De leskist is volgens de initiatief nemers prima in staat duidelijk te maken hoe jc energie kunt bespa ren. Ook het 'waarom' komt aan bod. De leskist wordt gezien als een manier om een gedragsveran dering bij leerlingen te bewerk stelligen. Het pakket sluit aan op de landelijke oproep 'een beter miliey begint bij jezelf.' Het nieuwe Wmaterjaal is spe ciaal ontwikkeld voor scholen die bezig zijn met milieuzorg. Spie ringshoek is één van die scholen. Tot dusver bestond er een tekort aan praktisch lesmateriaal op het/ gebied van milieuzorg. Voor het REON vormde dit aanleiding in de leemte te voorzien. Milieuzorg is een belangrijk aandachtspunt van deze instelling, een samen werkingsverband van de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De praktijklessen zijn voor verschillende leeftijdsgroe pen ontwikkeld. Naast het mid delbaar onderwijs is de leskist ook geschikt voor de basisschool. De milieulessen aan kinderen heb ben vaak een onverwacht neven effect: kinderen die milieules hebben gehad, spreken hun ou ders aan als zij onnodig alle lam pen in huis laten branden. Het project om de milieuzorg dichter bij huis te brengen is fi nancieel mogelijk gemaakt door steun van het VSB-fonds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3