'Voor problemen Schiedam zijn geen gemakkelijke oplossingen' College Maassluis zadelt raad op met tegenvaller Wethouder betuigt spijt van kappen 39 bomen Stalpoten 'Een beter milieu begint ook hier' Koren Festival Dinsdag 5 november 'Burgemeester spreekt voor beurt over stadsprovincie' Rotterdams Dagblad Dinsdags november 1996 Ha; dit jaar gaat het wat worden, dacht tk nog. Ingrid Langel, de geta lenteerde amazone;, zo had de jury besloten, werd de winnares van de Vlaardingse sportprijs en zou natuurlijk worden gehuldigd. Methaar paard. Dat was nou eens leuk bedacht! Het was ook leuk. Stralend verscheen Ingrid met Zartan - zo heelde viervoeter-op de binnen plaats van het stadhuis. En ze gaf er een demonstratie. Een bijzonde re afsluiting van een doodgewone avond. 'De promotiewerking van dit evenement mag niet onderschat wor den', schreef Peter van Wilsem, de vice-voorziter van de sportraad, in het programmablad waarin ik ook vier consumptiebonnen vond, maar dat terzijde. Ik vraag me af, met alle respect voor Van Wilsem, wat ik me daar bij moet voorstellen. Want vrijdagavond werd weder om de plank misgeslagen. Omdat vorig jaar de bovenzaal te veel 'blinde hoeken' had, was.dit keer uitgeweken naar een kleinere zaal. En daar stonden ze ween burgemeester Stam om alle sportieve- lingen de hand te schudden. Peter Spek om hen de weg te wijzen als- of ze onderweg van burgemeester naar wethouder Ton van der Steen, die de rozen mocht aanreiken, de weg kwijt zouden raken. En Sjaak Maat Sjaak behoeft geen betoog. Die man, ditmaal niet in wit maar in zwart colbert, is een presentator pur sang en leek de enige die op het geïmproviseerde podium op z'n plaats was. Kortom, er was weinig tot niets veranderd. Op demonstraties zitten, of beter gezegd staan, de genomineerden niet te wachten. Die willen zo snel mogelijk we:en of ze de prijs hebben gewonnen of niet. En zo dra de uitslag bekend wordt gemaakt, zijn ze verdwenen. Zo werkt het nu eenmaal in de praktijk. Ook weer volgens het programma boekje zou de karate-demonstratie voor zowel de opvoerende groep als voor de kijkenden een belevenis zijn. Nou, ik kan me wel iets rneer opwindends voorstellen en met mij de sporters die niet bij de tappunten waren weg te sldan. Even dacht ik dat zelfs ook ai de naam van de winnaar van de sport prijs was uitgelekt. Of was het stom toeval dat Henk Zagwyn, voor malig voorzitter van voetbalvereniging HSC. opmerkte stalpoten ie krijgen van het staan? Zitten kon hij wel hoor. op de trappen van het stadhuis. Maar jaLdaar zitje op de trek en Henk is ook niet piep meer. Een pessie heb je dan zo te pakken. SANDERSONNEMANS Vlaardingen In het kader van het eampagnejaar van de natuur houdt de Vlaardingse stadsbibliotheek een milieu markt. Vanaf morgen tot en met vrijdag presenteren verschillende milieu-organisaties zieh in de biblio theek aan de Waalstraat. In een tentoonstelling laten de DCMR Milieudienst Rijnmond en het Hoogheem raadschap van Delfland zien wat er aan lucht- en wa terverontreiniging en geluidhinder wordt gedaan. Ook de Stichting Zuid-Hollandse Milieufederatie en Milieu Defensie zijn op de markt vertegenwoordigd met informatie-materiaal. Op de openingsdag zijn er mensen van de DCMR en Milieu Defensie om vragen te beantwoorden. De milieumarkt is op 6,7 en 8 no vember tc bezoeken van 13.30 tot 17.30 uur. Cp 6 en 8 november ook van 18.30 tot 21.00 uur. De reinigingsinspecteur van de gemeente geeft mor gen een dia-lezing over het milieu in de stad. Belang stellenden kunnen zich voor 30 oktober opgeven in de centrale bibliotheek aan de Waalstraat. Aan de hand van dia's laat de heer Roest zien op welke ma nier Vlaardingen wordt schoon gehouden. Het uit gangspunt is de leefbaarheid rondom ons in de open bare ruimte op straten, pleinen en plantsoenen. Veel aandacht zal worden gegeven aan afval, zwerfvuil, graffiti en vandalisme. De lèzingheeft plaats in de bi bliotheek van 10.30 tot 22.00 uur en de toegang is gra tis. Verder zijn er in de maand november onder het mot to 'Een beter milieu begint ook hier' in alle vestigin gen van de stadsbibliotheek presentaties te zien over het milieu en het behoud van een leefbaar milieu. Ook kunnen alle bibliotheekbezoekers zichzelf tes ten. De Persoonlijke Milieutest geeft hen inzicht in hoeverre hun eigen gedrag milieubewust is. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danièlle Hermans, Desireevan derJagt, Mariëtte Ofsthoorn, Jan Rozendaai, Carel van der Velden Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 De Federatie van Vlaardingse Zangverenigingen presenteert zaterdag in de Grote Kerk het Vlaardings Koren Festival. Aan het festival werken zestien ko ren mee. Het is de bedoeling om met het festival zo veel mogelijk mensen kennis te laten maken met de amateurzangkunst. Het Vlaardings Koren Festival begint om 13.30 uur en wordt rond 22.30 uur afgesloten. SCHIEDAM Werken met cubase. Omgaan met de computer, het programma, MIDI-instrumentarium, arrangeren van bestaande nummers en het maken van eigen num mers op Apple Macintosh computers. Tien lessen bij Muziekcentrum OpMaat aan de Lange Nieuwstraat' van 19.30 tot 20.30 uur voor ƒ242,-. Eerste les van avond, aanmelden; telefoon 4269880. YLAARDINGEN Effectief solliciteren. Hoe schrijf je een sollicitatie brief, een curriculum vitaé (e 'J en een circulaire? Voor schoolverlaters en jongeren die een baan zoe ken. Vier bijeenkomsten gedurende twee weken op dinsdag- en donderdagavond van Bureau Welzij ns- projecten voor f25,-. Eerste les vanavond,- aanmel den; telefoon 4355011. Vrijdag 8 november VLAARDINGEN Pottenbakken. Op vrijdagochtend van 9.30 tot 11.30 •uur in buurthuis De Pijpelaar voor ƒ7,50 per maand. Zondag 10 november SCHIEDAM Fruitbomen snoeien. Theoriedag. Van 13.00 tot 15.00 uur in boerderij De Raat van de afdeling Natuuront wikkeling van de dienst Gemeentewerken voor ƒ5,-. (Praktijkdag op 17 november). Inschrijven tot via te lefoonnummer 2465521. Maandag 11 november VLAARDINGEN Aquarelleren. Basistechnieken. De Rotterdamse schilder Willem Falhabé geeft de cursus van 10.00 tot 11.30 uur in Dc Babberspolder voor ƒ24,- per maand. Autotechniek. Maandagavond om 19.00 uur in buurt huis De Pijpelaar VGor ƒ40,-. Computer. Op maan dagochtend in buurthuis De Pijpelaar voor ƒ200,-. MAASSLUIS Kleding maken. Voor beginners en gevorderden, techniek en individueel les. Op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur bij Creatief en Educatief centrum Klei en Kleur. Van alle steden die onder zijngrote-stedenbeleid vallen, was Schiedam tot gisteren voor staatssecre taris Kohnstamm dé grote onbekende- Op een of an dere manier had hijzich nog nooit verdiept In de proble men van de tweede stad In de Rijnmond. Die proble matiek werd gistermorgen met de staatssecretaris meteen in sneltreinvaart doorgenomen. Na een wan deling door Oost, een bus- rit door West en een ge sprek met bewoners in het wijkcentrum Willem Drees- plein was Kohnstamm on der de indruk. „Alleen een fysieke opknapbeurt is in deze wijken niet afdoende. Ook de sociale samenhang moet weer terug worden gebracht. De problemen van Schiedam zijn niet met één makkelijke oplossing te verhelpen." Door Desiree van der Jagt Schiedam - De vrouwen in de buurtpost aan de Fulton- straat in Schiedam-Oost ne men geen blad voor de mond als de heren in hun nette pak de kleine ruimte binnenstap pen. Meteen worden alle pro blemen die zij dagelijks in hun wijk ervaren op tafel ge legd. De overlast door jonge ren, het gebrek aan speel ruimte voor diezelfde jonge ren, maar bovenal de enorme hoeveelheid hondenpoep in de straten, willen de vrouwen aan de orde stellen. Oost is traditioneel een probleem wijk, waar veel mensen wonen met sociale problemen. De hon denpoep, waar het gezelschap van de staatssecretaris en het college van burgemeesteren wethouders al op weg naar de buurtpost veel vuldig mee is geconfronteerd, is echter njet het grootste probleem, Voor de voorzitter van de buurt vereniging Van den Eshof staat de onveiligheid in de buurt met stip op één in zijn lijstje van proble men. „Er, moet gewoon meer blauw op straat," vindt hij. Vooral de jeugd zorgt voor over last en onveiligheidsgevoelens, vindt Van den Eshof. „Op iedere Staatssecretaris Kohnstamm lietzich door het slechteweer niet uit het veld slaanenluisterdeaandacbtigengeduldignaardeproble- men die Schiedam kent, zoals hier in Oost, Foto Roei Dijkstra hoek van de straat staan de jonge ren te blowen, maken ze ruzie en zorgen voor geluidsoverlast." In middels is in Oost volgens Van den Eshof al wat verbeterd. „Met de wjjkpolitte hebben we goed contact. Als we ze bellen dan ko men ze wel." Het verwijt in de richting van de jeugd is ook een verwijt in de rich ting van de ontwikkelaars van Oost. In de wijk zijn bijvoorbeeld geen plekken gemaakt waar jon geren kunnen vertoeven. Speel plaatsen of voetbalveldjes zijn in dé dichtstbevolkte wijk van Schiedam niet te vinden. „Die jongeren kunnen hier hun ener- Maassluis Burgemeester J. Sterkenburg-Versluis van Maas sluis heeft over de stadsprovin cie 'voor haar beurt gesproken'. Dat verwijt kreeg Sterkenburg gisteren van WD-fractievoorzit- ter J. F. Scheerstra. De WD verweet de burgemees ter dat zij het rapport van de commissie-Andriessen, dat een stadsprovincie met daarin een ongedeeld Rotterdam bepleit, heeft omarmd nog voordat de Maassluise raadscommissie voor algemene en bestuursza ken zich op 11 november over het rapport buigt. Sterkenburg, die benadrukte slechts op persoonlijke titel over het rapport te hebben gespro ken, liet merken de aanval van de WD sterk overdreven te vin- den. „"Veertien' miljoen Neder landers mogen hun persoonlijke mening gever.. Ek heb nooit be grepen dat dat voor de groep burgemeesters niet zou gelden." Alle fracties in de raad hadden gisteravond kritiek op het ad vies en de werkwijze van de commissie-Andriessen. Niet al leen betreurden de fracties dat het opdelen van Rotterdam van de baan is, ook voelden aiie frac ties zich gepasseerd door de commissie. CDA-raadslid A van der Knijff: „Hoe die andere ze ventien '-meenten in het stads- provint .-.gebied, waaronder Maassluis, over het verdwijnen van de opdeling denken? He laas, daar heeft de commissie niet mee gesproken. Misschien is het nodig om eerst een refe rendum te houden om serieus gehoord te worden. Wat de paar se coalitie uiteindelijk ook voor Maassluis in petto heeft, wij zul len ons jr. elk geval hevig verzet ten tegen een annexatieplan, .waarbij Maassluis zelfs de status van deelgemeente verliest en Rotterdam als 'Big Brother' uit maakt wat goed is voor Maas- sluis," gie niet kwijt," vergoelijkt Van den Eshof het gedrag van de jeugd in zijn wijk. Een oplossing voor de rondhan gende jongeren is niet direct voor handen, maar volgens verant woordelijk wethouder B. de Leede wordt daar wel aan gewerkt. De gemeente probeert de jeugd zo veel mogelijk te stimuleren om mee doen te doen aan sportieve en ook culturele activiteiten, waardoor jongeren niet meer op de hoek van de straat blijven staan. Ieder-voor-zich De overlast stopt in Oost niet op straat. De problematiek gaat veel verder. Ook in en om de woningen is veel troep te vinden. Het.ont breken van een sociale samen hang tussen de bewoners heeft als gevolg dat er een ieder-voor-zich- mentaliteit heerst. Een blik op de tuinen in de Lorentzlaan is alleen maar een bevestiging van het ont breken van elke vorm van sociale controle. Het overgrote deel van de tuinen ligt er zwaar verwaar loosd bij. Bankstellen, oude fiet sen, televisies en ander oud vuil wordt zonder pardon in de tuinen gedumpt. Het regenachtige grau we weer maakte de situatie gister morgen mogelijk nog troostelo- zer. De schrijnende aanblik op de tui nen is niet nieuw voor de wethou ders. Van een schrikeffeet is dan ook geen sprake. Wel werd de staatssecretaris meteen gewezen op het verschil tussen een 'echt' grote stad (Rotterdam) die geld krijgt voor vernieuwing en een grote stad als Schiedam die dat niet krijgt. „Op nog geen paar honderd meter ligt de grens met, Rotterdam. Daar krijgen ze geld om de boel op te knappen. Hier krijgen en kunnen we nog steeds niets," zei wethouder A. Reijn- hout, onder meer verantwoorde lijk voor stadsvernieuwing en volkshuisvesting. Dat niet alle Oost-bewoners zich bij de verpaupering neer hebben gelegd, laat een nieuw'project na bij de buurtpost aan de Ftilton- straat zien. Tussen twee flats ligt een tuin waar tot voor kort alleen vuil werd gedumpt. Bewoners hebben het terrein onlangs schoongemaakt en inmiddels ligt een plan op tafel om het gebied op te knappen. Naast een groen strook tussen de fiats in, wordt ook een speelplaats voor de jeugd gemaakt. Een vervolg op dit ini tiatief is dat de inmiddels actieve bewoners ook hulp bieden bij het opknappen van de tuinen bij de flats. Een ander voorbeeld van een na oorlogse wijk'kreeg Kohnstamm gistermorgen-in Nieuwland. Ook deze wijk kenmerkt zich door de eentonige na-oorlogse bouw, de dreigende verpaupering,een hoog r percentage allochtonen en de opkomende vergrijzing; Voor de wijk is een beheerplan ge maakt en een deel van de wonin gen is inmiddels opgeknapt. Maar met opknappen alleen wordt een buurt er niet beter op, bleek giste ren. „Opknappen is mooi, maar het lukt alleen als ook de mensen uit'de wijk bij de activiteiten wor den betrokken," was de conclusie van de bewonersvereniging. structurele bezuiniging van drie ton wenst.',.We hebben nog geen handreiking van de raad gekre gen, maar mijn hoop blijft gericht op een verstandig voorstel van de raad aan het col loge in tweede ter mijn." Door Pieter Vermaas Maassluis Voor de tegenvaller van 300,000 gulden die Maassluis in elk van de komende jaren min der uit het Gemeentefonds krijgt uitgekeerd, heeft wethouder L. D, Wesenbagen-Kastelein (finan ciën) de afgelopen weken geen fi nanciële dekking meer kunnen vinden. Dat betekent dat Maas sluis de begroting voor 1997 ai- leen sluitend krijgt door in totaal 700.000 gulden aan de algemene reserves te onttrekken. Eerder was de raad nog voorgesteld vier ton uit de 'spaarpot' te halen. Door de recente tegenvaller uit het Gemeentefonds kampt de meerjarenbegroting plotseling ook met een tekort. Om toch een forse greep uit de reserves te voor komen, kwam Wesenhagen bij de behandeling van de begroting gis teravond met een opmerkelijk voorstel. De raad moet vanavond, als het debat wordt voortgezet, zelf maar aangeven waar hij een Maasland Waarom wordt het plan tot het kappen van bomen nog gepubliceerd, als de termijn voor het indienen van bezwaar schriften geen enkele zin meer heeft. Dat vragen zo'n zeventig bewoners van de Maaslandse stra ten Ingeland en Dijkgraaf zich vertwijfeld af, nadat hier recent alle 39 sierappeibomen zijn om gehakt. In de gemeente-informatie van vrijdag 27 september werd het kappen van de 39 sierappeibomen (Malus profusion) aangekondigd. Daarbij werd gewezen op de mo gelijkheid binnen zes weken be zwaar te maken. .De gemeente wachtte die door haar zelf gestel de termijn echter niet af, want nog geen vier dagen later waren de bomen al gekapt. Wat over bleef was een kaal aanzicht, als mede vele nijdige en niet-begrij- pende bewoners. Wat volgde was een drukke brief wisseling tussen diverse bewo ners en het gemeentebestuur. Wethouder L. de Nie ontving een lijst met zeventig handtekenin gen van bewoners die zich voor de gek gehouden voelen. Prompt le verde deze zaak vTagen op bij de t r neenteraadsledenwaarbij .et houder De Nie toegaf dat een procedurefout is gemaakt. De bomen hadden natuurlijk nooit voor het verstrijken van de in spraaktermijn van zes weken mo gen worden gekapt. Wethouder De Nie heeft hiervoor zijn excuses aangeboden, en daar bij erkend dat bij beter overleg met alle betrokken bewoners een groot gedeelte van de bomen had kunnen blijven staan. De bewo ners zullen het met die excuses moeten doen, want daarmee zijn de gekapte bomen niet terug. De bomenrel blijkt bij nader in zien al te lopen vanaf februari van dit jaar, toen enkele bewoners om vervanging van de sierappeibo men hadden gevraagd. De appel tjes zouden in de maand oktober te veel de auto's bevuilen en door kinderen voor hinderlijke inloop zorgen. „Wat een onzin," scham pert bewoner Gerrit van der Mc ijs over die klacht. „Waarom werden die bomen gekapt? Omdat een volwassen boom die 's zomers schitterend in de bloesem staat het in zijn 'hoofd' haalt om één maand van het jaar zijn appeltjes te laten vallen." Op de plaats van de 39 appelsier- bomen worden nu 19 maart.de ge meentelijke boomplantdag, 26 nieuwe krentenbomen (Amelan- chier arborea Robin Hill) neerge zet. Verbaasd PvdA-raadslid P. Hoogenraad rea geerde namens de oppositie ver baasd. Burgemeester en wethou ders behoren voorstellen te doen en de raad stemt daar vervolgens al dan niet mee in, redeneerde hij. „Verwacht u nu dat wij met een dekkingsvoOrstel komen? Maar dan draait u de zaken om." Wesenhagen heeft ook zelf naar oplossingen gezocht, maar gecon cludeerd dat uet college al tot het uiterste gegaan is. De OZB-tarie- ven wil ze niet verder laten stij gen, een greep uit de reserves doet haar 'de schrik om het hart slaan' en versobering van het ambtelijk apparaat acht zij nau welijks meer mogelijk. Als het met de kaasschaaf niet meer lukt, zo lijkt de wethouder te willen zeggen, moeten er wellicht com plete taken worden afgestoten. „Wij moeten ons beraden of ons ambitieniveau nog wel passend is voor de ons beschikbare midde len." Voor haar ongebruikelijk strate gie vindt Wesenhagen steun in de nota 'Primaat op maat'. Daarin wordt de raad neergezet als be langrijkste gemeentelijk orgaan. En dus moet de raad de knoop maar doorhakken voor het colle ge; „We slapen er een nachtje over en wachten morgenavond gaame de reactie van de raad op orue in breng af." Vanavond zet de raad het begro tingsdebat voort. Naar verwach ting zal de raad niet met concrete voorstellen komen. Dinsdag 5 november SCHIEDAM Beatrixpark. Lezing over bollen en knollen, kantinevolkstuinencompiex Thuriede,20.00u. Podium -Jamses sie, 21.30u. :-> HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Zoeklicht-bijeen komst, 20. OOu. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Strijkkwartetten: Vanbrugh Kwartet (Cork), 20.l5u. Zaal De Unie. Kameroperaatjesvan Johnson en Janssen, 2Q.30u. Dizzy. Ben Boogaard Quartet, 22u. Thea ter Zuïdplein Gr.z, Der Bettelstu- derit, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Jozef Trilogie; 20.15u. Lantaren 2. DeGerausch- macher& Aqua Noque Noque, Parkzicht. Deefdervan AtotZ, 0én 21u. Woensdag 6 november SCHIEDAM StedelijkMuseum. Lunchconcert J. van Toi en M. Goergen, 12.30u. VLAARDINGEN Bibliotheek Waalstraat Dia-lezing reinigingsinspecteur, 10.30- 12.0Qu. Wijkgebouw De Deel. Se nioren-bingo, 14.00-16.00u. DC West Koffie-uurtje, lO.OOu. -1 J MAASSLUIS DC De Vloot Ouderenspreekuur, 14.00u. ROTTERDAM Ahoy. Eros Remazzotti, 20u./leori Lai, Ol.OOu. De Doelen Hal;.Gr.z, Lunchconcert, 12.45u. KI.z. Schti- bertcyclus, 20.15U. Gr.z. Rotten' dams Philharmonisch Orkest 2Q.15u. inleiding 19.15u.;«:.Dé Buurman. Jamsession, 19u. Luxor Theater. Sacco Vanzetti, 20.£5u; The Act. Jamsessie, 21u. Plan C. Hallo Venray, 22u. Onafhankelijk Toneel. Heden Toekomstmuziek, 20u. Rotterdamse Schouwburg Ki.z. Katharina van Heilbron of de Vuurproef, 20.30u. Lantaren 2. De Gerauschmacher&Aqua Noquè No que, 21u. De Focus. Delcüentrol, 15u. St.Droomtheater. Minos van Knos5os, 15u. Jeugdtheater Hof plein. De Geheime Tuin, 15.30u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.3Qu. De ...Twijfelaar. Nicky Moore's BiuesCorp. 22.30u. ROTTERDAM;^ i- ^y Calypso li Hrtingwith disaster' (al) dag 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook li 15. Calypso 2: Trainspotting* (al) dag. 6.45-9.30, dq;vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: 'Jude' (16) dag, 6.45-9.30, doivtma.dliook 1.15-4. Cinerama 1: 'Independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor*, (al) dag. ■1.15-4-6.45-9,30, Cine rama 3; Twister' (12) dag.'1.15-4: 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Phenome non'^!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: The Rock' (al) dag. 6.15- 9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Corso: 'Independence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater:'Spe cial Effects' (ai) dag. (beh.rna.) J2-4- 8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Is land' (ai) dag. (beh.ma.) 3,za.zo. ook I. '2-in-l show' (ai) do.vr.di.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag. 5.15- 9.15, zo.ook 10,15. Venster is 'Chacun cherche son chat' (16)' dag. (beh.ma.) 8-10. Sneak" Preview,- ma.10. Venster 2: "West Side Story' (16) dag. 8, do.vr.2d.wo.ook2. Ven ster 3: 'Breaking the waves' (16) dag. 7.30, do.vr,zo.wo.ook2. Train spotting" (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10.16, do.vr.zo.wo.ook '2.30. Lu- mière 1: The nutty professor' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Chain reaction' (16) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: Thé Quest' (16) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.di .ook 1.15-4. Lumière 4: 'Mission: Impossible' (12) 'dag. 6,45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. II.50-2.50-6-9.10.Pathé 7: 'Last standing man' (16) dag. 11.20-2- 4.30-6.45-9.20. Pathé 'Fargo' (16) dag.5.05-7.25-9.45, do.vr.ma.di.ook 11.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. Pathé5: The nut ty professor) (al) dag. 11.40-2.35- 4.55-7.15-9.50. Pathé 6: 'A time to kill* (16) dag.ll.35-2.50i5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11.30- 2.20-6.20-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: The Fan' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Strip tease' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Crying Freeman' (16) vr.za. 00.15 Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za- -zo.wo.115. Calypso 2: 'Lang leve de koningin' za.20.wo. 1.15-4. Ca lypso 3: 'My life as a dog' za- .zo.wo.1,15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) za.zo.wo.1.15-4. Lumière 3; Tom and Jerry The Movie' (N) za- .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo.1.15-4. Pathé; Toy Story'(N)zaJto.wo.ll.30-i;X0- 2.50. Venster l; 'James and the giant peach'zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3